Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bfefe12 avatar
Üdv!

Behalt a vízhűtés és keresek léghűtést a 9500F-re. (most a gyári intel izzad rajta csutkára húzva...)
Hirtelen ezt találtam: https://m.alza.hu/silentiumpc-fera-3-he1224-d4300390.htm?o=18

Véleményt, egyéb javaslatot szívesen veszek!
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@bfefe12: Gyakorlatilag a gyári hűtőn kívül bármelyik megfelelő erre a procira. De, ha ajánlani kellene párat keret nélkül amik nem zajosak akkor ezek:

[list]ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
be quiet! Pure Rock 2
ARCTIC Freezer 34[/list]
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bfefe12: Nekem arctic freezer van rajta, nem rossz, szerintem 6k fölött bármelyik jól teszi a dolgát.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@bfefe12: Arctic-ot ajánlom én is, nekem is az van, olcsó és jól hűt.
0
0
0
0
gatya123 avatar
Hali, custom loop-os szakiktól kérdezném, levizezném a gépet, elég bele sima desztilált víz, vagy kell ilyen olyan adalék is?(koróziógátló, stb)
0
0
0
0
💬 17
Memento Mori avatar
@gatya123: Adalék mindig ajánlott a loopba! (Sima desztillált vizet egy-egy esetben max AIO-ba szabad tölteni.) Ha alu/réz, nikkel/króm is van a loopban akkor pedig egyenesen kötelező az adalékok használata. Külön ügyelj a csatlakozók és dugók anyagára is. Hiába a króm/nikkel az csak bevonat. Különböző anyagok használata hamar kikezdheti. EKWB kupakokkal pl baszarintottam már szét rendszereket.
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Coppert ir mindenre, de aliexpresses cucc, szal bármi megtörténhet 😀 tudnál mondani konkrét adalékot, vagy linket rá?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Én mindig PrimoChill Liquid Utopia-t szoktam használni. (Ebay vagy amazon ahol érdemes keresned.) Egy 15ml-es kiszerelés kb 4-5 liter folyadékhoz elég.

Ha nem feltétlen szükséges, ne használj színes folyadékokat, kevés ami jó belőlük. Desztillált víz + adalék a legjobb recept.
Linket nem tudok most adni, melózom és telóról vagyok.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Nagyon szívesen!
Várom a késztermékről majd a képeket! 😀
Merev csöves hűtés lesz?
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Először csak soft tube, ha meglessz a kívánt hatás, akkor nekiállok szórakozni a merevcsővel 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Kellemes legózást kívánok hozzá. 😀
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Még egy kérdés ha nem gond, pumpa D5 vagy DDC legyen? Ha merevcsővel számolok, sok lessz a "kanyar", oda talán a DDC jobb lenne a nagyobb head pressure miatt, legalábbis nekem ez jött le videók alapján. Mi a véleményed?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Dehogy gond, bátran kérdezz csak, ha tudok szívesen válaszolok! Később is ha építed a dolgot és segítség kell nyugodtan keress meg!
Nagy általánosságban minél nagyobb a head pressure annál jobb! A pumpát mindig max fordulaton a legjobb járatni. Kevesebb légbuborékkal és jobb hűtési teljesítménnyel jár.
d5 pumpa kb harmadával több vizet képes pumpálni literben, de egy átlagos loopban tök mindegy, hogy 1500 liter folyik át egy óra alatt, vagy 1000 a ddc-vel. Viszont a head pressure meghatározó lehet. Én a ddc-t preferálom!
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Cpu, 1 gpu, 2x 240-es radiátor mellé milyen erős legyen a pumpa? Én ilyen 15W 450l/h, 4m hp néztem ki, gondolom erősebb jobb lenne...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Az tényleg sok könyök lesz! Legalább kétszer akkorába gondolkozz. A pumpa élettartamát is növeled vele. 450l/h egy 240-es radiátorhoz 6-8 könyökkel egy cpu vagy gpu mellé okés, de többet nem szívesen bíznék rá.
Még egy kiváló rendszert is jobb túlméretezni, aliexpresszes cumókat még inkább.
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Szeva, irtad még anno, hogyjelezzem ha kész a kicsike. KÉSZ 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Nagyon korrekt lett a cucc! Gratulálok hozzá! 😎 Nyáron lesz időm megint géppel foglalkozni, építek én is valami vadat, úgyis gépcsere lesz.
Leírod esetleg mi került végül a kész rendszerbe? Érdekel hogy döntöttél. Minden zökkenőmentes volt?
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Bykski az egész szett, kinai de korrekt, teljesitmény és a minöség is. Pumpa 600l/h, kicsit féltemh kevés lessz, de böven jó, 50%-on is teljesen jól forgatja a vizet. Egyedül a fittingekkel szenvedtem meg kicsit, mikor már rajta van a csö, nagyon nehéz visszacsavarni rá, volt, ami épphogy csak rákapott a menetre, remélem nemfog elengedni. Lehet megkellett volna kenni kics kacsazsirral 😀 Még1 kérdés, az átlátszó vizet milyen gyakran érdemes cserélni?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: A fittingek nagyobb márkáknál is szorosak, de ez nem para. A folyadékot akkor cseréld, ha már látod, hogy piszkos. De akkor úgyis át kell majd mosnod már az egész rendszert. De egészen addig, nem igényel cserét. (Az legalább 3+ év.) Addig csak maximum utána kell egyszer-egyszer tölteni majd. Nem zárt rendszereknél megeshet.
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Memento Mori: Utánatölteni? Elpárologhat valahol?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@gatya123: Az megesik. Nagyon-nagyon lassú folyamat, de létező és többnyire elkerülhetetlen jelenség.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Nah megjött az új hűtőm. Remélem jól szereltem fel. 😂
https://kepkuldes.com/images/795c218d30018d056bdf2d83f36153eb.jpg
0
0
0
0
💬 10
vyne avatar
@Memento Mori: Fizikai fajdalommal tolt el a latvany.. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Az nagyon helyes, Vyne! Akkor jó, ha fáj! 😂
Tudnám az elkövetőjét bántani. Szegény processzor... 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Memento Mori: Az is tajgetosz pozitív, aki azt az idióta hűtőt kitalálta és megtervezte, a szar felfogatásával együtt. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@ben_aloha: Az biztos! Én sem szerettem soha. 😃
Nem is használtam a gyári szarjukat soha. Gyakorlatlanabb user nagyon hamar gajra tudja vágni.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Elég fullos ez az új Dark Rock dizájn nagyon eltalálták. A szerelés első osztályú, új meta szagot érzek 😜😆
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Sok szakmai tudást fel lehet itt a fórumon csipegetni. Esetleg egy-két youtube tutorial és jobban megy, mint a profiknak. 😃


Az őszi garázsselejtezéskor jó eséllyel találni fogok elég szart otthon a projekthez, hogy kipróbálhassam működik-e így a CPU. 😃

A Dark Rock már otthon vár, az asszony hazavitte. De én meg csak pénteken megyek haza. Remélem hűt úgy mint a fenti képen lévő csoda. 😂
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: A fenti videó alapján raktam össze én is a gépet, legprecízebb összeszerelés evör 😎
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Memento Mori: Ha nincs Svájci bicskád (0:41) akkor nem is érdemes nekilátni...😃
Azért az a mem nagyon durva, teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy valaki tényleg úgy tette fel a hűtőt...... nagyon vad
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Scorn Face: Még talán jobb is mint a verge videójában. 😃 Ha a végén megnézed a kész gépet 3 ponton van rögzítve a hűtő a processzoron.
A szerencsecsomag a videóból, állítja, hogy az a gép még ma is úgy működik, ahogy a videóban össze lett szerelve. 😂 Ezek után bármilyen szörnyűséget el tudok képzelni.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Memento Mori: 😆😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hali srácok!

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben Coolermaster HAF X-ből 20 centis ventilátorra való légterelő, vagy esetleg annak 3D terve? 😃 Esetleg valami konkrét alternatíva helyette?
https://www.legitreviews.com/images/reviews/1311/cooler_master_haf_x_040.jpg
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Matthew1994: 😆
https://i.imgur.com/S4Rvafx.jpg
Viccen kívül, ENERMAX-tól tudom ajánlani az Air Guide 360°-at, jó kis cucc irányított airflow-hoz, talán van 20-as ventihez is.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@LordSzalko: Amúgy gondolkoztam már valami ghetto megoldáson, de akkor előbb megnézem, hogy az Enermax hogy oldotta meg. 😆 Köszi szépen!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Kedves fórumtársak!

Az jelenlegi vízhűtésemről szeretnék visszaállni léghűtésre. Egy nem K 8700-ra szerelném fel a fémtömböt.
Ebben lenne szükségem a segítségetekre.
Ma egész nap nézelődtem és erre a két egyedre szűkítettem a kört, de nem sikerül választani.:
[LINK]
[LINK]

Ha esetleg tudtok valami mást ajánlani, azt is jó néven venném.
0
0
0
0
💬 12
Scorn Face avatar
@Memento Mori: A kettő kiszemelted közül, én az utolsót választanám.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Scorn Face: És én is azt tettem! Köszönöm a segítséged, leisszuk majd! 😉
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Memento Mori: Én biztos Noctuat vennék, de a Drak Rock 4 is egy nagyon király hűtő. A Noctuanak ebben az esetben annyiban van előnye, hogy embertelen ventilátorokat gyártanak (kb. 150.000 óra várható élettartam, és 6 év garancia). A Be quiet viszont nagyobb és valamivel így lehet jobb értékeket produkál. Nem nyúlsz mellé egyikkel sem. Nem véletlenül hívják azért a Be quietet a "fekete Noctua"nak.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Matthew1994: Nekem is kicsit szimpatikusabb a Dark Rock "húsosabb" kialakítása és úgy látom a többségnek is inkább felé húz a szíve.
Thx 4 your help!
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Mennyi lenne rá a keret? Kettő közül a Dark Rock-ot ajánlanám.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: 20-30K.
(Annál drágábban inkább már vizet tennék rá megint. Nem AIO-t.)
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Akkor marad az utóbbi.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Köszi szépen!
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Memento Mori: Jó a noctua ,nekem is az van, de a dark rock 4 -el szerintem jobban járnál.
Unokaöcsémnek dark rock 4 -et tettünk a ryzen 3600x mellé, profi kis cucc mondhatom.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Boldor81: Köszi a tippet! Nekem is elég jónak tűnik a Dark Rock is. Ránézésre kicsit izmosabb is.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Memento Mori: off: most komolyan, az alza lefordította a linkben a gyártó nevét? 😃DDD a dark rock miért nem lett sötét szikla/lengés?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@botmunpls: Eddig fel sem figyeltem rá! 😃 De rossz. 😂
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Üdv!

Adott volt egy Scythe Fuma hűtő 3 db 120 mm-es ventivel (2 saját, 1 pedig egy elhunyt tápegységből).
https://kepkuldes.com/images/096c6429a46ca628905559d3d1d445c2.jpg

Teszt:
30 perc Aida64 Stresszteszt, 60°C-os CPU, ~1300-as fordulat.
https://kepkuldes.com/images/70055c0f0e7e6b12ea99a47aa0f12330.png

Ezeket cseréltem le a minap 3 db Arctic P12 PWM PST-re.
https://kepkuldes.com/images/20640f8d2114d9f036ed4efea283cb67.jpg

Teszt:
46 perc Aida64 Stresszteszt, 46°C-os CPU, ~1100-as fordulat...és itt még be sem kapcsoltak az F140-es előlapi pörgettyűk.
https://kepkuldes.com/images/c615c3b7a50e3b9890922b40fe67cd4f.png

Megérte, ajánlom mindenkinek ezeket a ventiket! 😀😃😎
0
0
0
0
💬 25
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: Szép munka 😉
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Scorn Face: Köszönöm! 😜
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Látom van vga "tuning" is. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Ki kell használni ezt a jaó időt és a bennem rejlő tehetséget 😂😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Pont nézem,van ilyen ventiből 5ös pakk alzán 22 euróért,az nem is drága érte. És még splittert se kell vennem mert van elég venti csati az alalapon,na meg a vga-n is van kettő ha nem volna elég. Kezdek kíváncsi lenni én is mennyit javulna a 1080 hűtésben a gyári vs. 2x120-as venti kombóval. Csak még nem tudom meddig van jótállás alatt. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Annyit bőven megér a gari elvesztése... 😆😂
A gyárinál mindenképp jobb eredményeknek kell születnie.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Hát gyárival max 65 fok volt több óra játék után is. De ha csak 3 év a gari rá akkor még 3 hónap és vége,akkor meg majd tényleg megéri váltani. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Tavaly még nekem is annyi volt a max a gyári hűtővel. Aztán szerintem a sok játék hatására elkezdett öregedni a gyári paszta a hőtől. Ebben a melegben pedig 75-ig is felment és ez már tarthatatlan volt. 😃
3 hónap és kezdődhet a gányolás! Addig talán megérkezik a Bluechip-től 😂😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Itt nálunk általában alza-ról rendelem a pc-s cuccokat. Kicsit drágább de eddig ezzel van a legtöbb tapasztalatom. Azok meg 3 nap alatt kiküldik,még ha szombatra is esik akkoris. De ez a gányolás marad a kövi fizura,a mostani már elment mikor megjött. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@The_Teacher_Man: Nagyon kemény hőfokok! 😃 Gratulálok!
Én is nemrégiben újjítottam be 3db Artic F12 Venti-t a gépházba, plusz ugye az Artic hűtőt és így ugye 4db ventivel lett több a gépházba mint előtte,mégis hallkabb a gép mint gyári AMD hűtővel 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bukta2: Köszi. Én ehhez a géphez már nem akarok hozzányúlni. Ez készen van! 😃
Fizetett Arctic hirdetéseket olvastak, köszönjük 😂
0
0
0
0
bukta2 avatar
@The_Teacher_Man: 😂 😆 ha egyszer jó valami akkor azt terjeszteni kell 😃 csak is így lesz jobb a világ
0
0
0
0
bukta2 avatar
@The_Teacher_Man: Majdnem 1.4V-on 45 fokos cpu... emelem kalapom... durva lehet az a cpu hűtő!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bukta2: Az Arctic előtt emeld, övék az érdem 😃 Nem mértem le, de ~ olyan 1,4-1,5 kg lehet 😂
0
0
0
0
AttiS avatar
@The_Teacher_Man: Egyetértek! Nálam 5db szolgál, 2 a radiátoron, 3 házhűtő, 1800-on pörögnek de mozgatják a levegőt szépen. 😀
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@AttiS: 1800-on? Ott már azért van hang. Nem? 😲
0
0
0
0
AttiS avatar
@The_Teacher_Man: A gépben lévő összesen 8 ventinek valóban van egy kis lapát keltette szélzaj de semmi komoly. Viszont a 2400-as corsair ventiket quiet módba kellett raknom , na azok süvítenek mint egy utasszállító. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@AttiS: 8???????? OMG 😲😲😲
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Nekem is van 9db, radin kapásból 6db maradék kettő fent egy meg hátul. 800-900RPM-en teker az összes untig elég és szinte hangtalan a rendszer 😃 GPU-nak van hangja egyedül játék alatt, de játékon kívül zero-RPM.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@The_Teacher_Man: Nálam 4.9 1.4V-on, és 65fok huzamosabb játék után 😃
Nálam is P12 megy, a procin meg egy bq! Dark Rock 3 Kryonauttal 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ben_aloha: 4,9 már gyorshajtás. 😃 Mindenesetre az a 65°C elég szép. Mint ahogy a Dark Rock is! 😉
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@The_Teacher_Man: Az 😃 https://gepig.com/devices_images/317373_37982_17490.jpg
Sokaknak csak 1,45V környékén lesz stabil, nálam már 1.4en is az, ezért nem fűt annyira 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ben_aloha: Nehéz volt belőni? Vagy pikk-pakk stabil volt annyin?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@The_Teacher_Man: Annyira nem,de sok múlik a VRM-en és a jó hűtésen. 1.45-ről indulva mindig mentem lejjebb, 1.38 körül már kaptam random kékhalált, ez az lassabban/furcsán ment, 1.4-en stabil is, nem is melegszik annyira.
A Crosshair V Formula-Z-nek, és a Sabertooth 990FX-nek van a legjobb VRM-je. Utóbbiban megy nekem.
Egy rövid ideig próbáltam 5.1-5.2GHz-en is, a teljesítmény nem lett jobb, de cserébe a hűtés már kevés neki 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Amúgy szembe jött egy számomra eddig totál ismeretlen márkanév a Scythe Fuma 2 Ha még hűtésben nem is nagy de db-be azért vannak különbségek. Igazából vehetnék ilyet is, mert 20k körül mozog az ára,de akkorát meg viszont nem hűt hogy amit tervezek hűtőt (Artic Freezer 34 duo) mondjuk duplán lemossa (mert kb dupla annyiba kerül) így maradok az Artic nál mert nevetséges 12k ba fáj és elég jól szerepel a tesztekben,egyetlen hátul ütője van csóri Articnak hogy kicsi felületen érintkezik a processorral... ez az ami nem nagyon tetszik,de teszek vele egy próbát mert ettől függetlenül tesztek alatt elég szépen muzsikál! Köv hét elején majd megírom a tapasztalatokat.
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@bukta2: Jó lesz az a Freezer 34 Duo, nem kell aggódni miatta 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Az imént rendeltem meg a hűtőt, és még 3db Artic F12 es ventit mellé a gépházba,nem warzone ozok csak pár napig tesztelgettem vele a 3600 at és írdatlan hőfokokat produkált a cpu, de majd még biosban matatok kicsit a feszültségen sztem még tudok javítani majd plusz ugye a hűtő és a plusz ventik... ha így sem lesz változás, akkor feladom 😃
Vagy még 1 Bios frissítést bejátszok ha ezek után sem javul a helyzet, azt még talán meglépem!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: BIOS-t mindenképpen frissítsd, ajánlott 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Kicsit félek tőle,még nem csináltam ilyet és utána kell néznem, hogyan is kell pendrive ra tenni és utána flashelni,mondjuk a flashelés már talán menni fog mert biosba mutatja hol kell ott csak bekell majd tallózzam a pendriveot de hogy arra honnan és hogyan kell leszednem na annak kell majd még utánajárnom 😃
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Ez kell alap tudást ad hozzá 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Köszönöm,mindenképp utána nézek hétvégén,de az angol tudásom egyenlő a 0-val de valószínűleg megoldható a dolog mivel részletesen mutatja a csávókám,még 1 kérdés ha megengeded! BIOS frissítés után kell windows újratelepítés? Vagy hanyagolható? Mert akkor hanyagolom, mivel rühellem... nem is magát a win telepítést hanem az utána vele járó dolgokat, programok stb...
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Nem szükséges újratelepítés, nyugodtan mehet tovább a jelenlegi rendszerrel és minden egyéb programmal.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Remek! Köszönöm!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Két napja nézegetem a ventiket, mire cseréljem a házban. Gondoltam ma a reggeli kávé mellett felcsapom redditet, ahol ez a pm várt. Akkor nem veszek ventilátort egyelőre. 😃
https://kepkuldes.com/images/5d077bb1c5e7e8e4ed544d68a7d47f46.png
0
0
0
0
💬 2
Viktorinho avatar
@Memento Mori: Nekem van egy antec venti a házban,még anno a 120as radiátoros vízhűtéshez járt,amitől a scytche toronyhűtő fényévekkel jobb. Na mindegy,rohadt hangos egy venti. Most is az van az egyik felén a toronynak,szerencsére pwm 6-700 rpm-en is hangosabb mint a kazeflex ventik amik max 800rpm. De hát ha ingyen adják megéri. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Viktorinho: Kipróbálom szívesen őket. Ha gagyibbak a mostani cooler mastereknél akkor is mindegy, ingyen vslt, jól ellesz a polcon tartaléknak.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Hali! Veszek énis kb 3-4db Artic F12 PWM-et a gépházba plusz kinéztem egy Artic Freezer 34 eSport Duo léghűtőt(mert még mindig hűtő választáson agyalok...) vízhűtésről lemondtam, az ára nagyon topp 12600ft van esetleg valakinek tapasztalata? Néztem pár tesztet és eléggé odaver tényleg de azért kíváncsi lennék 1-2 ember véleményére is/tapasztalatra
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@bukta2: Mehet nyugodtan, nem olyan rossz az 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Köszönöm! Bár másfél hétig még szabin vagyok magyarországon így van még időm dönteni mert németbe veszem majd úgyis a dolgokat, kegyetlen milyen ár különbségek vannak, itt magyarba minden sokkal drágább
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Tudomásom szerint az Artic P12 a legjobb választás ár-érték arányban a piacon.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Radira és egyebekre igen az a legköltséghatékonyabb. Ház ventinek meg F12.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát több forrás szerint is igazi bestbuy. Azért az árért elég halk, és jól végzi dolgát, a Noctuával is vetekszik.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Hali!

Szeretnék javítani valamelyest a gépem légáramlásán, és raknék a tetejére egy 12 centis ventit. Tudtok segíteni, hogy miylet érdemes venni? Igények: szállítson levegőt és ne legyen hangos. Előre is kössz a tippeket!
0
0
0
0
💬 4
ppista avatar
@Mesterlovesz: Ezt tudom ajánlani nekem is ez megy felülre :
Be Quiet! Silent Wings 3 120mm BL064

Vagy ezt tudom még ajánlani,Anyuméba pedig ilyen van:
ARCTIC F12 TC
0
0
0
0
no avatar
@Mesterlovesz: [list]Noctua NF-F12 / A12x25
Arctic F12
be quiet! Silent Wings 3[/list]
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Mesterlovesz: Szia!

Ha lesz előtte porszűrő, vagy radiátor, akkor a P12-t, ha nem, akkor az F12-t vedd az Arctic-tól. 😉
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@The_Teacher_Man: köszönöm mindenkinek a válaszokat!
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Számítógép portalanításához / kifújásához milyen kompresszort ajánlotok? 15.000 - 20.000 ft környékén ( ha van ennyiért )

Köszi előre is a választ 😀
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@mata1093: Én palackos sűrített levegőt (600ml) használok és speciális smink ecsetet.
Ügyelni szoktam még arra, hogy a por ne vegye át az irányítást odabent...
0
0
0
0
mata1093 avatar
@Scorn Face: Értem 😀

Én ezt találtam "Scheppach kompresszor AIR FORCE 3 1100W" elv ez nem olajalapú. Ez megfelelő lehet?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@mata1093: Igen, akár még jó is lehet. (Nem vagyok otthon kompresszor témában, és nem akarlak megvezetni, ezért szerintem várjál még pár hozzászólást.)
0
0
0
0
bukta2 avatar
@mata1093: Szia, gépház kifújásra nem vennék kompresszort 😃 ha szeretnéd másra is használni akkor megértem de ha csak pc kifújásra akkor tényleg elég a spray is ahogy a kolega említette
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Nna szerintetek milyen lett? Elég undorító? 😂
https://kepkuldes.com/images/4d5fba083bffaf2459e9e1e16e402db2.jpg
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@The_Teacher_Man: Lehetett volna egy kicsit kormosabb, már csak a FosKazán név miatt 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Egyelőre elég az, hogy szellősebb. Bekormolódni ráér később is 😆
28°C-os szobában 30 perc Aida StressTest:
https://kepkuldes.com/images/70055c0f0e7e6b12ea99a47aa0f12330.png
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: vga?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ELERY: Még mindig gyári...Aug. 6-ra érkezik be az újabb szállítmány a blucsipához. Szóval várok... 😶
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Egész kellemes egy FX-től 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Lesz ennél még hűvösebb is, csak érjenek ide azok a P12-k...július 19-én rendeltem pontpontpont 😕
5-ös pakkot vettem, 3 megy a CPU-ra, a maradék kettő pedig a VGA-ra.
Pasztának egy MX-4-et választottam, szintén az Arctic-tól.
A két F140-es Bionix-ekkel együtt járok jelenleg ~14000 Ft-nál.
Nem jó, de nem is tragikus 😆😂😂😂
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Anno én is MX-4-et használtam aztán idővel átálltam CM Mastergel Maker-re. Idővel lehet a Grizzly Conductonaut-ot is meglépem, bár attól tartok az anyaga miatt 😜
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv! adott a Ryzen 3600 (gyári hútővel) BIOS-CPU Core Voltage (Override Mode) --Override CPU Core Voltage 1.2750 V
viszont asztalon 50-60 fokos a proci terhelés nélkül... újrapasztáztam már Artic MX4-el a gyári kutya szar paszta helyett, de mik ezek a hőfokok? játékok alatt meghát ne is említsem... 80-85 fok... oké nem a legjobb a szellőzés a gépházba, le is van véve az oldala (próbáltam úgyis ha visszateszem, nem lett jobb..sőt... így vissza le is vettem, B550 es Tomahawk ról kb nem is találok bios os Voltage es videot... már a hajamat tépem kínomba hogy mi lehet a probléma... mert gyári hűtő ide vagy oda ez sztem nem normális...(De javítsatok ki ha tévedek,mert akkor legalább nyugiba vagyok hogy ez gyárival normális!) sőőt néztem b450-tomahawk os ryzen 3600 as videókat gyári hűtővel és játékok alatt van kb annyin 60-65 fok volt olyan ahol még a 60 fokot sem érte el... valakinek ötlet? vagy esetleg ha tudna valaki egy képet küldeni privátban valahogy hogy hogy is kellene kinéznie egy Ryzen 3600-as cpu bios beállításának azt megköszönném! nem mellesleg a 90 foktól sem riad vissza a proci...
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@bukta2: Sikerült megcsinálni amiket írtam lejjebb? Azóta is magas a hőfok?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: ezt a processor energiagazdálkodást hol találom?
U.I. megvan! a minimális 99%-on áll a maximális meg 100%-on
mennyi lenne az ideállis?
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Neked tetszőleges, nekem nem lőtte be magasra alapból, csak 5%-ra, szerintem te is teheted annyira, vagy ha kevesled akkor 10-15%.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát ezek valóban kemény hőmérsékletek... Ilyen esetben a gyári hütést én mindenkép cserélném valami komolyabbra.
Nekem Wraith spire járt a első genes Ryzen 5 1600 mellé, és hát 60-65 fok fölé nem megy még Stress test alatt se.
A 3600 már a vékonyabb Wraith Stealth jár, ami hát nem a legjobb. + Szerintem mindenkép érdemes coolert cserélni.
Lehet rájátszik az is hogy nyár van, na meg a ventilátor profil beállitása hogy van gyárilag belőve.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Igen, bár sztem lesz rá egy hűtő véve plusz egy pár Artic venti még a házba az már remélem segíteni fog
0
0
0
0
no avatar
Egy I7 6700k-ra milyen léghűtőt ajánlatok? ( jelenleg gyári intel van ami a g4600hoz járt és nincs szívem azt rátenni)
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Zora: CM 212 vagy lejjebb ajánlott CM ML240L RGB, már ha befér a házadba mert annak nem néztem utána.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Sosem foglalkoztatott a dolog, de most elgondolkodtam egy kompakt vízhűtésen (építeni én biztosan nem fogok, nem is értek hozzá). Ryzen 5 3600X fölé mit lenne érdemes rakni? Árban 40.000Ft a plafon. Jó hűs, jó csöndes legyen, vannak igények, mi!? 😀

Köszönök szépen minden választ!
0
0
0
0
💬 8
Memento Mori avatar
@Hegyirablo: Legalább 240-es AIO-ban érdemes gondolkodni. Bátran merem ajánlani ami nekem van. (Cooler Master ML240L RGB) Halk, kiváló teljesítménnyel, nem horror áron. (25K környékén árulják most.) Az enyém majdnem 3 éves, azóta is tökéletesen ketyeg. Nem kluttyog, nem nyekereg, csak teszi a dolgát. Idle 25 fok körül tartja a forrófejű procimat. Prime 95 nyúzás közben sem megy 65-68 foknál magasabbra a hőmérséklet. Real life felhasználási körülmények között processzorigényesebb játékok alatt 55-60 fok körül megy, lájtosabb játékokban 40-50 fokos.
Ennél persze pakolhatsz bele drágábbat is, ha kell tippeket is tudok hozzá adni, de szerintem felesleges. Ez bőven az egészséges szint alatt tartja a proci hőmérsékletét. Jobb hűtésekkel lehet nyerni pár fokot ehhez mérten, de nem látom értelmét. Nem tolja ki sem a hardver élettartamát, sem egyéb előny nem származik belőle, hacsak nem vagy notórius rekorddöntögetésre éhes overclocker.
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: [list]Enermax Liqmax II 240
Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
Corsair Hydro Series H100x (Ezen le kell cserélned a ventiket, hogy halk legyen. De amúgy pantent.)[/list]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Az az ML240L- es CM. Nagyon jó áron van! Vízhűtőm még nem volt, kell ezekhez még amúgy valami? Vagy így megveszi az ember és megy? Az Enermax is egy árba van vele, 2 közül melyik a csöndesebb? Hűvösebb?
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Nem kell semmi, összerakod és megy a dolog. Kettő közül talán a CM-et venném inkább mert modernebb konstrukció azért. Viszont, ha van "saját" pasztád elfekvőben akkor azt azért cserélném rajta.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: értem, köszönöm! akkor lehet meg is van a hűtőm! tetszik is! hát, Artic MX4-esem van, azt tettem most a gyári alá is
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Az bőven jó 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Sokadszorra segítesz rajtam, ráadásul alvás helyett, amit ismételten köszönök!

Áttanulmányozom ezt az egész vízhűtés témát, és eldöntöm pár nap alatt.
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Igazán nincs mit 😀
0
0
0
0
Tundi86 avatar
hali a videó kártyám hűtöje elindul a gép indulásakor majd leáll és nem is kezd el mozogni ?? teszteltem vidi játékkal semmi teszelős programmal semmi köszi a választ
0
0
0
0
💬 10
AMDMonsteR avatar
@Tundi86: Milyen kártya? Van drivere? Esetleg van fönt mellette Afterburner?

Csak így, akármitől leáll. Van amelyik gyártó kártyáján a hűtés be sem indul alapból 40 fokig.

Így, ennyi infó alapján elég látatlanban tapogatózás.
0
0
0
0
Tundi86 avatar
@AMDMonsteR: nvidia geforce gtx 1050 ti és nincs afrerburner
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tundi86: Néhány vga (1060-től felfelé) nem pörgeti a ventiket bizonyos hőmérsékletig (50 fok körül), de az 1050 Ti-k legjobb tudomásom szerint nem ezek közé a kártyák közé tartoznak.
Gariztatni kell sajnos. 99%, hogy kiégett a ventilátor vezérlő rajta.
0
0
0
0
Tundi86 avatar
@Memento Mori: MOST VETTEM HASZNÁLTAM hahahaha bmeg bocsi 😆DDD de még garanciális köszzzssszzzz
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tundi86: Ehh. Részvétem! 😃
Nézd a jó oldalát. Esetleg a gariztatási folyamat végén lesz lehetőséged valami jobbra cserélni a kártyát. Hova szól a garancia?
0
0
0
0
Tundi86 avatar
@Memento Mori: Zona computer de évek óta oda járok nem SZOKOTT 😜 probéma lenni 😂
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tundi86: Csak nem újpesti vagy? 😃
0
0
0
0
Tundi86 avatar
@Memento Mori: de és te ? 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Tundi86: Helló szomszéd! 😃 Káposztásmegyer 1-en lakok. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Nekem egy STRIX 1050 volt és rosszul tudod mert annál is van 0% fan mód. 54 fokik nem kapcsolt be a ventilátor, mikor aktiv volt 55-56 fok volt a hőmérséklet teteje.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv! Adott egy Ryzen 3600 gyári hűtővel/gyári pasztával (ez lehet hiba volt mert van MX4 es pasztám elfekvőben) de mind1 összetettem már, tehát full alapon biosba vagy asztalon tehát semmi nem megy így is 50C' os a cpu... ami rohadt sok szerintem, bár nem használtam még gyári hűtőt procihoz ez az első, de igazából azt olvastam hogy a gyári ryzen prociknak elég jó a hűtése, de így hogy full alapjáraton semmi terhelésnél 50C'-os... kicsit sokallom... ha a minőségi paszta javítana a helyzeten akkor megcsinálom de nem hiszem hogy annyit javítana... de javítsatok ki ha tévedek.
Mellesleg a VRM is a deszkán 40fok körül mozog alapjáratba.
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@bukta2: Próbálj Windows Power Plan-t állítani és frissíts BIOS-t, na meg persze a legfrissebb Win sem árt. Vagy ha tovább mész akkor a speciálisnál találsz olyat, hogy Processzor energiagazdálkodás ott pedig a minimálist leveszed egy alacsony % értékre ha magasat mutatna.

Pasztát meg mindenképpen cserélj mert a gyárinál csak jobb lehet.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Ryzeneket nem árt kicsit alulfeszelni biosban. Túl sok áramot vesz fel feleslegesen,főleg a gyári órajelek mellé. És ezt nem azért írtam mert RP fan lennék,de ő sem hülye hozzá.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Én szeretem a videóit, nincs elszálva magától 😃 és alaposan elmagyaráz mindent , mit miért. Mellesleg köszönöm a választ, mindenképp utána nézek!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Egy szóval se írtam,hogy el lenne szállva magától. 😃 Ha egyszer váltok ryzenre mindenképp az ő videói alapján fogom finomhangolni a rendszert. 😃 De mostmár megvárom a 4000 szériát,már szálingóznak a procik lassacskán,várok valami 4600-ra vagy hasonlóra. Aztán vagy az lesz vagy 3600 olcsóbban. Legalábbis remélem,hogy az új széria lejjebb nyomja az árakat. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Én a napokba váltottam AMD-re a kis Pentiumom után amit 3 évig nyúztam, nekem azzal sem volt bajom csak nem hajtotta ki teljesen az rx580 at új játékok alatt, de az árához képest amennyiért anno vettem... nagyon jó szolgálatot tett 😃 bár ez a b550/3600 kombó sem volt vészes, 159€ volt a proci és 165€ a deszka sztem mind2 jó áron volt, bár a proci néha szokott 155€ is lenni de igazából a 159 sem volt rossz ár érte
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Nálunk 164 eurótól indul a proci 152-től meg a deszka amd mellé való memória meg 103 euró a 2x8 gb,szóval csak egy fél havi fizumat kéne kb eltennem,hogy újítsak. De tényleg megvárom mit hoz az új széria. Amúgy ramot fogsz fejleszteni? Ryzen szereti a magas órajelet. Ez a típus nyerő,és viszonylag olcsó F4-3200C14D-16GFX ,ez samsung b die chipes.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Igazából énis megakartam várni egy 4600 at,de nekem ez a 3600 is olyan mint egy babettáról r1 re ülni. Azért nem vettem ramot még mert megakarom nézni ezekkel hogy szuperál,ha megy minden szépen akkor maradnak ezek,nem vagyok az az fps sasoló emberke,stabil 60 fps legyen meg,többi nem érdekel,de mellesleg tervben van igen,ahogyan egy torony hűtő is mert nem tetszik ez a gyári hőfok,de majd még finomhangolok,fesz szabályzás stb... nem csináltam még ilyet de rp elmagyaráz majd mindent! 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Én még valahogy kihúzom idén ezzel az i5-el valahogy. Jön a tél kell tüzelő meg miegymás,most nem lehet ugrándozni. Max karácsonyra meglepem magam valamivel. Na meg mai indításnál betojt az egyik ház venti,csapágyas lehet vagy mi,mert zörög ,azt veszek majd valamit fizu után. Most nézem,egy hármas pakk silentium pc 30 euró,aztán ergébéés.+5 fps x3 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
nem rég vettem egy Zalman ZM-T3-gépházat, volt alapból benne egy 9-cm-es venti hátul, az ki felé fúj,
most tettem előre egy 12-cm-es deepcool ventit ami befelészív, + oldalra még 2-db 12-cm-es ugyan olyan deepcool ventit, ami szintén befelé szív, . Az lenne a kérdésem hogy jó ez így? , ezt mind a proci miatt csináltam, mivel alapjáraton 51-60 fok közt ingadozik, erősebb játéknál meg el éri akár a 70-75 fokot is, még a vga kb 45-55 fokos. egy i5-ös 3470S-proci egyébként , ja és vettem még egy új gyári hűtőt is a procira ..Valaki valami ötlet kivegyek valamit vagy..?
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@Beni1993: Én oldalról kivenném a ventilátort. Én kipróbáltam a CM690III házamban, de nem javított semmit, sőt inkább rontott a szellőzésen. Igaz nálam elől a gyári 20 cm-es ventilátor tolja befelé a levegőt és hátul egy 12 cm-es kifelé. Na meg felül egy 14 cm-es és egy 12 cm-es is kifelé. Utóbbi a házadon nincs, és ez manapság igencsak elférne már minden házon, elvégre köztudott, hogy meleg levegő felfelé száll.
Amire nem jöttem rá az hogy a házba mekkora magasságú CPU hűtő fér el, mert szerintem a gyári hűtő helyett egy normális toronyhűtő fényévekkel jobb. Mondjuk ennek elvileg bele kell mennie és garantálom a gyári helyett sokkal hatékonyabb.: Cooler Master Hyper TX3 EVO
Vagy ha meg tudod mérni mekkora magasságú hűtő fér be és befér egy Cooler Master Hyper 212 EVO ami kis híján 160 mm akkor az meg még jobb hatásfokú. Utóbbi van nekem és szépen teszi dolgát, de volt TX3-asom is, és az is szépen dolgozott.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Belefér a 160 mm-es hűtő, csak most egyenőre annyim nincs mert ma vettem bele egy másik táp egységet is, azt hittem az a gyenge az miatt melegszik stb,.. mondjuk amugy is gyenge ... eladom egy pár ezerért és meg pótolom, ha meg nem sikerül ez a TX3 EVO sztem lehűti, ha meg nem "megöregedett a proci"de megpróbálom amit írtál , ki szedem olalrol ,
köszi a választ.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Beni1993: Ha befér a 212 akkor javaslom inkább húzd az időt míg nem lesz elég pénz és vegyél egyből 212-t. Azért mondom mert mint írtam volt TX3-asom és nem vitatom hogy nem jó, mert tényleg jó, de a 212 még jobb. Példának okáért egy q9550-es procin volt először a TX3, de húzva volt a processzor 3,2 GHz-re és már ott 60 fok fölé lépegetett nálam is de 70 fokig sose ment el. De azért mivel volt rá pénz, megvettem rá a 212-t és tovább húzva a processzort 3,8 GHz-re sem engedte a hűtő 60 fok fölé. Amúgy a q9550 alapjáraton hatva a TX3 is tökéletese volt és a 60 fokot is ritkán érte el vele.
Viszont a 212-t megtartottam a mostani procira, ha már passzolt erre a foglalatra is amit most hajtok.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ki próbáltam a komment után amit írtál, ki vettem mind a 2-db ventit oldalról, és néztem alaphelyzetben 38-40 fok volt, ahogy meg nyitottam a Chrome-ot utána már fel ment 50-55-ig de már az is jó igazad volt! Viszont utána ki próbáltam játékkal is. Erre fel meg most meg még a videokártya is fel ment majdnem 70 fokig, inkább be zártam..az még ilyet nem csinált , az egy rx 570-es,dupla ventis.
A proci hűtőnek van köze egyébként az vga-hoz, mármint a stabilizálás,jobb teljesítmény stb, érted..? , mert a tápom meg egy Seasonic S12II-520Watt, ez előző valami danobious "xy" táp volt , 550W én arra gondoltam abban nincs erő meg nem szellőzik a másik gépház rendesen, Vagy meg próbálom eladni félkonfig-ban vga nélkül , össze raknék egy olcsóbb új generáciost.:/ Azért köszi.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Beni1993: Persze hogy hatással van a processzor hője a VGA-ra is. De ez fordítva is igaz. Ezért is ajánlott jól szellőző ház vétele. Én CM 335 elite házról lépetem CM 690III-ra és az akkor processzor, és VGA kb 6-8 fokkal lett hűvösebb, pedig a 335 se egy rosszul szellőző volt.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: ahan, amugy ki kapcsoltam a biosban a turbo boostot, sporoltam vele kb 5-6 fokot, de az fps-el is, vagy is a bf-5 ben, egyébként ennek a turboja 3600-lenne de csak 3200-ig tud menni, az is a hűtés miatt lehet?
A másik meg hogy megvennék 40k-ba de az már szinte nem fél konfig, mert adnék hozzá egy 160gb-s hdd,az 550w-táb (nem a mostanit) ,egy gépházat meg egy dvd írót,a vga-t természetesen nem! de ennek még az alaplapijával is el lehet "hülyéskedni"
csak hogy 2x-re tudná kifizetni, .. meg érné szted?
amugy meg ezt raknám össze:

Crucial 16GB DDR4 2400MHz - 22 090 Ft

Intel Core i3-9100F BX80684I39100F - 25 090 Ft

GIGABYTE H310M H 2.0 alaplap - 20 090 Ft
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Használ valaki 4 rammal (Corsair Vengeance LPX) Hyper 212 RGB-t, Hyper 212 Black editiont, vagy Arctic freezer 34 esports-ot b450 tomahawk max-ben? Elfér?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Én is igazítottam a FosKazán fronthűtésén. Kivettem a DVD-írót és elhagytam a papírtámasztékokat. (https://gepigeny.hu/user/the-teacher-man/eszkoz…zok/227254)
Helyettük hangszigetelő szivaccsal "ékeltem" ki 3 oldalt, így garantáltan nem rezonál be és stabilabban is áll! 😎
https://kepkuldes.com/images/86f936965cf49f100b4aa7ac8e495de0.jpg

Gondolkozom, hogy elhagyom a dupla harisnyás porszűrést is, mert sajna ebben a melegben eléggé vissza tudja fogni a Bionix F-140-ek teljesítményét...
https://kepkuldes.com/images/87cb5376f69efd94ef3bea442c9b1a8a.jpghttps://kepkuldes.com/images/e760a5050dd93c8123c37f046d52b8d0.jpg

Lehet, hogy rendelek egy sima mesh-hálót eBay-ről és azt faragom bele az előlapba...még gondolkodom 😊😊😆
0
0
0
0
💬 2
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Az a szövet szerintem is eléggé gátolja a befelé áramló levegő útját.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Így, nyitott előlappal -10°C-kal van hűvösebb odabent. Szóval jahh 😂
De anno ez volt a legköltséghatékonyabb megoldás. 😃
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
Kókányoltam kicsit és nem várt sikerrel jártam. Gondoltam megosztom veletek !
Volt két 14cm -es noctua hűtőm fölösben a fiókban ,gondoltam beszerelem a gépbe ebben a nagy melegben. A helyzet az ,hogy 5-6 fokot nyertem a videókártya (1080TI STRIX) hőfokán egyetlen venti "beszerelésével - kókányolásával"
Alaplapi system fan -ra lett rákötve állandó 800-as fordulatszám mellett. Ezen a fordulaton jóformán teljesen némán üzemel. A videókártya hőfoka 74-75 fokról 69-70 fok-ra esett vissza és ezáltal a gyári ventilátorok is kisebb fordulatig pörögnek fel ami a zajszintet is halhatóan lejjebb csökkentette.
ÉS MOST JÖN A SUFNI TUNING:
Ventit a Tápon helyeztem el mégpedig úgy ,hogy 4db 40mm -es tiplit csavartam a ventilátor lyukaiba. Ezek a tiplik tartják el a táptól magát a ventilátort és ezen a 40mm-es távolságban szívják fel a levegőt a lapátai a kártyához. A kártya és a venti között is kb 4-5cm hely maradt.
Nekem bevált, aki akarja és van fölös ventilátora esetleg próbálja ki !
0
0
0
0
💬 14
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Szia!

Képet, vagy nem hisszük!!! 😃😃😃
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Rendben, holnap csinálok róla képet !
Te hogy állsz a 1060 hűtésével ?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Jövő héten költözünk, aztán vívás a magyar bürokráciával és utána nekiállok, ígérem! 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Összecsavaroztam mind a két ventit ,hátha még jobbak lesznek az eredmények ,de nem lett jobb. Ugyanazokat az eredményeket produkálja egy ventilátorral mint kettővel. Mindegy ,most már így marad !
https://kepkuldes.com/images/6885e9ee070361c3c3e04d8d6d67db8c.jpghttps://kepkuldes.com/images/85c6c9aecf2249a36f436d0fd8ed3fbf.jpg
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Boldor81: Nekem volt kettő be Quiet venti összeépítve. Én a kezemmel csekkoltam hogyan teljesítenek, és jóval nagyobb huzatot éreztem mint a szimpla ventinél. A kicsi házamba volt elöl mint szívó venti, jó ideig úgy is hagytam üzemelni.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Scorn Face: Érdekes mert én is úgy éreztem ,hogy jobban fújja a levegőt két ventivel, de az eredményekben ,hőfokokban nem igazán lehetett észrevenni a különbséget. Igaz a videókártya hűtésén, ventilátor fordulatszáma lehet picit még lejjebb esett. Ezt nem néztem ,de most már nem is fogom, így marad !
Arra gondoltam, csinálok nekik rendes felfogatást egy kerettel és egymás mellé tenném a két hűtőt. Úgy szinte teljesen lefedné a kártyát és mindenhova jutna plusz levegő.
Olcsó barkács kókány cuccolás ,de hatékonynak bizonyult, kellemeset csalódtam a nem várt eredményekben !
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Boldor81: Eredményes építkezést kívánok.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Thx! Elég beteg, ahogy kinéz, mindemellett meglepő, hogy nem tud többet két ventivel... Nincs mese, le kell dobni azt a gyári Strix hűtést! 😆😂😂
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Nézegettem már az artic accelero xtreme III -at ,de nem tudom annyival jobb lenne a mint a gyári hűtő. Azért ez a strix is elég brutál hűtővel rendelkezik ,csak a ventilátorokkal lehet a baj. Gondolkoztam én is azon amit te építesz, hogy marad a gyári hűtőborda és arra lenne felszerelve valami jó kis ventilátor. Magas CMF értékkel és halk működéssel. A lényeg az ,hogy nem 3 hanem csak 2 nagyobb ventit szerelnék rá.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Íme 1-2 adat 20perc játékfuttatás után !
Hőmérséklet (GPU): ~ -5 °C
Videókártya ventilátor fordulatszám: ~ -20% (55%-ról 46%-ra)
Gépzaj: Hallhatóan csendesebb, azaz jelentős 😀
[LINK]
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Teljesen korrekt eredmények, gratu! Ha a kártyára applikálnád a ventiket, valszeg még nyernél vele 4-5°C-ot. De ha így elégedett vagy, áldásom rá! 😃😃
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: 2021 áprilisig garis a kártya, addig nem igazán akarom babrálni. Utána jöhet a mókolás, pasztázás ,egyebek.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Persze, világos, ne is nyúlj hozzá. 😀 Utána még lesz időd kínozni szegényt. 😆
0
0
0
0
Default avatar
@Boldor81: Mert noctua és nyári nagy meleg 😎
[img][LINK][/img]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok!

A jelenlegi elosztóm nem tudja vezérelni a 2 pwm ventimet. Rádugom, de maxon pörögnek. Tudnátok olyan elosztót ajánlani, amelyen mind a 2 ventit pwm tudom vezérelni?
0
0
0
0
💬 4
NeTuddMeg avatar
@Quadgame94: Inkább nem linkelek.. De..
Google, "PC 1 to 10 Cooling Fan Hub Splitter LED SATA 12V PWM Adapter Speed Controller"
nekem hasonló van, csak ebayról, 1 éve hibátlan
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Quadgame94: Ha ilyesmire gondolsz ,unokaöcsémnek is ilyen lett rendelve. Működik flottul !
[url]https://www.alza.hu/gamemax-remote-pwmargb-hub-v3-0-d5756765.htm?kampan=argep_hu_komponenty_chlazeni_do-skrini_gamax034&utm_source=argep_hu&utm_medium=product&utm_campaign=argep_hu_komponenty_chlazeni_do-skrini_gamax034&layoutAutoChange=1[/url]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Boldor81: Igen ez kiraly! Köszi!
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Quadgame94: Nincs mit !
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Honnan tudom, hogy a számítógépembe belefér-e a hűtő?
Ezt néztem, mi a véleményetek erről?
Ház: AIO Magnum Window
Hűtő(k) amit kinéztem: Cooler Master MasterFan MF121L RGB
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@MMBalint: [LINK]

Hűtés jellemzők nevű fülön vannak az infók.
0
0
0
0
no avatar
@MMBalint: A ventilátort a házban található bármelyik 120mm-es helyre beszerelheted. A gépház leírása valószínűleg megmutatja hol találhatóak ezek.
0
0
0
0
noname1622 avatar
Sziasztok 😀
Egy r5 3600hoz néztem ki ezt a hűtőt:
https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/scythe/mugen-5-pcgh-2x120mm-scmg-5pcgh-p366052633/
Szeretném 4.2ghz-ra húzni, bírná e 65 fok alatt tartani?
Gépház:
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/cooler-master/silencio-s600-mcs-s600-kg5n-s00-p488302863/
Előre tervezek 2x140mm ventit rakni hogy jobban kapja a levegőt!
0
0
0
0
💬 13
Andor1997 avatar
@noname1622: Én inkább valami Dark Rock félét javasolnék inkább esetleg Noctua NH-U12S. Egyébként az az 50-100mhz plusz nem fogja annyira megerőltetni mint "OC" ,szóval menni fog szerintem gond nélkül,ha más nem adsz egy kis kakaót a ventinek és már jó is. Ryzen procik mindig az órajelük csúcsán mennek gyárilag is,szóval ha jövőben többet akarnál ,akkor lehet nem lesz érdemes,de ezt már te tudod.
0
0
0
0
noname1622 avatar
@Andor1997: Köszönöm válaszodat!
0
0
0
0
zsolo avatar
@noname1622: Miért akarod húzni? Fel boosotolja magát 4,1-4,2-re!
0
0
0
0
noname1622 avatar
@zsolo: nem akarom húzni 😀 úgy írom akkor inkább hogy az alap boostal se engedi 65fok fölé
0
0
0
0
zsolo avatar
@noname1622: Az én hűtőmmel 60-65 fokon meg áll maximum, nyílvan ez játék függő is azért, Cooler master 212 rgb van nekem, de ha nem tetszik akkor van ugyanez rgb nélkül is!
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@noname1622: egy jó hűtéssel magától is felmegy arra az órajelre. nekem a 2600 alap órajele 3.7 körül van 3.4 helyett, a turbo 3.9 helyett 4.1.. nem megy 50 fok fölé terhelésen sem. nincs OCzva, érintetlen BIOS egy XMP profilt leszámítva. TX3 EVO
0
0
0
0
noname1622 avatar
@NeTuddMeg: köszönöm válaszodat!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@noname1622: Szia!

Én a Mugen-re szavazok. Azok a Kaze Flex ventik az egyik legjobbak a piacon! 😉
0
0
0
0
noname1622 avatar
@The_Teacher_Man: Köszönöm válaszodat 😃 sok tesztet/véleményt néztem nem panaszkodnak rá, és elég sokan használják r5 3600-hoz.
Megnéztem a configod nekem ez volt a régi cpu-m azon is egy scythe fuma 2 volt nem is ment 50fok fölé 😉
0
0
0
0
no avatar
@noname1622: Én kicsivel többet rászánnék és egy Dark Rock 4 vagy Pro 4 mellett döntenék, nem sokkal drágább.
0
0
0
0
noname1622 avatar
@LordSzalko: azon is gondolkodtam 😀 majd ma lemérem a ramot hogy a hűtő alá fér e
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@noname1622: A Mugen-nél ezzel sem lesz problem:
https://www.scythe-eu.com/fileadmin/images/CPU-Cooler/Mugen-5/Mugen_5_Design1..jpg

Ha meg sokallod a ~60-65°C-t akkor pedig veszel rá még egy Kaze Flex-et és örülsz. 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@noname1622: Nekem egyel régebbi van,mugen4,de a kazán intelemet 5ghz-en 65 fok fölé még nem engedte. Persze hangosnak se lehet mondani az állandó 800rpm-es ventijeivel. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Üdv!

Van egy GTX 1060-am, G1 Gaming hűtéssel a Gigabyte-tól. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, már 2 éve teszi nálam a dolgát (használtként vettem). Játékok alatt 70°C-nál magasabbra soha nem megy, ekkor pörögnek a ventilátorok ~50%-on. Alapjáraton 40-45°C-os ilyenkor néma, hála a Fan Stop-nak, ami 50°C felett kapcsolja fel a légkavarókat.
Mint írtam, elégedett vagyok a kártyával és a hűtéssel is, de ott motoszkál bennem a kisördög, hogy hogyan tudnék jobb és jobb hűtési eredményeket elérni (lásd: FosKazán 😆 ).
Szóval erősen gondolkodok egy ilyen és ehhez hasonló gányoláson:
https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2016_10/20160127_140427.jpg.ee43ddbcbf853500efb89b7660e86ce4.jpghttps://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2016_10/20160127_151003.jpg.97982316103cd83fdb0e2c77300ca068.jpg

Valaki csinált már ehhez hasonlót? Vagy hülyeség és felesleges pénzkidobás lenne? 😃
0
0
0
0
💬 9
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Hát ha van a vga-n 4 pines csati a ventiknek (mint az én rog strix-emen) akkor oké,de ha nincs akkor alaplappal lehet csak vezérelni. De szerintem a 70 fok az semmi.Bár tény szerintem halkabb lesz,főleg ha meg tudod oldani,hogy ne rezonáljanak a ventik a hűtőbordán 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Persze, van rajta:
https://images.bit-tech.net/content_images/2016/09/gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-review/1060g1-8b.jpg

Ventikből Arctic P12 PWM PST-t néztem ki [LINK], az egyik, ha nem a legjobb hűtőbordákra. Nagy statikus nyomása van, emellett halk is és persze nem utolsó sorban olcsó. Ami nem hátrány. 😂
Nem tudom mit csinálják, mert tényleg nincs baj a stock hűtővel, de... fene azt a ráérős formámat 😆
Még alszok erre 1-2-t, az a tuti 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Ha a jobb alsó sarokban lévő csatlakozóra gondolsz,akkor el kell szomorítsalak. De arra te egy házventit nem fogsz tudni rádugni,max ha veszel hozzá átalakítót,vagy a gyári hűtőventiről levágod,és ráforrasztod a ventikére.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Persze, tudom, már kinéztem egy átalakítót [url]https://www.ebay.de/itm/Gelid-VGA-PWM-Adapter/262667526948?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20170511121231%26meid%3Dff7aa4ef1d5f4bffa62710a44687a3d3%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D15%26mehot%3Dag%26sd%3D262667526948%26itm%3D262667526948%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pa***%3A06ace9b9-915e-11ea-b3d3-74dbd180e6ef%7Cparentrq%3Af5a804191710a68ba6548475ffb65735%7Ciid%3A1[/url]. Felhomályosítottam már magam 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Te se nézel RP-t 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Parancsolsz? 😊😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Jah,van egy streamer, RP a "neve" ő is ilyen "tuningon" gondolkodott egy 1080ti-ra,ugyanilyen átalakítót keresett tegnapelőtt asszem. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Eddig ő kimaradt az életemből. De -és ez akkor itt a reklám helye- nyugodtan belinkelheted. Köszi 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Youtube csatornája [LINK] ,itt meg néha streamel [LINK]
0
0
0
0
Default avatar
Üdv.
Boldog tulajdonosa lettem egy NH-D15-nek ami eszméletlen jól teljesít,viszont max. fordulaton ill. a közelében 1300-1500 között már berezonál a hűtő kb. 1mm-es "kilengéssel" oldalirányba amerre a levegőt is fújja.
Csavarok meghúzva,ventik normálisan a helyén. Kézzel mozgatva látszódik hogy a hűtő csövek tövénél "enged" a hűtő.
Van miért aggódnom?
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@Default: Nekem egy egyel régebbi változat van még, de atomstabilan tartja magát.
Kézzel mozgatva látszódik hogy a hűtő csövek tövénél "enged" a hűtő.
Van miért aggódnom?
Az idézett részt nem teljesen értem... Biztosan jól van rögzítve az alaplapra?
0
0
0
0
Default avatar
@Scorn Face: Hűtőcsöveknél a processzorhoz legközelebbi hajlításoknál látszódik hogy mozog,az alsó része fix nem mozog azaz a befogató része jól van. Nem kell szinte semmi erőfeszítés hogy megmozgasd a 2 külön álló bordát kikapcsolt állapotában.
Jobban nem megy hogy is magyarázzam 😀
Pasztát se raktam sokat nem tudom mi lehet.
Igaz stress teszt alatt 4.2-n közel se éri el a max fordulatot(60 fok) és nem is rezonál semmit se,csak mikor felpörgetem maxra mind 2 ventit akkor csinálja.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Default: Szia!

Garanciás? Ha igen, én visszavinném/visszaküldeném.
0
0
0
0
Default avatar
@The_Teacher_Man: A probléma megszűnt,az okát nem tudom 😀
Talán a friss paszta.
0
0
0
0
NP_Nani avatar
Hali, ide írok hasonló kérdéssel!

i7 9700K procin szeretnék majd pasztát illetve hűtést cserélni.
Hűtésnek egy Corsair H150i RGB PRO XT-t néztem ki. ([LINK])
(már amikor megjelenik, vagyis pontosabban mikor elérhető lesz mifelénk is, napokban láttam, hogy Amazonon már lehet kapni, annyira nem sürgős)

Pasztánál, pedig a Thermal Grizzly Conductonaut.
Olvastam, hogy ez a liquid metalos cucc nem ép veszélytelen, valamint alumíniummal, ha jól tudom nem is használható.

Kérdés biztonságos ezt így használni, mármint ezzel a proci-hűtés kombóval? Vagy inkább hagyjam rajta a gyári pasztát? Kell e majd valamire vigyázni stb?
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@NP_Nani: Gyári paszta is teljesen megfelel, de ha van rá mód akkor cseréld minőségibbre, én MasterGel Maker-t használok korábban MX4-es pasztát használtam.

A Kryonaut-ot jobban ajánlom mindennapi használatra és lényegében veszélytelen, ha csak Thermal Grizzly-vel szemezel.
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@LordSzalko: Nem kell feltétlen Thermal Grizzly, csak kis utánajárás után ez bizonyult a legjobbnak, legalábbis számok alapján, köszi tippeket mindenesetre 😆
0
0
0
0
no avatar
@NP_Nani: Nincs mit 😀 Ez egy elég jól átlátható teszt Spoiler!
[url]https://www.guru3d.com/articles_pages/guru3d_thermal_paste_roundup_2019,12.html[/url]
, igazából egyiknek sincs használatból adódó veszélye a teljesítményért cserébe csak a Conductonaut-nak 😃
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@LordSzalko: ezt néztem én is 😃 csak akkor még nem tudtam erről a Conductonaut dologról, hogy így működik, azért inkább megkérdeztem, hogy s mint megy dolog 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok hűtőt szeretnék vásárolni mit ajánlanátok előre is köszönöm a segítséget

Mennyit szánsz a hűtőre: 10-20K
Milyen házba kerül: Zalman z9neo (160mm max Cpu hűtő)
Milyen alaplapra lesz: ASRock z370pro4
Processzor típusa: I5 8500
Ramok típusa: G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB)
Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) későbbiekben tervbe van i5 9600k s procira csere olyan hűtőt szeretnék ami ahhoz is jó lesz majd amit kinéztem:
Cryorig H5 Universal
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 140mm (SPC130)

Esetleg mit ajánlanátok
0
0
0
0
💬 1
The_Teacher_Man avatar
@Banderos: Szia!

Nézz rá a Scythe Fuma 2-re, mert elég jó kis hűtő. Az aszimmetrikus kialakításának hála elég sok RAM elfér alatta, a Kaze Flex ventiket pedig mindenki dícséri. 😉 Én azt venném. 😀
0
0
0
0
Default avatar
Hali.
Szeretném kicsit jobban hűteni és tuningolni procit,jelenleg (5820k 4.2ghz 1.1751V)egy deepcool lucifer v2 hűti max 70fok max fordulatszámon(1322rpm) 4.5-ön is megy viszont az a +80fok már kicsit barátságtalan számomra. Melyik érné meg jobban?
1. valami komolyabb venti a procihűtőre ami egyrészt olcsóbb és nem annyira "macerás" a beszerelése mint a vízhűtésnek ami a 2. opció lenne.?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Default: mennyit szánsz rá...? az a 80c nem olyan vészes ha azt nézzük mennyire nehéz hűteni azt a procikat oc-val...
0
0
0
0
Default avatar
@Bronson: 15k a ventire,Kraken 72 lenne ha nem opció a léghűtés.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Default: csodát ne várj egy ventillátortól, inkább a komplett hűtőt cseréld le, de mint említettem, 80c nem egyáltalán nem vészes...
0
0
0
0
Default avatar
@Bronson: Rendben,köszi.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
Üdv!
Corsair Hydro Series H80 hűtő van a procimon. Áldom az eszemet, hogy beállítottam anno az aida64et, hogy jelezzen majd kapcsolja ki a gépet egy bizonyos hőfok felett. Ez meg is történt, leszereltem a hűtést nem találtam semmit, visszaraktam és hűtött, működött. A limit 75 fok volt ahol kikapcsolt (csak háttérprogramok futottak), játék alatt sem megy 50-55 fok fölé alapból. Milehet a probléma?
Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@bfefe12: A 75 fok még ne is olyan magas, még 85-nél sem biztos hogy gondod lenne vele, mondom ezt úgy hogy a mostani processzorom 60 alatt tartom én is.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@reszler112233: Nem az volt a baj, hogy addig ment fel, hanem hogynem működött a hűtő
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
Valakinek van tapasztalata a Gamdias chione p2 360 rgb aio-val? Bármi szerelési logikátlanság?Esetleg problémák az rgb-vel?
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@PestisDoktor88: Én a helyedben elkerülném az ilyen márkákat... helyette inkább Kraken X52! 3 év garancia a 2 helyett, rengeteg videó és teszt megbízható forrásokból, nem nyúlhatsz mellé, nincs rizikózás. Őszintén szólva én most találkoztam ezzel a márkával először... ne érts félre, nem minden noname márka hulladék, de olcsó húsnak híg a leve. Külföldi oldalakon nem sok jót írnak róla. Az X52 bőven elég lenne a konfigodhoz.
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@Bronson: A dán Asetek gyártja az összeset,a nzxt-t is és a gamdiast is és a corsairt is stb.Nem a megbízhatóságban kételkedem,hanem a logikus felépítésben.

Nem is olcsó,a 45k-60k val drágább mint pár nevesebb társa pl coolermaster
0
0
0
0
no avatar
@PestisDoktor88: Az egy dolog, hogy tőlük veszik, ettől függetlenül nevesebb márkák termékeit érdemesebb választani. Már csak azért is mert számtalan teszt van a termékeikről, ha pedig gond adódna belőle presztízsből instant térítenek/cserélnek. Corsair, Thermaltake, Alphacool, NZXT ect.
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@LordSzalko: nem akarok mainsteam márkát unalmas hogy mindenkinek az van 😆
kb 50k-t szánok rá,amiért már kapnék a nevesebből,csak épp nem tetszenek
0
0
0
0
Bronson avatar
@PestisDoktor88: Attól hogy az Asetek gyártja a pumpát nem csak annyiból áll egy AIO... de azt nem találod érdekesnek hogy ilyen alap infókat, mint amik felől érdeklődsz, nem találod meg olyan könnyen a neten...? 😊
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@Bronson: találtam eleget csak nem beszélek se spanyolul se olaszul se csehül...
de szerintem silverstone lesz.jobban hűt mint a coolermaster de hangosabb is
0
0
0
0
gatya123 avatar
Ha valaki Kraken G12-n gondolkodik, csak ajánlani tudom, 80ról lement 40re 😀
0
0
0
0
ppista avatar
Deepcool Tesseract SW számítógépházamba szeretnék 2,3 db egyforma rendszerhűtőt...
Eddig ezeket néztem ki:
Szerintetek melyik lenne a legjobb vagy ha tudtok jobbat akkor írjátok le.

-Enermax UCTBA12P T.B.Silence 120mm
-Coolink SWIF2 1201 120mm
-Bitfenix BFF-LPRO-12025W-RP Spectre Pro LED White 120mm fekete
-Noctua NF-S12B redux-1200 PWM 12cm
-Noctua NF-S12A PWM 12cm
-Noiseblocker NB-eLoop B12-2 120mm
-Be Quiet! Silent Wings 3 120mm BL064
-Arctic ACFAN00118A P12 fekete
0
0
0
0
💬 1
Scorn Face avatar
@ppista: Be Quiet Silent Wings 3 120mm High Speed Fan
Vagy a kettő Noctua közül az egyik.
0
0
0
0
gatya123 avatar
Hali, valaki használ 9700K vagy 9900K mellé léghütést? Ha igen, milyet és mennyire van megelégedve vele?
0
0
0
0
💬 5
Boldor81 avatar
@gatya123: 9700K (nincs húzva) - Noctua NH D-14 csak jót mondhatok róla , halk és hűvös !
Játékok közben 64fok a maximum szinte hangtalanul hűti a venti.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@gatya123: Jelen, i9900K használok Noctua NH D-14 kockával. Tökéletesen teszi a dolgát. CPU nincs húzva, mert minek, és nem csak játékra használom a gépet. A Be Quiet kockák is jók. Remélem tudtam valamit segíteni neked érdemben...
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@gatya123: Be quiet dark rock 4 et használok 9700k mellé, nincs húzva, átlagba 50-55 fok játékok alatt. Teljesen jó, de elég nagy 😀
0
0
0
0
gatya123 avatar
@Warlordcommander: nem is próbáltatok húzni a procin? Vagy 5GHz 1,30V mellett már felejtös a léghütés?
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@gatya123: Még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem, de régebben utána olvastam és bőven bírja az 5ghz-et is, 70 fok körüli hőmérsékletet mondanak kb vele akkor.
0
0
0
0
Wihay avatar
Üdvözlöm, a kedves gépigény.hu fórumozókat!


Pár hét múlva, vennék a DeepCool számítógépházamhoz hátra egy ventilátort, ami fújja ki a levegőt a gépházból..

Ehhez a célra a következőt néztem ki: Noctua NF-S12B redux

https://noctua.at/media/catalog/product/cache/2/image/450x300/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/o/noctua_nf_s12b_1.jpg


Megvegyem, vagy felejtem el a gépházba / vagy van jobb is?

[LINK]
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@Wihay: Nem rossz, sőt. Nekem is majdnem egy ugyan ilyen pörög a CM 690III házam hátuljában, igaz a sima 3 tűs verziója, de már több mint egy éve. Azóta is hangtalan és szépen tolja a levegőt is kifelé.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Wihay: Amennyiért noctua ventit lehet venni, annyiért rendes CPU hűtőt kapni.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Wihay: Kb két ilyen venti többe kerül, mint a ház maga... amíg nem szerzel valami jobb házat, szerintem felesleges ennyit költeni rá... egy szerényebb venti is bőven megtenné szerintem!
0
0
0
0
Wihay avatar
@Bronson: Szerényebb például?
0
0
0
0
matany001 avatar
Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem mivel nem nagyon vagyok jártas a dologban. Szóval szeretném a házamban lévő 5db ventit lecserélni. a 3db fehér ledes ventiket már kinéztem magamnak, hogy egy Thermaltake Pure Plus 12-ra [LINK] váltanám le, a másik előlapi kettő darabbal viszont kisebb bajban vagyok. A TT-hez van külön saját csatlakozó, és programja is így könnyedén tudom állítani őket. DE. Állítólag az alaplapommal a Mystic Lightba tudom vezérelni az rgb-s ventik színét, ezért úgy is müködne minden ha egy másik gyártótól rakok be 2db-ot? Pl : [LINK], ugye mert a TT-hez ezeket nem csatlakoztathatom, ugyanolyan ventit meg nem árulnak egyenként , csak komplett szettben. Remélem nagyjából kibogozható mit is szeretnék elérni. 😀
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@matany001: ha külön veszed őket, nem garantált hogy tudod majd őket szinkronba hozni, a színek eltéréséről nem is beszélve... inkább egy fajtából vegyél többet... a mystic light tud több cuccot is kezelni (nálam próbaképp működött a ramokkal és a vga-val is, de inkább mindennek a saját szoftverét használom, szóval hosszú távon nem tudom mennyire megbízható, csak a led szalagot vezérli nálam jelenleg...)
0
0
0
0
matany001 avatar
@Bronson: igen csak ebből a Thermaltake-ből nem tudok 1ventit venni hanem 3packba van 15ropiért, nincsen külön 1 ventis vagy akár 5packos változat, azért lenne jó valamilyen alternatíva, bár úgy is kék színbe szeretném , így lehet elég lenne ha szimplán a maradék 2db-ot 2db kék ledes ventire cserélni? 😊
0
0
0
0
Bronson avatar
@matany001: Vannak más gyártók is, miért pont TT?
0
0
0
0
matany001 avatar
@Bronson: Igazából körbe nézegettem másokat is, de még is maradtam a TT-nél, kicsit elkapott a hév hogy nah akkor mindent cseréljünk le, de közbe az elülső kettőt tök fölösleges, tökéletesen teszik még most is a dolgukat, és amúgy se látszanak a ház kialakítása miatt, csak ha valaki nagyon belenéz. Azért köszönöm szépen a választ. 😀
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy hogy lehet szabályozni a rendszerhűtő ventiket? cseréltem a gépházba 2 ventilátor-t és folyamat maxon pörögnek... Nagyon hangos és zavaró, a biosban is próbálkoztam de akármit állítok semmi nem változik, ugyan úgy maximumon forog.
0
0
0
0
💬 14
NeTuddMeg avatar
@DarkC0re: ha PWM (4pin) akkor BIOSban, ha csak 3, vagy molex csatlakozós, akkor egy külső ventilátorvezérlőt kell beszerezned..
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@NeTuddMeg: 3 pines a venti... De tudomásom szerint akkor sem szabadna full maxon forognia mindig. Van egy ismerősöm szintén 3 pines ventivel, neki simán működik.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@DarkC0re: Hali ! Én is úgy tudom, hogy a 3pines csatlakozóhoz kell egy szabályzó ,hogy változtatni tudd a fordulatszámot
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Boldor81: Akkor ha lecserélem 4 pines ventire, akkor biosban fogom tudni szabályozni?
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Boldor81: Értem, és köszönöm a választ!
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@DarkC0re: Itt ennél a videónál 1:52 másodpercnél ahol az egérkurzor van, azt hiszem itt kell !
https://www.youtube.com/watch?v=ESbVOOVsZ80
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@DarkC0re: az ismerősödnek valószínűleg más típusú ventije van, aminek alacsonyabb a fordulatszáma/zajszintje. de a 3pines megkapja a 12voltot, és forog, nem lehet állítgatni, csak feszültség szabályzással, amit az alaplapod nem fog tudni (egyébként nem tudom miért, mert halál egyszerű, de egyik sem tudja).
a 4pinnél asszem a kék szál állítja a fordulatot valamilyen elven.. megkapja a 12voltot fixen, mint a 3pines, mert az enyém például LEDes, és ugyanúgy világít ha megállítom, mintha fullon forog.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@NeTuddMeg: Na igen, én is olvasgattam tegnap egy kicsit. Igazából a mostani ventik full 1800rpm-en forognak fullra, el tudod képzelni mi hangja van. De fogok venni Be quiet pure Wings 2-t azt nagyon ajánlják, az 4 pines igy nem kell szenvednem mellette 😃
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@DarkC0re: nekem 4db Cooler Master Jetflo van.. 50 fok alatt állnak.. játék közben viszont olyan, mintha egy helikopter lenne a lábamnál.. nyugi, át tudom érezni, milyen egy hangos gép
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@DarkC0re: Én is kerestem sokáig megfelelő ventiket a házba meg a proci hűtőbe mert a gyáriak hangosak. Egyenlőre ez van kinézve ENERMAX UCCLA12P. Légáramlása jóval nagyobb mint a Be quiet-nak amit írtál,de nem hangosabb. Ha gondolod néz rá.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Viktorinho: Megnézem. Köszönöm a tippet!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@DarkC0re: A venti hátulján az a kis fordulatszám állító pöcök ne zavarjon meg,ha leg magasabbra teszed akkor is szabályozható lesz alaplapról mert pwm-es.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Viktorinho: Igen, biosban is nagyon részletesen be lehet állítani.. Sajnos ezzel nem számoltam amikor megvettem a 3 pines ventit. Nem gondoltam volna hogy ennyire zavarni fog.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok lehet nem a legjobb topicba írom de csak két kerdes. Egyik van a CPU-m ami ugye egy AMD FX-4100as gyári hűtővel, viszont van egy gyári Intel proci hűtőm. A kérdés felrakhatom-e az Intel processzor hűtőt a gyári AMD hűtő helyére, és ha igen jobb vagy rosszabb lenne úgy minden szempontból az Intel hűtő AMD processzornak?
0
0
0
0
💬 12
wiza avatar
@Matesz9818: Ha gyári az intel nem tudod az amd alaplapra szerelni mert nem kompatibilis ,ha vásárolsz egy proci hűtőt ahhoz mindig adnak át alakítót ami amd és intel felfüggesztést támogatja.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Matesz9818: Szia ! Én a helyedben nem erőltetném a dolgot ! Az intelnek a gyári hűtőjétől se kell csodát várni... Amúgy meg szerintem csak "kókányolással" lenne kivitelezhető. Lehet egy újrapasztázás is sokat segítene ,ha úgy látod magasak a hőfokok.
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Köszi srácok, a gyors választ akkor marad a gyári AMD hűtő, viszont tudtok mondani valami ingyenes programot ami a hőfokokat nézi és hasonló AIDA volt de csak egy hónapig az ingyenes de kéne valami ami határozatlan ideig működik.
0
0
0
0
no avatar
@Matesz9818: Barkácsolással bármit meg lehet oldani, de nem éri meg vesződni vele és a hűtési teljesítménye is ugyan olyan gyenge. Gyakorlatilag pár ezresért kapsz egy normálisabb hűtőt, ha azaz eset állna fent, hogy túlmelegszik a CPU, avagy nagyon hangos a gyári hűtője.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Igen sajna mostmár elérte azt a kort a hűtő hogy már eléggé hangos, köszi a választ.
0
0
0
0
leifina avatar
@Matesz9818: Ajánlom a Cooler Master Hyper T20 univerzális CPU hűtőt erre a célra, már 3500 Ft-tól meg tudod rendelni, soha többé nem lesz gondod a hűtésével...
0
0
0
0
no avatar
@leifina: Szia köszi majd meglesem, de későbbiekben szeretnék váltani egy ideiglenes FX-6300-ra ahhoz is elég lenne ez a hűtő amit leírtál?
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Matesz9818: Ha ideiglenesen lesz az a 6300, szerintem akkor nyugodtan. TDP-je (Thermal Desing Power, vagyis Termikus tervezési teljesítmény) ugyanannyi, szóval várhatóan ugyanaz a hűtési teljesítmény fog jelentkezni.
0
0
0
0
leifina avatar
@Matesz9818: Ahhoz egyel komolyabbat vennék, Cooler Master Hyper TX3 EVO olyan 7000 Ft körül van, én is ezt használom!
Nekem az FX4300-am így alapjáraton 25 fokon megy, játék közben 40-45 fok között mozog!

De ha valóban ideiglenes lesz, akkor elég lesz az a Hyper T20 is....
0
0
0
0
no avatar
@leifina: Okés köszi mindenkinek!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy asztalba épített PC összerakásán dolgozom. Egy 70x40x13 cm-es dobozban fogom elhelyezni az alkatrészeket, üveggel fedve.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elég lesz-e a hűtés úgy, hogy a doboz hátulján egymás mellett lesz 3db 12cm-es venti(2 befelé, 1 kifelé), ami keringetné a levegőt a rendszerben, de ezen kívül más befelé irányuló hűtő nem lenne. Hozhető így egy normális fűtés, vagy adagolnom kellene plusz levegőt pl a doboz alja felől is?
Segítségeteket előre is köszi!
0
0
0
0
💬 9
Puffin avatar
@G0DF4TH3R: Milyen alkatrészek lesznek benn?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Ami belekerül majd:
-Ryzen 5 3600/3600x
-RX 580 4Gb Sapphire
-2*8Gb HyperX@3200 MHz
-512 Gb XPG M2 SSD

OC nincs tervben. Egy gyári hűtő csere aftermarketre max.
0
0
0
0
Puffin avatar
@G0DF4TH3R: Hátulra tennék kettőt alacsonyabb fordulaton kifelé, meg kettő magasabb fordulatú jó légszállításút mondjuk alulra ami befele nyomja a levegőt.
Mondjuk látni kellene a végleges tervet hogy is lesz pontosan.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: https://kepkuldes.com/images/daf3a0cfd1d8814fbab3afcfd32efd0c.jpg

A ház elrendezése így nézne majd ki. Javaslatokat is szívesen meghallgatnék elrendezés, elhelyezés ügyben is. 😀
Szeretném a videokártyát is nem direkt az alaplapra tenni, hanem fektetni az aljára. Jó ötlet? felesleges?
0
0
0
0
Puffin avatar
@G0DF4TH3R: A kártya jó lesz az alaplapban is. Legjobb légáramlat akkor lenne ha elől és hátul lennének ventilátorok.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@G0DF4TH3R: Mivel írtad is ,hogy OC nincs tervben stb így mindenféleképpen az X nélküli procit válaszd.Amúgy is felesleges tesztek alapján szinte semmit nem ad pluszban,az árkülönbözetet meg költsd valami másra pl RX 580-ból 8GB-s verzióra.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@G0DF4TH3R: Hali ! Magát a dobozt, fémlemezből terverzed hajtani vagy asztalos iparos lesz a mű ?
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Szia! 18mm-s préselt fa az alap és 3 fal. Egy 4. fal lemezből lesz.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@G0DF4TH3R: Biztosan jó lesz. Én teljesen fémből terveztem anno kivéve a felső plexilap körűl lett volna bútorlap. Végül nem lett belőle semmi, egyszer ha lesz akkor áttérek a teljes vízhűtésre.
0
0
0
0
gyuri191 avatar
Sziasztok az jó ha netezés közben 42 fok a vga ? egy gt 1030 2 gb kártya lenne az
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
Felteszem ide is a kérdést.

Sziasztok!

Érdeklődésképpen szeretném megkérdezni,hogy ezeket néztem ki,de leginkább Corsair,NZXT márka után és 240-est.
- Arctic Cooling Liquid Freezer 240+Liquid Freezer 120
- Cooler Master Nepton 140XL & 280L
- Corsair H80i GT
- Corsair H100i
- Corsair H105
- Corsiar Hydro H110i GT
- DeepCool Captain 120 AIO
- Deepcool Gamer Storm Captain 360
- Enermax Liqmax II 240
- LEPA AquaChanger 120
- LEPA AquaChanger 240
- NZXT Kraken-Serie

Hűtési teljesítményben egyszinten van Alpenföhn Matterhorn Shamrock Limited Edition-al,illetve hangban is?

Házam PHANTEKS Enthoo Pro M Window. A dízájn miatt is meg szeretném kipróbálni,tuning nincs.
0
0
0
0
💬 21
_AsheXp avatar
@FoLey: Volt már pár Aio-m, szóval szivesen válaszolnék de nem értem mi a kérdés 😃 annyi, hogy ezek közül melyik van egy szinten a Matterhornnal? + a NZXT-hez nem irtál modellt 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: hogy ezek közül melyik van egy szinten a Matterhornnal?
Igen ezt szeretném megtudni. 😀

NZXT-hez nem irtál modellt
NZXT Kraken X52,61 és 62 lenne
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: A megadott modelleken kivül én meg a Corsair H115i Pro-t tudom javasolni, csak annak a gyári ventijei nem a legjobbak légmozgatás terén, igy érdemes cserélni. Az NZXT-nek nagyon jók a ventijei, én azt javasolnám neked, abból is az X52-t vagy az X62-t. A 2 között pár fok eltérés van viszont ha jól emlészem az X52 lényegesen olcsóbb. Annál az Alpenföhn hűtőnél mostani processzorokkal kb 10 fokkal hűvösebbet tudnál elérni mint amilyenek most, viszont a pumpának van hangja szóval ha az zavar szerintem mondj le az AIO-ról. Ha fejhallgatóban játszol akkor nem releváns a hang.
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Még fontolgatom csak érdeklődésként kérdeztem meg. Mennyire vészes a hangja?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: Szerintem nem vészes, a corsair kicsit hangosabb, az nzxt-t szinten nem is hallom fejhallgató nélkül sem. Nem tudom leirni, egy ilyen kozisztens búgás de mondom, az nzxt-nél ezt sem hallom

Légvezetés szempontjából jobb az AIO mert nem áll a levegő útjában egy nagy torony
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Pont nzxt-t néztem ki X52/X61 vagy X62-öt. Nekem dízájnban nagyon bejön és ahogy hallottam légvezetésben is sokkal jobb.
Ha ventilátort kéne cserélni pont van elől a házamban 2db Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140mm kék+piros.
Látom pont neked nzxt vízhűtőd van,erről tudsz véleményt írni?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: Volt corsairem több is, szereltem be havernak egy másik nzxt-t és nekem ez az X62-m. Eddig ez a legjobb, hőmérsékletben és hangban is (nameg kinézetben 😃😉. Mikor vettem akkor néztem elég sok tesztet és az X52 pár fokkal melegebb csak, de úgy voltam vele, hogy ha már ilyen gépet veszek akkor veszem a legjobbat. (tudom van X72, de MATX méreten akartam maradni.) Az X61 az régebi modell, nem támogat annyi féle világitási beállitást és a paszta is más rajta. Én az X62-t ajánlom, de ha az drága akkor X52. Ezeknek a gyárik ventijei is jók, ellentétben a corsairrel.
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Elsősorban pont NZXT Kraken X62-öt néztem igaz használtan,de garisan fogom megvenni. Most jó árban volt 24k-ért garival csak sajnos fizetésem majd pénteken lesz. 😆
Szivárgástól nemkell félnem?
0
0
0
0
Kelori avatar
@FoLey: A szivárgás gyártótól függetlenül bármilyen modellnél előfordulhat. Nyílván vannak gyártók amik egy picit megbízhatóbbnak mondhatóak az átlagnál, az NZXT és a corsair pl. pont ilyen.
De én például egy relative noname gyártó, az ID-cooling frostflow 120-as modelljét használom kb 2 éve és eddig nem volt vele probléma.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Kelori: Akkor megnyugodtam. Mint írtam elsősorban NZXT kraken X62 után nézelődnék,esetleg Corsair. 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: Akkor hajrá X62, szerintem a legjobb amit vehetsz, eddigi tapasztalataim alapján (nem mellesleg meg a legszebb is szerintem 😆😉. Szivárgás ahogy irták, bármikor előfordulhat de nem jellemző már. És ha tönkre is tenne bármilyen alkatrészt azt fedezi a gari. Olvastam már rémtörténeteket de pl ismerősi körömben van 10+ aio évek óta és 0 probléma volt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Mellesleg újonnan látok 40k-ért már X62-öt. A Corsair H115 Pro meg 46k amit sokkalom és nem hinném,hogy jobb lenne.
Csak egy gond van,hogy a fizu csak pénteken lesz. 😆
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: Addig akkor mehet a szem legeltetése 😃 arra figyelj, hogy a ramok miatt beférjen az X62, hogyha fölülre szereled a radit

Ja lpx, akkor elfér 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: PHANTEKS Enthoo Pro M Window házam van abba az elejébe is belerakhatom. Tisztára vízhűtésre alkalmas házam van. 😆
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@FoLey: Nekem is elöl van 😃 előző gépben felül volt 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Mindegy hova rakom? Bár én előlre szeretném rakni és két 14cm ventilátort meg fölé. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Köszi az infót majd hamarosan beszerzem. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@_AsheXp: Megrendeltem az NZXT Kraken X62-öt +mellé Thermal Grizzly Kryonaut pasztát na jöhetne már. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: - Corsair H105
- Corsiar Hydro H110i GT
- NZXT Kraken x62

Az meg, hogy egy szinten van e az majd azon múlik milyen ventiket veszel rá, ajánlott a push&pull az összes AIO-ra.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: NZXT Kraken X62 lesz a kiszemelt. Majd meglátom hogy alakul a ventilátor hangja.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Üdvözletem!
Egy ryzen 5 2600x-re kéne hűtő. Nos az ára, hát, jó legyen az ár érték arány. Nyilván van díjnyertes bequiet dark rock pro 4 is, de lehet indokolatlanul nagy (és drága) meg esetleg húzza az alaplapot, viszont a szobában meg elég meleg van és nem nagyon szellőzik. Egyébként bequiet, noctua, cooler master markákban bízok meg, nekem egy deepcool van de arról nem ismerem a közvéleményt.
Végezetül a link melyik géphez lenne:
https://gepigeny.hu/user/andris18/eszkozok/271371
Ha esetleg kell majd tudok nézni hőfokot most milyen a gyárival.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Andris18: Hyper 212 evo, shadow rock 2, Cryorig h7 pl. mind elég még tuninghoz is, ha meg nem tervezed húzni, a gyári is bőven megteszi...
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Bronson: Köszönöm! Első kettőt én is nézegettem, csak nem tudtam elég-e. 😀 Tunningban csak a gyári van rajta, ha az lehetséges. A tulajdonosa ilyenhez nem nyúl.
Tényleg gyors volt, ezer hála!
Spoiler!

Főleg annyi a bibi hogy kicsit hangosabb mint amibez hozzászoktam. Minden ventillatornak van hangja persze, csak most olyan 47-53 fok közötti a hőmérséklet és jobb lenne ezt lejebb vinni.
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok!

Ha egy gépházba 4 ventit akarok rakni, de az alaplapon csak egy csatlakozó van, ajánlott vennem valamilyen fan hubot, vagy egy elosztóval ([LINK]) is megfelelően megoldható a dolog?
0
0
0
0
💬 5
cseszka avatar
@Rockos: Elosztó is jó,ajánlott 4 egyforma ventit venni,hogy egy fordulaton dolgozzanak.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Rockos: Igen azzal lehet szabályozni 5db PWM-es ventit. De kellene a lap is amire kötni akarod hogy az is tudja-e a PWM vezérlást.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Puffin: A lap egy Gigabyte B450M DS3H, ha jól néztem, akkor tudja a PWM vezérlést.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Rockos: Igen PWM-es. Így rá tudod kötni a 4pines ventiket és tudod szabályozni.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Puffin: Rendben, köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
i7 4770 hez valaki egy procihűtőt tud ajánlani?
0
0
0
0
💬 3
AMDMonsteR avatar
@MC MaRcI: Hát ha halk és nagyon hűvös procit szeretnél, én a Cryorig H7-et vagy egy Thermaltake Riing Silent - et javasolnék, bár ezek árban kicsit zsebbe nyúlósabbak.
Mellettük ott van a Zalman CNPS9800MAX ami régi és jól bevált konstrukció.
Alattuk az Alpeföhn Brocken 2 esetleg Arctic Freezer 33 vagy 34 eSports
Ezek 10 és 17 ezer forint között vannak, mind.
0
0
0
0
Bronson avatar
@MC MaRcI: Olcsó és jó : hyper 212. non k procihoz bőven elég.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Bronson: Köszönöm srácok
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Szerintetek jó lesz, ha elől 3 120-as venti befelé szív (összesen kb 150 cfm), fent 2 140-es és hátul egy 120-as venti tol ki (összesen kb 170 cfm)?
Illetve, mi történne, ha mondjuk az egyik 140-es fent nem kifelé, hanem befelé szívná a levegőt, ezzel elméletben hűtve mondjuk a VRM-et? Sokkal rosszabb lenne tőle az airflow, vagy érne egyáltalán valamit?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@PoPet: Több levegő menjen befelé mint kifelé.
A felső ventilátort semmiképp ne úgy állítsd hogy a házba fújjon.
Az elsők tolják be a hideget magasabb fordulaton, a hátsó és a 2db felső mehet alacsonyabb sebességgel.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Puffin: Oké, köszi! Elvileg mindegyik szabályozható lesz szóval sima. 😃
0
0
0
0
Bixorly avatar
Sziasztok!
Levegőről lenne szó, pontosabban, a megfelelő hűtésről. Volna egy ház pontosabban egy Segotep Polar Light, ugy-e 2 venti hely elől 1 hátul 2 fennt, gyári procihűtő(ryzen 5 1600). Az lenne a kérdés, hogy jó lenne-e ez így: 2 szívja be elől, a többi ki, vagy 3 be hátul meg fennt, és 2 szív ki elől? Ha valaki nem értette újrafoglamazom, ha kell. 😜
0
0
0
0
💬 9
BenjaminHun avatar
@Bixorly: Szevasz nekem elöl 2 befele hátul 1 ki, felül 2 kifele szerintem így a legjobb. NZXT Phantom 240 Házam van
0
0
0
0
FoLey avatar
@BenjaminHun: Felülre felesleges két ventilátor elég ha hátsó házventi és cpu hűtő közé betenni.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@FoLey: Igaz, felül nálam is csak 1 darab 140-es venti húzza ki a CPU és a GPU által termelt hőt.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@FoLey: Meleg úgy is felfele szál így legalább felül egy 140 és egy 120as jobban kiviszi meg ha már vettem akkor berakom.. felül jobban érzem a meleget kimenni mint hátul. 😀
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@Bixorly: Leveszed a gép oldalát azt kész. Nekem sose volt rajta az oldala azt sose semilyen probléma nem volt. Laptopnak sincs semmi baja, azt fél napot ágyba van és még gamelnek is rajta. És ha túlmelegedne úgy is lekapcsolna. Egy asztalinal minek ennyi venti...
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@TheXperia1: Hogy ne menjen be a por például?
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@TheMenkuPocok: Például fél évente elviszed kifujatni esetleg.... De ha rajta az oldala és vannak ventik benne de nem viszed el ugyanúgy por lesz benne... Fél évente illik elvinni azért. Kivéve ha igénytelen vagy.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@TheXperia1: Én is vitaatom, hogy levett oldallap jó dolog. Én is teszteltem így a mostani házam, de végül csak 1-4 fokot nyertem vele így ment vissza is rá. kb fél évig volt levéve, de az idő alatt kétszer annyiszor kellet takarítani a gépet, mert kétszer annyi port szedett be.(2 havonta kellett fúvatni miatta.) Amióta rajta az oldala tényleg elég a fél évente takarítás. Anélkül mint írtam 2 havonta is meg kell csinálni. Így inkább egy jól szellőző ház amin ha fent az oldallap is jól szellőzik mint levett oldallap.
Ez egyéni vélemény, és nálam a földön is van a gép, így ez porszempontból rosszabb, de hűtésileg jobb, mert ugye meleg levegő felfelé száll, tehát a földön elvileg alacsonyabb hőmérsékletű levegőt is szív elölről befelé.
0
0
0
0
Bixorly avatar
@TheXperia1: Sokkal jobban kering a levegő, ha kisebb térben van. Egyfajta huzat alakul ki.. 😀 És gyorsabban cserélődik a meleg levegő, ha csak leveszed az oldalát, akkor csak úgy van a levegő ott..
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Sziasztok

Van egy ( Hyper 212 RGB Black Edition ) hutom amit bekotni sikerult, marmint a probellert, de a vilagitas az istenert nem akar menni. A leirast mar tobbszor at tanulmanyoztam, igen csak felszines. A FAN1 re kotve a ventinlator szepen porog ahogy annak lennie kell de a masik csatlakozo amit a kapcsolojara es onnan tovabb a tapra kene kotni az nem akarja meg villanatni a ledeket. Probaltam ugy is h kihagyom a kapcsolojat es a JRGB1-re kotom azonnal de semmi. Az RBG fusion alkalmazas is csak a memoriakat es a videokartyat mutatja. Aki ert hozza kerem segitsen. Koszonom szepen

https://eu.coolermaster.com/en/cooling/cpu-air-cooling/hyper-212-rgb-black-edition/
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Sziasztok!

Egy kis tanácsadást szeretnék kérni.
Jelenlegi AM4-es konfigomhoz szeretnék egy jó léghűtéses procihűtőt venni, de nem vagyok túl jártas benne, hogy mit érdemes venni.
20k Ft ig terveztem menni, mint felső határ, de ajánlhattok olcsóbbat is. Lényeg, hogy jól tegye a dolgát, ne legyen hangos, és be lehessen szerelni a gépembe (méret ügyileg). + milyen hővezető pasztát érdemes venni hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Mesterlovesz: Nezeges korul Noctua haza tajan..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Mesterlovesz: 10K és aránylag csendes hűtő:

[LINK]

Picivel több mint 20K, de meg us érheti mert jóval hosszabb garancia van rá mint az előzőre, és csendesebb is az biztos.

[LINK]

Paszta ha mindenképp akarsz külön akkor Arctic MX4, de a CM-hez viszonylag jó pasztát adnak. Noctua pasztájáról nem tudok nyilatkozni, azzal még nem volt tapasztalatom. Amúgy bármilyen hűtőt is veszel, általában mindig van hozzá paszta is a dobozban.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@reszler112233: köszi szépen!
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
hello mindenki!

kérdésem a következő lenne, adott egy 2600k-s i7 konfigom és szükségem lenne uj ventikre a gépbe, ugyanis egy már megadta magát, és ezt elkerülendő a többit is cserélném, a kérdésem a következő, milyen márkájú ventit ajánlotok? NZXT s340 házam van ebbe kell 3 darab 14-es és 3db 12-es (2db procihűtőre) Noctuát néztem, de sajnos ebben a darabszámban nem fér bele a keretbe 😞 valami hasonló minőséget szeretnék mint az, csak olcsóbban ha van. szempont pedig h halk legyen a lehető legjobb hűtés szempontjából.

jelenleg noname arctic, és a házhoz adott 2db nzxt van benne...

fractal venturi 14? vagy valami hasonlo be quiet? mit ajánlotok?
0
0
0
0
💬 6
H-ECTOR avatar
@VeNtRaX: Mennyi a keret?

nekem acrtic F12-F14-ek vannak benne, teljesen korrektül dolgoznak

BQ Purewings 2 is tökéletes. [LINK] [LINK]

szerk: az a fractal venturi is annyi mint egy NOCTUA NF-A14
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
@H-ECTOR: Noctua nfp14s reduxot néztem, az tetszik, de talp nélkül adják és az plusz költség, igazábol olyan 15 lenne a keret, noctuábol ennyi lenne csak 3 venti,
Fractal venturit találtam jo áron 2500ért garisan darabját
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@VeNtRaX: Nekem van egy pont ugyanolyan Noctua ventim, és nincs vele probléma ha nincs alatta semmi, csak simán befogatod csavarral és kész is. Egy darabig más vetit használtam így és semmi hangja nem volt. Igaz mivel a házamhoz kaptam jó néhány ilyen rezgéscsillapító, öntapadós kis gumidarabokat, én tettem a négy sarkára és úgy fogadtam be 4 csavarral.
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
@reszler112233: Nekem most csak az érdekes h milyen 12es és 14es ventit ajánlotok ami jo minőségű
0
0
0
0
Bronson avatar
@VeNtRaX: nekem be quiet ventik az s340-ban, olcsóbb mint a noctua és teljesen okés...
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@VeNtRaX: Ajánlom a be quiet ventiket, előttem is mondta már Bronson és megerősítem, hogy teljesen jók. Nekem is azok vannak.
0
0
0
0
sokeszter avatar
hello, erre az alaplapra: Asus TUF Gaming B360M-E , lehet vízhűtést telepíteni? Már nézelődtem a neten,de nem vagyok biztos semmiben. Erre gondoltam: NZXT KRAKEN M22 RL-KRM22-01 Előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@sokeszter: persze, gond nélkül. minden vízhűtés támogatja az összes modern lapot (még az elég régieket is)!

Intel Socket 1151, 1150, 1155, 1156, 2011, 2011-3, 2066
Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron

AMD AM4, FM2+, FM2, FM1, AM3+, AM3, AM2+, AM2
Ryzen / FX / Athlon X4 / Athlon X2 / A-Series APU / Phenom / Phenom II / Athlon / Athlon II / Sempron
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Bronson: Köszi a gyors választ. Csak a csatlakoztatáson hezitálok, az alaplapon nincs "pump" vagy hasonló csatlakozó, CPU fan, cha fan, van csa k. A CPU fan - ra kell kötni?
0
0
0
0
Bronson avatar
@sokeszter: semmi gond, csak a cpu-fan csatira kötöd és kész. Nekem a Corsair dokumentációjában is az volt, hogy arra kösd, még ha van is pump csatlakozó. Nekem van a lapomon az utóbbi, de a cpu fan-ra van kötve és semmi különbség, kipróbáltam a pump csatlakozón is, ugyanaz...
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Bronson: köszi a segítséget 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@sokeszter: Inkább gépház függő a dolog,hogy mekkora radiátor fér bele.
0
0
0
0
sokeszter avatar
@Viktorinho: köszi. Belefér, megnéztem. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció