Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ducky avatar
Sziasztok!

Asus TUF gaming B660m plus wifi d4
I7-12700
Hyperx Beast 2x8GB
Corsair 4000D

Kérdésem elsősorban hogy Bequiet hűtőt nézek, és vajon elég a Dark rock 4 vagy kell a Pro verzió? Esetleg pure rock 2 is megfelelhet?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Ducky: Ha nem tervezel upgradet a kozeljovoben, a pure rock 2 is megteszi. Viszont ha a dark rock 4 pro-t valasztod, akkor nem kell uj hutot venned majd ha erosebb procit veszel egyszer.
0
0
0
0
titusz avatar
Sziasztok azt szeretném kérdezni, h a grafikus kártyám nem-e adja meg magát idő elött, mert pl. Az elden ringnél 80-85 fokos.. h az nem sok egy csöppet ?..de viszont nagyon halk.Vagy ez kártya specifikus ? Nem nagyon zavar csak érdekes, am meg vagyok eddig elégedve a teljesítményével 2k-ba. A procim meg jónak néz ki 60 fok.
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@titusz: Lehet/érdemes készíteni egyedi ventilátor profilt hogy jobban pörögjön és ne melegedjen annyira.
0
0
0
0
titusz avatar
@Puffin: Köszönöm a gyors választ.
0
0
0
0
titusz avatar
@Puffin: Megoldódott a probléma. A ventilátor sebességét 80% ról felvittem 90% ra így már az Elden ringnél 66 fokos a kártya. Majd -20 fokos változás azért meglepett.. rem ezt az átlagot a továbbiakban is tudja hozni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Processzor hűtésére szeretnék segítséget kérni. Sajnos amit az i3-13100f-hez kaptam gyári hűtőt nagyon gyenge. alapból volt rajta paszta, de inkább újra pasztáztam így nyertem vele pár hőfokot, viszont így is képes 80fokra felmelegedni.
[LINK]

Ezt a ventilátoros hűtőt néztem ki és az lenne a kérdésem, ha a későbbiekben húzni szeretném a procit, akkor ez megfelelne nekem? persze minőségibb pasztát is néznék már ehhez.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@arnold892: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Értem. Akkor ezek a procik már olyanok, ha kell plusz erő akkor automatikusan bekapcsol a turbo boost? Ami az én procim esetében most megnéztem az intel oldalán 3.4GHz-ről 4.5GHz-re képes magát húzni?
0
0
0
0
zsolo avatar
@arnold892: Elvileg igen, de ez szerintem azon is múlik, hogy milyen alaplap van alatta...lehet neked, nem fogja húzni magát 4,5-re, hanem csak 4,2-re...pl
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Értem, köszönöm a választ.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Kb. fél éve vettem egy közepesen erős PC-t játékra. Intel Core i5 10400f processzor van benne. Bizonyos játékoknál szép csendben dolgozik (Mafia 1 Definitive Edition, Far Cry Primal), de bizonyos címeknél úgy fújtat mint valami porszívó. (pl. GTA 5, Jedi Fallen Order). Kerestem egy ilyen monitorozó programot (Aida64), ezt elindítottam a Jedi Fallen Order közben. A CPU alatt 68 fok volt a maximum, a magoknál meg 80-82 körül. Laikusként kérdezem, hogy ez a porszívó hang természetes bizonyos játékok közben, vagy nem lenne szabad így szólnia? Vagy rossz helyen keresgélek ez nem a prociból jön, a VGA is tud így fújtatni?
0
0
0
0
💬 16
Yezi_ avatar
@webezek: Lehet lényegében bármilyen ventilátor ami a gépben van, processzorhűtő, videokártya, akár rendszerhűtők vagy a táp is. De az a 80-82 fok elég magas érték, szerintem a processzorhűtő lesz a hang forrása, érdemes lenne ránézni terhelés alatt a fordulatszámokra is. AIDA64-nek ezt is mutatnia kell, vagy ott a HWiNFO64 is, ez biztosan mutatja a min/átlag/max értékeket is.

Milyen hűtő van egyébként a processzoron?
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Ma újra leteszteltem a Jedi Fallen Order alatt. A Cooling Fans - CPU alatt minimum 917, maximum 2842 jött ki eredménynek. CPU hőfokoknál totál ugyanazok az értékek, amiket tegnap írtam, plusz-mínusz 1 fok.
Hűtőt külön tételként nem vettem a géphez, ami gyárilag rajta van az Inteltől, az pörög.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Gyári hűtő nem valami acélos. Ajánlott egy jobb minőségű torony léghűtő ami befér a házadba. Ajánlanék is ha tudnám pontosan milyen házad van.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Az a baj, hogy nem igazán tudnám nevén nevezni. Ezt nem én szereltem össze, anno a Skynet-en vettem egy PC-t és szimplán egy tetszetősnek kinéző házat választottam véletlenszerűen. Van olyan hűtő ami jó fajta, és bármilyen házba megfelel?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Ha lősz róla képet talán be lehet azonosítani a ház típusát, bár elég sok ház hasonlít egymásra. A legjobb megoldás amit tudok javasolni, hogy leveszed a gép oldalát, az élét odatartod, és az alaplap és lemez közti távot megméred. Az meg fogja adni milyen magas hűtő is fér be a házadba. Vagy az oldallap helyett jó egy egyenes vonalzó, fadarab ami átéri a ház alját a tetejéig.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Közben rákerestem ugyanazon az oldalon, megnyitva egy random PC-t megtaláltam ezt a házat. Black Tower néven szerepel.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Ez így tág. Gyártó is kéne mert több gyártó nevében is szerepel az amit írtál.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ha minden igaz, akkor NBASE N3 630 Micro ATX a ház típusa.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Nem találtam róla infót milyen magas hűtő fér el benne, így marad a mérés.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Leszedtem az oldalát és lemértem ezt a távot. Az alaplaptól a gép széléig 14 cm-t mértem. Próbáltam két értelmesebb fotót is csinálni, így néz ki.
https://images2.imgbox.com/85/59/B3K1A7ti_o.jpghttps://images2.imgbox.com/3f/36/yta8Gceu_o.jpg
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Ha jól mértél ez még befér, és valószínű halkabb és hatékonyabb mint a gyári hűtő.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Rendben köszi a tippet, az értékelések szerint nem olyan rossz darab. Egyébként nem tettem vissza most a gépház oldalát és jóval alacsonyabb RPM értéket mért játék közben az Aida, olyan 2100 körül. A hőfokok is lementek 80 alá. Persze azért egy hűtő nem jön rosszul.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Levett oldallappal általában minden gép hűvösebb, főleg gyári hűtők esetén.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Annak egyébként van jelentősége, ha egy hűtő még "éppen pont elfér" egy házban? A hűtési minőségét ez befolyásolja?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@webezek: Nem hiszem hogy ebből gond lenne. Nekem is a régi gépházamban kb 2-3 mm maradt az oldallap és a hűtő közt, de semmi probléma nem volt vele. Bár egy MATX alaplapnál már lehet gond, de ha jól néztem a képeidet neked rendes ATX lapod van mint nekem is volt/van most is.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@webezek: 92mm-es ventilátor 2800RPM-en már biztosan nem a halk kategória, jó eséllyel ez lesz a probléma forrása. Érdemes lenne valami jobb hűtőre benevezni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Vettem egy I5 11400F-es procit és egy Dark Rock 2 hűtőt.

Felraktam videó alapján az alaplapra (youtube)

Aida programmal ha leterhelem a gépet akkor 80 fokra felmegy a CPU-m.
Ez nem sok?
(Gyári pasztát hagytam rajta)

https://kepkuldes.com/images/98df96200f5341f1270ef40658c7f535.png
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@GabZkp10: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Mikor játszok pl far cry 6-on akkor csak 45-48 fok között van.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp10: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@GabZkp10: Egyáltalán nem normális hőmérséklet. Nekem i5 12600 van és egy Coolermaster Hyper 212 EVO V2-es hűti, de kíváncsiságból rátoltam én is az Aida stressz tesztet, de nálam a CPU 52-53 fokig megy fel, a magok meg 40-57 fokig ugrálnak egyfolytában. A hűtőm meg kb azt tudja mint amit te is felraktál.
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Heyho!

Nemrég váltottam setupot és hűtésként egy NZXT Kraken X63 lett választva. Namost nekem ez teljesen új dolog, szóval kis segítséget kérnék :D
Tehát, pumpa elvileg felszerelve rendesen, hűtőborda a ház tetején helyezkedik el.
Amikor megy a gép úgy alapjáraton (tehát IDLE) akkor ugrálgat a hőfok.. van hogy 37 fok aztán hirtelen felugrik 55-re, van hogy 70-re is amikor megnyitok valamit. Ilyenkor rákapcsol a venti és vissza is hűl. Ez mennyire természetes dolog? Külföldi fórumokon nemigen találok hasznos infókat.. illetve van valami extra BIOS beállítás amit érdemes lenne bekapcsolni ill. kikapcsolni?

Egy Ryzen 7 5800X processzort hűtök vele, ami alapban fut 4,23GHz környékén. Nem OC-ztam meg semmi.
0
0
0
0
kailee avatar
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nemrég vettem egy [LINK] 3 világítós vewntit a be quiet től. Gondoltam én halkítom a házat és melette kicsit szinesítem is mrt belefér. Aztán ÉN figyelmetlenségemből nem vettem észre hogy nem hagyományos a csatlakozója, aztán kibontáskor jött a meglepetés.

Én még abban a hitben voltam hogy fentilátoroknak van a 4 pin meg a 3 pin aztán kész azzal világít is meg működik is.
De ez az ARGB telejsen új nekem és az alaplapomon [LINK] jelenleg nincs is neki csatlakozó.

Kérdésem van e olyna átalakító ami esetleg az ARGB áttudja alakítani olyanra amivel már a gépre tudom csatlakoztatni és teljesmértékben használható és ne mfogja a ventiket se szétszedni. Mert ugye 12V helyett csak 5V kell neki.

Láttam olyasmit ami ARGB alakít sata táp csatlakozóra. De azt ha jól gondolom nem is nagyon lehet akkor állítgatni mivel nem az alaplapra csatlakozik.
előre is köszi.
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@kailee: Régebben én is nézegettem hogy van e átalakító de nem találtam argb-ről simára. Nekem mondjuk deepcool cuccaim vannak de itt is argb minden. Mondjuk nekem ami alapból volt a házba 3 venti azok össze voltak kötve és egy satára lehetett csatlakoztatni, sajnos így csak a gépházba beprogramozott színvariációkat tudja, de mivel van egyszínű zöld nekem nagyon más nem kell. Később vettem még egy argb-s videókártya tartót, ezt még hozzá tudtam kötni ugyan ezekhez a ventikhez így ugyan azt a színt tudja. Aztán vettem hátulra is egy argb-t de nekem adtak hozzá külön kapcsolót ami egyben átalakító is argb-ről sima rgb-re, azzal pedig jól működik, mert argb bemenet az én alaplapomon sincs. Kérdésedre a válasz, hogy a satással nem fogod tudni alaplappal állítani, csak a hozzá kapott irányítóval vagy amit adtak hozzá :D
1
0
0
0
kailee avatar
@Warlordcommander: igen a stasnal gondoltam én is hogy ott nem tudom vezérelni csak kérdés hogy most ott akkor annyi áramot vesz fel amennyi neki kell, (5V) vagy többet és tönkre vágja a ventiket. mert jelenleg ha csak így tudnám megoldani akkor ha van neki alap színe akkor el lennék addig míg nem találok jövőre olyan lapot ami megfelelő lesz hozzá.

sajna nekem a gépházba nincs külön szín vezérlő csak sima 3 pines ventit köthetek rá. Alaplapon meg csak 12V os rgb szalagot köthetek. De akkor lehet marad csak sima ventiként aztán majd 1-2 év múlva új lapon fog csak színbe tündökölni :D
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, valaki tud nekem segíteni/videót küldeni arról hogy vettem egy gép házat és nincs benne hűtés, vettem bele de nem tudom hogy kell bekötni, valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban?
0
3
0
0
💬 2
BellaCiao avatar
@G4tfalvi:
videót küldeni

Youtube a barátod
de tessék
0
0
0
0
Pokzoli avatar
@G4tfalvi: Milyen hűtés nincs benne? A házban ventilátorok vagy processzoron?
0
0
0
0
botmunpls avatar
Hali!
Prociváltáson estem át, és az a gondom lenne, hogy ugyan az a hűtő, ugyan abban a lapban, az új proci nagyon magas hőfokokat mutat afterburner. Alaphelyzetben is 60 fok, játék közben pedig 94-100 fok között, de úgy is csak 50-70% a kihasználtság.
Arra gondolok, hogy valami driver hiba lehet, vagy esetleg rosszul lett lepasztázva?
Tud valaki olyan programot, ami esetleg jobban méri terhelés alatt is a hőfokot, mint az afterburner?
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@botmunpls: Ez inkább sztem rossz pasztázásra vall, ha műkszik minden csak meleg a proci akkor vagy pasztázás lett rosz vagy nincs jól felrakva a hűtő (sztem) pláne ha ugyan az minden csak a proci más
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Közben újra megnéztem pár játékmenetet, és úgy vettem észre, hogy ami 60-70 fokon üzemel, az mind aio-val van felszerelve. Ami léghűtéses benchmarkot láttam (nem sokat találtam), mind 100 fok körül ugrált.
Úgyhogy valószínű semmi gebasz nincs, csak egy aio-t kell beújítanom lassan.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Hát azok már elég komoly hőfokok az már egyszer biztos ;) akkor cserélj ha tudsz sztem minnél előbb. Nem mind1 hogy 60-70 vagy 100 :D
Bár én úgy tudom hogy egy AIO hirtelen tud magas hőt elvenni és jól is hűt persze de viszont a leghűtő stabilabban tart hőfokot hosszútávon (pl ha játszik az ember több órán keresztül) Spoiler!
persze ezt nem én találtam ki hanem olvastam még anno valahol.
de majd kijavít egy hozzá értő, soha nem volt még víz hűtésem,és valszeg nem is lesz (akartam 1 szer de szerencsére nem lett belőle semmi) játékra nekem tök felesleges lenne
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Én is feleslegesnek gondoltam...egészen máig. Mondjuk belegondolva a logikába ez a 94-100 reális, az i5 ugyan ilyen terheléssel 75-85 között muzsikált.
Sajnos vízhűtéssel még nem volt dolgom, meg annak se aki szokta szerelni a gépem, úgyhogy remélem majd kapok itt hamar valami okos választ.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@botmunpls: Nekem is egy 9700k van, régen be quiet dark rock 4 volt rajta, de akkor se ment 75 fok fölé hosszútávú játék közben se, lehet hogy mégis rosszul van felszerelve.
Mondjuk ha van rá lehetőséged cseréld aio-ra, szerintem megérné. Én mikor lecseréltem utána már csak maximum 60 (+/-5) fokon van a proci hosszabb játékidők után is. De van hogy csak 50 ha a játék nem terheli annyira.
Amúgy egy aio-t se nehezebb beszerelni mint egy léghűtést, csak figyelni kell rá hogy olyat vegyél ami befér, mert a radiátor elég nagy helyet elfoglal, de cserébe az alaplapnál több helyed lesz memóriát cserélgetni stb.
0
0
0
0
thug85 avatar
@botmunpls: Itt most a 9700-ról beszélünk?
Nekem mikor volt 9700K-m én az első beüzemelésnél meglepődtem, hogy mennyire melegszik. Játékok alatt simán felment 90 fokra, stress tesztel 100 is megvolt egy Be Quiet Shadow Rock 2-vel. Alul kel feszelni, nálam az hozott több mint 20 fok mínuszt. Esetleg a ház szellőzésén is lehet javítani ha opcionális, illetve egy jobb proci hűtővel, de ezzel nem mondtam nagy okosságot :).
Bár az alap 60 fok kicsit magas, de a leírt terheléses hőmérsékletet simán el bírom képzelni, hogy "normális".
0
0
0
0
botmunpls avatar
@thug85: K nélküli verzió.
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

A Be Quiet Shadow Rock Slim processzor hűtő kompatibilis az Intel Lga1200-as foglalattal? ( 11. Gen i7 11700 " k " nelkuli proci )
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@mata1093: AMD AM3, AMD AM3+, AMD AM4, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1200, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066

Tehát igen!
0
0
0
0
mata1093 avatar
@zsolo: Koszonom szepen a valaszt!
0
0
0
0
matyosowski avatar
Sziasztok!

Agyalok proci cserén, a mostani i5 9400F elég hurka programok alá, Cubase 11 megy nagyon, sajnos akadozik a felvétel sokszor, a kihasználtságnál is látszik, hogy a proci erő kevés.
Természetesen ha lúd legyen kövér alapon, i9 9900KF jönne helyette egy Asus B360G alaplapba. A kérdésem az hogy a meglévő Cooler Master Hyper TX3-as hűtőm elég lehet neki ilyen felhasználás során? Nem játszok már szinte semmivel, néha-néha World of Tanks megy de nem vagyok harcore gamer így halálra fűteni nem elméletileg nem tudná magát.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@matyosowski: a hűtő kevés lesz!
0
0
0
0
matyosowski avatar
@Puffin: A picsába. Köszi a választ, ettől féltem :( Akkor tolódik a sztori 1 hónapot még, gyűjtök hűtőre is.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Megjöttek ma az új ventik. 3 pakkos ARCTIC P12 PWM PST A-RGB 0 dB. Elég durván világítanak és csendesek is. Ja meg az is tetszik bennük,hogy nemcsak a fordulat vezérlés csatlakozóit lehet egymásba kötni,de még az ARGB csatlakozókat is így még van egy szabad helyem a kontrolleren.A két fenti és a procihűtőn lévők azok. https://kepkuldes.com/images/206fbb38dbdcb341e8a38cc0980a15d0.jpg
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@Viktorinho: Az igen! Itt aztán világít minden is! De jó lett! ;)
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Köszi.. Még van hely pár ventinek,lehet legközelebb a vga-t is megbolondítom pár ilyennel. Bár adhatnának ki belőle 14 centis verziót is,akkor azok mennének a gépház tetejébe. :D
1
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Tegnap sikerült átrendezni a szobám azt így most felkerült a gépház az asztalra,nem vagyok az RGB híve bár nem is vetem meg ha valami világít, a VGA-n meg az alaplapomon kívül semmi nem világít a gépházamba, a Vga nál is csak a neve van megvilágítva,a gépház hátulján egy régi venti viszi ki a levegőt de picit már elárt felette az idő, oda lehet teszek valami ergébéset énis :D
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Nekem a házban van kontroller,ha zavar a távirányítóval egy gombnyomással lekapcsolom,vagy lejjebb veszem a fényerőt. Amit meg a vga és alaplap világít akkor az már elhanyagolható. Na meg nekem asztal mellett van a ház,így épphogy a szemem sarkából látom :D
0
0
0
0
Omis avatar
hello mindenki
sehol nem lehet már kapni ezeket a hűtéseket pl ARCTIC Accelero Xtreme IV,ARCTIC Xtreme III,Twin Turbo III,

valakinek nincs véletlen eladó egy jó állapotú,vagy más vga hűtés alternatíva ?
0
0
0
0
💬 6
The_Teacher_Man avatar
@Omis: Szia!

Ilyet tudok ajánlani:

https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2020-10/317238_img_20200820_131707.jpg
0
0
0
0
Omis avatar
@The_Teacher_Man: Réz hővezetős?
És hány cső van rajta?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Omis: A gyári hűtőre ment 2 Arctic P12 PWM PST. De ahogy látom, neked is hasonló megoldás van a videokártyádon. Akkónemszótam
0
0
0
0
Omis avatar
@The_Teacher_Man: Igen ugyan így oldottam meg 😁,
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Omis: Nincs sajnos. Én felvettem a kontaktot az Arcticcal és sajnos áll a gyártás, a készleteket még már éve elején kiárulták. Ami a piacon volt azok kereskedőknél felhalmozott készletek voltak.
Alternatívák nagyon nincsenek is. Az alpenföhn-nek is írtam mivel még ők azok az arcticon kívül akik értelmes aftermarket coolereket csinálnak vga-ra, de náluk ugyanez a helyzet. (Jobbakat is az arcticnál.)
Még nézhetsz ilyen kinai szemetet rá az expressen meg hasonló oldalakon, de a minőségük kritikán aluli és nem is nagyon találsz. Waterblokkokat inkább.
Alternatíva ugyaninnen rendelni ventilátort a beteg kártyára. Olcsóbb és jobb megoldás is.
Milyen kártyára kellene ha emgkérdezhetem?
0
0
0
0
Omis avatar
@Memento Mori: ja jaa sajnos elfogyott ez összes ilyen univerzális GPU cooler,

RX570 re kell de a gépemnél látod hogy oldottam meg .
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Intel 10600-at használok gyárit hűtővel. Jelenleg játék közben 40-44 fok. Érdemes lenne egy rendes hűtő vagy még nem fontos?
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@james007: Ártani nem ártasz vele, ha van rá keret, akkor cserélheted!
0
0
0
0
no avatar
@james007: Ha ilyen hőmérsékleteket produkál akkor nem szükséges, ha viszont zavar a látványa vagy a hangja akkor egy olcsóbb fajtát rárakhatsz.
• ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
• Be quiet! Pure Rock 2
• Cooler Master Hyper 212
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Hangja? xD? Nincs is hangja. Mindenki fikázza a gyári hűtőt, nekem eddig beváltak. Igaz nem húzom a proci, sima 3,3 ghz-en pörög. Kipróbáltam húzni, akkor felment ilyen 50-54-fokra már. Egyelőre viszont nem húzom.
Köszi a segítséget.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok. Olyan problémám van hogy vettem egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO hűtőt és a rysen 5 3600ot alig akarja hűteni? 100% terhelés alatt 80 90 fokon megy
0
0
0
0
💬 6
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: Hát 4,5/4.6 Ghz re húzva 100%-on az teljesen normális szerintem egy ilyen low buget hűtővel, max ventiprofil állítással tudnál belőle még faragni de igazából a tuning lényegét sem értem egy olyan vga mellett mint a tiéd, én inkább az alacsonyabb hőfokra mennék rá olyan 4.1Ghz mellett all core ban. De még az is overkill lenne ahhoz a gpu hoz :D
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bukta2: Ezzel azt akarod mondani h alap orajelen használjam?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: 4.2Ghz et gyárilag csak 1 magon tudja, én mind2 CCX-en felhúztam anno az enyémet 4.1Ghz-re 1.150v-on és úgy játék alatt tartotta az 52-56 fokot bár nem egy nagy gépházam van, elég sűrű sajnos. 1070ti mellé fölösleges ekkora tuningot adni neki (4.5Ghz-4.6Ghz...) de ha neked a full teljesítmény kell 4,5-4,6Ghz akkor rákell menni jobban a hangolásokra, RP nél is remekül hűtött ez a cpu hűtő 4,5Ghz alatt R20 ban, tehát a gond nálad lesz, persze gépház+ventik ott teljesen mások voltak. Ez sokat számít.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@KrisztianRikardo: Próbáld alulfeszelni a processzort, azzal nyerhetsz pár fokot, plusz a gyári MX-4 pasztát is cserélheted Thermalgrizzly kryonautra. Ha meg nem vagy megelégedve a teljesítménnyel, és online vetted, 14 napos elállásod van, és cseréltesd be valami jobbra
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@MentaStrike: 4.5ghzen 76 fokos 100 százalék teljemitmény alatt
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@KrisztianRikardo: Ez lehet én vagyok, de nekem az pöppet soknak érzem, de ha neked megfelel akkor jó :). Mindenképp azért javasolnám a paszta cserét, ha nem tetted meg, és az alulfeszelést (a feszültséget optimálisra beállítani, ezáltal kevésbe lesz fűtőtest a processzor, viszont elég pepecselős, főleg ha egy ideig stabilan megy, utána a windows lehal, akkor lehet megint állítgatni)
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv. Használ valaki CPU hűtőpaszta helyett pad-et? Pl Thermal Grizzly Carbonaut?
0
0
0
0
💬 23
no avatar
@Core2: Ugyan nem használok, de nem rosszak egyébként. Előnye hogy egyszerű vele dolgozni, gyakorlatilag ráteríted a CPU-ra és kész még újra is használható. Hátránya hogy gyakorlatilag kétszer annyiba kerül mint a hagyományos paszta és nem is olyan effektív.
Olyanoknak megfelelő akik óckodnak a pasztázástól mert nem tudják mennyit kell nyomni a CPU-ra stb. és egyszerűbb rendszert épített ami csak játékra van használva ott teljesen okés, komolyabb rendszereknél ahol komoly terhelést kap a processzor egy vagy akár több órán keresztül oda még mindig a paszta szükséges azokból is a jobb minőségű (ezek kerülnek annyiba egyébként mint a Carbonaut).
Röviden jópofa, de a pasztát én személy szerint előnyösebbnek tartom. Viszont akik hardvertesztekkel foglalkoznak azoknak az utóbbi Pad megoldás hatalmas kényelem mert nem kell minden processzort tesztenként pasztázni.
1
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Hát igazából a hatékonyságára voltam kíváncsi, mert ha 4-5 fok eltérésvan ez és a paszta között, akkor inkább ezt használnám.

GPU csere után úgy vettem észre jobban melegszik a proci, szerintem gyenge a GPU-hoz képest, a hűtő egy Corsair H55, 2 óra game után a proci hőmérséklete gpu-z alapján 83 fok volt(max). N tudom hogy ez sok-e, de több mint ami volt egy GTX 1070el.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Core2: Anno én is vettem ilyen 120as aio-t kb két nap után szereltem is vissza a törönyhűtőt mert hosszabb játék után már nem volt képes lehűteni a procit hiába járt 100% a venti meg a pumpa. Aztán még ha a játékot is abbahagytam akkoris kellett legalább 20 perc mire viszahűlt a víz benne annyira,hogy a proci alapjáraton 30-40 fok közé essen,holott ezt a toronyhűtő fél perc alatt megoldja 60fokos procihőmérséklettől. Ja és jóval magasabb hőmérsékleteket produkált a proci aio-val mint toronnyal 80+ vs 55-60 fok.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Viktorinho: A probléma hogy nekem sokkal praktikusabb az AIO a kis alaplap miatt, egysuerűen nem fér el egy nagy hűtő, igy kell maradjon xD
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Core2: Az úgy más.Biosban még próbáld meg undervoltolni a procit,azzal is lehet ár fokot nyerni.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Viktorinho: Minden alap, se OC se UC 😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Core2: Alapból túl nagy feszültséget ad a lap a procinak. Nekem 1,230v stabilan meg az 1,340 helyett,nyertem vele 5-8 fokot ,ráadásul oc is van 5ghz.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Viktorinho: Mondanám, hogy egye fene, megcsinálom, de az ilyensmihez sajnos nem értek, félekcsak elb*sznám
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Core2: Én sem értettem hozzá,kb a mostani gépemen kisérleteztem,és még működik :D
0
0
0
0
Core2 avatar
@Viktorinho: Azt irja hogy a CPU Core Voltage 1.008V az sok vagy kevés?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Core2: Az alapon lesz sztem annyi, terhelés alatt nézd (ha terhelésen annyi akkor valami nagyon nem okés ha olyan hőfokot produkál 1.008 mellett 😂
0
0
0
0
xCube avatar
@Viktorinho: Sokszor olvasok rossz tapasztalatokat jó minőségű drága AIO rendszerekről pusztán azért, mert a felhasználó nem veszi figyelembe a légáramlás és a hűtések elvének működését.

Ha egy nem blower VGA van a gépben, akkor nem szabad az AIO radiátort a ház hátuljába vagy tetejébe beépíteni, mert törvényszerűen nem fog megfelelően működni. Egy jól szellőző léghűtött házban azért működik jobban a CPU -n a toronyhűtő, mert a légmozgás szabadabb a lamellák között és a hőelvezetés gyorsabb a hőcsövekben.
0
0
0
0
Core2 avatar
@xCube: Az AIO elől van beépítve, 2 másik venti társaságába, friss levegőt sziv mindegyik, egy venti hátúl és kettő felül, amik kifele nyomják a meleget, szóval a légmozgás az megvan, tudom mi hova jár.
Rájöttem hogy a BF V izzasztja nagyon a procit, a többi játék annyira nem.
0
0
0
0
no avatar
@Core2: CPU-nak igen magas a 80+ fok, pláne játék mellett. Milyen pasztát használsz most, vagy mikor volt utoljára újrapasztázva? Maga a proci azért is lehet melegebb mert jobban tud dolgozni a 3070Ti mellet, esetleg jobban fűti a belteret.
Mérlegelj, ha úgy gondolod a Pad számodra megfelelőbb akkor válaszd azt, ha szerzel egy komolyabb hűtőt a procira akkor teljesen elfogadható hőmérsékleteket fog produkálni Pad használatával is.
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: A paszta valamilyen Thermaltake, a tegnap pasztáztam újra, de lehet hogy én rontottam el a pasztázást, ma megpróbálom újrapasztázással, kipróbálom a Carbonaut-al is, amelyik jobb fokot produkál, annál maradok. A ház jól szellőzik, 3 venti be, 3 ki, a GPU full terhelés alatt 70-72 fok.
Szerintem is jobban kell dolgozzon a proci, pláne hogy 1080p-ben játszok.
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Thermaltake paszta tudtommal eléggé alul szerepelt a tesztek alapján, annál a Carbonaut is lényegesen jobb lesz. Egy jobb hűtőt viszont mindenképpen javaslok, mert önmagában a paszta Pad nem fogja megváltani a hőfokokat.
[url]https://www.guru3d.com/articles_pages/guru3d_thermal_paste_roundup_round2_2021,8.html[/url]
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Bocsi, elnéztem, Cooler Master Mastergelt tettem, a probléma lehet az is hogy 2 félét összekavartam, mindkettő CM csak az egyik 5 W/mK a másik 11 😆
0
0
0
0
no avatar
@Core2: Az úgy konkrét 😅
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Jól mondják, ki mihez nem ért, ne foglalkozzon vele 😆 benéztem
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Na egy kicsit változtattam, Noctua hűtő, noctua paszta, a ház elejét megfúrkáltam, hogy hidegebb levegőt szivjon, BF V-el teszteltem, és 70-74 fok a CPU és a GPU is, van hogy kevesebb. Igy elfogadható szted?
0
0
0
0
no avatar
@Core2: BF5 CPU igényesebb mint a többi játék, szóval ha csak ott ilyen meleg a proci akkor okés. GPU-nak megfelelő az a hőmérséklet.
0
0
0
0
Core2 avatar
@LordSzalko: Annál melegedik a legjobban, ezért tesztelem vele 😆
0
0
0
0
xCube avatar
@Core2: A CPU AIO hátulra van felszerelve? Ha igen, akkor a gond az, hogy az AIO radiátora szívja el a VGA által felfelé küldött forró levegő tetemes részét, így nem tud effektíven hűteni.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziaszok!

Mennyire rossz a hűtésnek, ha ez a merevítő lemez keresztben van a venti egyik harmadán? Befelé fúj. Köszi!

https://kepkuldes.com/images/822361088be9528793b9ef7b11dfb040.jpg
0
0
0
0
💬 19
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Hát, jónak nem jó, de ahogy látom, még tud kellő mennyiségű levegőtömeget beszippantani a venti.
Tehát nem vészes.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Scorn Face: Köszönöm szépen! Nem is tudom, hogy miért ilyen fsz módon oldotta meg a Cooler Master...
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Amikor a házat gyártották, biztosan ez volt a trendi megoldás akkoriban náluk, de egyébként passz...
De nem a világ vége, a lényeg, hogy a ventinek van kellő nagyságú hely, hogy levegőt szívjon be.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Scorn Face: Esetleg kiflexelhetném ezt a 8-9 cm hosszú elemet, csak nem tudom nem ártana-e a ház masszívságának.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Ne essél neki, jó az úgy ahogy van. 😉
0
0
0
0
xCube avatar
@Hegyirablo: Én nem okolnám ezért a CM -t. A ház láthatóan három 12 cm -es ventilátorhoz lett kialakítva, a 14 cm -es hely csak egy opció, amit ki lehet használni, de egyértelműen nem erre lett tervezve. A kereszttartó kivágása valamit segíthet a szélzaj és a turbulencia elkerülésében, de a ventilátor szélei attól még fedésben maradnak.
2
0
0
0
Hegyirablo avatar
@xCube: Amúgy nem. Ha nem ODD verziós lenne a ház, tökéletesen passzos lenne belé a 14cm venti.
0
0
0
0
xCube avatar
@Hegyirablo: Ne haragudj, de az ODD nélküli verzió pontosan ugyanez, csak nincsen az előlapján ODD hely. Az axiális ventilátorok működési elve miatt nem optimális lefolytani a körméretüket, mert a sugár közepétől kiindulva nő a légszállítás mértéke. A ventilátor kerete külön segít azon, hogy a lapátperemről leszakadó légáram is a megfelelő irányba haladjon. Ha a szívó oldalon fojtod le, akkor a keret fedett részeinél alakul ki alacsony nyomás, ami a ventilátor motorját teszi ki nagyobb igénybevételnek, ha a befújó oldalt fojtod le, akkor pedig ugyanott keletkezik túlnyomás, ami további turbulenciát okoz és a csapágynak ad többlet terhelést, illetve a fedett területeken hatványozódik a porlerakódás.

Mindebből te annyit érzékelhetsz, hogy a ventilátor hamarabb beadja a kulcsot, vagy hamarabb lesz hangosabb, a hűtésteljesítmény sokat nem fog változni. De mindezek ellenére erősen szuboptimális a helyzet, már csak azért is, mert három 12 cm -es jó minőségű és légszállítású ventilátor sokkal több levegőt tud megmozgatni ebben a házban, mint két besuvasztott 14 cm -es.
3
0
0
0
Hegyirablo avatar
@xCube: Betehetek az első két 14cm Noctua helyett két 12cm méretűt. Vállalod a felelősséget, ha még sem lesznek jobbak?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Nem azért, de milyen felelősséget kell vállalnia xCube-nak?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Scorn Face: Azt, hogy mindenki nagyon szívesen ad tanácsot a másiknak, mert az nyilván nem az ő zsebére megy, hanem a másikéra. Egyszer szeretném látni, hogy valaki azt írja,
"Ezt és ezt csináld, ilyen vagy olyan hardvert vegyél, mert én azt mondtam, de ha nem válik be, vállalom az anyagi felelőssége."
. Na erre aztán várhatok, nem ilyen ez az ország, nem ilyenek a lakói...
0
0
0
1
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Ezért kell azt csinálni, hogy ha valaki ad tanácsot, akkor azt gyorsan megnézed, hogy valóban jó az neked.
Jelen esetben működni fog a 14-es venni, csak korlátolva a ház előlapja miatt (xCube szépen leírta).
Az előlapot fölösleges megvágnod (szerintem).
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Scorn Face: Köszönöm! Táppal jártam úgy, mentem kérdezni fórumra egy évvel ezelőtt, hogy mekkora kell nekem. Mondták, hogy 650W minőségi, ami egy emberöltőre elég lesz, úgy is csökken minden hardvernek a fogyasztása. Erre most kiderült, hogy még sem elég, illetve elméletben az lenne, csak felesleges kockázat.
0
0
0
0
xCube avatar
@Hegyirablo: Ez nem az ország hibája, tejesen mindegy, hogy milyen fórumon kérsz tanácsot az mindenhol csak egy tanács és nem hivatalos tech support. Ezért nem is értem, hogy miért is várnál el fiskális garanciát bárkitől, aki szabadidejében a legjobb (vagy esetenként sajnos legrosszabb) tudásával próbál segíteni egy általad felvetett kérdésben. Ha nem vagy biztos magadban és az interneten akarsz ismereteket gyűjteni, akkor több forrást is át kell rágni mire eljutsz a végkövetkeztetéshez.

A tápegységeddel kapcsolatos problémádat nem értem. Mi a felesleges kockázat? Illetve miért nem elég? Egy jó minőségű táp kisebb hibákkal, aminek mindezek ellenére is jó az ár / érték aránya. És abban is biztos lehetsz, hogy az élettartama alatt elég lesz, ha a mostanihoz hasonló kaliberű gépeket tervezel.

Nem tudom kitől hallottad azt, hogy a hardverek fogyasztása úgyis csökken, de ez például pont egy olyan információ, ami kis utánajárással azonnal megcáfolásra került volna. Az utóbbi évtizedekben csak nőtt a hardverek fogyasztása, köszönhetően annak, hogy a gyártástechnológia csíkszélességének csökkentése sokkal lassabb ütemben és kisebb lépésekben zajlik, mint korábban.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@xCube: Nem tudom, rajta van-e a lapomon, de mindegy is, egy Fractal Ion+ 660 Platinumot vettem egy éve. De mindenképpen veszek szeptemberben egy Radeon RX 6800XT-t. A létező összes számítással azt számoltam ki, hogy még peakekkel is elég kell hogy legyen ez a 660-as, főleg, hogy a CPU-t is alacsonyabb fogyasztásúra fogom cserélni. Viszont embert nem találtam sem magyar, sem külföldi fórumokon, aki 650-660 wattos táppal hajtja meg az RX 6800 XT-t. Lehet, hogy csak túlzottan óvatosak, de akkor én miért ne legyek az!? Én úgy látom, hogy a biztosabb megoldás az lenne, ha lecserélném egy 750-esre.
0
0
0
0
xCube avatar
@Hegyirablo: Nem két 12cm -es ventilátorról beszéltem, hanem háromról. És azt is leírtam, hogy attól, hogy szuboptimális még nem működésképtelen a két 14 cm -es. Az ODD miatt nem tudsz kettőnél több 12 -es ventit berakni, így marad a 14 cm, vagy két jó légszállítású de halk 12 cm -es. A Noctua -nak is vannak olyan modelljei, amik ilyen célra lettek kialakítva, de más gyártótól is lehet jó ventilátorokat találni.

Apropó Noctua. Nem is tudtam, hogy újabban ők gyártják az Arctic ventilátorokat.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@xCube: Nem hinném, hogy a Noctua gyártja az Arcticot, nekem viszont Noctuáim vannak, azt meg egészen biztosan ők gyártják.

https://kepkuldes.com/images/a368fbfbddbba60b8ad75ac706d2ae5a.jpg
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Miért a belső felére szerelted fel a ventiket? Ha kívülre raknád mint eredetileg akkor nem kellene szemezned a híddal és belül is annyival több helyed lenne. Elsősorban 3db 120-as ventihez van tervezve az előlap, csak opcionálisan két 140-es ventivel is használható igény szerint. Magába a légáramlatba bezavar egyébként, de nem érvágás.

Ha nagyon akarod akkor kivághatod házilag, a masszívságán nem fog változtatni, de én nem szórakoznék vele.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Igazából nem tudom, hogy miért nem, pedig eszembe jutott. Valószínűleg azért, mert az emberek többsége belülre szereli, engem meg sodort az ár velük.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO ez jó lenne a Rysen 5 3600 hoz overclock-olva? Vagy javasonatok valami mást
0
0
0
0
💬 6
MentaStrike avatar
@KrisztianRikardo: Kemény OC-val kerülném inkább, mert ha nagyon kemény meló elé teszed be, gyorsan felszökhet a hőfokod, gyári MX-4-es pasztával persze, Thermal Grizzly Kryonaut paszta még vehet lejjebb a hőfokból, de nem tudom mennyit. Idleben el lesz 40-50°C között, de játékban persze teljesítménytől függően melegedhet. Tennék be azért még előre ventit 2-3 darabot(Amennyit a ház enged) és egyet hátra, egyet hátulra a tetejére(Ha a ház engedi), hogy jobb hűtésed legyen.
Ha kemény OC-ra akarod használni, inkább Noctua vagy BeQuiet környékén nézz körül

Mi a baj a vizes hűtéseddel?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@MentaStrike: Nem tudtak gariztatni és vissza adják a pénzt
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@KrisztianRikardo: Figyelj, ha az jó hőfokon tartotta a processzort, akkor vegyél újat, bár nem tudom mi volt a baja a tiednek, de a V2 is kijött már azóta, hátha azt a hibát javították, ami a tieddel volt.
[LINK]

Ha meg maradnál a léghűtésnél, akkor Noctua vagy BeQuiet inkább.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@MentaStrike: msire gondoltam vízhűtésben
0
0
0
0
bukta2 avatar
@KrisztianRikardo: Be kell lőni a feszültség / teljesítmény arányt, + gépház ventik hangolása és simán vinni fogja a 3600-at ;) OC val is... szerintem a te gépházad jobban szellőzik mint az enyém... tehát nem hinném hogy bajok lennének ;)
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Elegendő lehet, de ott akkor jobban kell finomhangolni. Egyébként az 34 eSports DUO egy elég jó megoldás, annál feljebb még talán a Corsair A500, Cryorig R1 Ultimate esetleg be quiet! DARK ROCK PRO 4 említhető aminek értelmes árazása van, ha többet is szánnál hűtőre akkor már inkább 240-es AiO-ban gondolkodj azokból is ASUS, Corsair, ARCTIC trióból.
0
0
0
0
szhusi avatar
Deepcool Gammaxx 300-ról szeretnék kis véleményt kifejteni, ha esetleg rajtam kivül valaki akarna venni olcsó, büdzsés cpu coolert. Ezelőtt gyári Intel hütő volt a gépemben, amivel úgy átlagban cpu hőmérséklet gaming közben 70-77 fok között mozgott (nyári kánikula alatt mértem 82-t is). Ezzel az új hütővel eddig 63 fok fölé nem ment egyik mag sem. Hütés szempontjából kiváló szerintem, nagyon csendes a ventilátora. (Felteszem, hogy egy 77W TDP proci alatt gyári órajelen). Ami miatt nem ajánlom senkinek ezt a modellt, az a felfogatás. Bepattintós tiplikkel kell felfogatni intel socketre, csak az baj volt nálam, hogy az alaplapon nagyobbak a lyukak, s a tipli nem fogja meg eléggé, nem nyilik meg annyira. Házi megoldással sikerült átalakítani, csavarokkal felfogatni, de kínlódás volt. Inkább egy Gammaxx 400/ 400S/ 400 v2, azok más megoldással rögzülnek, jobb az, 4 heatpipe miatt jobban hűtenek is.
0
0
0
0
carl18x avatar
Megjöttek az új ventilátorok a gépházamban, eddig 2 ventilátor volt a HAF 912 Plusban. A gyári 20 centis elől és a 12 centis hátul, így is egész jól hűtőt. Most kapott a tetejébe egy 200 milliméteres Thermartake-t és egy 14 centis az oldalába ami a kártyára tolja a levegőt.
ARTIC F14 a panel ventilátor pontos neve, és elég durván szívja befele a levegőt. Ha oda rakom a kezem hallatszik vákumot képez 😃
A processzor hűtő is kapott új ventilátort egy Artic P12 nevében, elsőnek kicsit ki ábrádultam mert a doboza elég silány kartonból van.
De a ventilátor nagyon jól végző dolgát, brutál halk és remekül hűt.

Mikor csak 2 ventilátor volt a házba néztem is hogy VRM 78-80(OC mellet) celciuson tetőzött (OC mellet), azt már kicsit sokkaltam.
Most így a 4 ház ventilátorral 61 fokos a VRM STRESS TEST OC Mellet, azért ilyen 20 celcius különbség nagyon remek érték.
De úgy összeségében minden sokkal hűvüsebb lett, reméljük hosszú élet tartalmk lesz.

Az egyetlen problémám hogy a ARTIC F14 PWM Sajnos még 50% mellet is kicsit zajos, van neki egy idegesítő zugása.
Úgy látszik a P széria ilyen téren valóban jobb mert sokkal halkabb.
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@carl18x: Használd őket egészséggel, és legyenek hosszú életűek! 😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Úgy látszik meg van miért bugott a F14. A Gépház oldalán a rács kölcsön hatásba lép vele és azért add ilyen fura hangot.
Reméljük egy pár évig megállják a helyüket 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Valaki gányolt mostanában VGA hűtést? A gyári gagyiknak a kukában a helye! 😆
0
0
0
0
💬 13
no avatar
@The_Teacher_Man: Nem hiszem, hogy ilyen jelleggel kellene gyányolni GPU hűtést, jól megtervezett modellt kell venni és kész. Ha mindenképpen egyedivé szeretné varázsolni akkor meg kapásból az olcsóbb blower megoldást veszi és arra szerel aftermaket hűtőt bordával és mindennel együtt, esetleg vizezi.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Mégis sokkal jobb hőmérsékleti adatok jönnek ki az esetek többségében, mint a gyári hűtésekkel...ennek vajon mi lehet az oka?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: A ténylegesen gyárilag gyatra alapanyagokból készült kártyáknál oké, hogy lecseréli az ember a légkavarót, de egy normális paraméterekkel rendelkező kártyát nem fog átszabni.
Például semmi pénzér nem gányolnám szét a kiválóan működő kártyámat.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Scorn Face: Azért én csak kíváncsi lennék, hogy mit tudna az a kártya 2db Arctic P12-vel 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: Ez a kártya úgy fog vitrinbe kerülni ahogy van, ha netán le tudom majd a távoli jövőben cserélni, feltéve ha indokoltnak látom a cserét.
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Belépőszintű hűtések például, ahol a tervezésnél nem feltétlenül azon volt a hangsúly hogy effektív legyen, azokra ott vannak a felsőbb kategóriás hűtések amikből kedvére válogathat a felhasználó. Jelenlegi kártyámat se gyányolnám, egyszerűen nincs rá szükség. Olcsóbb variánson már valószínűleg használnék más megoldást mert tudom hogy melegednek mint a fene, de pontosan az utóbbi miatt sem választottam azokat a modelleket.

Persze tudom az általad említett "gányolás", ami a ventilátorok cseréjét takarja különböző felfogatási megoldásokkal az elsősorban azért történik mert meghibásodott a gyári és átmeneti megoldásként ezt alkalmazzák. Vagy egyszerűen a költséghatékonyság miatt nem veszi meg a drágábbik modellt, inkább otthon megoldja magának házilag amivel semmi gond nincsen, de ettől még szerintem nem kellene leírni a jobb féle gyári megoldásokat csak azért mert valamivel drágábbak 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Ott a pont!
Épp ezért is van most is MSI Gaming X kártyám mert igen jó a hűtése. De az előtt is MSI N660GTX Gaming OC-m volt ami ennek az 1060-as hűtőnek az elődjei közé tartozik. Az előtt meg szintén ez a hűtővonalú, de első rétegből való MSI N260GTX Twin Frozr OC kártyám volt. egyik sem alsó kategerói között volt maga idejében, de az 1060 Gaming X hűtője manapság is kimagaslóan jó, véleményem szerint.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Eközben nálam önmetsző csavarral van rögzítve a procihűtő 😊
A kártyán legalább rendes Accelero L2 van.
(halkan itt megjegyzem, hogy a házba bele lehet monyákolni a nagyradis játékvizeket. Ennek lehet lesz még jelentősége a közeljövőben...na pe nem a 64 X2-vel. Az sírós)
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Alapjáraton nekem is az volt tervben, hogy a 3080-ból olcsóbb megoldást választok és azon cserélem le a hűtőt egy Kraken G12-re, na meg hozzá valami effektív AiO-t. Elfért volna de annyit tökölt vele a NZXT, hogy inkább vettem egy drágább modellt aminek pacek a hűtése, árban igazából ugyan ott vagyok csak megkíméltem magam egy kis szereléstől 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Ha telne rá, is lecserélném. De sajnos csóró vagyok és csak ez maradt. 😞
A többivel egyetértek 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Régen egy GTX 660Ti-ra rá kokányoltam 2X12 cm-es ventilátort de elég sokat javult a helyzet.
Ha a gyári ventilátor csapágyas lesz akkor érdemes vele probálkozni. 😃
Na meg egy újra pasztázás se árt 5 évente legalább, persze általában hamarabb fogy el a kártya ereje mint sem hogy tönkre menjen.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Lecseréltem az 1080 Ti-n a csapágyas gyári ventit egy újra. Az számít? 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Nekem január óta van meg a Deepcool Gammaxx 400S, A Ryzen 5 1600-at 3800 mhz-re tunningolva 45-50 celciuson tartja játékok alatt. Nagyon elégedett vagyok vele, egy Evo 212 alternatíva csak sokkal olcsobban. 😃
Egy régi Haf 912 Plus mellet jöttek össze ezek a eredmények, szóval normális gépház mellet jól végzi dolgát.
A gyári hűtőstől kb 15 celciussal hűvösebb, Cinebench alatt 58-62 celcius a maximum tunning mellet.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Nem nagy dolgok ezek! 😃 De még is csak jobb ha hűvősebb, arra viszont kíváncsi vagyok mi az amit maximum le tudna hűteni ez a Cooler?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Laptophoz ki milyen hűtőt ajánlana?
Ami ténylegesen hűt is
Most egy Hama van 2 ventillatoros de nem egy nagy cucc
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@MC MaRcI: Nem annyira támogatom ezeket a hűtőpadokat, nem tartom őket effektívnek. Ha a laptopod alulról szívja a levegőt akkor van némi értelme de átlagosan 5-6 fokot nyersz vele.
Ez egy viszonylag átfogóbb teszt:
0
0
0
0
csuz-li avatar
@MC MaRcI: Én vettem egy régebbi laptopomhoz (HP ProBook 4730s) többet is. Emellett kértem kölcsönbe is kettőt. Ha jól emlékszem 5-6 fajtával próbálkoztam Hama-tól Cooler Master -ig. Egyik sem vált be igazán. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs jó, csak annyit, hogy én elég sokat kipróbáltam, de nem igazán váltak be. Mondjuk legalább arra rájöttem, hogy a Hama sem rosszabb, mint bármi más, de legalább olcsó. Amennyit segített, az kis túlzással a "laptop alá tett fakanál" szintje. Elemeli az asztaltól és jár alatta is a levegő, de ennyi.
0
0
0
0
Csicso avatar
@MC MaRcI: Üdv, ami hasznos ha a felület amire a notit teszed és ami alatt vannak a ventilátorok FÉMBŐL van lehetőleg valami masszív anyagból és NEM fémháló vagy NEM műanyag.
Nekem ennek a régebbi verziója van: [LINK]
Alumínium lap és alatta két ventilátor.
HA már nem a hőt rosszul vezető FA asztalon van a gép hanem ezen az alumínium lapon már kb. 3-4 fokkal kevesbb a hőmérséklete a gépnek ha pedig mennek a ventilátorok simán jelent 6-8 fok celsiust is.
0
0
0
0
Default avatar
Pár napja frissítettem a hwinfot és a gpu hot spot 100-108 fokot mutat mikor 90-100%-os a gpu(evga 2080xc ultra) kihasználtság, 200-240wattos fogyasztás oc nélkül,miközben a gpu max 72fokos.
Állítottam egy agresszív ventilátor görbét, kicsit javult a helyzet
gpu 65fokos a hot spot 100, viszont 2300rpm felett már túl hangos nekem. Garancia még van a karin bár kétlem hogy erre lenne.
Normális ez? Illetve mit lehet csinálni ilyenkor?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Default: XC Ultra-k melegnek számítanak, pláne VRAM ügyileg. Nézz rá még párszor újraindításonként, nem e bug-ol az érték, az is elképzelhető, hogy a hűtő nincs megfelelő kontaktban VRAM hővezető lapkávall, tudtommal cserélhetőek garanciavesztés nélkül akár csak a Strix-ek esetében (ha szétszednéd, akkor már a GPU-t is pasztázd újra és a VRM-re is rakj új lapkákat). Viszont előtte meg kellene tudakolnod, milyen vastagságú lapkákat használ gyárilag mert akkor olyanokat kell keresned a megfelelő kontakt miatt.
Mindenesetre írj nekik egy mail-t, elképzelhető hogy változtak azóta a garanciális feltételeik.

Igazából a kritikus határ alatt van még az értéked, tudtommal 120℃-nál kapcsol le, avagy károsodik. Mindenesetre elég forró értéknek számít és nem igazán normális.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kösz mindenkinek, aki segített! https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…5#c3826974
~2,5 GHz-re visszafogva működik a CPU tartósan is. Arra jutottam, hogy még adok neki egy esélyt és veszek egy AIO-t. Ha az sem működik, megy vissza a régi processzor.
Tudtok ajánlani egy nem túl drága, de működő AIO-t, ami belefér a házba a felső két ventilátor helyére?
Nem akarok a kísérletre túl sokat költeni, de azt sem, hogy egy rosszul kiválasztott AIO miatt dobjam ki a CPU-alaplap párost.
+ Ha lehet olyan kellene, ami kapható a PCX-en. Onnan szoktam vásárolni.
0
0
0
0
💬 34
Memento Mori avatar
@csuz-li: Például ők: [LINK]
[LINK]
Költséghatékonyságot szem előtt tartva ez a kettő, amit nyugodtan beletennék a gépbe.
Ellenben én tennék hozzá egy kis pénzt és ezt venném: [LINK] Igazából nem kidobott pénz, akármilyen procid is lesz alatta a jövőben, legalább 5-6 évig biztonságosan üzemeltetheted a gépet az AIO-val. Annál többet nem szívesen nyomnék bele egy vízhűtésbe. Az elöregedő tömítések miatt már nem tartom azt biztonságosnak.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Amilyen VGA árak vannak, a következő "gamer PC"-m úgy is egy konzol lesz. 😀
Addig viszont megnézem ezt a hűtést. Köszönöm az ajánlatot. Mindkettő jónak tűnik az az 5e Ft-os különbség meg nem sok.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@csuz-li: Tökéletesen meg tudom érteni. Nekem is megfordult a fejemben, ha sikerül a ps4-et lecserélnem a nagytesóra, akkor a gépen nem lesz upgrade, marad ahogy jelenleg van és néhány évre biztosan átnyargalok konzolra.
Nagyon szívesen! Jó szívvel tudtam ajánlani, az asszony gépében ilyen ül szintén egy 3600xt-n. Jó kis cucc, elégedett leszel vele.

Szerk: Egyébként szerintem érdemes lenne delidelni a procit, vagy legalább síkolni a cpu kupakot. Sokat számítana a hőmérsékleteket tekintve.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Nem akarok rongálni. Nem vagyok egy hardver-szakértő, ráadásul sosem volt biztos kezem. Szóval felcsavarozom a hűtőt és hajrá!
Őszintén szólva csalódott vagyok emiatt a processzor miatt. Sosem volt még ilyen gondom, pedig az első PC-met '92-ben vettem... (+ egyet alkatrészenként egy íróasztalba építettem be. És még ott sem volt gondom a melegedéssel, mert okosan válogattam össze a "hozzávalókat"!)
Így jár az, aki körültekintés nélkül vesz egyet. Régebben minden CPU beszerzés előtt legalább fél évet eltöltöttem kutakodással, hogy a lehető legjobbat vegyem. Sajnos most hirtelen kellett és mellé is nyúltam.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@csuz-li: Szerintem inkább valami hibás példányt kaptál. Itt egy r5 3600 van valamivel kisebb torony mellett, de az tartós játék esetén is halk. Természetesen minden gyári értékeken.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@SuperPuma: A hang nem érdekel. A baj az, hogy fél-egy óra játék után túlmelegszik és leáll. Az enyém nem sima 3600, hanem XT.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@csuz-li: Attól még alapórajelen nem lehetne 20-30°C különbség még ha fejre is áll. Azon sem lepődnék meg, ha az alaplappal/biossal lenne valami probléma és teljesen false értékeket mérne.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Kifogtál egy hibás példányt...

Gari, csókolom. Ez nem normális hő, nem normális visszahúzás, az meg végképp nem normális, hogy ez miatt visszaraknál egy FX-et...
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: És mégis mivel küldöm vissza gariba? Működik ez...
Amúgy miért ne tenném vissza az FX-et? Azzal nem volt gondom, játszani is épp úgy tudok vele (igazából jobban, mert nem állt le menet közben.) és még meg van, miért ne tenném?
Azért előtte még megpróbálom folyadékkal meghűteni a Ryzent.
Ha nem jön be, megnézem, mit kapok olcsóbban: alaplapot az FX alá (az ment tönkre), vagy egy másik Ryzent, bár nincs sok bizalmam ezek után a Ryzenhez.
Viszont már egy rakat pénzt ráköltöttem: van hozzá alaplapom, memóriám, két hűtőm és épp most veszek még egy hűtőt hozzá, ami megint csak drágább, mint egy új alaplap a régi processzorhoz. Az biztos, hogy senkinek nem ajánlom ezt a szutykot. Lassan több, mint 250e FT-ba került a kísérlet és még nem tartok ott, hogy kedvemre játsszak, mint az előző konfiggal. Ha épp tudok is játszani, hát nem látok olyan különbséget, ami indokolná a költségeket. Szóval nagyon mellényúltam ezzel. Vissza kellett volna térnem az Intelhez, vagy még megtartanom a régi FX-et, de hát nem néztem utána rendesen vásárlás előtt. Szóval nem nagyon okolhatok mást magamon kívül.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: 3600-at a gyári hűtő 60 fok alatt kell, hogy tartsa játék alatt. Ha erre nem képes illetve egyéb hűtés mellett is ezt csinálja, akkor valószínű, hogy hiba van vele.

Ha pedig kikapcsol, akkor nem működik... Szóval, hibás hőfigyelő dióda, vagy rossz áramgazdálkodás miatt vissza lehet küldeni, mivel gyári hibának számít... Nem kell ilyennek lenni, hogy működik ez... Amikor egyértelműen nem.

Amúgy a boltnál ahonnan rendelted is meg lehet kérdezni, vagy magát az AMD Customer Service-t meg lehet erről kérdezni, és a tőlük kapott diagnózissal is vissza lehet vinni gariba.

Így, gyakorlatilag akármivel visszaküldheted... Nem kell ilyen (már ne haragudj) teszetoszának lenni, amikor én 3900X-et hűtök gyárival és egyszer nem került a kikapcsolás közelébe se a gépem...

Továbbá azért is, mert megint hamisan, egy hibás példány miatt van lesz@rozva egy alapból jó processzor... Meg senkinek nem ajánlva...
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: Miért ajánlanék másnak valamit, ami nálam nem működik? Nem is értelek! Hogy kellene ajánlanom? Nagyon jó, láttam youtube-on, bár nálam melegszik ás leáll?
Az ember olyan dolgot ajánl másoknak, ami nála bevált.
Mondjuk gyárival még nem próbáltam meghűteni. Lehet azzal kellene előbb próbálkoznom, mielőtt kiadok megint egy rakat pénzt AIO-ra.
A visszaküldéssel csak az a bajom, hogy addig nincs gépem. Márpedig kell a munkához. Szóval mindenképp kell valami addig, amíg ezt intézem. Ez nem teszetoszaság, hanem kényszerhelyzet, amit nem nagyon tudok feloldani. Visszaküldöm, kipróbálják, vitatom, ellenőrzik és legjobb esetben egy hónap múlva itt az új. Nekem viszont addig is kell valami még akkor is, ha flottul lemegy a csere, amit nem hiszek, mert tapasztalatom szerint a boltok általában azért nem ilyen egyszerűen állnak hozzá.
Az nem segít, ha állítod, hogy jó ez, hiszen attól még nem lesz jó.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Nem ajánlani kell... Csak mert egy hibás példányt kifogtál, nem sz@r a széria.
AiO-t legfőképp meg ne azért NE vegyél, mert nem lesz jobb vagy rosszabb tőle, hanem mert a házad nem is tud fogadni radiátort...

Inkább tapasztalatnak érdekes, hogy itt egy hiba ami valós. És egy szóval nem állítottam, hogy ez jó, mert ppont azt írtam, hogy garancia. Ez nem normális. Ellenben sok példányból valószínüleg viszonylag egyedi eset.

Kell egy másik szükségmegoldás, ezt pedig cserélni.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR:
hanem mert a házad nem is tud fogadni radiátort...

Na ez már válasz. Ez volt az eredeti kérdésem ugyanis.
0
0
0
0
FoLey avatar
@csuz-li: 1. Attól te egy hibás(?) példányt kifogtál még nem jelenti hogy szar a széria
2. Nem tudsz feszelni vagy biosban nem találod azt a fogást. Lásd az FX-nél gyenge vrm levő lapnál is,hogy gyárin hagytad,meg is lett az eredmény =kipurcant sok fesz miatt.
3. Ha visszaküldöd a Ryzen-t attól van tartalék FX-ed +vegyél bele olcsó használt AM3+ lapot,dat logic.
4. És még kételkedek is benned hogy raktad össze
0
0
0
0
csuz-li avatar
@FoLey: 1. Nem mondtam, hogy szar a széria, csak azt, hogy én nem ajánlanám senkinek, mivel tapasztalatom(!) szerint szar.
2. Egészen pontosan gyári alapbeállításokkal kipurcant 6 év intenzív használat után az olcsó alaplap. Az meg nem megoldás, hogy nem lehet egy processzort használni gyári alapbeállításokkal, mert akkor az a processzor hibás.
3. Ha vaszek egy AM3+-os alaplapot, akkor már marad is. Viszont nem szívesen kukáznám a 32 GB RAM-ot, meg az alaplapot. Ezért keresek más megoldást.
4. A te dolgod, hogy miben kételkedsz, de eddig még egész jól sikerültek a gépeim. Bár az is igaz, hogy nem így vaktában vettem hozzá az alkatrészeket, mint ezt a Ryzent, hanem gondosan utánajárva a dolgoknak. Bebuktam, van ilyen, legközelebb hidd el, körültekintőbb leszek.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Közben felmerült, hogy nem megy bele a házba (Zalman Z3 Plus) AIO hűtés. Vélemény?
Nem szeretnék még egy 30-35e Ft-os "tesztet" erre a gépre. Bár én arra tippelnék, hogy a két felső ventilátor helyére bemegy, de mivel nem próbáltam még, nem vagyok benne biztos.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@csuz-li: Ha a gyári ventikkel nem is, slim vetillátorokkal valószínűleg igen. De igazából, ha kiveszed a ventit a házadból, ki tudod mérni, hogy az alaplap hűtőbordájáig mennyi helyed van. 5cm a gyári ventivel az AIO.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@csuz-li: Ha nem fér el, még lehet nézni hátra egy 120-AS AIO-t. Esetleg rápattintani egy jobb noctua hűtőt a víz helyére. Nagyjából tud is annyit hűtésben mint egy közepes AIO. A neten keresgélve azt találtam, hogy 160mm-ig lehet cpu hűtőt pakolni a házadba.
Egy ilyen: [LINK] Elvileg pont befér. De ennek te is less utána azért, én most telóról futtában ezt találtam.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Most egy Be quiet! Pure Rock 2 van rajta és az is kevés, pedig még nagyobb is a légszállítása, mint a Noctua-nak. Szóval nem hinném, hogy azzal beljebb lennék. Ráadásul az ennyire összetett és nagy hűtőknek a portalanítása sem annyira könnyű, így idővel ha volt is előnye, akkor is elmúlik.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@csuz-li: Akkor bizony marad a nagy AIO, ha elfér, illetve a cpu kupak síkolása. (Megcsináltathatod mással, ha nem vagy bütykölős típus.) Illetve még mindig eladhatod a CPU-t. Valószínűleg egy rossz kupak vagy a gyenge hővezetés a kupak alatt a ludas. A párom XT-je közel sem ilyen forrófejű. Valami gebasz van ott sajnos. Garanciát nem lehet érvényesíteni? Hisz az a proci nagyon rosszul teljesít a társaihoz mérten is.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Az a gondom a garanciával is, hogy a gép kell munkához is, nem csak a játékhoz, így nem eshet ki hetekre, amíg folyik az ügyintézés. Szóval mindenképpen kell valami megoldás addig, amíg megy a csomagok küldözgetése, levelezés, stb. Már gondoltam rá, hogy veszek egy másik processzort a lapba, de vannak fenntartásaim. Ez sem hozott érdemi teljesítménynövekedést az előző konfighoz képest. Emiatt viszont gyengébbet nem akarok, az visszalépés lenne, erősebbre meg sajnálom a pénzt, ugyan ilyenre meg főleg. De ez már nem ide, nem ebbe a topic-ba tartozik. (Az is lehet, hogy hagyom a fenébe, nem költök erre már többet, hanem veszek egy másik lapot és processzort az Inteltől, ezt meg rituálisan megreptetem. Még nem döntöttem el.)
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Az FX-hez képest nem érdemi teljesítménynövekedés? Azt hittem leesek a székről.
Mivel is foglalkozol a gépen, hogy nem szembetűnő?
Ha meg játék, akkor a VGA fogja meg, ott van már bottleneck. De ekkora marhaságot, hogy egy 3600 az FX 8-as szériához képest nem érdemi... Nullára pontosan 300%-os a teljesítménye az FX-hez képest minden érdemi munkafolyamatban egy 3600XT-nek...

Már szerintem elég rendesen leírtam, ha ennyi baj van vele, nincs más út, mint a garancia... Minek akarsz még köröket futni és hánykolódni? Meleg, sz@rul teljesít, jóval az alatt mint kellene neki. Akkor mi kérdés van még...
Munkához kell a gép... Ahogy látom van addig másik. Koránt sem kerül hetekbe egy garancia intézés...
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Te hogy bírod agyilag ezt az FX szindrómás embert? Komolyan annyi hülyeséget hordott össze, hogy már fáj és akkor még csak a mostani láncot említettem, hagyni kell sodródni az ilyet 😆 Minimális ismerete lenne számtech. ügyileg magától is utána tudott volna nézni pár perc alatt, hogy hibás darabot fogott ki annyira egyértelmű anomáliákat generál.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@LordSzalko: Ez segít megoldani a hűtés problémáját? Nem is értelek! Téged is bánt, ha valaki nem szépen beszél a kedvenc processzorodról, játékodról, stb? Úgy csináltok, mintha titeket bántanálak azzal, hogy nem vagyok elájulva egy CPU-tól, amit vettem, holott még csak meg sem lettetek szólítva.
Azt már rég észrevettem, hogy ez a processzor egy rakás szar, csakhogy gondoltam hátha segít egy AIO. Az meg mióta baj, ha az ember kérdez? Értelmes ember idővel rájön ám, hogy nem ért mindenhez tökéletesen. Ilyenkor kérdez, hátha van valaki, aki jobban ért hozzá, vagy csak olyan ötlete van, ami neki magának épp nem jutott eszébe.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: Nem szántam személyes sértésnek, amit írtam. Nem értem, mi a bajod!
Amúgy játékhoz használom a gépet, munkához messze nem kell ilyen. És igen: a VGA a szűk keresztmetszet.
Viszont minden alkalommal írsz valamit nekem, ami nem segít. Amit leírtál, az megoldja a melegedés problémáját?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Nem is vettem semmit személyesen sem sértésnek.

Úgyhiszem, hogy elég segítséget írtam. SuperPuma írása után ennek már nem volt semmi értelme, de mivel senki nem vette észre, én is leírtam, hogy ezen nem szabad már vergődni, mert ez egy hibás proci. Nincs több, hosszabb, nagyobb, vastagabb segítő kéz.
Azt is leírtam, hogy nehogy vegyél AiO-t mert sehol nem fér el a házadban.

Ezen sajnos nem lehet többet segíteni. A processzor de-lid -elést meg hanyagoljuk, meg egyéb roncsolást ameddig ép és van rá 2 év gyártói garancia.

Már ott végbetérhetett volna ez az egész thread, csak ez az idegesítő, hogy még mindig megy a próbálkozás...

Mint amikor valaki egy BMW-re költ másfél milliót, mert csak jó lesz valahogy, ahelyett, hogy venne valamit abból ami működik.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: Az idegesít, hogy más véleményét is kikértem? Én azért meg szoktam hallgatni több véleményt is.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Nem. Hanem az, hogy vergődés megy csak. Péntekre új processzor lehetett volna már a kezedben, de nem, mert költsünk még rá...
Vajon le fog-e hűlni hirtelen egy másik hűtőtől, ami ugyan azt tudja mint az eddigi?... Hasonlók...
A másik, hogy olyat mondani, hogy Noctua nem jobb mint egy BeQuiet! erős túlzás volt, meg voltak itt még érdekességek de ezekbe nem akarok már belekötni.
Amúgy is mindenek felett szoktam ajánlani komolyabb utánanézést, így legközelebb Cryorig R1 Ultimate és Corsair A500 terén tessék inkább körbenézni, ha a porról meg tisztításról is szó esik.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: Igen. Pont ezt írtam fentebb: nem néztem utána, mert nem volt időm. Most épp ennek a következményeit viselem. Hidd el legközelebb nem így veszek processzort. Kiderült erről a processzorról, hogy melegszik. Utána olvastam és azt láttam, hogy bizony ez ilyen melegedős fajta. Ebből nekem logikusan következik, hogy hűtőt kellene cserélni. Gondoltam feldobom a kérdést, hátha tud valaki megoldást, erre te megsértődsz, mintha a szerelmedet pofoztam volna fel, holott még csak nem is neked szántam a kérdést. És, ha már vergődés: Mit is csinálsz most éppen?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Én ugyan nem sértődtem meg még mindig, és amúgy sem vettem volna R5-ös procit, nem érdekelnek mert nekem úgysem elegek.

Azon voltam felháborodva, hogy mert te egy hibás példányt kaptál ki, lesz@roztad élből, hogy a 3600XT melegszik és nem ajánlod. Nem. A te 3600XT-d melegszik. És ez, hamis sz@rozás jobbra-balra. fostorgás.
0
0
0
0
FoLey avatar
@AMDMonsteR: Hagyd ne pazarold rá az időt én örülnék olyan procinak is.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@csuz-li: Egy NHD15 azért érdemi előrelépés a pure rock hoz, sőt még a dark rockhoz mérten is. Egy jobb kaliberű hűtővel még nyerhetsz pár fokot, de drasztikus húzás nélkül (delid, kupak piszkálása, etc.) nem fogsz drasztikus hőmérsékletcsökkenést elérni. Még egy 360-as vízhűtéssel sem. Valmi Nem kerek azzal a procival. Ilyen kaliberű hűtők, (mindegy hogy víz, vagy léghűtés) már komolyabb összegekbe kerülnek annál, hogy kísérletezgess. És igazából szélmalomharcnak tűnik, hiszen nálad nem a hűtéssel van a baj, hanem a processzorral nem kerek valami. Csak példának, mikor a vízhűtést kivettem a házcsere előtt a gépemből, a hírhedten forrófejű processzorom szar hőpasztázott és nem forrasztott kupakkal is 70 fok alatt maradt stressz teszt alatt egy pure rock slimmel is. Ezzel arra akarok rávilágítani, hogy egy pure rock 2 ha nem tartja 60-70 fok környékén, akkor teljesen mindegy milyen hűtőt teszel rá.
Gazdaságosabb lenne pedig egy új procit venned, ezt visszaküldeni gariba, aztán ha visszajött el is adni. Legegyszerűbb, leggazdaságosabb, leggyorsabb módja, hogy megszabadulj ettől a gondtól.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Memento Mori: Igen. Én is efelé hajlok. Veszek valami olcsót átmenetileg.
0
0
0
0
no avatar
Jobb topikot nem találtam neki, aki hővezető paszta vásárlás előtt áll, annak hasznos lehet.
[url]https://www.guru3d.com/articles-pages/guru3d-thermal-paste-roundup-round2-2021,1.html[/url]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Beálltam én is a gányolásba.
https://i.imgur.com/zWpkIkx.jpghttps://i.imgur.com/wRrfrlx.jpg

Behalt az egyik venti a kártyán, aztán mire kínaországból' megérkezik a cseredarab, várhatóan több mint egy hónap. Kerregő ventilátor hangja meg eléggé zavart, illetve terhelés alatt is kva hangos volt már, de még így is 80 foknál tetőzött a GPU hőmérséklet.
Most halkabb, hűvösebb, de legalább jó sz.rul is néz ki! 😂
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@Yezi_: Ha a célnak megfelelő akkor tökéletes. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Yezi_: Szép munka, jár a kalapemelés! 😃
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Ha a venti kábelek hátul lennének elvezetve akkor szebb lenne, de átmeneti megoldásnak így sem annyira rossz 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@LordSzalko: Az lett volna a terv, de ezen a nyomi lapon olyan tökéletes helyen vannak a SATA csatlakozók, hogy még L végű SATA kábelekkel sem maradt egy milliméter hely sem a lap és a kártya közt, hiába próbáltam beszorítani hátulra a kábeleket. 😶 Ráadásul még az USB 3.0-tól is búcsút kellett vennem... 😂
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Tényleg, csak most látom az USB-t 😆 Bár ahogy nézem neked még a jobbik lapos eset, enyémből két akkora merev kábel jön ki mint az elosztóké szokott lenni, rühellem amúgy a 24-pin-el együtt... 😂
0
0
0
0
Omis avatar
@Yezi_: Én is így hütöm az rx 570
0
0
0
0
Richie1212 avatar
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, de ne szedjetek szét ha bután hangzik. Adott egy ASUS RTX 2080 turbo kártya blower hűtéssel. Ha 80 fok alatt akarom tartani akkor nagyon hangos, viszont cserébe 72-75 fok. Arra gondoltam hogy silent módban használnám vagy standardon. Mennyi FPS-t vesztenék így? Ilyenkor felengedi 83-85 fokra, persze veszi vissza az órajelet is.
0
0
0
0
💬 7
Scorn Face avatar
@Richie1212: Blower kártyát halkan hűteni saját ventivel nem lehet.
Én agresszív venti profilt állítottam be neki (nem érdekel a hangja), és 60 fokon megáll játéknál, munkánál meg nyilván a folyamattól függően (milyen hosszúra nyúlik el) megy felfelé, de nem sokkal, max 5-6 fokot...
Szóval MSI Afterburner ventiprofil állítást javaslom.
Azt hogy hány FPS-t fogsz veszteni, nem tudom... (Nem szokásom FPS-t monitorozni)

Max veszel rá külön hűtést (Artic Accelero Extreme).
0
0
0
0
Richie1212 avatar
@Scorn Face: Köszönöm 😀 Végül úgy oldottam meg hogy vettem egy Corsair VIRTUOSO RGB fülest, így semmilyen hang nem szűrődik be, szval tőlem most már 100%-on is mehet a venti 😃
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Richie1212: Végül is, ez is egy megoldás 😃

Szerintem a nívósabb VGA gyártók, Blower termékeiknél a ventik tartósságára rendkívüli módon odafigyelnek.
0
0
0
0
Richie1212 avatar
@Scorn Face: Hehe amúgy is vágytam egy jó fülesre, drága volt de aminőség az ilyen, meg most a forint is kaki... Igen, remélem hogy így lesz 😀 Van még azért két év gari ha valami gebasz lenne, de szerintem tovább is elműködik majd 😀 3 havonta ki van tisztítva 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Scorn Face: Jelenleg sajnos semmilyen aftermarket hűtési megoldást nem lehet vásárolni, az nzxt g12 illetve a custom loop hűtések kivételével semmilyen alternatíva nincs. A Raijintek, az Arctic és többek között az Alpenföhn is készlethiánnyal küzd. Az Arcticos srácokkal beszéltem mailben, két-három hónap míg náluk ez ügyben alakul valami. Nem túl bíztató. Sajnos nekem is csapágyas lett az 1080 ti, mást nem találtam így aliexpressz-ről rendeltem hármat, ha egy megfelelő minőségű közülük, már megérte.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Memento Mori:
Sajnos nekem is csapágyas lett az 1080 ti
Sajnálattal hallom 😢
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Richie1212: Szia!

1. Szereld le a gyári ventilátort.
2. Dobd ki a picsába.
3. Vegyél rá 2 db Arctic P12 PWM PST-t, egy venti átalakító kábelt és egy Arctic MX-4 pasztát ~7-8 ezer forintért.
4. Szereld fel gyönyörűen, mint ahogy én is tettem (lsd. FosKazán)
5. A hűtési problémáid örökre megoldódnak.
6. PusziPacsi. <3 😂
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Szia @LordSzalko (Úgy is Ő fog válaszolni, de ha még sem, akkor másnak is szia!)

A nap leghülyébb kérdése lesz, ha 4 pines ipszilon elosztóval kötök rá, két PWM-es ventit egy alaplapi csatlakozóra, akkor szinkronban fogja járatni őket?

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 6
Warlordcommander avatar
@Hegyirablo: Igen, úgy kezeli mintha egy lenne, nekem is így van megoldva.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Warlordcommander: Nagyon aranyosak vagytok mind, és köszönöm! Csak vicc akart lenni, mert mostanában mindig LordSzalko írt, jó hogy vagytok mindannyian. Régóta van PC-m (lassan harminc éve), de nem szégyellek kérdezni. 😂
0
0
0
0
xCube avatar
@Hegyirablo: Szervusz hegyirabló!

Sajnálom, hogy nem LordSzalko vagyok.

A válasz igen, de nem lesz teljes értékű a rendszer, csak egy ventilátor adatait tudod kiolvasni és ha nagyon alacsony fordulatra állítod be őket, akkor lehet, hogy megáll az egyik, vagy mindkettő.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@xCube: Szervusz xCube! Nagyon aranyosak vagytok mind, és köszönöm! Csak vicc akart lenni, mert mostanában mindig LordSzalko írt, jó hogy vagytok mindannyian. Régóta van PC-m (lassan harminc éve), de nem szégyellek kérdezni. 😂
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Szia, jól mondják a többiek elosztóval nyugodtan rákötheted! Igazából elég bevett szokás az Y ventilátor elosztó.

Van itt számos aktív és segítőkész tag rajtam kívül, de azért köszönöm a megelőlegezett bizalmat.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Nagyon aranyosak vagytok mind, és köszönöm! Csak vicc akart lenni, mert mostanában mindig Te írtál leghamarabb, jó hogy vagytok mindannyian. Régóta van PC-m (lassan harminc éve), de nem szégyellek kérdezni. 😂
0
0
0
0
csuz-li avatar
Van a gépemben egy Ryzen 5 3600XT hihetetlen mód melegszik.
Ez egy 95W TDP-s processzor, amit egy Be quiet! Pure Rock 2-vel hűtök, aminek elégnek kellene lennie 150W-ig. Úgy 10-15%-os terhelés mellett a ventilátor már 90-100%-on, max fél - egy óra játék és a gép leáll. (Ugyan ebben a házban ment egy fx-8350 (125W TDP) egy 130W os Zalman hűtővel és nem volt gondja).
Ez ennyivel melegedősebb processzor, mint az FX, vagy más a gond? (Ha melegedős, akkor veszek nagyobb hűtőt)
Az alábbiak ötletek nem számítanak:
1 Igen, kiportalanítottam kompresszorral
2 Igen, már lecseréltem a hővezető pasztát
3. Nem, nincs kedvem visszarakni a gyári hűtőt.
0
0
0
0
💬 12
X9K338DA avatar
@csuz-li: A 3. generációs Ryzenek elég hírhedten melegedősek, de ez semmilyen szinten sem normális. Itt elsőre mindenképp valami hőátadási problémára gyanakodnék a processzormagok (a kupak alatt) és a hűtő között. Referenciának tényleg nem lenne rossz valami tapasztalat másik hűtővel, amit pedig nem akarsz. 😕
0
0
0
0
csuz-li avatar
@X9K338DA: Ha más nincs, felteszem a gyárit. Még bontatlan, szóval elvileg működnie kell. Csak a gyári azért hangosabb, a család meg kifogásolja az ilyet. 😀
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@csuz-li: Airflow a gepzázban milyen?
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AMDMonsteR: Zalman Z3 a házam. Elvileg jónak kell lennie, az fx is ebben a házban volt egy kisebb CPU hűtővel és azzal nem volt gondom. Egy venti elől, egy hátul, kettő felül. Kábelek is el vannak vezetve, szóval nem hinném, hogy ott a gond. Pont ez zavar legjobban, hogy ebben a házban, ezzel a VGA-val (tehát ugyan ott van a VGA tömbje, ahol eddig) az FX nem melegedett, ez meg állandóan és nem találom a hiba okát.
Az fx 125W TDP vel és 61 C-os max temp-el simán működött. A különbség csak az alaplap (klasszisokkal jobb) és a processzor ami elvileg 95W-os TDP-vel és 95°C-os max TDP-vel rendelkezik, szóval nemhogy rosszabbnak, de jobbnak kellene lennie ilyen szempontból, hiszen más nem változott. Pontosabban még a CPU hűtő is nagyobb teljesítményű, mert a ZALMAN CNPS5X Performa hűtőt lecseréltem egy Be quiet! Pure Rock 2-re.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@csuz-li: Biztos hogy megfelelően illeszkedik a hűtő? Nem lehet hogy nem jó a proci és a borda között a kapcsolat, csavarok meg vannak rendesen húzva stb.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Warlordcommander: Igen, erre gondoltam, de miután pasztát cseréltem, úgy gondolom, hogy kétszer nem tudom rosszul felrakni (bár elképzelhető). Ellenőriztem is.
0
0
0
0
AttiS avatar
@csuz-li: Konkrét celsius-fokkal esetleg tudsz szolgálni? Illetve milyen feszen megy a processzor a biosz szerint? Hajlamosok a lapok gyári állapotban jóval több feszt adni a procinak mint amennyi kellene, különösen ryzen-nél fordul ez elő. PBO bevan-e kapcsolova?

Spoiler!
Anno volt egy abnormálisan melegedő RX470-em 2napig birta mire vissza szóltak hogy jön érte gari futár már behalt, majd RMA és kiderült hogy zárlatos lett. Az produkált olyat hogy 2 percen belül ilyen 90fok és 100% venti...


0
0
0
0
csuz-li avatar
@AttiS: Bevallom, a Ryzen vásárlása előtt nem készültem fel AMD specifikus technológiákból (bedöglött a régi alaplap, gyorsan kellett új és ha már új, hát új processzor), szóval ugyan tudom, hogy mi az a PBO elméletben, csak azt nem, hogy azt hol lehetne bekapcsolni/kikapcsolni, vagy egyáltalán ellenőrizni az állapotát. A Lapot én gyári állapotban hagytam, nem szoktam ott bűvészkedni, azt meghagyom annak, aki nálam jobban ért ehhez.
0
0
0
0
AttiS avatar
@csuz-li: Általában gyárilag Auto módra van állítva a PBO ami AMD nyelven annyit jelent hogy kivan kapcsolva.. igen auto azt jelenti kivan kapcsolva 😃 Ha nem piszkáltad valószínűleg akkor úgy van, illetve nagyon egyszerű a frekvenciákat állítani van temérdek videó youtube-on nem lősz vele mellé mert ha esetleg valami túl alacsonyra vagy magasra állítasz, automatikusan korrigálja a rendszer vissza magát a gyárira mint pl.: egy GPU tuningnál Afterburnerrel.

PBO : BIOS: Settings --> AMD OverClocking --> Precision Boost Overdrive (vagy esetleg) --> Advanced Cpu options --> Amd overclocking. / Ha auto akkor kivan lőve /

A frekvenciát azért említettem mert tud valamelyest segíteni egy kicsi alulfesz ill. egy mezei HWMonitorral megtudod esetleg mondani hogy milyen hőmérsékletet produkál pl.: Cinebench R20 alatt? Pluszban a HWMonitor azt is megmutatja hogy mekkora fesszel üzemel terhelésen.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@AttiS: OK. Kösz!
Ha lesz időm, majd kísérletezek. A hőmérsékletet az MSI saját Dragon Centerével (vagy hogy hívják) néztem már, alapból olyan 60-70 fok környékén megy terhelés alatt, azután megszalad.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@csuz-li: Hali! Most olvasom csak a gondod, az előttem válaszoló kolega jól írja, nekem is förtelmes hőfokok voltak gyári BIOS beállításokkal... tuti hogy az a baj, miután alul feszeltem (belőttem all core ba a 4.1ghz-et) a teljesítményem is javult és kismilliószor hűvösebb is lett minden, undorító feszültséget adnak neki gyárilag,sajna ez van, ha van még problémád vele privátba küldök segítséget hogy én mi alapján oldottam meg a problémám
0
0
0
0
csuz-li avatar
@bukta2: Kösz! Még mindig nem volt érkezésem megbűvölni. Mint látod, arra sem volt idő, hogy ide felnézzek.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Na, leteszteltem GTA IV játékkal a GeForce 710 kártyámat. Kb. 20 perc játék után 86 fokosra melegedett! Vártam még kb. 8-10 percet és efölé nem ment a hőmérő szerencsére. Azért szerintem ez is durva, mit gondoltok? Viszont 900p-ben közepes-magas beállításokkal volt 55 fps-em.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@feher-adam1989: 86 fok már nem kellemes, gyanítom passzív hűtéses mert a 710-nél az az elterjedt. Túlzottan viszont nem kell aggódnod miatta, legalábbis a kártya egészségét illetően, ilyenkor már automatikusan visszább vesz az órajelekből, ezzel gátolva a további melegedést. Kritikus hőfoknál pedig automatán lekapcsol a rendszer.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@LordSzalko: Köszi a választ! Eddig csak a GTA IV csinálta ezt. Általában 70 fok körül mozog játéknál. És igen, passzív hűtéses.
0
0
0
0
Puffin avatar
@feher-adam1989: Egy kis ventilátort rá lehet csavarozni ilyen esetben a bordára.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Puffin: Köszi a tippet! 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Mi a véleményetek a házhűtő ventilátorok szilikon gumi "tiplivel" való rögzítéséről? Csökkenti a rezonanciát, ezáltal a zajt? Köszi!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Hegyirablo: Igazából nincs túl sok értelmük. Csak nagyon magas venti fordulatnál lenne jelentőségük, érdemesebb már akkor minőségi ventilátorokat nézni amik a csavar helyeknél előre szerelt gumipaddal vannak ellátva, hogy mikor a gépház falának csavarozod, akkor azok úgy szint megoldják a rezgéselnyelést.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Köszönöm! Mint mindig. 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Most lett teljes a készlet! 😆
Immáron összesen 7 db Be Quiet Silent Wings 3 120mm High Speed ventilátorra van bízva a gépház belső tartalmának a hűtése.

Most már ha a helyzet úgy hozza, teljes értékű tornádót tudok generálni, a pokol legeldugottabb szegletében is...
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Scorn Face: Úgy is kell, tele kell pakolni mindig 😃 Nekem jelenleg 9db van benne a szendvics radi miatt. Az új házzal meg 13db-ot tervezek 😆
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko:
Az új házzal meg 13db-ot tervezek

😲😲😲😲
Az fergeteges lesz 😆

(A három db gyári 14-est cseréltem le.)
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Gondolom érezhető a különbség, ha hőfokban nem is de zajszint ügyileg mindenképp 😃
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Hangja eddig sem volt nagyon, ha magas fordulaton járatom akkor is teljesen tűrhető.
A levegőáramlás lett még jobb a lapátok miatt.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy új gépet és az a problémám akadt, hogy játék közben(warzone) felkúszik a videókártya hőmérséklete 80-83 fokra. Egy Gigabyte rtx 2060 super windforce oc 8gb-ról van szó. A ház falát levéve sincsen jelentős változás, 1-2 fok maximum. Ennél a kártyánál ez normális hőmérséklet vagy problémás azért? Ha igen akkor milyen megoldást tudtok ajánlani?
0
0
0
0
💬 17
Scorn Face avatar
@clonecsirke: MSI Afterburner ventilátor szabályzással tudod a hőfokot lejjebb tornázni első körben.
Továbbá milyen házad van és hány venti (mennyi szívja be a levegőt illetve tolja ki) van benne?
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Afterburnert próbáltam, nem igazán hozott változást. Egy régi házam van, Casetek Ck-1020, elég nagy ház. Alkatrészeken ventijein kívül 1 venti van, ami kifelé tolja a levegőt.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@clonecsirke:
Alkatrészeken ventijein kívül 1 venti van, ami kifelé tolja a levegőt.

Lehet én értelmezem rosszul, de 1 venti van összesen a házban?

Ez tényleg egy régi ház, de hiába nyel el minden hardvert ha a szellőzése erősen korlátozott.
(Netes képek alapján 1 venti elöl, 2db oldalt, 1 felül és 1 hátul.)

Ha a pénztárcád engedi, akkor egy modernebb, szellősebb házat nézzél magadnak.
Olyat aminél minimum 2 db 12 vagy 14 cm-es venti szívja be a levegőt elölről (porszűrő hálón keresztül, akadálymentesen) és hátul ugyancsak 12-es tolja kifelé.
Általában az ilyeneknél van lehetőséged további 2db ventit tenni felülre, ami megint csak (ha úgy állítod be) kifelé fogja tolni neked a levegőt.
Afterburner-nek meg hoznia kell az eredményt , csak valószínűleg a házadban megreked a levegő.

Akadálymentesen: Ez alatt azt értem, hogy az elöl lévő ventik nem üveg, plexi illetve egyéb takarólemez mögött vannak amik megakadályozzák a frontális nagy mennyiségű levegő beszívását a házba.

Szerkesztve:
vagy próbáld ki, hogy a házadba minden helyre teszel ventit ahová engedi a ház kialakítása. Ha úgy sem jó akkor ház váltás szerintem...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Elég a ház elejébe 1 ventilátor is csak 20 cm-es legyen. Nekem is 1 20 cm-es van a CM690III házban és igen jól teljesít. Igaz a házban ki van véve a középső rekesz. Na meg nálam hátul szintúgy bent a 12 cm-es ventilátor, és frlül is van egy 12-es és egy 14-es.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@reszler112233: Oké, de nekem ez még mindig nem világos:
Alkatrészeken ventijein kívül 1 venti van, ami kifelé tolja a levegőt.


A gépháza típusa meg ez amit írt: Casetek Ck-1020
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Igen, sajnos csak 1 venti van.

Milyen házat tudnál ajánlani? Már nem akarnék sokat költeni egyébként, mert nagyjából elértem azt a határt, amit a terv szerint a gép vásárlásra akartam fordítani. Milyen árkategória az, amit már érdemes megvenni?

És mekkora probléma egyébként a 83 fok?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@clonecsirke: Mekkora a keret amit házra szánnál (úgy könnyebb keresgélni) ?
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Minél kevesebb, de ha már valamennyit is költök rá, akkor legyen olyan, amire meg is éri elkölteni és nem marad ugyanez a probléma. Erre utalt az árkategóriás kérdésem.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@clonecsirke: Esetleg ez?
Video:

Gyártó infó: [LINK]
Árgép infó: [LINK]

Fontos, hogy nézd meg elfér benne a CPU hűtésed! Gyártó weboldalán ott van a max CPU magassági érték ha léghűtésed van. (CPU Cooler mm: 161)

VGA-d ha ez : [LINK] akkor simán befér. A ház gyártó weboldalán ott a VGA max hossz is. (GPU LENGTH mm: 325)

Tápegység hossz: (PSU LENGTH mm: 160)

De mivel nem vagyunk egyformák, lehet hogy nem tetszik ez. Még várd meg hátha valaki megnyerőbbet talál.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Ránéztem közben mostani házra, igazából még 3-4 ventit be tudnék szerelni. 1-et előre 1-et felülre és 2-t oldalra. Ha ezt megtenném megoldást jelentene? Mert olcsóbban jönnék ki vele jóval. Illetve ezeket, hogy lenne érdemes beállítani?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@clonecsirke: Csak magamat tudom idézni amit írtam neked korábban.
Szerkesztve: vagy próbáld ki, hogy a házadba minden helyre teszel ventit ahová engedi a ház kialakítása. Ha úgy sem jó akkor ház váltás szerintem...


Persze nyugodtan próbáld ki és teszteld pár hétig.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: És ezeknek a ventiknek a vásárlásánál mire érdemes figyelni?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@clonecsirke: Első sorban a méretre 80mm, 120mm, 140mm, állandó fordulat vagy PWM (változtatható percenkénti fordulatszám), továbbá a csatlakozás is rendkívül fontos, hogy rá tudd dugni az alaplapra vagy a különálló ventilátor szabályzóra (3 vagy 4 PIN-es csati).
Arctic márka olcsó és jól teljesítő ventiket gyárt.

Szerkesztve: @The_Teacher_Man gépében is Arctic ventik vannak.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@clonecsirke: Szia!

Az olyasfajta ház-moddingon nem gondolkodtál, mint amilyen nekem is van? 😀
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Nem értek annyira hozzá. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@clonecsirke: Nem kell hozzá érteni. Elég a kreativitás 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@clonecsirke: Ha a kártya nem új, hanem használt, akkor lehet már a pasztázás van oda.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Bolond egy hűtő ez a Scytche. Asszem a következő is ilyen lesz majd ha am4 konfigot fogok összerakni. Ja és 28 fok a szobában. https://kepkuldes.com/images/882ce326dfeec1279b3c30c407aea49e.jpg
0
0
0
0
💬 4
Default avatar
@Viktorinho: Elég érdekes a magok kõzti hőmérséklet
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Default: Nem csodálkozom, eléggé melegedős proci ez.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Viktorinho: Meddig futtattad a stressz tesztet (az ábra szerint kicsivel több mint 15 percig ment)?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Scorn Face: Úgy valahogy, de kb 5perc után már nem is mozdultak feljebb a hőfokok.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok van egy nagy problémám

ma bekapcsolom a, gépet és 80 fok a cpu a vízhűtés elvileg dolgozik de az egyik cső tűz forró a másik hideg ez most azt jelenti hogy ennek anyi vagy mi baja?

mar kivettem megnézem a paszta jo áramot kap másik gépről furcsa hangja van mintha levegős lenne meg ha megrázom picit hallani a levegőt benne
0
0
0
0
💬 15
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Szerintem levegős a rendszer és a megrekedt valahol a levegő ezáltal nincs meg a keringés. Képed van hogy hogyan állnak a csövek? Lehet csak az baj hogy nincs meg a megfelelő lejtés a keringéshez.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@reszler112233: most kivan szerelve és a gyári ryzen hűtő van a procin de lefotozom hogy volt a, házban

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=519IMG_20210129_153941.jpg
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Van Helsing 25: Helo, nem akarok beleszólni meg nem is értek a vízhűtéshez de ha jól értelmezem azt a képet akkor a kis szivattyú nem bírkózik meg azzal hogy fel nyomja a vizet abba a hűtőbe, nem lejteni kellene annak? Ehhez képest felfelé kellene nyomja a hűtőbe a vizet, ez lehetett a baj sztem de ne adj a szavamra csak próbálok rájönni az én szemszögembőlhogy mi lehetett a baj,várj azért a hozzáértő ember válaszára 😉
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@bukta2: Nem akarok beleszólni én se, de ha nem elég erős hogy felnyomja a vizet, akkor ha lentre raknád se lenne elég erős hogy felszívja, ha logikusan akarunk gondolkozni. 😀 Ez meg amúgy keringető szivattyú mert maga a hűtő egy zárt rendszer, szóval nem kéne hogy gond legyen hogy fentre vagy lentre rakod.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Elvileg így helyes, de nincs hozzá szerelési papír? Annak le kell írnia hogy mi a megfelelő felszerelési pozíció.
Viszont nem teljesen vagyok én sem képben az AIO hűtőkben, viszont biztos lesz aki kijavít és jártasabb ebben a témában.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Van Helsing 25: Láma kérdés, de ugye nem csapvízzel töltötted fel?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@SuperPuma: gyárilag felvannak töltve az AIO hűtők

am van szerelési papirja és igy kell ahogy a képen van lehet forgatni hogy a csö jobbra vagy balra legyne és enyi

am a hétvégén szétszedem mert már nincs rá garanica sajnos hátha megtudom csinálni csak venne mkell folyadékot bele
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Van Helsing 25: Valljuk be sok opció nincs ezeknek a felszerelésére, azt sem hinném, hogy a szopattyú lenne gyenge. Esetleg nem működik, pár nem hiszem, hogy ez annyira halk lenne.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@SuperPuma: sajon nincs már rá garim igy szétszedem és megnézem mi a baja mert furcsa hogy, az egyik cső tűz forró a másik meg hideg meg ntha nem keverék a vizet

szerintem valamiért eldugilt a visszajovo cső csak kérdés a, radiatorban vagy a pumpánál van a, gond
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Van Helsing 25: Szia!

Szerintem a pumpa adta meg magát.
Helyezd áram alá és ha zúg akkor talán jó, de ezek a hiba jelenségek általában a pumpa hibája miatt vannak...
0
0
0
0
cseszka avatar
@Van Helsing 25: Zárt rendszerben van,igy a pumpának birnia kell.Elöször csak kösd be a pumpát az alaplapra,nem kell feltenni a procira,csak magát a pumpát,hogy meghalld dolgozik e.Ha dolgozik,hallod ugy is.Nem hangos de ha közelhajolsz hallod amint "kerepel,morog".Ha ez megy,akkor leveszed a csöveket,és hálózati csapra szerelt slaggal kis nyomáson átmosatod a pumpát is,meg a radiátort is.Ha könnyen átfolyik,nincs dugulás.Én már mosattam át az enyémet.Feltölteni meg benzinkuton vásárolt kékszinü fagyállóval töltöttem fe.Egyrészt szilikonos,átlátszó mostmár a csö,sajnos a gyári rávolt sütve,és csak levágni tudtam,igy kellet cserélni.Viszont elöny,hogy ezt tudtam olyan hosszura amilyen nekem megfelel.Igy se nem rövid,se nem kanyarog mindenhol bent,ill jobbat mutat.Másik elöny,a fagyálló enyhénn olajos,zsiros,igy a pumpát is kiméli.Viszont a feltöltés nagyon macerás,hogy ne maradjon benne levegö.Erre készülj fel,sok ideggel jár majd.Esetleg segitség is elkelhet.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@cseszka: köszi az infót ma délután nekiállok
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@cseszka: na ma szétkaptam és hát amit láttam benne nem is gondoltam volna elöször is alig volt benne nedü másodszor valami nyálkás cucc is volt a belsejében meg persze a radiátor is tele volt valami összeállt valamikkel

most felvan töltve a levegö nagyát kikergettem de még egy kicis van benen nemtom azt hogy fogom kiszedni belöle lehet az marad benne

most ioncserélt viz van benne tesztnek
0
0
0
0
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Teljesen tele ne töltsd! Kell bele kis levegő a tágulás miatt.
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok!
Jelenlegi házamba szeretném lecserélnini az iszonyat hangos gyári ventiket, 3 hónap alatt nem lehet megmaradni a gép közelébe játék közben(inkább nem is játszom), alapjáraton rezonálnak búgnak csak egy izmos pofontól hadja abba. Csendes de jó hatásfokú 120mm-es vagy előre 140mm-es ventiket tudnátok ajánlani max 15k/db lehetőleg rgb, igaz hátra akkor is kell egy 120mm-es.
Köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 12
The_Teacher_Man avatar
@troger: Szia!

Arctic P14/12 PWM PST. Igaz nem RGB, de a legjobb ventik a piacon és bőven megúszod a hármat 10.000 HUF alatt.
0
0
0
0
troger avatar
@The_Teacher_Man: Szia!
Hát nem tudom 1800at forog szabályzás nélkül igaz folyadékcsapágyazás, de a fordulatnak hangja van. Másik dolog, hogy olcsó, de jó dolog nekem még nem nagyon vált be tuti van vele valami gebasz pl 3-6hó aztán kuka vagy amit irtam mindig maxon az tuti hangos.
0
0
0
0
TripOnTheMoon avatar
@troger: Csatlakozom The_Teacher_Man hozzászólásához! Valóban a legjobb ár\érték arányú ventik! Én szerintem ami miatt olcsó, az az anyag használat nem mondanám prémium hatású műanyagnak nekem sikerült egyet kapásból eltörni véletlen belenyúltam csavarhúzóval és 1 lapát bánta. 😶 meglepően csendes max ford.on és jó a légszállítása, Nem Pc-ben használom hanem nagy teljesitményű led hűtésére már több mint 1 éve napi 6-8-10 órája pörögnek gond nélkül.
Jaa meg az Rx 580 aorus karimról ledobtam a gyárit mert hangos volt mint egy porszivó... 2 ilyen f12 arcticot dobtam rá, + mx4 paszta és 5 fokkal hűvösebb, az adatlapomon van róla kép is, nem szép de hatékony.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@TripOnTheMoon: Megnéztem, szép az! 😆
Én is ledobtam a Giga G1 Gaming hűtést a 1060-ról, 2 db P12 PWM PST ment fel a helyére. 😎
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@troger: Én is csatlakozok The_Teacher_Man-hez, igaz nekem arctic f12 van 1 darab hátul a gépben most de a régiben volt 3 darab. Nagyon halk és tényleg a legjobb ár érték arányú ventik. Csak ajáblani tudom.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Nekem is van f12, de TC verziója. Kettő volt belőle, a házam tetejébe építve, de az egyik lekezdett kerregni, és le lett váltva egy Noctua NF-P14s redux-1200 PWM. A bent maradt F12TC viszont azóta is hangtalan, pedig a hőérzékelője a VGA hűtőbordája közé van tolva.Igaz VGA 25-50 fok közt mozog, vagy nagyon maximum 60 fokig megy terhelés mellett is.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@troger: 10 év garancia van rájuk és nem szokott velük probléma lenni...és mivel pwm pst, szabályozható és összefűzhető. Ergo csak egy fan connectort használ.
Olcsó és jó, nincs itt semmi apróbetűs rész. Nna de majd ha lehalnak az lmbtq ventik...legalább tudod, hogy mit kell venni helyette. 😆😆😆😆😆
0
0
0
0
no avatar
@troger: [list]Alpenföhn Wing Boost 3 ARGB[/list]
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@troger: Szalko-hoz csatlakoznék.

Alpenföhn Wingboost 3 ARGB

Van belőle csomag is, elég jó áron!
Nekem is ilyenek vannak a gépemben. Rendkívül halk, és nagyon jó a levegő szállítása!
0
0
0
0
troger avatar
@AMDMonsteR: Köszi a segítséget az Alpenföhn Wingboost 3 ARGB-re esett a választásom, rendeltem egy 3as pack-ot és egy magányos lovast belőle, mivel erről találtam videókat és elég sok pozítív értékelést na meg a 2 év gyártói garancia sem elhanyagolható és RGB 😆 beszerelés után felrakom a képeket.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@troger: 120-asnak hátra ajánlom ezt. Noctua NF-S12B redux-1200 PWM

Nekem is az van hátul a CM házamban és hangtalan.
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@troger: Barátom most vett itt Hollandiában 6 db Be Quiet Silent Wings 3 120mm High Speed Fan hajtóművet.
És marha jók. 😆
Azt nem tudom, hogy otthon Magyarországon milyen árban mennek, de ha találsz jó árban akkor zsebeld be.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdv a fórumtársaknak!

Ugyan nem melegszik a procim a kis 212EVO alatt, de gondolkodok AIO vízhűtőn. Első kérdés, hogy megérheti-e vagy sem, tekintve hogy jelenleg 60 fok fölé sem kúszik a proci és az átlag olyan 40-50 közt tetőzik.
Ha igen akkor max 30k ársávban ki mit ajánlana?
0
0
0
0
💬 10
Scorn Face avatar
@reszler112233: Ha 60 fok fölé nem megy, akkor fölösleges szerintem, max pasztázd újra a CPU-t.
Spoiler!
Kettő ventivel operáló léghűtést nem néztél esetleg?
Olyat aminek a méretei pont jók lennének neked? Ui: Én is terveztem vizes megoldást az előző Intel és a mostani AMD gépembe, de maradtam a bevált megoldásnál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Mivel nem melegszik, én is csak gondolkodok, és ezért is kérdeztem. Viszont pasztázni tervezem, de csak tavasszal egybekötve a tavaszi takarítással.Spoiler!
Nézelődtem már kettő ventis megoldást, de azok nem igazán kis darabok, bár a házamba beférne. Igaz amit kinéztem már árban közelít egy AIO felé.(Noctua NH-D14)
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: [list]Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
ARCTIC Liquid Freezer II 240[/list]
Ilyen hőfokok mellett viszont, nem kell feltétlenül cserélni, már ha nem hangos.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Becseszne ha hangos lenne, mivel egy Noctua NF-F12 PWM van a hűtőn.(Bár a gyári ventilátor sem volt túl hangos.) Egyik fő gondolat ami miatt elgondolkodtam a váltáson az helyszabadítás, nem beszélve a belső hő még további csökkentése.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@reszler112233: Ha a belátható jövőben tervezel új procit venni akkor simán.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: Teljesen felesleges szerintem, inkabb a cpu/gpu kombora sporolj
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bronson: Már leraktam róla. Na meg tegnap szétnéztem az új cuccok terén, mert jó ideje nem néztem, de ahogy nézem nem jönne ki a középkategória sem még Ryzenből sem nemhogy Intel vonalon 120-ból. Akkor a 120-ban benne volt a mostani alaplap, a mostani processzor és pesrsze a mostani memória is. Mondjuk a középkategória felső része felé hajlanék, mert ugye kis 6600 akkoriban nem egy gyenge processzor volt, sőt még ma sem írnám le teljesen.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: Ha erosebb gpu lenne melle parositva, egybol kijonne a cpu limit, ma mar nem eleg AAA jatekokhoz, bar mindenkinek masok az igenyei, szerintem a vizhutessel nem lennel elorebb, plane ha a mostani tokeletesen teszi a dolgat...
0
0
0
0
bassus16 avatar
@reszler112233: 120-ból bőven kijön egy jobb proci, ram és alaplap most is.
Sajnos a vga csere lenne szarabb a mostani árak mellett.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@reszler112233: nekem 94ból kijött a lap, hűtő, proci, illetve ramot vettem tavaly 26ért. gyártói honlap szerint a 212 rámegy am4-re is, szóval most is benne lennél a 120ban, nekem 13 volt a hűtő 😀
Spoiler!
46 cpu, 35 lap
0
0
0
0
no avatar
Hali jányok ! Mit ajánlotok ? Be Quiet Dark Rock Pro4, vagy egy Corsair H115i PRO-t ? Én magamba kicsit el vagyok tévedve melyikek válasszam, a fő szempont a megbízhatóság ! Lehet mindkettő az, tudom, de viszont hosszútávon az más kérdés ... A PC a profilomon található !
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@szlesh: Corsair H115i PRO. Jobban hűt, szellősebb beltér. Megbízhatóság szempontjából meg igazából nem kérdés, egy hagyományos torony hűtőn sok minden nincs ami elromoljon, max a rajta lévő ventik, ettől függetlenül én már elengedtem őket és csak is AiO.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😀 Na megjött az új processzor hűtőm, Egy DeepCool Gammaxx 400S-re esett a választás.
A Gyári hűtés (Wraith Spire) Igen képes volt oc mellet bekapcsintani a 65-67 fokos hőmérséklete így már régóta akartam cserélni.
kb 13-15 fokkal hűvősebb úgy hogy még hangja sincs, hatalmas meglepetés. Nem számítottam erre hogy ilyen teljesítményre az áráért! 😀 10E forint alatt talán az egyik legjobb model szerintem.
A fő meglepetés hogy a gyári ventilátor a cooleren 3 pines, így azt hittem fix fordulatszámon fog járni. De mikor alaplapra dugtam nagyon meglepett hogy képes vezérelni a 3 pines fordumatszámát is. 😀
Egyetlen Negatívum a 3 pines csatlakozó lett volna, ez miatt terveztem is rendelni majd hozzá egy Artic P12-őt. De így hogy vezérli halk és hűvős ventilátort se cserélek benne. 😀

Mondjuk nyílván rájátszik a jó adatokra a hideg Haf 912 plus, szó szerint a gép hátuljából elég meleg levegő jön ki.
Szóval a levegő áramlására nincs panasz. 😀 Régi de megbízható gépház, remekül végzi a dolgát.
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@carl18x: Akkor jót sikerült venni! 😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát hála valóban remek vétel volt! 😀 majd rakok fel hétvégén képet.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Vegyél egy 5-ös pakkot addig, amíg ilyen occsó. Enni nem kér, eláll a fijókba. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: A p12 hiány cikk lesz vagy mi ? _D Bár a VGA árakat elnézve nem tagadom ki tudja hova mennek még ezek az árak 😃
0
0
0
0
matyosowski avatar
Sziasztok!
Barátom vett magának egy új gépházat és a régiből át kell kukáznom az alkatrészeket az újba. Gagyibb Gigabyte H310-es lapka van sajnos, azon csak 2 aljzatot találok a ház ventiknek. Egyiket előre, a másikat hátra szeretném felhasználni. Elől 3 venti van, hátul 1, fent pedig kettő. A két fentit sima molexre kötöm, átraktam 5V re a sarukat, ez már biztos, nem lesz nagyon hangos, ez a része fix.
A kérdésem az lenne, hogy a CHA aljzat elbír 3 ventit, vagy csak kettő teljesítményére elegendő itt a power? Van 2 Akasa tápelosztóm, összedugdosva Y-ban értelemszerüen lesz 3 dugóm egy alaplapi aljzatra, de fosok hogy túl sokat zabál a 3 venti és leég az ág a lapon.
0
0
0
0
💬 13
Warlordcommander avatar
@matyosowski: Én nem rég cseréltem a gépházamat szintén, 3 venti van elöl, amihez adtak is kábelt amivel sorba tudtam kapcsolni és rákötni 1 cha aljzatra. Nincs vele gond. Bár mondjuk szerintem 2 Y-al elég hülyén nézne ki meg nehezebb elvezetgetni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Warlordcommander: Jó a kábelezésed 😆
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@FoLey: Tudom hogy sz@r, de próbálkozok. 😉 Még neki akarok esni egyszer csak lusta vagyok elmenni gyorskötözőért 😀
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@FoLey: Tessék, megcsináltam, így már jobban tetszik a kicsi szemednek? 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Warlordcommander: Magadnak csinálod nem? 😆
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@FoLey: Nekem mind1 csak már a tököm kivan hogy mindenki ezt hozza fel 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Warlordcommander: Mindenki? Én nem! 😃
Milyen volt a kábelezés hogy mindenki szólt érte? polip? 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Warlordcommander: Ha nincs plexi oldallap, és nem mutoogatod másnak nem sokat számit! 😃
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@carl18x: Üveg oldallap van és általában mutogatom másnak is 😉 De most már meg van csinálva jól 😀
0
0
0
0
xCube avatar
@matyosowski: Nem optimális megoldás, de leégni nem fog. Amire viszont érdemes odafigyelni, hogy nem minden ventilátor indul el 5V -tal.
0
0
0
0
matyosowski avatar
@xCube: Köszi mindenkinek a segítséget, akkor így megcsinálom. Megy öt volttal amúgy, azzal nincs gáz, de ha nem is menne, csinálok kábelt a 12V ágra, és egy potméterrel lehúzom annyira a feszkót, hogy a venti pörögni kezdjen. Anno terveztem hozzá PCB-t is, így nem kókány a dolog, molex csati rá a panelra, kifele meg 2P táp a ventinek, persze azóta kína már 100x olcsóbban árul ilyet, így felhagytam az árusítással 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@matyosowski: Fix fordulatszámosokat érdemes inkább molexen üzemeltetni. Legalább akkor a kábel is elrejthetőbb marad.
0
0
0
0
GameKing9515 avatar
Sziasztok olyan probléma jött elő hogy cpu fan speed error.
Próbáltam a napokban felhúzni oc a processzort de inkább úgy döntöttem hogy nem ezért vissza állítottam a bios-t alap állapotba és elő jött ez a hiba.
Jelenleg a Low 600rpm lehet lejebb kellene álítanom?
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok adott egy SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB számítógépház amiben gyárilag 3db 120-as ventilátor van elöl ami fúja be a házba a levegőt hátul szintén van 1db 120-as ami szívja ki illetve a ház tetején van 2 üres helyem kérdésem a következő lenne érdemes még felűre is rakni ventilátort a jobb airflow érdekében vagy pedig jó ahogy most van ? 😀
0
0
0
0
💬 5
The_Teacher_Man avatar
@roba1996: Szia!

Felesleges. Csak a CPU elől szipuzná ki a friss levegőt. Ez így jó, ahogy van. Ha nem vagy elégedett a hőmérsékletekkel, akkor majd visszajössz ide és ajánljuk az Arctic P12 PWM PST-t. 😃
0
0
0
0
roba1996 avatar
@The_Teacher_Man: Oké köszike 😉
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@roba1996: Ha nagyon akarsz, akkor leghátulra tehetsz egyet ami felfelé tolja ki a levegőt.
Így, egy függőleges és egy vízszintes venti fogja kinyomni a levegőt.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Scorn Face: Köszönöm szépen a segítséged 😀
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Igen, ajánlott.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Sziasztok

Az a kérdés, hogy mi lehet a oka annak, hogy az alaplapra 3 külön cha_fan helyre dugott, 3 pines ventilátorokat, csak egyként tudom vezérelni? Open Hardware Monitort használok erre a célra, ahol 3 vezérelhető csatornát mutat, de csak a 3. állításánál változik a fordulat. Vagy ennek így kéne menjen?
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
Warlordcommander avatar
Ha csak sima 7400 akkor semennyit nem tudod húzni.
0
0
0
0
zsolo avatar
Az sem mindegy hogy milyen alaplap van alatta, nem mindegyik bírja a tuningot!
0
0
0
0
no avatar
BCLK tuning lehetséges, de az nem előnyös. Ha "K"-s is lenne és neki esnénk a tuningnak annyira limitálná a dolgot a gyári hűtő, hogy nem lehetne érdemi extrát kifacsarni belőle.
0
0
0
0
carl18x avatar
A processzor gyárilag szorzózármentes, igaz a Z170 deszkákak Bios Downgrade után talán képes lehet tunningolni. BCLK volt a tunning tipusa, a gyártók felázadtak és utolag kiszedték ezt az opciót az új bios verziókból.
0
0
0
0
carl18x avatar
Olcsó de megbizható cooler kéne AM4 foglalatra, picit emeltem az órajelen! 😀 Adatlapomon a teljes gép, ahhoz képest első generációs Ryzen egész magas órajelet is elbir. De a gyári hütő kevés hozzá, ki mit ajánlana?
0
0
0
0
💬 12
carl18x avatar
@LordSzalko: Nekem Nevem Borat, keres hütést ami kerül 2500-3000 ft között. Valami olcsó ami jó is 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO 13k-ért neked olcsónak számít?
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: 10-est vegyél le belőle aztán már igen persze! 😃 Evo 212 még tetszik talán az volna igazi 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: nem feltétlen szükséges a Duo, a single is teljesen jó csak pár fokkal marad el tesztekben, és pár ezressel olcsóbb is. De én is erre szavaznék amit lord kolega írt, nem azért mert nekem is az van hanem mert teljesen megfelelő hűtés AM4-re olcsón.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO manapság elég felkapott hűtő lett. Elég sokan ajánlják itt is. Bár elnézve nálatok elég drága,legalábbis az itteni árakhoz képest.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: Majd 20E forint, annyit nem ér meg drága. Túlárazott.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: Hát amennyit meg feljebb írtál annyiért gyárit se kapni szerintem. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: Nem-e 😃 Azt ingyen adja a gyártó 😃
0
0
0
0
ppista avatar
@carl18x: Ezeket nézd meg:
-https://www.pcx.hu/cooler-master-rr-t20-20fk-r1-hyper-t20-processzorhuto-00130574
-https://www.pcx.hu/arctic-alpine-am4-co-acalp00032a-processzor-huto-00391830
-https://www.pcx.hu/raijintek-juno-x-0r100057-piros-led-processzor-huto-00282839
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Szia!

A legolcsóbban akkor jössz ki, ha applikálsz a gyári hütttőre egy bszóbb ventillátort ( Arctic P12 pwm pst ~1500-2000 pénz). Hidd el, hogy megoldható! 😃😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Oké a P12-et ki is akartam próbálni! 😀 Állitólag nagyon eltalálták.
Kicsit gondolkodtam, egyenlőre a Ryzen 1600-at ez a gyári hütő is jól tartja.
Jövőre váltok talán Ryzen 3600-ra na majd az kap egy normális hütőt. 😀
EVO 212-re gondoltam az az Deep Cool is egész jó hütőket kreált. Majd meglátjuk 😃
0
0
0
0
Direwolf avatar
Sziasztok. Releváns információt nem igazán találtam külföldi fórumon max a PCX-es videó ami útmutató lenne de nem tudom hogy az mennyire real.

Van 2 illetve majdnem 3 opció proci hűtésre amit kinéztem.

1. BQ Dark Rock Pro 4
2. Noctua NH-D4
3. Ha nagyon elvetemült leszek még beruházok + 10 rongyot és akkor D5


Kérdésem a következő lenne:

Az első kettő közül melyiket válasszam? Mert egymástól független információk vannak neten és totál katyvasz az egész.

Elméletileg a BQ 5 fokkal átlagban melegebb viszont 3decibel-el kisebb a hangja.
Fogom én érzékelni azt a 3 decibel difit? 😃 Nekem a hűtés lenne a fő szempont és az az 5 fok sokat számít azért átlagban.

Továbbá kell nekem beruházni a 3. opcióra ha a gépben egy Ryzen 5 3600x lesz?

Ti hogy döntenétek? Köszi előre is 😀
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@Direwolf: A kettő közül a Pro 4 jobb mint a D14. D15 némileg jobb mindkettőnél, neked kell eldönteni hogy megéri e a plusz pénzt. 5 fokot én amúgy nem látok a kettő között, 3600X-et ugyan úgy vígan kiszolgálná amúgy bármelyik a három közül.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@LordSzalko: De miért jobb a BQ? A PCX-es videóban laza 5 fokot ra vert a D14 a Pro4-re. Az a baj hogy konkrét ez a két modell összehasonlítását nem találok. A nyers specifikacio az meg más kérdés. :/
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: Ezek korrektebb tesztek és találsz mellettük más egyéb hűtőt is, hátha valamelyik jobban megtetszik közben.
[list]Guru3D: [url]https://www.guru3d.com/articles_pages/be_quiet_dark_rock_pro_4_review,9.html[/url]
TechPowerUp: [LINK][/list]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Azért ez az 5 fok eltérés könnyen lehet egy más ház miatt is, vagy a környezet miatt is mint a helység szobahőmérséklete. Ezek mind nagyban befolyásolhatják a PC hőfokait.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@reszler112233: Ugyanaz volt a teszt környezet és a config is. [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: PCX-re nem értem minek alapoznak, kezdem unni már. Annyira hozzá nem értően tesztelnek, hogy már fáj.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Na igen PCX....
Egy jó példa arra, hogy a reklám mennyire el tudja fedni a hülyeséget.
Ezért a jó nép, simán megeszi minden szavukat.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Sose néztem PCX tesztet. Anno jó pár évvel ezelőtt e-mailben kérdeztem tőlük valamit amire válaszoltak, de később kiderült, hogy a válaszuk ellentéte volt az igaz. Így nem is kérdezek náluk semmit sem, de teszteket se nagyon nézem, viszont vásárolni azt szoktam tőlük.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: PCX tesztben nem csalódtam hozták a szokásos formájukat.... Csak hülyék hiszik el a teszt eredménnyel kapcsolatban.
Mellesleg megmerem fogadni,hogy a pasztát sem takarították le normálisan.
Már a ram tesztnél is kiverte nálam a biztosítékot.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Direwolf: Ezek közül egyikkel sem lőnél mellé ,mind nagyon jó hűtők ! Simán lehűtik ,hűvösen tartják azt a procit akár még erősebbet is. Szerintem vedd az olcsóbbat vagy amelyik neked jobban tetszik.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Boldor81: Rendben köszönöm 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
Én is próbálkoztam picit.

https://abload.de/img/119707585_37093393727s4j3m.jpghttps://abload.de/img/119891712_378967003092yk42.jpghttps://abload.de/img/119821760_80360862705gak52.jpg
0
0
0
0
💬 7
The_Teacher_Man avatar
@bassus16: Szia! Gyárilag mik voltak az lmbt-ventik helyett?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@The_Teacher_Man: Hali.
Gyárilag elöl nem volt semmi. Én raktam rá 2db 140mm-es BitFenix-et ami itthon volt és most cseréltem le ezekre.
A házhoz 1db kék 140mm-es Thermaltake venti járt csak.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bassus16: Tapasztalható valamiféle jelentősebb hőmérsékletváltozás?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@The_Teacher_Man: Jóval több levegő jut be mint előtte pedig nekem körbe edzett üveggel van borítva. Ha ilyesmin gondolkodsz mindenképp javaslom. 😀
Amúgy egyszer ki akarom próbálni, hogy 1 ventilátor fújja be a többi szívja kifelé. Elvileg az is egy frankó megoldás.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bassus16: Esetleg teszteket nem csináltál? Elég jól néz ki! 😉 Én már túl vagyok az összes venti upgrade-en. 😆
Lásd a gépem képeinél. 😎
0
0
0
0
bassus16 avatar
@The_Teacher_Man: Teszteket nem csak Afterburer-t szoktam figyelni. Kártya jelenleg 60 fok körül mozog 30-40%-os venti használattal a cpu meg szintén 60 alatt inkább.
Ha esetleg van valami konkrét teszted szívesen kipróbálom.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bassus16: Én 30 perc Aida64 stressz tesztet engedtem rá. 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Nem bírtam ki. 😃 https://kepkuldes.com/images/481a184c1a55e2510f395ce6b21dc3fa.jpg
0
0
0
0
💬 14
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: 😂😂😂😂😂😂
Részletek?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Hát hőfokok kb ugyanazok (60 fok),de mivel ezek a ventik max 800rpm-esek így hangja nemnagyon van.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Hmm...meglepő, hogy nem húzza le jobban. Csak ventit cseréltél? Pasztát nem? Scythe SlipStream ventik?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Nem pasztáztam,csak venti csere,nem tudom milyenek,asszem kaze flex.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Ja azt elfelejtettem,hogy heaven benchmark alatt volt annyi,gyárival sajna nem néztem,de játékok alatt 50 fok körül elvan.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Az pedig már úgy elég jó. Lett egy f@sza 1080-ad, grat! 😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Egy darabig,aztán ha minden jól megy hugom megörökli én meg veszek valami jobbat. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Viktorinho: Bárcsak mindenkinek ilyen bátyja lenne *.* 😂
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@The_Teacher_Man: Hát most adjam el valami idegennek aki lehet kinyírja egy hét alatt majd reklamál,hogy sz@rt adtam el neki? 😃 Inkább kapja meg ő valami apróért cserébe aztán gta rp-zen magának. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Ha már csak elenyésző hangja van a kártyának így és maradtak a hőfokok akkor szerintem bőven megérte, tény nem lett egy szépség, de ha ez téged nem zavar akkor bőven megérte a szerelés 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@LordSzalko: Inkább legyen csendes és ronda mint hangos és gyönyörű. Már csak a ház ventiket kéne lecserélni,bár most kinéztem egy egész jól kinéző házikót. ( Aerocool aero one ) Szegény kis Zalman z1-et már szét kókányoltam eléggé. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Mindig Strix meg DC2 kártyáim voltak de nem voltak hangosak, megkapták a kellő mennyiségű friss levegőt 😀

Nem rossz az Aero One egész jó airflow-t lehet kialakítani benne.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@LordSzalko: Én azért néha 40% járattam a ventiket,azért azt már hallani lehetett. Így már csendes és hűs. 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
no avatar
Ez 24mm-el alacsonyabb mint a TX3 Evo
[list]be quiet! Shadow Rock TF2[/list]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Amit előttem írtak megfelelő lehet. Bár ha az a géped van ami az adatlapodon is van akkor én nem szórakoznék noname házzal hanem vennék egy rendes házat amibe nemhogy a TX3, de nagyobb hűtő is befér. És ilyet manapság akár viszonylag olcsón is vehetsz.

Pl: [LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Nem tudom ilyenekre e gondolsz : Be quiet! SHADOW ROCK LP , SCYTHE Big Shuriken 3 , NOCTUA NH-L12S , NOCTUA NH-L9i.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció