Torrentezésről minden

Szerző: Ferrari, 2010. July 27., téma
Fórum » Szoftver
Minden amit a torrentezésről tudnunk kell, mi az a p2p, aktív passzív kapcsolat, seed szerverek, net sebességek, szolgáltatók, routerek, modemek és minden más ami a torrentezéssel kapcsolatos.

Tilos a warez megosztása és kérése:
- Hozzászólásod nem tartalmazhat warez (crack vagyis törést tartalmazó) oldal linkjét, elérhetőségét vagy nevét, torrent linket vagy elérhetőségét, torrent kiadás nevét, kiadás csoport nevét (warez group), segítséget a törés alkalmazásához semmilyen formában.
Hozzászólások: 609
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
aaron_ avatar
Nem tudjátok mi van a kalózöböllel mostanában? nem elérhető... van valami hasonló, másik alternatíva?
0
0
0
0
matyosowski avatar
hát van legális torrent oldal is nem csak illegális 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát nekem kb 2TB fel van de az úgy hogy ilyen 1,5 3x os szorzókból szóval a valós feltöltésem kb 700GB
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
én úgy tudom, hogy azokra szállnak rá, akik több terát töltöttek fel, meg hát az üzemeltetőkre...
tehát, ha nincs valami szuper feltöltésed és/vagy, nem segítesz az oldal müködtetésében (esetleg pénzadomány) addig béke van 😀
0
0
0
0
no avatar
Tesla GoD írta:
bartadavid94 írta:
Kmisi99 írta:
Sanchez írta:
Zenéket, és filmeket magáncélra legláisan lehet tölteni.Viszont, ha már szoftverről van szó akkor már illegális.
Úgy tudom valóban így van de a megosztása bűn vagyis a seed

Szóval akkor ha szoftvert töltök le torrenttel, az már büntetendő, vagy csak az, ha feltöltessz torrentet?:/
attól a pillanattól kezdve, h betöltesz 1 torrentet, már seedelsz, azaz meg is osztod, ami már terjesztés, így büntethető, viszont szinte mindenki csinálja, a hatóságok meg nem foglalkoznak az egyéni torrentezőkkel, minimális kárt okoznak a megosztási hálózatban, és elég nagy energiába kerül, inkább trackereket szokták támadni, ha tudják

Dejó!😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azért van valami ilyesmi hatóság. De amúgy ha elkapják a tackereket és lenézik a szervereket akkor a legnagyobb megosztókhoz se mennek ki? Mert asszem tavaly a seedszervereket is lefoglalták amikor pár torrentoldalt lefoglaltak
0
0
0
0
niteforce avatar
magyarorszagon nem kapnak el.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bartadavid94 írta:
Kmisi99 írta:
Sanchez írta:
Zenéket, és filmeket magáncélra legláisan lehet tölteni.Viszont, ha már szoftverről van szó akkor már illegális.
Úgy tudom valóban így van de a megosztása bűn vagyis a seed

Szóval akkor ha szoftvert töltök le torrenttel, az már büntetendő, vagy csak az, ha feltöltessz torrentet?:/
attól a pillanattól kezdve, h betöltesz 1 torrentet, már seedelsz, azaz meg is osztod, ami már terjesztés, így büntethető, viszont szinte mindenki csinálja, a hatóságok meg nem foglalkoznak az egyéni torrentezőkkel, minimális kárt okoznak a megosztási hálózatban, és elég nagy energiába kerül, inkább trackereket szokták támadni, ha tudják
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99 írta:
Sanchez írta:
Zenéket, és filmeket magáncélra legláisan lehet tölteni.Viszont, ha már szoftverről van szó akkor már illegális.
Úgy tudom valóban így van de a megosztása bűn vagyis a seed

Szóval akkor ha szoftvert töltök le torrenttel, az már büntetendő, vagy csak az, ha feltöltessz torrentet?:/
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Sanchez írta:
Zenéket, és filmeket magáncélra legláisan lehet tölteni.Viszont, ha már szoftverről van szó akkor már illegális.
Úgy tudom valóban így van de a megosztása bűn vagyis a seed
0
0
0
0
Sanchez avatar
Zenéket, és filmeket magáncélra legláisan lehet tölteni.Viszont, ha már szoftverről van szó akkor már illegális.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Superlompos írta:
BiGame írta:
lapartman997 írta:
Atya úr isten. Ez egy Warez fórumtéma. Ha az egyik admin meglátja az aki megnyitotta ezt a témát azonnal repülni fog az oldalról!

Jah, és a torrent nem feltétlen illegális!


A torrentezés valóban illegális.

Tulajdonképpen azért hozták létre régebben, hogy könnyen megoszthassuk vele fájlokat. Pl. családi képeket a nyaralásról.

Persze, ha már játékokat szedünk le az már illegális, de senkit se fognak ezért a rács mögé dugni.

Valójában az az illegális mikor játékot töltünk, és nem maga a torrentezés. 😜


Én úgy tudom hogy az az illegális, hogyha a letöltött fájlt megosztjuk valakivel, amíg saját magunk szórakoztatására használjuk nem illegális, de javítsatok ki ha tévedek 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
BiGame írta:
lapartman997 írta:
Atya úr isten. Ez egy Warez fórumtéma. Ha az egyik admin meglátja az aki megnyitotta ezt a témát azonnal repülni fog az oldalról!

Jah, és a torrent nem feltétlen illegális!


A torrentezés valóban nem illegális.

Tulajdonképpen azért hozták létre régebben, hogy könnyen megoszthassuk vele fájlokat. Pl. családi képeket a nyaralásról.

Persze, ha már játékokat szedünk le az már illegális, de senkit se fognak ezért a rács mögé dugni.

Valójában az az illegális mikor játékot töltünk, és nem maga a torrentezés. 😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De amúgy nem értem minek kellett a gagyi transferrel összeolvadni az egykoron nagy színvonalú oldalnak
0
0
0
0
Atec91 avatar
Nekem is teljesen jó az oldal
0
0
0
0
Sanchez avatar
Nekem jó az oldal.Én most is bennt vagyok.
0
0
0
0
akos328 avatar
most ha transfer és a majomparádé egybeolvadt és meg is nyitottak más sem tud felmenni rá??? beíroma googlebe, átdog a microbit.hu-ra beírom a felhasználót, jelszót és kapcsolat megszakad másnak is ez van, vagy nem😃
0
0
0
0
BiGame avatar
lapartman997 írta:
Atya úr isten. Ez egy Warez fórumtéma. Ha az egyik admin meglátja az aki megnyitotta ezt a témát azonnal repülni fog az oldalról!

Jah, és a torrent nem feltétlen illegális!
0
0
0
0
Killer17 avatar
lapartman997 írta:
Atya úr isten. Ez egy Warez fórumtéma. Ha az egyik admin meglátja az aki megnyitotta ezt a témát azonnal repülni fog az oldalról!

Ne zavarjon hogy már admin is írt ebbe a fórumba 😆
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Légyszi segítsetek. Kaptam egy meghívót a Deathlord torrent oldalra, regisztráltam, de nem tudok semmit letölteni. Mit kell csinálnom ahhoz hogy tudjak letölteni?
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
1 percen belül indul az oldal😎

szek: hopp...már fél óra 😆
0
0
0
0
Killer17 avatar
A Transfer és Majomparade torrent oldalak összeolvadnak.
A régi accountok megmaradnék és ha mindkét oldalra regelve voltál akkor összeadódnak a feltöltések és letöltések.
Itt tudjátok követni a fejleményeket:[LINK]
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Milyen neted van Superlompos? Nekem ha minden igaz UPC Fiber Power 15, jelképes összegért, és szinte sosincs vele baj. Előfordul nagyon ritkán hogy 1-2 percre kihagy, de amúgy mindig működik rendesen, és rendesen hozza a 15 megabitet is.
0
0
0
0
niteforce avatar
hat remelem ! 😃
de mondjuk ahhoz kell sok seeder is, hogy jojjon normalisan teljes savszellel!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha épp normális a net! 😃 Nekem sokszor laggol a net, alig van fps a böngészőben! 😃

Majd lesz olyan net nemsokára, amivel az ilyen 1-2 gigás játékokat úgy tudjuk leszedni, mint a képeket. Fájl mentése más néven és lent is van. 😜
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Nem kell ahhoz 1 gigás. 😃 Nekem csak 15 megabites, és bőven jó így is, mert 2 és fél óra alatt lejön a 15 gigás játék. 😃
0
0
0
0
Soap 2001 avatar
1 GB-os net? Azta... Akkor a játékok jó gyorsan lejönnének... Bele sem merek gondolni. 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
akkor kuldjem el oket? 😂
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Mindenhol van 1 gigás, csak le van blokkolva a sávszélesség. 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
most hivtam a koltoztetoket, mek angliaba 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
van angliába 1 gigás, igen 1 gigás internet... 24 másodperc egy 5 gigás film
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Konkrétan a T-home-nál van ez a sebességű net. Csak a összehasonlításként: most egy Vodafone usb-s mobilnet van 300 KB/s letöltési sebességgel, megszabott 4 gb adatforgalmommal. ha ezt elértem akkor még az msn sem töl be. Szóval ennél bármi jobb.
0
0
0
0
hurka79 avatar
Jó gyenge.15helyett 7? ez nagy lehúzás haver.nekem a 10-ből 10 mega megvan.néha több is.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Nem teljesen idevágó kérdés, de nem találtam másik fórumot ahol ezt meg tudnám kérdezni. Most szeretnék netet beköttetni.
Erre gondoltam:
Letöltés: max. 15 Mbit/s, garantált 7,5 Mbit/s 2
Feltöltés: max. 7,5 Mbit/s, garantált 3,75 Mbit/s
Elegendő ez böngészéshez és filmek, zenék, játékok letöltéséhez? (film és játék töltésnél nem várom el azt hogy minden lejöjjön 1-2 óra alatt)
0
0
0
0
no avatar
Bithorlo meghívót cserélnék más meghívóra!
0
0
0
0
super88 avatar
Nah be indult most már megy rendesen😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
jasko írta:
az mértvan hogyha letöltök egy torrentet és lenne még rá más letöltő is, nem tölt vissza. meghívós torrenten vagyok,de nem tölt vissza. letöltöttem akkor megáll


Azért lehet mert passzív a kapcsolatod, és akinek töltenéd fel annak is passzív...
0
0
0
0
super88 avatar
elnézést az "értelmetlen" kérdéseimért csak elég hülye vagyok a témában😀 köszönöm a választ 😀
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
super88:Ez egyértelmű...ha senki nem szedi, akkor nincs kinek feltöltened!😃 Ha majd tölteni fogják, elkezdi neked feltölteni, hogy a többiek tölthessék, értelemszerűen..😉
0
0
0
0
super88 avatar
most csináltam torrentet először beload-ra töltöttem fel kérésre... sikeresen meg csináltam a torrent file-t sikeresen megcsináltam az adatok kitöltését aztán ki írta hogy töltsem le innen a torrentet és kezdjem meg a seedelést.. oks megis tettem ugye el kezdett elenőrizni az uttorent hamar 100% és ki írta hogy megosztás de nem kezd el seedelni... ilyenkor arra vár hogy valaki meg kezdje a letöltést ?
0
0
0
0
jasko avatar
az mértvan hogyha letöltök egy torrentet és lenne még rá más letöltő is, nem tölt vissza. meghívós torrenten vagyok,de nem tölt vissza. letöltöttem akkor megáll
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát épp ezért mert ingyenes megosztó! Csomóan csak letöltik és törlik nem töltenek fel. Az a 50 feltöltő meg lehet annyi van de abból van mondjuk 10 a gépénél és még azok is vagy 20 másik torrentet töltenek fel egy időben szóval ezért lassú ilyen oldalról!
0
0
0
0
Davenator avatar
Azt szeretném megérdeklődni, hogy miért van az, ha leszedek egy torrent fájlt egy ingyenes megosztó oldalról, hiába van legalább 50 feltöltő/letöltő mégsem tudom szedni teljes sebességgel sőt, a maximális letöltési sebességem töredékével csak. Pl.: most is szednék le vmit, és 10 - 100 kbs között ugrál. Amúgy 5 megás adsl-em van, és átlag 580-al szoktam tölteni (meghívós oldalról)
0
0
0
0
super88 avatar
Köszi a segítséget 😀
0
0
0
0
super88 avatar
beload.. saját acc hogy kinek ?😃 és van 154 lech😃
0
0
0
0
super88 avatar
üdv új netem van digis ... 1-2 perc alatt le szedd egy több gigás filmet csak az a szitu hogy vissza meg nem akarja tölteni tehát nem kezd el seedelni ... valaki esetleg vágja mi a tré?:/
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció