AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
hunter93 avatar
amd, az ár/érték miatt. új gépembe két procit választottam, és teszteket néztem róla:
AMD Phenom II X2 550 3.1Ghz (24000Ft) vs. Intel Core 2 Duo E7500 2.93Ghz (30000Ft).
Az AMD győzött, néhol még az E8300 -at s utolérte. 24000Ft -ért ilyen teljesítmény azért azért nagyon nagyon jó vételnek számít.
0
0
0
0
fagyi79 avatar
tesztek szerint az intel jobb ezért an intel pártja vok
0
0
0
0
foxbet avatar
Szrintem az AMD A jobb soha nem volt vele semi gondom. Nameg ha emlékeztek a core i7-et is milyen nagydobra verték hogy menyire jó és verhetetlen nameg sorolhatnám. pedig ha az ember jobban megnézi az ára is huzós eléggé és cak 4 magos
100000Ft felett van Az AMD Phenom IIx6 nameg az opteron ezek 6 magosak és az áruk sem olyan nagy 50000Ft.

A boltban aholdolgozok ott leteszteltük és az AMD Phenom II x6 jobb volt mint a core i 7. A core i7 nak a kihasználtsága a call of duty sorozatoknál olyan volt mint a core 2 qad meg a phenom IIx4-é.

Ha kellenek a tesztünkről pontos adatok akkor vegyetek fel MSN-re MSN :kovacsmarci15@hotmail.com
0
0
0
0
DarthRoni avatar
szerintem annyival nem gyengébbek az AMD-k hogy egy 4 magos PhenomII-vel ne lehessen gyönyörűen futtatni a játékokat, jó akinek GTX400-as szériából vagy Ati 5850-e vagy nagyobb van az sztem megteheti h i7-et vesz, de szerintem mindkét gyártó jó procikat csinál, akinek van pénze vegyen Intelt, de nem biztos hogy az olcsóbb(AMD) rosszabb is 😀
0
0
0
0
LimiTED avatar
Intel-es vok de az AMD is nagyon jó 😃
0
0
0
0
Core2forever avatar
Az Intel gyártási technológiában sokkal előrehaladottabb, de az AMD az új prociaival nagyon odatett nekik, hiszen mind árban, mind teljesítményben nagyon jók. Ráadásul ez a 4magosíthatóság elég jó dolog. Én Inteles voltam de az AMD kitett magáért és inkább AMD-t veszek =)
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Én is INTEL de AMD-t se ócsárolom azok is jó procik...
0
0
0
0
no avatar
Én nekem eddig az intel naon bejött!
Naon jól bírta stb!
igaz AMD-m nm volt még haverom azt használja azt mondja h jó!
Én inkább Inteles vok de az új 6 magos AMD naon üt!
0
0
0
0
noPublicFG avatar
Az AMD a nyerő, ha az árat vesszük alapul. Az Intel a nyerő ha a teljesítményt. Céges környezetben mindenféleképpen Intelt javasolnék, otthonra viszont AMD. A konklúzió szvsz ennyi.
0
0
0
0
gameplay95 avatar
Szerintem az AMD pár szempontbol jobb (volt/maradt)minthogy 2005 ös években az intel utasitás készletének a kétszeresét tudták mint hogy
Intel-->mmx sse sse2
Amd-->mmx mmx+ 3dnow 3dnow+ sse sse2
De ez az én véleményem tudtom szerint most az ujabbak nál már sse3 sse4 stb és az intel nek is vannak olyan utasitás készletei amit az amd nem támogat
és pl az amd elég késön rakta bele a proci-iba az sse2-töt
"Ez az én véleményem"
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem a legtöbb ATI kártya lett AMD "chipsetes", hanem maga az ATI lett AMD-s, mivel felvásárolta utóbbi az előbbit 😃
Cooley: bizony, nekem is egy jókis tuningos E5200-őm volt, nagyon szépen ment, nem melegedett, passzív TX2-vel hűtöttem. Aztán ráfutottam egy B45T-re jó áron és cseréltem. Ez a proci is nagyon bejön és szerintem viszonylag jövőálló, bár én nem vagyok se hardcore gamer, se tuningmániás, de ha kell, megrángatom ezt is 😀 Ettől azonban nem lettem AMD-bérenc, vagy ilyesmi. Ahogy jön egy nekem jobb Intel proci, és kell a + power, cserélem is!
0
0
0
0
Cooley avatar
Osynho bizony van olyan, aki csak azért vesz intelt. 😀 Az viszont tényleg hülyeség, hogy akinek Intelje van, az azonnal az Intelre fog szavazni. Nekem Intelem van, de az AMD-re szavazom, és a kövi procim AMD lesz, mert az új 1055T modelljük jelenleg a legjobb ár/érték arányú processzor a piacon. De természetesen akinek van pénze, és nagy teljesítményre van szüksége az vegyen 980X-et... én speciel annyiból egy egész gépet veszek. 😃
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát mit mondjak,az AMD mostanság eléggé leelőzte az Intelt a legújabb APU rendszerével,azaz egybe van építve a CPU a GPU val,és elég komoly kis ketyere lett belőle [LINK]

The future is Fusion 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
Szilard96 írta:
Intelem volt eddig is és az is marad
Az intelek szívósabbak overheating szempontjából is...
De ez nézőpont kérdése, ha AMD-d van arra szavazol ha Inteled arra...
Szerintem ez örök vita marad 😃


OMG! "Az intelek szívósabbak overheating szempontjából is" Ezzel azt akarod mondani, hogy kevésbé melegszenek? 😃 Ez sok esetben igaz is lehet, viszont, ha pl visszatekintesz a jó kis kályha P4-esekre, máris látod, hogy elég nagy általánosítás. Nem azért szavazok Intelre, meg AMD-ra, mert épp olyanom van! Azért szavazok valamelyikre, mert az adott modell jobb ár/érték aránnyal bír, vagy csak egyszerűen jobban megfelel az elvárásaimnak. Volt több Intel és AMD procim is. Aki azt mondja, hogy csak az egyik, vagy csak a másik, az vagy nem ért a dologhoz, vagy csak az egyik gyártó termékét használja és megmagyarázhatatlan "szerelmet" érez egy márkanév iránt. A vita abban van inkább, hogy mi értelme van Inteles, vagy AMD-s szemüvegben nézni a világot? Ha például egyértelműen jobb lenne az AMD termékpalettája az Intel megoldásainál és ráadásul jobb áron is lehetne megvenni, akkor is Intelt vennél, csak mert az a cool? 😀
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Intelem volt eddig is és az is marad
Az intelek szívósabbak overheating szempontjából is...
De ez nézőpont kérdése, ha AMD-d van arra szavazol ha Inteled arra...
Szerintem ez örök vita marad 😃
0
0
0
0
hunter93 avatar
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆

Hát ez az! Azért mert az AMD gyártja, nem egyenlő azzal hogy Intelen nem is megy.
Procik terén jelenleg az Intel jobb. Na de még mindig drágább. Néhány esetben tény hogy meg is érik a felárat.
0
0
0
0
laller88 avatar
hali! , melyiknek nagyobb a támogatottsága? -Hardverileg?
0
0
0
0
azbizony avatar
toopa: Nálunk volt egy olyan boltos ami minden áron rád akarta erőltetni azt az árut ami szerinte jó 😀 Pl egy E8400 ra azt mondta hogy 8400Mhz-s meg hogy az FX 5500 kiváló játékra és olyat vegyek 😃 Kijöttem a boltból és megszakadtam a röhögéstől 😆
0
0
0
0
toopa avatar
planbmokus írta:
toopa írta:
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆

Ez az a kijelentés amitől le tudnám fejelni a falat. Vagy legalább párszor jó erősen beleverni annak a fejét aki ezt kitalálta.
A másik kedvencem épp az amit bigdave írt. Tény hogy volt időszak amikor az amd egyes processzorai jobban teljesítettek játékok alatt azonos órajelen mint az intel processzorai, de ez az általánosítás szerintem egyáltalán nem állja meg a helyét.


# 810-es hozzászólásnál lett helyesre kiigazítva az a mondat...

Lehet hogy te kiigazítottad, de elég sok ember van aki sajnos így gondolkodik. Nem egyszer hallottam ezt a két mondatot. Ha pedig esetleg megkérdezed hogy mire alapozza a kijelentését, a legtöbb nem képes értelmes választ adni.
Számomra az a legszomorúbb amikor olyan boltossal találkozom aki minden áron a vevőre akarja erőszakolni a saját álláspontját, főként ha az köszönő viszonyban sincs a valósággal. Az ilyennek csak a laikus, az informatikához keveset vagy semmit nem értő ügyfeleit sajnálom. Szerencsére találkoztam jó néhány értelmes, segítőkész eladóval is, aki megpróbálja átlátni hogy a vevőnek mire van szüksége, és normális érvekkel a jó irányba tudja terelni.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
ja csak drága az AMD-hoz viszonyítva
0
0
0
0
gara66 avatar
tudtommal az i5 a "legjobb" a játékra!
0
0
0
0
thug85 avatar
Én sem igazán szeretem az ilyen jellegű megközelítést! Túl sok tapasztalat nem áll az ilyen kijelentések mögött!
0
0
0
0
planbmokus avatar
toopa írta:
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆

Ez az a kijelentés amitől le tudnám fejelni a falat. Vagy legalább párszor jó erősen beleverni annak a fejét aki ezt kitalálta.
A másik kedvencem épp az amit bigdave írt. Tény hogy volt időszak amikor az amd egyes processzorai jobban teljesítettek játékok alatt azonos órajelen mint az intel processzorai, de ez az általánosítás szerintem egyáltalán nem állja meg a helyét.


# 810-es hozzászólásnál lett helyesre kiigazítva az a mondat...
0
0
0
0
dave500 avatar
Intel-Ati páros is nagyon jó! Énis azt használom.
0
0
0
0
toopa avatar
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆

Ez az a kijelentés amitől le tudnám fejelni a falat. Vagy legalább párszor jó erősen beleverni annak a fejét aki ezt kitalálta.
A másik kedvencem épp az amit bigdave írt. Tény hogy volt időszak amikor az amd egyes processzorai jobban teljesítettek játékok alatt azonos órajelen mint az intel processzorai, de ez az általánosítás szerintem egyáltalán nem állja meg a helyét.
0
0
0
0
planbmokus avatar
Hitoshi írta:
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆


hát ez egyértelmű 😆

Már csak a gyári hűtők a legjobbak beszólás hiányzik....
0
0
0
0
Hitoshi avatar
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆


hát ez egyértelmű 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
berki_zsolt írta:
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆

Jajj neee ez még inkább hülyeség😆😆😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Kmisi99 írta:
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!


De van: Az AMD-hez Ati-t kell venni, az Intelhez meg Nvidiát! 😆😆😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
bigdave174 írta:
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
Na még egy nagy baromság nincs ilyen hogy amd vagy hogy intel jobb játékra!
0
0
0
0
bigdave174 avatar
AMD!
Jobb ár/érték!És játékra am. is AMD!
0
0
0
0
no avatar
oksé
csaá
jó8 bár ez szentem inkább üzenő falra kellene 😆
0
0
0
0
Hitoshi avatar
looserking írta:
az én intelem 35°C és megy 100°C-n is na ? erre varjál gombot AMD vel 😆


6 magos AMD 6 GHZ-n na mind1 mi az 😢 ez csak egy a sok közül... [movie=youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sPdFE0QkxUw&hl=hu_HU&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sPdFE0QkxUw&hl=hu_HU&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/movie]
0
0
0
0
no avatar
nm úgy értem hanm ugy olvastam h még se kéne há intel és én a há-t márnak értettem 😆 am nincs eladó procim mert nekem is kéne 😆
0
0
0
0
no avatar
jaja oda hegesztette 😆
nm kell intel???
0
0
0
0
no avatar
jaja 😆 naon komoly 😆
0
0
0
0
no avatar
aham g3c1 megis nézem 😆
0
0
0
0
no avatar
jah én is így wook maradok az intel-el span 😆
0
0
0
0
no avatar
jah forintos az amd 😆
0
0
0
0
no avatar
háát nekem azért nincs annyi pénzem de inkább többet várok egy intel procira minth egy amd-m legyen 😃
0
0
0
0
no avatar
az igen haveromnak amd-je van de nm akarja lecserélni
0
0
0
0
no avatar
jah ennyi intel erősebb kitartóbb
amd olcsóbb ennyi 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
psychosocial írta:
Kmisi99 írta:
Hitoshi írta:
ez most így nem jelent semmit,mivel nem hűtő nélkül használjuk őket

Dehogynem jelent semmit. Sőt rohadt sokat láthatod. Ha inteled van nagy hőmérsékleten is vígan elvan míg az amd már kisebben is kezd megsülni



...hallod nekem 30Cfokos amd-m van, az amd ponthogy sokáig birja mert egy amd nak átlagos a 70c fok mellesleg lazán huzhatnám a procit de minek ha tökéletesen megy rajta minden???

Az intel meg leszarja ha 120 fokos is akkor is fog menni csak hamar tönkremegy. Ja én a tuning azt én egy szóval se említettem azt nem tudom mindek hoztad föl
0
0
0
0
psychosocial avatar
Kmisi99 írta:
Hitoshi írta:
ez most így nem jelent semmit,mivel nem hűtő nélkül használjuk őket

Dehogynem jelent semmit. Sőt rohadt sokat láthatod. Ha inteled van nagy hőmérsékleten is vígan elvan míg az amd már kisebben is kezd megsülni



...hallod nekem 30Cfokos amd-m van, az amd ponthogy sokáig birja mert egy amd nak átlagos a 70c fok mellesleg lazán huzhatnám a procit de minek ha tökéletesen megy rajta minden???
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hitoshi írta:
ez most így nem jelent semmit,mivel nem hűtő nélkül használjuk őket

Dehogynem jelent semmit. Sőt rohadt sokat láthatod. Ha inteled van nagy hőmérsékleten is vígan elvan míg az amd már kisebben is kezd megsülni
0
0
0
0
Hitoshi avatar
ez most így nem jelent semmit,mivel nem hűtő nélkül használjuk őket
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát igen,jobban melegszik,de ez egy brutális teszt volt
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció