Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
Sokak által ellent mondásos,hogy minek vegyem meg nem éri meg így letojva még is megvettem az Arctic Cooling Twin Turbo III-at.(Negatív hozzáállás nem érdekel egy rövid összefoglaló hátha valakinek érdekel). Tesztalany XFX HD 7870 volt. 😃

Csomagolásban a szükséges hozzávalók. (Utasítás+AB venti fan profil NVIDIA/AMD beállító papír is van hozzá)
https://kephost.com/images/2017/08/06/WP_20170804_16_03_20_Pro.jpg
Gap pad HD 7870-re (nem volt végleges)
https://kephost.com/images/2017/08/06/WP_20170804_17_31_33_Pro.jpg
Kártya egy Zalman Z3 Plus házban
https://kephost.com/images/2017/08/06/WP_20170804_19_10_00_Pro.jpg

Teszt: AB Fan profil beállításom és szobahőmérséklet 30 körüli fok.
https://kephost.com/images/2017/08/06/fanprofil.jpg

Gyári hűtés: Mafia III max 86 fok volt 4000 körüli rpm fordulatszámmal.
AC Twin Turbo III max 63-64 fok volt 1400-1500 rpm fordulatszámmal
Rise of Tomb Raider alatt is ugyan annyi volt a hőfok AC hűtéssel. A gyári is hasonlót mutatott mint előzö mérésben 83-85 fok és 4000 körüli fordulatszámmal..

Összegezve: Meg vagyok vele elégedve a zajszint 1500 rpm fordulátszámmal is halk volt nem úgy mint a gyári. Szereléssel kapcsolatban idő és türelem kell. A 4 vga rögzítővel óvatosan csavarjátok meg,mert az én hibámból az egyiket úgy túlcsavartam,hogy letört,de 3 így is szépen fogja,de majd pótolok hozzá. A sikeres összerakásért egy jó teljesítményű hűtést és kártya életartalmát hosszabítja meg. Képminőségért előre elnézést kérek. 😃
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@FoLey: Én mindig mondtam sőt nemrég ajánlottam is az Arctic VGA hűtőit. Hatékonyak, csendesek, kevesebb fordulattal pörögnek. Gratula, használd egészséggel!
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Köszönöm!

Nem bántam meg szépen teljesít és nem hangos amit a gyárinál nekem eléggé idegesítő is volt meg nem tartotta jól a hőfokot is. Most már nyugodtabban tudok játszani a combosabb játékokkal is.
Amit bánok a vga hűtő rögzítőcsavar eltört,de remélem tudok szerezni hozzá.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Egész jó ez a CsöndbeLegyél Sötét Szikla Profi 3

kb. 5fokkal jobban hűt mint az Alp K2 😲
0
0
0
0
💬 8
Hunork avatar
@Moon_Breaker: Bizony jó. 😀 😀 😂
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Hunork: Tény hogy nem egy olcsó cucc, de hát a minőséget meg kell fizetni.
A K2 -vel sem volt semmi gond, de hát azért egy Dark Rock mégis csak "tiszteletet parancsolóan" szebb. 😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Moon_Breaker: Én is olyat vettem, és hatalmas 😃
Csak sajnoskesőn figyeltem, hogy az alaplapomon 5pin-es a processzor hűtő csatlakozó 😞 így nem megy jól a PWM vezérlés :/
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@oroszlajos: 5 pines?
Olyat se láttam még. 😲
Az ötödik nem csak ilyen "fake pin" szerűség?
https://i.imgur.com/x3GO2ff.png
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Moon_Breaker: Hát lehet ilyesmi, nem tudom 😃 de hogy 5pin az biztos 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: De összehasonlításként mindkettőre raktál friss pasztát és ugyan azt a fajtából? 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Mindíg azt a pasztát rakom fel frissen, amit adnak a kúlerhez. (abból baj nem lehet) 😀
Spoiler!
semmi hiperszuper-agyontuningolt , ezüst csillámporos sz@rt nem használok 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Akkor nem szóltam. 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
ARCTIC COOLING MX-4 vs THERMAL GRIZZLY Kryonaut vélemények tapasztalatok?
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@visor261: Az Arctic cooling-ról azt mondják,hogy jó,a Thermal grizzly szerintem drága és nem hiszem,hogy annyival jobb lenne,mint amennyivel többe kerül.
0
0
0
0
Hunork avatar
@visor261: Egyértelműen ARCTIC COOLING MX-4. A másik is tökéletes, talán jobb, de nem annyival. Az 1g -os majdnem 3k, ami azért durva. Inkább modderek tolják azt a márkát. Az MX4 20g meg 6k körül van, csak számolni kell...
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hunork: És a gépem-be milyen hűtőt kéne rárakni ami cfm/dB és olyan 20-30 max dB?
0
0
0
0
Hunork avatar
@visor261: Attól függ, mennyit szánsz rá. Mivel K-s procid van, egy jó minőségi cucc elkél, főleg, ha valóban húzod. 15k -ig vannak igazán jók is!

Be quiet Pure Rock 11k (leghalkabb, akár a drágább társa)
SCYTHE Fuma 15k (ez nagyon jó, két ventis)
RAIJINTEK Ereboss 14k
BE QUIET! Shadow Rock 2 15k
ALPENFÖHN Brocken 2 14k
BE QUIET! Dark Rock Advanced 18k

No meg, hogy a házad milyen, mekkora magas hűtő fér be. Ezt ellenőrizni kell vásárlás előtt.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hunork: a "gépem" alatt a https://gepigeny.hu/user/visor261/eszkozok/128605 konfigomat értem ahol egyrészt ez a neve, másrészt minden fontosabb adat megvan adva, nem pedig egy félkész konfigot amit csak tervezgetek.Spoiler!
Szerintem az oprendszer elég árulkodó hogy nem egy kész gépről van szó...


És nem húzom csak az alap amit adtak hozzá már kezd hangos lenni így ebben a hőségben ezért akarok valmi halkat olyan >20-30 dB körül mert olyan mintha egy repülőgép akarna felszállni.(De minnél kissebb a dB annál jobb csak a cfm ne legyen alacsonyabb)
0
0
0
0
FoLey avatar
@visor261: Artic Cooling termékek mindig is jól teljesítettek és annyival nem jobb Thermal Grizzly mint amennyivel drágább.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Üdv. Zallman Z1 neo gépház elejébe (2x 12cm) kéne nekem valami csendes venti,mert a gyáriak elég hangosak,mivel tápról kapják a kakaót így nem lehet szabályozni őket. Szóval kéne valami csendes és sok levegőt megmozgató venti,az se baj ha nem szinesen világító. Ha kérhetem üzenetbe küldjétek az ajánlatokat. Előre is köszönöm. Javítás.: Ár mindegy,hisz gondolom nem olyan drágák a ventillátorok.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@Viktorinho: Ha írsz egy összeget egyszerűbb ajánlani!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Puffin: Ár mindegy,csak csendes legyen és megbízható.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Viktorinho: Noiseblocker eLoop B12-PS
😃
Lepa Bol.Quiet
0
0
0
0
FoLey avatar
@Viktorinho: Be quiet! Pure Wings 2 120mm PWM 3k
0
0
0
0
Hunork avatar
@Viktorinho: A három nagyon jót írták már előttem, esetleg még van az Akasa Viper, de ez már a 4-5 ezres kategória. Viszont nagyon csendes, hatékony (lapátok kialakítása), és hosszú élettartam.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Hunork: Hát megnézem melyiket tudom megrendelni,sajna nem mindegyiket kapni sk-n amit írtak.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Viktorinho: Én ajánlanám mint csendes hűtőt a Noctua-t. Drága, de tényleg hangtalan, legalábbis nekem az van a CM212 EVO hűtőn és hangja sincs. Nekem ez van pontosan: Noctua NF-F12 PWM
Például neked ezt ajánlanám.: Noctua NF-S12A PWM; Noctua NF-S12B redux-1200; Noctua NF-S12A FLX
0
0
0
0
traftra7 avatar
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, cpu hűtő választásban. FX-8350 procimra keresnék hűtőt, a gyári helyett, ki mit javasolna? Kinéztem hármat ezek közül melyik bírná 55 fok körül tartani terhelés közben is? Cooler Master Hyper 212 EVO, Alpenföhn Brocken 2 PCGH Edition, Scythe Mugen 4 PCGH , és ehez hasonlókat, de nem tudok dönteni. Első sorban játékra használom a gépet.
0
0
0
0
Hami avatar
Sziasztok! 😀
Azt akarom kérdezni hogy most cseréltem processzor hűtőt mivel a régi 6ezren pörgött és nagyon hangos volt, a mostani egy Deepcool gammaxx 300 és látszik hogy romlott a játékteljesítmény. Valamit állítanom kéne? Most stabil 75°c-on van a processzor.
0
0
0
0
FoLey avatar
Szerintetek így jó lesz a videokártya ventilátorból keletkező hő elvezetése? 8cm-es ventilátorra gondolok.
https://kephost.com/images/2017/06/30/19579022_1514275818623580_898850184_o.jpg
0
0
0
0
💬 20
Moon_Breaker avatar
@FoLey: A meleg levegő felfele megy, nem le. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Akkor merre állítsam a 8 cm-es ventit? 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Hát ha a ház elejébe van már legalább egy nagy venti ami befújja a levegőt, akkor az a 8cm -es fölösleges.
Ha a ház oldala nincs fenn, akkor meg végképp értelmetlen az a venti. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Ház elején 2db 12cm-es venti van tetején is 2db van és hátul 1 db.
Ház oldala fel van téve. Rise of Tomb Raider alatt a vga maximális hőfok 86 körüli fok volt. Nem lehetséges,hogy a tápegység miatt is csinálhatja?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@FoLey: Az elég sok.
Ha jól vannak a ventik ( elöl be,hátul és felül ki.) nem kellene annyinak lennie.
Esetleg állíts egy másik ventiprofilt MA-val a VGA-nak, én be szoktam állítani hogy max 80-85 fok legyen.
Inkább legyen hangos (fülesben úgysem hallom) minthogy melegedjen a VGA.

https://kephost.com/images/2017/06/30/Kepkivagas78cfd.jpg
0
0
0
0
FoLey avatar
@Manyik75: Az ati szoftverben automatikusan van beállítva,de kipróbálom az ma-t is,házventik jól vannak beszerelve.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Manyik75: MA-val venti beállításával 10 fokkal csökkent és nem tekeri a vga ventit 99%-on. Érdekel az amd szoftverben ezt miért nem tudja megcsinálni?
0
0
0
0
no avatar
@Manyik75: Ventiből sosem elég, nekem is tele van rakva aztán alig forognak mégis nagyon jó a hőfok. (7db)
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: A Te esetedben a táp elvileg alulról szívja a levegőt és a ház hátulján kéne hogy kifújja. (nekem is a ház alján van a tápom)
https://media.bestofmicro.com/Y/T/312293/original/psu-bottom-04-EN.png
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Táp úgy van berakva. Nem a szellőzésel kapcsolatban kérdeztem,hanem mint maga a táp elektronikája,hogy komolyabb című játékok alatt csinálja ahol 100%-an tekeri a vga-t. Tudom,hogy nem mai a táp,de addig kell kibírnom amig meg nem érkezik az új tápom.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Akkor én a helyedben nem nagyon erőltetném a játékokat, várd türelemmel az új jövevényt. (abból nem lehet baj) 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Manyik75 MA tanácsára 10 fokkal kevesebbet mutatott 75 körül és ventit sem tekerte 99%-on. Érdekes amd szoftver miért nem tudja ezt,ennyire rossz az overdrive?
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: A VGA-ra kijelölt ventiket sosem elszívóra szokták rakni mert így csak ront a helyzeten, minden alkalommal fújatni kell rá a levegőt.

Mindez csak zárt gépházban jelent jobb hófokot, nyitottnál inkább csak + zaj.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Akkor fordítsam meg,hogy ráfújjon a vga-ra?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Intercoolert bele Bosch pumpával
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Tegyek még bele hűtőgépet is? 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Abból egy Zanussit akkor. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Egyik legjobb márka majd csak belepaszírózom a kicsi házikomba. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Igen. De csak akkor szórakozz ezzel az egy ventivel, ha fent van a gépház oldala. Ha szabad oldallal használod akkor majdnem, hogy fölösleges bármilyen venti is a gépházban.

várjuk az eredményeket.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Megfordítottam így most nem tudok pontos beszámolót tartani,mert a kinti levegő is lehűlt. Most így -2-3 fok alapjáraton és twitch youtube-n is annyi a különbség majd játékok alatt is megnézzem.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok 😀 valami vélemény erről a Processzor hűtőről? Tetszik maga a hűtő, de nem ismerem egyáltalán...
Valakinek vélemény?
[LINK]
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@oroszlajos: Véleményem nincs róla, de ára az magas. Inkább ezt, mivel ugyan olyan magas, és ugyan úgy 4 hőcsöves.
[LINK]
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@reszler112233: Be quiet Dark Rock 3 eddig a befutó, csak ez szebb, gondoltam ésha 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@oroszlajos: Én a Dark Rock Pro 3 -mal szemezek már régóta, egyszer majd szerzek eggyet. 😀
[LINK]
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Moon_Breaker: Én is nézegetem egy ideje, a hűtőket, és a házakat 😀 és valami jobb, szebb mindig közbe jön 😃 a sima Dark Rock 3 nem sokkal marad el, sőt néhány teszten meg is előzi a Pro-t 😀 de most ez közbe jött 😃 de sehol semmi teszt 😕
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@oroszlajos: A Pro azért jó mert a borda közé is lehet rakni ventit, pont úgy mint az én mostanimnál, csak ez a Dark Rock jobban néz ki mint a sima fém színű Alpenföhn hűtőm.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@Moon_Breaker: https://ipon.hu/webshop/product/scythe_ninja_4/1173279
Ennek az elődje (Nninja 3B) félpasszívan hűt egy 4.2-re húzott 3770K-t, hang nélkül, 28 fokos szobában.
http://img.gepigeny.hu/devices_images/201634_79414_99791.jpg

Te meg még 2 ventit tennél a bordára? 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Jó lesz a Dark Rock 3, vagy Pro 3, esetleg az Advanced változata. Ez utóbbi is tökéletes választás. Egyikkel sem lősz mellé.
0
0
0
0
no avatar
akkor azt hiszem kellene egy normálisabb ház ehhez az fx8320-hoz vagy viz esetleg
0
0
0
0
💬 1
akos328 avatar
@sky83: Először egy jó kiadós portalanítás a bordák között, proci/borda újrapasztázás, kábelek elrendezése hogy ne legyenek a légáramlat útjában, nézd meg hogy az elülső venti befele fújja-e a levegőt, a hátsó pedig kifelé, nehogy esetleg mindkettő csak befelé fújjon. Ha ez mind megtörtént és nem csökkent a hőmérséklet akkor egy másik légkeveréses cpu hűtő, de szerintem víz nem kell rá
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

érdekelni és nem tudja e valaki hogy egy FX 9590 nek mi a max hőmérséklete?

Google én találtam párat de össze vissza 57,61,70,89 stb..
0
0
0
0
💬 9
akos328 avatar
@Van Helsing 25: Max hőmérséklete? 😲
Ezt miért szeretnéd tudni, csakmert szerintem ez így nincs feltüntetve.
A CPU hőmérséklete a terheléstől és a hűtéstől függ.
A tesztoldalakon leírják hogy milyen alaplapon mivel hűtik a CPU-t hogy legyen referencia értéked. Minden tesztoldalnak más a konfigurációja, ezért soha nem is fog két tesztoldal ugyanakkora hőmérsékletet közölni egy CPU-ról
Amúgy kb 50-60 fok közé teszik azt a tartományt ami terhelés mellett, jó hűtéssel még elfogadható.
0
0
0
0
Pixx avatar
@Van Helsing 25: 70-ig teljesen jó vagy főlé ne nagyon menj tartósan mert degradálódik a proci de pár teszt erejéig akár 80-90 is lehet.De 24/7-re én 70 fölé nem mennék.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Van Helsing 25: Remélem nem akarsz egy 9590-et venni.. 😃
Felesleges, egy húzott 8350-el is hasonlóan jössz ki, sokkal kevesebb TDP-vel.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@hashimoto: nos de igazából apám vette Ausztriába öcsémnek kellett egy proci és egy vga csak nemvolt nekik 8350 es és ezt vette csak ez volt most nekik de nembaj az és lapomba ment a 9590 öcsém meg az én 8350 et kapta meg
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Van Helsing 25: A 9590 elég nagy baklövése volt az FX szériának, de attól függetlenül egy 61-63 fok főlé nem kéne menni. Ez a "max. hőmérséklet" nem hivatalos forrásból. Ez úgy max. hogy ha ezen a hőmérsékleten van játék meg egyebek közben, még nem fog jelentősen rövidülni az élettartam.

Milyen hűtőd van hozzá? Nekem egy húzott 8350-em van(profilomon megnézheted.)
Egy Deepcool Gammaxx 300-al hűtöm, és tökéletesen elvan játék közben 53fok környékén.

A 9590-el az a baj, hogy nem több mint egy 8350/70, gyárilag OC-zve van, fesz. emelve van, és attól van 5GHz-en, meg 220W-os TDP-vel..
És itt a TDP a gond, elég komoly hűtés kell neki alapon is, húzva meg mégtöbbet kér.. 😃
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@hashimoto: Egy Thermaltake bigwater 760plus + egy 3*120 as radi is
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Van Helsing 25: Azzal nemhiszem, hogy gondod lenne. 😆

Update: Van az AMD-nek is egy, az intel ark-hoz hasonló oldala (nem annyira részletes, de ami kell az fentvan), ott 57fokot írnak maximumnak. [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@Van Helsing 25: Gyártói adat szerint max 70, de 75 fokig nincs baja, utána úgyis kikapcsol. Jó hűtő kell rá, és no problem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Van Helsing 25: 8 mag, 8 szál, 5GHz 50ezerért ?
[LINK]
Túl szép ahoz hogy igaz legyen...

és a 6700 elveri 4maggal és 4GHz -zel, de miért ?
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Nekem fx8320 van xt3 hűtéssel és egy hd 7950 a gépházban.
Van benne még gyárilag 2db 12 centis venti egy elől egy hátul.
A cpu játék alatt max 73fok a vga pedig 71fok.
Ez szerintetek sok?
0
0
0
0
💬 6
Moon_Breaker avatar
@sky83: GPU játék közben nekem is 70fok körül van, proci kb. 50-60 között.
0
0
0
0
akos328 avatar
@sky83: a VGA-nak nem sok, de a procinak lehet (nem biztos az is lehet h normális kereteken belül van, de én kicsit soknak érzem)
egy újrapasztázás biztos hogy nem árt, jól letakarítani a régi száradt pasztát.
Esetleg úgy elrendezni a házban levő ventiket, hogy elől kívülről szívja, befelé fújja, hátul/felül bentről szívja, kifelé fújja (ezt az elrendezést én is kb 2 hete tudtam meg 😃 )
0
0
0
0
Puffin avatar
@sky83: Ha az xt3, Tx3-at takar akkor kevés az FX 8320-hoz.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@sky83: CPU-nak az a 73 elég sok, nekem húzva egy 8350 50-57fok játék közben.
Nekem is egy 7950-em volt (pontosabban 7950 Boost, vagy ha jobban tetszik R9 280), max. 62fok-on járt, érdemes a házban "rendet tenni" hűtés szempontjából, illetve amit tanácsoltak, hogy egy újrapasztázás nem árt néha. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@sky83: A rendezett kábelezés sokat számít (az amd procikhoz főleg nem értek), ha befér még egy venti a ház elejébe azt is lehetne még (az újrapasztázáson kívül).
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@sky83: vagy szimplán kitakarítani a házat, a hűtőbordákból kifújni a koszt stb.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Helo, egy Corsair carbide 100r házam van és egy cioler master hyper 212x hűtő van a procit de rohadtul nem tudom rátenni az oldalát a gépnek.. vagyis rátudom de beleér a kis kúp vége a rézcsőnek a ház oldalába,ezért inkább nem tettem rá a plexis oldalát... 😞 nagy ez a hűtő a házba? Ez lehetséges? Vagy én ronthattam el valamit? De elvileg minden rendben van.köszi előre is!
0
0
0
0
💬 3
gigazte avatar
@bukta2: Az enyémbe se fér bele rendesen, sajna ez ilyen! Rossz, hogy így van kialakítva, de tenni nem igazán tudsz ellene. Maximum egy kicsit barbárkodsz vele.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gigazte: Jah,énis arra gondoltam... hogy fúrok rá egy kis borsónyi lukat mert elvileg csak az egyik rézcső hegye ér bele, de aztmondták hogy a házba elvileg 155mm es hűtő is belefér és elvileg ez csak 150mm es nade mind1 mindenféleképpen rá akarom tenni a plexis oldallapot nehogy berepüljön valami és zárlatot csináljon... az nem hiányzik 😀
Köszi a választ azért!

Na utána néztem és megvan a hiba... 158mm es ez a rohadt hűtő 😃 a rohadt életbe
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Nekem 212 EVO van, de először nem ebbe a házban volt és nem ezt a procit hűtötte ami most van. Vétele előtt alaposan utánanéztem az akkori házamnak, hogy befér-e a 21 EVO mert ugye az is 158 mm-es. Adatok alapján be kellett férjen, de én egy egyenes lécet odatartva lemértem, hogy ténylegesen befér-e a házba a hűtő.Papíron 160mm fért be az akkor házamba, és mikor beraktam ténylegesen az a 2 mm maradt el az oldal és a hűtő közt.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Hunork
Köszönm a választ! Így is hangos ahogy küzködika belső hűtő, és be lehet állítani ogy csak a felső kettő menjen na meg ott van a vásárlástól való elállás ha mégsem felel meg. Remélem elbír 2,5 kg-ot. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
Andris18: ár/érték szempontból nagyon jó darab! Én egy másik változatot láttam működés közben. Amit tudni kell, hogy 25db felett van a hangja, tehát azért lesz duruzsolás, de felépítésében nagyon jól el lett találva. Itt olvashatsz róla pár mondatot is: [LINK]

oroszlajos: visszaolvastam. a lényeg, hogy amit a Dark Rock 3 nem hűt le jól, azt egy sima kompakt sem fog! Legjobb esetben is fej-fej mellett lenne mondjuk egy Lepa 240, vagy AC 240-el, de ott ugye kell a hely is, hiszen a radiátor dupla akkora, mint egy sima. Ház: nagyon jó az NZXT, emellett még ajánlatos megtekinteni a Phanteks Enthoo pro házikót is, vagy esetleg hangszigetelt ház esetében a Nanoxia DS3, vagy BQ Pure Base 600 példányokat.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Talán ide kapcsolódik legjobban a kérdés. Szerintetek ár-érték arányban ez egy jó laptop hűtő?

[LINK]
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
az s340 elite már kapásból az edzett üveg oldallap miatt sokkal jobb
0
0
0
0
hashimoto avatar
Persze, amúgy nekem az NZXT a kedvencem ezek közül. 😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
ATX méretű az alaplap, gondolom bele kell férni 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Vízhűtés se lenne sokkal hatékonyabb, max. hamarabb visszahűlne a proci. A Dark Rock (Pro) 3 eléggé a felső kategória, szóval megéri.

Ahogy néztem, neked valami szerveralaplapod van. Ha belefér, akkor minden további nélkül, amelyik számodra jobban néz ki. 😃
0
0
0
0
oroszlajos avatar
bszilvagyi: Én is ezt néztem, vagyis a sima Dark Rock 3-at 😀
Hasonló áron nem lenne jobb választás egy vízhűtés?

Néztem pár házat, név szerint a Fractal Design Define S és Define C házakat, és az NZXT S340 Elite-et 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hűtő: [LINK]

Házat nem tudok ajánlani, nézz a neten valamilyet, ami neked tetszik. 😃
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok. Tudnátok ajánlani egy házat és egy processzor hűtőt 40-45e pénzért? 2011-es socket a proci, 120w TDP
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Na ismét jelentkezem. Sikerült vennem egy olcsó Gembird (790 Ft) 5cm es ventilátort (sajnos 6centiset nem kaptam) amit felraktam a függőleges sínre, így a cpu és a gpu közé fujja a levegőt. (aki nem tudja miről van szó, és érdekli lejebb megtalálja az eredendő problémám)
Gépház oldala hogy fent van, nem jelentősen de azért érezhető hogy jobb de nem sokkal. Gépház oldalát ha leveszem az megint segít egy picit.
Végezetül ugy döntöttem így marad a dolog most egyenlőre nem változtatok rajta semmit.
Ja a gembirdről meg annyit, hogy olcsó de mondjuk pici morajló hangja csak van ami mondjuk zavar.
Annyit segít legalább hogy a meleg levegő nem szorul meg talán annyira. Ja meg rohadtul nem dizájnos és fura látvány ez a makuli valami.
https://www.mentornet.hu/d50bm-12as_505010mm_cooler_19202
0
0
0
0
no avatar
Bszilvagyi. Elvileg nem nyúlt hozzá senki, az alapbeállítason a biosban.
Csináltam most egy tesztet most ilyen :
http://kepkezelo.com/images/2z😆l1mwbvodgep6j2xw.jpg

Annyit csináltam levettem a biosban normálról energia takarékosra a procit.1,2 volt környékén mozog amit kiír az 3,3 az nem tudom mi az. Most az írja,hogy a mag 60 fok környékén van akkor az most jó vagy amit ami 73 fok azt kell figyelnem ? Köszi

Normálon megint olyan 70 fok körüli mag és 80 fok körüli a tokozás vagy a VRM.
0
0
0
0
csuz-li avatar
bszilvagyi: Akkor még nem kapcsol ki, csak leveszi előbb a turbó lehetőségét, azután meg magát a frekvenciát csökkenti. Valahol 90 fok felett kapcsol le végleg, ha jól emlékszem. Az Inteleknél kicsit könnyebb (ott 72 és 102 az átlag a teljesítménycsökkentésre és a kikapcsolásra), mert az Intel oldalán ott vannak a pontos adatok, amiket az AMD valahogy sosem tesz közzé...
0
0
0
0
hashimoto avatar
Az a VRM lehet. FX-eknél jelentős gondot szokott okozni a túlmelegedése. Amúgy, tudtommal ha a Core eléri a 61fokot, kikapcsol a gép.
Nekem 8350-em van, több óra játék után is 55-59fok a proci max. a VRM pedig 50-60fok körül.

Nekem is volt egy be quiet! Dark rock 3-am, és nekem is idle módban 50fok volt. Tuning nélkül. Most a régi van rjata, egy sokkal kisebb, és papíron sokkal gyengébb deepcool gammaxx 300, ami meg idle módban 30-40fok, játék közben meg 51-55fok. (órák után már felmegy 59-ig is, de ez még bőven jó.)

+ Nem lehet, hogy túl magas a fesz a procin? Attól is melegedhet ennyire. Nekem 1.284V-al elvan 4.4GHz-en.
0
0
0
0
no avatar
Akkor mi lehet az ? Több program is azt a hőmérsékletet jelzi a procinal. Majd töltök fel olyat is
0
0
0
0
Puffin avatar
szupi92: szerintem a képen ami a gépednél van az a 80fok az nem a CPU hőmérséklete!
0
0
0
0
no avatar
Az előző ház oldala le volt véve és úgy mértem max 75 fokot.Ezzel a házzal még nem próbáltam,de nem is szeretném mert pont emiatt vettem nagyobb és jobban szellőző házat,lecseréltem kb 2x akkorára a cpu hűtőt és még pluszba vettem is bele ventiket és nemhogy javult a helyzet még rosszabbodott a helyzet. Igazából költöttem rá 30 ezret és nem értem el semmi javulást most ha megint úgy használom a gépet ,hogy le van szedve az oldala akkor biztos jobb lesz hűtése de akkor semmi értelem nem volt rá költeni.Azokat a lépéseket ki fogom próbálni amit mondtál az elrendezésben a héten hátha javít rajta,de még az a szomorú hacsak cpu stressz tesztet csinálok akkor is 75 fokig legalább felmegy szerintem ez nem normális.A régi házban okés volt mondjuk de most sokkal jobbak a feltételek és nem érzek semmi javulást ez bánt még.Köszönöm a segítséget amint meg tudom csinálni ezeket a varilálásokat írok,hogy milyen eredményt értem el.
Amd fx 8320 nem a legerősebb proci és mégsem sikerül nagyon lehűteni.. Meg amikor az elején még az új házban a régi hűtővel és plusz ventik nélkül is hasonló eredmények tudtam elérni.
0
0
0
0
xCube avatar
Próbáltad már oldallap nélkül mérni a hőmérsékletet? Eléggé szűk ez a ház, a kábelek is sokat rontanak a szellőzésen. Alapvetően az a probléma, hogy a CPU hűtő kapja a VGA melegét direktben. Az elöl lévő venti szinte semmit nem ér, mert előtte van a keresztbe fordított HDD / SSD rekesz, gyakorlatilag egy falnak fújja a levegőt, egyetlen haszna, hogy segít kiegyenlíteni a légnyomást. Most akkor van három szívó és kettő befújó ventid. Ez majdnem optimális, a réseken még bejut a levegő, de a légáram megtörik a kábeleken és az iránya a VGA -ról a procira tereli a hőt mint említettem. Én azt javasolnám, hogy rendezgesd el a kábeleket, a DVD olvasót rakd legfelülre, a HDD -ket legalulra és názd hogy változik a helyzet. Az oldalsó venti nem fog nagyon pörögni ha hőmérsékletérzékelős, ahová felszerelted ott nem nagyon lesz 35 - 40 foknál melegebb.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Szerintem így jó. Most ránéztem a sajátomra. Így, hogy már igényelne egy portalanítást és egy éves a paszta, pár óra játék után elmegy úgy 70-75°C-ig nálam is.
0
0
0
0
no avatar
http://kepkezelo.com/images/x3wcl7pztiaeyeabunxv.jpg
http://kepkezelo.com/images/5oplhc6bt8lm6xfy8p0y.jpg
http://kepkezelo.com/images/obefyun88lfwcl43b0zz.jpg
http://kepkezelo.com/images/gobouv1tphitfsj01g0v.jpg
http://kepkezelo.com/images/jl0xeesscjri6rd16avd.jpg
http://kepkezelo.com/images/newgmpz854yaij07xh93.jpg
http://kepkezelo.com/images/94lg73w134xkmvf67fwo.jpg
http://kepkezelo.com/images/e0d7l27jfaerp7lesu92.jpg
http://kepkezelo.com/images/uqr8jq8g0wgvhpnk8hwr.jpg

Itt vannak a képek, kérlek nézzétek meg hátha valamit észrevettek.

Köszönöm,
üdv.Bence
0
0
0
0
csuz-li avatar
Én abban nem látok nagy problémát, ha egy stresteszten elmegy a hőmérséklet ennyire, bár nem is egészséges. Ugye az fx-eket érdemes 60 fokon, vagy alatta tartani. De ami igazán jól jönne, ha lenne olyan kép is, ami a gépházról, annak belsejéről készült.
0
0
0
0
no avatar
Igen sikerült, a gépem alatt vannak a képek.Nézzetek rá légy szíves ,köszönöm.
0
0
0
0
csuz-li avatar
szupi92: Ha túlhúzod sem jó. Képet meg úgy tudsz ide beszúrni, ha előbb feltöltöd valami képmegosztóra, azután meg itt ráböksz a beviteli mező alatt a kép ikonra és a megjelenő [img][/img] tagok közé beilleszted a kép elérési útját. A géped adatlapjához meg szerintem simán tudsz képet feltölteni. Mondjuk ez utóbbit még nem próbáltam.
0
0
0
0
no avatar
Csuz-li: Szia. Elvileg a ventik úgy vannak beállítva ahogy írtad.A pasztát megnézem majd mert a régiből tettem rá ami kb 3-4 éves nem a hozzá adott pasztából.Kábelek amennyire lehet el van vezetve ihaz amikor a kisebb cpu hűtő volt beszerelve akkor jobban de egy kicsit van útban de szerintem az annyit nem befolyásolja a hűtést.Erre én is gondoltam,hogy nem fekszik fel rendesen a Cpu-ra de jobban nem tudom rá húzni.Töltök fel magamhoz egy képet ha valaki ránézve az jó lenne két helyen van cpu hőmérséklet a mag és a kupak gondolom jók ezek az értékek vagy jót nézek,köszönöm

Az új gépemben van a 2 két ami mutatja az értékeket.

ui: Képet nem tudok beszúrni valahogyan ?
0
0
0
0
csuz-li avatar
szupi92: Mindenképpen ellenőrizd a pasztát, hogy megfelelő-e. Azt is, hogy tényleg rendesen felfekszik-e a CPU hűtő, jól van-e a hátlapi szerelék felrakva, mert elég nagy, ha kicsit is laza, képes eltávolodni egy kicsit a processzor kupakjától. Bár nem sokat számít egy nagyobb házban, de azért nézd meg, hogy kábelek ne lógjanak bele a légáramlásba
A házon lévő ventilátorok csak akkor pörögnek fel a hőfok növekedéssel párhuzamosan, ha azok az alaplap megfelelő csatlakozójára vannak dugva. Ha direkt a tápra, akkor nem.
A ventilátorok iránya a következő:
[list]Első ventilátor befelé fúj
hátsó és felső ventilátor kifelé szív
az oldalsó (bár ez nem mindig szükséges) befelé fúj, de mindig alacsony fordulatszámon, hogy ne kavarjon bele a légáramlásba.[/list]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Van egy hatalmas problémám amin nem tudok javítani. A cpu hűtéséről van szó.

Most vettem deep cool tesseract sw házat,hogy jobban tudjam hűteni a benti dolgokat idáig modecom aza házam volt kosebb volt.
A házban eredetileg 2 venti van 1 elől és 1 hátul és thermaltake 92mm cpu hűtőm volt ezzel a kombó úgy,hogy fent van a ház oldala 75 fokig ment fel a cpu hőmérséklete az előző házamban is ugyanekkora volt.Ha meg még a GPU-t is stresszelem akkor már bőwen 80 fok fölé megy.Most vettem 2 ventit a tetejére,hogy kiszívja onnan meleg levegő és egyet oldalra,hogy befújjon egy kis hideget a gpu-ra és lecseréltem a cpu hűtőt egy be quiet shadow rock 2-re,de nem lett jobb a helyzet.Mi lehet a baj ? Esetleg rossz írányba fújnak a ventik ?Van még egy olyan problémám is,hogy oldalt egy arctic 120mm TC-s venti van de alapsebességen pörög és nem érzékeli a hőt és nem pörög fel.A gpu olyan 78 fokig melegszik fel.
Az alaplapom ha számit :Asus M5A97 R2.0
Köszönöm a segítséget előre is.
0
0
0
0
Hunork avatar
csuz-li: köszönöm az előzményeket!

Schwin94
Amúgy elsőre ettől még arra gondolok, amit írtam is: akár 1mm rés a hűtő és a CPU között, vagy gyenge paszta. Erre javaslom mindig az Arctic MX4-et!
És azért írom ezt, mert korábban nekem is AC13 volt, és a magas RAM miatt nálam meg a ház eleje felé fút a drága, de ettől nem volt semmi negatív hőmérsékleti eredmény.
Plusz: a hátsó ventinek lehet kevés a 600rpm, nyugodtan feltornászható.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hunork: Az volt az alapprobléma nála,hogy ezt a hűtőt az AMD processzorokon nem lehet másként irányozni, mint fentről le, illetve lentről fel. Szóval pont az elölről hátra irány nem beállítható. Mindez egy kisebb, rosszul szellőző házban. Most megtörtént a házcsere, ami ugyan hozott némi javulást, de még így sem jó. Ezek röviden az előzmények. Csak azért írtam össze, mert jó ötleteid szoktak lenni. Hátha neked eszedbe jut valami azon kívül, hogy ki kellene cserélni a CPU hűtőt is, miután nekem már más ötletem nincs ezen a cserén és a lentebb megírt plusz, a gyári oszlopra szerelhető ventilátoron túl. Sajnos itt a VGA és a CPU hűtő között kevés a hely és mivel a CPU hűtő rosszul tájolható, ott valószínűleg van egy kis meleg híd a VGA és a CPU között.
Nekem ebben a házban egy Zalman hűtővel, ami elölről hátra van tájolva, tökéletesen működik az FX-8350.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Hunork:
1.CPU hűtő elvileg jó rajta, de ennek hamarosan utánna nézünk még bizok abba hogy ott van a gubanc.
2. A hátsó venti lapra van kötve az 600 körül forog. Az első lenti ventilátor az 1400körül. A proci ventilátor meg 1200-1300 körül.
Ezt úgy mérve hogy netezek. Amugy a cpu hűtő maxon forog amint eléri a 65fokot. Ebből kiindulva, hiába állítom rá, hogy elöbb kapcsoljon 100%ra mert nem áll meg 65 fokon.
A többi ventilátor (3db) tápra van kötve. (csak oda lehet)
3. Nem ezt nem lehet átfordítani.
4. VGA hőfokkal semmi probléma nincsen. Azt csak tájékoztatásnak irtam.

Ha görgetsz lefele akkor sok mindent kiveséztük már a többiekkel.
0
0
0
0
Hunork avatar
Schwin94
Nekem is ilyen házam volt, és AC 13 hűtővel, igaz Intel proci. Nem szabadna ennyire melegednie.
1. CPU hűtő biztos totál passzol? 1mm is elég, hogy sok plusz fok legyen.
2. Milyen fordulaton mennek a házventik? Azaz alaplapról vezérled, vagy simán molex-ről? A BIOS-ban szépen be lehet állítani venti profilt a HW monitor menüben. (pl 40-50-60-80 fokos ütemben) Megjegyzem, ugyanígy a CPU hűtő ventinek is.
3. Nem tudom, hogy alaplapod engedi, de talán érdemes lenne az AC-t elforgatni, hogy kifelé fújja a meleget, egyből rátolva a hátsó kiszívó ventinek. Sokszor egy ilyen művelet sok fokot segíthet.
4. És VGA: itt is érdemes egy jó és a kártyához illő ventilátor profilt beállítani pl az MSI AB-vel.

Nekem ezek jutottak eszembe.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Piero: A gépház oldalán nincs ventilátor, ezen nincs is hely 😀
csuz-li: Ja igen, az lemaradt hogy be akarok próbálkozni evvel a + lehetőséggel hogy a függőleges sínre rászerelek még egy ventit.
Nem tudom hol tud megszorulni a meleg mert tapíntásra minden meleget fent visz ki. Hátul érzésre(már amennyit lehet érezni) semmit meleget nem fuj. De jobb a békesség, ott van 😀 Biztos azért mert az én hűtöm lentről felfele fúj. És egy deka meleg nem jut oda.
Amit nem nagyon értek hogy miért rossz, ha felette 2 venti tolja kifele a meleget. Az mondjuk tényleg rosz hogy a GPU-tól hűtené magát szerencsétlen.
A ventit már csak a tápra tudom rádugni. És lehet megpróbálom ugy felrakni hogy ne függőlegesen hanem picit srégen áljon. (egyik fül a venti lapján, másik a hátulján) Így elérem azt hogy egyenesen a hátulsó ventilátor és a procihütő ventilátorjához lökje a levegőt.

NSD4rKn3SS: Nincs ilyen jellegű gondom. Nem tudom rá rögzíteni. Bár ha a venti beszerelése nem segít lehet az alsót alá tolom hogy legalább ilyen funkciója legyen.😀

Jelentkezem amint van fejlemény.
(profilom frissítve, képpel)

Szerk1: Még is mekkora ventilátort rakjak oda amikor az F9-est se tudom berakni? 😃 Úgy értem hogy sehova, mivel nem egyenes hanem görbített és amit felraknék fentit a távtartokkal együtt már az alaplaphoz ér. Vagy te ilyen picike 4-5 centis ventire gondoltál?
Talán a 7-8 centis venti már jó lehet.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
megjegyzem ugyan az az "oszlop" segít abban is hogy ne lafogjon a VGA vége és ferdüljön el vagy lazuljon meg a pci-e slot, bár nem minden gyártó coolerét szeretni mondjuk 😃
Nekem egy kicsit le kellett fűrészelnem/csiszolgatnom hogy ne lógjon a Sapphire lapátjaiba, de tökéletesen fenn tartja a seggét.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Schwin94: Gondolom még mindig a régi CPU hűtő van. Szerintem próbáld meg azt is, hogy az oldalsó oszlopra (amit nekem mondjuk simán sikerült kicsavarozni, sajnálom, hogy a tied nem lett jó) teszel egy kisebb, alacsony fordulatszámú ventilátort elölről hátra irányítva, hogy a VGA és a CPU hűtő közé fújjon egy kis levegőt, hogy ott ne szoruljon meg a meleg. Erre a célra van azon az oszlopon egy tartó eleve.
https://www.zalman.com/images/productinfo/z3/Z3_series_21.jpg
A képen mondjuk a VGA alá fúj, de neked épp fölé kellene, de lehet húzkodni a két kis tartót bárhova.
Valószínűleg azért van az, hogy levett oldallappal jobban hűt, mert még mindig ott van egy meleg légbuborék a rosszul pozicionálható CPU hűtő miatt.
0
0
0
0
Puffin avatar
Schwin94: az oldalsó venti fenn van a gépház oldalán? Merre fújja a levegőt?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Hosszú monológ jön.:

Sziasztok!
Elöször is szeretném megköszönni a segítséget mégegyszer. Tegnapi
írásom lehet ,hogy elhamarkodott volt. De erről késöbb.
Eljött az összeszerelés ideje, ott kezdeném hogy a függőleges merevítőt nem tudtam eltávolítani, azaz az alsó csavart ki tudtam szedni a felsőt már nem. Inkább a csavar feje "mált" szét. Sebaj, félre hajtottuk. Szép sorjába bepakoltunk a házba mindent, mivel volt ventim még előre lentre beraktam még egy ventit. Eljött a kábel menedzsmentelés ami borzasztó rossz volt megcsinálni de megérte rászánni azt a kis időt.
Sajnos a táp kábelét amint fentre kell dugni, sehogy másképp nem tudtuk megoldani csak így, ennyi szépség hibája van.
[LINK]

Eljött az indítás ideje, szerencsére mindent sikerült elsőre (majdnem) jó helyre kötni és el is indult a gép. Nagy örömömre a sok venti ellenére se hangosabb mint a másik házban. Mivel a ház kis könyve azt írta a ventilátor kötésre hogy vagy így vagy amugy dugom, tökmindegy. Na az első megoldás nem is lett jó mert nem tudtam Low/Hight között álítani mert maxon ment, cserébe láttam a fordulatot. Átdugtuk végül az is jó lett.
És akkor jöjjön a fekete leves. Tegnap este még gyors teszteltem, annyi időt játszottam vele míg a másik házba már felment volna a hőfok.
Régi házba a 79-80 fok megvolt.
Ez idő alatt a Zalmanba 65-67 fokig melegedett. Öröm volt!
Ma ismét megnéztem, de most tovább játszottam és hát csalódtam. Bár nem érte el a 79 fokot nem vagyok tőle mesze. Nagyot csalódtam.
A ház cserét az alapjáraton való működésbe is megérzem jóval hűvösebben tartja a procit, kb 11-16 fokon.A videókártya 32 fokon megy, játék közbe 55 fok. Na ez semmilyen irányba nem változott.

Az első „sokk” után, nem adtam fel. Kiváncsiságból levettem a gépház oldalát, hogy mi is történik.
Az eredmények a következők:
Az msi afterburner és a HwMonitor ugye megmutatja mikor mennyi.
Mindkettő program legnagyobb értékként 72 fokot írt.
GPU-ra 52 fokot.
Na most én játék közbe monitoroztam hogy mikor mennyi a hőfok. Általába 66-68,69 fok(Úgy hogy próbálok minél nagyobb terhelést rávinni). Van hogy emelkedik egy kicsit, de annyira kevés időre hogy szinte semmi és egyből vissza ugrik.
Igazából nem értem. Ha a gépház oldala rajta van miért több? Hol szorul meg a meleg, hol nem tudja kivinni a meleget? A megfelelő áramlása is meg van?
Amúgy a nyert hőfok kb 10-12 fok evvel a házzal, de csak akkor ha nincs fent a gépház oldala! Ha rajta van akkor 1-2 fok talán…
Mit gondoltok?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Schwin94: Örülök, hogy sikerült és bevált az ötlet!
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Jelzem megtörtént a gépház csere, hamarosan töltök fel képeket hogy mennyire lett letisztult a belseje.
Első rövid tesztről csak annyit hogy nyertem tizenpár fokot! 😀 Előre lentre még beraktam egy Articot.
Pici bibelődés volt a kábel menedzsmentel meg hogy álítható legyen a 2 fenti de megoldottuk szal mondhatom eredményes volt.
Megérte cserélni. Majd jövök a képekkel.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció