Régi szép idők: gyermekkorunk nagy játékai!

Szerző: sleeepy, 2010. March 12., téma
Fórum » Játékokról általában
Szeretném, ha lenne egy külön topik a régi DOS-os, illetve még a Pentium 1-2-esre megjelent játékokról.
Kezdeném egy kérdéssel: Miért nem lehet boltban kapni régi játékokat (mint pl: Diablo 1, AvP Gold)? Nem kerestem eleget a polcok mögött eldugva a porban?:D
Hozzászólások: 377
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
MrSonic avatar
maugli ,lion king , super mario, sky, ert fourt jimmy , duke nuken 😃 azt hiszem kb 7,8 éves lehetem 😃
0
0
0
0
madchief avatar
Én a Máriót nem szerettem

Egyik kedvencem még a Abe's Odysse meg az Exodus volt 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az is marha jó RTS, bár nekem az ezredforduló környéki RTS-ek közül a Red Alert 2, a Starcraft, és az AoE copy SW Galactic Battlegrounds a kedvenceim, bár az eléggé gagyi körökre osztott Liberation Day-t(jó volna megszerezni), és a Warcraft 2-t is szeretem
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
AGE OF EMPIRES 2 FOREVER!!!!! most is azzal nyomom... fúú de adja 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Tesla GoD írta:
Superlompos írta:
Tesla GoD írta:
Superlompos írta:
Crash bandicoot 3 (ps1). De király volt akkor és még most is. Bár most már pc-n tolom emulátorral. 😆
nekem az 1 van meg origibe, régen nagyon bírtam, de még nyáron is nekiestünk haverral, de a medievil is marha jó ám


Nekem nem sok eredeti ps1-es játékom van. Bár már a másoltak (20-25 db) nincsenek meg, de kb. van 7-8 eredeti még ott figyel a polcon. 😆 Mondjuk a crash szériából egy sem volt eredeti. 😆
nekem eredetibe már csak a crash van meg, mer azt nagyon bírtam, mg a star gladiator, mer azt senki se vette meg, a többit eladtam, meg még 1 rakat másolt, az NHL 99-et, a Tenchu-t, meg a MotoRacer-t toltam még igen sokat, ja meg a Tekken 3-at😃


A Tekken 3-at sokat toltuk régen meg a tekken 2-őt is, sőt még a Skull monkeyst is nagyon szerettem. 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Superlompos írta:
Tesla GoD írta:
Superlompos írta:
Crash bandicoot 3 (ps1). De király volt akkor és még most is. Bár most már pc-n tolom emulátorral. 😆
nekem az 1 van meg origibe, régen nagyon bírtam, de még nyáron is nekiestünk haverral, de a medievil is marha jó ám


Nekem nem sok eredeti ps1-es játékom van. Bár már a másoltak (20-25 db) nincsenek meg, de kb. van 7-8 eredeti még ott figyel a polcon. 😆 Mondjuk a crash szériából egy sem volt eredeti. 😆
nekem eredetibe már csak a crash van meg, mer azt nagyon bírtam, mg a star gladiator, mer azt senki se vette meg, a többit eladtam, meg még 1 rakat másolt, az NHL 99-et, a Tenchu-t, meg a MotoRacer-t toltam még igen sokat, ja meg a Tekken 3-at😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Tesla GoD írta:
Superlompos írta:
Crash bandicoot 3 (ps1). De király volt akkor és még most is. Bár most már pc-n tolom emulátorral. 😆
nekem az 1 van meg origibe, régen nagyon bírtam, de még nyáron is nekiestünk haverral, de a medievil is marha jó ám


Nekem nem sok eredeti ps1-es játékom van. Bár már a másoltak (20-25 db) nincsenek meg, de kb. van 7-8 eredeti még ott figyel a polcon. 😆 Mondjuk a crash szériából egy sem volt eredeti. 😆
0
0
0
0
no avatar
A Carmageddon és The House of the Dead első része 😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Superlompos írta:
Crash bandicoot 3 (ps1). De király volt akkor és még most is. Bár most már pc-n tolom emulátorral. 😆
nekem az 1 van meg origibe, régen nagyon bírtam, de még nyáron is nekiestünk haverral, de a medievil is marha jó ám
0
0
0
0
MaximumGame avatar
Gaboo7 írta:
https://rohitbandaru.files.wordpress.com/2009/12/atari2600boxing.png

Életem első játéka 1989-ben törtük a haverokkal a joy-okat nem kicsit. 😀 (Atari2600 Box)


akkor te nem mai darab vagy 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Crash bandicoot 3 (ps1). De király volt akkor és még most is. Bár most már pc-n tolom emulátorral. 😆
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
https://rohitbandaru.files.wordpress.com/2009/12/atari2600boxing.png

Életem első játéka 1989-ben törtük a haverokkal a joy-okat nem kicsit. 😀 (Atari2600 Box)
0
0
0
0
Patrik91 avatar
A Quake 2 volt a legelső játékom még 2004ben.
0
0
0
0
madchief avatar
Én most pörgettem ki a Neverhoodot újra😃
0
0
0
0
Neaton21 avatar
Nálam a Carmageddon 1-2.Még néha elő is veszem nosztalgiázni.😀
0
0
0
0
D@nte avatar
Nálam a nosztalgia a Need for Speed Undergrund 2.😆
0
0
0
0
gigazte avatar
Re-Volt és a Quake 2😃
0
0
0
0
konsti avatar
Thief deadly shadows 😃 imádom 😀
0
0
0
0
sleeepy avatar
Hű, nekem Shogo megvolt demoban egy 2001-es PC Guru demo CD-ről!😃 Hát azt imádtam... A Worms pedig még ma is nagyon ottvan sztem.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Age of Empires 😀
Worms world party
Throne of Darkness
Counter strike (lanon)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem az első játékok voltak a rampage the catacombs heroes 1 rayman mortal combat 1-2 jazz jackt rabbit 1-2 meg még 1-2 aminek nem tudom a nevét jó játékok voltak😆
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
nekem z első játéok a CS volt, Stronghold, meg a MOH Allied assult😃
0
0
0
0
Demoz avatar
Egyik haveromnak még mindig megvan a Commodore 64-e,de márcsak dísz😃😃
0
0
0
0
szocsek avatar
Első gépem Commodore 64 és azon rengeteget játszottam! Kung fu, lövöldözős játékok. Sajnos a nevükre már nem emlékszem, olyan régen volt.😀
0
0
0
0
whiplaser avatar
😢az én első játékom a mario volt az 1. pályát se tudtam átmenni😆
0
0
0
0
azbizony avatar
udavid16: A shogo at nekem is meg volt eredetibe 😃 A teljes neve aszem shogo mobil armor volt 😆
0
0
0
0
ipod avatar
Én nekem az aladin volt meg a duke nukem😆
0
0
0
0
no avatar
Re-Volt imádtam sőőt még most is fenn van!!!!!!!
0
0
0
0
xTommyx avatar
Nekem a legelső pcmen, a Test Drive 2 és a Stunts volt a kedvenc játékom😆
0
0
0
0
no avatar
Legelső játék amivel játszottam és nagy kedvencem volt az a Shogo nevű lövöldözős játék 😆 fúú a régi szép idők... 😀 mennyit játszottam vele 😃 😆 (még most is megvan eredetiben 😆😉
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A legelső játék amivel játszottam az a robin hood.
0
0
0
0
krisz195 avatar
énisénisénis 😃 GTA2-t imádom a mai napig 😃 csak szar h nincs térkép 😃 a Pro Skater-t meg nemszeretem. Gran Turismo 2 *-* bratyó nagy kedvence 😃 sajnos az 5 már nem lesz PS2-n és PC-n sem. azért sajnálom h PC-re nincs egy GT sem... szerintem sokat kaszálhatott volna vele a cég.
0
0
0
0
no avatar
Az első "komolyabb" játékok amivel játszottam az a GTA 2, ÉS a Tony Hawk Pro Skater 2, És a Grand Turismo 2. Ezekkel kiskoromban nagyon sokat játszottunk PS1 -en tesómmal 😆😆😎
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Nekem maradandoak vtak: Far Cry 1, Gothic 1, Doom 3...

Persze vtak regebbiek is, meg alt. suliban, P380-ason: Golden Axe, Asterix.., vmi Wolfeistein-es, de nemtom, hanyadik volt, talan az elso resze, aztan volt Prince of Persia 2D-ben, oldalnezetbol, sajnos nevekre innen nem is emlekszem mar rendesen 1-2 kivetellel, mert akkor meg nem volt sajat vasam 😀

Mondjuk viszonylag koran tudtam gep kozelbe kerulni ( nem biztos, h jo hatassal volt ez ram 1esek szerint 😆 ), ugyhogy termeszetesen "par" C64-es jatekot is nyuztam anno, pl. :

Platoon, Predator, vmi karates, aztan volt persze autoverseny is, persze nem 1 DIRT2 es a kedvencem pedig a labirintusos volt, annak a nevere is emlekszem: Wizzar of war nagyon allat volt a maga koraban, 99 palya volt, ha sikerult, akkor aztan elorol nyomhattad az egeszet, csak az ellenfelek mar gyorsabbak vtak a labirintusban, ja es "multi"-ban, 2-en is lehetett jatszani, az volt szerintem a legjobb benne, lehetett 1mas ellen / vmint 1utt is lenni a masik jatekossal benne. 😀
0
0
0
0
krisz195 avatar
sleeepy 😃 ingyen adok diablo 1-t 😃 megvan 😃

én még ilyen kazettás mittoménmin jáccottam először max 5 évesen 😃 nagyon elvoltam 😃 főleg mikor pisztollyal lehetett lőni a kacsákat meg stb 😃 aztán volt egy gépem amin csak a W95 ment el 😃 aztán simcity 2, jazz rabbit 1-2 😃 cheattel 😃 elasto mania 😃 és sok sok ilyen játék 😀 nagyon szívesen játszok az ilyenekkel a mai napig 😀 lehet h a legélvezhetőbb játékok 😃 néha szoktam DOSbox.al hülyülni 😃
0
0
0
0
sleeepy avatar
Azt sosem próbáltam ki. Biztos jó lehet.
0
0
0
0
gabi86 avatar
nekem első a Queke 1 demó mekkora volt 😆
0
0
0
0
sleeepy avatar
Bomberman!😃 na az volt durva, azon nagyon lógtam egész órán suliban... Esetleg aki ismeri: Barbár a Barbár (Barbar the barbarian). Nagyon beteg!😆
0
0
0
0
Demoz avatar
Fifa 98 powwwaa😃 kedvenc gamem volt,unokatesómmal egész nap azzal toltuk pár éven keresztül! 😀
0
0
0
0
ipod avatar
a 😆quake és aladin
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Soldier of Fortune 2,gta vice city,a shokoban az nem ilyen sakkos? vagy nem? meg még régen volt iyen robbangatós,ilyen kis csáresszel kelletta téglafalat robbantani(Bomberman asszem)Lego racer 2(Ez milyen jó volt anno)
0
0
0
0
super88 avatar
Super Mario😃 Contra 😃 mortal combat 1😃
0
0
0
0
cris93 avatar
soldier of fortune😀
0
0
0
0
sleeepy avatar
Én a P3-asomon toltam az NFS High Stakes-el, a Lego Racers-t pedig 10 éves koromban talán, de ma is szívesen játszom vele.😀
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Én még tesóm 98-as Windózán toltam a Lego Racers 1-2-őt. Meg a NFS Porsche Unleashed az is nagy gém volt számomra anno
0
0
0
0
sleeepy avatar
Én sportjátékokból ha jól emlékszem csak a Fifa 94-et (vagy 96-ot) toltam anno, annál újabbhoz sosem volt szerencsém.😃 Ez a Nicky amire gondolsz a Nicky Boom? Kicsit hasonlít a Prehistorik-ra. Azt de imádtam!😆
0
0
0
0
whiplaser avatar
én inkább csak a DOS játékokat kedvelem azért mert egyszerűek nincs gépigényük 😆😆😆(van de nagyon kicsi)... és ha már a játékoknál tartunk akkor én a: The incredible machine-t , TTD , World Cup 98 , HL és még sok más

szerk.:a Mariot és a Lion King et és a Sokobant kihagytam. azokkal még apu is szeret játszani pedig már 40 főlőt jár....ha valaki ismer 1 nicky nevű játékot az légyszi írjon pűben előre is köszi
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
jaja 😜na én azzal nem sokat játszottam sajna.Nem volt meg
0
0
0
0
berci96 avatar
de az nem jack jazz rabbit hanem jazz jack rabbit😜
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció