Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Kályha mellett ülsz? 29 fokot én nem bírnám ilyenkor bennt. 😃 A 41 ilyenkor lehetséges alapjáraton. Játék alatt 60 fölé nem igazán szabadna engedni!
0
0
0
0
hashimoto avatar
Tehát akkor rendben van? Most jelenleg 41fok, a szobában 29fok van.
Meddig normális játék alatt, és idle módban?
0
0
0
0
Puffin avatar
Persze 5 fokos szobában.... LOL. 😆
Amit nálad mutat az alaplap a reális! Amit egy-két embernél akinek 22fok van a szobában, de a proci csak 15 fokos, na az vicc!
0
0
0
0
hashimoto avatar
Olvastam,másoknak 20-25 fok körül volt ugyanezzel a konfiggal.De,köszi! 😀
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
bszilvagyi
A kép alapján a processzorban lévő szenzor szerint a max hőfokod 20.6°C, míg az alaplapi érzékelő szerint max 34°C, ez abszolút nem nevezhető magasnak 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Üdv! Adott a 8350-em, hozzá egy be quiet! Dark Rock 3-mal. deepcool z3 hűtőpasztát használok, de idle módban is elég magas hőfokon megy.
Itt egy kép, de nem tudom most a sok cpu hőm. közül melyiket kéne néznem.
https://kepkuldes.com/images/c0b65c18e8950fd493eb327a6fda0a46.png
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Akkor meg kéne fordítanom, mert most a gépház teteje felé néz. Köszi a választ.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Van egy Chieftec CTG 400-80P tápom. A gépházam úgy van kialakítva, hogy bal felülre tudom csak rakni ezt. Kérdésem az lenne, hogy a venti felfelé nézzen vagy lefelé a gépházba? Honnan tudom, hogy milyen a venti típusa (exhaust/intake)?

Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork CM V1 IC Value-hez kaptam műanyag kis kanalat,de szerintem azt a középre pötty módszert fogom alkalmazni,sokan úgy használják.
0
0
0
0
Hunork avatar
Többféle módszer van: középre-és szétnyom, öt pötty - és szétken... Valamelyik pasztához adnak kenő "kést" is, de valaki egy plasztik kártyát használ. Pont azért jó az Arctic MX paszta (mindkettő), mert nem vezető tulajdonságú, így ha félre megy is, nem kell aggódni. Itt egy kis olvasni való is: [url]http://jltkft.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1160547[/url]
0
0
0
0
FoLey avatar
HakuDragon Nem jeleníti meg a képet. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
[img]https://fthmb.tqn.com/Lrbu5jMizwPadNvhU-sWflj8hzs=/735x0/filters:no_upscale()/about/me-gusta-meme-56a9fc995f9b58b7d0005d22.jpg[/img]
0
0
0
0
FoLey avatar
Piero Itt a videóban máshogyan mutatja.
0
0
0
0
Puffin avatar
FoLey: középre nyomod, akkor nem biztos hogy egyenletesen kenődik szét
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Akril tömítővel csak akkor csináld, ha többet szétszedni nem akarod 😊
0
0
0
0
FoLey avatar
zsoltdeak17 Nem akarom szétkenni nekem elég ha közepére teszek egy gumót és az magától szétkeni ha ráteszem,mivel kiszorítja a levegőt is. CM V1 IC Value-vel csináltam a vga-val eléggé kínszenvedés volt számomra.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
MX2 teljesen jó, bár ha a szétkenős módszert használod nem éppen ideális választás.
0
0
0
0
FoLey avatar
Piero Köszönöm,de én ez kettő közül vaciálok,többet nem akarok rááldozni meg utóbbit megvenni sem tudom a másik 5k.
Állítólag ahogy olvasom a CoolerMaster MasterGel(nem a legolcsóbb és Pro) Grizzly szinten van.

Szerk.: Neten utána olvasgattam és MX-2 8g-re esett a választásom,ahogy olvasgattam nem rosszabb mint az MX4 jó Thermal Grizzly picivel jobb. Cooler MasterGel Pro-ról nincs teszt se infó róla csak a nanoról. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Arctic MX4. Vagy kerettől függöen esetleg Thermalgrizzly
0
0
0
0
FoLey avatar
Az lenne a kérdésem,hogy ha már rendelek számítógép házat akkor rendelek valami normálisabb hűtőpasztát is.
Szerintetek melyiket éri meg az Arctic Cooling MX-2 vagy CoolerMaster IC Essential E1 - Grease / High performance Silver?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Azt nem írtam bele hogy valóban egy toronyhűtő hatékonyabb és lejjebb húzza adott processzor hőfokát. Nekem a Core2Duo E7400-ason gyári hűtő volt sokáig. Haver ajánlotta váltsam le egy CM TX3-ra. Nem hitten neki elsőre én sem, de mikor megléptem észrevettem sokkal halkabban és még 10 fokkal lejjebb is húzta a proci hőmérsékletét. Mondanom sem kell a TX3 alatt már meg is húztam ezután procit mert azzal is elboldogult kényelmesen, ami a gyári hűtővel nem ment volna.
0
0
0
0
Funes avatar
i3-ra egyértelműen felesleges viszont egy i5k és i7k-ra már ajánlott, persze attól is függ hogy mekkora Oc-t tervez az illető nem mellesleg egy jól hűtött processzor az alaplapot is kíméli a melegedéstől, ami megint csak nem egy hátrány.
Minden attól függ, hogy mik az igények, ha te nem raksz rá, mert szerinted felesleges, attól még más szeretné a lehető leghűvösebben tartani a gépét, hogy ez pénzkidobás vagy sem az csak nézőpont kérdése kinek mi a fontos !
A másik véglet pedig ahogy reszler mondja, hogy ne zúgjon a gép, de ez is egyén függő valakit zavar valakit nem, például engem hidegen hagy, ha kicsit hangosabb, mivel fülest vagy fejhallgatót használok.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Annyi az értelme hogy egy toronyhűtő sokkal halkabb a gyárinál főleg ha húzva van adott processzor.
0
0
0
0
TheXperia avatar
Valaki eltudja mondani, hogy mi értelme van egy Intelre valami masik ventit venni gyári helyett. Szerintem teljesen jó mindenre a gyári. i7 4770k húzva is vígan elvan vele. Sokan meg mondják i3 meg anyám tudja mellé veszik a ventiket. Mi értelme??
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
Most amíg van az mx2ből addig azt használnám el, ha elfogy akkor ugyis veszek jobbat

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
Hunork avatar
Teljesen jó, de az AC MX4 még jobb, én mindenre ezt használom. (CPU/GPU)
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
artic mx2 tökéletes erre a feladatra?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Egy újrapasztázással próbálkozz, 75 fokot én is sokallom kicsit 60%-os fan speed mellett. Az én Giga 670 WF3 OC-m 43%-kal volt 65-67 fokos. De az ASUS GTX 770 DCU II OC-m sem ment 70-71 fok fölé 60-63%-os fan speed mellett.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
VeNtRaX
Tudsz. Felteszed az MSI Afterburnert és átállítod a csúszkát ami a hűtést vezérli, hogy magasabb hőmérsékletnél hamarabb pörögjön fel a ventilátor.
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
60% körül megy, csak nekem kicsit soknak tűnik, elég nagy kártya, és a hűtése is elég nagy, szóval ezért gondoltam azt hogy nem egészséges a hőfoka, valamit tudok tenni hogy kicsit lejjebb vigyem valahogy?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Az a 75 fok szerintem nem vészes, bőven belefér még amit elbír a kártya. Nekem egyszer az MSI GTX 660 Gaming OC szarakodott. Nem ment valamiért rajta az egyik venti. Ezt csak úgy vetem észre hogy 84 fokot írt hőmérsékletnek, de még ott sem korlátozta teljesítményét, de én inkább nem kockáztatva kiléptem a játékból rögtön.Gépet kikapcsoltam, kártya ki, takarít és kábelek megmozgatása után ment megint.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
75 fok még nem vészes. Fan speed hány százalékon van?
0
0
0
0
VeNtRaX avatar
hello, kérdésem lenne, van egy gigabyte gtx760 windforce 3 oc kártyám ami terhelés alatt 75fokig felmegy, mit tudok vele tenni ugy hogy ne veszítsek a teljesítmnyéből? az a fő probléma ami miatt érdeklődöm, hogy emiall i5 2500k-s procim 4,6 ghz-en jól hűtve va, 6 hőcsöves megoldással, de felfűti, esetleg artic mx2-vel ha ujrapasztázom az megoldás?
0
0
0
0
Puffin avatar
Lehet érintkezési hiba.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A Zalman z3 plus gépházamban a felső kettő szabályozható ventilátor közül az egyik nem forog. Rá van kötve az áramra, bekapcsoláskor egy minimálisat mozdul, de nem forog. Mi lehet a probléma?
0
0
0
0
GZol89 avatar
Sziasztok!Olvasgatok már egy ideje fórumokat de nemtudom eldönteni hogy hogy legyen a venti a gépbe.Adott a gépház oldalán 2DB 12 CM venti.A proci hütő a gép eleje elé fúj,és pont felette van a venti,én most a ventit úgy tettem hogy szívjon mert szerintem ha füjásra teszem melegedne a proci.Igazat szoltam vagy baromságokat??!!😆😊
0
0
0
0
no avatar
helló mindenkinek.Lenne egy kérdésem.Az Aida kiirja a hőfokokat.De.Van olyan hogy Cpu:38fok.És utána külön mind a 4 mag.Amik csak 21fokosak.Akkor most mennyi a proci hőfoka?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Schwin: persze, forgasd el, hátha valamivel jobb lesz. (google képkeresőben a legtöbb konfigban vízszintesen van)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
DrXenon:
Amit írsz nagyban függ adott háztól. Nekem a jelenlegi házamnál édes mindegy fent van-e az oldallap vagy sem. Ugyan azt a hőmérsékleteket kapom ha rajta ha le van véve.Régi házamban viszont úgy volt mint ahogy leírtad.Jelenlegi házamban elől van egy 200-as felül 2 120-as és hátul egy 120-as.Így tökéletes a szellőzésem, igaz egyik alkotó elemem sem az a melegedős fajta.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Valaki tudja, hogy ez [LINK] a hütő
fordítható-e? Most lentről felfele fúj, de lehet át kéne fordítanom hogy hátrafelé fújjon. Tapasztalat? Illetve a ventilátor birja a függőleges helyzetet?
0
0
0
0
DrXenon avatar
Mindenki írja, hogy 1-2-3-4 venti van benn, nekem mindig gyári hűtőm volt... Sose szereltem be mindenféle ventiket. Levettem a gép oldalát többet ért mint csomó ventillátor.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Megnéztem, tegnap terheletlenül amit leírtál dani, pár fok mindössze 1-2-3 fok, de ha hagyom üresbe a gépet egyébként is lecsökken annyira. Terhelve megnéztem kb semmit nem jelent.
Az viszont még lehetséges, hogy a hütő mozgott és a srác úgy hajtott a fülön hogy nem szedte szét, és a helyén oldotta meg. És lehet hogy nem úgy került visza hogy teljes felületen érintkezne? Már csak erre tudok gondolni
0
0
0
0
Hunork avatar
Schwin94
Igaz lehet a lenti állítás, bár az AC hűtők nagyon jók! Nekem is ilyen van. Viszont nagyon fontos, hogy mm-re jól helyezd el, pattintsd be, vagy hogy mondjam. És AC MX-4 pasztát használj! Semmi noname akármit!
0
0
0
0
Dani46 avatar
Kitudod deríteni mikor van eléggé meghúzva,nyomd közbe te rá a hűtőt,közbe nézz hőfokokat ha jobb akkor eggyértelmű,és akkor addig kell húzni amig olyan értékeket nem kapsz mint manuálisan nyomva.Én régen ugyan így jártam mint te,idegből meghúztam jó lett,de akkor megfogadtam ilyen felfogatással soha többet proci hűtőt.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Dani46: Lehet hogy igazad lesz. Abból kiindulva hogy 1x viszavittem már a gépet azért mert 10 perc alapjáraton való működés után egyszerüen leált a gép. Mikor lebontottam az oldalát akkor láttam hogy a hütő olyan szinten mozog, hogy az hihetetlen. És az rá tesz egy lapáttal(én nem értek hozzá) de valami fülön kellet egy picit hajtani, és egyből odahuzta annyira hogy nem mozog, ezek szerint még így sem elég.
Viszont már nekem nincs képem ahhoz hogy vissza vigyem a sráchoz.
Tehát akkor ez lehet a gond?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció