Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 807
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
laci503 avatar
nem csak elnéztem ... és átjavítottam már
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Laci503:Te most saját magadnak dumálsz?😃😆
0
0
0
0
laci503 avatar
super88:

de te most nem a windows7 helyére szeretnéd feltenni a Windows XP-det?? mert most nem vagy megelégedve a Win7el??
0
0
0
0
laci503 avatar
smschamp írta:
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, mert teljesen el vagyok keseredve! Ilyen gépem van, 6napos:
# GIGABYTE GA-P55-US3L P55, DDR3 2200, PCIE, 8CH, GLAN
# INTEL CORE i5 2667/1333 LGA1156 8MB i5-750 DOBOZOS
# 4 GB DDR3 1600 MHZ APACER AEOLUS KIT ( 2X2048MB ) CL9
# 1000 GB SAMSUNG 7200 32MB HDD S-ATA II
# ATX TÁPEGYSÉG 460W GIGABYTE
# MIDITORONY ATX MODE COM ENIGMA LCD FEKETE
# SAMSUNG SH-S223 S-ATA FEKETE
# SAPPHIRE ATI RADEON HD5770 1GB DDR5 PCIE

Window7 32bites. (de előtte meg xp volt)

Amikor bekapcsolom a gépet rendesen megy, "száguld".
Viszont ha már be van kapcsolva egy órája, akkor a RAM kihasználtság szépen lassan kezd az egekbe szökni, és 2 óra elteltével már 70-75 százalékon áll a kihasználtság. S vele együtt olyan lassú, hogy a world of warcraftot is sok helyen képekben adja be... Ilyen géptől ezt röhejesnek tartom...😞

Amikor megvettem pár napja a gépet, s pl. a WOW közben megnyomtam a windows gombot, egyből kitett az asztalta, egyetlen tized mp alatt. Ez az idő 6nap elteltével már 1-2mp lett. S szerintme ez feljebb is fog kúszni!

Szeretném megkérdezni, mitől lehetnek a fenti hibák? Nagyon el vok szontyolodva, mert 200ezer forintom van benne,és valamit kéne ügyeskedni....

Köszönöm előre is.


esetleg az nem leeht hogy rossz a win7 amit letöltöttél hozzá?? próbálj meg feltenni egy másik windows7et hátha azzal jó lessz... szal tölcs le egy másik win7et vagy próbálj meg egy vistát (sokan utálják a vistát mert memoriazabáló jól tudom de nekem bejött attolfüggetlen)
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Hát...Nekem is volt ilyenem,de ekkor 2 Windowsom volt,az egyik XP,a másik Windows 7, XP-n kikapcsolt,de Windows 7-en nem....
0
0
0
0
albert2 avatar
Az XP-t november elején raktam fel a gépre, szóval sztem nem ez a baj. Egyéb ötlete van valakinek?
0
0
0
0
laci503 avatar
albert2 az a CPU hőmérséklet tökéletes a CPU-dnak...azt nem tudom mért indul újra géped de leeht az a baj hogy régi a windowsod és nem volt rendesen karbantartva...

super88 ha win7 helyére felszeretnéd tenn ia XP-t újra akkor a win7 telepítőlemezével formázd le a partíciódat ha a formázás megtörtént és nicns windows fenn akkor próbáld meg feltenni az XP-t 😃 sok sikert!
0
0
0
0
super88 avatar
sziasztok
egy olyan problémám van hogy xp -m volt fel tettem a windows 7 tet sokkal rosszabb szerintem mint az xp nagyon utálom... de most ebbe ne menjünk bele, hanem eredeti xp-m van és fel akarom tenni de addig nem engedi fel tenni amíg nincs le formázva a C de ugye azt meg nem lehet mert ez a Népművészeti agyag edény köcsög 😆 nem engedi mert ott vannak a windows fileok , mit tegyek?
0
0
0
0
albert2 avatar
Sziasztok! Van egy fontos kérdésem! Játékok futtatásánál egy kis idő után újraindul a gép. Gondolom a hő miatt lehet, pedig már vettem egy rendszerhűtőt, de a gond így sem oldódott meg. Az Everest-tel végzett stabilitástesztemnél 17 perc után max. 59-60 fokos a CPU. A teszt alatt a gép nem indult újra. Valaki tudna segíteni? Nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
viktorhmv avatar
Sziasztok!
Lenne itt egy konfig amit az idők folyamán amikor van rá keret fejlesztgetek h a jövőben se legyen kondom a játékok maximum részletességen történő futtatásával. Egyelőre még elég mindenre,de egy reggel nem szeretnék arra ébredni, hogy hoppá már ez se fut meg rendesen és ez sem. Abban szeretnék tanácsot kérni h merre érdemes elindulnom a fejlesztés terén, úgy hogy egy hétköznapi halandó költségvetésén belül maradjak.

Íme a konfig:
Táp: FSP 400W
Alaplap: Gigabyte GA-G31M-S2L
CPU: Core2Duo E7200
Memória: 2x2 GB DDR2 800MHz
VGA: MSI HD4850 512 DDR3
HDD: Samsung 300GB

A segítséget előre is köszönöm!!!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, mert teljesen el vagyok keseredve! Ilyen gépem van, 6napos:
# GIGABYTE GA-P55-US3L P55, DDR3 2200, PCIE, 8CH, GLAN
# INTEL CORE i5 2667/1333 LGA1156 8MB i5-750 DOBOZOS
# 4 GB DDR3 1600 MHZ APACER AEOLUS KIT ( 2X2048MB ) CL9
# 1000 GB SAMSUNG 7200 32MB HDD S-ATA II
# ATX TÁPEGYSÉG 460W GIGABYTE
# MIDITORONY ATX MODE COM ENIGMA LCD FEKETE
# SAMSUNG SH-S223 S-ATA FEKETE
# SAPPHIRE ATI RADEON HD5770 1GB DDR5 PCIE

Window7 32bites. (de előtte meg xp volt)

Amikor bekapcsolom a gépet rendesen megy, "száguld".
Viszont ha már be van kapcsolva egy órája, akkor a RAM kihasználtság szépen lassan kezd az egekbe szökni, és 2 óra elteltével már 70-75 százalékon áll a kihasználtság. S vele együtt olyan lassú, hogy a world of warcraftot is sok helyen képekben adja be... Ilyen géptől ezt röhejesnek tartom...😞

Amikor megvettem pár napja a gépet, s pl. a WOW közben megnyomtam a windows gombot, egyből kitett az asztalta, egyetlen tized mp alatt. Ez az idő 6nap elteltével már 1-2mp lett. S szerintme ez feljebb is fog kúszni!

Szeretném megkérdezni, mitől lehetnek a fenti hibák? Nagyon el vok szontyolodva, mert 200ezer forintom van benne,és valamit kéne ügyeskedni....

Köszönöm előre is.
0
0
0
0
no avatar
halihó végig néztem itta témákat de nem találtam sehol olyat hogy mikrofon problem ... nekem az bajom hogy egyszerüen nem tudom mia rákért nem jó a mikrofonom realtek hd audió manager van felltébe az integrált hangkártyámra és egyszerüen nem tudom hol kéne mitt kéne a mikrofonomat beálitani hogy müködjön ... nézzem én mindenütt ahola mikrofont lehet állitani vezérlő pult mindenütt de nme jöttem eddig rá mért nem mükszik .....
0
0
0
0
Lizard avatar
wallace001 írta:
Sziasztok. Még nagyon kezdő vagyok gépösszerakás terén. Segítséget kérnék. Az a helyzet, hogy beletettem az alaplapot a gépbe, a processzort is és egyszerűen nem sikerült rátenni a hűtőt. Nagyon nem akartam erőltetni, nehogy valami baja legyen. Vissza kiszedtem az alaplapot és megpróbáltam úgy rátenni a hűtőt. Sikerült is rátenni, de mintha túl szoros lenne. Egy kicsit ki is domborodik az alaplap ott a hol a processzor rajt van. Ebből gond lehet? Asrock 4 CoreDual az alaplap és egy Pentium E5200 processzort próbáltam összehozni.


Ezt így látatlanba nehéz megmondani most hogy jól csináltad e vagy sem, de szerintem szedd szét ha domborodik az alaplap!
ha módodban áll keress egy szakembert vagy aki ért hozzá és rakasd vele össze, mer komoly károkat okozhatsz😞!
0
0
0
0
no avatar
valakli segítsen!Hoogy lehet X32 -es w7-re x64-es w7-et rakni?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Még nagyon kezdő vagyok gépösszerakás terén. Segítséget kérnék. Az a helyzet, hogy beletettem az alaplapot a gépbe, a processzort is és egyszerűen nem sikerült rátenni a hűtőt. Nagyon nem akartam erőltetni, nehogy valami baja legyen. Vissza kiszedtem az alaplapot és megpróbáltam úgy rátenni a hűtőt. Sikerült is rátenni, de mintha túl szoros lenne. Egy kicsit ki is domborodik az alaplap ott a hol a processzor rajt van. Ebből gond lehet? Asrock 4 CoreDual az alaplap és egy Pentium E5200 processzort próbáltam összehozni.
0
0
0
0
Core2 avatar
Profilod...és felül írja, hogy "Profilod szerkesztése"
0
0
0
0
VeteranBoogee avatar
Hello hol lehet állítani az adatlapom beállításait? Sehol se találom! Vagy csak én nem veszem észre! 😂
0
0
0
0
Lizard avatar
rolcsiX írta:
Hello! Lenne 1 olyan kérdésem h ha frissítem a biost akkor olyan processzorok is elérhetővé válnak amiket nem támogat az alaplapom ?Alaplapom: msi p6n sli v2.


Nem! a gyártó oldalán feltűntetett procikat támogatja csak a lapod!
0
0
0
0
no avatar
Hello! Lenne 1 olyan kérdésem h ha frissítem a biost akkor olyan processzorok is elérhetővé válnak amiket nem támogat az alaplapom ?Alaplapom: msi p6n sli v2.
0
0
0
0
no avatar
Hello! Lenne 1 olyan kérdésem h ha frissítem a biost akkor olyan processzorok is elérhetővé válnak amiket nem támogat az alaplapom ?Alaplapom: msi p6n sli v2.
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Az marhára de nem számít, hogy milyen VGA-t teszel bele csak konbitilis legyen az alaplappal!
0
0
0
0
simon7109 avatar
uj alaplap után néztem de nem igen értek hozzá😞
[LINK]
ez volna az!de az lenne a kérdésem,hogy nem számit milyen VGA-t rakok bele?mármint,hogy nekem fog menni ha belerakom a 9800GT-met?mert oda az van írva a Grafické Kartahoz,hogy nvidia geforce 8 széria most akkor mivan?
vagy az nem számit?
0
0
0
0
no avatar
TheMostWanted írta:
leenne egy olyan kérdésem hogy most windows ultimate x86 os van a gépemen de én egy ultimate x64-et akarok a gépemre rakni amikor azonban (iso) elkezdeném felrakni elkezdi mondani hogy uyge 32 bites az enyém ez meg 64 és azrt mondja indítsam újra a gépet és bootoljam a cd-t de uyge iso úgyhogy nem tom hogy kell.Valaki help?


Valaki válaszoljon már nem oylan nehéz kérdés asszem😃
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Ha veszek egy Radeon x1650Pro-t akkor nem lessz kevés neki a 300W-os tápom?😕
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Igen van olyan és igen gyenge a procid hogy jól kihajtsa a vga-t és jó helyre írtad
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!nem tom jó helyre írok e de írom!😃 létezik az hogy azért van a játékoknál kevés fps-em mert a procim nem tudja kihajtani a vid. karimat?
0
0
0
0
no avatar
leenne egy olyan kérdésem hogy most windows ultimate x86 os van a gépemen de én egy ultimate x64-et akarok a gépemre rakni amikor azonban (iso) elkezdeném felrakni elkezdi mondani hogy uyge 32 bites az enyém ez meg 64 és azrt mondja indítsam újra a gépet és bootoljam a cd-t de uyge iso úgyhogy nem tom hogy kell.Valaki help?
0
0
0
0
Lizard avatar
rolcsiX írta:
Hello. Szerintetek 1 e8500 (3.16ghz) kitudna pörgetni 1 hd 4890-et?


persze ki tudna, bár alap órajelen nem biztos hogy kijönne minden a kariból, de elég tuningbarát modell szóval nem lenne őrobléma vele!😀
0
0
0
0
no avatar
Hello. Szerintetek 1 e8500 (3.16ghz) kitudna pörgetni 1 hd 4890-et?
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Ha veszek egy Radeon x1650Pro-t akkor nem lessz kevés neki a 300W-os tápom?😕
0
0
0
0
Atley avatar
Procit lehet húzni, csak nem mindegy mien alaplapod van miket lehet állítani stb... ha sok pénzed van akkor lehet húzni mint állat 😃
0
0
0
0
Lizard avatar
TheMostWanted írta:
olyan kérdésem lenne kb mennyire húzzam fel ezt a procit hogy azér kicsit megdolgozzaa vga-t?és mit kell állítnai a biosban hozzá?


szerintem ne húzzál semennyit, ngayon sokat kéne rajta hogy érdemleges teljesítmény növekedést lássál😞 arra meg nem is igazán alkalmas ez az AMD széria!(tapasztalat nekem 5000+-os volt)
ez a VGA "sajnos" k..va erős😀
0
0
0
0
no avatar
olyan kérdésem lenne kb mennyire húzzam fel ezt a procit hogy azér kicsit megdolgozzaa vga-t?és mit kell állítnai a biosban hozzá?
0
0
0
0
no avatar
De elvagytok 😃 az én gépem menthetetlen a tesómtól
0
0
0
0
thug85 avatar
Attól nem félek!
Ő Szigetszentmiklósra költözött, én meg Dunakeszire.
Így biztonságban van a gépem!
0
0
0
0
no avatar
jah csak vigyázni kell ne kapjon rá a gépedre mer akkor le nem szeded róla!😆
0
0
0
0
thug85 avatar
Nekem is lehetne ilyen bátyám!😀
De az enyémet egyáltalán nem izgatja a PC!
0
0
0
0
no avatar
A bátymámat dícsérd 😆
0
0
0
0
thug85 avatar
TheMostWanted írta:
Lenne mé egy kérdésem van egy lehetőségem kapok egy ilyen cpu-t->http://landcomputer.hu/termek.php?cat=13&subcat=50&&t=6468
Valamint egy Radeon HD5850-et cserébe a vgámért elgogadjam vagy nem?😃

Te ezt most komolyan kérdezed?
Szerintem ne cseréld el! Miért adnád oda a tiedtől egy klasszisokkal jobb prociért, és egy nagyon jó DX11-es kártyáért!
Az a nem normális aki ezeket oda akarja adni a kártyádért!
0
0
0
0
philips20 avatar
ja jolenne ha valaki adna 1 gtx 285 öt 😃
0
0
0
0
Lizard avatar
TheMostWanted írta:
Lenne mé egy kérdésem van egy lehetőségem kapok egy ilyen cpu-t->http://landcomputer.hu/termek.php?cat=13&subcat=50&&t=6468
Valamint egy Radeon HD5850-et cserébe a vgámért elgogadjam vagy nem?😃


fogadd😀, kár hogy nekem nem ajánlanak ilyen karit😞
0
0
0
0
no avatar
Mi a különbség az e8500 c0 és az e0 között?
0
0
0
0
no avatar
Lenne mé egy kérdésem van egy lehetőségem kapok egy ilyen cpu-t->http://landcomputer.hu/termek.php?cat=13&subcat=50&&t=6468
Valamint egy Radeon HD5850-et cserébe a vgámért elgogadjam vagy nem?😃
0
0
0
0
no avatar
berki_zsolt írta:
rolcsiX írta:
berki_zsolt írta:
De valamilyen márkás táp legyen: Zalman, Chieftec, Enermax, CoolerMaster, Corsair, Thermaltake!!! De NEM Codegen vagy Mercury!!
Én az Enermaxot ajánlom, esetleg Chieftec

hát nem vmi márkás😆.foxconn. ugyan ezt a configot csak csak e4600al használom és semmi bajom vele. elvileg az e8500 annyit fogyaszt mint a e8500😆.65 watt full terhelésen.


Ezt nem értem, mi nem valami márkás?? És mire mondod azt, hogy foxconn?

a táp márkája
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
rolcsiX írta:
berki_zsolt írta:
De valamilyen márkás táp legyen: Zalman, Chieftec, Enermax, CoolerMaster, Corsair, Thermaltake!!! De NEM Codegen vagy Mercury!!
Én az Enermaxot ajánlom, esetleg Chieftec

hát nem vmi márkás😆.foxconn. ugyan ezt a configot csak csak e4600al használom és semmi bajom vele. elvileg az e8500 annyit fogyaszt mint a e8500😆.65 watt full terhelésen.


Ezt nem értem, mi nem valami márkás?? És mire mondod azt, hogy foxconn?
0
0
0
0
no avatar
berki_zsolt írta:
De valamilyen márkás táp legyen: Zalman, Chieftec, Enermax, CoolerMaster, Corsair, Thermaltake!!! De NEM Codegen vagy Mercury!!
Én az Enermaxot ajánlom, esetleg Chieftec

hát nem vmi márkás😆.foxconn. ugyan ezt a configot csak csak e4600al használom és semmi bajom vele. elvileg az e8500 annyit fogyaszt mint a e8500😆.65 watt full terhelésen.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
vagy gigabyte is kiváló és olcsó és nagyon jó gigabyte super b 460 ezt ajánlom
0
0
0
0
Athesz avatar
Holey írta:
Hali! Lenne egy kérdésem. Most van egy rendesen működő Windows 7-em, és szeretnék mellé telepíteni egy XP-t is. Na most ezzel az a baj hogy az első rendszer elfoglalja az egész hdd-t, és nem tudok mellé másik partíciót csinálni. Ezt gondolom egy programmal meg lehet oldani. A másik kérdésem az, hogy hogyan tudom úgy feltenni az XP-t, hogy az is működjön? (kicsit láma kérdés 😳)


A Windows 7 kifejlesztett egy ún Windows XP Modet,ha azt felrakod akkor olyan mintha egy XP lenne fent a gépeden csak bemountolva! Olvass utána!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
De valamilyen márkás táp legyen: Zalman, Chieftec, Enermax, CoolerMaster, Corsair, Thermaltake!!! De NEM Codegen vagy Mercury!!
Én az Enermaxot ajánlom, esetleg Chieftec
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció