AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kakas avatar
lehet hogy a mostani asrock lapok jók,de a régiekről inkább ne beszéljünk,és ez alapján állítok róla ilyet.
0
0
0
0
SkyWolf avatar
En maradok az ASrock es az amd es az nvidia parositasnal 😀
Nekem is ilyen parositasom lessz 😆
0
0
0
0
kakas avatar
hát igen...de én már akkor se bízom az Asrockba
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
i7(1366) procihoz már komoly alaplap kell,nem pedig ASrock

"ebből az Asus P6T a jó,többi az vicc"
Az a vicc, h ilyeneket állítasz. Van bármely lapról tapasztalatod? Beszéltél már egy tulajjal, számtechboltos emberkével, vagy csak akár egy hozzáértővel is?
Az Asrock igen is jó lapokat gyárt.
Itt van például egy érdekes cikk, érdemes átolvasnod:
[LINK]
0
0
0
0
sagesz93 avatar
ja, én is, csak az mind p3 és p4-es gépek voltak.
ha az i7-es és amd-s lapokról hallasz, linkeld...
0
0
0
0
kakas avatar
hát az asrockról is hallotam már 1,2 panaszt..
0
0
0
0
sagesz93 avatar
az asrock komoly... a supercomputer bealázza az asusodat...
árban mindig az ugyanolyan teljesítményü lapok alatt van...
nem kéne őket már szídni, mivel az asus leányvállalata, már nem az 5-6éve gyártott lapok minőségét hozza..
0
0
0
0
kakas avatar
ebből az Asus P6T a jó,többi az vicc.Ittvan még pár alaplap
1. http://www.idcomputer.hu/termek/alaplap-motherboard/intel-socket-1366/gigabyte-gax58aud5-1366_3514.php

2.http://www.idcomputer.hu/termek/alaplap-motherboard/intel-socket-1366/gigabyte-gaex58-extreme-1366_3080.php

3.http://www.idcomputer.hu/termek/alaplap-motherboard/intel-socket-1366/asus-p6t-deluxe-v2-1366_3252.php

4.http://www.idcomputer.hu/termek/alaplap-motherboard/intel-socket-1366/asus-rampage-ii-extreme-1366_1194.php

i7(1366) procihoz már komoly alaplap kell,nem pedig ASrock
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
i7be csak az a baj hogy nagyon drága neki az alaplap,tehát a jó lapok 50 fölött kezdődnek(1366)


[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
kakas avatar
i7be csak az a baj hogy nagyon drága neki az alaplap,tehát a jó lapok 50 fölött kezdődnek(1366)
0
0
0
0
Osynho avatar
Lizard írta:
Osynho írta:
hudini1994 írta:
Sztem is Intel inkább,mint az AMD😃


ÉS ennek van valami magyarázata is? 😊


sztem a magyarázat: divat...😆


Persze, a kérdés költői volt részemről... 😂
0
0
0
0
Lizard avatar
Osynho írta:
hudini1994 írta:
Sztem is Intel inkább,mint az AMD😃


ÉS ennek van valami magyarázata is? 😊


sztem a magyarázat: divat...😆
0
0
0
0
Osynho avatar
hudini1994 írta:
Sztem is Intel inkább,mint az AMD😃


ÉS ennek van valami magyarázata is? 😊
0
0
0
0
hudini1994 avatar
Sztem is Intel inkább,mint az AMD😃
0
0
0
0
konsti avatar
Akk tévedtem de akkor is sztem I7 980X -nél nem kell több😀egyelöre...
0
0
0
0
Osynho avatar
konsti írta:
Osynho írta:
planbmokus írta:
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Játékra. 😃

Az AMD azonban kijelentette, amennyiben csinál ellenfelet az I7 extreme sorozatának, az áraik nem az intel árpolitikáját fogják követni.
Számomra ez több mint szimpatikus.

Osynho:
Az opteron-okat sajna nehéz beszerezni. És irtózatosan drágák.
Itthon egy hat magos kerül majdnem 800k-ba...
http://www.argep.hu/product_1056057.html
És sajnos nagyon kevés olyan lap van hozzá, amibe lehet mondjuk "gamer" videókarit tenni.


Az egy beragadt ár, ráadásul a régebbi szériából... http://prohardver.hu/hir/elrajtoltak_12_magos_opteronok_6100_amd.html
744 dollár-tól van 12 magos, ami ugye nálunk inkább euróban értendő, de még az is 200e alatt van. Ami meg a tudásához mérten annyira nem is sok. Persze, hogy nem kapsz hozzá alaplapot minden sarkon, ez nem az a kategória, csak annyit akartam mondani, hogy azért van komoly proci az AMD-nél is.


De javitsatok ki ha nincs igazam én ugy tudtam h az opteronok szerverprocesszorok és játékra teljesen alkalmatlanok vagy tévednék?


Miért lennének alkalmatlanok? Még tuningolni is lehet őket elég szépen 😆 Igaz ott már leeszik a hajadat 😀
Itt meg egy fini alaplap:
[LINK]
2 proci, 2 16x-ps PCI-e, 16 ram slot....
Elég
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Kár, hogy csak 2 nagy procigyártó termékeit lehet többségében beszerezni. Nem ártana most sem egy harmadik mint anno a Cyrix a 6x86-osokkal 😃😃😃
0
0
0
0
@insane666 avatar
Valami hiba volt az oldallal, mert amit írtam máshol jelent meg.
0
0
0
0
konsti avatar
Osynho írta:
planbmokus írta:
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Játékra. 😃

Az AMD azonban kijelentette, amennyiben csinál ellenfelet az I7 extreme sorozatának, az áraik nem az intel árpolitikáját fogják követni.
Számomra ez több mint szimpatikus.

Osynho:
Az opteron-okat sajna nehéz beszerezni. És irtózatosan drágák.
Itthon egy hat magos kerül majdnem 800k-ba...
http://www.argep.hu/product_1056057.html
És sajnos nagyon kevés olyan lap van hozzá, amibe lehet mondjuk "gamer" videókarit tenni.


Az egy beragadt ár, ráadásul a régebbi szériából... http://prohardver.hu/hir/elrajtoltak_12_magos_opteronok_6100_amd.html
744 dollár-tól van 12 magos, ami ugye nálunk inkább euróban értendő, de még az is 200e alatt van. Ami meg a tudásához mérten annyira nem is sok. Persze, hogy nem kapsz hozzá alaplapot minden sarkon, ez nem az a kategória, csak annyit akartam mondani, hogy azért van komoly proci az AMD-nél is.


De javitsatok ki ha nincs igazam én ugy tudtam h az opteronok szerverprocesszorok és játékra teljesen alkalmatlanok vagy tévednék?
0
0
0
0
Osynho avatar
planbmokus írta:
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Játékra. 😃

Az AMD azonban kijelentette, amennyiben csinál ellenfelet az I7 extreme sorozatának, az áraik nem az intel árpolitikáját fogják követni.
Számomra ez több mint szimpatikus.

Osynho:
Az opteron-okat sajna nehéz beszerezni. És irtózatosan drágák.
Itthon egy hat magos kerül majdnem 800k-ba...
http://www.argep.hu/product_1056057.html
És sajnos nagyon kevés olyan lap van hozzá, amibe lehet mondjuk "gamer" videókarit tenni.


Az egy beragadt ár, ráadásul a régebbi szériából... http://prohardver.hu/hir/elrajtoltak_12_magos_opteronok_6100_amd.html
744 dollár-tól van 12 magos, ami ugye nálunk inkább euróban értendő, de még az is 200e alatt van. Ami meg a tudásához mérten annyira nem is sok. Persze, hogy nem kapsz hozzá alaplapot minden sarkon, ez nem az a kategória, csak annyit akartam mondani, hogy azért van komoly proci az AMD-nél is.
0
0
0
0
planbmokus avatar
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Játékra. 😃

Az AMD azonban kijelentette, amennyiben csinál ellenfelet az I7 extreme sorozatának, az áraik nem az intel árpolitikáját fogják követni.
Számomra ez több mint szimpatikus.

Osynho:
Az opteron-okat sajna nehéz beszerezni. És irtózatosan drágák.
Itthon egy hat magos kerül majdnem 800k-ba...
http://www.argep.hu/product_1056057.html
És sajnos nagyon kevés olyan lap van hozzá, amibe lehet mondjuk "gamer" videókarit tenni.
0
0
0
0
Osynho avatar
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Kint vannak pl a 12 magos Opteronok, 4 csatornás memóriavezérlővel... És ahhoz képest nem is olyan drágák.
0
0
0
0
Cooltib avatar
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆
0
0
0
0
planbmokus avatar
Bsmarcona megkeveredett a html kód látványától.
Olvasd el azt amit én írtam, meg ami bsmarconánál van, és látod hogy kakas második hozzászólásába szerkesztett bele.

Szóval bsmarcona.
Az 5970 ellenfele még nincs kint. (ha lesz). Pont.
Az Nv sem buta annyira, hogy 1GPU-s karit küldjön egy 2Gpu-s ellen. Hisz eleve eldöntött.

Ez olyan mintha lenne egy doboz Heineken-ed a haverodnak meg 2 doboz Kőbányaija, és te azt állítanád, hogy neked van több.

Kérem nem sarkítani, hogy "pl a 3870 x2-nek két magja van, mégis lassabb, mint az GTX285" és hasonlók.

Köszönöm 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
Osynho,Jujj, bárcsak ne írtál volna. A P4-eket a korabeli Athlon 64-ek, ill később az Athlon X2esek szépen verték pl. A Netburst architektúra tulajdonképpen egy zsákutca volt, az Intel hatalmas órajeleket akart elérni, de közbeszólt az iszonyatosan magas fogyasztás. Közben a jóval alacsonyabb órajelen járó AMD-k erősebbek voltak egy hasonló P4-nél. Ezért is volt a Pentiumokhoz kötődő jelölés az a AMD-nél (3200+, ami ugye csak 2Ghz-es volt ,de egy 3,2Ghz-es Intelnek felelt meg) .
Az Intel a Core alapú procikkal alkotott nagyot, amivel a Phenom II volt hivatott versenyezni. Az i7-re még nincs válasz, de nem is egy árkategória...
Látszik, hogy nem régóta vagy a "hardverek világában", ami nem is lenne baj, csak akkor ne írkálj ilyeneket. Vagy előtte tájékozódj. Smiley
Egyébként nem értem, hogy miért jó neked, ha egy tőled független, profitorientált cég terméke jobb, mint egy másik hasonló cég terméke? Te az Intelnél dolgozol? Pont hogy a minél élesebb verseny lenne a fogyasztók érdeke!
Az nVidia meg nem most b@szta el, az elmúlt évek taktikája nem jött be nekik, és most elég nagy hátrányban vannak a játékos vga piacon.Ezt most nekem irtad?


Igen, a hozzászólásodra reagáltam. Ha nem a tied, akkor nem neked szól ,de attól még igaz 😀
0
0
0
0
Hitoshi avatar
berki_zsolt írta:
Szerintem most nagyon rossz árpolitikát választott az intel, és könnyen nagyobb részesedése lehet majd az AMD-nek a processzor-piacból! Teljesítményben túl nagy különbség pedig nincs..


hát igen itt van egy kis cikk az AMD bevételéről [LINK]
0
0
0
0
kakas avatar
Osynho,Jujj, bárcsak ne írtál volna. A P4-eket a korabeli Athlon 64-ek, ill később az Athlon X2esek szépen verték pl. A Netburst architektúra tulajdonképpen egy zsákutca volt, az Intel hatalmas órajeleket akart elérni, de közbeszólt az iszonyatosan magas fogyasztás. Közben a jóval alacsonyabb órajelen járó AMD-k erősebbek voltak egy hasonló P4-nél. Ezért is volt a Pentiumokhoz kötődő jelölés az a AMD-nél (3200+, ami ugye csak 2Ghz-es volt ,de egy 3,2Ghz-es Intelnek felelt meg) .
Az Intel a Core alapú procikkal alkotott nagyot, amivel a Phenom II volt hivatott versenyezni. Az i7-re még nincs válasz, de nem is egy árkategória...
Látszik, hogy nem régóta vagy a "hardverek világában", ami nem is lenne baj, csak akkor ne írkálj ilyeneket. Vagy előtte tájékozódj. Smiley
Egyébként nem értem, hogy miért jó neked, ha egy tőled független, profitorientált cég terméke jobb, mint egy másik hasonló cég terméke? Te az Intelnél dolgozol? Pont hogy a minél élesebb verseny lenne a fogyasztók érdeke!
Az nVidia meg nem most b@szta el, az elmúlt évek taktikája nem jött be nekik, és most elég nagy hátrányban vannak a játékos vga piacon.Ezt most nekem irtad?
0
0
0
0
Osynho avatar
hunter93 írta:
Osynho írta:
kakas írta:
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.


Jujj, bárcsak ne írtál volna. A P4-eket a korabeli Athlon 64-ek, ill később az Athlon X2esek szépen verték pl. A Netburst architektúra tulajdonképpen egy zsákutca volt, az Intel hatalmas órajeleket akart elérni, de közbeszólt az iszonyatosan magas fogyasztás. Közben a jóval alacsonyabb órajelen járó AMD-k erősebbek voltak egy hasonló P4-nél. Ezért is volt a Pentiumokhoz kötődő jelölés az a AMD-nél (3200+, ami ugye csak 2Ghz-es volt ,de egy 3,2Ghz-es Intelnek felelt meg) .
Az Intel a Core alapú procikkal alkotott nagyot, amivel a Phenom II volt hivatott versenyezni. Az i7-re még nincs válasz, de nem is egy árkategória...
Látszik, hogy nem régóta vagy a "hardverek világában", ami nem is lenne baj, csak akkor ne írkálj ilyeneket. Vagy előtte tájékozódj. 😀
Egyébként nem értem, hogy miért jó neked, ha egy tőled független, profitorientált cég terméke jobb, mint egy másik hasonló cég terméke? Te az Intelnél dolgozol? Pont hogy a minél élesebb verseny lenne a fogyasztók érdeke!
Az nVidia meg nem most b@szta el, az elmúlt évek taktikája nem jött be nekik, és most elég nagy hátrányban vannak a játékos vga piacon.

Ez így van. Alá is tudom támasztani: az AMD Athlon Xp 2200+ -om alap órajele 1.8Ghz, jelenleg OC -n van 1.9Ghz-en és cod4-ben lehagytam a haverom Intel Celeron 2.8Ghz -es processzorát (a gépében ugyanaz a kártya és ugyanakkora ram volt).


Persze, a Celeron meg játékra nagyon kevés, hiszen egy elég erősen butított P4-es.
0
0
0
0
hunter93 avatar
Osynho írta:
kakas írta:
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.


Jujj, bárcsak ne írtál volna. A P4-eket a korabeli Athlon 64-ek, ill később az Athlon X2esek szépen verték pl. A Netburst architektúra tulajdonképpen egy zsákutca volt, az Intel hatalmas órajeleket akart elérni, de közbeszólt az iszonyatosan magas fogyasztás. Közben a jóval alacsonyabb órajelen járó AMD-k erősebbek voltak egy hasonló P4-nél. Ezért is volt a Pentiumokhoz kötődő jelölés az a AMD-nél (3200+, ami ugye csak 2Ghz-es volt ,de egy 3,2Ghz-es Intelnek felelt meg) .
Az Intel a Core alapú procikkal alkotott nagyot, amivel a Phenom II volt hivatott versenyezni. Az i7-re még nincs válasz, de nem is egy árkategória...
Látszik, hogy nem régóta vagy a "hardverek világában", ami nem is lenne baj, csak akkor ne írkálj ilyeneket. Vagy előtte tájékozódj. 😀
Egyébként nem értem, hogy miért jó neked, ha egy tőled független, profitorientált cég terméke jobb, mint egy másik hasonló cég terméke? Te az Intelnél dolgozol? Pont hogy a minél élesebb verseny lenne a fogyasztók érdeke!
Az nVidia meg nem most b@szta el, az elmúlt évek taktikája nem jött be nekik, és most elég nagy hátrányban vannak a játékos vga piacon.

Ez így van. Alá is tudom támasztani: az AMD Athlon Xp 2200+ -om alap órajele 1.8Ghz, jelenleg OC -n van 1.9Ghz-en és cod4-ben lehagytam a haverom Intel Celeron 2.8Ghz -es processzorát (a gépében ugyanaz a kártya és ugyanakkora ram volt).
0
0
0
0
kakas avatar
azért szerepelhet a nevem mellett mert Bsmarcona valamit félreértett,vagy csak be akart kavarni
0
0
0
0
toopa avatar
kakas írta:
figyi,Lapozz vissza a 25.oldalra vagy beszélgetésbe és ott irta Bsmarcona:Intel mindig is verte AMD-t. Valamikor nagyon, valamikor kicsit 😃. De intel mindig is jobb volt procikba.

Látom te reménytelen eset vagy úgyhogy itt be is fejeztem veled. Amit linkeltem, ott bizony nagyon nem az látszik hogy mindig is jobb lett volna....
0
0
0
0
kakas avatar
figyi,Lapozz vissza a 25.oldalra vagy beszélgetésbe és ott irta Bsmarcona:Intel mindig is verte AMD-t. Valamikor nagyon, valamikor kicsit 😃. De intel mindig is jobb volt procikba.
0
0
0
0
toopa avatar
kakas írta:
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.

Akkor ezt nem te írtad mi? A kedvedért kiemeltem a lényeget amire az előbb reagáltam. Ha Bsmarcona írta, akkor miért a te neved mellett szerepel?
0
0
0
0
kakas avatar
Bsmarcona írta:Intel mindig is verte AMD-t. Valamikor nagyon, valamikor kicsit Laughing soft. De intel mindig is jobb volt procikba.És akkor még itt beszél hogy ilyeneket irtam
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
kakas írta:
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.


Ezt írtad Te....
0
0
0
0
kakas avatar
de lol istenem,mondom hogy én ilyet nemirtam ez a Bsmarcona kavar,vagy olvassatok vissza,és ha megtaláltátok azt hogy én irtam ilyet akkor szóltjatok
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
thug85 írta:
toopa írta:
kakas írta:
ember én ilyet nem írtam...szal ne nekem írd ezt

Jó hogy azt sem tudod mit írtál....


😆 Nagyon komoly! Nekem is rossz a rövidtávú memóriám, de nem ennyire.😀


Vegyetek Ramot😂😂
0
0
0
0
thug85 avatar
toopa írta:
kakas írta:
ember én ilyet nem írtam...szal ne nekem írd ezt

Jó hogy azt sem tudod mit írtál....


😆 Nagyon komoly! Nekem is rossz a rövidtávú memóriám, de nem ennyire.😀
0
0
0
0
toopa avatar
kakas írta:
ember én ilyet nem írtam...szal ne nekem írd ezt

Jó hogy azt sem tudod mit írtál....
De segítek, olvasd csak el a 731-es hozzászólásod. 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.


Jujj, bárcsak ne írtál volna. A P4-eket a korabeli Athlon 64-ek, ill később az Athlon X2esek szépen verték pl. A Netburst architektúra tulajdonképpen egy zsákutca volt, az Intel hatalmas órajeleket akart elérni, de közbeszólt az iszonyatosan magas fogyasztás. Közben a jóval alacsonyabb órajelen járó AMD-k erősebbek voltak egy hasonló P4-nél. Ezért is volt a Pentiumokhoz kötődő jelölés az a AMD-nél (3200+, ami ugye csak 2Ghz-es volt ,de egy 3,2Ghz-es Intelnek felelt meg) .
Az Intel a Core alapú procikkal alkotott nagyot, amivel a Phenom II volt hivatott versenyezni. Az i7-re még nincs válasz, de nem is egy árkategória...
Látszik, hogy nem régóta vagy a "hardverek világában", ami nem is lenne baj, csak akkor ne írkálj ilyeneket. Vagy előtte tájékozódj. 😀
Egyébként nem értem, hogy miért jó neked, ha egy tőled független, profitorientált cég terméke jobb, mint egy másik hasonló cég terméke? Te az Intelnél dolgozol? Pont hogy a minél élesebb verseny lenne a fogyasztók érdeke!
Az nVidia meg nem most b@szta el, az elmúlt évek taktikája nem jött be nekik, és most elég nagy hátrányban vannak a játékos vga piacon.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
731-edik hozzászólást olvasd kakas!
0
0
0
0
kakas avatar
ember én ilyet nem írtam...szal ne nekem írd ezt
0
0
0
0
toopa avatar
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t

kakas, nem tudom te mióta foglalkozol informatikával, de vagy nem túl régóta, vagy szelektív a memóriád, esetleg csak iszonyatosan csőlátású vagy:
[url]http://prohardver.hu/teszt/csucsprocesszorok_viadala/tesztunk_foszereploi.html [/url]
Itt azonos órajel esetén bizony jobb volt az AMD.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Szerintem most nagyon rossz árpolitikát választott az intel, és könnyen nagyobb részesedése lehet majd az AMD-nek a processzor-piacból! Teljesítményben túl nagy különbség pedig nincs..
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az lehet hogy teljesítményben veri de az intel csúfos vereséget szenvedett az ár harcban
0
0
0
0
kakas avatar
már sry hogy közbe szólók de én ilyet nem irtam h:Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri Laughing soft.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.
0
0
0
0
@insane666 avatar
planbmokus írta:
kakas írta:
planbmokus még annyit hozzátennék hogy a VGAd az egy vicc tehát az 5850,ugyanis a 295 minden tesztbe megverte az 5850 et,néhol még az 5870et is megverte,az 5870 és a 295 kb 1 szinten vannak.


Az 5850 egy igen jó kártya. Nem tudom nézted-e a tomshardveres tesztet, de a gtx470-et 1600 feletti felbontásoknál befogja, sőt, 1920-tól sok helyen meg is veri.
Én szerintem aki megteheti, hogy vesz egy 5850-et vagy egy gtx470-et, az nem 17" monitoron fog játszin 800x600-on...
Az 5850 meg a GTX 295 nem egy súlycsoport semmilyen szinten: se ár, se dx, se fogyasztás, se hőtermelés szempontjából. Értelmetlen az összehasonlítás. Ennyi erővel összemérhetnénk egy VOODOO 3-at egy ASUS MARS-al. Mi értelme lenne? Semmi.
A GTX295nek a 4870X2 volt az ellenfele. PONT.
Az 5870-nek a GTX480 az ellenfele. PONT.
Az 5850-nek a GTX470 az ellenfele. PONT.
AZ 5970-nek MÉG nincs ellenfele...

kakas írta:
Ne haragudj ha kijavítalak de GTX480-at HD5970 ellenfelének szánták. Tehát azért van ellenfele, csak hát.... nvidia most kicsit e.baszta de majd helyreállnak.
Prociknál meg Intel mindig is verte amd-t és most is nagyon megveri 😃.
i7nek meg Core2 Extreme-nek nincsen ellenfele.
konsti csak azért mondom mert itt mondja a gyerek hogy vagánykodom a jelenlegi gépemmel stb..akkor nézze meg az ő gépét nahát az se sokkal jobb az új gépem meg verni fogja rendesen,szal ne szoljón be


Ha már ennyire össze szeretnéd hasonlítani.
A nem sokkal jobb:
A PENTIUM D-nél kb 160%-al gyorsabb egy Phenom II, ha csak egy magot használ.....
A 9500Gt-nél kb 180%-al gyorsabb az alapórajeles 5850....
http://www.hwcompare.com/graphics/compare.php?c=Radeon-HD-5850-vs-GeForce-9500-GT-DDR2
De mondjuk a Colorsit tápodat szívesen összehasonlítanám a Cooler Master-emmel. Lehet te nyernél 😃

És. Nem akartam kérkedni a gépemmel. Nem akartam felvágni vele.
De egy 5 éves konstrukciót nem lehet összehasonlítani egy Mai Felső-Középkategóriás géppel.
Ha nagyon szeretnéd látni a különbségeket, privátban egyeztessünk, lejöhetsz hozzám a gépeddel, és le is tesztelem előtted az egészet! Ha bárkinek hasonló jellegű kritikája, hitetlensége, vagy csak hozzá-nem értősége lenne, nyugodtan írjon egy privátot, és ha megoldható, megnézheted élőben a tesztet.

És mellesleg semmit nem értek a számítógéphez, 11 éve van gépe a családomnak, 4 éve sajátom, Informatika tagozatos gimnáziumba jártam, és egy informatikai cégnél dolgozom. Napi 6-8 órában webfejlesztéssel, fotóretusálással, videóklipp-készítéssel, rendszerállítással és telepítéssel foglalkozom.
Szabadidőmben "gamer"kedem, illetve a saját honlapunkat alakítgatom.
De nem szeretnék önéletrajzot írni, úgyhogy be is fejeztem. Köszönöm.
0
0
0
0
Osynho avatar
Gabor200 írta:
Intel FOREVER!! 😃

Jó kis érveket, indokokat, tényeket felvonultató hozzászólás! Köszönjük szépen. 😀
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Cooltib írta:
AMD illetve Intel párharcban nem sok különbség van teljesítményben.
Viszont árban van nem is kicsi. Aki azt a pár százalék teljesítmény többletért kiad annyival több pénzt hát tegye de nem éri meg szerintem. Ha csak nem arra hajazik hogy övé legyen a leggyorsabb gép a GÉPIGÉNY.HU-n. 😆


Aki több pénzt kiad egy Intel i7-ért abból a szempontból meg lehet érteni, hogy olyan procit akar, ami évek múlva is állja a sarat. DE jelenleg az átlagfelhasználó nem tudja kihasználni, de valóban megveszi, hogy elmondhassa, hogy milyen gépe van, azonban kihasználni nem fogja... egyenlőre, majd csak később. Később azonban lemegy annak is az ára amiért most irreálisan sokat fizetett. Magyarul előre kifizet sok pénzt azért amire jelenleg nincs szüksége és amikor szüksége lenne rá, akkor már fele annyiért is megvehetné....

Ez Marketing semmi más.. Persze akad olyan user, aki valóban ki tudja aknázni, mert pl. komoly grafikai/tervező munkákat végez (vagy fanatikus hardcore tuningőrült), de vallja be őszintén legalább magának mindenki, hogy Ő beletartozik-e ebbe a csoportba 😀 Én nem!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció