AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gara66 avatar
nem arról van szó h ki mit tud kifizetni!!hanem h mit is vesz meg, én is ki tudnák kizetni 2db 5970et, i7 procihoz P6T-be, csak vanak más dolgok is az életben amik fontosabbak...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát figyelj én ki tudnék fizetni egy 5-6 magos intel processzort de meg elégszem most még egy 2-3 magos amd procival is
0
0
0
0
gara66 avatar
hát most kinek mi...a minőséget meg kell fizetni
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, ez a nagy fene igazság..
0
0
0
0
Hitoshi avatar
viszont meg is van az ára.az amd elérhetőbb 😀
0
0
0
0
kakas avatar
Intel sokkal erősebb ugyhogy egyértelmű h meik a jobb
0
0
0
0
Hitoshi avatar
amd -s vok de nem vetem meg az intel- t sem ha választani kéne akkor inkább az ár döntene vagy az ár/érték 😉
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Nemis merek belegondolni hogy ezekben a hónapokokban mit kotyvasztanak az IBM/AMD/Intel konyháján! 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
már 2007-ben 80 magban gondolkoztak, szal 3 év után a 48 mag nem meglepő! 😀
[LINK]
[url]http://ipon.hu/hir/80_magos_processzor_2_teraflop_pal!/609[/url]
0
0
0
0
Manyik75 avatar
http://itcafe.hu/hir/intel_48_magos_processzor_scc.html
48 mag azért ez nem semmi!!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
mivel a samsung gyártja a legtöbb chipet, persze hogy a 2. 😀
Az amd meg volt lejjebb is
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez elég komoly az amd jó alacsonyan van pedig az ati is a tulajdona és az sem húzta feljebb
0
0
0
0
Feki1991 avatar
gara, soha ne mondd hogy soha, de pénzügyileg tényleg soha nem fogja az AMD az Intelt utolérni!..de nem is baj! 😉
[LINK]
Érdekes hogy az nVidia nincs a listán!..és a SAMSUNG-ot sem gondoltam volna hogy a 2.!
0
0
0
0
gara66 avatar
amd soha nem fogja leverni az intelt...
0
0
0
0
Atosz3 avatar
Az én AMD procim is felér egy 3 GHZ-es Intellel pedig a valodi órajele csak 1,8 GHZ. De most még rajta van a tuning is amitól 2,1 GHZ-es. 😃😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Anno, a Pentium 3/4-esek korában, az AMD agyon verte az Intel-t! 😀.. egy 2GHz-es Athlon agyon vert egy P4-es 2,6Ghz-est!..azért is voltak az AMD procik 3200 +, 2600+, ... megnevezve
0
0
0
0
Atosz3 avatar
Mostanában az Intel jobb procikat csinál mint az AMD. De nemsokára az AMD is előrukkol vmi jó procikkal. 😀
0
0
0
0
no avatar
Számomra mindig is az AMD a legjobb!
De Intelnél az i7-es odavág nagyon 😆
0
0
0
0
no avatar
Nekem volt intel/nvidia , most amd/ati van és hát énis az amd-re szavaznék. ( Nem az ára alapján.)
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Bsmarcona írta:
Intel mindig is verte AMD-t. Valamikor nagyon, valamikor kicsit 😃. De intel mindig is jobb volt procikba.

Igen, de az AMD kicsit késöbb kezdte, még az elején az intel architektúráját másolta 😃
Az intel 1milliárd eladott, az amd 500millió eladott procinál jár.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az lehet de az árakat kicsit túlszabja.
0
0
0
0
@insane666 avatar
Intel mindig is verte AMD-t. Valamikor nagyon, valamikor kicsit 😃. De intel mindig is jobb volt procikba.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
jólvan, majd akkor oktass ki valakit arról h chache vagy cache, ha te mindent hibátlanul tudsz, ennyit erről...

de a hozzászólásod első részével egyet értek

nekem AMD-m van, de lekopogom, imádom, mert tökéletesen működik 😀
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Azt nem tudom hogy lehet jobb az egyik gyártó a másiknál(értem itt intel >< amd), mivel mindkettő teljesen más úton halad, teljesen más üzletpolitikával, és mindkettő minőségi termékeket árusít....
chache-ben biztos hogy nem vezetnek, max cache-ben.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Azért az egy kicsit elég nagy túlzás, hogy az AMD jobb mostmár....
0
0
0
0
no avatar
Amd jobb mostmár sztem nagyon sokat fejlődöt főleg a mostani Phenom2-ek nagyon jók de az intel még mindig vezet Chacheben!(MIndig ellenfelek lesznek mert az egyik piacradobja új fejlesztését a másik jobbat csinál és ez igy megy még világ a világ)😃
De én az AMDére szavazok és az a ATI Radeonra!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
az AMD-nek meg van 12 magosa! 😉..Opteron 6174..csak 80W-ot fogyaszt!!!!!..s ráadásul Quad channel-es mem. vezérlő is van benne!!!!!!!..szal leelőzték az Intel-t, mivel az Intel még csak Triple Channel-t tud előmutatni!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ez mindig is így volt és így is lesz! Csak az AMD elérhetőbb...
0
0
0
0
kakas avatar
Elvileg már van 8 magos Intel Xeon proci is
0
0
0
0
kakas avatar
hát Intel az sokkal jobb,AMD az gyengébb
0
0
0
0
hunter93 avatar
Feki1991 írta:
Itt a világ (jelenleg) legerősebb Server (Super) számítógépe!
[LINK]

Amúgy jelenleg a legerősebb proci az IBM POWER 7! 😉
[movie=youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CmXfZmplxUA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CmXfZmplxUA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/movie]

Nem kis darab! 😆

jó nagy darab. kb 22000 hatmagos AMD Opteron és 8000 négymagos AMD Opteron dolgoik benne.
Ó és még valami. Az Intel kb 2 hete dobta piacra az új hatmagos Xeont. Erre itt az AMD fegyvere:
[LINK]
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Itt a világ (jelenleg) legerősebb Server (Super) számítógépe!
[LINK]

Amúgy jelenleg a legerősebb proci az IBM POWER 7! 😉
[movie=youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CmXfZmplxUA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CmXfZmplxUA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/movie]

Nem kis darab! 😆
0
0
0
0
Lizard avatar
hunter93 írta:
Kmisi99 írta:
Hát az durva ha a magos amd procit szánják a ellenfelének. Látszik hogy az amd inkább az átlag és a gamer felhasználóknak gyárt procit a nagyon durva programokhoz és szerverekhez meg az intel

Pont fordított a helyzet! A szerverek terén már vagy 4-5 éve az AMD a nyerő. Látszik is hisz ők adták ki a legelső 6magos szerverprocesszort. Az i7 hatmagosait játékra szánják nem szervernek. a videóban a "legelső 6 magos processzort" úgy értette hogy gamer/felhasználói platformon. igazábol a legelső 6 magost az AMD adta ki tavaly, szerver platformra.
berki_zsolt: az i7-920 méltó ellenfele most az AMD Phenom II X4 965 a maga magonkénti 3.4Ghz órajelével. az i7 előnye csak a több gpu-s kártyák terén mutatkoszik igazán. a hatmagos phenomok az elitebb 4 magos i7 ellenfelei lesznek.


hát nekem 965-ös Phenomom van de az az igazság a core i7 920as közelében sincsen!játékoknál egyenlő maximum a dolog, de ott meg a VGA dönti el! egyéb alkalmazási területeken a core i7 igazából eléggé veri!
Persze akinek mondjuk nem elég erős egy 965-ös Phenom hát az nme tudom mit akar😀
amúgy én ellenfélnek inkább a q9650-et mondanám, vele van egy szinten!
0
0
0
0
hunter93 avatar
Kmisi99 írta:
Hát az durva ha a magos amd procit szánják a ellenfelének. Látszik hogy az amd inkább az átlag és a gamer felhasználóknak gyárt procit a nagyon durva programokhoz és szerverekhez meg az intel

Pont fordított a helyzet! A szerverek terén már vagy 4-5 éve az AMD a nyerő. Látszik is hisz ők adták ki a legelső 6magos szerverprocesszort. Az i7 hatmagosait játékra szánják nem szervernek. a videóban a "legelső 6 magos processzort" úgy értette hogy gamer/felhasználói platformon. igazábol a legelső 6 magost az AMD adta ki tavaly, szerver platformra.
berki_zsolt: az i7-920 méltó ellenfele most az AMD Phenom II X4 965 a maga magonkénti 3.4Ghz órajelével. az i7 előnye csak a több gpu-s kártyák terén mutatkoszik igazán. a hatmagos phenomok az elitebb 4 magos i7 ellenfelei lesznek.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az Amd csinál egy fél kilós nagy procit, 30000 Mhz-el magonként, 10 maggal egy Si lapkán.. Esetleg ezt tudom elképzelni, hogy ilyesmi fegyvert vet be az I7 ellen az AMD! De a mostani 6 magos AMD procik jó ellenfelei lesznek az I5-nek, csak kár, hogy az I5-nek meg jobb lesz az ára...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát az durva ha a magos amd procit szánják a ellenfelének. Látszik hogy az amd inkább az átlag és a gamer felhasználóknak gyárt procit a nagyon durva programokhoz és szerverekhez meg az intel
0
0
0
0
hunter93 avatar
Lizard írta:
hunter93 írta:
Luiboy írta:
http://tv.gamestar.hu/video/online-melyviz-marcius-extra-kiadas

6 magos lesz AMD-től is jóval olcsóbban. Csak nem tudni hogy mennyire versenyképes.


Az AMD 6magisairól azt olvastam hogy a core i7 920 ellenfeleinek szánják! ezt a 6magos core i7et meg se foglya közelíteni..😀, dehát nem is 250-300ezerbe fog kerülni..😆

jogos. az intel dupla annyi szálon dolgozik ahány magja van. az amd-nek arre csak egy fegyvere lehet: vagy elkezdi dupla annyi szálon és nagyobb L3-al gyártani a processzorait, vagy duplaannyi magot belesüllyeszteni a lapkába(már ha belefér)
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Szerintem az AMD 6 magosai még nem tudnak majd az I7 teljesítményével mit kezdeni...😕
0
0
0
0
Lizard avatar
hunter93 írta:
Luiboy írta:
http://tv.gamestar.hu/video/online-melyviz-marcius-extra-kiadas

6 magos lesz AMD-től is jóval olcsóbban. Csak nem tudni hogy mennyire versenyképes.


Az AMD 6magisairól azt olvastam hogy a core i7 920 ellenfeleinek szánják! ezt a 6magos core i7et meg se foglya közelíteni..😀, dehát nem is 250-300ezerbe fog kerülni..😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
NA ezt a Gulftown alapokra épülő I7-et az AMD 10 év múlva fogja lekörözni.......😆😆
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Így van.
Itt felesleges elvakult FAN-nak lenni, mindig ad ki a másik jobbat - emiatt kialakulhat árverseny.
Most az AMD van szerintem jobb helyzetbe árak terén, emiatt sokan választják az AMD-s platformot.
0
0
0
0
Lizard avatar
szerintem manapság mindkét gyártó jó procikat gyárt!pénztárca függő ki melyik mellett dönt! jeleneleg az AMD tokozások mivel kompatibilissek egymással így jobb választásnak tűnnek! intel oldalon az 1366-os tokozásban látok jövőt ahoz viszont rettetően drágák még a procik és egy átlagos Gamernek nem is kellenek ilyen GPU-k a játékok futtatásához, inkább egy erős VGA aztán mehet is!
Szóval én egyik oldalon sem foglalnék igazából helyet! persze mindig is lesznek elvakult Intel vs AMD forever fanok 😆, de aki igazán jót akar magának az nem fásul be egyik gyártó részére sem, hanem nyitott marad!
0
0
0
0
xTommyx avatar
Amikor én a procit vettem, akkor az volt a szempont, hogy minél "olcsóbb" legyen és ebben az AMD felelt meg😉
0
0
0
0
FeRR avatar
Jah, intel mindenben jobb persze. Kivéve a kitartásban. 4 évig sem bírta, míg a volt másik gépen egy sokkal gyengébb AMD simán bírta 7-8 évig. Most is AMD van, semmi pénzért nem vennék Intel-t.
0
0
0
0
hunter93 avatar
szerintem a procitól annyira eszméletlenül nem függ sok minden. régen (nagyon régen) 800Mhz-es Intel Pentium III -al játszottam a GTA:SA(minimál igény 1,2 Ghz)-t, szépen vitte csak a fránya geforce 2 nem szerette. Most AMD Athlon XP 2200+ 1.8 Ghz -m van, kijátszottam vele a Medal of Honor Airborne(minimál igény 2,8Ghz) -t, gyakorlatilag szaggatások nélkül. Szal mind a kettő tudja hogy mi a dolga. De az alacsonyabb ár miatt mégis inkább az AMD.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
AMD vs. Intel kérdésen nem érdemes összeveszni, mivel mindegyik minőségi, és jó termékeket ad el.
Az intel egy kicsit hamarabb kezdte(eleinte az AMD másolta őket), de szerencsére ma már más úton járnak, és itt találom jobbnak az AMD-t, főleg a foglalat miatt.
Meg szeretem hogy lehet "bütykölni" az AMD procikat(értem ez alatt a négymagosítást).
0
0
0
0
barathimre86 avatar
Az AMD-nek megvannak a korlátai, míg az INTEL a komolyabb felhasználók igényeit is szem előtt tartja, igaz nem túl olcsó árat kell érte fizetni, de a pénzedért brutál teljesítményt kapsz. AMD és INTEL között a különbséget az alaplap és a proci ára adja. Ha ezt a különbözetet kibírjátok, akkor minden jó.

Avatar: The Game. MAx settings:
CPU leterheltség: 30 % vagyis nevetségesen alacsony
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció