AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
akos328 avatar
kakas írta:
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

Majd jön jövőre a Bulldozer,az majd megfogja ''talán'' az i7-et!

Hát ezaz hogy "TALÁN" de arra is gondolj hogy az Intel sem fog leállni i7el.
Am nem tudom pontosan de mondjátok ha igaz, az AMD volt előbb nem?
Sztem ezért is olcsóbb, és az AMD már nem fog olyan procit csinálni ami veri az Intel bármelyikét is, de egy kategóriába gondolkodjunk, és ne hasonlítsunk egy 2 magosat egy 4 magossal könyörgöm.
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Szilard96 írta:
lusta2115 írta:
szerintem az amd az olcsob szegmensekben jobb mint az
intel pl.: amd athlon II vagy phenom II X3 X4 simán verik az intel E dual core vagy a core 2 duokat de viszont az intel az i7 tel a drágább szegmensben mindent visz

az amd előnyei abban vannak h lehet 4 magositani és jobban van megoldva a kompatibilitás nem ugymint az intelnél mivel már 775 ös alaplapot nem érdemes venni mert a napjaik meg vannak számlálva és később ha ujitani akarsz akk uj lapot kell venni az amd nél az AM3 -mas lapba jésőb bele tudsz teni egy 6 magosat is

ez mind péztárca függő aki nem engedheti meg magának az AMD-t vegyen aki meg az iXXX seriát megengedheti az vegyen olyat



Jóhogy veri az AMD Athlon II x2 nameg a Phenom II x3, x4 az Intel pentium dual -t... ezek a procik manapság már elég gyengének számítanak...
De hogy lehet összehasonlítani egy Phenom II X4-et egy ócska pentium dual -al amikor az utóbbi csak 2 magos 😂 😂 😂
Hasonlítgatsd inkább a core 2 quad-al!!!
És akkor nem mondhatod hogy a Phenom II x4 erősebb 😜


Attól függ melyik Quad és melyik X4 😀
0
0
0
0
kakas avatar
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

Majd jön jövőre a Bulldozer,az majd megfogja ''talán'' az i7-et!
0
0
0
0
Szilard96 avatar
lusta2115 írta:
szerintem az amd az olcsob szegmensekben jobb mint az
intel pl.: amd athlon II vagy phenom II X3 X4 simán verik az intel E dual core vagy a core 2 duokat de viszont az intel az i7 tel a drágább szegmensben mindent visz

az amd előnyei abban vannak h lehet 4 magositani és jobban van megoldva a kompatibilitás nem ugymint az intelnél mivel már 775 ös alaplapot nem érdemes venni mert a napjaik meg vannak számlálva és később ha ujitani akarsz akk uj lapot kell venni az amd nél az AM3 -mas lapba jésőb bele tudsz teni egy 6 magosat is

ez mind péztárca függő aki nem engedheti meg magának az AMD-t vegyen aki meg az iXXX seriát megengedheti az vegyen olyat



Jóhogy veri az AMD Athlon II x2 nameg a Phenom II x3, x4 az Intel pentium dual -t... ezek a procik manapság már elég gyengének számítanak...
De hogy lehet összehasonlítani egy Phenom II X4-et egy ócska pentium dual -al amikor az utóbbi csak 2 magos 😂 😂 😂
Hasonlítgatsd inkább a core 2 quad-al!!!
És akkor nem mondhatod hogy a Phenom II x4 erősebb 😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
Én nem emlékszem hogy az AMD csinált volna 6 magosat, maximum úgy hogy 4 fizikai+2virtuális mag, amit az i7 is tud.
És te mondtad h a 6 magos processzor ugyan olyan erős mint a 4 magos.
Ha az Intel csinál 6 magosat, akkor az erősebb lesz jóval mint az AMD 6 magosa, akkor az kb egy 8 magossal fog felérni, ha majd lesz olyan

Már egy jóideje lehet kapni a 6 fizikaji maggal rendelkező amd-t
[LINK]
Az intelnek is van 6 fizikai maggal rendelkező porcija de az kegyetlenül drága 300K ft
0
0
0
0
akos328 avatar
Én nem emlékszem hogy az AMD csinált volna 6 magosat, maximum úgy hogy 4 fizikai+2virtuális mag, amit az i7 is tud.
És te mondtad h a 6 magos processzor ugyan olyan erős mint a 4 magos.
Ha az Intel csinál 6 magosat, akkor az erősebb lesz jóval mint az AMD 6 magosa, akkor az kb egy 8 magossal fog felérni, ha majd lesz olyan
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

ott a 6 magos amd kb egy árban van a 4 magos i7 el és kb ugyan olyan erős!
0
0
0
0
akos328 avatar
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél
0
0
0
0
Hitoshi avatar
(hozzá tenném) {én is elvagyok a négymagosított 555 -el ami ráadásúl 3.8 ghz ketyeg 😆}, szóval össz -visz 20000 FT -t spóroltam ezen az apróságon, és ugyanazt tudja mint egy 955-ös 😉
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Hát, mi általában egyet értünk, de ehhez lenne egy ellenvetésem 😀

Túlzásnak tartom, hogy csak játék és más semmi. Abban igazad van, hogy aki inkább játszik annak törpös az AMD is, hiszen az intel ereje nem a játékoknál mutatkozik meg túlnyomó részben.

Viszont azért lehet azzal csinálni mást is 😀 Nekem a 965BE tökéletes minden másra otthoni felhasználás mellett. Itthoni környezetben nem igazán érdekel, hogy egy RAR-t 0,06 sec-el később készít el, vagy 1 perccel tovább renderel egy videot mint az i7.

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy aki gyakrabban végez tervezést/renderelést és hasonlóakat, annak is tökéletes az AMD, aki pedig állandóan a CAD-et nyomja és különböző számításokat annak jobban megéri az intelt választani. (Az i7-ről beszélek)

Természetesen annak is az Intelt javaslom aki nem képes elviselni, hogy ne legyen gyorsabb a gépe játékok alatt 5-10 FPS-el a 100 és 200-as tartományon belül 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ponthogy a csak játék és más semmi az amd mert az intel brutál de drága ereje programoknál jön jól és nem a játékoknál!
0
0
0
0
akos328 avatar
Én azt mondom mihez kell a szerint válassz.
Ha stabil, korszerű keveset fogyasztó gép kell, de azért játék is fontos neked akkor AMD.
Ha viszont nagy, erős, és mindig, mindenből a legújabb kell, és csak játékra, és más nem számít akkor Intel
De mondtam az előbb is ha nem csak játszani akarsz, hanem egyéb házi dolgokat is akkor AMD.
Én Intel párti vagyok, de az avatarom is jelzi h ez egy örök harc lesz
0
0
0
0
Feki1991 avatar
foxbet írta:
de csak akkor megy bele a phenom II x6 ha az alaplap támogatja vagy egykis BIOS frisités.


Még az AM2+ba is beletudod tenni a 6 magos Phenomot BIOS Updtae után ami manapság 3 kattintásból áll, szal hosszú távra megéri/megérte egy brutális AMD-s lapot venni, ami nagyon sokáig kibírja így nem kell minden proci cserénél új lapot venni! 😉
0
0
0
0
planbmokus avatar
Az Intel procik közül egy-kettő félárasítva lett:
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
hát de még mindig jobb mint hogy veszel egy alaplapot 20000-25000 ért és még plusz bele egy minimum 70000 forintos cpu-t
0
0
0
0
foxbet avatar
de csak akkor megy bele a phenom II x6 ha az alaplap támogatja vagy egykis BIOS frisités.
0
0
0
0
no avatar
szerintem az amd az olcsob szegmensekben jobb mint az
intel pl.: amd athlon II vagy phenom II X3 X4 simán verik az intel E dual core vagy a core 2 duokat de viszont az intel az i7 tel a drágább szegmensben mindent visz

az amd előnyei abban vannak h lehet 4 magositani és jobban van megoldva a kompatibilitás nem ugymint az intelnél mivel már 775 ös alaplapot nem érdemes venni mert a napjaik meg vannak számlálva és később ha ujitani akarsz akk uj lapot kell venni az amd nél az AM3 -mas lapba jésőb bele tudsz teni egy 6 magosat is

ez mind péztárca függő aki nem engedheti meg magának az AMD-t vegyen aki meg az iXXX seriát megengedheti az vegyen olyat
0
0
0
0
planbmokus avatar
Ennyit pixikeeh I7-es hardcore konfigjáról... 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Amikor leáll a géped kapcsold le a tápot vagy ha nincs kapcsoló, húzd ki, várj 1 picit, majd pár másodpercig nyomd a bekapcsoló gombot, majd dugd/kapcsold vissza, ez lenullázza a biosodat, és ha tényleg OC probléma van, akkor ez megoldja. Ha ezután sem lenne jó, frissítsd a biosodat!
0
0
0
0
cseszka avatar
Overclockoltad a procit?Próbáld meg Biosban Defaultra tenni,és mentsd el,majd ugy kapcsold be.Ijenkor mindent gyári beállitásra tesz,menni kéne neki.Ha nemenged be a biosba,mert nemkapcsol be a gép,vagy hamarabb leáll,vedd le az oldalát,vedd ki belöle az elemet,elég nagy,lapos majd várj pár percet,és tedd vissza.ijenkor szintugy alaphejzetre áll a bios.
0
0
0
0
no avatar
az a kérdésem lenne, hogy mi baja van a gépnek, mert mostanába csak úgy magától kikapcsol és nem lehet bekapcsolni csak 10 perc múlva!
amikor nagynehezen elindítom akkor van hogy a boot előtt kikapcsol megint és van amikor kiirja hogy "overclocking failed ..."! de nemmindig! Most ienkor mit lehet csinálni?? az a kérdésem lenne, hogy mi baja van a gépnek, mert mostanába csak úgy magától kikapcsol és nem lehet bekapcsolni csak 10 perc múlva!
amikor nagynehezen elindítom akkor van hogy a boot előtt kikapcsol megint és van amikor kiirja hogy "overclocking failed ..."! de nemmindig! Most ienkor mit lehet csinálni?? az a kérdésem lenne, hogy mi baja van a gépnek, mert mostanába csak úgy magától kikapcsol és nem lehet bekapcsolni csak 10 perc múlva!
amikor nagynehezen elindítom akkor van hogy a boot előtt kikapcsol megint és van amikor kiirja hogy "overclocking failed ..."! de nemmindig! Most ienkor mit lehet csinálni??
0
0
0
0
foxbet avatar
Attól függ hol veszed boltobként nagy ár külömbségek vannak.
242.900,- HUF [ 194.320,- + ÁFA ]

Nekem megérte mert megvagyok vele elégedve +2 év garancia az akumlátóra csak 1 év garancia.
És ne töltsétek állandóan az akku-t mert elromlik hadjátok feltölteni 100% majd ha jelez hogy kevés a szint kb. 18 % nál dugjátok be és tölt.

vagy feltöltitek 100%-ig és teljesen addig használjátok amig a számítógép ki nem kapcsol utánna vegyétek ki a laptopból az akku-t és hadjátok pihenni 2-4 hétig és ujra és ujra ez a folyamat és akkor nem romlik el 2 éven belül.
Ez minden laptopra érvényes.
0
0
0
0
no avatar
foxbet írta:
Inkább toshiba a 500-1ee core i3 2,13 GHz
Integrált Nvidia GeForce GT 330M 1GB DDR3 Directx 10
Blu-raj/dvd/cd író és olvasó
4GB Ram DDr3 1066MHz
E-sata csatlakozás 6 db USB dugó
320GB Winchester
Mi más kell még?

Nekem is ilyen van Jó kis gammer Taptopom van nézzed csak meg.

Ez télleg egész jó😃 Mennyibe került?
0
0
0
0
foxbet avatar
Inkább toshiba a 500-1ee core i3 2,13 GHz
Integrált Nvidia GeForce GT 330M 1GB DDR3 Directx 10
Blu-raj/dvd/cd író és olvasó
4GB Ram DDr3 1066MHz
E-sata csatlakozás 6 db USB dugó
320GB Winchester
Mi más kell még?

Nekem is ilyen van Jó kis gammer Taptopom van nézzed csak meg.
0
0
0
0
no avatar
Intel Graphics Media Accelerator HD 512MB

3GB DDRIII RAM
0
0
0
0
Cooley avatar
A proci elég, de milyen videokari lesz benne? 😀
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Valki tudna segíteni mert akarok venni egy laptopot és nem tudom hogy gamezni elég lessz e INTEL Core I3 2,23GHz proci vagy inkább nézzek másikat?
0
0
0
0
Cooley avatar
😃 az mondjuk nem sokat jelent, hogy milyen logó van ott. 😀 DE az AMD logója valószínűleg csak azért van ott, mert a Dirt2 az első DX11-es játékok között volt, és akkor még csak amd kártya volt DX11-es támogatással.
0
0
0
0
Cooley avatar
Na végre megjött a proci, szóval most átpártoltam az AMD-hez. Bízom benne, hogy nem bánom meg. 😃 Bár a teljes konfigra még egy kicsit várnom kell. :S
Kmisi99: a szorzózár mentes AMD-k tényleg jobb tuning potenciállal rendelkeznek, mint az intelek. De a szorzózárasok is könnyen oda vernek, bár ez tényleg csak az új szériákról mondható el.
0
0
0
0
Adam996 avatar
almos írta:
Kmisi99 írta:
hector maio írta:
ja mert az amd-t jobban lehet húzni nem melegszik annyira 😃 haveromnál néztük 😃😃

Ez hülyeség! Az intel egyes szériái pl E8xxx és az ixxx széria rohadtul húzható és emellett még a többi is nagyon adja. Míg az amdnek csak ezek az új szériái a tunig kedvelők!

Pontosan 😃
hát nekem nem is melegedett a procim mikor húztam 2,6ghz-ről fel húztam 3,0ghz-re és 35fokról 40fokra nőt 😃
0
0
0
0
almos avatar
Kmisi99 írta:
hector maio írta:
ja mert az amd-t jobban lehet húzni nem melegszik annyira 😃 haveromnál néztük 😃😃

Ez hülyeség! Az intel egyes szériái pl E8xxx és az ixxx széria rohadtul húzható és emellett még a többi is nagyon adja. Míg az amdnek csak ezek az új szériái a tunig kedvelők!

Pontosan 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hector maio írta:
ja mert az amd-t jobban lehet húzni nem melegszik annyira 😃 haveromnál néztük 😃😃

Ez hülyeség! Az intel egyes szériái pl E8xxx és az ixxx széria rohadtul húzható és emellett még a többi is nagyon adja. Míg az amdnek csak ezek az új szériái a tunig kedvelők!
0
0
0
0
Adam996 avatar
ja mert az amd-t jobban lehet húzni nem melegszik annyira 😃 haveromnál néztük 😃😃
0
0
0
0
no avatar
Hát valahol olvastam egy tesztet két processzorról szólt, és asszem csak Cache méretben különböztek. Játékoknál ez nem számít.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
én nem is tudtam ^^ de ez jó hír az Athlonosoknak
0
0
0
0
no avatar
Én is úgy tudom, hogy a Cache méret nem sokat számít játékoknál.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
hector gyorsan válaszolt a kérdésre 😆 Intel vagy AMD?
AMD 😆 am. meg aki gamelni akar annak nem kell i7, sőt olyat is hallottam, mivel a játékok állítólag nem nagyon használják ki az L3-at, így játékra kiváló egy Athlon x4-es proci, érdekes
0
0
0
0
Feki1991 avatar
DarthRoni írta:
jaja, tetszik? 😆


Nagyoooon! 😆..de NE OFFoljunk!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
DarthRoni írta:
Rolando írta:
kakas írta:
Vagy inkább azért mert az intel drága..és az amd olcsó,és akkor a drága a jobb,az olcsóbb a szar minőségtelen kínai...

Látszik hogy tyúk eszed van


hát szerintem meg neked van tyűk eszed, olvass már vissza te szerencsétlen, arról beszélgettünk hogy a hozzá nem értők mért Intelt vesznek, és erre írta hogy a tudatlanok mit gondolnak, nem ő gondolja így, IQ ninja ^^


IQ ninja = ez k.rva nagy! 😆 😂..Te találtad ki? 😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Rolando írta:
kakas írta:
Vagy inkább azért mert az intel drága..és az amd olcsó,és akkor a drága a jobb,az olcsóbb a szar minőségtelen kínai...

Látszik hogy tyúk eszed van


hát szerintem meg neked van tyűk eszed, olvass már vissza te szerencsétlen, arról beszélgettünk hogy a hozzá nem értők mért Intelt vesznek, és erre írta hogy a tudatlanok mit gondolnak, nem ő gondolja így, IQ ninja ^^
0
0
0
0
planbmokus avatar
foxbet írta:
kakas Helyes bítek az AMD proceszorok Maljziáról jönnek. A Semprontol a Phenom-ig az öszes.


Kínában, Malajzián és Szingapúrban is van gyártás.

Megnézném, hogy egy helyes írni nem tudó 16 éves gyereket melyik számtech boltban alkalmaznak...
0
0
0
0
azbizony avatar
Én is inkább maradok az Intelnél 😃 Mondjuk az AMD nek vannak jó dolgai mint pl a feloldható magok 😃
0
0
0
0
Rolando avatar
kakas írta:
Vagy inkább azért mert az intel drága..és az amd olcsó,és akkor a drága a jobb,az olcsóbb a szar minőségtelen kínai...

Látszik hogy tyúk eszed van
0
0
0
0
gameplay95 avatar
De szerintem az AMD"csuscs"kategoriás proceszorai épen olyan jók mint az intelé ,ha a legjobb intel cpu-t letesztelnék az amd-é val nem sok külömbség lene(csak az árban)

DE ez az én véleményem
0
0
0
0
Rolando avatar
Aki ezt gondolja az amdről az hagyja el ezt a fórumot és nyisson egy olyan fórumot hogy "csak intelbuziknak" és ott nyomja tovább a showdert lehet hogy az amd nem csúcskategórie de ha olcsón jót akarasz akkor úgy is amd-t veszel
0
0
0
0
DarthRoni avatar
foxbet írta:
kakas Helyes bítek az AMD proceszorok Maljziáról jönnek. A Semprontol a Phenom-ig az öszes.


😆 látom a humort nem érted, sztem csak azt akarta kifejezni, hogy az AMD-t "made in china" márkának tartják, de mind1 😆
0
0
0
0
foxbet avatar
kakas Helyes bítek az AMD proceszorok Maljziáról jönnek. A Semprontol a Phenom-ig az öszes.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
jah 😆 és ezért az intel nyugodtan adhatja drágán a termékeit, mert mindig lesznek ilyen tájékozatlan vevők, és úgyis megveszik, azért amit kakas írt
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció