Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gbsz777 avatar
M-tech fm12bk-blue nekem is ez van, nekem megfelel.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Nekem már az 5-8e Forintos is nagyon megfelel ha eleget tesz az elvárásoknak, azért írtam hogy a lehető legolcsóbb legyen
Mondjuk erre gondoltam, mert elég bagó az ára és venti is van benne ami nem árt. Talán jó is lenne. https://www.pcx.hu/termek/😆l-happy-31b-sz-m-t-g-p-h-z-58227
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Milyen házat javasoltok? A lehető legolcsóbbat de a kellő hűtés legyen meg és el is férjen minden. 😀

Magassági korlát 41,5 cm
Gigabyte GA-970A-DS3P
AMD FX-4300 gyári hütővel (később HA kell jobb hűtő, majd FX-8350 )
500-as táp
GTX-750 Ti 2gb
WD 1T vinyó (1db)
1db valamilyen Optikai meghajtó.
0
0
0
0
gibdj avatar
S nem árt felszerelni pár ventit a házba, hogy meglegyen a belső légáramlat.
0
0
0
0
TheJoker avatar
Hm, na ez már tetszik, és még egy proci hűtő ajánlatot is kaptam bónuszba 😃
Ezer hála a fáradalmakért!
0
0
0
0
tibi211 avatar
TheJoker:
Én ezt a házat ajánlom:
Thermaltake VN400A1W2N Commander MS-I
Nekem is ilyen van, a szellőzése jó., alsó tápegység elhelyezés, vannak porszűrők, jó elvezethető vezetékek, vízhűtést is szerelhető benne, és a mérete is pont jó.

13 papír.

Ha megengedheted magadnak a procira vegyé egy hűtőt szerintem 😀
Ha veszel hűtőt akkor ezt ajánlom: Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő
0
0
0
0
TheJoker avatar
A lehető legkevesebbet szánnék rá, ami még megfelel a leírtaknak, azért részleteztem a helyzetet, hogy ehhez mérten tudjatok ajánlani házakat, zaj az most is van rendesen, szóval az nem mérvadó 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
mennyit szánsz rá? csak egy tipp : ha amd-s gépet akarsz, a legolcsóbb házat felejtsd el (meg úgy általában is, ha játékos gép kell...) egy jól szellőző modell az alap... főleg hogy arra a procira kell egy jobb hűtő (ha nem zavar a zaj) ami nem fér be akármilyen házba...
0
0
0
0
TheJoker avatar
Sziasztok!

A lehető legegyszerűbb, legolcsóbb fémdobozokat keresem, amikbe az alábbiak elférnek 😃

AMD Radeon Nitro R9 380X
AMD FX 8350
4x4Gb DDR3 RAM
500W táp
3 winchester
egy lemezmeghajtó

Szívesen várok bármilyen ajánlatokat, a gép főleg játékra kell, nem tudom ez mennyit befolyásol. Kinézet nem számít, talán a méret, hogy ne kocka formájú legyen, a neki szánt hely miatt.
0
0
0
0
csuz-li avatar
MI lenne bele? Milyen processzor és milyen VGA? És mennyit szánnál rá? Lehet lesz itt pár ötlet, ha ezeket a paramétereket megadod.
0
0
0
0
themagichungarian avatar
Játékra, de féltem hogy valaki azt monda hogy irodai gépre alkalmas :S
0
0
0
0
csuz-li avatar
Irodai gépnek alkalmas. Mire kellene?
0
0
0
0
themagichungarian avatar
Sziasztok! 😀
https://www.asus.com/Chassis/TA8G/specifications/
Erről a gépházról mi a véleményetek?
0
0
0
0
Dooma avatar
Nem rég beruháztam egy új gépre , én Sharkoon VG4-W Blue mellett döntöttem.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
voros12: Nem lehet hogy valamelyik venti elér valami vezetéket?
0
0
0
0
voros12 avatar
Sziasztok!

Nem tudom hogy pontosan jó helyre írok-e de nem találtam más fórumot ebben a témában.

Az a helyzet hogy Zalman Z3 plus házam van, azzal a konfiggal ami a gépeimnél van. Annyi plusz hogy van benne egy coolermaster hyper 212 evo procihűtő.
Pár napja mikor terhelés alatt van a gép egy elég hangos kattogást hallok a házból, ma leszedtem az oldalát és semmi hang nincs. Visszarakom és megint kattog. Nem folyamarosna csak néha. Szerintem a ház lehet a gond, de nem tudok rájönni hogy honnan jöhet. Valakinek volt már hasonló gondja?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Fehér, Zalman Z3 Plus lesz. Nagyon megtetszett... 😃
Meg úgy a vélemények alapján is egész jónak tűnik.
0
0
0
0
Puffin avatar
Múltkor raktam össze egy gépet egy fehér Zalman Z3 Plus házban. Abban az árkategóriában a legjobb választás szerintem.
0
0
0
0
Bronson avatar
Sharkoon VS4-W
BitFenix Nova Window (ezt személyesen ajánlom, ennyiért egész jó kis ház, bár csodát nyilván nem kell várni...)
Zalman z 3 plus
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Köszi! 14k-ért már van ingyenes kiszállítással szóval még belefér a keretbe.
0
0
0
0
Puffin avatar
Dobjál rá egy kicsit aztán Zalman Z3 Plus
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Sziasztok! Maximum 12 ezerért milyen gépházat tudtok ajánlani?
0
0
0
0
Bronson avatar
a zalmanban kapsz gyárilag 4 ventit! elől 1 felül 2 meg hátul 1.
0
0
0
0
Bronson avatar
Vlodimir : annyiért már van Zalman Z3 Plus, ami jobb! 😉
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
Vana valakinek tapasztalata a Sharkoon vs3-v gépházról ?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Amilyen sűrűn én gépházat veszek...
Na meg fel van találva a százas szeg 😊
Spoiler!
Amit kalapáccsal nem lehet megoldani, azt nem is érdemes
0
0
0
0
Bronson avatar
ezek azért alap cuccok, ha nem lenne alaplap tartó, megenné a fene... 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Rászántam magamat a ház vásárlásra 😆
KM350 lett. ~13eFT volt egyik győri üzletben.
Járnak hozzá rendesen csavarok, lefogatók és az alaplaptartó csavarokhoz egy érdekes kis behajtó 😆
Valamint van benne alapból egy elülső ventilátor.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nekem 100% -ban megfelel. Kicsi csendes és nagyon jól teszi a dolgát! 😀
0
0
0
0
Kehbya avatar
Bronson: 😆 😆 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
Igen, olyanokban, ahol kb 15%-on megy a procid 😜

[LINK]

a 11ezres Brocken EKO jobban teljesít... én nem leszólni akarom, ha neked megfelel, no problemo, csak komolyabb levegőhűtést kapsz sokkal olcsóbban...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
A Deepcool "játék " vízhűtő 30 -35 fok között tartja a procit játék alatt és csak 19 e.😉

Úgy hogy én nyugodt szívvel ajánlom Deepcool Maelstorm 120 K vízhűtőt.
0
0
0
0
Bronson avatar
ennyiből csak játék vízhűtést kapsz, levegős mindenképp, a linkelt noctua hűtők nagyon jók, felveszik a versenyt simán (sőt, meg is verik), a gyenge, egy hűtős aio vizesekkel!
0
0
0
0
Subaru avatar
sziasztok, haverom új házat illetve processzorhűtőt venne, NZXT 340et nézte ki, R9 290 Tri-x, FX 8350hez, milyen hűtőt vegyen hozzá ami elég lenne? max 20-25ezerért, léghűtés is elég, de akár víz is lehet ( nem muszáj ennyiért, ha olcsóbb is van az is bőven jó, az a lényeg ne melegedjen túl mert most 2perc játék után lekapcsol, húzni nem igazán húzná, max 4.5ig)
0
0
0
0
bukta2 avatar
hát olyan 70€-ig ,és átlátszó plexi legyen a jobb oldalán, nem kell az egész de kb mint a Zalman-nak vagy pl ennek a NZXT-nek ez nagyon tetszik

De megmondom őszintén amit flamina linkelt az tetszik és erre felénk 80-83€
0
0
0
0
Puffin avatar
bukta2: milyen árban gondolkodtál?
0
0
0
0
bukta2 avatar
csuz-li kösz de az annyira nem tetszik :/ de kösz azért!
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Most fogok majd venni egy Cooler Master Elite Knight 350-et.
Képeket nézegettem róla, nem tűnik rossznak. Bátyám is 350et vett, nem volt rá panasza.
Hely van benne rogyásig (Legalább is a jelenlegi dúskálni fog a szabad területben)
A későbbi gép is csak egy mATX lap lesz benne max GTX950el.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zalman ZM-Z3 Plusz 360mm-ig jó.
0
0
0
0
bukta2 avatar
TaylorXIII :/ ezt akkor benéztem, kösz a választ Taylor!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Elvileg nem fér be mivel a nitro 308 mm és a zalman z11 plusnál 290 mm a max.
[LINK]
[url]http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=C436E37C-8A09-48B6-9F2B-F4AF86E377B6&lang=eng[/url]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Zalman Z11 Plus-t néztem ki magamnak,egy "R9 390 Nitro"-t kellene beletenni, vízhűtés menne bele és ez a táp "XFX TS Series 650W 80+ Gold"
MSI Gaming 5 vagy Rog Maximus Ranger Vll alaplap még nem döntöttem el, egy i7 4790k-val és 16gb memóriával, eddig ez a terv a többi az már részlet kérdés de arra lennék kíváncsi hogy ebbe a Z11 Plus-ba beleférne e minden? illetve belemennének e ezek a cuccok? kösz előre is!

Végülis csak a VGA a kérdéses mert ha jól tudom majd 30cm
0
0
0
0
DDarkness avatar
A Zalman Z9 Plus és az U3 jó gépházak? Választ priviben Köszi 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
Lived: Örülök, hogy segíthettem!
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
hali,
van hasonló ház mint az nzxt s340, csak olcsóbb? (tápegység megoldása miatt kérdezem)
0
0
0
0
lived avatar
csuz-li: Nézegettem a z3-ast is, de én úgy vettem észre a videókból hogy nekem nem férne bele a tetejébe a kettes ventiláttor.
Viszont az általad linkelt oldalon találtam egy jót:
Cooler Master CM 690 III
Ahogy néztem ebben kényelmesen belefér a tetejébe a kettes hűtő.
Szóval Köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
lived: Nekem ZM-Z3 Plus házam van. A felső két ventilátor helyére bemegy egy kettes vízhűtés, de nem mindegyik. Mérettől függ. A helye meg van, ki is van alakítva.
Vakon elég nehéz vásárolni, mert legtöbbször akkor derül ki a dolog, hogy ha már kézben van a cucc. Ilyen szempontból a Cooler Mastert tudom javasolni. Nekik van egy táblázatuk minden hűtő mellett a honlapon, hogy melyik házuk, milyen vízhűtést fogad. Azzal nem tudsz mellélőni. Ez pl a Seidon sorozaté: [LINK] Lejjebb a "Compatibility List" fülön éred el a táblázatot. Persze, ha másik gyártó által készített hűtőt veszel, akkor annyi a dolgod, hogy kikeresed, hogy annak a mérete melyik CM hűtő méretével egyezik és annak alapján ki tudod választani a házat onnan. Ez a módszer nekem eddig mindig bevált.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció