AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Cooltib avatar
AMD illetve Intel párharcban nem sok különbség van teljesítményben.
Viszont árban van nem is kicsi. Aki azt a pár százalék teljesítmény többletért kiad annyival több pénzt hát tegye de nem éri meg szerintem. Ha csak nem arra hajazik hogy övé legyen a leggyorsabb gép a GÉPIGÉNY.HU-n. 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
de hallod te gyerek,ne a mostani gépemmel hasonlitsd össze a gépedet,igy jóhogy előnybe vagy,inkább a új gépmmel hasonlits,de ne a mostani kaki gépemmel

Atyaég... A kukid is hosszabb? 😃
0
0
0
0
kakas avatar
de hallod te gyerek,ne a mostani gépemmel hasonlitsd össze a gépedet,igy jóhogy előnybe vagy,inkább a új gépmmel hasonlits,de ne a mostani kaki gépemmel
0
0
0
0
planbmokus avatar
kakas írta:
planbmokus még annyit hozzátennék hogy a VGAd az egy vicc tehát az 5850,ugyanis a 295 minden tesztbe megverte az 5850 et,néhol még az 5870et is megverte,az 5870 és a 295 kb 1 szinten vannak.


Az 5850 egy igen jó kártya. Nem tudom nézted-e a tomshardveres tesztet, de a gtx470-et 1600 feletti felbontásoknál befogja, sőt, 1920-tól sok helyen meg is veri.
Én szerintem aki megteheti, hogy vesz egy 5850-et vagy egy gtx470-et, az nem 17" monitoron fog játszin 800x600-on...
Az 5850 meg a GTX 295 nem egy súlycsoport semmilyen szinten: se ár, se dx, se fogyasztás, se hőtermelés szempontjából. Értelmetlen az összehasonlítás. Ennyi erővel összemérhetnénk egy VOODOO 3-at egy ASUS MARS-al. Mi értelme lenne? Semmi.
A GTX295nek a 4870X2 volt az ellenfele. PONT.
Az 5870-nek a GTX480 az ellenfele. PONT.
Az 5850-nek a GTX470 az ellenfele. PONT.
AZ 5970-nek MÉG nincs ellenfele...

kakas írta:
konsti csak azért mondom mert itt mondja a gyerek hogy vagánykodom a jelenlegi gépemmel stb..akkor nézze meg az ő gépét nahát az se sokkal jobb az új gépem meg verni fogja rendesen,szal ne szoljón be


Ha már ennyire össze szeretnéd hasonlítani.
A nem sokkal jobb:
A PENTIUM D-nél kb 160%-al gyorsabb egy Phenom II, ha csak egy magot használ.....
A 9500Gt-nél kb 180%-al gyorsabb az alapórajeles 5850....
http://www.hwcompare.com/graphics/compare.php?c=Radeon-HD-5850-vs-GeForce-9500-GT-DDR2
De mondjuk a Colorsit tápodat szívesen összehasonlítanám a Cooler Master-emmel. Lehet te nyernél 😃

És. Nem akartam kérkedni a gépemmel. Nem akartam felvágni vele.
De egy 5 éves konstrukciót nem lehet összehasonlítani egy Mai Felső-Középkategóriás géppel.
Ha nagyon szeretnéd látni a különbségeket, privátban egyeztessünk, lejöhetsz hozzám a gépeddel, és le is tesztelem előtted az egészet! Ha bárkinek hasonló jellegű kritikája, hitetlensége, vagy csak hozzá-nem értősége lenne, nyugodtan írjon egy privátot, és ha megoldható, megnézheted élőben a tesztet.

És mellesleg semmit nem értek a számítógéphez, 11 éve van gépe a családomnak, 4 éve sajátom, Informatika tagozatos gimnáziumba jártam, és egy informatikai cégnél dolgozom. Napi 6-8 órában webfejlesztéssel, fotóretusálással, videóklipp-készítéssel, rendszerállítással és telepítéssel foglalkozom.
Szabadidőmben "gamer"kedem, illetve a saját honlapunkat alakítgatom.
De nem szeretnék önéletrajzot írni, úgyhogy be is fejeztem. Köszönöm.
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
most néztem egy Q9650 vs i7-940 tesztet,nagyon necces a dolog,de azt kell mondjam hogy az i7-940 otthaggya.
http://www.anandtech.com/bench/Product/49?vs=46


A Nehalem más ketegória. Nem tudom mi értelme a jóval öregebb Core2esekhez hasonlítani.
Itt egy rendes teszt: [LINK]
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
most néztem egy Q9650 vs i7-940 tesztet,nagyon necces a dolog,de azt kell mondjam hogy az i7-940 otthaggya.
http://www.anandtech.com/bench/Product/49?vs=46



Játékokban viszont nem nagy különbség van az adott teszt alapján köztük, sőt, szinte semmi....
0
0
0
0
kakas avatar
most néztem egy Q9650 vs i7-940 tesztet,nagyon necces a dolog,de azt kell mondjam hogy az i7-940 otthaggya.
http://www.anandtech.com/bench/Product/49?vs=46
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
én néztem összehasonlítást i5-750 ről és i7-920 ról,és játékokban, meg jó néhány benchmarkban is győzött a jóval olcsóbb i5-750
0
0
0
0
kakas avatar
igen,de még az i7 920-at is megfogja rendesen
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
Teszt alapján a Q9650 kb 1 szinten van a PhenomII X4 965BE-vel
http://www.anandtech.com/bench/Product/49?vs=47


Q9650, i5-750,Phenom II 965BE .... ezek kb egy kategória
0
0
0
0
kakas avatar
Teszt alapján a Q9650 kb 1 szinten van a PhenomII X4 965BE-vel
http://www.anandtech.com/bench/Product/49?vs=47
0
0
0
0
no avatar
Szerintem mindegy hogy mikor jelent meg a 775-ös foglalat lényeg az hogy van😀
0
0
0
0
GRANDE avatar
http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=102 ( nézzétek meg az összehasonlítást, leg főkkéb a játékoknál mivel az benne az érdekes)
0
0
0
0
kakas avatar
én ezen már nem fogok vitatkozni
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
azt írtam ne szóld le de rosszul fogalmaztam úgy értettem hogy amivel nem vagy tisztában arról ne írja mert azért több mint 4 évet megélt az intel 775 ös foglalata szóval nem úgy van ahogy gondoltad hogy megcsinálta és abba hagyta hamar a fejlesztését
0
0
0
0
kakas avatar
most nem fogom megszámolni egyenként...meg miért és mit néznék le?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
kakas írta:
igaza van hunter93nak,most az intel ugye megcsinálta a 775ös foglalatot csinált bele 20 procit és akkor abba is hagyta a 775öt ebből van a nagy bukta,de ha fejlesztené tovább a 775öt akkor abból még jó bevétel is jönne mert sok embernek még 775 lapja van,és akkor még mellete fejleszti az 1156+1366ot

Csak hogy felvilágosítsalak az lga775 ös processzor foglalat 2004 ben jelent meg amit nem tudsz azt ne szóld le ja és nem 20 procit csinált bele hanem kb 50db ot minimum a végében viszont igazad van de ezt mindannyian tudjuk
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
igaza van hunter93nak,most az intel ugye megcsinálta a 775ös foglalatot csinált bele 20 procit és akkor abba is hagyta a 775öt ebből van a nagy bukta,de ha fejlesztené tovább a 775öt akkor abból még jó bevétel is jönne mert sok embernek még 775 lapja van,és akkor még mellete fejleszti az 1156+1366ot


A 775ös foglalat nagyon szép kort megélt, sok processzor ebben működött, de itt volt az idő a modernizálásra. Nincs ebben semmi gáz, haladni kell a korral. Így lett AGP-ből PCI-e, PATA-ból SATA, és így tovább. Inkább az a gond, hogy ennyi foglalat van életben és hogy sajnos a jobb 775ös procik drágák. Szerintem egy E5200-E5300 simán életképes 3,6Ghz körül. És használtan 11-12 ezerért lehet kapni.
Bevétele meg pont abból van egy cégnek, hogy kiadja az újdonságot és jó marketinggel elhiteti a júzerrel ,hogy neki bizony nem jó a 775ös, vegyen i7et, mert az a tuti! Ezzel a módszerrel fogynak az alaplapok is Hidd el, jól tudja az Intel, hogy mit kell tennie a profit érdekében... 😀
0
0
0
0
hunter93 avatar
kakas írta:
igaza van hunter93nak,most az intel ugye megcsinálta a 775ös foglalatot csinált bele 20 procit és akkor abba is hagyta a 775öt ebből van a nagy bukta,de ha fejlesztené tovább a 775öt akkor abból még jó bevétel is jönne mert sok embernek még 775 lapja van,és akkor még mellete fejleszti az 1156+1366ot

úgy ám!
0
0
0
0
kakas avatar
igaza van hunter93nak,most az intel ugye megcsinálta a 775ös foglalatot csinált bele 20 procit és akkor abba is hagyta a 775öt ebből van a nagy bukta,de ha fejlesztené tovább a 775öt akkor abból még jó bevétel is jönne mert sok embernek még 775 lapja van,és akkor még mellete fejleszti az 1156+1366ot
0
0
0
0
Hitoshi avatar
nem az hogy szegény de épp eszű ember (elnézést a megfogalmazásért) nem dob ki feleslegesen pénzt csak arra amire neki kell és egy Phenom II esek is negálják a helyüket
0
0
0
0
hunter93 avatar
kakas írta:
pedig a C2Q Q9650 drágább az i7-860nál meg a 920nál is,szal a C2Q Q9650 ára alatt már lehetne i7et venni,csak oda meg drágább az alaplap

a q9650 magas ára még magyarázható azzal is hogy csökkentették a gyártási intervallumokat és kevés áll rendelkezésre, nem biztos hogy igaz, de lehet benne valami mert pár hónap és vége az lga775-nek. az intelben csak azt utálom nagyon, hogy nem terveznek időálló foglalatot, az marha nagy hülyeség az inteltől hogy 2011 -re leáll az lga1366 gyártása. jókat gyártanak de a szegényebb emberekre nem gondolnak.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
naja és ráadásul ha nincs is AM3 -mas lapod vagy DDR3 -mas memód akkor se kétségbeesni
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
pedig a C2Q Q9650 drágább az i7-860nál meg a 920nál is,szal a C2Q Q9650 ára alatt már lehetne i7et venni,csak oda meg drágább az alaplap

Hát ez a baj, a C2Q-k árai befagytak jó rég óta. Szerintem nem éri meg egy ilyen proci, mert az árából kapsz egy AM3-as lapot + egy 4 magosítható Phenom II-őt.
0
0
0
0
kakas avatar
pedig a C2Q Q9650 drágább az i7-860nál meg a 920nál is,szal a C2Q Q9650 ára alatt már lehetne i7et venni,csak oda meg drágább az alaplap
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Osynho írta:
AxlZoli írta:
Devis írta:
kakas írta:
Végülis PhenomII X4 procit nem is lehet nagyon kihasználni,mert elég erős,és a mostani játékok nem igényelnek nagy gépet(kivéve 1,2)

ugyanezt sztem elmondhatnád i7-ről is...



Ember legyen a talpán aki kihasználja 100%-osan ezeket a procikat otthoni környezetben 😀 Max ha fanatikus játékos és nőt még nem látott 😃


Pont nem a játékok miatt jók a sok magos cpu-k (bár ott is jól jön sok esetben), hanem a 3D renderelésnél, konvertálásnaál, videó vágásnál stb. Van egy építész haverom aki 3D-ben tervez és ugye ott minél több mag van, annál gyorsabb a dolog, tehát lineáris a növekedés. Nagyon nem mindegy, hogy egy terv 1 éjszaka alatt készül el, vagy 1-2 óra alatt... Nah ő akar most 4 magos Athlonról i7-re váltani és oda például az a nyerő.


Igen, azért a CAD típusú software-ekhez kell az a plus power 😀

A C2Q Q9650 is az élvonalba tartozik😎
0
0
0
0
kakas avatar
de azért egy C2Q Q9650 is belesorolható a csúcskategoriák közé
0
0
0
0
Osynho avatar
AxlZoli írta:
Devis írta:
kakas írta:
Végülis PhenomII X4 procit nem is lehet nagyon kihasználni,mert elég erős,és a mostani játékok nem igényelnek nagy gépet(kivéve 1,2)

ugyanezt sztem elmondhatnád i7-ről is...



Ember legyen a talpán aki kihasználja 100%-osan ezeket a procikat otthoni környezetben 😀 Max ha fanatikus játékos és nőt még nem látott 😃


Pont nem a játékok miatt jók a sok magos cpu-k (bár ott is jól jön sok esetben), hanem a 3D renderelésnél, konvertálásnaál, videó vágásnál stb. Van egy építész haverom aki 3D-ben tervez és ugye ott minél több mag van, annál gyorsabb a dolog, tehát lineáris a növekedés. Nagyon nem mindegy, hogy egy terv 1 éjszaka alatt készül el, vagy 1-2 óra alatt... Nah ő akar most 4 magos Athlonról i7-re váltani és oda például az a nyerő.
0
0
0
0
kakas avatar
meg még elmondható a C2Q 9000 családhoz(Q9650,Q9550)
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Devis írta:
kakas írta:
Végülis PhenomII X4 procit nem is lehet nagyon kihasználni,mert elég erős,és a mostani játékok nem igényelnek nagy gépet(kivéve 1,2)

ugyanezt sztem elmondhatnád i7-ről is...



Ember legyen a talpán aki kihasználja 100%-osan ezeket a procikat otthoni környezetben 😀 Max ha fanatikus játékos és nőt még nem látott 😃
0
0
0
0
Devis avatar
kakas írta:
Végülis PhenomII X4 procit nem is lehet nagyon kihasználni,mert elég erős,és a mostani játékok nem igényelnek nagy gépet(kivéve 1,2)

ugyanezt sztem elmondhatnád i7-ről is...
0
0
0
0
kakas avatar
van benne valami amit mondassz,de azt bekell vallani hogy az nV Geforce családba 1 kártya sem veri az 5970et,persze a quadronál meg a teslanál már verné,de az nem játékra van kifejlesztve
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
Ati+Amd az olcsó és teljesitménybe is jó,Nvidia+Intel drága teljesitménybe jó.Kinek mire van pénze..itt ez a lényeg

Ez mekkora általánosítás már!...😆 AZ egy dolog, hogy az AMD a csúcskategóriában nincs versenyben az Intellel teljseítményt nézve (még), de az ár értékben annál inkább. Az AM3 foglalat jövőálló,támogatja a majd megjelenő 6 magos AMD-ket, az AM3-as procik visszafelé kompatibilisek az AM2+-al és mennek DDR2 és DDR3 rammal is. Eközben Intelnél van 3 foglalat, amiből az S775-re már nem fejlesztenek, a bele való procik 1-1,5 éve beragadt áron mennek, és csak az S1366-os foglalat néz ki időtállónak. Ebbe viszont csak az egyébként baromi jó i7-esek mennek, amik jó drágák és a legtöbb embernek feleslegesek is. Ezen kívül az alaplapok se olcsók, holott pl a memvezérlő ugye a prociban van… Most váltottam Intelről (E5200), nagyon szerettem a kis tuningos dögöt, de 18 ezerért kaptam egy 4 magosítható Phenom II-őt. Szerintem jó üzlet volt és egy darabig nem lesz gondom a póverrel.
Vga-k terén még viccesebb a kiejelntésed. Az nVidia évek óta vergődik, nevezgeti át a kártyáit, érdemi fejlesztést nem mutatot be. Most jókora késéssel megérkeztek a Fermik, amik jók lettek, de rengeteget zabálnak és hangosak, melegszenek. Ezen kívül még mindig a Radeon 5970 a leggyorsabb videókártya. A késés miatt elég jelentős hátrányban vannak a zöldek, egy komplett Radeon család kint van már (és fogy is szépen), ráadásul amint kijön az nVidia, a kialakuló árversenyben nehéz dolga lesz, mivel egy Radeont sokkal olcsóbban lehet előállítani, így az árcsökkentés egyszerűbb az AMD-nek. (ahogy a 4000es sorozat esetében is láthattuk). Persze mindez nekünk fogyasztóknak nem kedvez, hiszen nincs igazi piaci verseny, nem kapunk 30-35 ezerért jó erős középkategóriás kártyát (mint anno a 4850 volt). Remélem a kisebb Fermik jók lesznek és vmi kis harc kialakul.
0
0
0
0
Cooltib avatar
kakas írta:
Ati+Amd az olcsó és teljesitménybe is jó,Nvidia+Intel drága teljesitménybe jó.Kinek mire van pénze..itt ez a lényeg


Teljesen igazad van. 😆
0
0
0
0
kakas avatar
Végülis PhenomII X4 procit nem is lehet nagyon kihasználni,mert elég erős,és a mostani játékok nem igényelnek nagy gépet(kivéve 1,2)
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Én itt a munkahelyen Core 2 Duo-t használok Nvidia-val, otthon 965 Black Edition-t Atival. Egyformán stabilak, mind a kettő megfelel arra amire kell. Intellel dolgozok, AMD a szórakozás 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Tessék csak szétnézni az interneten, tele van benchmarkokkal, egy phenom II súrolja egy 920-as i7 teljesítményét. Igaz, alulról súrolja, a bökkenő az, hogy a legerősebb phenom II is 150 euróval olcsóbb, mint az i7.
Ja, és el ne felejtsem: Intelt szeretem én, szóval intel +1 😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Aki nem tud értelmes ember módjára társalogni, az kérem szépen ne szóljon hozzá a témához!

krisz44: Egyszer már figyelmeztettelek, ez lesz a második! Még egy nem lesz!
0
0
0
0
konsti avatar
de én se annyit irtam félreértés ne essék és nem is akartam itt vitatkozni csak hát krisz barátunk másképp gondolta...és amugy igazad van 😀
0
0
0
0
adamovszki avatar
Én az Interre Szavazok!!!!!😀
0
0
0
0
toopa avatar
Nem felesleges a topic, hiszen értelmes emberek módjára is lehet különböző álláspontokat képviselni. Ha visszaolvasol pl. 2 oldalt, akkor láthatod hogy planbmokus-al normális hangnemben megvitattuk egymással a dolgot, nem csak annyit írogattunk a másiknak hogy az amd vagy az intel a sz*r. 😉
0
0
0
0
konsti avatar
Sztem meg ...hát nem akarok senkit megbántani de sztem ien topicot fölösleges létrehozni eleve mert ez lesz belöle mindig ...itt már csak tényleg az dönt néha h kinek mi tetszik😀AMD is jo INTEL is jo 😀mind1-ik másba egyik árba másik teljesitménybe.
0
0
0
0
toopa avatar
AxlZoli-nak igaza van, nem kellene rontani ilyen óvodás dolgokkal a színvonalat hogy kinek jobb a gépe. Attól hogy valaki nem rendelkezik úgymond csúcsgéppel, még érthet az informatikához, és nem biztos hogy hülyeségeket beszél, veled ellentétben kedves krisz44!
Ha annyira meg vagy győződve róla hogy csak az intel a jó, akkor vegyél azt, de ha nem tudsz értelmes indokokat felsorakoztatni amellett hogy miért olyan "sz*r" az AMD, akkor inkább ne is szólj hozzá a témához.
Elnézést mindenkitől, de már nem tudtam szótlanul nézni ami itt ment az utóbbi pár hsz-ben, kicsit felment benenm a pumpa.
0
0
0
0
konsti avatar
én probáltam igy is kulturált maradni ha erre értitek 😀
0
0
0
0
kakas avatar
Ati+Amd az olcsó és teljesitménybe is jó,Nvidia+Intel drága teljesitménybe jó.Kinek mire van pénze..itt ez a lényeg
0
0
0
0
Hitoshi avatar
pénz beszél kutya ugat.és sokkal megfizethetőbb egy AMD
0
0
0
0
Cooltib avatar
Én az AMD-re szavazok mert ATI-is kártyához AMD dukál. Mivel ár érték arányban az ATI a nyerő így nem nehéz kitalálni hogy mit rakok alá. Évek óta AMD-t használok és semmi gondom nem volt vele. Mostani procimat is 2800-ról 3200-re húztam gond nélkül nincs kék halál vagy lefagyás és egy 10ezer forintos hűtővel. Ráadásul 3 magos a proci de fel tudtam oldani a 4. magot azóta is úgy használom. Így lett egy 4 magos procim ami 3200-őn fut magonként. AMD a nyerő nálam. De kinek a papné kinek a kutyája. 😆
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Jól elmászott a topik témája. Erre aztán semmi szükség, hogy egymás gépét kritizáljuk.

Vitatkozni lehet normálisan, kultúráltan is. Érvekkel alátámasztva pedig még tanulságos is lehet(ne)
0
0
0
0
no avatar
konsti az új géped se lesz valami csúcs kataegória.
0
0
0
0
konsti avatar
kakas írta:
konsti csak azért mondom mert itt mondja a gyerek hogy vagánykodom a jelenlegi gépemmel stb..akkor nézze meg az ő gépét nahát az se sokkal jobb az új gépem meg verni fogja rendesen,szal ne szoljón be

jo de te is hüeségeket beszélsz 5870 és gtx 295 naon nem egy szinten vannak ... és a másik pedig h ez hüeség h nekem jobb gépem van mint neked bebebe .....ovoda -.-
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció