Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 807
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
Talán túlmelegszik a videó kártya milyen van neked?
0
0
0
0
no avatar
Hali!

Nagy a gond remélem tudtok segíteni. Rengeteg játéknál ( Batman: AA, Tomb Raider Underwolrd, Guitar Hero 3) lefagy a gépem. Pixeles lesz a képernyő, akad a hang és semmi sem segít csak a reset.
Mitől lehet ez? Tudok vele valamit csinálni?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ja, regi monitorokon (CRT) 80Hz folott volt jo igazan a kep, olyan amit mar a szemet nem bantotta hossszabb ideju hasznalat mellett sem. (en igy tapasztaltam anno)

A MOSTANI TFT-monitoromon viszont csak 60Hz-et hasznalok es teljesen jo, TFT-eknel mar nem zavaro a 60Hz-es (es az e-folotti) kepfrissitesi-sebesseg. Ugyanez igaz az LCD-TV-ekre is, a PLAZMA TV-ket nemtom, mert arra nem koltenek, mert tul dragak. 😀
Szoval, olyat vegyel szerintem is inkabb, aminek jo a kontraszt/fenyero aranya, vmint a valaszideje ne legyen tobb 5Ms-nal, ha jatekra kell.

Ja, es ha anyagilag megteheted szerintem is erdemes akkor manapsag mar FULL-HD-t venni. 😉
0
0
0
0
Flash avatar
Ne vegyél 50Hz-eset, mert mocskosul fogja bántani a szemedet egy idő után!
Haverom SONY boltban dolgozott, és ott néztünk egyszerre 50/100/200Hz-es k*rvanagy tévén egy full HD filmet.
Az 50Hz-es nekem nagyon bántotta a szememet, és nem is volt rajta teljesen folyamatos a kép... , de a másik kettő nagyon jó volt!

Szal 50Hz-esen látni fogod, hogy "szaggat" a kép, a 100Hz-esen meg nem! 😀
0
0
0
0
battyan avatar
Koszonom a válaszokat!
Akkor nem érdemes 100Hz-ért plusz ezreket fizetni? Am. a kép jobb rajta, mint egy 50Hz-s Tv-n?
Bocs a hulye kérdésekért, nem vagyok otthon a témában, inkább profira bíznám a dontést...😀
0
0
0
0
jumbo avatar
battyan írta:
Sziasztok!
Mit gondoltok errol a TV-rol? Samsung Le37b530
Most keszulunk megrendelni kb. 150 000ft-ert! Jo a minosege es a parameterei?
és amugy 100hz-s vagy 50, mert valahol ez valahol az van irva!
Sok kulonbseg van a 100 es az 50 Hz-s kozott?


Csak szolok hogy 134 ért is megrendelheted😉
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
battyan írta:
Sziasztok!
Mit gondoltok errol a TV-rol? Samsung Le37b530
Most keszulunk megrendelni kb. 150 000ft-ert! Jo a minosege es a parameterei?
és amugy 100hz-s vagy 50, mert valahol ez valahol az van irva!
Sok kulonbseg van a 100 es az 50 Hz-s kozott?


Az 100HZ-es képfrissítés az nem "bántja" a szemet annyira, mint az 50Hz-es. De ez inkább a régi CRT TV-kre vonatkozott. Inkább nézd a válaszidőt, és azt, hogy FullHD TV legyen (ez 1080p-s, a HD Ready, pedig "csak" 720p-s).
Ezután a képátmérő lehet még fontos paraméter.

Teáltalad kiszemelt TV:
Samsung LE37B530 Full HD LCD TV


Kép:

* Felbontás: 1920x1080
* Dinamikus kontraszt arány: High Contrast
* Képarány: 16:9
* Képátló: 37" (94cm)
* Technológia: CCFL
* DNIe+
* 1080 24p Real Movie
* Wide Color Enhancer 2

Hang:

* Hangteljesítmény (RMS): 10 W x 2
* Hangeffektus rendszer: SRS Trusurround HD
* Dolby Digital Plus
* Lefelé sugárzó hangszórók

Csatlakozások (Hátul):

* Antenna bemenet: 1
* Komponens (Y/Pb/Pr): 1
* HDMI: 2
* Scart: 1
* PC bemenet (D-sub): 1
* PC Audio Input (Mini Jack): 1
* DVI Audio Input (Pc-Audio Inputtal közösen): 1
* RS232C (service): 1
* Sztereó hang kimenet: 1
* Optikai hang kimenet: 1

Csatlakozások (Oldalt):

* HDMI: 1
* Kompozit (AV): 1
* Common Interface kártyanyílás

Tulajdonságok:

* Nagy felbontású TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD (a támogatott szolgáltatókhoz)
* Digitális kábeltévétuner (a támogatott szolgáltatókhoz)
* EPG
* Játék mód
* Automatikus csatornakeresés
* Automatikus kikapcsolás
* Grafikus menü nyelve (OSD): EU 25 nyelv
* Automata hangszabályzó
* Teletext (TTXT): 1000
* Anynet+ (HDMI-CEC)
* Hotel mód
* Elalváskapcsoló
* Óra és be/ki időzítő
* Intelligens felhasználói menü

Tartozékok:

* Távirányító: TM950
* AC-kábel
* Elemek, AAA tipusú
* VESA szerelési lyukak (cm): 20 x 20

Ház:

* Design: High Glossy
* Szín: Fekete
* Talp: magasfényű
* Forgótalp (Bal/Jobb)

Fogyasztás:

* Működési fogyasztás közben (IEC 62087 Edition 2): 105 W
* Energiatakarékos fogyasztás: 60 W
* Készenléti fogyasztás: < 0,3 W
* Eco flower

Méretek:

* Teljes méret (Szé x Ma x Mé) állvánnyal: 918 x 650 x 300 mm
* Teljes méret (Szé x Ma x Mé) állvány nélkül: 918 x 597,3 x 77,3 mm
* Doboz méret (Szé x Ma x Mé): 1191 x 716 x 239 mm

Súly:

* Készüléksúly állvánnyal: 15,3 kg
* Készüléksúly állvány nélkül: 12,4 kg
* Dobozsúly: 20,6 kg

Ez a TV egy kiváló választás lehet! Elég energiatakarékos Stanby módban. És a Samsung nem arról híres, hogy gyenge minőségű TV-ket dob piacra! 😀 Szóval ez egész jó!
0
0
0
0
battyan avatar
Sziasztok!
Mit gondoltok errol a TV-rol? Samsung Le37b530
Most keszulunk megrendelni kb. 150 000ft-ert! Jo a minosege es a parameterei?
és amugy 100hz-s vagy 50, mert valahol ez valahol az van irva!
Sok kulonbseg van a 100 es az 50 Hz-s kozott?
0
0
0
0
no avatar
jumbo írta:
Skykid írta:
jaaj rosz alaplap bocsi

ez leszaz alaplapom

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/p5kpl-am-p28669278/

EBE AZ ALAPLAPBA IS MEGY A DUAL CORE PROCI? (E5300 as 2,6 os még mindig)

szerk.: 2 most a jo a link*


Igen,megfelelő a lap,de én inkább ezt választanám,
[LINK]
és esetleg még lehet majd tovább fejleszteni a gépet újabb alaplap csere nélkül..../4db DDR2 ram megy bele és 8GB ig tudja kezelni.A "tied2 csak 2db ot fogad és csak 4 GB ig kezeli/


köszi szépen minden segitséget ( lehet hülyeség csak aggodtam amiat nemjo bele 😆😉 köszi mégegyszer, és az az alaplap lehet job lene de ahoz még kéne plusz zsé is =/

meg az a max 4GB bőven elég lesz még talán 1-2 év mulva is min. gépigényhez =P
0
0
0
0
ganjahman avatar
thug85 írta:
ganjahman írta:
Sziasztok!! en atlagos felhasznalo vagyok egy kicsit konyittok a gepekhez de az interneten meg nem teljesem ismerem ki magam foleg az ijen online jatekokban es nagyon erdekel, hgoy mukodik ez aszerver dolog hogy kerulhetnek be egy ijen tarsasgaba ahol agyba fobe olik egymast😆 pl cod2,4 vagy Frontline meg ijenek jo lenne ha valki tudna segiteni. ELore is KOSSZ!

A multiplayer része úgy működik egy játéknak, hogy vannak nyitott szerverek ahová bárki csatlakozhat, és vannak privát szerverek oda csak azok léphetnek be, akik jogosultságot élveznek. A COD 4-nél azért trükkösebb, mert oda a nyitott szerverekre is csak akkor tudsz belépni, ha eredeti játékod van. COD 4-nél tört játékkal csak tört szerverekre léphetsz be. Ilyenek elérhetőségét megtalálod az interneten. Az oldal is indított egy COD 4 szervert, ezt csak Gépigény felhasználóknak használhatják 3200 forint fejébe. Ez 16 hónapnyi 0-24 óra elérést engedélyez. A befizetés azért szükséges, mert mi is csak béreljük a szervert. Cserébe nincsenek csalók, hülye gyerekek, stb.!
Remélem tudtam segíteni.

OK kosz szepen! nagyjabol ertem adolgogkat de ugye nem minden szerverre kell fizetni mert nem az kis penz problema hanem az atutalas😃. Akkor ha jol ertetem inkabb az ijen tort szervereket csak ott kad 1 2 csalo meg ijenek es csak az nem 1 alando tarsasag, ez agepigenyes szerver szerintem jo otlet!!! meg1x KOSSZZ!
0
0
0
0
thug85 avatar
ganjahman írta:
Sziasztok!! en atlagos felhasznalo vagyok egy kicsit konyittok a gepekhez de az interneten meg nem teljesem ismerem ki magam foleg az ijen online jatekokban es nagyon erdekel, hgoy mukodik ez aszerver dolog hogy kerulhetnek be egy ijen tarsasgaba ahol agyba fobe olik egymast😆 pl cod2,4 vagy Frontline meg ijenek jo lenne ha valki tudna segiteni. ELore is KOSSZ!

A multiplayer része úgy működik egy játéknak, hogy vannak nyitott szerverek ahová bárki csatlakozhat, és vannak privát szerverek oda csak azok léphetnek be, akik jogosultságot élveznek. A COD 4-nél azért trükkösebb, mert oda a nyitott szerverekre is csak akkor tudsz belépni, ha eredeti játékod van. COD 4-nél tört játékkal csak tört szerverekre léphetsz be. Ilyenek elérhetőségét megtalálod az interneten. Az oldal is indított egy COD 4 szervert, ezt csak Gépigény felhasználóknak használhatják 3200 forint fejébe. Ez 16 hónapnyi 0-24 óra elérést engedélyez. A befizetés azért szükséges, mert mi is csak béreljük a szervert. Cserébe nincsenek csalók, hülye gyerekek, stb.!
Remélem tudtam segíteni.
0
0
0
0
jumbo avatar
Skykid írta:
jaaj rosz alaplap bocsi

ez leszaz alaplapom

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/p5kpl-am-p28669278/

EBE AZ ALAPLAPBA IS MEGY A DUAL CORE PROCI? (E5300 as 2,6 os még mindig)

szerk.: 2 most a jo a link*


Igen,megfelelő a lap,de én inkább ezt választanám,
[LINK]
és esetleg még lehet majd tovább fejleszteni a gépet újabb alaplap csere nélkül..../4db DDR2 ram megy bele és 8GB ig tudja kezelni.A "tied2 csak 2db ot fogad és csak 4 GB ig kezeli/
0
0
0
0
ganjahman avatar
Sziasztok!! en atlagos felhasznalo vagyok egy kicsit konyittok a gepekhez de az interneten meg nem teljesem ismerem ki magam foleg az ijen online jatekokban es nagyon erdekel, hgoy mukodik ez aszerver dolog hogy kerulhetnek be egy ijen tarsasgaba ahol agyba fobe olik egymast😆 pl cod2,4 vagy Frontline meg ijenek jo lenne ha valki tudna segiteni. ELore is KOSSZ!
0
0
0
0
no avatar
link javitva

bocsi a double post miatt
0
0
0
0
no avatar
jaaj rosz alaplap bocsi

ez leszaz alaplapom

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/p5kpl-am-p28669278/

EBE AZ ALAPLAPBA IS MEGY A DUAL CORE PROCI? (E5300 as 2,6 os még mindig)

szerk.: 2 most a jo a link*
0
0
0
0
jumbo avatar
Skykid írta:
nekem kellene kis segitség

ugy most akarok ujitani gépet lenne egy kérdésem

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/4coredual-sata2-p16697674/termek-leiras.html#description

ez az alap lap támogatja már alapbol a Dual Core processzorokat? menni fog vele? =S=S

ez a processzor

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/pentium-dual-core-e5300-2-6ghz-lga775-p32095195/termek-leiras.html#description

Intel Pentium Dual-Core E5300 2,6 GHz Socket 775ös ?? PLZ HELP


igen a proci jó az alaplapba!!
de én inkább választanék egy másik lapot,mivel az az asrock max 2GB ramot tud kezelni.Mondjuk egy Asust inkább😉
0
0
0
0
no avatar
nekem kellene kis segitség

ugy most akarok ujitani gépet lenne egy kérdésem

http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/4coredual-sata2-p16697674/termek-leiras.html#description

ez az alap lap támogatja már alapbol a Dual Core processzorokat? menni fog vele? =S=S

ez a processzor

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/pentium-dual-core-e5300-2-6ghz-lga775-p32095195/termek-leiras.html#description

Intel Pentium Dual-Core E5300 2,6 GHz Socket 775ös ?? PLZ HELP
0
0
0
0
Flash avatar
Nekem egy A-Data, és egy Kingston szépen megy együtt dualban, mert megegyezik az összes adatuk, csak a márka más. 😀
0
0
0
0
no avatar
Kár, direkt ezért vettem. 😞 Mindegy, akkor holnap becseréltetem egy Kingstonra. Köszönöm!
0
0
0
0
Core2 avatar
Valószínű, h a gyártó eltérése miatt nem szuperál. Ezellen nem nagyon tudsz semmit tenni.
0
0
0
0
no avatar
Üdv.
A problémám az, hogy adott egy 1Gb DDR2 800MHz-s Kingston, és vettem mellé egy ugyanilyen RAM-ot, csak más a márka: Kingmax. Szóval ez a kettő nem hajlandó Dual Channel-be menni, pedig annak a reményében vettem, hogy 128bit-es sávszélességű lesz. Ez miért van? A két külön márka végett? Ugyanolyan színű slot-ba tettem őket, és az alaplapom is támogatja (elvileg) a Dual Channel-t.
0
0
0
0
Speck avatar
Sziasztok... nekem van valami problémám :S
szóval játszok és ma már elég sokszor írta ezt nekem ki:
A "0x27e85d32" címen található utasítása "0x3c7a010b" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelett : read"
mi lehet a baj ???????? valaki segítsen nekem
a választ előre is köszönöm
0
0
0
0
susguy avatar
Próbáld más formátumba, PNG-be mondjuk, nekem is ez oldotta meg.

http://kepfeltoltes.hu/091103/_seras_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
jumbo írta:
vagy programokkal,de az nem ajánlatos.


Ha ASUS-alalplaprol van szo, ott az AI-SUITE nevu software (progi), az szerintem igenis ajanlott, nalam eddig mindig bevallt. 😉
0
0
0
0
Ferrari avatar
megpróbálom laptopon is, azért thx!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nemtudok róla! Nekem mozog ha lementem!
0
0
0
0
Ferrari avatar
igen gif-be mentettem, power point-os prezentációba akarnám berakni de ott sem mozog a gép. Ehhez nem kell esetleg vlmilyen codec?

Viszont ha megnyittam IE-vel ismét mozgott. Akk a gépemből hiányozhat vlmi vagy mi?
Lehet h csak nálam nem mozog, mert suliba kéne a prezentáció és ott lehet h lejátszaná a gép.
0
0
0
0
roberto888 avatar
GIF formátumba mented? Vagy próbáld megnyitni valami más képnézővel! Vagy IE-vel!
0
0
0
0
Ferrari avatar
Miért van az h ha elmentek egy gif képet és h ha megnyitom akkor nekem nem mozog? Mielőtt letölteném akk még mozog, de mikkor már letöltöttem és a gépen akarom megnézni már nem. PLS segítsetek sürgős....
0
0
0
0
Cs strike avatar
heló, nekem 1 ojaqn problémám lenne hogy hijába dugom rá a gépre a telefont vagy akármit usbvel nem jeleníti meg a gép... még azt se irja ki h ujj hardver és be se adja pl a telefont meg az mp4et se.. de ha rádugom akkor e telefon tölt meg az mp4 is tölti az aksit.. és nem tudom hogy mi lehet a baj....
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
lehet hogy akkor inkább nem új procit veszek,csak új hűtést 😀
0
0
0
0
Lizard avatar
nemkrisz11 írta:
oké köszönöm Lizard


nincs mit, de hozzátenném a 3.0ghz is simán kijön abból a prociból, jófajta😉
0
0
0
0
Lizard avatar
nemkrisz11 írta:
Gyári Intel hűtéssel lehet húzni 2.8 ra a procim?


Lehet, de stabilitás tesztet futass le mindenképpen!
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Gyári Intel hűtéssel lehet húzni 2.8 ra a procim?
0
0
0
0
battyan avatar
más játéknál nincs eltérés csak ennél, eddig ment rendesen, csak most ment le az FPS 10-15re akármilyen beállításokkal is játszom😕
0
0
0
0
battyan avatar
Miért kezdett el egyik napról a másikra akadozni egy game?(S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl)
0
0
0
0
jumbo avatar
vagy programokkal,de az nem ajánlatos.
0
0
0
0
Athesz avatar
rolcsiX írta:
Hello. Lenne 1 olyan kérdésem h hogyan lehet a procit húzni?


BIOSba tudod húzni! De tovább nem tudom!
0
0
0
0
no avatar
Hello. Lenne 1 olyan kérdésem h hogyan lehet a procit húzni?
0
0
0
0
jumbo avatar
TheMostWanted írta:
visszaraknám az xp-t de nem engedi feltelepíteni és nem tudm hogy elehte visszarakni!


ha jól tudom a bioszban lehet formatálni a winyot,és utána már menni fog a telepítés,de ez csak 95%😕
0
0
0
0
no avatar
visszaraknám az xp-t de nem engedi feltelepíteni és nem tudm hogy elehte visszarakni!
0
0
0
0
Ferrari avatar
miért ne lehetne
ha úgy akarod h mind2 rajta legyen akk legalább 2 partricióra kell felosztani a HDD-det
ha csak az xp kell akk leformatálod az a patriciót amelyiken a windows van és rátelepítheted majd az xp-t.
0
0
0
0
no avatar
valaki nem tudja fontos lenne!?
0
0
0
0
Athesz avatar
TheMostWanted írta:
thx a álaszt.És mellé még egy kérdés!Hogy lehet xp-t visszatelepíteni gy hogy most w 7 van fent?


Ezt nem tudom,bocsi!
0
0
0
0
no avatar
thx a álaszt.És mellé még egy kérdés!Hogy lehet xp-t visszatelepíteni gy hogy most w 7 van fent?
0
0
0
0
Athesz avatar
Nero Expressben:Kép Projekt,Másolás ott pedig Lemez CD/DVD Kép vagy Elmentett Projekt és mikor indítod a gépet akkor nyomsz egy Deletet az elején, behozza a BIOSt és ott az Advanced Bios Featuresre és ott First Boot Device CD-Rom.
0
0
0
0
no avatar
egy olyan kérdésem lenne hogy lehet boot cd-t csinálni?
0
0
0
0
thug85 avatar
A hardvert nem tudod letölteni. A hardver a proci, VGA, RAM, stb. A szoftvert tudod tölteni. Az alaplapi drivert kell neked, azt az alaplapod hivatalos honlapján megtalálod!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció