AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
hát , te meiket komálod ?? AMD vagy INTEL ? de ha spórolni akarsz akkor szerintem az AMD-t 😆 nemtudom mennyibe kerülnek ezek , de ha van egy 10-15ezer forint kulonbség , akkor azt ami olcsóbb! de ez csak egy tipp volt , te döntesz😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
én meiket vegyem majd? e2160 vagy amd 5200?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Lehet azt hiszed hogy az amd olcsóbb meg minden de azt is nézzük hogy egy 2,Ghz es intel erősebb mint egy 3GHz es amd Persze még a kétmagos katagóriába Azt elismerem hogy az AMD Phenom II jó lett
0
0
0
0
no avatar
csasa94 írta:
Laci92 írta:
hunter93 írta:
Az intel se rossz. csak nagyon drága. az amd kicsit gyengébb de jóval olcsóbb. Aki nem hiszi: AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz - 65000 Ft vs Intel Core i7 950 3 Ghz - 150000 Ft. És az i7 csak 12-17 fps-el jobb. tehát érthető hogy a nem éppen kövér pénztárcájú emberek (pl. én) miért az amd-t választják.

és tudod h miért olcsó? mert még a szemétből is procit csinálnak :Ð pl.: az AMD a 3 magos procikat is csak azért dobta piacra mert sok volt nekik a rossz 4 magos (a szemét) ezekben a procikban a hibás 4-ik magot lezárták és eladták 3 magos procinak. Utólag visszaolvastam a hsz-okat és ezt már Thug85 is leirta, de nembaj leirtam énis 😆


Az AMD f***a, és nem szemét! Minden processort tesztnek vetnek alá, és ami nem működőképes, nem dobják piacra! Ami meg gyengébben teljesít, azt lefokozzák egy szinttel! Úgyhogy ugyan olyan jó az AMD, mint az Intel! Az AMD azért olcsóbb, mert Ázsiában, olcsó munkaerőkkel csináltatják!!!


Az intel is onnan van ne hogy azt hidd hogy az pl német. Áhh hol élsz te?
0
0
0
0
no avatar
AMD + ATI Mindkettő remekel .Chipestbe,Órajelbe,Árba stb ..

Kell ennél több? AMD/ATI 4ever!!!!!!!!!
0
0
0
0
Holey avatar
Nekem a mostanim előtt volt 1 AMD Sempron 2300+ os procim, amit 5évig használtam, és nagyon jól kiszolgált! Ha kihajtottam még a lelkét is, akkor még új gamekkel is elég jól lehetett játszani vele 😃 Ha még ebbe a gépbe procit cserélek akkor amd-t fogok venni, de ha majd új gépet veszek az már tuti intel-es lesz 😆
0
0
0
0
kisborda avatar
nekem AMD-m van de sztem az INTEL jobb
0
0
0
0
venGTti avatar
Nekem több mint 10 éve Amd Athlon64-es procival szerelt gépeim vannak, és eddig nagyon megvagyok elégedve velük.
Egyszer volt, vagyis van most is egy pentium 1-es 100mhz-es gépem, és azzal is teljesen megvagyok elégedve. Soha semmi hibájuk nem volt.
0
0
0
0
toopa avatar
hunter93 írta:
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]

De a Phenom II nem is az i7 ellenfele.

Vegyétek már észre hogy mire írtam amit írtam! Nem én álítottam azt hogy egy Phenom II 945-ös jobb mint egy i7 950-es, amikor még a Phenom II 955 is gyengébb mint a legkisebb i7-es. Amikor Rage ezt írta akkor a gépéhez még egy Phenom II 945-ös volt írva, arra reagáltam! Azóta már átírta egy Intel Core2 Quad-2,66GHz-es processzorra.
Sehol nem volt szó róla hogy mi minek az ellenfele. A Phenom II-esek a Core2 Quad ellenfelei, ezt én is tudom. Nem véletlenül adja annyira drágán az intel az i7-eket, nincs ellenfelük, így megtehetik.
0
0
0
0
kozy11 avatar
Nekem az intel a nyerő !!
0
0
0
0
Roland avatar
nemtudom nekem AMD Phenom-om van 3 magos és semmi gondom vele nem lassu és a játékoknál még soha nem használtam ki fullra pedig új játékaim vannak!
0
0
0
0
Szamp avatar
Jelenleg az i7 nek nincs ellenfele!
0
0
0
0
hunter93 avatar
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]

De a Phenom II nem is az i7 ellenfele.
0
0
0
0
Rage avatar
Lizard írta:
Rage írta:
Lizard írta:
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]


A Phenom II 955ös ellenfele a q9550 ill. a q9650 nem az i7!


lehet de aze i7 az i7


Akinek annyi fölös pénze van😀 vegyen i7-et ebben nincsen vita!az a legjobb jelenlegi proci és kész!
Akinek viszont viszonylag jó áron időtálló gép kell annak meg tökéletes párosítás egy Phenom II a hozzá tartozó AM3as lappal!
Valtottam most nezd meg mert ez nem vegleges gep volt ugyhogy ez sztem mar vegleges lesz
0
0
0
0
Lizard avatar
Rage írta:
Lizard írta:
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]


A Phenom II 955ös ellenfele a q9550 ill. a q9650 nem az i7!


lehet de aze i7 az i7


Akinek annyi fölös pénze van😀 vegyen i7-et ebben nincsen vita!az a legjobb jelenlegi proci és kész!
Akinek viszont viszonylag jó áron időtálló gép kell annak meg tökéletes párosítás egy Phenom II a hozzá tartozó AM3as lappal!
0
0
0
0
Rage avatar
Lizard írta:
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]


A Phenom II 955ös ellenfele a q9550 ill. a q9650 nem az i7!


lehet de aze i7 az i7
0
0
0
0
Laci92 avatar
csasa94 írta:
Az AMD f***a, és nem szemét! Minden processort tesztnek vetnek alá, és ami nem működőképes, nem dobják piacra! Ami meg gyengébben teljesít, azt lefokozzák egy szinttel! Úgyhogy ugyan olyan jó az AMD, mint az Intel! Az AMD azért olcsóbb, mert Ázsiában, olcsó munkaerőkkel csináltatják!!!

amit te lefokozásnak hivsz az a 1 esetleg 2 mag letiltása mert nem működik jól, am nem akarok veszekedni nekem mind1 de azért ezt olvasd el [LINK]
0
0
0
0
Lizard avatar
toopa írta:
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]


A Phenom II 955ös ellenfele a q9550 ill. a q9650 nem az i7!
0
0
0
0
Rage avatar
Kmisi99 írta:
Mivan most szidod az i7 est Egyszer ütöttem mellé és azóta kék az ég😆
en szidni i7??na ne😆
0
0
0
0
toopa avatar
Rage írta:
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es

Érdekes, ahogy én ezeket a teszteket olvasom, a Core i7 920 is elveri a Phenom II X4 955-öst. Az igaz hogy drága, de 2.66 Ghz-en jobb mint az AMD 3.2 Ghz-en....
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Laci92 írta:
nem hordtam le csak elmondtam a véleményem, a szemét szó alatt meg a rossz 4magos procikat értettem "rossz 4 magos (a szemét)" jah és volt nekem is AMD-m és sok probléma nem volt vele csak 1, h lassú volt


Nem biztos ( de elképzelhető), h hibásat fogtál ki, inkább kevés volt benne a gyorsítótár, és azért lehetett lassú! 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mivan most szidod az i7 est Egyszer ütöttem mellé és azóta kék az ég😆
0
0
0
0
Rage avatar
amugy en se vok egy kover penz tarcaju 13 evesen de akkor is 200000ftbol jo gepet raktam ossze (lasd gepem) es aze a procim is jobb mint egy i7-950es
0
0
0
0
Rage avatar
eddig intelem volt jo az de most hogy valtani fogok AMD Phenom-II 945 X4re ami 3GHZes hat sztem bivaly lesz.deh egy kerdes pl a cod 2 meg a hasonlo 2-3 ghzes esetleg 1,8as core 2 duos procikat igenylo jatekok menni fognak 4 magos 3GHZes procin??
0
0
0
0
no avatar
Laci92 írta:
hunter93 írta:
Az intel se rossz. csak nagyon drága. az amd kicsit gyengébb de jóval olcsóbb. Aki nem hiszi: AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz - 65000 Ft vs Intel Core i7 950 3 Ghz - 150000 Ft. És az i7 csak 12-17 fps-el jobb. tehát érthető hogy a nem éppen kövér pénztárcájú emberek (pl. én) miért az amd-t választják.

és tudod h miért olcsó? mert még a szemétből is procit csinálnak :Ð pl.: az AMD a 3 magos procikat is csak azért dobta piacra mert sok volt nekik a rossz 4 magos (a szemét) ezekben a procikban a hibás 4-ik magot lezárták és eladták 3 magos procinak. Utólag visszaolvastam a hsz-okat és ezt már Thug85 is leirta, de nembaj leirtam énis 😆


Az AMD f***a, és nem szemét! Minden processort tesztnek vetnek alá, és ami nem működőképes, nem dobják piacra! Ami meg gyengébben teljesít, azt lefokozzák egy szinttel! Úgyhogy ugyan olyan jó az AMD, mint az Intel! Az AMD azért olcsóbb, mert Ázsiában, olcsó munkaerőkkel csináltatják!!!
0
0
0
0
no avatar
.. hany mhz-es volt ? és hany magos?
0
0
0
0
Laci92 avatar
nem hordtam le csak elmondtam a véleményem, a szemét szó alatt meg a rossz 4magos procikat értettem "rossz 4 magos (a szemét)" jah és volt nekem is AMD-m és sok probléma nem volt vele csak 1, h lassú volt
0
0
0
0
no avatar
no-no-no.. azért nemkell lehordani ennyire az AMD-t ! mert az nem úgy van ahogy te mondod! nem szemétből rakják össze.. de ez ugy van hogy manapság már minden versenyben van.. amd az intellel , nvidia az atival😃
0
0
0
0
Laci92 avatar
hunter93 írta:
Az intel se rossz. csak nagyon drága. az amd kicsit gyengébb de jóval olcsóbb. Aki nem hiszi: AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz - 65000 Ft vs Intel Core i7 950 3 Ghz - 150000 Ft. És az i7 csak 12-17 fps-el jobb. tehát érthető hogy a nem éppen kövér pénztárcájú emberek (pl. én) miért az amd-t választják.

és tudod h miért olcsó? mert még a szemétből is procit csinálnak :Ð pl.: az AMD a 3 magos procikat is csak azért dobta piacra mert sok volt nekik a rossz 4 magos (a szemét) ezekben a procikban a hibás 4-ik magot lezárták és eladták 3 magos procinak. Utólag visszaolvastam a hsz-okat és ezt már Thug85 is leirta, de nembaj leirtam énis 😆
0
0
0
0
hunter93 avatar
Az intel se rossz. csak nagyon drága. az amd kicsit gyengébb de jóval olcsóbb. Aki nem hiszi: AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz - 65000 Ft vs Intel Core i7 950 3 Ghz - 150000 Ft. És az i7 csak 12-17 fps-el jobb. tehát érthető hogy a nem éppen kövér pénztárcájú emberek (pl. én) miért az amd-t választják.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
hunter93 írta:
vabert2 írta:
Kredenc írta:
ez tényleg egy örök kérdés lesz de tényleg szerintem az AMD-k játékra jobbak az Intel is de az inkább irodákba vagy munkahelyekre jó.😆
szerintem:Ð
ezt rosszul látod nézd meg pl az én processzoromat E8500-as INTEL és 6mb cache van benne tehát gyorsabb mint az AMD 3-ja és gyorsabb vele tahát nem csak irodába való az INTEL!😃 hanem otthoni játszásra is😃

ezt te is rosszul látod az AMD Phenom II X2 550 BE 3.1 Ghz-es és az L2 + L3 chache-e összeadva 7 Mb. de ez a "melyik a jobb" dolog függ attól is hogy kinek, melyik márkanév tetszik jobban.
Én itt az amd-t választanám az biztos hiába inteles vagyok.
0
0
0
0
Lizard avatar
Az új Phenom II-es AMD-k bazi erősek és ezt a tesztek is bizonyítják és az Intel ugyanazt a teljesítményt kb 2 szer annyi pénzért adja, mert megtehetik😀
0
0
0
0
hunter93 avatar
vabert2 írta:
Kredenc írta:
ez tényleg egy örök kérdés lesz de tényleg szerintem az AMD-k játékra jobbak az Intel is de az inkább irodákba vagy munkahelyekre jó.😆
szerintem:Ð
ezt rosszul látod nézd meg pl az én processzoromat E8500-as INTEL és 6mb cache van benne tehát gyorsabb mint az AMD 3-ja és gyorsabb vele tahát nem csak irodába való az INTEL!😃 hanem otthoni játszásra is😃

ezt te is rosszul látod az AMD Phenom II X2 550 BE 3.1 Ghz-es és az L2 + L3 chache-e összeadva 7 Mb. de ez a "melyik a jobb" dolog függ attól is hogy kinek, melyik márkanév tetszik jobban.
0
0
0
0
Nedadam avatar
Na most olvasgattam a hozzászolásokat és én is ideszolok 😆😆 . na szoval nekem amd-van és most vettem 1 atit hát...1x-2x-er bekékhalálozik az uj sapphire karim pedig nem huztam meg ( najo csak 1-xer 😆 ) de ha már intelről beszélünk nekem az is volt ( mongyuk 1 P2-esben 😆😉 de amugy azon nemtom de ment az ubnderground 2 😆 de sztem az amd az olcsob és jobb 😆😆
0
0
0
0
thug85 avatar
"A hárommagos sorozatba tartoznak azok a négymagos processzorok amelyeknek nem működik az egyik magjuk így azt letiltják."
Az AMD tudja, hogy kell a szart is eladni.😆
0
0
0
0
vabert2 avatar
Kredenc írta:
ez tényleg egy örök kérdés lesz de tényleg szerintem az AMD-k játékra jobbak az Intel is de az inkább irodákba vagy munkahelyekre jó.😆
szerintem:Ð
ezt rosszul látod nézd meg pl az én processzoromat E8500-as INTEL és 6mb cache van benne tehát gyorsabb mint az AMD 3-ja és gyorsabb vele tahát nem csak irodába való az INTEL!😃 hanem otthoni játszásra is😃
0
0
0
0
vabert2 avatar
Én INTEL párti vagyok mert nekem még semelyik Intel procim sem halt ám az AMD-s ajjaj.De szerintem az intelek jobbak már a felépítésük is és gyorsabbak, sőt nemrég mutatták ki, hogy az intel procik jobban "kihajtják" a maximumot a Radeonokból pedig mint tudjuk azokat is az AMD gyártja és az már gáz mitne mondjak tehát INTEL 4 ever😆
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Ati Vga-nal az AMD a jobb. Azért váltok én is most AMD-re mert az jobban passzol valahogy az ATI-hoz, és olcsóbban megúszom a dolgot. 😃
0
0
0
0
no avatar
jah 😃 AMD 4EVER 😀 én meg vagyok vele elégedve.. és a mostani nVidia-s vidi karimmal is , de fogok cserelni gepet , csak nnyi lesz mas h ATI-ra de AMD marad😀 amd phenom x4 9750 (95W) 2400MHz 😃
0
0
0
0
tooth9 avatar
Nekem most AMD-m van, megvagyok vele elégedve, játékokra kiváló. 😀
0
0
0
0
Kredenc avatar
ez tényleg egy örök kérdés lesz de tényleg szerintem az AMD-k játékra jobbak az Intel is de az inkább irodákba vagy munkahelyekre jó.😆
szerintem:Ð
0
0
0
0
levi27 avatar
És amúgy én úgy tudom hogy az amd úgy kezdte a pályafutását hogy megvett pár intel procit majd lemásolta és eladta és majd később kezdett önállóan gyártani procit


Nahát ügyes volt😃De AMD az ugyan azon az áron jobb mint az intel😆
(ha meg kép kell ott az avatarom😆😆:Ð)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én csk intel párti vagyok
És amúgy én úgy tudom hogy az amd úgy kezdte a pályafutását hogy megvett pár intel procit majd lemásolta és eladta és majd később kezdett önállóan gyártani procit
0
0
0
0
no avatar
Nem baj jó ez így!!! 😃😃😃😃
0
0
0
0
Splint avatar
a képet én csináltam, nem az AMD 😃😃
0
0
0
0
no avatar
Jó érv Splint!! 😆😆😆😆😆😆
0
0
0
0
no avatar
Én úgy vagyok, hogy pl. az AMD jobb játékra de az Intel viszont egyből lekapcsol ha túlmelegedik ez valami "védelmi rendszer" vagy mi a szősz! Ja meg az Intel drágább is! Én igazából mind2-őt szeretem, egyikkel sincs bajom! Amelyikhez kedvem van azt veszem meg!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció