Számítógép hűtése

Szerző: skinny, 2009. April 11., téma
Fórum » Asztali PC
A téma a gép vagy részegység hűtése.
Hozzászólások: 6 161
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
amúgy milyen az a zero? nem nagyon olvastam róla, de ennyiért ilyen venti kicsit gyanús... nem hangos? van értelme 3 ventinek, vagy csak a szokásos 2-3fokot nyersz vele?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nem muszáj felrakni azt a két oldalsó ventit. Nálam is csak egy van középen.
0
0
0
0
Pixx avatar
Te melyiket vennéd a 212 vagy Alpenföhn Brocken én az utóbbival szimpatizálok a Zero Infinity felejtős mivel felesleges az a nagy batár állat 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
Mindjárt más 😀 vagy ez:

[LINK]

vagy ez:

[LINK]

vagy ez:

[LINK]
0
0
0
0
Pixx avatar
Itt van főnök 😀 .: Thermaltake Commander MS-I USB 3.0
0
0
0
0
Bronson avatar
azért egy házat írhatnál hogy mibe lesz...
0
0
0
0
Pixx avatar
Sziasztok! Milyen proci hűtést javasoltok egy i7 4790s procihoz nincs tuningolva nem is lesz zárt gépházban van szellőzés el megy lényeg hogy halk legyen és minél hűvösebb 10k alatt kéne fölé ne menjünk köszi 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
fecike15: a radiátorra gondoltam, a venti az oké! 😀 Nem ismerem a házat személyesen, így nem tudom mekkora hely van benn!
0
0
0
0
no avatar
Befér mert most 2 14 centis van ott.
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem tudom a Zalman Z9-be felülre befér-e a dupla 12cm-es.
Ha igen akkor ott van még a ANTEC Kühler H1200 Pro is esetleg.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha levegős, akkor lehet Noctua NH-D14, vagy Be quiet dark rock pro 3, ha vizes, akkor NZXT Kraken X31 vagy Corsair H90 például...
0
0
0
0
Puffin avatar
fecike15: milyen összegben?
0
0
0
0
no avatar
Hali tudtok ajánlani valami jó vízhűtést I7 4790k-hoz? előre is köszi 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
a ramtól el kell hogy férjen. ha gondod is lenne, akkor arrébb csúsztatod egy slottal a két modult és akkor már tuti nem lesz gond. amiket ajánlottam 10k körül vannak
0
0
0
0
kailee avatar
hát árba max 15 de ez már a nagyon max sokat nem akarok már költeni, mert jövőre komplett csere lesz az egész.

kibírni kibírtam télen elég hűvös a szobám így a gép is az. nyáron ha az asztali nem bírta a meleget akkor laptopon toltam. Ha nem ciripelne a ventije maradhatna is. de akkor már inkább az egész proci hűtőt cserélem.

amitől tarok az max az hogy közel van a memoria modul nagyon és elég magas a memória mert hűtő bordás. nem tudom attól mennyire fér el majd.
0
0
0
0
Bronson avatar
a házad 160mm-ig támogat hűtőket, szóval viszonylag nagy a választék... nem írtál keretet, de ilyen 10k környékén vannak jó megoldások...pl

CM Hyper 212
Alpenföhn Brocken Eco
Be quiet pure rock

ezek mind teljesen korrekt áron vannak és elég lenne a procidhoz, bár nem értem hogy húztad ki idáig azzal a hűtővel...
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni. Processor hűtőt kéne vásárolnom jelenlegi hardveremhez https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/31282
Eddig mindig gyári hűtőt használtam így nem nagyon értek témához, így lenen pár kérdésem.

Mi alapján számoljam a méreteket, hogy milyen hőtő férne be. alaplapnak a paneljétől vagy a proceszortól.
Milyen márkák a viszonylag jók és nem a legdrágábbak. Bár a legdrágább is jöhet hogy legalább azt is megtanuljam.
meg milyen méretűt érdemes venni, ami ráirányítja a procira vagy ami a prociótl szívja el?

előre is köszi
0
0
0
0
VeresAdam avatar
Köszi 😃 Nekem hátsó ventis és sose meleg. Csak annyi hogy külön venti lett beletéve az enyémbe és nyomatja a hideget. Most játszottam vagy 30 percet. GPU: 51 fok, fan speed:42%/ CPU:55fok, fan speed kb 1500-1800rpm. A chieftech az teljesen új
0
0
0
0
Zoli73 avatar
VeresAdam: Nem lesz semmi baja teljesen természetes.
0
0
0
0
VeresAdam avatar
Sziasztok! 1-1 és fél óra játék után gépház teteje langyos ahol a táp van. Chiftech iArena 400w. Nem lesz baj? Nagyon csöndes, a venti az alján van. Vidáókártya játékban 50-60fok. Processzor pedig 55
0
0
0
0
reszler112233 avatar
ppista: Elég ha befér a házba. Nekem q9550-esen volt ugyan ez a hűtő, de a proci az a gyári 2.83 helyett 3.55-ön ment, de így se engedte 60 fok fölé.
0
0
0
0
ppista avatar
Intel Core 2 Quad Q9650 proci
FUJITSU D3011-A1 (CPU)
AMD Readon R7 360 OC 2GB GDDR5 GV-R736OC-2GD
ESPRIMO P5731 E85+
Keep Out 850W FX850
Szerintetek ebbe a gépbe jó lenne-e egy Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő?
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Hunork: Köszi a segítséget, MX4-em van még, azzal nincs gond, a Modecom 500W-os tápom elbírna egy X4 870K, Gigabyte R7 370 konfigot nem? Mert akkor tápot se kell majd vennem egy ideig, úgyhogy lehet, hogy azt megúsztam 😃 Neked is köszi Bronson😀
0
0
0
0
Bronson avatar
hivd fel és okosabb leszel mindjárt...
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Sziasztok!
Van egy hp 250 G2 notebook-om. A lényeg az, hogy tavaly júliusban volt garanciálisan szervizelve, komplett hűtőcsere. Akkor a hővezető cső nem vezette a hőt, az utóbb napokban pedig elkezdett zúgni mint egy traktor, rohadt hangos idegesítő, hűteni hűt, valszeg csapágyas. Elvileg van még rá garanciám, vásárlástól számított 2 évre jár, azaz aug. 19-én jár le a gari. Viszont a hp garanciaellenőrzésnél azt írja hogy már lejárt, de gondolom a rendszerükben az a dátum van bent, amikor kiszállították a kereskedésbe. Tudom, hogy egy opció hogy olajozzam meg stb... de az is csak ideiglenes megoldás, csak már lassan félek elküldeni szervízbe ezekhez a barmokhoz, mert legutóbb szétcseszték a töltőfejben a tűt, nekem kellett kiegyenesítenem. Végülis a kérdés az, hogy elméletben a gépemhez pick up & return garancia van, viszont a rendszerükben lejártként szerepel a gépem, fognak vele foglalkozni vagy azt fogják mondani hogy vigyem be ide-oda garanciajeggyel? ti mit csinálnátok ? 😃
Vagy pedig hívjam fel azt a szervízt, ami előzőleg szervizelte a gépemet?
0
0
0
0
Hunork avatar
Szia!

A Freezer 7Pro remek darab, használtam én is! Halk, könnyű szerelni, megbízható. Kicsit többe kerül, de még jobb, még nagyobb bordákkal, több hőcsővel a Freezer 13. (most ezt használom, és nagyon kellemes, a proci sosem melegszik. persze jól be kell állítani a BIOS-ban a paramétereket)
A korábban linkelt Alpenföhn sem rossz. Bár AMD procihoz mindig erősebb hűtőt ajánlanék, mert ugye jobban melegszenek, mint az Intel procik...
Itt még egy javaslat, amin sok ember spórol, ez pedig a hűtőpaszta: Arctic MX4! Nem olcsó, de megéri, és a GPU-ra is tökéletes, ha eljön az ideje a videókari újrapasztázásának.
Tápegység: FSP Hyper S 500/600 az én javaslatom. Ha Chieftec, akkor meg a CTG sorozat az ajánlott!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Arctic Freezer A11 v. 7 Pro Rev 2-ről vélemény? Próbálok mérlegelni minél több lehetőséget 😃 És bocsi az off-ért de tápegységből melyik lenne jobb? Aerocool 550W Xpredator 550M v. Chieftec GPS-600A8? Vagy esetleg vmi más?
0
0
0
0
Bronson avatar
ez egy nagyon jó kis hűtő az árért, és elég is lenne!

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
hangos, meg ha meghúzod a procit, nem lesz elég... mennyit szánsz hűtőre?
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
AMD Athlon X4 870K gyári hűtésről tud valaki mondani véleményt? Mennyire hűt jól? Vagy inkább megéri venni rá másikat? Deepcool Ice Edge Mini FS V2.0 mennyire jó? Vagy egy Arctic Cooling Alpine 64 PLUS? Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Sanko: Nem haragszok! 😀

De az egy nagyon jó hűtő, és ha én bele mertem rakni a közel 700.000 gépbe akkor hidd el te is nyugodtan bele rakhatod a tiédbe, amúgy 20.000 Ft csak most az Emag-on nagyon jól le van akciózva.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Ha egy intel pentium g3258-nak levenném a fedelét (IHS-t) akkor mennyivel hűtené jobban tuningnál egy Enermax Liqmax II 120S vízhűtés? Úgy kb 4,7GHz-ig akarom húzni.
0
0
0
0
sanko74 avatar
Zoli:ne haragudj de az ingyen sem kellene.Havernak is valami olcsó vízhűtése volt,eldurrant a cső a vga ment a kukába.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
tibi: Nekem is ez a hűtő van a CPU-n nagyon jól teszi a dolgát.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Köszi a választ. Zoli73: Akkor szerintem ezt megveszem 😀
0
0
0
0
Wakari avatar
Szerintem igazitsd meg a hűtőbordát a procin vagy pasztázd újra, én biztos ezt tenném... vagy rosszul áll vagy sok a paszta esetleg régi....
0
0
0
0
Zoli73 avatar
tibi: Ezek szerint nem elég neki az a hűtő tegyél rá egy hatékonyabbat itt sanko kollégának már ajánlottam egyet, de azt mondta neki léghűtés kell igaz hogy a folyadék hűtés minimum 2X olyan hatékony de mindegy. Az ez előtti hozzászólásomban ott a link ha érdekel.😀
0
0
0
0
tibi211 avatar
sziasztok.
AMD FX 8350 proci és egy Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő van rajta.
Játék közbe 78 fokos a proci.
A gépház oldalán van egy 12 cm-es venti plusz a ház tetején is van és a ház hátulján is.
A gépház teteje ilyenkor szinte mondhatni h forró.
Ha kilépek a játékból akkor gyorsan lehűl (persze mai játékoknál ilyen meleg, pl need for speed, R6, Gta 5.
Nem lesz következménye h ilyen meleg?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Halkan és hűvösen még semmi sem ment soha 55 fok fölé vele!
0
0
0
0
sanko74 avatar
NoobHun:nálad hogy dolgozik?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hát esetleg az ami nekem van, az nem egy rossz hűtő és asszem 158 magas. Az talán bírná.
0
0
0
0
sanko74 avatar
Zoli73:mindenképp léghűtés legyen,keret van rá.Nem sajnálom a nagyobbra sem,de a kisebb jobb volna,ha meg tud birkózni a feladatával.Nagyon örülnék ha valaki tapasztalatból tudná a választ!
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Mert ha van rá ennyi akkor én ezt ajánlom neked!

[url]http://www.emag.hu/deepcool-maelstrom-120t-processzor-huto-intel-amd-kompatibilis-dp-mael120t/pd/DTHS4YBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=5adbc02a8ec6402622c01d06e7eeef9b[/url]
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hát nem tudom. Szerintem tuningolni max a 14s-el tudsz mand valamennyit. Szerintem ezek közül egyik sem egy tuning hűtő. 😜
0
0
0
0
Zoli73 avatar
sanko74: Mennyi rá a keret?
0
0
0
0
sanko74 avatar
Hello srácok!Olyan kérdésem volna,hogy i7 6700k-hoz szeretnék lég hűtést.
Én noctuát szeretnék,de mindenképpen slim verzíót.Az első Nh-14s,ez a jobb,de ez 165mm magas.Pont ennyi férne el a gépházba.(Félek az oldal le-és-felrakásánál)A másik nh-12s lenne,kisebb teljesítménnyel,de ez 158mm magas.Elég lenne ez a procihoz?Max 4,3 Ghz-et szeretnék,többet nem!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Deepcool gammaxx 200T példàul nem rossz kis hűtő 100w-ig lehűt bármit, bár pcx-en most nem található meg,valószínűleg most nincs raktáron. Nekem a 300-as van, az 130-as tdp-ig elég, nekem ez utóbbi van, bár bőven elég lett volna az első.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció