Régi szép idők: gyermekkorunk nagy játékai!

Szerző: sleeepy, 2010. March 12., téma
Fórum » Játékokról általában
Szeretném, ha lenne egy külön topik a régi DOS-os, illetve még a Pentium 1-2-esre megjelent játékokról.
Kezdeném egy kérdéssel: Miért nem lehet boltban kapni régi játékokat (mint pl: Diablo 1, AvP Gold)? Nem kerestem eleget a polcok mögött eldugva a porban?:D
Hozzászólások: 377
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
emberallat avatar
Én úgy tudom, hogy az csak egy Carmageddon klón. Amúgy az első után megjelent részeinek nem vagyok nagy szakértője, nem követtem az alakulását a játéknak, csak kipróbáltam őket. Számomra az első volt az igazi. : D

Egyébként újabb hír a folytatással kapcsolatban:
[LINK]
0
0
0
0
BiGame avatar
emberallat: tudtommal az Armageddon Riders, azaz a Clutch a legújabb része a Carmageddon-nak, csak átnevezve😆, mert tisztára olya mint a Carmageddon!
0
0
0
0
Toma97 avatar
JA a Vice City talán az jó
Mortal Kombat 4 sokat toltuk
0
0
0
0
azbizony avatar
ricshard004 írta:
Én amikor elkezdtem foglalkozni a játékokkal akkor a gta 3 és a vice city volt a csúcs na meg a grafika csúcsa az underground 2, deszeretnék megint gyerek lenni...


Fúú mikor én is megszereztem a GTA vice city-t és el is indult na akkor volt ám nagy öröm 😆 Nagyon jó játék 😀
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Én amikor elkezdtem foglalkozni a játékokkal akkor a gta 3 és a vice city volt a csúcs na meg a grafika csúcsa az underground 2, deszeretnék megint gyerek lenni...
0
0
0
0
emberallat avatar
Nos, kedves veteránok, erre varrjatok gombot!

http://www.sg.hu/cikkek/82139/jon_az_uj_carmageddon

Azt hiszem páran visszamegyünk kisgyerekbe... : D

Én spec ennél a játéknál csak a Quake 3-al, és a Duke Nukemmel toltam többet...
0
0
0
0
PA2ZZi avatar
Wolfenstein 3D
DOOM96
Re-Volt
Jack Rabbit
Star Wars Myterious of the Force
Prince of Persia
Claw
Mario
Abewin
Aladdin

Ennyi jutott hirtelen eszembe 😀
0
0
0
0
Dani-SS avatar
battlefield 1942 nagyon sokat játszottam vele!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
The Hobbit
régen sokat elvoltam vele
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
https://www.neverhood.se/oldeskull/skullmo1.jpg

Ez nagyon nagy játék volt, bár nem a legkönnyebb játék. 😃

https://hardcoregaming101.net/neverhood/skullmonkeys-6.jpg
0
0
0
0
Daenath avatar
Elite
Donkey Kong Country
Super Castlevania IV
Warcraft: Orcs and Humans
Diablo
Metal Gear Solid
Doom 1-2
Wolfenstein 3D
0
0
0
0
dennis63 avatar
örök játék a Little Fighter 2 és a 4.
asszem 1998-as játék😃😃
0
0
0
0
xdboy1997 avatar
tudtok mondani 1999-2002 nagyon faintos gamesokat főleg rpg kaland és shooter de jöhet bármi pls
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Én inkább nem is kezdenék játékokat sorolgatni. De jó érzéssel gondolok vissza arra az időre amikor sokszor teljesen igénytelen játékokat játszottunk suli után a haverokkal egy fél délutánon át. Emlékszem ki akartam sírni a szüleimtől egy nes-t, erre vettek egy fake kínai valamit, ami belül nes volt, de a doboza egy sega megadrive volt 😃 Attól még rengeteget nyomtuk a sárga kazettás contrát... Jó lenne átékni megint, de már nem adná vissza azt a hangulatot.
0
0
0
0
asdasd1 avatar
azt nem tudjátok melyik játék amiben ilyen zombik ellen kellett menni ilyen sisakos zombik akivel voltál az ilyen copfos barna hajú nagy dög volt azt karddal kellett menni, de nem jut eszembe a neve.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
régi kedvenceim:
HALF LIFE(UPLINK DEMO)
NOLF 1
AVP1-2
SEGA RALLY(dos-os verzió)
CROCK 2
GTA 1-2
RE-VOLT
DOOM 1
DUKE NUKEM
TOMB RAIDER 3-4
Operation Flashpoint(ezt most is imádom)
Carmageddon 2
Test Drive 6 meg az Offroad
Hercules
Robin Hood
Age of Mithology
Civil Bakers Undying (lehet nem így kell írni)
Colin 1-2

most csak ezek jutnak eszembe de még rengeteg volt 😜
0
0
0
0
no avatar
Starcraft 1
Warcraft 2
Diablo
Allods (Rage of Mages) 1-2
Half-Life 1
CS
úgy ezek jutnak eszembe az én régi gyermekkoromból
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Crash széria (ps1)
Tekken 2-3 (ps1)
Skull monkeys (ps1)
Fighting force (ps1)
Gran turismo 1-2 (ps1)
0
0
0
0
no avatar
GTA
GTA 2
Wolfenstein 3D
Worms
Super Mário
Doom

Bakker a GTA-kal(1-2) 6 éves koromba rengeteget játszottam😃DE jó volt az az idő😆
0
0
0
0
dani0903 avatar
Nem tudtok olyan weboldalt ahonnan ilyen régi játékokat letölteni?? igazából nekem a 3 koponya avagy a tolték kincs rejtélye című játék kellene de sehol nem találom.. :S angolul a címe: 3 skulls of the toltecs
0
0
0
0
dani0903 avatar
Cooley írta:
dani0903 írta:
Cooley írta:
dani0903 írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a DOS-os játékokat el lehet e indítani win7 alatt? és ha igen akkor hogyan?? előre is köszi 😀

DosBox. 😀 Én is azzal tolom a Master of Magic-et. 😃

ez a program van meg nekem is.. de nemtudom hogyan kell használni. Leírnád nekem légyszives részletesen ha lesz időd hogy mit hogyan kell? előre is köszönöm 😀

Tedd be a játékot a c meghajtóra egy olyan mappába, amiben nincs szünet. Nekem pl úgy van, hogy c:\dosbox\gaames, és azon belül vannak a játékok, mint pl a master of magic ami egy mom nevezetű mappában van.
Először is mountolni kell meghajtóként a játék mappáját->
"mount c c:\dosbox\games\mom\"
(értelem szerűen az idézőjel nem kell 😀😉
Ezt követően szimplán beírod, hogy "c:", majd a játék indítójának a nevét pl mom.exe, és már megy is. 😀
Ha nem sikerül, letöltöm a játékot, és pontosan leírom, hogy miket kell beírni.

Hát,megpróbáltam úgy ahogy leírtad,de hibát jelez ki,úgyhogy légyszives akkor leírnád pontosan?? 😀
0
0
0
0
wdavid avatar
prince 1-2
Lotus
Colin McRae 2
Lion King
Ugh
Wacky wheels
doom
wolf3d
Heretic
Duke Nukem
Tomb Raider 1-5
Quake 2

nekem ezek voltak akkoriban😃 szép idők voltak 😃 jó vissza emlékezni 😃
0
0
0
0
MalakHUN avatar
age of empires
Gta 1-2
star Craft
doom 1-2
half life
Quake 1-2
0
0
0
0
MaximumGame avatar
FarCry 1 😃
Maffia 1
Jedy Academy
0
0
0
0
zsivko avatar
UGH
Super Mario
Doom 1-2
Stunts
Lotus
Sim City 2000
Worms
Lego Racer
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Prince
Super Mário
Crock 1-2
Aladin
LionKing
Colin 1
GTA 1-2
Civilization 1
Hexagon 1-2
Age of Empires 1
Doom 1

Micsoda szép idök voltak...
0
0
0
0
Cooley avatar
dani0903 írta:
Cooley írta:
dani0903 írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a DOS-os játékokat el lehet e indítani win7 alatt? és ha igen akkor hogyan?? előre is köszi 😀

DosBox. 😀 Én is azzal tolom a Master of Magic-et. 😃

ez a program van meg nekem is.. de nemtudom hogyan kell használni. Leírnád nekem légyszives részletesen ha lesz időd hogy mit hogyan kell? előre is köszönöm 😀

Tedd be a játékot a c meghajtóra egy olyan mappába, amiben nincs szünet. Nekem pl úgy van, hogy c:\dosbox\gaames, és azon belül vannak a játékok, mint pl a master of magic ami egy mom nevezetű mappában van.
Először is mountolni kell meghajtóként a játék mappáját->
"mount c c:\dosbox\games\mom\"
(értelem szerűen az idézőjel nem kell 😀😉
Ezt követően szimplán beírod, hogy "c:", majd a játék indítójának a nevét pl mom.exe, és már megy is. 😀
Ha nem sikerül, letöltöm a játékot, és pontosan leírom, hogy miket kell beírni.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Carmageddon 2
Crock 2
Test drive 5 és 6
Shogo
Colin 2
Viper Racing
Best-ek 😉
0
0
0
0
Radeungaba avatar
Az eslő amivel játszottam,valami fekete fehér Aladdin volt,aztán Hegemonia,Colin Mcrae rally 2,Clive Barker's Undying,Avp 1,Carmageddon..Régi szép idők 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Age of Mythology + Titans
Zoo Tycoon 2 (mig valamiért el nem kezdett laggolni 😃😉
0
0
0
0
dani0903 avatar
Cooley írta:
dani0903 írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a DOS-os játékokat el lehet e indítani win7 alatt? és ha igen akkor hogyan?? előre is köszi 😀

DosBox. 😀 Én is azzal tolom a Master of Magic-et. 😃

ez a program van meg nekem is.. de nemtudom hogyan kell használni. Leírnád nekem légyszives részletesen ha lesz időd hogy mit hogyan kell? előre is köszönöm 😀
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
age of empiresek, és a half life... megunhatatlan
0
0
0
0
Cooley avatar
dani0903 írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a DOS-os játékokat el lehet e indítani win7 alatt? és ha igen akkor hogyan?? előre is köszi 😀

DosBox. 😀 Én is azzal tolom a Master of Magic-et. 😃
0
0
0
0
dani0903 avatar
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a DOS-os játékokat el lehet e indítani win7 alatt? és ha igen akkor hogyan?? előre is köszi 😀
0
0
0
0
no avatar
Duke Nukem, Wolfeinsten 3D 😀
0
0
0
0
Oliver95 avatar
Liero XTreme😂 régebben imádtam😃
vagy a TTD(Transport Tycoon Deluxe)😃 még mostis tolomvele néha😃
0
0
0
0
R3KH1T avatar
Quake 3-al sokat toltuk spanokkal 😀
0
0
0
0
xlife avatar
Mivel 95'ös születésű vagyok,az igazi oldschool játékok kimaradtak,de a legelső élményem a Need for Speed 3:Hot Pursuit volt (ami máig megvan eredetiben).Az első számítógépem pedig 2éve kaptam, nem is lett volna jó ha hamarabb,elvoltam a családival is 😀
0
0
0
0
Toma97 avatar
Volt még A reszkessetek betörők
0
0
0
0
Gorre avatar
ReSeth írta:
Amikor én és a tesóm kaptunk közös gépet akkor kb 4 éves voltam. Az is olyan volt hogy pentium 2 😆 vagy 1. Azt emlékszem hogy sokat toltam a Kyrandia-t az olyan rpg fajta volt😃


The Legend of Kyrandia? Az kalandjáték.
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
need for speed 1, 2 SE,diablo 1, heart of darkness, worms 1, commodore 64 re már nem is emlékszem
0
0
0
0
ReSeth avatar
Amikor én és a tesóm kaptunk közös gépet akkor kb 4 éves voltam. Az is olyan volt hogy pentium 2 😆 vagy 1. Azt emlékszem hogy sokat toltam a Kyrandia-t az olyan rpg fajta volt😃
0
0
0
0
hnemaria avatar
the neverhood 😆 😃 az volt a kedvenc részem benne, hogy egy helyen volt egy fa, odamentél, leszedtél egy gyümölcsöt, megette a fickó, és 10 percen át csak undoritoan böfögött 😆
0
0
0
0
madchief avatar
Abe's odysse, oddworld exoudus
The neverhood
régi szép idők 😃
0
0
0
0
mtrelax avatar
Én sajnos nem emléxem a játékok nevére amit azelső gépemen jáccottam 1989-ben a hihetetlen teljesítménnyel rendelkező COMMODORE VC20-as szuperszámítógépemmel 😆
Na azok voltak az igazán "Régi szép idők"
0
0
0
0
GregTron avatar
Duke és Doom 1-2 én azokon nőttem fel.
Persze néha GTA 1 is beköszönt.
0
0
0
0
chrissz avatar
Én mindig az unokatestvéremnél nagyban nyomtam a vice city-t nagyon szeretem 😃 régi szép idők 😢
0
0
0
0
Minimal1993 avatar
DOOM, HERETIC, HEXEN, DUKE NUKEM, QUAKE 😃
no meg a nintendo-n egy csomó játék 😃 pl.mario, hát és naggyából ennyire emléxek 😆
0
0
0
0
Adam996 avatar
mi régen haverommal mindig most wantedeztünk meg carbonoztunk 😃 meg san andreasoztunk 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció