Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Demmer avatar
Hunork6: Kész vicc 15-ért árulom már és így se kell senkinek.

Úgy látszik mérete miatt sose fogom tudni eladni....
0
0
0
0
Hunork avatar
Demmer: nem rossz ajánlat, megéri aki lecsap rá!
0
0
0
0
Demmer avatar
Eladó egy felsőkategóriás prémium gépház akit érdekel áron alul.

[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Nem rossz, amolyan közép kategória. És hagyományos elrendezés. (táp látszik, HDD-k is. Újabb fejlesztések esetén el vannak dugva, legalább az egyik. De nem rossz, legyen benne örömöd!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Hunork Van ODD-m de nem szereltem bele a gépbe 😃 mindent ami fontos az rajta van a gépen vagy pendrive-on eltudom vinni ahova kell. (bár kellene egy nagyobb a 32GB-osnál)

Az AeroCool Strike-X Advance Black (RED Fans) választom. Köszi szépen a segítséget.
0
0
0
0
Hunork avatar
Itt van pár lehetőség. Keretbe beleférnek. Ha jól láttam, nincs ODD-d, ezért vannak olyan házak is, melyek nem is tartalmazzák.

NZXT S340
Phanteks Eclipse P400
Zalman Z9 Neo / Zalman Z11
Enermax Ostrog ECA3253-WB
AeroCool Strike-X Coupe
Bitfenix Shinobi


Thermaltake View 27 Gull-Wing
0
0
0
0
Levwi avatar
Quadgame94: Mik az igények? alsó táp, felső táp? mekkora vga mekkora cpu hűtő? Akarsz e vízhűtést vagy sem?
Ami nekem van corsair carbide 300r ház azt csak ajánlani tudom. Férős, elég szellős és 45 cm-es vga is elfér benne. Igaz porszűrőt el tudnék viselni többet/ sűrűbb szövésűt, de az utólag is megoldható. Használtan már elég jó áron hozzá tudsz jutni. Én is 18-ért vettem de láttam már 15-ért is a mostani új ára 24-27 ezer attól függően, hogy ablakos e vagy sem. Mások nem tudom tudnak e jobbat.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
A mostani nagyon tönkre van menve. Milyen házat ajánlotok a gépemhez max. 25 ezer forintért. Előre köszi 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, tudtok olyan házat javasolni amely masszív, utazásoknál a rázkódásnál nem lesz baja, sok ventis legyen (3-4 db). Keret a házra 15k ,ha persze megéri ennyit költeni rá. 😀 +Szeretném ha az oldalán lenne egy kisebb plexi, hogy lássam a benne lévő alkatrészeket.
0
0
0
0
Krissz avatar
VGA ból a GeForce ok közül van olyan amelyiknek a tetején világít a zöld GeForce felirat 😆D

Amúgy úgy terveztem hogy olyan max 25 k ig egy normális házacska, fekete színnel, és zöld LED ventikkel, minimum 120mm, esekkel, amit vagy elő épitve vagy utólag pótolva, amibe szántam még zöld modding kábeleket és ennyi.
És akkor így nem is túl sok a dizájn (decsak mert nem engedhetem meg magamnak a Gigabyte G1-Sniper-t zöldet) igy csak ezek lennének zöldek, a fekete lap, fekete ház mellet.
😀

Hátsz nemtudom mely ház a best choose számomra 😕
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Nekem s340 van, dvd író egyáltalán nem hiányzik, de amúgy azt mondják, hogy manapság már nem is jó minőségűek, inkàbb a külsőket ajánlják, főleg ha csak évente egyszer használod. Visszatérve el tudom képzelni feketében zöld ventivel, előre kettő meg hátra egy, viszont akkor egy ledszalag is jó alulra, hogy ott se legyen sötét. Vagy veszel egy ledes vga-t😆
0
0
0
0
Bronson avatar
Szerintem kategóriájában a S340 a legjobb ház még mindég... külső dvd irók is vannak ha annyira kell, de manapság nem sokszor kell már az sem...
0
0
0
0
Hunork avatar
Krisz:

Pl. Zalman Z9 Neo, Zalman Z11. (a gyárik kék Led-esek, de le lehet cserélni)
NZXT S340 (ebben viszont nincs ODD hely, ha számít)
Bitfenix Sinobi
Cooler Master Masterbox 5
Thermaltake View 27 Gull-Wing - na, ez egy látvány-ház, ha ilyenre gondolsz!

Ajánlom még az Akasa LED szalagot, ezt a PCX-nél szerezd be, ott olcsóbb!
0
0
0
0
Krissz avatar
Ohh, értem. Igazából a fekete ház+aztán zöld ventik felszerelése is jó ötletnek hangzik 😀

Tudtok ebben az árban jó minőségű, legalább 120mm es ventihelyekkel szerelt házakat? (annyi kikötésem volna hogy hátra is belehessen tenni egy 120ast minimum, ha nagyobb az nembaj)

Hunork & Bronson, Köszi szépen! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Krissz: ha mindenképp zöld ház kell, akkor nem sok választásod van, nincs nagy kínálat... bár én inkább vennék egy jobb sima fekete házat és azt dobnám fel zöld ventikkel/ledekkel, mert ha a ház is zöld lesz hivalkodóan, mint ez, ahhoz még zöld ledes ventik, plusz még ha a komponensek is zöldek, akkor teljesen egybe fog folyni az egész és giccses hatást kelt... de ez csak az én véleményem. ebben a házban az első két venti zöld ledes és egyik sem pwm-es.
0
0
0
0
Hunork avatar
Krisz: ha tetszik, és beleszerettél, nincs mese 😀 De ennyi pénzért minőségibb házakat lehet venni. (igaz, nem biztos, hogy ilyen zöldek) 😀 De amúgy nem rosszak a cég házai, az erős középkategóriát képviselik!!!

Zöld LED ventik: Bitfenix Spectre, Corsair Air Series (csak nem olcsók...)
0
0
0
0
Krissz avatar
Tudnátok nekem mondani erről a házról véleményt ?
[LINK]

A ventijei, gondolom nem PWM esek? :/ A tetejére tudnátok ajánlani normális, 14cm es ventiket, amik ZÖLDen is tudnak világítani, és lehetőleg PWM esek?

Köszi szépen
0
0
0
0
Hunork avatar
3LiT: igen, a Z3 is remek, nekem is az volt az Aeneas előtt! Meg voltam vele elégedve! De ha kis plusz van, és Zalman marad, akkor legyen a Z9 Neo. Esztétikusabb, jobb a szerelhetősége. Ilyen is volt a kezemben. És innentől már a szimpátia, a tetszik-nem tetszik fog dönteni. Ebben az ársávban nehéz a másiktól nagyon kiemelkedőbbet találni.
A géped meg belefér szépen mindegyikbe!
0
0
0
0
csuz-li avatar
3LiT: Zalman Z3 plus. ~12e Ft. Nekem ez van, szóval erről van a legtöbb tapasztalatom.
Oldalablakos, ahogy szeretnéd. 😀
Szellőzéséről annyit, hogy egy 8350 es AMD processzort majdnem két évig (ebben volt egy meleg nyár is), gyári hűtővel használtam benne és semmilyen melegedési problémám nem volt. Gyárilag 4db ventilátorral szállítják.
Szinte bármilyen VGA belefér (360mm-ig).
Egy hátránya van, hogy a kábelmenedzsmentje nem a legjobb, de azzal csak egyszer kell megküzdeni.
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Hunork:
Alaplap sima ATX
CPU hütő: gyári intel
VGA mérete: 243 x 115 x 39
HDD 2db 3.5"
Optikai meghajtó van.

Oldalablakosak darabok előnyben
Köszi a példákat 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
3LiT: csak hogy legyen miből válogatnod. 😀 De több támpontot is adhatnál, ezeket szoktuk kérdezni:
Alaplap mérete, CPU hűtő magassága, VGA hossza, hány HDD és SSD van, Van-e optikai meghajtó...stb.
Sőt, az alapvetés, legyen meg minden, és ahhoz kell házat venni. (ha új gépről van szó)

Zalman Z9 Neo
Corsair Carbide Series SPEC-01
Deepcool Tesseract SW
Enermax Ostrog ECA3253-WB
AeroCool Strike-X Coupe
Bitfenix Shinobi
0
0
0
0
EowynTheHunter avatar
Nekem DeepCool Tesseract SW fehér kék ledes gépházam van tágas, jól szellőzik (videókártyám hőmérséklete azóta 8°C-al kevesebb), viszonylag olcsó és nagyon elégedett vagyok 😀 :3
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Sziasztok!
Gépház vásárlás előtt állok.
Ti milyen gépházat javasoltok max 20k-ig?
Kitételek kb abban merülnek ki:
-Jól szellőzzön
-Valami jó kinézte legyen, persze ne legyen túl csicsázva.
0
0
0
0
r2d2 avatar
halli! AeroCool Aero-800-ast vettem haveromnak nem rég, nagyon jó házikó minőségileg, árilag, formailag egyaránt! lehet nem 15 ezer hanem 17-18 de az a plusz 3 ezer meg éri!! nagyon is!!
0
0
0
0
Hunork avatar
Nekem az 500-as szimpatikusabb (még venti szabályozó is van), viszont csak 1 venti van gyárilag beépítve, tehát kettő plusz beszerzése ajánlott szintén Aerocool márkában (Shark vagy DS)
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Aero cool-rol jókat hallottam csak eddig szerintem ott teszem le a voksom. Köszi 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
The Emptiness: Itt van pár lehetőség, ennél alább nem mennék:
AeroCool Cyclops Advance
AeroCool Aero-500
Hát pedig Zalman Z3 Plus
Bitfenix Neos
Bitfenix Comrade
Deepcool Tesseract SW
NZXT Source 210 Elite
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Helló olyan házat keresnék 15 ezer körül (nem több nem) ami aránylag értelmes minőségű el fér benne a vas és a legfontosabb hogy legyen benne kábel managment. (hátulra el lehessen dugdosni) Más kikötésem nem igazán van tényleg a lényeg hoyg masszív legyen ne papír és aránylag értelmes ne az a Zalman féle papír, sorjás dolog (nem akarom fikázni csak hallotam róla)
Köszi előre is 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!
Ha valakit érdekel egy egyedi házikó, itt van a RaiJintek Aeneas bemutatója a saját tollamból, azaz billentyűzetemből 😀 [LINK]
Ami azóta plusz: Akasa LED szalag, Aerocool Shark 14 cm LED

Ez a talán végleges:
[LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@Fcking: Mindkét ház ugyanarra az alapra épül csak a design más. Dönts az alapján, hogy melyik tetszik jobban.
0
0
0
0
Hunork avatar
Mindkettő jó ebben az ársávban! nekem a Z3 Plus volt, nagyon elégedett voltam vele!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok szerintettek melyik gépház legyen:
- [LINK]
-[LINK]
vagy esetleg más, ilyen árkategóriába?
0
0
0
0
Hunork avatar
svayy: attól függ, mi a kedvező... 20k alatt mindegyik:
Zalman Z9 Neo
Aerocool XPredator X1
Sharkoon Rex3 Value
Thermaltake View 27 Gull-Wing (panoráma ablakos)
Enermax Ostrog ECA3253-WB
Bitfenix Shinobi
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Aerocool Aero 1000-t ajánlom.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Persze az elsődleges az legyen, hogy neked melyik tetszik
0
0
0
0
Bronson avatar
Én a Bitfenix Nova Window-t ajánlom személyes tapasztalatból... elég olcsó is 10k körül megkapod. esetleg zalman r1, de ha irsz egy keretet, könnyebb ajánlani...
0
0
0
0
svayy avatar
Hi. Jó cable management-tel rendelkező, plexis oldalú házat keresek lehetőleg kedvező áron.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Sziasztok!

Tudtok a Zalman R1-hez hasonló házat? Letisztult, matt kinézet. Alsótápos kialakítás. 2 HDD-hez, 1 nagy procihűtőhöz, meg később egy nagyobb videókártyához. mATX és ATX kompatibilitással is rendelkezzen. 10.000 alatt szeretnék maradni, ha lehetséges.
0
0
0
0
Hunork avatar
Na, akkor íme egy lista:
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]

Nagyjából erő / ár-értékarány és minőség szerint.
Most hirtelen ebből a boltból, de persze ez csak ajánlás, nem kötelező.
És a legjobb tanácsadó az ízlésed: amelyik először nagyon tetszik, az lesz a nyertes, hiába olvasol majd utána! 😀
0
0
0
0
ppista avatar
20000 Ft-ig mondhattok.
0
0
0
0
Hunork avatar
ppista: oké, de mennyi az erre fordítható keret? Mert anélkül nehéz lenne ajánlani. Alsó vagy felső tápos kialakítás a kívánság? Hosszabb távra tervezel, tehát nagy torony legyen, mert esetleg lesz több VGA, tárolóeszköz? Ablakos legyen vagy zárt?
Hát látod, van kérdés bőven...

Plusz: én azt a Keep Out tápegységet nagyon lecserélném, mielőtt elviszi egy zárlat és/vagy villámlás...stb az egész gépet. Még a nevében is benne van: ki (dobni)
0
0
0
0
Puffin avatar
ppista: mekkora a keret?
0
0
0
0
ppista avatar
Segítséget szeretnék kérni.
Olyan házat keresek,amibe bele tudnám rakni a gépem +1ssd-t,adatlapomon megtaláljátok a gépem tulajdonságait.
0
0
0
0
Hunork avatar
Rexshadow: nincs mit, én a Zalman-t venném, bejáratott minőség.
0
0
0
0
Rexshadow avatar
Rendben, van két merevlemezem, egy ssd-m meg egy optikai meghajtóm. A mostani házammal az is baj, hogy kb csak be vannak hajítva a merevlemezek. Köszi a házakat 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Rexshadow: azért pár infó még kéne: hány merevlemez van, SSD van-e, Optikai meghajtó van-e... szóval nem olyan egyszerű, hogy legyen 10k...
Itt van két minőségi megoldás 10k körül: [LINK] és [LINK]
Mindkettőnél részletes leírás, hogy mi fér bele...stb.
0
0
0
0
Rexshadow avatar
Sajnos egyáltalán nem értek hozzá, 10000 alatt találok már?
0
0
0
0
Rexshadow avatar
Sziasztok!

Most volt nálam VGA vétel, a GTX 750-esemet cseréltem le egy ASUS RX 470-re, csak a házzal volt egy kis gondom. Konkrétam, hogy éppen, hogy befért az új kártya a kábelek miatt, és elég szűkös is a hely odabennt. Gondolom ez nem tesz jót neki, ezert vennék egy új házat a mostani Codegen Q3355-CA helyett. Milyen házat tudtok ajánlani, mert tök hülye vagyok hozzá. Teljesen mindegy, hogy néz ki, csak fekete legyen, azon kívül tökmindegy, és persze ne legyen drága 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció