Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Hunork avatar
Üdv!

Kék LED-es 12/14 cm ventilátorok ügyében melyik a legjobb választás?

Zalman 120mm CASE FAN LED ZM-F3 LED (SF) Gyári 20db / Long Life Bearing
ENERMAX SILENCE 12CM LED BEARING Gyári: 8-14dB / Twister bearing
ANTEC TRUE QUIET 120MM BLUE Gyári 10-20 db / Nem tudom plusz: vibrációt elnyelő felfogatás
ENERMAX T.B. Apollish 12cm Kék és COOLER ENERMAX T.B. Apollish 14cm Kék Gyári 15-20db / Twister bearing

Az Antec felfogatása szimpatikus, de ez tudom, nem feltétlen számít.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Köszi Hunork! Én is amellett döntöttem.
0
0
0
0
Hunork avatar
djsiegfried: a kettő keverékét. 😀
Komolyan: Aerocool elegánsabb, a belseje jobban variálható. 1 beépített ventivel több. Jó a szellőzése, tágas a belső tér.
Xigmatek: előlapon fordulatszám szabályozó, közvetlen Sata csatlakozó. Kérdés, hogy ezekre van-e szükséged. Amúgy egy konzervatív házikó.
Ha azonban a külföldi szakmai oldal tesztjeit nézzük, akkor a Xigmatek jóval több díjat kapott. Bár ez nem feltétlen jelent sokat. Amúgy a Mesh-t lehet kapni hazánkban? Én nem nagyon találtam, csak használtat.

Én az Aerocool Aero 1000 -re szavazok.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Xigmatek Utgard Mesh VS Aerocool Aero-1000 Black Window.
Szerintetek melyik legyen?
Nem tudok dönteni.
😆
0
0
0
0
Bronson avatar
bele, nem egy nagy kártya, szerintem kb bármilyen házba elfér.
0
0
0
0
martonszabika avatar
[LINK] belemenne ebbe [LINK] vagy ebbe [LINK]?
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Mindenki!

Házikót szeretnék venni, minőséget, megfelelőt, jól szerelhetőt, és ha lehet, egyedit.
A Zalman Z3 sem rossz, de nagyon gáz a kábelezése, illetve annak elrejtése. Ugyebár sok a meghajtó (4 Hdd, 1 SSD, 1 ODD)

Adatlapomon minden megtalálható a gépemmel kapcsolatban. (i5-6600 / AC Freezer 13 hűtő, Asus Strix R9 390 VGA) Elvileg a méretek rendben vannak. A jövőre nézve sem tervezek ATX méretet, ha mégis, akkor rám szakadt a Lottó, és quad SLI-t építek. 😀
Még érdekelt volna az NZXT S340, de itt kevés a a meghajtó hely, és nincs ODD. Vagy a másik szépség lett volna a Phanteks Eclipse P400, de ott sincs ODD, és kell plusz szerelési anyag a HDD-hez. (2 lehet gyárilag) Nem találtam semmit, ami ebben az ársávban, azaz max. 25k határon elfogadható. És akkor megtaláltam ezt: [LINK]

A RAIJINTEK Aeneas, fehér!! a befutó eddig. Remek, hogy az alaplap a talpán van, és nem oldalt. A design, a tesztek alapján dicsért alkatrészek nemkülönben elragadóak. Kicsit beleszerettem a kockába... 😀 A tetejének szerelése kicsit macerás a tesztek alapján, de egyszer nyúl hozzá az ember egy évben, mikor alaposan kitakarít. Én úgy kezdeném, hogy felülre egy 14 cm-es venti befigyelne (Arctic).

Kérdések:

1. A 31 cm VGA hely valóban annyi? Ugye az R9 390 30 cm. És a magassága is belefér? (majdnem 14 cm)
2. Az SSD-t hova tudom tenni? Alul ugye ott a 4 HDD hely, ez remek, nekem pont annyi van. Én az ODD alá gondolnám a meglepő floppy helyére. Az alaplap ebből a szempontból hálás, hátrafelé néznek a SATA csatolók, ami örvendetes.
3. A tápegységet hogyan? Rengeteg képet néztem, és nem egységes a módszer. A táp ventije befelé vagy kifelé, a hátsó fal felé néz. Nekem mondjuk úgy logikus, hogy az előlap felé nézzen a táp alja/ventije
4. Tapasztalatok a hőmérsékletekről, zajszintről vannak?
5. az hogy a tép oldalt van, elforgatva, az nem hat semmilyen szempontból a tápra? Élettartam, ventilátor...stb. Mert ilyet őszintén nem láttam még. Épp ettől egyedi és szép ez a ház.

Mostani házam 19 cm széles, 47 cm magas, és 44 cm mély. Ehhez képest igen meglepő az AENEAS mérete: 29 / 43 / 38. Nyilván lement kockába, de ahogy elnézem, könnyebb és jobb a szerelés. A VGA izgat, hiszen a 30 cm az adott, és az Asus-nak a hűtése ugye olyan, hogy felül ott van a hőcső egy szelete.

Amúgy most 23-24 k között lehet beszerezni, ennyi lenne a max. Ha esetleg van hasonló, jobb ötlet. A lényeg, hogy szakítani szeretnék a hagyományos, "ódivatú" midi torony vonulattal.

És legfőképp: van valakinek ilyen házikója? A tapasztalatait megoszthatja velem!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
szépnek szép, de szerintem nagyon nem praktikus. azok a fényes alkatrészek 90%ban műanyagból vannak, és nagyon könnyen karcolódhatnak +3ezer, és már ott van egy zalman z9 neo, de ha még beleáldoznál még 7-8 ezret, akkor van nzxt s340 (nekem is az van), ami 10/10-es, nagyon szép, minőségi darab. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Lenne egy kerdesem azt hogy megeri e ezt megvenni igazabol a dizajny nagyon tetszik kolink punisher fekete ablakos haz a pcx-en lehet kapni.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Én is úgy vettem észre mert haver múltkor vett egyet és én raktam össze, azóta akarok egyet! 😆
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Szerintem jó gépház lehet az a Deepcool Dukase V2! Nagyon tetszetős!
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
A kettő közül inkább az Aerocoolt ajánlom! azt én is néztem, de nekem a Deepcool Dukase V2 jobban tetszik! Egyébként arról a házról valakinek vélemény?
0
0
0
0
street100 avatar
Sziasztok!!! Szerintetek melyik ház a jobb? https://www.pcx.hu/termek/thermaltake-vn400a1w2n-commander-ms-i-szamitogep-haz-077303?gclid=CjwKEAjw_LG8BRDb1JTxm8uP_UwSJADu_8pWYNH2P5wTfBxNiv0n9keEXIszcC0yZ3rx0sbzNL9nBBoCqKTw_wcB vagy https://www.pcx.hu/termek/aerocool-xpredator-x1-devil-red-szamitogep-haz-062484
0
0
0
0
Yezi_ avatar
PhantomVII:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
Zalman Z11 jelenleg egész jó árban van, alapból 4venti jár mellé, az igényeidnek tökéletesen megfelel! az hogy a táp milyen pozicióban van jelenleg, teljesen mindegy!

[LINK]
0
0
0
0
PhantomVII avatar
Hello.
Kéne egy gépház úgy 15 k körül. Ami bele menne egy sapphire hd 7870. Egy olyan táp ami jelenleg felül helyezkedik el.(nem tudom ez számít e) És most méreteiben nem tudom elhelyezni de egy nagy processzor hűtő. Nagyjából 150 mm ha jól tudom. Továbbá van még 2 winchester és egy ssd is benne. Egy cd és dvd írónik is kéne hely. ATX szabvány.
Szeretném ha alapból lenne benne 2 ventillátor
0
0
0
0
humerot avatar
Ha nem tévedek : Parvum Systems X1.0
0
0
0
0
maniacc avatar
Sziasztok! Tudja valaki milyen gephaz van a kepen?

https://kepfeltoltes.hu/160706/ASUS__6__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
no avatar
Csáó!

Valakinek vélemény a Zalman ZM-T3 házról?
0
0
0
0
anyu89 avatar
Valakinek valami tapasztalat Thermaltake Core V51 (CA-1C6-00M1WN-00)?
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Köszi srácok, kicsit drágábban de úgy néz ki lett egy kiszemeltem az Aerocool XPredator X3 személyében, már csak gyűjtenem kell rá. 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Én ezt nemtalálom rossznak:
- szellőzéssel nemlesz gond (bőven van venti hely)
- 40cm es VGA is belemegy

Link: [youtube]https://www.pcx.hu/termek/aerocool-vs-92-en52131-feher-szamitogep-haz-719270[/youtube]
0
0
0
0
zsolo avatar
nekem ez nagyon tetszik! igaz csak 9ezer, de nézd meg hátha...!

[LINK]
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Sziasztok!
Milyen házat ajánlanátok 15-20 ezer között? Jelenleg egy Aerocool Aeroengine II-t használok, de a meghajtók és a videókártya elég szűkösen férnek meg egymás mellett. Fő szempont a tágas belső és a jó szellőzés.
0
0
0
0
Bronson avatar
mennyit szánsz házra?
0
0
0
0
Shaadow avatar
Piero tudsz ajánlani olyan gépházat ami jól szellőzik és késöbb beleférne egy H110-es vízhűtés?
0
0
0
0
Puffin avatar
A H110-es biztos nem fér bele. Azon 2x14-es ventilátor van, a házba pedig 12-es megy.
0
0
0
0
Shaadow avatar
Sziasztok
Eljött az idő hogy új gépházat vegyek DeepCool KENDOMEN TI fekete ablakos számítógép házat nézegetem és a véleményetket szeretném kérni hogy jó választás lenne-e. Ahogy láttom a kábeleket is eltudnám szépen vezetni a ház mögött, a ház tetején van 2 hűtő ventilátor és késöbbiekben beférne oda egy Corsair Hydro Series H110i GT vízhütés?
0
0
0
0
no avatar
Na megjött a ház ! 😀 Komoly nagyon raktam gépigényre pár új képet . " winyo sokkal hűvösebb lett, a 1 terrás 25 ceclius a 320gigás meg 20 celcius! 😃 Jó nagyon 😀 Pár éve tetszik ez a ház, megérte rá befektetni 😃
0
0
0
0
matyosowski avatar
Akkor marad a Z3 : ) Én is azzal szemezgettem de nem voltam totál biztos a dolgokban. A táp kábel elég hosszú lesz az alaplaphoz?
0
0
0
0
Bronson avatar
ránéztem arra a hozzászólásra, hát... mit mondjak? nekem semmi ilyen negatív tapasztalatom nem volt, az hogy sérülve érkezett az lehet hibás a raktár is ahol tárolták, vagy a futár, nem kell feltétlenül a gyártót szidni... az airflow szerintem tűrhető, nincs vele semmi gondom, lehet nem 12ezres házba kéne rakni a felső kategóriás cuccokat... 90fokos a 290x... hát mégis mit várt, mennyi lesz? 😂 az még egy 35ezres házban sem lesz alacsonyabb... 55fokos a procija. az aztán már végveszély... gondolom ilyen ezer forintos ventikkel pakolta tele... szóval nem minden estben hiszek az ilyen vásárlóknak. 😊 én mint mondtam, eddig elégedett vagyok vele...
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
A bitfenixről iponon az egyetlen hozzászóló csak rosszat ír. Pedig nekem is tetszik
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért azt ne mi döntsük el más helyett, hogy mi tetszen neki.
Szerk: Ja látom írtad is.
0
0
0
0
Bronson avatar
zalman z3plus egyik legjobb ebben a kategóriába. alsó tápos házak jobbak, mivel a táp nem a meleg levegőt szippantja be, hanem a frisset. nyilván olyan ház kell, amin vannak talpak, meg nem bolyhos szőnyegre rakni a házat... 😊 a saját házamat is tudom ajánlani, Bitfenix nova (window). annyi pénzért bőven jó.
0
0
0
0
matyosowski avatar
skacok!

Elszántam magam házcserére így hat ezer év után, kicsit zavar hogy rezeg állandóan, ha már a proci csere nem jön össze, akkor legyen ez : )
A keret max 12-13 de inkább 10et szánnék rá. Na már most semmi ötletem nincs, sasolgattam Zalmant, CM-et, Corsair, Chieftech stb stb de nem tudom igazából mi éri meg, vagy mi lenne kevésbé rezgős. Ami kéne bele: legalább 3 db 3,5" HDD hely de minél több annál jobb, ODD hely, USB-3, a lapom mATX (Asus P8P67LE Rev. 3.0B), egy olyasfajta ami hosszabb hogy beleférjen legalább 2 hűtős VGA. Most látom vannak alsó tápos házak. Ez nem rosszabb mint felül? Lévén csak kisebb helyről szippant a venti, plusz a kábelek nem lesznek rövidek? (FSP Hexa 500-as táp van). Remélem nektek van ötletetek hogy mi érné meg a legjobban, és várom nagy izgalommal 😀😉
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Kolink Aviator CAKL003 házam van, PCX-ről rendeltem durván 15.000-ért, nagyon jól néz ki és meg is vagyok vele elégedve 😃 nem tudom ti hogy vélekedtek erről de nagyon megéri szerintem az árát 😃
0
0
0
0
no avatar
Hpn vettem 13e volt szállitással 1 év garival 😀 nem új ház de semmi baja nincs 😀 pcx most 29000 durvàn anyiért drága nagyon 12-13e volt a keret amit rámerek áldozni .. 8-9e környékén új házak nem voltak éppenség jók. Ez 8,5kg acél 12e a ház 1100ft a szállitás dpd futárral 😀 enyiért szerintem megérte
0
0
0
0
Bronson avatar
25ezer volt az uccsó ára, annyiért már nem egy alternatíva van ami jobb ennél... mind külalakra, mind belsőre. de ugye, kinek ez, kinek az...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért nem is egy rossz dolog. Megfőni semmi nem fog benne, a külalak meg ízlés kérdése.
0
0
0
0
Bronson avatar
mivel már megvetted, így nincs értelme a kérdésednek... 😊 (mondjuk amíg kapható volt, tuti nem olyan házat vettem volna annyiért...)
0
0
0
0
Zoli73 avatar
carl18: Igen megéri! Nekim is CM házam van, csak nekem a nagytesó Haf 922 szerintem az egyik legjobb CM ház! 😀
0
0
0
0
no avatar
Üdv 😀 rendeltem egy cm haf 912 plus házat ,holnap hozza a futár mi róla a vélemény ? Megéri beruházni tá ? 😀
0
0
0
0
Alonso01 avatar
Már el is hoztam! 😀 Köszi a segítségeket! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
mi az hogy! az egy premium kategóriás ház, annyiért nem sok!
0
0
0
0
Alonso01 avatar
Közben az egyik ismerősömtől kaptam egy igen jó ajánlatot: 35k-ért odaadná a Phanteks Enthoo Primo SE házát. Nem gondolkodtam ilyen összegben de megnéztem és azok a házak jelenleg 70k-ért mennek. Mit gondoltok? Megérné 35k-ért?
0
0
0
0
Bronson avatar
én a 20ezres kategóriát ajánlom, azért egy ilyen kaliberű géphez dukálna...
0
0
0
0
Alonso01 avatar
Egyenlőre bármi jöhet. Utána mérlegelek. Bár nyilván nem egy 50k-s házra gondolok.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció