Régi szép idők: gyermekkorunk nagy játékai!

Szerző: sleeepy, 2010. March 12., téma
Fórum » Játékokról általában
Szeretném, ha lenne egy külön topik a régi DOS-os, illetve még a Pentium 1-2-esre megjelent játékokról.
Kezdeném egy kérdéssel: Miért nem lehet boltban kapni régi játékokat (mint pl: Diablo 1, AvP Gold)? Nem kerestem eleget a polcok mögött eldugva a porban?:D
Hozzászólások: 377
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
edom789 avatar
bartadavid94: Csak a nagyobb sorozat címeket adják ki HD és azokat is csak ps3,xbox 360-ra! Pl megjelenik a Metal Gear Solid 1-3 HD collection meg Splinter Cell HD collection és a Resident Evil 4!
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Egyszerű a megoldás, elmész a haverodhoz, lehozzátok a padlásról az öreg számítógépet, megcsináljátok ha valami hibás, Win 98 fel, Norton Commander fel, újraindítás dos módban, és mehet a móka.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Felraktam a Fallout 2-t, és szépen szét is esett a kép (le is fagyott a gép)...dehát így jár aki Win 7-en akar játszani régi játékokkal😞
0
0
0
0
no avatar
Nekem is vannak gyerekkoromból olyan játékok, amikkel szivesen játzanék most is.
Ennek kapcsán olvastam valahol, hogy sok "régi" játékot újra ki fognak adni HD felbontásban, és talán jobb grafikával.
Erről nem tudtok valamit? Mert újrajátszanék párat. pl:cod2, nfs underground 2, revolt, gta3, ....
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Én a tini nindzsa játékra emléxem még nintendon, Ott voltak még a Mortal Kombat egyes részei. Nintendo 64-en volt egy jó kis SuperMario3D, itt már nem csak oldalról hanem előről is megcsodálhattuk Mario-t. Dream Cast-en a Dead or Alive részei voltak hatalmasak, azóta azt az élményt verekedős játék nem tudta kiváltani.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
4-5 évesen másképp gondolkodunk, mint 16-18 évesen. Egy olyan korú gyermek hihetetlen fantáziával bír. 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
2 kor játékait össze se lehet hasonlítani grafikailag, csak úgy hogy az akkori korhoz képest, és a mostanihoz képest egy arányt felállítnai. De élményben sokkal jobbak voltak, főleg amikor megkaptam az első PC-met, eszméletlen élény volt, még 4-5 évesem. Akárhogy is az 12-14 éve volt😃
0
0
0
0
B0n3dr4g0n avatar
Egyébként abban az időben a játékok sokkal jobbak voltak Amigán mint PC-n. Kivéve hogy nem volt 3d-s játék.
0
0
0
0
greenmelon avatar
Most, hogy említed, a Cannon Fodder volt a dzsungeles game. 😃
0
0
0
0
B0n3dr4g0n avatar
Sziasztok üdvözlök mindenkit! Nekem is még az Amiga korszakból a Chaos Engine, Alien Breed 1-2, Cannon Fodder. Dune II, Hired Guns. PC-ről: Interstate '76, 77., Settlers, és hát a Wolfreinstein 3D és a Doom 😀😉)
0
0
0
0
gregorpgm avatar
Én ilyenekkel játszottam kis koromban, mint Supaplex, Commander Keen, Doom 1-2, Dangerous Dave, Duke Nukem, Jazz Jackrabbit, pedig az én korosztályomban a nagy többségnek ezek semmit nem mondanak, csak COD, meg CSÉ, meg BF...
0
0
0
0
GTRAKY avatar
vice city,toy story 2,nfs 5 (porsche unlesed)

ez volt a kedencem 4-7 eves koromban
0
0
0
0
greenmelon avatar
Nekem az első játékélményem még az Amigához kötődik. 😃
Nagyimnál játszottam vele mindig, nem emlékszem a game nevére, de egy kisebb osztaggal kellett menni a dzsungelben kommandózva, hasonló játék volt mint a Commandos. Tesóm meg folyton a Settlers 1-et tolta rajta. 😃

Utána meg meglett az első gépünk otthonra, egy P1-es laptop... Nagy kedvencem volt a Commander Keen széria, de főleg a 4 és a 6. Emlékszem, mindig a szembeszomszédomhoz jártam át játékot íratni. 😆

Utána meg a Heroes 1-2-3, AOE 1-2 ment nagyon sokat még azon a gépen. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Igazából a cím nem helytálló, mer tmindenkinek más a gyerekkora. Nekem pl. gyermekkorom a ps1-es időszak volt. De aki csak 10-11 éves, annak a ps2 is már hulladék. aki meg 30 éves, annak meg a 80-as évek játékait tudja megemlíteni.
0
0
0
0
akos328 avatar
niteforce, elég általános voltam, de amikor megjelenik egy új gépigeny itt, egy 2005, vagy régebbi játékról, akkor kb ez megy: hú ez mekkora egy ... ez a grafika elfogadhatatlan, csak sajnos nem ezekkel a szavakkal. és sajnos nem tudok mást írni mert ez van, de persze tisztlet a kivítelnek, és akinek nem inge... sok játék nem lenne ha ezek nem jelentek volna meg akkoriban.
0
0
0
0
edom789 avatar
Még ps1-en a Spider Man 1 meg az X-men Academy nagy kedvencek voltak akkor 😀
0
0
0
0
Gerdzso avatar
niteforce: ha úgy nézed a NFS MW elég új játék... 😃

kedvenc régi autós játékaim: Test Drive 3, NFS 3, King of the Road, Midnight Club 1
0
0
0
0
niteforce avatar
nekem most van a gyerekkorom! 😃😃
shift 2, BF3 ezek 😃

amúgy akos nem te vagy az egyetlen, de csak mondom mert már elegem van ebből. ne általánosíts. ma is bumerángban mondják hogy mai kölykök semmit nem esznek csak a burgert. elég idegesítő. nem mindenki ilyen 😀 nekem pl kedvencem a NFS MW , régi gépen a MOHAA-t is sokat toltam.
0
0
0
0
akos328 avatar
nem tudom hogy vagy(tok) vele, de nekem akkoriban sokkal jobb szórakozást bíztosítottak, mint most a mai játékok, ez lehet h úgy hongzik mintha 70-80 éves lennék, de anno, annak idején😃
A mai kis taknyos kölykök meg leszólják már a 2005-ös játékokat is, de ha abban a korban már éltek volna, akkor Ők is örültek volna iylen játékoknak. mit hogy örültek vlona, meg vezstek volna, hisz én is iylen voltam...
0
0
0
0
Gerdzso avatar
😃 ha már commodore-nál tartunk ott volt valami F1-es játék... meg valami verekedős 😆 mennyit toltam velük 😜 na meg a sakkot is toltuk 😃

amúgy meg NINTENDO-n:

Street Fighter 2
Zelda Link to the Pass (L) (ez is részben freeroam játék)
Jurassick Park (ez volt életem első "freeroam" játékom 😃😉



0
0
0
0
akos328 avatar
Épp kmost írtam erről a játékról a Star wars the old republic-hoz errőla játékról
1993-as DOS-os sakk játék, a Sega csinálta, eszméletlen micsoda játék (volt), ezen tanultam sakkozni.
[movie=youtube]v5H7ErRoKsg&feature=grec_index[/movie]
Nézzétek tényleg jó játék. és sokban hű a filmhez, pedig már majdnem 20 éves, és csak egy sakk.
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Igen az a címe.Vhol még megvan eredetiben...De nemtm hogy hol.Na az azért brutális játék volt 😀
0
0
0
0
Gerdzso avatar
TomiMan: egyértelműen toltam! 😃 egyik kedvencem! főleg a (nem tom hogy kell írni) "vudu baba" tetszett 😃 meg a dupla kp 😃

amúgy a teljes cím vmi ilyesmi Blood 2 The Chosen vagy valami hasonló 😃 anno megvolt eredetibe 😜
0
0
0
0
akos328 avatar
mennyire kell régit mondani😃 1994 Heretic, Hexen, órákat játszottam, amiből ma Singularyti lett, Wolfenstein3D Quake2, Hitman Codname47, Silent Assassin. CS 1.3, 1.5
most egy hete találtam meg a legelső gépemet, 4 évesen kaptam DOS 6.22 OPrendszerrel. DOS-os játékok életem game-i NBA, Mario, JazzRabit, TIM1-2-3, Thomas, galaxy trial és a többi klasszikus.
0
0
0
0
Oliver95 avatar
Terep2 a király😂 dosbox-ba megy win7 en😃 néha tolomis😃
meg az Outlive is jóvolt meg a Tiryan 2000
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Én toltam vele.Asszem meg is van vhol eredetiben😀
0
0
0
0
TomiMan avatar
Esetleg Vki Ismeri a BLOOD II -őt? vagy a The BLOOD II már nem emlékszem pontosan😊 Na az igazán régi horroros és nagyon jó játék volt akkoriban!
0
0
0
0
Toma97 avatar
GTA 2 a felülnézetes😎
0
0
0
0
Gerdzso avatar
jó érzés tudni hogy nem csak én Roborumble-ztam 😃
0
0
0
0
Bicike avatar
Grand Theft Auto Vice City sokat toltam
0
0
0
0
Meo97 avatar
A Midtown Madness és a Claw amivel egy időben születtünk '97-ben. 2D-s platform játék de mekkora szám volt.
0
0
0
0
no avatar
Celtic Kings: Rage of War 23 óra wc/kaja szünettel😃
Roborumble, Emperor: Rise of the Middle Kingdom. Ezek után jött a Warcraft 3 😆
0
0
0
0
levente59 avatar
Hát az első játékaim közt ott volt az Insane, NFS Hot Pursuit 2, NFS Underground, NFS Underground2, Brawe Drawes 2,GTA Vice City, de nem olyan régi játékok, mert nem vagyok annyira idős még. 😂
0
0
0
0
Patkos avatar
Mario,Resident Evil 2😀
0
0
0
0
kl_akos avatar
Az Age of Empires 2-vel sokat jatszottam meg a NFS 2 is jo volt sajna tobbre nem emlekszem de tudom hogy meg volt
0
0
0
0
Daenath avatar
Elite, nah az egy kiraly gama volt, kar hogy mostanaban nem csinalnak ilyet, habar ugy halotam hogy lesz egy re-make 😆
The Settlers 2, ez is nagyon jo volt.
0
0
0
0
Toma97 avatar
Szerintem Mortal Kombat4,Wolfeinstein 3d és még sokmás
0
0
0
0
tubatibi avatar
Emlékesztek még a Carmageddon : Splat Pack-ra, na az volt a tuti játék.
Jó grafikája volt, és élvezhető, a 2 és a TDR a közelébe se ér 😀
Esetleg az NFS2 azzal is el lehetett lenni.
0
0
0
0
neuroflex avatar
Mário volt azzal nagyon elszórakoztam
0
0
0
0
no avatar
Az igazán nagy gamek azok : spyro , Crash Bandicoot
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Gran Turismo 2 az örök kedvenc! 😜

0
0
0
0
gacso avatar
lehet nem ide illik de nem nagyon találtam olyan fórumot
szóval az lenne a problémám hogy a The Godfather-ben ha beülök az autóba akkor utána nem tudok kiszállni. ezt hogyan lehetne megoldani?😃 válaszokat előre is kösz😃
0
0
0
0
Lizard avatar
abe's oddysee, abe's exodus
és készülőben van a HD verzió!
[LINK]
0
0
0
0
apetit1989 avatar
emberallat írta:
Nos, kedves veteránok, erre varrjatok gombot!

http://www.sg.hu/cikkek/82139/jon_az_uj_carmageddon

Azt hiszem páran visszamegyünk kisgyerekbe... : D

Én spec ennél a játéknál csak a Quake 3-al, és a Duke Nukemmel toltam többet...


Köszönöm Istenem!!!!
0
0
0
0
Gerdzso avatar
szerintem a 2 volt a legjobb 😀 amúgy ez csak a leleplezés időpontja(nem néztem meg a cikket a de én olvastam egyet és ott volt egy link ahol ment a visszaszámlálás) és nem pedig a megjelenésé(sajnos) én vevő vagyok rá 😃 mivel az első 3 is megvan eredetibe 😃 akkor már ez se maradjon ki 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció