AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kakas avatar
Vagy inkább azért mert az intel drága..és az amd olcsó,és akkor a drága a jobb,az olcsóbb a szar minőségtelen kínai...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
DarthRoni írta:
am. csak úgy elmondom hogy sokan akik intel-t vesznek, azért veszik ( sok ismerősöm is) mert abban a tévhitben élnek hogy az AMD egy gyenge minőségú sz.r gyártó, fater is fikázta ám amikor mondtam hogy AMD-t akarok venni, hogy majd hogy megszívom, meg milyen szar lesz, meglett a gép, beültettem Dirt2-zni, egyből nem volt olyan szar az AMD 😆
csak azt próbáltam kifejezni hogy sokan az még 5-10 évvel korábbi felállás alapján döntenek, de persze csak a hozzá nem értők, de ők is elég sokan vannak

Egy az hogy van olyan árkategória ahol még a régi 775 ugyan annyiért csak éppen erősebbet lehet intelből kihozni. De persze nagyon sokan vannak akik csak azért azt vesznek mert tényleg csak a naaagy szakértő Józsi bácsi azt mondta😆!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
am. csak úgy elmondom hogy sokan akik intel-t vesznek, azért veszik ( sok ismerősöm is) mert abban a tévhitben élnek hogy az AMD egy gyenge minőségú sz.r gyártó, fater is fikázta ám amikor mondtam hogy AMD-t akarok venni, hogy majd hogy megszívom, meg milyen szar lesz, meglett a gép, beültettem Dirt2-zni, egyből nem volt olyan szar az AMD 😆
csak azt próbáltam kifejezni hogy sokan az még 5-10 évvel korábbi felállás alapján döntenek, de persze csak a hozzá nem értők, de ők is elég sokan vannak
0
0
0
0
Hitoshi avatar
nah, megint ez a vita 😕 nem értem, ha valaki ért hozzá akkor miért vitáztok, 1. játékra elegendő az AMD is 2. processzor igényes programoknál(nem mindegyiknél) Intel.Szóval játékra, elegendő már egy Athlon II X4 -s is, de ez pénztárca függő mint Feki1991 is írta
0
0
0
0
foxbet avatar
A Google én inkább az Internetezők Svájci Bicskájának neveznAkkor te vegyél fel engemet MSN-re nekem a profilomban ki van irva az msn címem. de amikor küldüd a meghivást ird oda hogy gépgény. köszi.
0
0
0
0
foxbet avatar
sikolysikoly add meg az msn címedet és ott könyebben meg tudjuk beszélni.

sikolysikoly Teljesen igazad van. A pénztárca dönt a felsö kategóriában már nem a proci.
0
0
0
0
foxbet avatar
Enyire nem szemlélem közelről csak a fönök mutatta a statisztikát egy bő 1 hete.
0
0
0
0
foxbet avatar
sikolysikoly azért te is értesz hopzzá nem kell enyire lealacsonyítani magadat. Az AMD-t kiprobáltam AutoCad-al és Intel-el is mindegyik megfeleöen müködött és 0,1% -os kihasználtsági kitéréssel működtek.

Az AMD Athol II X2 És a Core 2 Duo És mindegyik 2,8 GHz volt.
0
0
0
0
foxbet avatar
Mi nálunk a Boltban a vevők 60% játékraveszi a fenmaradó 30% csak othoni használat vagy irodai csak menjen. A maradék 10% meg szerver.
0
0
0
0
foxbet avatar
ÉN TAPASZTALATBÓL ÉS SZAKMAISÁGBÓL IS MONDOM.
0
0
0
0
foxbet avatar
Végülis mindegyik proceszorgyártó a játékokat célozza meg hogy megfelelő élményt nyujtsonaz adott személynek ezzel senrkentve arra hogy ezt vagy azt a procit vegye meg mivel ez a játékélménye jobb mint azé.

Teháth a egy adott proci azért jó mert jó játékélményt nyujt.
és minél többet vesznek belöle az emberek annál jobban arra sarkalja a gyártót hogy ez a proci jól befutott a piacr a és gyártjon belöle sokat és fejlessze tovább és így lesz az eredeti olcsobb egy-re egyre mert sokn veszik és mégtöbbet gyártanak.


INTEL-NEK és az AMD-nek is ez a célja
0
0
0
0
foxbet avatar
Végülis mindegyik proceszorgyártó a játékokat célozza meg hogy megfelelő élményt nyujtsonaz adott személynek ezzel senrkentve arra hogy ezt vagy azt a procit vegye meg mivel ez a játékélménye jobb mint azé.

Teháth a egy adott proci azért jó mert jó játékélményt nyujt.
és minél többet vesznek belöle az emberek annál jobban arra sarkalja a gyártót hogy ez a proci jól befutott a piacr a és gyártjon belöle sokat és fejlessze tovább és így lesz az eredeti olcsobb egy-re egyre mert sokn veszik és mégtöbbet gyártanak.


INTEL-NEK és az AMD-nek is ez a célja

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOCS EZT KÉTSZER OKÉZTAM LE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
sikolysikoly írta:
No de 1 szó mint 100...Játékhoz AMD felső kat. 4 magos, Programhoz Intel 4mag, vagy AMD 6 mag...kb ennyi...


Szerintem meg simán pénztárca függő! 😎..aki teheti, vegyen egy i7 980X-et s levan a gondja 5 évig!..aki meg sima halandó, az vegyen egy X2es 550/555öst s négymagosítsa vagy vegyen i5öt! 😀
0
0
0
0
foxbet avatar
sikolysikoly Teljesen igazad van. Amúgy én is ezt mondtam.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
sikolysikoly írta:
Feki1991 írta:
Azért nyomja le a 965ös a 6 magos-t, mivel nincs olyan játék amely kihasználná a 6 magot, s mivel a 965ösnek nagyobb a frekije mint a 6 magosnak így a 965ös nyer! 😉

Az i7 920 pedig a HT végett veri el a 965öst a szintetikus tesztekben! 😉

Pontosan, végre egy hozzáértő ember aki normálisan el tudja mondani a mondanivalóját, ez nagyon jó😃 Am. igen 100%-ban így van, de é nennyire nem akartam belemenni h ht mert van aki nem érti...


Igyekszem! 😎..Köszi! 😉
0
0
0
0
foxbet avatar
tudom kakas de én csak olyanról beszélek amiket kereskedelmi forgalomban kapható. vagyis magánszemélyek is megvehetik. vagyis nem csak cégeknek árulják.
0
0
0
0
foxbet avatar
tudom kakas de én csak olyanról beszélek amiket kereskedelmi forgalomban kapható. vagyis magánszemélyek is megvehetik. vagyis nem csak cégeknek árulják.
0
0
0
0
kakas avatar
Badcompany2-höz elég egy 2 magos is....viszont Metro alá már kellene a 4mag
0
0
0
0
foxbet avatar
Battlefield bad company 2 ez biztos kihasználj a hat magot .

igy is úgyis csak olyan procikat vessetk illetve vessünk össze amik azonos kategoriában vannak.

A Phenom II x2 és az Athol II x2 a Core 2 duoval

így már érthető. A töbit úgy is tudjátok.
0
0
0
0
kakas avatar
Itt nézétek meg a legerősseb 4 magos core i7 153000Ft. URL:

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i7-960-3-2ghz-lga1366-p40934483/

Csak szólók neked előre,hogy az i7-975EE a legerősebb 4magos intel asztali procija...
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Azért nyomja le a 965ös a 6 magos-t, mivel nincs olyan játék amely kihasználná a 6 magot, s mivel a 965ösnek nagyobb a frekije mint a 6 magosnak így a 965ös nyer! 😉

Az i7 920 pedig a HT végett veri el a 965öst a szintetikus tesztekben! 😉
0
0
0
0
foxbet avatar
Figyu de mi a core i 7 és az amd Phenom II x6 tudását vetettük öszze és képeségeiket.
0
0
0
0
foxbet avatar
Itt nézétek meg a legerősseb 4 magos core i7 153000Ft. URL:

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i7-960-3-2ghz-lga1366-p40934483/
0
0
0
0
foxbet avatar
AMD Phenom II X6 1055T 3.3GHz AM3


Itt láthatjátok hogy mégis 55000Ft a Phenom II x6 nak. URL: http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/phenom-ii-x6-1055t-3-3ghz-am3-p41842498/
0
0
0
0
Feki1991 avatar
foxbet írta:
A core i7-ben 287 Millió tanzisztor van Phenom II X6 ba meg 154 milió de ez a sok tranzisztor nameg a gyorsítói nem érnek fel +2 maggal mé 1maggal se.

Kmisi99 add meg az MSN Címedet ott beszéljük meg. mert így nem lehet.


A magok mennyiségét kilehet kompenzálni a frekvenciával! 😉
0
0
0
0
foxbet avatar
A core i7-ben 287 Millió tanzisztor van Phenom II X6 ba meg 254 milió de ez a sok tranzisztor nameg a gyorsítói nem érnek fel +2 maggal mé 1maggal se.

Kmisi99 add meg az MSN Címedet ott beszéljük meg. mert így nem lehet.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Ráadásul az i7-et kegyetlenül lehet OC-zni (nem mintha az AMD-t nem! 😎)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát a 6 magos i7 az rohadt drága de a 4 magos i7 viszonylag olcsó és mégis erősebb a 6 magos AMD nél!
0
0
0
0
foxbet avatar
Nézzétek meg Phenom II x6: http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/phenom-ii-x6-1055t-3-3ghz-am3-p41842498/

Intel Core i7 6magos : http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i7-980x-extreme-edition-3-33ghz-lga1366-p41302248/
0
0
0
0
Feki1991 avatar
foxbet, bármelyik ("ócska", öreg) lap támogatja a 6 magos Phenomot, csak egy kis BIOS Update kell! 😉
0
0
0
0
foxbet avatar
na iit van a kutya elásva nézéd csak meg a core i 7ből 6 magos az 280000Ft de az amd Phenom II x6 az pedig 75000Ft azért van külömbség .
Nameg a 4 magos corei 7 az a 60000Ft -ért inkább az ember már vesz 6 magos phenomot mert jobban megéri csak egy kicsit kel hozzzá teni nameg a fenmaradó összegből veszel egy Asroc N68C-S ucc-t és az támogatja az meg 12000Ft és még így is jobban jösz ki mintha vennél egy 6 magos core i 7-et és ahhoz még nem is vetted meg az alaplapot.

Ezzen gondolkodjatok el.
0
0
0
0
azbizony avatar
Kmisi99 írta:
azbizony írta:
foxbet írta:
azok szarok. a phenom II x6 kategoriáju proceszorhoz.


Na ha 6 mag akkor hasonlítsd a I7 980X hez 😀 na az már veri igaz 2 szer annyiba kerül 😆

Inkább 4x annyiba egy 6 magos i7 vagy 280 000 körül van


Azta 😲😲 nem is tudtam hogy olyan drága a 6 magos i7 😆 200 ezerre gondoltam de tényleg közelebb van a 300 hoz
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
azbizony írta:
foxbet írta:
azok szarok. a phenom II x6 kategoriáju proceszorhoz.


Na ha 6 mag akkor hasonlítsd a I7 980X hez 😀 na az már veri igaz 2 szer annyiba kerül 😆

Inkább 4x annyiba egy 6 magos i7 vagy 280 000 körül van
0
0
0
0
azbizony avatar
foxbet írta:
azok szarok. a phenom II x6 kategoriáju proceszorhoz.


Na ha 6 mag akkor hasonlítsd a I7 980X hez 😀 na az már veri igaz 2 szer annyiba kerül 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
foxbet írta:
Most mindenki tegye fel magába a kérdést 128000Ft-ért veszel egy core i7-et ami csak négymagos és csak a reklámja jó vagy vezsel 50000Ft ért AMD Phenom II x6-ot?

természetes hogy az AMD éri meg a legjobban.
hiába van az Intelnek anyi gyorsí toja és 285 vagy mitudom n millio tranzosztora a ceroe i7-be az a +2 maggal nem érhet fe.

Egy i7 kerül 60 000 be a Pehnom legolcsóbb helyeken is 76 000 emellett szégyen nem szégyen az i7 megveri a Phenomot. A hatmagot meg jelenleg nem sok minden támogatja még a játékok is éppen most kezdenek a 4 magra építeni szóval mielőtt ekkora marhaságot állítasz tájékozódj!
0
0
0
0
foxbet avatar
azok szarok. a phenom II x6 kategoriáju proceszorhoz.
0
0
0
0
azbizony avatar
foxbet írta:
Most mindenki tegye fel magába a kérdést 128000Ft-ért veszel egy core i7-et ami csak négymagos és csak a reklámja jó vagy vezsel 50000Ft ért AMD Phenom II x6-ot?

természetes hogy az AMD éri meg a legjobban.
hiába van az Intelnek anyi gyorsí toja és 285 vagy mitudom n millio tranzosztora a ceroe i7-be az a +2 maggal nem érhet fe.


Hát nem tudom te hol néztél 128 ezerért I7 et de már 65 ért lehet kapni I7 920 at. A 6 magos szerintem meg egyenlőre iszonyat fölösleges.
0
0
0
0
foxbet avatar
Most mindenki tegye fel magába a kérdést 128000Ft-ért veszel egy core i7-et ami csak négymagos és csak a reklámja jó vagy vezsel 50000Ft ért AMD Phenom II x6-ot?

természetes hogy az AMD éri meg a legjobban.
hiába van az Intelnek anyi gyorsí toja és 285 vagy mitudom n millio tranzosztora a ceroe i7-be az a +2 maggal nem érhet fe.
0
0
0
0
foxbet avatar
Most mindenki tegye fel magába a kérdést 128000Ft-ért veszel egy core i7-et ami csak négymagos és csak a reklámja jó vagy vezsel 50000Ft ért AMD Phenom II x6-ot?

természetes hogy az AMD éri meg a legjobban.
!!!!!!!!!!!(utolag irom hozzá: Bocs ez rosz ez ezutáni hozzászolásom a megfelelő)!!!!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
no avatar
intel dual vagy az amd dual éri meg jobban?? mert nekem intelem lesz!!
0
0
0
0
Hitoshi avatar
pff, ez már szemétség, újabb deszkát vegyél + fizess 100e -ket
0
0
0
0
planbmokus avatar
kakas írta:
i7 990X EE után jön az i9


A Gulftown-ok lettek volna eredetileg az i9-ek, de mivel nem változott lényegesen a Nehalem-hez képest, így annak is i7 lett a neve. Így majd a következő tokozásban fog megjelenni az i9, az LGA1155-ben, 2011-ben. Az LGA 1567-be meg majd a következő generációs XEON-ok mennek.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
de mostmár azért olyan szintre jutnak mindkét részen, hogy akár AMD-t akár Intelt veszel, nem jársz szarul, lehet hogy ti máshogy látjátok, de én elégedett vagyok a manapság kapható procikkal, a videókártyákkal nem így gondolkozok, abban nem bízok ennyire, de a procik elég jók szerintem
0
0
0
0
kakas avatar
i7 990X EE után jön az i9
0
0
0
0
foxbet avatar
core i9 enyire még ne haladjatok előre nem is biztos hogy az lesz . Ez csak pletyka vagy vegy média reklám csel.
Atól fügettlenül hogy valamit mondnak az interneten hogy ilyen proci lesz meg olyan az nem biztos hogy igaz.
álltalában ezt azért mondják ahogy a látogatok száma megnöljön.
0
0
0
0
planbmokus avatar
Kmisi99 írta:
nemkrisz11 írta:
looserking írta:
dragking írta:
Én nekem eddig az intel naon bejött!
Naon jól bírta stb!
igaz AMD-m nm volt még haverom azt használja azt mondja h jó!
Én inkább Inteles vok de az új 6 magos AMD naon üt!


az lehet h az intel nek még nicsn 6 magos procija mivel minőséget tovább tart csinállni az i9 sztem verni fogja 😆



Nincs az Intelnek 6 magos procija? nézz utána i7 980X

Sőt! Hamarabb volt neki mint az amd-nek!


Méghozzá egy bő hónappal!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nemkrisz11 írta:
looserking írta:
dragking írta:
Én nekem eddig az intel naon bejött!
Naon jól bírta stb!
igaz AMD-m nm volt még haverom azt használja azt mondja h jó!
Én inkább Inteles vok de az új 6 magos AMD naon üt!


az lehet h az intel nek még nicsn 6 magos procija mivel minőséget tovább tart csinállni az i9 sztem verni fogja 😆



Nincs az Intelnek 6 magos procija? nézz utána i7 980X

Sőt! Hamarabb volt neki mint az amd-nek!
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
looserking írta:
dragking írta:
Én nekem eddig az intel naon bejött!
Naon jól bírta stb!
igaz AMD-m nm volt még haverom azt használja azt mondja h jó!
Én inkább Inteles vok de az új 6 magos AMD naon üt!


az lehet h az intel nek még nicsn 6 magos procija mivel minőséget tovább tart csinállni az i9 sztem verni fogja 😆



Nincs az Intelnek 6 magos procija? nézz utána i7 980X
0
0
0
0
DarthRoni avatar
hát azért az AMD is elég minőségi cucc... 😆 am. meg tuti hogy verni fogja az i9 a 6 magos amd-t, de hogy vagy 2x olyan drága lesz, az is tuti...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
főleg, ha előre tesztelve veszed, bár úgy drágább valamivel, de ha előreteszteltet veszel, akkor biztosan megy 4 magon, és akkor felér alapórajelen egy X4 955-el 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció