AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Osynho avatar
Mert a B50 mire nem elég?😕😀
0
0
0
0
planbmokus avatar
Végre megértkeztek azok, akik értenek is az informatikához...

Nagyon nagy üdv: Hitoshi, pggabesz!
0
0
0
0
Hitoshi avatar
ebben én is így vagyok,de mivel én játékra használom főként a pc-t ezért amd-t veszek mivel azok olcsóbbak ugyan annyi teljesítményért
0
0
0
0
pggabesz avatar
Igen így van a játéknál nem a proci a mérvadó, de aki nem csak játszik mint pl. én rengeteg videót szoktam készíteni vágni szerkeszteni és hát nekem jól jönne a 4 mag mert rendnereléskor a procikat 100% on szokta kihasználni a progi.
0
0
0
0
Lizard avatar
Hitoshi írta:
pggabesz írta:
viszont a felső kategóriába abszolút semmi esélye arra hogy labdába rúgjon az intel mellett.

van az ! ott van a Phenom II X4 955 vagy 965 és nem kerülnek annyiba


Ha valaki játszani akar csak semmi féle különbséget nem fog észrevenni egy phenom II, egy i5, vagy egy i7 esetén!
Mindenki tudja hogy manapság igazából az erős VGA számít ha fps bajnokok akarunk lenni!
ha viszont konvertálgatni akarunk, videó szerkesztgetni...stb akkor jobbak az intelek, nekem ez a véleményem!
Az intel viszont nagyon játszik a tűzzel ezzel az állandó foglalat váltogatással, de jelenleg megtehetik mer van miből, aztán ha nem lesz akkor meg így jártak😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Most én ballagásomra annyi lóvét kaptam hogy simán futná i5 re vagy i7 re is de most én is inkább AMD-t vennék mert az olcsóbban kijönne és futná más cuccokra is 😀 (csak a pénz kell a cross mocimra 😆😉
0
0
0
0
Hitoshi avatar
pggabesz írta:
viszont a felső kategóriába abszolút semmi esélye arra hogy labdába rúgjon az intel mellett.

van az ! ott van a Phenom II X4 955 vagy 965,és nem kerülnek annyiba,és persze a velük egy szinten lévő procikkal csak
0
0
0
0
pggabesz avatar
Én abszolút intel párti vagyok! De azzal én is egyet értek hogy nem szimpi a folyamatos foglalat cserélgetés! Az AMD alsó kategóriában jó ár érték aránnyal büszkélkedik, de viszont a felső kategóriába abszolút semmi esélye arra hogy labdába rúgjon az intel mellett. Csak hát ott a nagy kérdés mennyi magyar srác, vagy szűlő engedheti meg magának azt hogy 50,70,90 ezerért vegyen procit magának? Rengetegen köztük én is örűlünk ha 20,30 k ért tudunk venni procit, kb. egy hónapja vettem az e6500 18 k ért és kib*szotul örültem hogy meg tudtam venni legalábbb azt a 420D után.😆 Szóval a véleményem összegezve az hogy, ha megteheted vegyél i5 vagy i 7 et. Ha meg nem akkor 20k körül már erős AMD van. De azt azért ne felejtsük el hogy az LGA 775 felett hiába járt el az idő ha olyan konfigunk van ddr2 vel abba még nyugodt szívvel vehetünk procit, mert még pár évig fogják használni rengetegen, de új gép ajánlásánál meg azt mondom vagy AMD vagy várjunk egy évet az új foglalatok megjelenéséig.
0
0
0
0
Lizard avatar
Arról meg ne is beszéljünk ugye hogy az intel úgy váltogatja a foglalatokat mint más az alsógatyáját..!
Ez valóban nme túl szimpatikus megoldás és sokan el fognak pártolni tőluk az biztos, még ha jók is, mer sokan nme 2évre vesznek mondjuk procit!
ám meg mindenki vegye azt ami neki szimpibb😀
0
0
0
0
MaliDual avatar
most újítok gépet de abba most biztos amd lesz.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
looserking írta:
most miért vennének amd-t ? lehet h tök oclsó de 2 hét után dobhatod kifelé lehet h intel drágább de legaláűbb ad a minőségre .... 2.6 os dual core amd athlon csak 8 ezer ft ....

Az amd 1 szériája rossz volt de a phenom 2 és az athlon 2 ők ár érték arányban apró darabokká verik szarrá az intelt
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem meg 1-2 év és az intel sírni fog a régi helye után mert azért amit leművel azért rohadt sokan elpártolnak majd tőle
0
0
0
0
twoKgames avatar
sztem az intel a jobb csak drágább
0
0
0
0
zsivko avatar
D@nte írta:
én úgy tudom h az intel sokkal előrébb jár mint az AMD.állítólag amikor az AMD-nek kijött az első 2 magos procija akkor már az Intelnek volt 3 magos is.én jobban csípem az Intelt.
intelnek soha se volt 3 magos procija. Az amd fejleszetette ki a 64 bites procikat.
0
0
0
0
planbmokus avatar
gellert1010 írta:
intel


Jól megalapozott....
Újabb vérpistike a láthatáron?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Én AMD+Nvidia, tudom hogy valszeg jobb az ATI, de már 2x csalódtam benne, szal AMD+Nvidia^^
0
0
0
0
no avatar
planbmokus írta:
berki_zsolt írta:
Lol, elégg lényegretörő a neved! 😆😆


Nem is kicsit 😃

AMD írta:
Én Amd + Ati párti vaok sokkal jobb az amd mint az intel nekem egy évigf volt azintel de csak küszködtem vele:S nem akaro sose jol meni a procija:S
Az amd sookal jobb játékre meg minden másra !!
ugy hoyg Amd +Ati hajrá😃(Y)


Konkrétan nyers teljesítményt alapul véve nem jobb, nagyjából egál, de ha már szóba jön az ár, akkor nagyon elpaskolja az intel fenekét az AMD... 😃

Ez így van, rengeteg helyen azt olvastam, hogy az AMD ár-érték arányban jobb az Intelnél.
0
0
0
0
planbmokus avatar
berki_zsolt írta:
Lol, elégg lényegretörő a neved! 😆😆


Nem is kicsit 😃

AMD írta:
Én Amd + Ati párti vaok sokkal jobb az amd mint az intel nekem egy évigf volt azintel de csak küszködtem vele:S nem akaro sose jol meni a procija:S
Az amd sookal jobb játékre meg minden másra !!
ugy hoyg Amd +Ati hajrá😃(Y)


Konkrétan nyers teljesítményt alapul véve nem jobb, nagyjából egál, de ha már szóba jön az ár, akkor nagyon elpaskolja az intel fenekét az AMD... 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Lol, elégg lényegretörő a neved! 😆😆
0
0
0
0
AMD avatar
Én Amd + Ati párti vaok sokkal jobb az amd mint az intel nekem egy évigf volt azintel de csak küszködtem vele:S nem akaro sose jol meni a procija:S
Az amd sookal jobb játékre meg minden másra !!
ugy hoyg Amd +Ati hajrá😃(Y)
0
0
0
0
sancaboy avatar
Intel+Nvidia páros szerintem
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Esetleg az Intel a teljesítményével és főleg a fogyasztásával pörkölt oda az AM2-es Athlonoknak!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
intelnek nem is volt 3 magos procija ...
0
0
0
0
D@nte avatar
én úgy tudom h az intel sokkal előrébb jár mint az AMD.állítólag amikor az AMD-nek kijött az első 2 magos procija akkor már az Intelnek volt 3 magos is.én jobban csípem az Intelt.
0
0
0
0
planbmokus avatar
AxlZoli írta:
apetit1989 írta:
AxlZoli írta:
Kár, hogy csak 2 nagy procigyártó termékeit lehet többségében beszerezni. Nem ártana most sem egy harmadik mint anno a Cyrix a 6x86-osokkal 😃😃😃


Nekem van ilyen procim 😆 És akkoriban nem csak intel amd cyrix volt... volt IDT is, VIA is gyártott processzorokat (ma már csak kiegészítő chipeket) vagy az IBM is csinált (P1).


Nekem kis sügérként 😆 az a proci volt az álmom, 6x86-ra vágytam, de akkor még nem tehettem meg így lett belőle 5x86 133Mhz AMD 😃

Szerk: meghalt a topik?😲


Látjátok... Elment kakas..... 😃
0
0
0
0
AxlZoli avatar
apetit1989 írta:
AxlZoli írta:
Kár, hogy csak 2 nagy procigyártó termékeit lehet többségében beszerezni. Nem ártana most sem egy harmadik mint anno a Cyrix a 6x86-osokkal 😃😃😃


Nekem van ilyen procim 😆 És akkoriban nem csak intel amd cyrix volt... volt IDT is, VIA is gyártott processzorokat (ma már csak kiegészítő chipeket) vagy az IBM is csinált (P1).


Nekem kis sügérként 😆 az a proci volt az álmom, 6x86-ra vágytam, de akkor még nem tehettem meg így lett belőle 5x86 133Mhz AMD 😃

Szerk: meghalt a topik?😲
0
0
0
0
apetit1989 avatar
AxlZoli írta:
Kár, hogy csak 2 nagy procigyártó termékeit lehet többségében beszerezni. Nem ártana most sem egy harmadik mint anno a Cyrix a 6x86-osokkal 😃😃😃


Nekem van ilyen procim 😆 És akkoriban nem csak intel amd cyrix volt... volt IDT is, VIA is gyártott processzorokat (ma már csak kiegészítő chipeket) vagy az IBM is csinált (P1).
0
0
0
0
planbmokus avatar
sagesz93 írta:
x58-as lapokba mennek az s1366-as xeonok..
asrock supercomputer x58-nál néztem pont.


Pontosan!
0
0
0
0
sagesz93 avatar
x58-as lapokba mennek az s1366-as xeonok..
asrock supercomputer x58-nál néztem pont.
0
0
0
0
kakas avatar
csak xeon procinak hol találsz alaplapot
0
0
0
0
planbmokus avatar
gara66 írta:
köszi így már érthető😃
árban hol mozognak ezek am??


Az olcsóbb xeonok kb az I7 980X-el vannak egy árban.
De vannak 1800$-os példányok is....
0
0
0
0
gara66 avatar
ááá, csak az Intel😉
0
0
0
0
gara66 avatar
köszi így már érthető😃
árban hol mozognak ezek am??
0
0
0
0
planbmokus avatar
gara66 írta:
vmi tesztet nem tudnál nekem mutatni??
csak hogy ne kelljen keresgetnem😀köszi


http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
http://www.cpubenchmark.net/overclocked_cpus.html
http://www.cpubenchmark.net/multi_cpu.html

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=111056
0
0
0
0
gara66 avatar
vmi tesztet nem tudnál nekem mutatni??
csak hogy ne kelljen keresgetnem😀köszi
0
0
0
0
planbmokus avatar
gara66 írta:
hát de azok a procik nem a mindennapi használtra valók nemigaz??


Nem, de csak az áruk miatt.
A legkisebb xeon is földbe döngöli az I7-eket (leszámítva a 980x-t).
0
0
0
0
gara66 avatar
hát de azok a procik nem a mindennapi használtra valók nemigaz??
0
0
0
0
planbmokus avatar
kakas írta:
A mostani legerősebb proci az Intelnél tudtommal az Intel Xeon X5680 3,33GHz


És az x7560 24Mb cache-el 8 fizikai maggal (ht-vel 16) 2,26 Ghz-es órajellel.
Az X5680 12 Mb cache-el , 6 fizikai maggal(ht-vel 12), 3,33Ghz órajellel rendelkezik.
De ott van szorosan a nyomukban az x5677 4 maggal,(ht-vel 8), 12 Mb cache-el, viszont 3,46 Ghz-es alap-órajele van!

Hol ez nyer, hol az.... De a jövő a 8 magosé!
0
0
0
0
kakas avatar
A mostani legerősebb proci az Intelnél tudtommal az Intel Xeon X5680 3,33GHz
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ez rövid és tömör megállapítás volt!
0
0
0
0
planbmokus avatar
Osynho írta:
konsti írta:
Osynho írta:
planbmokus írta:
Cooltib írta:
AMD vs Intel
AMD-nél is vannak olyan teljesítményű procik mint az Intelnél max az Intel csúcs procijának MÉG nincs párja. Lehet teszteket bambulni és tájékozódni. Videó tömörítésnél valóban jobb az Intel de gaméknál viszont az AMD a befutó. Ki mire használja én gaméra. Ti?

Ráadásul az AMD megvette az ATI-t és az ATI ár érték arányban messze magasan vezet így a legjobb választás gémerek számára AMD+ATI 😆


Játékra. 😃

Az AMD azonban kijelentette, amennyiben csinál ellenfelet az I7 extreme sorozatának, az áraik nem az intel árpolitikáját fogják követni.
Számomra ez több mint szimpatikus.

Osynho:
Az opteron-okat sajna nehéz beszerezni. És irtózatosan drágák.
Itthon egy hat magos kerül majdnem 800k-ba...
http://www.argep.hu/product_1056057.html
És sajnos nagyon kevés olyan lap van hozzá, amibe lehet mondjuk "gamer" videókarit tenni.


Az egy beragadt ár, ráadásul a régebbi szériából... http://prohardver.hu/hir/elrajtoltak_12_magos_opteronok_6100_amd.html
744 dollár-tól van 12 magos, ami ugye nálunk inkább euróban értendő, de még az is 200e alatt van. Ami meg a tudásához mérten annyira nem is sok. Persze, hogy nem kapsz hozzá alaplapot minden sarkon, ez nem az a kategória, csak annyit akartam mondani, hogy azért van komoly proci az AMD-nél is.


De javitsatok ki ha nincs igazam én ugy tudtam h az opteronok szerverprocesszorok és játékra teljesen alkalmatlanok vagy tévednék?


Miért lennének alkalmatlanok? Még tuningolni is lehet őket elég szépen 😆 Igaz ott már leeszik a hajadat 😀
Itt meg egy fini alaplap:
[LINK]
2 proci, 2 16x-ps PCI-e, 16 ram slot....
Elég


A VGA-kból nem mindegy hogy server vagy user.
Viszont a szerver processzorok, mint a xeon és az opteron egy 965BE-hez vagy egy I7 920-hoz képest hiperűrsebesség.
A legbetegebb tuningeredményeket eddig xeon-nal és opteron-nal érték el.
Némelyik régebbi szériás Xeon képes volt akár 350%-os túlhajtásra!
De az opteron se sokkal maradt le a 280%-al.
Mondjuk ezek folyékony nitrogénnel voltak hűtve, ami meg nem minden lakásnak alaptartozéka 😃
de itt van egy cikk, ahol egy Prolimatech Megahalems hűtővel a srác a 2,3 Ghz-es xeont elhúzta 3,9 Ghz-ig.
Sztem az sem csúnya 😃
0
0
0
0
sagesz93 avatar
na az asrock x58 supercomputer ([LINK])
kb. egy szinten van ezzel 😀 Csak hát az ár ami sokkal jobb az asrock javára.
Itt meg a minőségről nem lehet beszélni.
0
0
0
0
Osynho avatar
kakas írta:
Ezt a Gigabyte alaplapot sasoljátok:
[LINK]


Hát láttam már ezt a lapot, de azon kívül, hogy a Giga a markteingstratégiáját hatékonyabbá tegye, nem sok értelmét látom 😕 Meghát ez a 100e Ft már lol kategória nálam. Aztán lehet, h másnak meg alap...😊
0
0
0
0
kakas avatar
Ezt a Gigabyte alaplapot sasoljátok:
[LINK]
0
0
0
0
konsti avatar
Gigabyte a legjobb sztem de MSI is naon jo ..sztem ezek a legjobbak ..föleg árba
0
0
0
0
kakas avatar
Én maradok az Asusnál..5 éve van meg ez a P5VD2-MX lapom és hibátlan,sohasem volt gondom vele.De még gondolkozok a Gigabyte alaplapban mert azt is kikéne probálni
0
0
0
0
Osynho avatar
Ezt a lapot nézzétek: [LINK]
27 ezer forintért kapni, szerintem nagyon korrekt és még jól is néz ki! Tuti ezt venném egy Asus helyett (ha meg egy ennyiért kapható Asus-ról van szó, akkor nincs is miről beszélni...)

Viszont mi a mostani Asrock lapokról beszélünk.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció