AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
berki_zsolt avatar
Ez az áltílánosítás ismét butaság! HA jól gondolom, ez az a tévhit lenne, hogy AMD+ATI, Intel+Nvidia?
0
0
0
0
planbmokus avatar
AxlZoli írta:
Engem nem zavar, ha azt mondja bárki is, hogy a Phenom II X4 965 BE procim fos, nekem jó, nekem nem szaggat semmi és ez a lényeg. Nem elfogultságból vettem. Ha az Intel kínált volna jobb procit ugyan annyiért mint az amd, akkor azt vettem volna, de sajnos nem tette.

Így vagyok az Nvidia és ATI-val is, most 5870 volt 4 hónapja a csúcs, hát megvettem, de ha az Nvidia is tudott volna annyi pénzért jobbat ajánlani, akkor azt veszem, de nem tudott se az intel se az nvidia... ennyi.

Ha a jövőben ez a felállás változik, akkor szemrebbenés nélkül áttérek és nem azért mert az egyik nem jó, hanem azért mert a másik kevesebb pénzért ugyan olyat vagy jobbat kínál, legyen az Intel vagy AMD..


Örülj neki, hogy megvetted!
Az AMD procik legalább opimalizálva vannak az Ati kártyákhoz!
0
0
0
0
Devis avatar
én ink ugy vagyok vele h minőség (intel+nvidia) (minőséget nem ugy értem h jaj most 10000 fps-t adjon hanem h sokáig bírja még ha kicsit strapálom is (: )
0
0
0
0
Hitoshi avatar
pontosan,ehhez így kell hozzá állni.én is így vagyok vele 😀
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Engem nem zavar, ha azt mondja bárki is, hogy a Phenom II X4 965 BE procim fos, nekem jó, nekem nem szaggat semmi és ez a lényeg. Nem elfogultságból vettem. Ha az Intel kínált volna jobb procit ugyan annyiért mint az amd, akkor azt vettem volna, de sajnos nem tette.

Így vagyok az Nvidia és ATI-val is, most 5870 volt 4 hónapja a csúcs, hát megvettem, de ha az Nvidia is tudott volna annyi pénzért jobbat ajánlani, akkor azt veszem, de nem tudott se az intel se az nvidia... ennyi.

Ha a jövőben ez a felállás változik, akkor szemrebbenés nélkül áttérek és nem azért mert az egyik nem jó, hanem azért mert a másik kevesebb pénzért ugyan olyat vagy jobbat kínál, legyen az Intel vagy AMD..
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
szép nagy hűtője van alapból 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Azért mert egy játékse használ még most 6 magot.
0
0
0
0
hunter93 avatar
AxlZoli írta:
Szóval aki AMD-t vesz az igénytelen? 😃😃😃

Nem arra céloztam hogy az igénytelenek AMD-t vesznek. 😃
Egyébként megjelent az i7-980x tesztje. Játékok esetén meglehetősen a vártnál gyengébb erdményt hoz. néhol a phenom II 925 magasabb graf. beállításoknál is megközelíti a szintjét. Azért többre vártam egy ilyen erőműtől:
[LINK]
0
0
0
0
Devis avatar
nem mérvadó az h 10 év után vagy 5 év után kell procit venned? 😲
0
0
0
0
AxlZoli avatar
planbmokus írta:
AxlZoli írta:
Szóval aki AMD-t vesz az igénytelen? 😃😃😃

Ezek szerint mocskos igénytelen gépünk van! 😃


😃😃
0
0
0
0
Robber avatar
AMD! Sztem jobb, nekem legalábbis jobban bejön. 😆
0
0
0
0
planbmokus avatar
AxlZoli írta:
Szóval aki AMD-t vesz az igénytelen? 😃😃😃

Ezek szerint mocskos igénytelen gépünk van! 😃
0
0
0
0
kakas avatar
AMD-t nem is kell venni..szal marad az Intel
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Intel! mindíg is Intelem volt, és nagy valószínűséggel nem fogok AMD processzort venni
0
0
0
0
no avatar
pinti100 írta:
sracok, tudom nem egeszen tartozik ide , de az AMD minek a roviditese? na ?😃

nem csak en nem tudtam 😃 😃 😃 😃
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Szóval aki AMD-t vesz az igénytelen? 😃😃😃
0
0
0
0
hunter93 avatar
AxlZoli írta:
Azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a Phenom II X4 965 vagy 955 jobb mint az i5-750 vagy fordítva. Különböző alkalmazásokat nézve hol az egyik hol a másik győz és még az i7-920-at is ide venném. Különösen játékoknál fordul elő, hogy mikor melyik a befutó. Természetesen az i7 jobb mint a phenom II, de az sem minden esetben.

Alkalmazás válogatja, hogy éppen melyik tud gyorsabban kijönni, az i7 összességében jobb mint az AMD zászlósai, de az i5 aztán tök ugyan az mint a phenom II.

Innentől el lehet dönteni, hogy melyek a szempontok. Ha játszani akarsz és nem szúrod tökön magad, ha az intel i7 ugyanazon beállításoknak megfelelően 2FPS-el többet tud, akkor AMD-t kell venni, mert ugyan azt megkapod sokkal olcsóbban (nem beszélve a foglalat időt állóságáról)

Amennyiben egész nap renderelsz és földöntúli grafikát kódolsz vagy akár betömöríted a megyei könyvtárat akkor válaszd az intelt 😃


Kössz a tanácsot! Végülis nem vagyok nagyon igényes, és nem akarok pénzt dobálni, szal Phenom II.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Advanced Micro Device..Azt hitted nem tudjuk?😃
0
0
0
0
no avatar
sracok, tudom nem egeszen tartozik ide , de az AMD minek a roviditese? na ?😃
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
de akkor ezek szerint a C2Q Q9650 jobb a játékra😃 vagy rosszul mondom?


A helyedben az i7-920-at venném, mert az a jobb 😀 és mert megérdemled 😆
0
0
0
0
kakas avatar
de akkor ezek szerint a C2Q Q9650 jobb a játékra😃 vagy rosszul mondom?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
sokkal erősebb de játékoknál nem igazán mutatkozik de ha a jövőben bővíteni akarod akkor i7 mert 775 be már nem készül több proci
0
0
0
0
kakas avatar
C2Q Q9650(775) vagy i7-920 2666MHz(1366) a jobb teljesitménybe??
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Attól függ hogy milyen a 2 laptop pontos típusa..De biztos vok benne hogy megoldotta ezt a problémát már régóta...
AxlZoli: köszönjük,ez igen pontos és kiváló meghatározás😀
0
0
0
0
Devis avatar
sry hogy most itt elkezdet mesélgetni, de 3 napja vettem laptopot nővéreméknek. 2 laptopot néztem ki, az egyik amd-s volt a másik meg inteles. Nos a csávó azt akarta nekem bemesélni hogy az amd mennyivel job mert az intel igy, az intel ugy, de mondom az amd leég. Na erre ugy elkezdett pörögni a csávó, hogy az amd már rég orvosolta a leégési hiábit, hogy 100 fokon a gép leáll (ugyanugy mint az intelnél).Kb nem érdekelt a szövegelése mert az inteleset hoztam el, de kiváncsi vagyok h az amd valóban megoldotta-e ezt a problémáját mert én nem hallottam róla.
0
0
0
0
thug85 avatar
Helytálló meglátás!
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a Phenom II X4 965 vagy 955 jobb mint az i5-750 vagy fordítva. Különböző alkalmazásokat nézve hol az egyik hol a másik győz és még az i7-920-at is ide venném. Különösen játékoknál fordul elő, hogy mikor melyik a befutó. Természetesen az i7 jobb mint a phenom II, de az sem minden esetben.

Alkalmazás válogatja, hogy éppen melyik tud gyorsabban kijönni, az i7 összességében jobb mint az AMD zászlósai, de az i5 aztán tök ugyan az mint a phenom II.

Innentől el lehet dönteni, hogy melyek a szempontok. Ha játszani akarsz és nem szúrod tökön magad, ha az intel i7 ugyanazon beállításoknak megfelelően 2FPS-el többet tud, akkor AMD-t kell venni, mert ugyan azt megkapod sokkal olcsóbban (nem beszélve a foglalat időt állóságáról)

Amennyiben egész nap renderelsz és földöntúli grafikát kódolsz vagy akár betömöríted a megyei könyvtárat akkor válaszd az intelt 😃

0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nekem szerencsére minden felől hideg levegőt nyomnak be a ventik a meleget meg kiviszik😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Odatettem, és bedarálta az újjamat a venti😠.. Ja és tök hideg, szellős ott a levegő.. Bár ha a 2 vga pörög, más a helyzet..
0
0
0
0
Hitoshi avatar
de ha jól vezeti el a hőt akkor sem lesz a kivezetett hő 120 fokos vagy olyan meleg h kárt tegyen a tápban
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Zsolt, tedd csak a kezed a proci és a táp közé! 😉
Hitoshi, na ez vicces! 😆..vedd le a hűtőt a procidról és garantálom hogy kb 1 perc alatt minimum 150-200 fokos lessz, persze a hőm. addig növekszik míg kinem sül! 😉 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Lol a kis proci nem, de a rajta lévő nagy hűtőborda igen, ami arra szolgál, hogy elvezesse a proci hőjét, tehát szinte ugyan olyan meleg😃
0
0
0
0
Hitoshi avatar
lol de egy kis 5cmx5cm -es proci nem csinál akkor hőt h az ártson egy 10cm átmérőjű ventilátort legalábbis én nemtom elképzelni
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem alul van a táp de kb 1 centi van neki hogy szegény levegőt szívjon
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, de a procinak azért sem lehet hője, mert vele szemben van egy venti a ház oldalán, és mellette közvetlen pedig egy másik 8 cm-es venti, ami a levegőt kifelé szívja.. Így sem jó az elrendezés?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
De ha az a ventillátor a proci kib@szott nagy hőjét szívja be, akkor nem hogy segít hanem még ront is!!!!!!! 😉
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, de a tápon van egy úgynevezett ventillátor, ami a hűtésre szolgál😂
Feki: Köszi, akkor megkeresem a fúrógépet😆...
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Sokkalta hűvesebb levegőt kap, főleg ha a doboz megvan emelve kb 5 centivel s alulról szívja a levegőt, az tökéletes a táp számára! 😉..hát, ha olyan dobozt veszel (aminke a felső csak átvan lyuggatva, s az alsó része van nyitva a táp számára), vagy pedig megbarkácsolod a jelenlegit, akkor igen, lehet! 😀
0
0
0
0
Devis avatar
hát én ehhez a táőos dologhoz nem tok mit szolni..max annyit berki hogy földrajz vagy nem tom mibe tanitják ^^ a meleg levegő felfele száll szal szegény táp kap egy kis hőt főleg 100 foknál
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mert ha valakinek lent van a tápja az mit változtat?😳 Az enyém lehet lent?😜
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Az lehet hogy a proci kibírja, de a Tápnak (aki engedi hogy 100 fok fölé menjen a proci annak tuti hogy "egyszerű" háza van, ahol fent van a táp) nem esik valami jól a 100 fok! 😉
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
azért az intel stabilabb nem egy intel ment már nyugodtan 100fok fölött miközben az amd-k már 70-80 fokon kezdenek összeomlani
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
hunter93 írta:
berki_zsolt írta:
Igen, és kapott az I5 beépített memóriavezérlőt is, amivel eléggé lealázta az AMD-t..

hát én úgy tudom hogy amd -be is van ddr3/ddr2 vezérlő. de nem hijetetlen hogy az i5-750 veri azt.


Igen, csak az Amd-ben már régóta van beépített memóriavezérlő, az I5-ben meg ez is egy újítás, tehát ezért említettem meg!
0
0
0
0
SkyWolf avatar
Nekem az AMD jobban bejon szerintem stabilabb es meg egy ATi kartyaval parositva kituno😆
0
0
0
0
hunter93 avatar
berki_zsolt írta:
Igen, és kapott az I5 beépített memóriavezérlőt is, amivel eléggé lealázta az AMD-t..

hát én úgy tudom hogy amd -be is van ddr3/ddr2 vezérlő. de nem hijetetlen hogy az i5-750 veri azt.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, és kapott az I5 beépített memóriavezérlőt is, amivel eléggé lealázta az AMD-t..
0
0
0
0
hunter93 avatar
planbmokus írta:
Az AMD PHENOM II 965 pontosan megegyezik a 955-el, csak a szorzója 2-vel több, így jön kia 3400Mhz,
965-ön belül 3 féle van: c1: 140W TDP, gyenge tuning, c2: 140W TDP, kicsit jobb tuning, c3: 125W TDP, legjobb tuningban!
A gyorsítótára azért lassabb a phenomnak, mert harmadszintű (L3), az intelnél csak másodszintű van.
Intelnél fel van osztva az L2, annyi részre ahány mag van(1-2-4), viszont a phenomnak nincs, ezért ha csak pl 2 mag van használatban nem csak a felét használhatja, hanem az egészet.
Mellesleg a lassúságról annyit, hogy az intelnél 0,23nanosecundum az L2 elérési ideje, a phenomnál az L3-é 0,28 nanosecundum.
Ha te ezt megmondod szemre, hogy lassabb, akkor nyitok egy laboratóriumot, és felveszlek részecske fúzió felügyelőnek.

ezt mind elhiszem. az i5 annyit változott a core2 quad-tól hogy bazi nagy l2 helyett bazi nagy l3-at kapott. akkor van mód arra hoy a 965 a magasabb órajel miatt utoléri az i5-750 -et?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az az igazság, hogy szerintem a Phenom II 940 egyezik meg a 955-tel, mert azok ugyanarra a lapkára épülnek, és a 965 készült már új lapkára...😆
0
0
0
0
planbmokus avatar
Az AMD PHENOM II 965 pontosan megegyezik a 955-el, csak a szorzója 2-vel több, így jön kia 3400Mhz,
965-ön belül 3 féle van: c1: 140W TDP, gyenge tuning, c2: 140W TDP, kicsit jobb tuning, c3: 125W TDP, legjobb tuningban!
A gyorsítótára azért lassabb a phenomnak, mert harmadszintű (L3), az intelnél csak másodszintű van.
Intelnél fel van osztva az L2, annyi részre ahány mag van(1-2-4), viszont a phenomnak nincs, ezért ha csak pl 2 mag van használatban nem csak a felét használhatja, hanem az egészet.
Mellesleg a lassúságról annyit, hogy az intelnél 0,23nanosecundum az L2 elérési ideje, a phenomnál az L3-é 0,28 nanosecundum.
Ha te ezt megmondod szemre, hogy lassabb, akkor nyitok egy laboratóriumot, és felveszlek részecske fúzió felügyelőnek.
0
0
0
0
hunter93 avatar
Lizard írta:
jajj istenem olyan hülyeség már ezen vitatkozni..😆
akinek szimpi vegyen Amd-t akinek nem vegyen Intelt!nmetom minek itt győzködni egymást!
ezek a procik mind erősek és bármelyik játékot kihajtják egy erős VGA-val!
aki meg szerkesztgetni akar az vegyen core i7-et aztán kész!
Amd előnyei az AM3 ennyi! az 1156 foglaltot nem igen lehet majd a jövőben bővíteni!
áááááá 😆

jogos! 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció