Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
oroszlajos avatar
Hunork: A gyári adatok szerint annyi. 2011-es socket-ra kellene. Az Arctic márkával sajnos nincsenek jó tapasztalataim, azért néztem ezeket 😀
Reméltem, hogy van valakinek már ilyen tapasztalata.
0
0
0
0
Hunork avatar
Ha 160 a hűtő, és a távolság is, akkor én nem kockáztatnék!
Inkább válassz egy alacsonyabb kiadást: Arctic Freezer gyártmányok pl. AC 13, vagy i32.
Vagy BQ Pure Rock Slim.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok 😀 Processzor hűtő cserére adtam a fejem 😃 két kérdésem lenne.

1: Egy Phanteks P400 házam van, azt írják processzor hűtő magassság 160mm amit kinéztem a hűtőket azok is 160mm-esek. Be férne a házba normálisan egy ilyen méretű hűtő?

2. Melyik hűtő lenne a legjobb ezek közül?
--- Raijintek EreBoss
--- Be quiet! Shadow Rock 2
--- Thermaltake Riing Silent 12

Ezeket néztem, de ha van jobb ezektől várom az ajánlásokat 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Természetesen! (lehet, cikk is lesz belőle, csak az idő...)
0
0
0
0
Andris18 avatar
(Hunork majd rakj fel képeket ha már átcuccoltál 😉 )
0
0
0
0
r2d2 avatar
https://www.aqua.hu/scythe-ultra-kaze-haz-huto-12-cm-dfs123812h-3000-3000rpm-70092.html ilyen ventilátort senki ne vegyen! egyszer vettem nagy fordulatszámtál olyan hangja van mint egy dízel mozdony nagyon nem ajánlom!
0
0
0
0
Hunork avatar
BQ Silent Base 800 Window házikó berendelve 😂 😉
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi: Okés ha lesz alkalmam akkor szólok. 😃

Hunork: Egyelőre megoldottam 2 féle spray-el.
0
0
0
0
Hunork avatar
Foley: gondolom tuti a venti. BIOS-ban nem tudod szabályozni? Mivel van árammal ellátva? Molex vagy sysfan? Mert ha molex, akkor próbáld meg 7V-on üzemeltetni, ekkor lassabb lesz az rpm, de elvileg megnyugszik és elhalkul. Ha meg Sysfan, akkor meg BIOS-ban kísérletezz a HW monitor szekcióban.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Meglesz,nálam valamiért nem megy úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Azt majd fizukor meglátom ha persze meglesz még neked. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
Szivesen eladom neked ennyiert 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Csak 5K? Honnan szerezted? Nekem is kéne ilyen hűtő,főleg ennyiért! 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
5k volt a hűtő,de ha egyszer nem hűt rendesen,akkor nem teszem rá..😃 stock órajel&volton 79fok játék közben..Ezzel meg 51..😃 Nem feltétlen fogok most hűtőt cserélni,de a tuning kapcsán felmerült az ötlet.
0
0
0
0
FoLey avatar
Na mivel egyelőre megoldódott a táp cincogás probléma most elől alsó ventilátorom kerregő hangot adott ki nem rég szétszedtem szilikon spray rá bár ha rendesen rátudtam még a ház paneljét nem raktam rá 5 percig ment mondom ok visszaraktam elsőnek okés visszaraktam 5 perc után újra kiadta a hangot hát beszarok...
https://img.gepigeny.hu/devices_images/76870_43101_81478.jpg
0
0
0
0
Hunork avatar
bszilvagyi :

Teljesen jó az az Enermax kompakt vízhűtés. Amit még nézz meg, és akár teszteket is, az az Arctic Liquid Freezer 240, és a NZXT Kraken, és végül LEPA AquaChanger 120 vagy 240.

Amit tudni érdemes, és volt már róla szó: a 20k körüli kompakt vízhűtések nem lesznek sokkal jobbak, mint egy 12-15k -ba kerülő minőségi léghűtés. Amiben erősebb a kompakt víz, az a CPU visszahűtési ideje, szinte egy-két másodperc alatt visszaviszi Idle módba. Ezt csak azért írom, mert nehogy az legyen, hogy a kompakt esetében is 40 fokos a CPU, míg a BQ, AC..stb léghűtő esetében meg 45 fok. A terhelés utáni hőmérséklet visszavételben vezet a kompakt, no meg a tágabb belső térben, melynek következtében a VGA által termelt hő szabadabban távozhat a házból, így a GPU is hűvösebb lehet.
0
0
0
0
FoLey avatar
Ha már kiad az ember 22k-t erre a hűtőre akkor használja is. Nem kell két ember elég egy is meg elfér simán. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Persze,mókolva fel lehet tenni,meg a dark rock PRO 3-at fel is lehet úgy tenni,de ez csak dark rock 3,és ezt sajnos nem.+még a ramot is nyomta a hőcső,úgyhogy max. Intelhez lenne jó ez a cumó 😃
Amúgy, az alap amd-s keretet le kell venni, van egy másik, backplate szerű hátlap,azon van csavar. Kétemberes munka feltenni😃

Amúgy, az a kérdésem lenne, hogy (Tudom, unalmasak az állandó hűtős kérdéseim, de hát na, mindig tanul az ember 😃😉, ugye van a gammaxx 300-am, alap órajelen szépen hűvös, de ha pl. tuningolni szeretnék, milyen vízhűtő érné meg? 4.6-4.7Ghz lenne a cél. 😀
Pl. Ezt is néztem. [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Fogadjunk,hogy a sajátomra fel tudom úgy rakni,hogy arra vigye a levegőt(mókolva). 😆
És ha leszednéd az AMD lefogató keretet és úgy tennéd rá mint intel féle megoldás? Khmm Tapsot kérhetek? 😆
https://i.neoseeker.com/a/be_quiet_dark_rock_3/mount_thumb.jpg
0
0
0
0
Hunork avatar
Plusz: vannak olyan hűtők, ahol pasztát ugyan nem adnak, de a hűtő talpán ott van egy adag AC MX2. Főleg persze AC hűtőknél.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Subaru: Jól döntöttél 😃 Én visszatettem a Deepcool Gammaxx 300-at, játék közben a max. az 51 fok volt. Hihetetlen, de jobb a Dark Rock 3-nál. (Nálam legalábbis.)
0
0
0
0
Subaru avatar
Na végül rendeltem egy CM 212X-et( Remélem belefér a K350be) és egy mx4es pasztát.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Eddig 2 CM hűtőt vettem, de azokhoz 3-4 alkalomhoz elegendő és jó minőségű pasztát adtak.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hőátadás van paszta nélkül is, szóval bírni fogja.
Amúgy szoktak adni procihűtőkhöz egy kevés adag pasztát
0
0
0
0
Subaru avatar
Egy napot kibír a procim tx3 evoval paszta nélkül?
Milyen hűtőt és pasztát vegyek? Maximum 20 ezerig a kettőt később egy 4790lesz a gépbe.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Sajna nem. A dark rock pro 3-at már fel lehetne úgy tenni 😃
Hát igen, ez az amd am3 és alatta lévő cuccos egy csődtömeg 😃
a vrm melegedés, a procival meg lehetne egy étkezde irodai&sütési problémáit oldani, teljesítménybeli gondok stb..
Megpróbálom kihúzni ezzel a kombóval egy darabig, tuningolni is próbálom, veszek pár házhűtőt, az rx480 hamarosan érkezik, + ramot is veszek, aztán elleszek ezzel remélem 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem lehet a lefogatókeretet elforgatni?
AM4nél remélhetőleg már megoldják ezt a problémát.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
amd... defies every logic possible. 😕
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nem lehet úgy feltenni. Én is úgy tettem volna, elhiheted. 😃
Intelnél fel lehet fogatni úgy is, de AMD-nél nem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
De ezt hogy és miért?
Azt a nagy procihűtőt forgasd úgy hogy a rajta lévő venti kifele fújja a levegőt amerre a ház végében lévő venti...

https://i.imgur.com/HEslM4g.jpg
0
0
0
0
Puffin avatar
Most akkor hogy is áll az a hűtő a házban? 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Üdv! Úgy néz ki, megoldódni látszik a dolog, áttettem a ventilátort a másik oldalra (Ha lesz időm, akkor majd megfordítom a bordát is)
Így, alap órajelen, 52fok volt játék közben. Esetleg, van valaki aki ért a tuninghoz? (Néztem neten videókat, de mindenki máshogy állítja be, de nem akarom tönkrevágni a cuccot.)
0
0
0
0
MrApollo avatar
bszilvagyi....
Linkelted az elején hogy szted magas a hőfok..valami 34körüli idle állapot..az AMD-be kb tökéletes..kevesebbet ne is várj..főleg h irtad nálatok elég meleg van...ideális környezetbe..kb 30ra megy le az nagyon az alja..***a házba amin jó a szellőzés..és még lehet a feszt is bántod hogy ne adjon többet a lap...
Ilyen 55-60 simán lesz game alatt a DR3-al...és ne a hűtőt hibáztasd...ez ennyi...drágább hűtővel sem lesz jobb.
Mióta átjöttem AMD-ről Intelre, csak fogom a fejem mikor barátok vagy ismerősők mondják h mit tehetnének mert 60fölött vannak..
Nekem minden piszkálás nélkül egy Hyper612 V2-vel az i7 5820K-m több órás bf1 után is csak 50😃
És csak a hűtőn van 2db venti, 800on mennek. Ilyen gta V és társai alatt átlagba 45-50alatt bőven elvan a proci mert kisincs hajtva..és kap 1,025V-ot😃 Nálam a régi úgymondd "AMD-s" hőfokok..60 és felette csak tuninggal jön elő..de akkor 1.35V al a 4,5ghz meg felette.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hétfőn veszek is pár házventit, deepcool z3 a paszta.
A pasztát elkentem a procin.(A kép még előtte készült.)
https://kepkuldes.com/images/a93a02520f920a4e015b1534d0c55157.jpghttps://kepkuldes.com/images/b2d59c1d9535ec7a28fb33eda289e5a2.jpg
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi A házadban amennyi venti fér bele annyit rakjál bele. Meg milyen hűtőpasztát tettél rá?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Most nyomtam pár BF1 meccset,61fok volt max. A proci. (A gépház rendesen átmelegedett,na majd veszek pár ventit a házba)
De idle módban,30-50fok közt van.
Pedig,állítólag jó tuningra,és én még nem is tuningoltam,pedig terveztem.Nem értem miért,de játék közben normálisan alakul.
(Amúgy,délután újraraktam a rendszert,de furcsán működik. Sokat gondolkodik a rendszer,meg a radeon beállításokat hiába állítom magyarra,ugyanúgy angol marad.)
HakuDragon: Lehetséges,mert ott a gépház oldala elég forró volt mindig,most csak a teteje az egy picit,de ez valamilyen szinten normális,hiszen ott jön ki a procihűtő hője.
0
0
0
0
Hunork avatar
reszler112233: ja igen, nem írtam, nálam is. Így már mindenben azonos! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Hunork: Nekem is akörül mozog az i5 6600, igaz a szobában 20 és 24 fok közt van a hőmérséklet.
0
0
0
0
Hunork avatar
Hmmm. Olvasgatom itt a dolgokat. Nálam az i5-6600 üresjáratban gép indulásakor 23-25 fok, majd max 30-33 fok, terhelés alatt meg 45-55 fok. Persze ehhez kell venti profil a BIOS-ban. Ez az Aeneas házra vonatkozik, a Z+ Plus esetén magasabb értékek voltak.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én meg örülök ha terhelés alatt az i3-mam nem nyal be 70 fok fölé... 😂
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Vagy a másik alaplap mért félre elég rendesen
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hát, ez nem túl bíztató akkor. 😃
Ezzel a hűtővel melegebb a proci, mint a másikkal akkor úgy néz ki.. Előtte egy deepcool gammaxx 300 volt, ami lényegesen gyengébb.
Mi lehet a baj? A hűtőpasztával lehet gond? Linkeltem lejjebb képeket, hogy hogyan tettem rá a hűtőt.
(Lehet, csak kicsit túlpörgöm a témát, de ittvan, szinte semmit nem csinálok (zene megy, meg netezek), és 50fok. (33fok van a szobában. Lehet ez a gond?)
De pl. az alaplap tök szépen 35fok, azzal nincs gond. Egy Thermaltake Versa II házban van.
0
0
0
0
MrApollo avatar
Alul a CPU feliratos van a legközelebb a valós értékhez....ha a Hwinfo-t nézed...amennyibe az openhardware-t akkor ott pedig a temperature 1-es
0
0
0
0
hashimoto avatar
https://kepkuldes.com/images/ec48f592253eea619f19c661254e3fb1.png
Most melyik a helyes? A 30fok körüli, vagy az 50 fok körüli?
(az openhardwaremonitoron csak a 48fokot akartam bekarikázni)
0
0
0
0
higi08 avatar
kellene egy picit tuningolni,a padlásszoba nálunk pont ***a!

https://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=955K_perny_felv_tel_13_.png
0
0
0
0
MrApollo avatar
A hyper is elég volt 4.5ig, tökéletes volt hűtési szempontból, de ott elfogyott....ezzel felette is ellennék.
De kihasználnám a lap adotta lehetőségeket...quad channel..stb...namost a Macho..elvileg ezt nem limitálja..mert ennek azért utánna jártam, fizikai valójában meg a normál ramnak minősített Fury nemfér el..persze csak a ventijei alatt.
Feljebbhúztam a ventiket amíg lehet de így nemtetszik, mindenképp 4modulra pályázok ram ügyben.
Nem akarok vackot venni 30körül se ha újat se ha használtat nézünk..viszont az ek így átgondolva 1..nemfér be..2inkább epenisz...3pénzkidobás.
Hisz nem a hűtő tudása a rossz szimplán váltanék valami jobb alternatívára.
Esetleg a "nagy" Triton-t belehet választani? vagy ugyanúgy felejtő ahogy kisebb társaik?
0
0
0
0
Puffin avatar
MrApollo: Elég valami jobb fajta "játék" vízhűtő is, ha nem akarod az egekig húzni a procit!
0
0
0
0
MrApollo avatar
Sziasztok, nekem nem a hűtési teljesítménnyel hanem magával a kialakítással/nagysággal van gondom.
X99-es platformom van jelenleg, kb 3hónapja.
Eddig egy Hyper 612 v2 volt fent, de váltani szerettem volna vmi jobbra ami a plexi oldal révén látványosabb is illetve hűtésben is jobb.
Namost eddig körültekintő voltam mindíg, most nemtettem..és a 2oldalon lévő ram foglalatokat nemlehet kihasználni mert a vásárolt hűtő egy Macho X2 limited ami miatt a 2db fury modul is alig fér el.
Milyen AIO-ba gondolkodjak? 360as Predator nagyon durva már? a maga kb 50es használt vagy akár az új árával nézve...és elég lenne vmi "játékvíz" 30-40körül?
A házam egy InWin 707
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nem teljesen mellette, de a közelben van 😃 Nekem kellemes 😃 (Vagy csak a hőmérőm szar, kitudja)
Az előbb BF1-eztem, nagyon szépen ment(alig reccent meg, másik lappal volt drop rendesen), és ahogy néztem, 10percet játszottam kb. és akkor volt 61fok.
A pasztát rányomtam, és szépen "elterítettem" rajta. A hűtőt, pedig így raktam fel rá: (Természetesen a paszta rajta van, csak amikor a képet csináltam, még em volt rajta.)
https://kepkuldes.com/images/a93a02520f920a4e015b1534d0c55157.jpghttps://kepkuldes.com/images/b2d59c1d9535ec7a28fb33eda289e5a2.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció