AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
laci503 avatar
vantage tesztben van olyan hogy csak a CPU-t méri le 😃 azzal is lehet versenyezni 😃
0
0
0
0
Hitoshi avatar
öhh 5870-vel könnyű lesz 😆
0
0
0
0
AxlZoli avatar
windows se7en írta:
én az intel mellet állok ki szerintem azjobb Mint az AMD😜


Akkor nyomjunk egy FPS versenyt!😜😆
0
0
0
0
Maximinus avatar
én az intel mellet állok ki szerintem azjobb Mint az AMD😜
0
0
0
0
no avatar
nagyon szépen köszönöm a választ.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
bolcsbuda írta:
hali az lenne a kérdésem hogy a q6600 G0 és B3között mi a külömbség? válasz elöre is köszi


A B3-mas régebbi revízió mint a G0, míg a B3 130W-ot eszik, a G0-ás csak 95öt (alap frekin)!..ezáltal a G0-ást jobban tudod húzni mégis kevesebbet fog enni s hüvösebb lessz mint a B3-mas! 😉
0
0
0
0
azbizony avatar
kérdezd laci503-at, neki is ilyen procija van.
0
0
0
0
no avatar
hali az lenne a kérdésem hogy a q6600 G0 és B3között mi a külömbség? válasz elöre is köszi
0
0
0
0
akos328 avatar
Milyen jó ötletet adtam😆
William Shakespeare: AMD és Intel
0
0
0
0
DarthRoni avatar
almos írta:
DarthRoni írta:
ez olyan volt mint egy szappanoperában a vallomás: Én, én......... SZERETLEK Intel 😆


Én akkor ha rendező leszek, készitek egy szappanoperát,aminek a cim az hogy Intel és AMD...😆 képzeld, micsoda nézettsége lenne,és arról is nyitnánk fórumtémát 😆
na de ez nagyon off...nem csinálom többet!


ja jól együtt tudnánk dolgozni 😆 vagy lehetne ilyen rómeó és júlia feelind, hogy a kis phenom és a kis core 2 quad egymásba szeretnek, de a 2 család gyűlöli egymást, és mivel nem élhetnek 1 alaplapon, akkor nem is akarnak élni, és túlhajtják magukat a szerelmükért 😆
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Néhány teszt eredmény :[LINK]
[LINK]

Nos...látszik hogy a 6 magos AMD-k még nem érték el azt a teljesítményt, ami az erősebb 4 magosaknál már alap...még nem érdemes 6 magra beruházni, mivel az Intel i7 980X procija még nagyon drága egy átlag zsebnek, az AMD 6 magosai pedig még eléggé kezdetleges erővel bírnak...
0
0
0
0
almos avatar
DarthRoni írta:
ez olyan volt mint egy szappanoperában a vallomás: Én, én......... SZERETLEK Intel 😆


Én akkor ha rendező leszek, készitek egy szappanoperát,aminek a cim az hogy Intel és AMD...😆 képzeld, micsoda nézettsége lenne,és arról is nyitnánk fórumtémát 😆
na de ez nagyon off...nem csinálom többet!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
ez olyan volt mint egy szappanoperában a vallomás: Én, én......... SZERETLEK Intel 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
Nekem sincs sok pénzem, de én sehogy sem szeretem az AMD-t én én...
Akkor is Intel
0
0
0
0
Hitoshi avatar
CatchO írta:
Én meg azt mondom, hogy hülyeség az is, hogy AMD-nek jobb az ár-érték aránya. Lehet, hogy egy két magos 2.9 GHz Intel ugyanannyiba kerül mint egy 4 magos 3.2 GHz AMD, attól még ugyanolyan jók. Lehet, hogy az AMD paraméterei jobbnak tűnnek, de attól még ugyanolyan jó, mint egy gyengébbnek tűnő Intel. Az Intel egyedül abban jobb, hogy mindig neki vannak erősebb procijai a piacon, és jobban lehet tuningolni mint AMD-t. Szóval akinek nem kell nagyon erős proci és nem akar tuningolni, annak tökmindegy, hogy Intelt vagy AMD-t vesz.
akos238: Nem az AMD tehet arról, hogy b****sz voltál és Intel lapba AMD-t akartál rakni...


hát nem tudom, hogy most mi re gondoltál, de egy 2 magos Intel processzor közel sincs egy szinten egy 4 magos AMD-l 😉 ha már így belemerültünk a vitába 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
Akkor viszont átvert a boltos, jó mind1, de azóta szeretem az Inteleket.
SORRY EMBEREK
0
0
0
0
thug85 avatar
akos328 írta:
Én nem mondtam olyat h intel alaplapba akartam AMD venni, ha még is akkor kérek vki másolja vissza mert én ilyet nem állítotam, 1 ASUS(a verziójára már nem emlékszem)alaplapba vettem, de külön megnéztem h azok összeillenek, amúgy meg egy 2 magos 3 ghz-es Intel procit miért ne lehetne 3,6ig húzni, hűtés kérdése az egész.

thug85 írta:
Kezdeném azzal, hogy ne szidjátok egymást!

akos328: Amit te állítasz, a közel sem fedi a valóságot, erre majd te is rájössz idővel!
Az AMD nem lop az Inteltől! A cég indulásakor gyártottak Intel klónokat, viszont ezt a tevékenységét az Intel alvállalkozójaként folytatta!
A mai AMD processzorok már teljesen más fejlesztések, mint az Intel processzorok! Azon kívül, hogy azonos feladatot látnak el, nem egyeznek egymással!
Ma már mindkét cég nagy múlttal rendelkezik, és kiforrott, saját fejlesztésű technikát használnak!
Ilyen nem igazán lehetséges, hogy AMD-s alaplapba nem tudsz belerakni egy AMD-s procit, hacsak nem selejt, ami ugyebár mindkét cégnél akad bőven!
Ez nem alsógatya, amit elszabnak egy mérettel!


De eskű hogy nem ment bele az alaplapba


Akkor nem tud belemenni még, ha esetleg teljesen más foglalatú AMD lapba próbálsz belerakni AMD procit!
0
0
0
0
akos328 avatar
Én nem mondtam olyat h intel alaplapba akartam AMD venni, ha még is akkor kérek vki másolja vissza mert én ilyet nem állítotam, 1 ASUS(a verziójára már nem emlékszem)alaplapba vettem, de külön megnéztem h azok összeillenek, amúgy meg egy 2 magos 3 ghz-es Intel procit miért ne lehetne 3,6ig húzni, hűtés kérdése az egész.

thug85 írta:
Kezdeném azzal, hogy ne szidjátok egymást!

akos328: Amit te állítasz, a közel sem fedi a valóságot, erre majd te is rájössz idővel!
Az AMD nem lop az Inteltől! A cég indulásakor gyártottak Intel klónokat, viszont ezt a tevékenységét az Intel alvállalkozójaként folytatta!
A mai AMD processzorok már teljesen más fejlesztések, mint az Intel processzorok! Azon kívül, hogy azonos feladatot látnak el, nem egyeznek egymással!
Ma már mindkét cég nagy múlttal rendelkezik, és kiforrott, saját fejlesztésű technikát használnak!
Ilyen nem igazán lehetséges, hogy AMD-s alaplapba nem tudsz belerakni egy AMD-s procit, hacsak nem selejt, ami ugyebár mindkét cégnél akad bőven!
Ez nem alsógatya, amit elszabnak egy mérettel!


De eskű hogy nem ment bele az alaplapba
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De ez most annyira hülyeség ez a hasonlatgatás
Tételezzük fel
(most számokkal fogom jelölni az erőssséget 1 a leggyengébb😆😉
intel 1 kerül mondjuk 20k forintba
amd 1 kerül mondjuk 15k forintba
amd 2 ami erősebb mint az intel egy 22K forint na?? Szóval nagy marhaság ez az ár összehasonlíttatás mert lehet pár ezer és akkor hol van az a nagyon jó intel?
0
0
0
0
thug85 avatar
Kezdeném azzal, hogy ne szidjátok egymást!

akos328: Amit te állítasz, a közel sem fedi a valóságot, erre majd te is rájössz idővel!
Az AMD nem lop az Inteltől! A cég indulásakor gyártottak Intel klónokat, viszont ezt a tevékenységét az Intel alvállalkozójaként folytatta!
A mai AMD processzorok már teljesen más fejlesztések, mint az Intel processzorok! Azon kívül, hogy azonos feladatot látnak el, nem egyeznek egymással!
Ma már mindkét cég nagy múlttal rendelkezik, és kiforrott, saját fejlesztésű technikát használnak!
Ilyen nem igazán lehetséges, hogy AMD-s alaplapba nem tudsz belerakni egy AMD-s procit, hacsak nem selejt, ami ugyebár mindkét cégnél akad bőven!
Ez nem alsógatya, amit elszabnak egy mérettel!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
DarthRoni írta:
akos328 írta:
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok


Tudod mit igazad van, akkor költs 10 ezrekkel többet egy olyan procira aminek ki se használod a tulajdonságait ha játszol a gépen, és ki nem sz.rja le hogy lenyúlt-e bármit az Inteltől, ha jó procikat csinál, ha ez az egy bajod h lenyúlták, akkor ennyi erőből elmehetsz tüntetni a parlament elé is hogy mennyi mindent nyúlnak le a jól öltözött urak 😆 típikus Intel b.zi vagy akinek vmi haverja beadta h az Intel egy isten az AMD meg semmi, vitathatatlan, az Intel erősebb, csak ha te játszol mondjuk a BC2-vel, és van mondjuk egy GTX460-od, nem fogsz különbséget látni egy i7 vagy egy Phenom II x4 955 között, mert nem használja ki a játék amit tud a procid, ebből az jön le hogy ha nem egy Gaboo7 féle erőművet akarsz😀 akkor rohadtul felesleges i7-et venni, vagy ha ennyire rózsaszínben látod az Intelt, az a te bajod, de egy ksi logika, hogy nem biztos hogy jobban jársz vele 😀

Képzeld nem 1 haverom adta be nekem h az AMD szar, elismere Ő is jó prociakat csinál (lop), de megjártam már vele.
Vettem 1x egy AMD procit, eredeti csomagolásba, tehát ezzel védem a boltot, hogy nem Ők szúrták, el de betettem a gépbe és nem illett a hozzá való alaplap foglalatába, még jó hogy garis, volt és visszaadták a pénz amiből tudtam venni egy Intelt ami már belement és tökéletesen működött(eddig😀😉
Jah és a politikusokra én is haragszom h lopják a pénzt, és nem is tudják kinek a a zsebébe jut el, de inkább kifizetetk 10ezerrel többet, de működjön az a proci. Am korábbi kommentemnél is mondtam, hogy az Intel ereje nem most fog megjelenni, hanem majd 5-10 év múlva, igaz most még nem éri meg 10ezerrel többet rákölteni, de majd ha a késöbbiekben is játszani akarsz, akkor már ráfogsz költeni te is.
De én úgy gondolom ha mondjuk akarsz egy Adidas cipőt, vagy pulcsit, akkor azért nem a Józsefvárira fogsz kimenni, mert inkább ráköltök egy 5össel drágábbat, de akkor tudom h Adidas cipőm van és nem made in china.
Csak ennyit szerettem volna, remélem rövid voltam😀

Iseteneeeeeem hogy tudsz te ennyi bődületes marhaságot összehordani? Honnan szetted ezt a sok hülyeséget? Hihetetlen az a marhaság amit te írsz!
Az amd lemásolja az intelt? Valóban! Képzeld processzorokat gyárt amik számításokra készülnek! Ezt a mocskosságot! Azonnal be kéne perelni mert az AMD is processzort gyárt! Egy tanács. Verd ki ezt a sok hülyeséget a fejedből és olvass egy kicsit a prohardveren vagy valami normálisabb oldalakon. Mert te nem érzed de szörnyen nagy marhaságokat hordasz össze!
"Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől" Na ezt már megint honnan szedted? A blikk nők ből? Hát mi istabil azon? Meg mi az a sok fejlesztés? Ez is aztán nagy marhaság!
Ja és nem az AMD a hibás abban hogy te olyan szerncsétlen voltál hogy inteles lapba AMD-t vettél!
A cipőről annyit hogy a mai adidas nike nagy többsége is hamis ukrán ami drágán eladnak neked.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
akos328 írta:
DarthRoni írta:
akos328 írta:
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok


Tudod mit igazad van, akkor költs 10 ezrekkel többet egy olyan procira aminek ki se használod a tulajdonságait ha játszol a gépen, és ki nem sz.rja le hogy lenyúlt-e bármit az Inteltől, ha jó procikat csinál, ha ez az egy bajod h lenyúlták, akkor ennyi erőből elmehetsz tüntetni a parlament elé is hogy mennyi mindent nyúlnak le a jól öltözött urak 😆 típikus Intel b.zi vagy akinek vmi haverja beadta h az Intel egy isten az AMD meg semmi, vitathatatlan, az Intel erősebb, csak ha te játszol mondjuk a BC2-vel, és van mondjuk egy GTX460-od, nem fogsz különbséget látni egy i7 vagy egy Phenom II x4 955 között, mert nem használja ki a játék amit tud a procid, ebből az jön le hogy ha nem egy Gaboo7 féle erőművet akarsz😀 akkor rohadtul felesleges i7-et venni, vagy ha ennyire rózsaszínben látod az Intelt, az a te bajod, de egy ksi logika, hogy nem biztos hogy jobban jársz vele 😀

Képzeld nem 1 haverom adta be nekem h az AMD szar, elismere Ő is jó prociakat csinál (lop), de megjártam már vele.
Vettem 1x egy AMD procit, eredeti csomagolásba, tehát ezzel védem a boltot, hogy nem Ők szúrták, el de betettem a gépbe és nem illett a hozzá való alaplap foglalatába, még jó hogy garis, volt és visszaadták a pénz amiből tudtam venni egy Intelt ami már belement és tökéletesen működött(eddig😀😉
Jah és a politikusokra én is haragszom h lopják a pénzt, és nem is tudják kinek a a zsebébe jut el, de inkább kifizetetk 10ezerrel többet, de működjön az a proci. Am korábbi kommentemnél is mondtam, hogy az Intel ereje nem most fog megjelenni, hanem majd 5-10 év múlva, igaz most még nem éri meg 10ezerrel többet rákölteni, de majd ha a késöbbiekben is játszani akarsz, akkor már ráfogsz költeni te is.
De én úgy gondolom ha mondjuk akarsz egy Adidas cipőt, vagy pulcsit, akkor azért nem a Józsefvárira fogsz kimenni, mert inkább ráköltök egy 5össel drágábbat, de akkor tudom h Adidas cipőm van és nem made in china.
Csak ennyit szerettem volna, remélem rövid voltam😀


akkor nem a proci volt a szar, hanem te voltál olyan analfagamma hülye, hogy Inteles foglalatba akartál AMD-t rakni te IQ nindzsa... szóval nem az AMD a szar, hanem te vagy a hülye (már megbocsáss) 😆
az én AMD Phenom II x2 550-emet 23-ért vettem, de a gyengébbek kedvéért ( mint ahogy kiderült te is 😆 ) 2 magos, 3.1 Ghz-es órajelen ketyegett alapból, én meg gondoltam egyet, kinyitottam a 3. magot, és felhúztam 3.6-ra, és 23-ért kaptam egy 3 magos 3.6 Ghz-es procit, és csak azért nem húzom tovább mert gyári hűtése van a kicsikémnek 😀 azért csak nem olyan rossz ez az olcsó bóvli szar AMD 😀 nézegesd drágám hogy 23-ért milyen Intel procit kapsz, aztán gyere vissza 😀 775-ös foglalattal talán találsz az enyémhez hasonlót, de ha te a jövő gépét építed mint elmondtad, nem akarsz 775-öset venni😀

eredményhírdetés: analfagamma vagy ( hát azon hogy az AMD nem megy bele az intel foglalatba nagyot röhögtem 😆 ) és eléggé szűk látókörű, és valszeg újgazdag f.szagyerek is, ha te mérlegelés nélkül megveszed a drágábbikat ami közel sem biztos hogy jobb is, na végeztem, elnézést ha bárkit is megsértettem ^^

szerk.: és még annyit hogy thug barátunknak van igaza, olvasd el figyelmesen az ő hsz-ét😀
0
0
0
0
AxlZoli avatar
berki_zsolt írta:
A konklúzió a lényeg az egész vitában, amit már írtam szerintem: Az Amd-hez Ati vga-t, az Intel-hez Nvidiát vegyetek! 😆


Remélem ez vicc volt 😆 Bár "A kit tud drágábban összerakni ugyanolyan vagy hasonló gépet" versenyhez nem rossz tipp 😆😆😆😆
0
0
0
0
kakas avatar
akos328 írta:
DarthRoni írta:
akos328 írta:
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok


Tudod mit igazad van, akkor költs 10 ezrekkel többet egy olyan procira aminek ki se használod a tulajdonságait ha játszol a gépen, és ki nem sz.rja le hogy lenyúlt-e bármit az Inteltől, ha jó procikat csinál, ha ez az egy bajod h lenyúlták, akkor ennyi erőből elmehetsz tüntetni a parlament elé is hogy mennyi mindent nyúlnak le a jól öltözött urak 😆 típikus Intel b.zi vagy akinek vmi haverja beadta h az Intel egy isten az AMD meg semmi, vitathatatlan, az Intel erősebb, csak ha te játszol mondjuk a BC2-vel, és van mondjuk egy GTX460-od, nem fogsz különbséget látni egy i7 vagy egy Phenom II x4 955 között, mert nem használja ki a játék amit tud a procid, ebből az jön le hogy ha nem egy Gaboo7 féle erőművet akarsz😀 akkor rohadtul felesleges i7-et venni, vagy ha ennyire rózsaszínben látod az Intelt, az a te bajod, de egy ksi logika, hogy nem biztos hogy jobban jársz vele 😀

Képzeld nem 1 haverom adta be nekem h az AMD szar, elismere Ő is jó prociakat csinál (lop), de megjártam már vele.
Vettem 1x egy AMD procit, eredeti csomagolásba, tehát ezzel védem a boltot, hogy nem Ők szúrták, el de betettem a gépbe és nem illett a hozzá való alaplap foglalatába, még jó hogy garis, volt és visszaadták a pénz amiből tudtam venni egy Intelt ami már belement és tökéletesen működött(eddig😀😉
Jah és a politikusokra én is haragszom h lopják a pénzt, és nem is tudják kinek a a zsebébe jut el, de inkább kifizetetk 10ezerrel többet, de működjön az a proci. Am korábbi kommentemnél is mondtam, hogy az Intel ereje nem most fog megjelenni, hanem majd 5-10 év múlva, igaz most még nem éri meg 10ezerrel többet rákölteni, de majd ha a késöbbiekben is játszani akarsz, akkor már ráfogsz költeni te is.
De én úgy gondolom ha mondjuk akarsz egy Adidas cipőt, vagy pulcsit, akkor azért nem a Józsefvárira fogsz kimenni, mert inkább ráköltök egy 5össel drágábbat, de akkor tudom h Adidas cipőm van és nem made in china.
Csak ennyit szerettem volna, remélem rövid voltam😀

Intel lapba próbáltad belerakni az AMD-t?😂😂
0
0
0
0
Demoz avatar
Én sokaknál láttam Intel mellett ati-t...szóval írd le nekik is ezt😃😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
A konklúzió a lényeg az egész vitában, amit már írtam szerintem: Az Amd-hez Ati vga-t, az Intel-hez Nvidiát vegyetek! 😆
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Hitoshi írta:
Miért ? nekem az első processzorom egy P4 3.0 Ghz-s processzor volt, ami még ma is remekül működik, és egy 2600 Pro VGA-l vitte a Cod 6 -t igaz nincs valami kemény grafikája a Cod 6 -k, de akkor is, az egy fél éves game, a gép meg 6-5 éves 😃 😜 😉


Az athlox xp sorozat is hibátlanul működik és az A64 sorozat is! Ráadásul az A64 anno simán "fogta" a P4-eket!
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Miért ? nekem az első processzorom egy P4 3.0 Ghz-s processzor volt, ami még ma is remekül működik, és egy 2600 Pro VGA-l vitte a Cod 6 -t igaz nincs valami kemény grafikája a Cod 6 -k, de akkor is, az egy fél éves game, a gép meg 6-5 éves 😃 😜 😉
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Thug éppen azt mondta az előbb, ha értelmezted volna, hogy a procik piacán éppen nem az van mint autóalkatrészeknél, vagy az általad említett ruházati cikkeknél. Ha az olcsóbbat veszed az itt nem a minősége miatt olcsóbb, nem fog 5 évvel hamarabb szétmenni 😀

5-10 évre előre meg nem vásárolok be számítástechnikai cikket, mert kalap szar lesz addigra minden mai eszköz 😀 Ha annak idején megvetted volna az Intel Pentium 100-at az AMD 5x86 133Mhz helyett, mert hát gondolsz a jövőre, eltelt 10 év.. sokat érnél vele 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
DarthRoni írta:
akos328 írta:
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok


Tudod mit igazad van, akkor költs 10 ezrekkel többet egy olyan procira aminek ki se használod a tulajdonságait ha játszol a gépen, és ki nem sz.rja le hogy lenyúlt-e bármit az Inteltől, ha jó procikat csinál, ha ez az egy bajod h lenyúlták, akkor ennyi erőből elmehetsz tüntetni a parlament elé is hogy mennyi mindent nyúlnak le a jól öltözött urak 😆 típikus Intel b.zi vagy akinek vmi haverja beadta h az Intel egy isten az AMD meg semmi, vitathatatlan, az Intel erősebb, csak ha te játszol mondjuk a BC2-vel, és van mondjuk egy GTX460-od, nem fogsz különbséget látni egy i7 vagy egy Phenom II x4 955 között, mert nem használja ki a játék amit tud a procid, ebből az jön le hogy ha nem egy Gaboo7 féle erőművet akarsz😀 akkor rohadtul felesleges i7-et venni, vagy ha ennyire rózsaszínben látod az Intelt, az a te bajod, de egy ksi logika, hogy nem biztos hogy jobban jársz vele 😀

Képzeld nem 1 haverom adta be nekem h az AMD szar, elismere Ő is jó prociakat csinál (lop), de megjártam már vele.
Vettem 1x egy AMD procit, eredeti csomagolásba, tehát ezzel védem a boltot, hogy nem Ők szúrták, el de betettem a gépbe és nem illett a hozzá való alaplap foglalatába, még jó hogy garis, volt és visszaadták a pénz amiből tudtam venni egy Intelt ami már belement és tökéletesen működött(eddig😀😉
Jah és a politikusokra én is haragszom h lopják a pénzt, és nem is tudják kinek a a zsebébe jut el, de inkább kifizetetk 10ezerrel többet, de működjön az a proci. Am korábbi kommentemnél is mondtam, hogy az Intel ereje nem most fog megjelenni, hanem majd 5-10 év múlva, igaz most még nem éri meg 10ezerrel többet rákölteni, de majd ha a késöbbiekben is játszani akarsz, akkor már ráfogsz költeni te is.
De én úgy gondolom ha mondjuk akarsz egy Adidas cipőt, vagy pulcsit, akkor azért nem a Józsefvárira fogsz kimenni, mert inkább ráköltök egy 5össel drágábbat, de akkor tudom h Adidas cipőm van és nem made in china.
Csak ennyit szerettem volna, remélem rövid voltam😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Amikor én raktam össze a gépet, akkor eredetileg Intel procit akartam bele tenni, annak ellenére, hogy az ezelőtti gépeim szinte mind AMD volt! De az AMD akkor nagyobb teljesítményt nyújtott annyi pénzért! Teljesen mindegy, hogy milyen márkát képvisel az adott eszköz! Az a lényeg, hogy azonos árban melyik nyújt nagyobb teljesítményt! Aki a márka miatt vesz esetleg gyengébb alkatrészt, mert neki nem tetszik a másik, az szerintem nemes egyszerűséggel hülye! A játékra szánt számítógépeknél pont az a lényeg, hogy minél nagyobb teljesítményt tudjunk kihozni belőle és nem az, hogy milyen gyártó alkatrészeit rakjuk bele! Az Intel és az AMD esete nem olyan, mint pl. az autóalkatrészeknél, hogy van a méregdrága, ámde megbízhatóbb gyári alkatrész, és van a gagyi utángyártott aprópénzért! Mindkettő proci jó! Másképpen nem tudnának létjogosultságot szerezni a piacon, akármilyen árban adnák az alkatrészeiket!
0
0
0
0
AxlZoli avatar
looserking írta:
AxlZoli írta:
Hát a "drágaság" is viszonyítás kérdése.

Mindenki írja, hogy akinek nincs pénze meg csóró az vegyen AMD-t. Nem tudom, lehet csak én "becsülöm" a pénzt, de az én AMD procim 45k-volt és nem érzem annyira "hót ócsó"-nak és csórónak sem magam


nem érted a lényeget.... olcsóbban tudsz venni erősebb AMD-t 45k ért nem vettél volna annyira erős intel-t mint az AMD-d (mégakk is intelt venném) erre akarnak páran célozni sztem 😃


Sztem nem erre akarnak célozni 😀 de ennek a gondolatmenetnek a fejtegetését szerintem hagyjuk meg azoknak akik célozgatnak.

A másik: ha ugyan annyi pénzért kapsz jobbat bármiről is legyen szó és te a lassabbat, vagy mondjuk azt: rosszabbat választod csak az elfogultságod miatt az a te saját döntésed/mérlegelésed /nem mérlegelésed 😀

Én nem vagyok elfogult. Ha az intel 45k-ért kínált volna jobbat januárban, akkor az Intelt választom mert nekem a használati érték számít és nem az, hogy Intel vagy AMD van a "kupakra" írva. Azonban akkor az Intel nem kínált a 965BE-től jobb processzort 45k-ért és talán még ma sem.

Bár lényegében asszem te is ezt írtad csak másképpen, csak egy pici indoklást is fűztem mellé.

Ez a lényeg!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
akos328 írta:
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok


Tudod mit igazad van, akkor költs 10 ezrekkel többet egy olyan procira aminek ki se használod a tulajdonságait ha játszol a gépen, és ki nem sz.rja le hogy lenyúlt-e bármit az Inteltől, ha jó procikat csinál, ha ez az egy bajod h lenyúlták, akkor ennyi erőből elmehetsz tüntetni a parlament elé is hogy mennyi mindent nyúlnak le a jól öltözött urak 😆 típikus Intel b.zi vagy akinek vmi haverja beadta h az Intel egy isten az AMD meg semmi, vitathatatlan, az Intel erősebb, csak ha te játszol mondjuk a BC2-vel, és van mondjuk egy GTX460-od, nem fogsz különbséget látni egy i7 vagy egy Phenom II x4 955 között, mert nem használja ki a játék amit tud a procid, ebből az jön le hogy ha nem egy Gaboo7 féle erőművet akarsz😀 akkor rohadtul felesleges i7-et venni, vagy ha ennyire rózsaszínben látod az Intelt, az a te bajod, de egy ksi logika, hogy nem biztos hogy jobban jársz vele 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Emberek de ti mondtátok hogy az AMD lenyúlta az Intel fejlesztéseit, akkor megéri 5-10 ezerrel olcsóbban egy hamisítvány(kimondom),de vegyünk már akkor eredetit, és ennek ellenére, nem tudok olyat mondani ami 1 kategóriába bármelyik Intel elpakolja, lopásból nem fog megélni az AMD, igaz az Intel procijai kicsivel instabilabbak, a sok fejlesztéstől, amit nem vártak meg hogy tesztelve legyen, de nincs erősebb egy Intel procinál, én azt mondom.
És szerintem ebből érződik h Inteles vagyok
0
0
0
0
Hitoshi avatar
nekem is bejött, 4 maggal 3.8 ghz-en simán megy szóval egy alap órajeles 965-t is agyon ver 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
de a tesztelt prociknál nincs kockázat!!!!! És így jóval jóval olcsóbban kijössz mint egy intel és mellesleg amd be am3 mas jobb lapjaiba rakhatsz 1-2-4-6 magos procit is!!!
0
0
0
0
akos328 avatar
de az is 1 lehetőség, hogy ha nem akarsz kockáztatni, veszel egy Intel alaplapop, és akkor ha lejárt a 2 magosod, abba akkor tudsz venni 4 magosat, gond nélkül, és lapot se kell cserélned, és az Intelek is vannak olyan jók mint az Asus,Abit AsRock, meg a többi.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
erre találták ki azt, hogy direkt olyan processzort veszel ami előre le van tesztelve 😉
0
0
0
0
foxbet avatar
Hitoshi
ne essél tulzásokba a 4 magosítás nem mindig és nem mindenhol működik.

De kell egy megfelelő alaplap ami AMD 790/785/780/770 északi híddal és SB710/SB750 déli híddal rendelkezik, továbbá Nforce 720D alaplapokban is és minden esetben a lapnak tudnia kell ACC-t is meg négymagosítás-nál ha olyat fogunk ki ami selejtes, a gyártás folyamán valami hiba történt és ezért nem megfelelően működik. Akoor meg bukott a mutatvány.

megjegyzés :ezt hogy magot oldunk fel a sempron 140 nél is meglehet oldani abbol meg amd Athlon II x2 440 lesz.


BOCS 2-SZER IRTAM.
0
0
0
0
foxbet avatar
Hitoshi
ne essél tulzásokba a 4 magosítás nem mindig és nem mindenhol működik.

De kell egy megfelelő alaplap ami AMD 790/785/780/770 északi híddal és SB710/SB750 déli híddal rendelkezik, továbbá Nforce 720D alaplapokban is és minden esetben a lapnak tudnia kell ACC-t is meg négymagosítás-nál ha olyat fogunk ki ami selejtes, a gyártás folyamán valami hiba történt és ezért nem megfelelően működik. Akoor meg bukott a mutatvány.

megjegyzés :ezt hogy magot oldunk fel a sempron 140 nél is meglehet oldani abbol meg amd Athlon II x2 440 lesz.
0
0
0
0
Szilard96 avatar
AxlZoli írta:
Szilard96 írta:
lusta2115 írta:
szerintem az amd az olcsob szegmensekben jobb mint az
intel pl.: amd athlon II vagy phenom II X3 X4 simán verik az intel E dual core vagy a core 2 duokat de viszont az intel az i7 tel a drágább szegmensben mindent visz

az amd előnyei abban vannak h lehet 4 magositani és jobban van megoldva a kompatibilitás nem ugymint az intelnél mivel már 775 ös alaplapot nem érdemes venni mert a napjaik meg vannak számlálva és később ha ujitani akarsz akk uj lapot kell venni az amd nél az AM3 -mas lapba jésőb bele tudsz teni egy 6 magosat is

ez mind péztárca függő aki nem engedheti meg magának az AMD-t vegyen aki meg az iXXX seriát megengedheti az vegyen olyat



Jóhogy veri az AMD Athlon II x2 nameg a Phenom II x3, x4 az Intel pentium dual -t... ezek a procik manapság már elég gyengének számítanak...
De hogy lehet összehasonlítani egy Phenom II X4-et egy ócska pentium dual -al amikor az utóbbi csak 2 magos 😂 😂 😂
Hasonlítgatsd inkább a core 2 quad-al!!!
És akkor nem mondhatod hogy a Phenom II x4 erősebb 😜


Attól függ melyik Quad és melyik X4 😀


Egyenrangú quad és x4 re gondoltam
0
0
0
0
foxbet avatar
Na de ne essél tulzásokba a 4 magosítás nem mindig és nem mindenhol működik.

De kell egy megfelelő alaplap ami AMD 790/785/780/770 északi híddal és SB710/SB750 déli híddal rendelkezik, továbbá Nforce 720D alaplapokban is és minden esetben a lapnak tudnia kell ACC-t is meg négymagosítás-nál ha olyat fogunk ki ami selejtes, a gyártás folyamán valami hiba történt és ezért nem megfelelően működik. Akoor meg bukott a mutatvány.

megjegyzés :ezt hogy magot oldunk fel a sempron 140 nél is meglehet oldani abbol meg amd Athlon II x2 440 lesz.
0
0
0
0
akos328 avatar
Kmisi99 írta:
akos328 írta:
kakas írta:
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

Majd jön jövőre a Bulldozer,az majd megfogja ''talán'' az i7-et!

Hát ezaz hogy "TALÁN" de arra is gondolj hogy az Intel sem fog leállni i7el.
Am nem tudom pontosan de mondjátok ha igaz, az AMD volt előbb nem?
Sztem ezért is olcsóbb, és az AMD már nem fog olyan procit csinálni ami veri az Intel bármelyikét is, de egy kategóriába gondolkodjunk, és ne hasonlítsunk egy 2 magosat egy 4 magossal könyörgöm.

Ezt mire érted hogy az AMD volt előbb? Az intel mint processzor gyártó jóval hamarabb jelent meg az amd csak lemásolta az intel procikat és ealdta. De amúgy meg általában mindenben intel volt az első első 4 magos első hatmagos proci...

Jó 😀 azért ne egyél meg nem tudtam melyik volt előbb nekem az AMD rémlett
0
0
0
0
Hitoshi avatar
ez is igaz 😆, de aki nem akar 45e FT sem költeni processzorra annak meg ott van a 4 magosítás
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Hitoshi írta:
szerintem remek a helyzet a processzor piacon, akinek nem kell drága processzor, mert csak játszani szeretne annak ott az AMD, de VGA téren sajnos más a helyzet, ezt szeretnétek ? "Intel árak az egekben, AMD meg még csak most csinálná a 4 magost proc.-t" - szerintem nem lenne valami jó helyzet, szóval jó az ami most van


Hát a "drágaság" is viszonyítás kérdése.

Mindenki írja, hogy akinek nincs pénze meg csóró az vegyen AMD-t. Nem tudom, lehet csak én "becsülöm" a pénzt, de az én AMD procim 45k-volt és nem érzem annyira "hót ócsó"-nak és csórónak sem magam 😀
0
0
0
0
Hitoshi avatar
szerintem remek a helyzet a processzor piacon, akinek nem kell drága processzor, mert csak játszani szeretne annak ott az AMD, de VGA téren sajnos más a helyzet, ezt szeretnétek ? "Intel árak az egekben, AMD meg még csak most csinálná a 4 magost proc.-t" - szerintem nem lenne valami jó helyzet, szóval jó az ami most van
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Gondoljatok bele, hogy 2 nagy résztvevő van a piacon. Vagy az egyik vagy a másik mindig jobb lesz 😀, mivel nincs több választás. Lehet ha lenne 20 féle processzorgyártó óriás, akkor az AMD is "elit"-nek számítana.. vagy nem 😀

Olyan ez mint a dragster verseny.... mind a kettő gyors, de az egyik mindig gyorsabb.. néha egyenlőek. Attól még viszont a "vesztes" sem csiga 😆
0
0
0
0
Feki1991 avatar
akos328 írta:
kakas írta:
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

Majd jön jövőre a Bulldozer,az majd megfogja ''talán'' az i7-et!

Hát ezaz hogy "TALÁN" de arra is gondolj hogy az Intel sem fog leállni i7el.
Am nem tudom pontosan de mondjátok ha igaz, az AMD volt előbb nem?
Sztem ezért is olcsóbb, és az AMD már nem fog olyan procit csinálni ami veri az Intel bármelyikét is, de egy kategóriába gondolkodjunk, és ne hasonlítsunk egy 2 magosat egy 4 magossal könyörgöm.


Nem is szeretném ha beelőzné az Intel-t!..mert akkor felmennének az árai!..ez így jó ahogy van 😎

Hmmm, pedig anno hogy verte az AMD az Intel-t, de szép s de régen is volt 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
kakas írta:
akos328 írta:
Mostani játékoknál mind1 mit veszel, de én azt mondom 5-10 év múlva, az Intel klasszisokkal verni fogja az AMD-t.
Vegyük például az i7-et, a mostani játékoknál még nem lehet kihasználni az erejét, de mondj olyan AMD ami ráver az i7re.
Mert egy GTA4hez jó még az AMD de lehet h a GTA5-6 hoz(ha lesz ilyen) már kevés lesz, és akkor átveszi az Intel az egész piacot.
Én az Intel fejlesztéseiből így látom, de aztán bármi megtörténhet.
Én akkor is maradok az Intelnél

Majd jön jövőre a Bulldozer,az majd megfogja ''talán'' az i7-et!

Hát ezaz hogy "TALÁN" de arra is gondolj hogy az Intel sem fog leállni i7el.
Am nem tudom pontosan de mondjátok ha igaz, az AMD volt előbb nem?
Sztem ezért is olcsóbb, és az AMD már nem fog olyan procit csinálni ami veri az Intel bármelyikét is, de egy kategóriába gondolkodjunk, és ne hasonlítsunk egy 2 magosat egy 4 magossal könyörgöm.

Ezt mire érted hogy az AMD volt előbb? Az intel mint processzor gyártó jóval hamarabb jelent meg az amd csak lemásolta az intel procikat és ealdta. De amúgy meg általában mindenben intel volt az első első 4 magos első hatmagos proci...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció