Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Holey avatar
Hali! Lenne egy kérdésem. Most van egy rendesen működő Windows 7-em, és szeretnék mellé telepíteni egy XP-t is. Na most ezzel az a baj hogy az első rendszer elfoglalja az egész hdd-t, és nem tudok mellé másik partíciót csinálni. Ezt gondolom egy programmal meg lehet oldani. A másik kérdésem az, hogy hogyan tudom úgy feltenni az XP-t, hogy az is működjön? (kicsit láma kérdés 😳)
0
0
0
0
Lizard avatar
TheMostWanted írta:
Tudom oda valószínűeg ezt kapom->http://landcomputer.hu/termek.php?cat=13&subcat=50&&t=6468


na igen ez már jó lesz 😉
0
0
0
0
no avatar
Tudom oda valószínűeg ezt kapom->http://landcomputer.hu/termek.php?cat=13&subcat=50&&t=6468
0
0
0
0
Lizard avatar
TheMostWanted írta:
Szeva!Oylan kérdésem lenne hogy ez a táp jó e a gépembe?->http://www.shopmania.hu/shopping~online-hazak-tapegysegek~vasarlas-gigabyte-ge-p610a-c2~p-1706259.html
ehhez nagyon nem értek.


tökéletes! viszont ahogy néztem a procidat ahoz a 4890-hez édes kevés😞 ha módodban áll cseréld le gyorsan mert így nme tudod élvezni azt a jó kis VGA-t!😀
0
0
0
0
no avatar
Szeva!Oylan kérdésem lenne hogy ez a táp jó e a gépembe?->http://www.shopmania.hu/shopping~online-hazak-tapegysegek~vasarlas-gigabyte-ge-p610a-c2~p-1706259.html
ehhez nagyon nem értek.
0
0
0
0
no avatar
Üdv. A sípolást még mindig nem hagyta abba. De ez a legkiseb gond, úgy is mindig áramtalanítva van ha nem megy, ha meg megy akkor meg nem sípol. De sajnos kedélybeteg is a gép. Hol bekapcsol, hol nem. Szinte csak hétvégén megy a gép 2-3 órát, szóval nincs is nagyon kínozva. Tegnap este bekapcsoltam. Mivel a hűtést még nem tudtam rendesen megoldani, 2 óra után úgy gondoltam leszedem a ház oldalát, nekogy esetleg túlmelegedjen. Ahogy hozzáértem a géphez, lefagyott. Megpróbáltam újraindítani, de csak odáig jutott a gép, hogy elindultak a ventilátorok. Valami hang jött a winyó felől is mintha menne, de nem töltött be az op rendszer. Már nem először csinálja ezt a gép. Pár hete odébbtettem 2 méterrel, aztán amikor bekapcsoltam, ugyan ezt csinálta. Gondoltam arra is, hogy valami nem érintkezik rendesen, vagy valami kilazult, de szétszedtem apró darabokra, aztán újra összeraktam, de most újra előjött. Most pl. már ment a gép, csak az egeret elfelejtettem rácsatlakoztatni, szépen beledugtam az usb-be, megint lefagyott és megint nem reagált újraindításnál. Végnéztem megint minden alkatrészt nem mozog-e, fél óra után bekapcsoltam és ment. Mi a bánatért szarozik velem? Mi lehet a gond? Először nekem az alaplap volt gyanús, de kipróbáltam másik gépbe és hibátlanul ment. Winyó se lehet gond, mert 3 winyón van nekem itthon op rendszer, és mindegyikkel ezt csinálja. Válaszokat várom, előre is kösz.
0
0
0
0
no avatar
Én ezeket nézegettem:
[LINK]
Ennek, ahogy olvastam a szoftvere pocsék.

[LINK]
Ennek az ára rettenetes!

[LINK]
Ez MSI, a márka jó, de nem olvastam róla sokat!
Mind USB-s, és támogat HD-t, de nem értek hozzá nagyon, jó lenne egy tapasztalt felhasználói segítség is!
0
0
0
0
thug85 avatar
csasa94 írta:
thug85 írta:
Én is éppen tv-tuner ügyben nézelődök a neten. Lehet fizu után meglepem magamat egyel! Olyat szeretnék, ami fogja a digitális adást.
[LINK] gondoltam. Sajnos én sem vagyok jártas ebben a témában!
Ha valakinek vannak tanácsai, vagy tapasztalatai, örülnék ha megosztaná velem.

Nem akarsz HD adást nézni inkább? Vagy neked jó a sima digitális is? Ez nem támogatja a HD-t.
Nekem HD adást fogóra lenne szükségem.

De igen szeretnék HD-t!
Tudsz valamit javasolni?
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
Én is éppen tv-tuner ügyben nézelődök a neten. Lehet fizu után meglepem magamat egyel! Olyat szeretnék, ami fogja a digitális adást.
[LINK] gondoltam. Sajnos én sem vagyok jártas ebben a témában!
Ha valakinek vannak tanácsai, vagy tapasztalatai, örülnék ha megosztaná velem.

Nem akarsz HD adást nézni inkább? Vagy neked jó a sima digitális is? Ez nem támogatja a HD-t.
Nekem HD adást fogóra lenne szükségem.
0
0
0
0
thug85 avatar
Én is éppen tv-tuner ügyben nézelődök a neten. Lehet fizu után meglepem magamat egyel! Olyat szeretnék, ami fogja a digitális adást.
[LINK] gondoltam. Sajnos én sem vagyok jártas ebben a témában!
Ha valakinek vannak tanácsai, vagy tapasztalatai, örülnék ha megosztaná velem.
0
0
0
0
no avatar
Valaki tudna mondani jó TV-tunert, ami XP-n is simán működik és HD-t támogat. Olvasgattam fórumokon, és sokra panaszkodtak, hogy a szoftverük XP alatt elszáll. Van valakinek TV-tunerje és az hogy működik? Köszi előre is!
0
0
0
0
battyan avatar
jumbo írta:
battyan írta:
Hy!
Egy HD5750 VAPOR-Xet még elbir a tápom? Eurocase ATX-400JSP
Konfigom:
AMD ATHLON 6000 X2 3,09Ghz
2x1Gb DDR2 800Mhz
MSI K9A2GM-FIH, soc.AM2+, uATX, AMD® 780G / DDR2 / SATA / Raid / A, G-Lan
500GB SATA2


talán,de azért én vennék egy jobb minőségűt és erősebbet
pl: [LINK]


Reméljük el fog indulni vele, mert más tápra nincs keretem...
0
0
0
0
jumbo avatar
Szykla írta:
a monitoromba belevan épitvel a hangfal
ezért most nem szol a hangfalam
de viszont most a fülesem se szol?
ez mitöl van vagy mitt kell beálltani vagy valami?


lent az óra mellett találsz egy hangszorós kis jelet.barna színű ha minden igaz😃
na abban kell valszeg állítani
0
0
0
0
jumbo avatar
battyan írta:
Hy!
Egy HD5750 VAPOR-Xet még elbir a tápom? Eurocase ATX-400JSP
Konfigom:
AMD ATHLON 6000 X2 3,09Ghz
2x1Gb DDR2 800Mhz
MSI K9A2GM-FIH, soc.AM2+, uATX, AMD® 780G / DDR2 / SATA / Raid / A, G-Lan
500GB SATA2


talán,de azért én vennék egy jobb minőségűt és erősebbet
pl: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Miután kikapcsolom a gépet, az alaplapon egy picike kis zöldes lámpa világít tovább. Gondolom azért, mert áram alatt van a gép. A táp hátulján van egy áramtalanító kapcsoló. Általában kikapcsolom. De egyik nap elfelejtettem. És valami nagyon halk olyan ciripelő, sípoló hangot hallottam. Az alaplap felől hallom a hangot. Valakinek valami ötlete miért csinálja ezt? Remélem nem akar kipurcanni:S.
0
0
0
0
battyan avatar
Hy!
Egy HD5750 VAPOR-Xet még elbir a tápom? Eurocase ATX-400JSP
Konfigom:
AMD ATHLON 6000 X2 3,09Ghz
2x1Gb DDR2 800Mhz
MSI K9A2GM-FIH, soc.AM2+, uATX, AMD® 780G / DDR2 / SATA / Raid / A, G-Lan
500GB SATA2
0
0
0
0
Szykla avatar
a monitoromba belevan épitvel a hangfal
ezért most nem szol a hangfalam
de viszont most a fülesem se szol?
ez mitöl van vagy mitt kell beálltani vagy valami?
0
0
0
0
no avatar
hello lene 1 olyan kérdésem hogy gf. 9600gt gyárilag meddig szabad huzzni a :EXPERTool-lal : core650MHz van Memory900MHz, shander 1625Mhz van gyárilag !

KÉREM CSAK OLYAN EMBEREK VÁLASZÁT VÁROM AKIK ÉRTENEK IS HOZZÁ NEM SZERETNÉM VALAKI VICCE MIATT KISÜTNI A GÉPEMET KÖSZÖNÖM
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
Igen nekem pedig lejátszotta...akko lehet hogy nálad volt valami probléma BiGame!
0
0
0
0
BiGame avatar
Ferrari írta:
BiGame: azt nekem is szokta mostanába csinálni, a youtubeon dolgoznak most vlmit, és sztem azért, majd később fog menni.

Yas777: vedd le a gép oldalát és rá van írva 😆😃😉

thx ma má jó😀, csak érdekes módon Rick-nek lejátszotta a videót amit nekem nem!
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek ehhez a confighoz elég lenne 1 420wos táp?😜rocesszor: Intel Core 2 Duo E8400, Videókártya: MSI 4850 512MB OC 2D ,Alaplap: MSI P6N SLI V2 s775 ,Memória: Geil 2Gb 800 Mhz
0
0
0
0
Lizard avatar
rolcsiX írta:
Hello! Megint lenne 1 kérdésem az alaplapommal kapcsolatban MSI P6N SLI V2, hogy e8000-es szériát beletudnék rakni mivel láttam 1 olyan configot ahol ugyan ez az alaplap volt és e8400át használt, mert nekem azt mondták elvileg nem támogatja.?



igen támogatja!
http://eu.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1169&maincat_no=1
0
0
0
0
no avatar
szerintem kompatibilis ha 775 -ös a e8400 akkor jó!
0
0
0
0
no avatar
TheMostWanted írta:
Akarod akkor beletömöd!

Most akkor nem kompatibilis?
0
0
0
0
no avatar
Hello! Megint lenne 1 kérdésem az alaplapommal kapcsolatban MSI P6N SLI V2, hogy e8000-es szériát beletudnék rakni mivel láttam 1 olyan configot ahol ugyan ez az alaplap volt és e8400át használt, mert nekem azt mondták elvileg nem támogatja.?
0
0
0
0
Ferrari avatar
BiGame: azt nekem is szokta mostanába csinálni, a youtubeon dolgoznak most vlmit, és sztem azért, majd később fog menni.

Yas777: vedd le a gép oldalát és rá van írva 😆😃😉
0
0
0
0
no avatar
csak egy olyan kérdést tennék fel hogy hol lehet megnézni hány wattos a táp mer újat rakott a gépembe a bátyám csak nem mondta hány wattos?
0
0
0
0
BiGame avatar
segítség! youtube-on egy csomó videónál írja ki, h "An error occured, please try again later." először aszittem csak pár videónál, de má a kedvenceimnél is!! mi a baj?
0
0
0
0
cseszka avatar
már 3 hónapja win 7 et használok,eddig nemvolt gond.
most bekattant és akármit teszek,nem kapcsol ki.
0
0
0
0
cseszka avatar
win 7 ujra install se segitett,már probáltam,meg rendszer vissza állitást is még rigi win 7 en
0
0
0
0
no avatar
Hello.Lenne 1 olyan kérdésem h van 2db ddr2es 1gb ramom vmilyen szar márkáju.Bármilyen márkáju ramot mellé tehetek?
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hali! Nekem az lenne a problémám,hogy nem akarok minden eggyes sz.gép bekapcsolásánál csatlakozni a nethez, meg a vírusölőm se pont akkor akar csatlakozni az adatbázishoz ezért meg lehet azt csinálni hogy mikor már be van kapcsolva a gép akkor már csatlakozva van a nethez????
0
0
0
0
jumbo avatar
cseszka írta:
ha hosszan nyomom se kapcsol ki.


Semmi baja a tápodnak,se a lapnak nyugi./nekem is volt ilyen gondom többször/.
Annál inkább az op rendszernek,az tehet mindenről.
Állítsd vissza a rendszert egy korábbi időpontra.lehetőleg amikor még jó volt.
Ha ez sem segít,akkor újra kell raknod a win7 et,sajnos. 😕
Nekem sikerült így orvosolni a problémát.😉
0
0
0
0
cseszka avatar
ha hosszan nyomom se kapcsol ki.
0
0
0
0
no avatar
FSB 1333MHz supports on E6x50 processors only😢
0
0
0
0
no avatar
Core2 írta:
Mobilon nem egyszerü linket másolni. Te másold a linket az [url] ide [/url] kód közé

Egyébként az előző oldalon kmisi99 belinkelte az oldalt ugyhogy rátudsz kattintani.
0
0
0
0
Core2 avatar
Mobilon nem egyszerü linket másolni. Te másold a linket az [url] ide [/url] kód közé
0
0
0
0
no avatar
Core2 írta:
Mobilon vagyok, úgy linkeld, hogy tudjak rákattintani.
Ha az alaplap 1066-os FSB-t támogat max, akkor nemfog az E8400 menni az 1333 MHz FSB-vel.

másold be a keresőbe
0
0
0
0
Core2 avatar
Mobilon vagyok, úgy linkeld, hogy tudjak rákattintani.
Ha az alaplap 1066-os FSB-t támogat max, akkor nemfog az E8400 menni az 1333 MHz FSB-vel.
0
0
0
0
no avatar
Most nézem h a lap fsbje 1333 mhz szal akkor nem lesz gond.
0
0
0
0
no avatar
Core2 írta:
Igen tudom. Az E7600-ra mondtam, h nemlesz gond.

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1169&maincat_no=1&orderby=title%20DESC#
Itt azt írja h támogatja az e8400et szal ezt most nem értem.
0
0
0
0
Core2 avatar
Igen tudom. Az E7600-ra mondtam, h nemlesz gond.
0
0
0
0
no avatar
Core2 írta:
Persze az FSB fontos, hogy passzoljon. Nemlesz gond vele.

Hát de ez az h az e8400nak az fsbje:1333 mhz a lapomé pedig 1066 mhz.
0
0
0
0
Core2 avatar
Persze az FSB fontos, hogy passzoljon. Nemlesz gond vele.
0
0
0
0
no avatar
Szóval akkor ebbe belerakhatok akár e8400as procit is?Mer nekem azt mondták h azt már nem tom belerakni.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
itt van hogy mit támogat
[url]http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1169&maincat_no=1&orderby=title%20DESC#menu[/url]
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
rolcsiX írta:
Hello lenne 1 kérdésem: MSI P6N SLI V2 ebbe az alaplapba belelehet rakni e7600- procit?



Jah bele lehet rakni...
0
0
0
0
no avatar
Hello lenne 1 kérdésem: MSI P6N SLI V2 ebbe az alaplapba belelehet rakni e7600- procit?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció