AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kakas avatar
konsti csak azért mondom mert itt mondja a gyerek hogy vagánykodom a jelenlegi gépemmel stb..akkor nézze meg az ő gépét nahát az se sokkal jobb az új gépem meg verni fogja rendesen,szal ne szoljón be
0
0
0
0
no avatar
Hát marhára nem jó kari az 5850.Egy 5870 jobb sokkal vagy akkor már NVIDIA GTX 295.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
kakas írta:
planbmokus még annyit hozzátennék hogy a VGAd az egy vicc tehát az 5850,ugyanis a 295 minden tesztbe megverte az 5850 et,néhol még az 5870et is megverte,az 5870 és a 295 kb 1 szinten vannak.

akkor miért ne m5870-t veszel olcsóbb is és újabb is

krisz pl az amd olcsóbb és emellett tudja azt mint egy drágább intel
0
0
0
0
konsti avatar
kakas írta:
planbmokus még annyit hozzátennék hogy a VGAd az egy vicc tehát az 5850,ugyanis a 295 minden tesztbe megverte az 5850 et,néhol még az 5870et is megverte,az 5870 és a 295 kb 1 szinten vannak.

Ez hülye összehasonlitás a GTX 295 egy két magos kártya még jo h elveri ...másik h nagyon drága és 300 wattot eszik ..az 5850 naon jo kártya ...ennyi
0
0
0
0
konsti avatar
háááát...mondjuk például veszel egy X2 550 -est és megfelelö alaplappal kioldod a + 2 magot és 20ezer Ft-bol van egy 4 magos procid + az áraik naon kedvezöek 😀
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
jó..1 nagyon picivel talán erősebb az i7,de az már nem számít sokat,a mostani játékokra jó még a Phenom II de ez hosszútávra nem lesz elég


Hosszú távra az intel i5 és i7 sem lesz jó, ill. semmilyen ma létező számítástechnikai eszköz, mert minden gyorsan avul manapság.... példa erre, hogy az 1366-os foglalat helyett már jövőre más lesz.... nem egy befektetés az sem sajnos, atótl függetlenül persze jó....

Krisz44: senki nem mondta, hogy az AMD jobb mint az INTEL! Azt mondtuk, hogy van olyan jó egy 955/965BE mint az Intel i5-750! Ráadásul az amd olcsóbb és az alaplap is hozzá. ÁR/TELJESÍTMÉNY-ben pedig az élen jár.

Minden AMD tulaj tisztában van vele, hogy az i7 jobb mint bármilyen ma kapható Phenom....
0
0
0
0
kakas avatar
planbmokus még annyit hozzátennék hogy a VGAd az egy vicc tehát az 5850,ugyanis a 295 minden tesztbe megverte az 5850 et,néhol még az 5870et is megverte,az 5870 és a 295 kb 1 szinten vannak.
0
0
0
0
no avatar
Na ha ennyire mindenki az AMD mellet van akkor mondjátok el hogy miben jobb az AMD mint az INTEL processzorok.
0
0
0
0
konsti avatar
sztem meg (de ez csak az én véleményem) I5 750-nél erösebb procit nem érdemesebb venni mert nem lehet több fps-t játéknál kihozni belölük...más programokra meg ott az I7 amit egyáltalán nem játékra találtak ki és a phenom 965 BE egy nagyon jo proci jo áron ...és az sem viszi sokkal kevesebb fps-el a játékokat mint az i7 ..komolyabb fps emelkedést az I5-ön felül már csak a I7 980X tud játékbol kihozni ami ugyebár 6 magos és 1000 euro😃 végezetül pedig vki irta h a 6 magos AMD-ék az INTEL I5 szintjén lesznek ...hát erre csak annyit mondok h tényleg nem értesz a gépekhez +1 mag is nagyot dob egy procin hát még 2 😀
0
0
0
0
kakas avatar
jó..1 nagyon picivel talán erősebb az i7,de az már nem számít sokat,a mostani játékokra jó még a Phenom II de ez hosszútávra nem lesz elég
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
viszont egy C2Q Q9650 teljesitménybe kb i7 szinten van


dehogy van....
0
0
0
0
Lizard avatar
krisz44 írta:
Na figyelj planbmokus nekem ne magyarázd hogy csituljak mikor itt isteníted ezt a *** AMD-t mikor semmit nem tudsz róla azt tudod szerintem hogy létezik ennyi amúgy nem is tudod milyen.De segítek az AMD semmire nem jó.


bocs hogy beleszólok, de szerintem ha fele annyit értenél a gépekhez mint planbmokus akkor nme írnál hülyeségeket😉
0
0
0
0
Lizard avatar
kakas írta:
viszont egy C2Q Q9650 teljesitménybe kb i7 szinten van


hát azért azt a tesztet megnézném...
0
0
0
0
no avatar
Hát én játékra nem ajánlanám.Meg igaz hogy megfizethető meg minden de én akkor se AMD procit vennék.😆😆
0
0
0
0
kakas avatar
viszont egy C2Q Q9650 teljesitménybe kb i7 szinten van
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
krisz nincs igazad az amd mindenre jó és megfizethető
0
0
0
0
no avatar
Na figyelj planbmokus nekem ne magyarázd hogy csituljak mikor itt isteníted ezt a *** AMD-t mikor semmit nem tudsz róla azt tudod szerintem hogy létezik ennyi amúgy nem is tudod milyen.De segítek az AMD semmire nem jó.
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
planbmokus: igen most Pentium D procim van,de mikor meglesz az új gépem azon fogok röhögni h milyen kaki procid van...


Kivéve ha addig ki nem cseréli egy mégjobbra 😀

krisz44: olyan nincs hogy az Amd jobb mint az Intel vagy fordítva. Tipust kell hasonlítani. Melyik Intel- melyik Amd...
0
0
0
0
kakas avatar
planbmokus: igen most Pentium D procim van,de mikor meglesz az új gépem azon fogok röhögni h milyen kaki procid van...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
igen.lehet hogy pár programnál gyorsabb az I 7 de a Phenom II X4 955 -t nél nem nagyon jobb
0
0
0
0
no avatar
Na jó akkor mondja el nekem valaki hogy mi a jobb az AMD-be.Mert szerintem semmi.Kezdjük ott hogy jóval többet fogyaszt és többet is melegszik mint egy intel.Meg azonos frekvencián gyengébb a teljesítménye.Szerintem az intel jobb.😆😆
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Gyerekek, az ilyen kijelentéseket ésszerű indokkal alá tudnátok támasztani? mert ha nem akkor inkább ne írkáljatok ilyen IQ-tlan gyerekes, hozzászólásokat

kakas írta:
ebből láccik hogy az AMD nem tud jó procikat csinálni most ez a 6 magos is max az i5 szinten lesz de i7et még messze nem fogja verni,meg még a C2Q 9000 családot sem hiszem(Q9400,Q9550,Q9650)


Kakas: A Qxxx családot a Phenom II X4 955 és 965 is veri, bár igaz, hogy valóban nem sokkal. Ezt bármelyik szaklap igazolni tudja (tomshardware, chip, ph stb......)

A legújabb PH-s tesztből (is) kiderült, hogy a 965 BE-t az i5-750 videszerkesztésekben tudja megverni. Játékoknál ha elolvasod a teszteket, minimális a különbség és hol a 750 hol a 965 javára.

Az ha valaki nem hisz a teszteknek, homokba dugja a fejét, attól még egy CPU nem lesz se gyorsabb se lassabb.
0
0
0
0
thug85 avatar
krisz44: Tanulj meg értelmesen hozzászólni a témákhoz. Ha már negatív kritikával illetsz valamit, akkor legalább értelmesen, és megindokolva tedd azt!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ja bírom sokan indokolatlanul semmi előismeret nélkül állítgatnak ilyet. Amíg az intel le nem viszi az árait ami nem történik meg addig sokkal jobban megéri egy átlag felhasználónak az AMD
0
0
0
0
planbmokus avatar
krisz44 írta:
Az egész AMD egy nagy szar.Mi a ***é isteníti mindenki.Tehát azt a procit senkinek nem ajánlom hiába 6 magos meg minden akkor is szar.Ennyi a véleményem az AMD-ről

kakas írta:
ebből láccik hogy az AMD nem tud jó procikat csinálni most ez a 6 magos is max az i5 szinten lesz de i7et még messze nem fogja verni,meg még a C2Q 9000 családot sem hiszem(Q9400,Q9550,Q9650)


Volt a kezetekben I7? Volt a kezetekben Phenom? I5? Használtátok?
Addig csitu. A Pentium D-del vagánykodsz? A leggyengébb Phenom bedarálja uzsonnára....
Fórumgyilkos vérpistikék vagytok ! 😃
0
0
0
0
kakas avatar
ebből láccik hogy az AMD nem tud jó procikat csinálni most ez a 6 magos is max az i5 szinten lesz de i7et még messze nem fogja verni,meg még a C2Q 9000 családot sem hiszem(Q9400,Q9550,Q9650)
0
0
0
0
AxlZoli avatar
planbmokus írta:
AxlZoli írta:
Teszt az aktuális témáról 😀


[LINK]


Igen jó cikk. Pontosan szemlélteti a jelenlegi álláspontomat. És bizonyítják is.
Az i5 annyival jobb, mint amennyivel drágább (+8%) a 965BE-nél.
Szerintem amúgy egy c1-es procit fogtak ki, és azért nem sikerült tovább húzni.
Mellesleg egy olyan hűtővel csináltam volna a tesztet, ami lga775-lga1156-am3 kompatibilis, így hatásosabb lenne.
c3-as 965-ök egy tx 3-al elmennek 4 Ghz-ig alapon, kis fesszel 4,3-4,4-ig, de ezt a fórumon olvashatjátok...


Igen, valóban jól szemlélteti a teszt a dolgokat, azonban a 3,9Ghz-en én is meglepődtem. Alapfeszen az enyém is 3,8-on betonstabil, szerintem még birná is fesz emelés nélkül, de nem próbáltam mert teljesen felesleges 😀
0
0
0
0
planbmokus avatar
AxlZoli írta:
Teszt az aktuális témáról 😀


[LINK]


Igen jó cikk. Pontosan szemlélteti a jelenlegi álláspontomat. És bizonyítják is.
Az i5 annyival jobb, mint amennyivel drágább (+8%) a 965BE-nél.
Szerintem amúgy egy c1-es procit fogtak ki, és azért nem sikerült tovább húzni.
Mellesleg egy olyan hűtővel csináltam volna a tesztet, ami lga775-lga1156-am3 kompatibilis, így hatásosabb lenne.
c3-as 965-ök egy tx 3-al elmennek 4 Ghz-ig alapon, kis fesszel 4,3-4,4-ig, de ezt a fórumon olvashatjátok...
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Teszt az aktuális témáról 😀


[LINK]
0
0
0
0
thug85 avatar
Tetszik az eszmefuttatásotok!😀

"Az AMD-ATi fúzió rol annyit, hogy nem kapsz több fps-t, viszont kapsz egy bombabiztos rendszert"

Ennek reményében állítottam én is össze így a gépemet. Egyetértek a gondolatmenettel.
0
0
0
0
toopa avatar
Tökéletesen igazad van ebből a szemszögből, és értem hogy mit akarsz mondani. Ahol az i7-re azt lehet mondani hogy megéri a nagy felárat, az elsősorban a 3D-s tervezés, renderelés, fotó- és videofeldolgozás, valamint a konvertálóprogramok. Itt is elsősorban olyan programokról van szó amik képesek 8 szálat kezelni. Attól függetlenül hogy nem AMD proci hajtja a gépem, meglehetősen szimpatikusak a phenom II-es cpu-k.
0
0
0
0
planbmokus avatar
toopa írta:
".. láttam, hallottam azt a véleményt hogy Ati vga-hoz AMD cpu-t kell venni, mert azzal plusz pfs-hez jutsz. "
"Abba most nem megyek bele hogy ár/érték arányban szerintem az AMD többnyire jobban áll, főleg ha egy i-7es és egy Phenom II X4-es rendszert nézünk."


Vágom ezt a tesztet. Egyetlen problémám, hogy a Core Quad nem mindenhol tudja megfogni a Phenomot, pedig 10 rugóval drágább, az i7 meg 20-al. ez egy 33 ezres procinál 130% illetve 160%-os árkülönbség.
Szóval megint nézhetjük önnan, hogy 20 ezerért kaptál +5-10fps-t. (na de nem vettél még memóriát, alaplapot)
Ezt a kérdést próbáltam meg boncolgatni, és a válaszomat sem konkrétan neked szántam. és direkt sarkítottam a P4-et 😃
Az AMD-ATi fúzió rol annyit, hogy nem kapsz több fps-t, viszont kapsz egy bombabiztos rendszert, ami megdönthetetlen, mint a tálib rezsim ! 😃
0
0
0
0
toopa avatar
planbmokus: Nem kell ennyire sarkítani, hiszen a P4 sehol sem lenne ellenfele a Phenom II-nek. A most kapható processzorokkal voltak azok a játék tesztek. És itt kiemelném hogy játék tesztről volt szó, de azt hittem ez egyértelmű volt ha már vga-cpu párosításról van szó. Mellesleg nem konkrétan neked szántam a mondandómat, csak nem egyszer láttam, hallottam azt a véleményt hogy Ati vga-hoz AMD cpu-t kell venni, mert azzal plusz pfs-hez jutsz. Nos, szerintem ez így ebben a formában nem igaz:
https://www.ipon.hu/_userfiles/Image/joker/980x/tesztek/games.png
És itt egy bővebb teszt is:
[LINK]
Igaz hogy nem ma készült, de annak szemléltetésére tökéletesen elég hogy "Ati-hoz AMD kell!" állítás bizonyosságát minimum megkérdőjelezze.
Abba most nem megyek bele hogy ár/érték arányban szerintem az AMD többnyire jobban áll, főleg ha egy i-7es és egy Phenom II X4-es rendszert nézünk.
0
0
0
0
planbmokus avatar
Nana!
A sok kukacoskodónak ajánlom, hogy olvassa már végig mit írtam. EGYETLEN szóval SEM mondtam, hogy az atival vagy nvidiaval jobb az intel vagy az amd.
Egy teljesen hivatalos álláspontot közelítettem meg felhasználói szemszögből. Az AMD és az ATi egymáshoz optimalizálnak. Tény.
Szóval nem mondtam, hogy utálják az nvidia-t, és az alá nem fejlesztenek. Például nézd meg az Nforce 1-2-3-4, az ION, Tegra chipseteket. Vagy mondjuka Hydra-t, mert az Ati jóváhagyta, addiíg az NV nem.

Toopa:
Ezek szerint egy 3,2 Ghz-es Phenom II X4 955BE-t lever mondjuk egy Pentium 4.
Ez az állítás sem igaz, mert memóriaelérésben, memóriaműveletekben például 10-15%-al el tudja verni az AMD az Intelt ugyanazzal a memóriával!
0
0
0
0
toopa avatar
Lizard írta:
Az hogy az Ati Amd-vel, az Nvidia + Intellel a jobb ezt szerintem így egy nagy baromság!
egy erős intel proci bármelyik Ati kártyából kihozza a maximumot és ez fordítva is igaz!
ha jól van összeválogatva egy rendszer nme lehet fogást találni rajta!
persze ez csak az én véleményem😉

Egyet értek veled, nem egy tesztet néztem ahol Ati vga-val többnyire jobb eredményt értek el ha csak kevéssel is egy adott órajelen Intel procival mint AMD-vel.
0
0
0
0
thug85 avatar
Ez szerintem is így van.
0
0
0
0
Lizard avatar
Az hogy az Ati Amd-vel, az Nvidia + Intellel a jobb ezt szerintem így egy nagy baromság!
egy erős intel proci bármelyik Ati kártyából kihozza a maximumot és ez fordítva is igaz!
ha jól van összeválogatva egy rendszer nme lehet fogást találni rajta!
persze ez csak az én véleményem😉
0
0
0
0
thug85 avatar
Én speciel tudatosan így raktam össze a gépemet, hogy AMD chipsetes AM3-as alaplap, és ATI kártya. Ettől függetlenül nem zárkózom el az nvidia kariktól sem, csak szeretem az egységes dolgokat.
0
0
0
0
planbmokus avatar
berki_zsolt írta:
Ez az áltílánosítás ismét butaság! HA jól gondolom, ez az a tévhit lenne, hogy AMD+ATI, Intel+Nvidia?


Ez nem általánosítás.
Szerinted miért vásárolta fel az AMD az ATi-t?
Mert komplett rendszereket tudnak kiadni.
Így jött létre a Dragon, a Yukon, stb...
Lényege: AMD proci, ATi chipset, ATi VGA.

Ezzel szemben Van az intel procik integrált szarja(i3-i5)
Vagy az NVidia ION-ja.
-csak ezeket nem lehet játékra használni, csak korlátozottan.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az Ati alaplapra gyárt😆😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ez mind hülyeség se a win-t se a memóriákat se a videó kártyákat nem fejlesztik főként intelre ez hülyeség a processzor erejétől függ hogy hogy bírja futtatni az adott dolgot
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát azért az ATI nem éppen intelre gyárt
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Kmisi99 írta:
Hát ez az csinálhatna de most olvastam hogy már 2011 ben váltja is le az "ős régi" 1366 os foglalatot meg már lesz elvileg még egy amibe a leg gyengébb procikat gyártja aztán ha az ember még erősebb procit akar dobhatja ki az alaplapot is


Ezt én is olvastam, hogy jövőre jön az új Intel foglalat, ki is kerekedett a szemem. Ez a világ rendje tisztában vagyok vele, fejlődni kell, nade évente foglalat csere? :S Legalább 2-3 évet várhatnának
0
0
0
0
Core2 avatar
Azonba én is lemondok az Intel-ről.
Tetszenek a Phenom II-esek
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát ez az csinálhatna de most olvastam hogy már 2011 ben váltja is le az "ős régi" 1366 os foglalatot meg már lesz elvileg még egy amibe a leg gyengébb procikat gyártja aztán ha az ember még erősebb procit akar dobhatja ki az alaplapot is
0
0
0
0
Core2 avatar
Csinálhatna a jól bevált 775ös foglalatba is
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
De csinál az 1156-os foglalatba is új procikat, ha jól tudom, akkor nem igaz, hogy az 1136-ba nem csinál..😶
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
én intelt soha többet nem veszek hihetetlen amit leművel már 2011 ben jönnek az új foglalatok. Így ha pl valaki erősebb procit akarna az b*szhatja ki a pibe az alig 1 éves alaplapját nem igaz hogy nem bírja azt megcsinálni mint az amd hogy egy foglalatba vagy 3-4 évig új procikat fog csinálni
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Intel ( dragabb, de jobb, mint AMD-kollegaja )

+ATI ( olcsobb, de nem rosszabb, plane mostanaban, mint NVidia-as tesoi)

...nalam a nyero eddig ! 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció