Régi szép idők: gyermekkorunk nagy játékai!

Szerző: sleeepy, 2010. March 12., téma
Fórum » Játékokról általában
Szeretném, ha lenne egy külön topik a régi DOS-os, illetve még a Pentium 1-2-esre megjelent játékokról.
Kezdeném egy kérdéssel: Miért nem lehet boltban kapni régi játékokat (mint pl: Diablo 1, AvP Gold)? Nem kerestem eleget a polcok mögött eldugva a porban?:D
Hozzászólások: 377
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Tuhajohn avatar
Hát nem vagyok valami öreg. Még 2008 környékén a gta san andreas-al kezdtem. Rongyosra játszottam magam vele, de a kampányát még mindig nem vittem ki és szerintem már nem is fogom.
0
0
0
0
Slaughter avatar
Gyerekkorom kedvence a Pokoli szomszédok 😃
0
0
0
0
Der Fuhrer avatar
Krissz: örülök,hogy ismered gyermekkorom egyik nagy kedvencét, a Captain Claw nevű mesterművet.... imádom azt a játékot,valahogy,hogy is mondjam,nyomot hagyott bennem egy platformokon ugráló macska,aki kutyákkal és egyéb lényekkel hadakozik,vagy épp lövöldöz rájuk(esetleg meghajigálja őket dinamittal meg valami varázslattal). És természetesen az Aliens vs Predator, Postal 2,a GTA széria pedig számomra a Vice City-vel kezdődött, ami mai napig a kedvenc részem a sorozatból.
Volt egy Tarzan játékom is,azzal olyan sokat nem játszottam,áá,most jut eszembe, a Crazy Taxi.. fú mennyit játszottam azzal kiskoromban. És persze az elmaradhatatlan Pokoli Szomszédok,egy TMNT játék, Chicken Invaders (na az játék!),Roller Coaster Tycoon (még a régi,az a pixeles 😃😉. Azok voltak ám a jó játékok!
0
0
0
0
Puffin avatar
Prehistoric 2 azért odavert anno. 😆
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Az MDK volt az első komoly PC-s játékom. 97/98 környékén. Előtte Super Nintendo: Donkey Kg Country. 😉
0
0
0
0
FekaRap avatar
Shogo: Mobile Armor Division első játék akkori pc-n 😃
0
0
0
0
no avatar
Mortal Kombat, Assassin's Creed, Postal2, Tomb Raider, Far Cry, Nfs undergrund2.
0
0
0
0
Krissz avatar
Nah Postal 2 helyes-helyes 😎
Nekem P2 vel kezdődött el a korszakom 😃
Captain Claw, Disney Hercules, Fun Run, State of War, Chessmaster, később Postal 2 ami a mai napig tart 😃 Warcraft II, NFS U1 és U2 illetve évek múltán MW 2005
0
0
0
0
19ati93 avatar
nekem első és kedvenc játékok ők voltak: GTA:SA, Postal 2, FIFA 07, NFS MW
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Diablo I-II. A II abszolút kedvenc! amikor megjelent a Win7, már nem akarta annyira vinni, de voltak rá megoldások, most viszont, hogy kijött a patch 1.14b Win10 Pro-n újra határtalan időtöltő lett!
0
0
0
0
no avatar
Far Cry 1.
Doom 3.
GTA 3, VC, SA
I.G.I 1-2.
Mafia 1.

És a PS1:
Rayman
Garmageddon
Spyro
Resident Evil 3.
Tarzan
És volt még egy jó pár, de nem ugranak már be...
0
0
0
0
bassus16 avatar
Én is Sárga kazettás nindendon kezdtem a pályafutásomat. Mario, Battle City(az a tankos játék volt) és stb. Ezek után ahogy fejlődött a számítástechnika már megengedhettük magunknak otthonra a számítógépet és ott toltam jó pár régi kedvencemet: StarCraft,Jazz Jack Rabbit,Hercules,Aladin,Need for Speed. Később jöttek a jobbnál jobb játékok: Underground 1,Fifa 2001,Quake,Worms,Desert Strike,The Punisher,Serious Sam,Screammer 4x4. Ezek mind-mind mély nyomot ütöttek bennem. Sajnos manapság nem sok olyan játékot tudnék felsorolni amit 10 év után így emlegetnék...Sőt ha jobban belegondolok tényleg nem. Talán a Wolfenstein Old Blood na azt nagyon eltalálták, GTA V és a képregényes Walking Dead, Metro 2033 és a Last Light.
0
0
0
0
Danys avatar
Az én kedvenceim voltak, anno a 90 -es évek közepe felé:

LHX
Lemings
Stunts
Test Drive
Duke Nukem
Wolfeinstein
Transport Tycoon
Dangerous Dave
Prince of persia

Meg volt még sok, csak már nem jut eszembe 😀

és mind DOS -os 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Anno én nagyon el voltam a Gearhed Garage-al, de sajna Win 7-n nem úgy megy ahogy kéne.(állandóan lefagy vagy kilép a játékból önmagától.)
0
0
0
0
gibdj avatar
gerret

Milyen régi kb.?

HakuDragon

Azzal mennyit játszottam régen, te jó ég.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Keresek egy elég régi játékot,arra emlékszem hogy valami trópusi szigeten játszódik,lövöldözős,egy tengerparti magas szikla tetején van egy villa előtte egy szép kis medence és ott kell gyéríteni az embereket.Annyi rémlik hogy szép kellemes zene volt,úszómedence,pálmafák,olyan Dover szikla part szerű tetején volt mindez. Gyönyörű kerti ösvények voltak..stb.Olyan James Bond 007 jellegű volt,persze nem sok mindent lehetett csinálni az embergyérítésen kívül.Lehet hogy demo volt nem tudom.Valakinek rémlik mi lehetett az?
0
0
0
0
Koryan avatar
Dos-os korszakból még gőzöm sem volt a nevekről 😃
Talán Super Mario, meg valami Grand Prix...
De amik talán a legnagyobb nyomot hagytak bennem:
NFS II.,
GTA2-3,
Colin McRae 2,
Imperium Galactica II.
később a May Payne-ek, meg a Matrixok
Aztán mikor bejött a Halálos iram, totál rákattantam az NFS Undergroundokra.
De mi számít gyerekkornak? 😃
Kérdésedre visszakérdeznék. Miért nem lehet kapni már az NFS Underground 2-t a boltokban? 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nekem többek között a The Last Ninja volt még C64-en Super Star Dust meg Amiga 1200-on.
0
0
0
0
matany001 avatar
Xaero

Nem az a lényeg, hogy más ember mennyire találja jónak, hanem az, hogy neked megfelel-e a masina. ( mert ugye ha van nőd, akkor se a haverodat kérdezed meg, hogy neki tetszik a csaj, hanem, hogy neked mennyire jön be) 😀 Amikkel most játszol, mind nagyszerű remek játék.
0
0
0
0
Xatoshi avatar
Hello a profilomon 2 gépet is láthatok igaz az egyik még fejlesztés alatt van a másik az stabilan fekszik.
Aszt szeretném tudni hogy meniyre találjátok jó nak a gépem szeretem a régi játékokat 😆

Acer Aspire 3100 (3103NLC)
2x1.6GHz CPU AMD Turion 64 x2 TL-52
4GB DDR2 800MHz Ram
2x256Mb Ati Radeon Xpress 1100/1500

ezekel játszom rajta:
Half Life 1,2(Ep1,Ep2)
Shadow Man
Quake 3 Arena
Alien Vs Predator Classic
GTA Vice City, San Andreas
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Counter Strike Condution Zero
Fifa 2004
Hitman Codename 47,Silent Assassin
Max Payne 1-2
GTA III,Vice City,San Andreas
NFS III,Underground 2
Quake 2
Medal Of Honor Allied Assault
Colin Mcrae Rally,2,3
Tomb Raider I,II,III
Far Cry
Régi szép idők,istenem,de jó volt 😃
0
0
0
0
no avatar
Nagy játékaim még 90'-es évekből: Keen Commander 4, Prehistoric 2, Duke Nukem, Wolf 3D, Doom, X-Com - Terror from the deep (vagy UFO 2 néven is ismerhetitek), Settlers 2. Az UFO 2-t még mai napig is néha előveszem, és DOS Box-ba el lehet indítani, minden idők egyik legkiválóbb játékának tartom. 2000-es évek játékai amiket napi szinten toltam: Empire Earth, Mediewal Total War és M2 TW, GTA 3, GTA SA, Stronghold Crusader, CoD, Cod 2, NFS Most Wanted, NFS Carbon
0
0
0
0
Bicike avatar
Nálam a gyerekkor az a '90-es évek legvégén kezdődött, de inkább a '00-es évekből tudok címeket említeni: GTA Vice City, még egy óvodás barátom mutatta nekem. Utána jött a GTA San Andreas, CoD 1-2, Medal of Honor Allied Assault, Max Payne 1-2.
0
0
0
0
FLaci81 avatar
A régi 386-osomon a Stunts-ot nyomattam, amint lett VGA kártyám (hercules, majd EGA helyett), jöhetett a Mortal Kombat első és második része, ami jó lassan ment (486-oson vesa-s vgaval már száguldott)...
A 486-os gépemen a Doom, Doom2, Quake, Duke Nukem 3D, Need For Speed, Grand Prix 2, International Rally Championship...
De jó is volt a jó öreg Dos alól indítani ezeket! 😀
0
0
0
0
Windu mester avatar
A legelső a Boulder Dash volt, majd jött a Descent, Neverhood.
Később az új gépen Age of empires 2, gta2, vicecity, need for speed 3, doom, heretic, max payne 2, most wanted.
0
0
0
0
lacimaci17 avatar
GTA Vice city meg a GTA San Andreas-t imádtam
Meg a Cod1-Cod2
Medal of honor részei!
Imádtam ezeket a játékokat! 😃
0
0
0
0
Windu mester avatar
matany001: kösz 😀
remélem, még kitöltik, esetleg berakom másik témába is 😆
0
0
0
0
matany001 avatar
Rendben, kitöltve. 😀
0
0
0
0
Windu mester avatar
Egy kis off: Felmérést végzünk és szeretném, ha minél többen kitöltenétek ezt a kérdőívet (30 másodperc)

https://docs.google.com/forms/d/1gWCHOb-lULsnHWlYDyeQoqXgBO9QZxQoJXnTrnffMLA/viewform?c=0&w=1
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én a Terep 2-vel kezdtem. Utána meg már... nem is tudom. Még akkor a gép bekapcsolása is nehezen ment... 😆 De ezzel az egy játékkal is nagyon sokat játszottam! 😀
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Nekem a DuplaDragon 2,3 volt a kedvencem meg Contra
0
0
0
0
Nexuska avatar
Legelső játékom a Tetris volt. 😃
Utána PC-re persze jöttek az igazi kemény játékok, mint a MotoRacer 1-2, PS-re Final Fantasyk. MotoRacerekben nagy király voltam, múltkor feltettem kicsit nosztalgiázni, azért nem voltak ezek rosszak. 😀
Legacy Of Kain Blood Omenje meg milyen király játék volt már 96-ban. A folytatását mondjuk pár hete vittem ki - franc se tudja, hányszor már. Még mindig megfog a hangulata, története...
Na meg a Worms, Mario és társai.
Suliban meg a passziánsz és aknakereső. 😃D
0
0
0
0
Puffin avatar


még 486-oson... 😃
0
0
0
0
Final avatar
GTA I
GTA III
GTA Vice City
Eredtiek, és ott porosodnak a szekrényemben.
0
0
0
0
rowel avatar
Még máig is játszok a Crash Bandicoot al egyszerűen zseniális játék, jó hát persze a grafika nem a legjobb de a játékélmény odavág 😃D
0
0
0
0
matany001 avatar
Sega Dreamcast és Playstation 1 játékokat nagyon arattam kiskoromban. 😃
0
0
0
0
Pii89 avatar
Contra után megjött a kedvem a Super C-hez is 😃 Volt benne pár halálközeli élmény, amikor azt hittem, na most fogom falhoz vágni a gamepadot, de megúszta 😃
Ezek tényleg hatalmas játékok voltak és nem a grafika, meg méret miatt...😀

0
0
0
0
bukta2 avatar
az igen nem először játszik! 😆 nagyon turja 😆
0
0
0
0
Pii89 avatar
Legjobb! 😃 Super C sem volt rossz 😃

0
0
0
0
SuperPuma avatar
Bestoldgames.net/eng
Persze közel sincs fent rajta minden, de mazsolázni lehet.
Nekem a ToCA tcc jön be.
A Network qrac rally is jó (nagyon közeli testvére az international rally championship)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
NFS III Hot Pursuit. NFS IV High Stakes, Quake 2, Outlaws, Lego Racers, Jazz Jackrabbit 2, Doom 1-2, Wolfenstein 3D, Worms World Party
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm, ebből párat ismertem 😀
Ha esetleg eszedbe jut még, várom a játékokat. Bármilyet ami különleges, jó játékélményt nyújt. A legjobban azoknak örülök amelyekkel lehet local hálózaton multizni, mert az erősebb géppel össze van kötve a kicsike, MTA-n jól el szoktunk hülyéskedni öcsémmel. (Chrome és Chrome Specforce multival még csak próbálkozok, egyenlőre nem jött össze)
0
0
0
0
JJB1992 avatar
eXtremeProject: Tudnék ajánlani párat pl: Quake4 doom3 prey need for speed most wanted (2005) avp2 gta San andreas Gothic 2 the elder scrolls morrowind cod 1 cod 2 project igi 1,2 stronghold 1,2 Csak ennyi jutot most eszembe remélem segitetem 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Megnézhetitek a profilomat, van egy régi gépem, most üzemeltem be. Milyen régi játékokat ajánlanátok rá?

-1GB DDR RAM
-1,25Ghz "AMD Athlon XP" proce
-128MB Feforce FX 5200 VGA
0
0
0
0
JJB1992 avatar
Quake 1,Doom 2,Lion King,Aladin,Heretic,avp1,Carmageddon 😃
0
0
0
0
Iceburner avatar
Lion King 😀
Aladdin
Pre2
Később pedig jött a King Of the Road
0
0
0
0
sudosu avatar
Én már a DOS-os generációba nőttem fel 😀 szóval:
Doom 2, Warcraft 2, Blood, Stunts...
majd egy kis szünet Nintendo 😀 hát ahhoz nagyon sok sárga kazettám volt 😆
Majd újra PC-re tértem vissza és NFSU 1-2
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Red Alert, NFS2, Psyho Pinball,Carmageddon, Mortal4 de ezek már a pentiumos korszak..
az igazi gyerekkori játékaim azok Commodore 64re voltak, pár cím csak: Pit Stop2, Commando, Interkarate+,Usagi Yujimbo,Stunt, ACE 1-2 ,Barbarian, ééés persze az azóta idén pc-re újra feldolgozott legendás Giana Sisters
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció