Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
boberusz75 avatar
Nekem corsair 500r házam van.Kb 1 hete vettem.Tökéletes házikó.Nagyol jó a hűtése.És elfér benne bőven minden.Sapphire R9 390 Nitro 8GB kártyám van.Bőven van hely neki.Csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
lived avatar
Meg akadtam a ház vásárlásnál.
A Zalman z3 jónak tűnt, de ahogy néztem nem férne bele kettes vízhűtés.
Én kinéztem a fractal design arc xl-t még, de az is nagy nekem.
Nekem kb. akkora kellene, ill annyival nagyobb mint a mostani hogy bele tudjam tenni kényelmesen a vízhűtést.
Valakinek tip?
0
0
0
0
Masterthief avatar
anyu89.
Most írnám hogy vegyél olyat, mint nekem van, de sajnos 2014 06-27-től nincs forgalomba Magyarországon. Itthon már nem lehet sehonnan rendelni.
Ezért.
[LINK]
Ezt tudom ajánlani.
0
0
0
0
anyu89 avatar
Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni leendő gép házam megtalálásában az alábbi szempontok alapján:

- Ár 35k a plafon
- alsó tápos
- Plexi oldal
- 4-6 ventilátor hely
- cable management
- porszűrők
0
0
0
0
Zoli73 avatar
bassus16:Egy Cooler Master Haff házba befér. Persze a nagyobbakba Nekem 922-es van abba simán befér.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Sógor rendelt egy Antech Kühler 1250-es vízhűtést és a Zalmaz Z3 plus házába nagy. Milyen gépházat ajánlanátok hozzá?
http://www.antec.com/pdf/flyers/KUHLER_H2O_1250_flyer_EN.pdf
0
0
0
0
lived avatar
rtitusz: az is igaz 😀, de azért nem ennyire 😃

csuz-li: Ez a zalman nagyon pofás. Lehet hogy ő lesz a befutó.

Zoli73: az az igazság, hogy egyelőre csak mazsolázok. Összeszedek pár potenciális házikót, majd azok közül kiválasztom a megfelelőt. Előtte utána olvasok mindegyiknek meg ki kérem a véleményeket, mint ahogy itt is, majd megveszem a legmegfelelőbbet.
0
0
0
0
rtitusz avatar
Azért mondtam full torony házakat, mert azt mondtad, hogy kényelmesen el akarsz férni. 😉
0
0
0
0
csuz-li avatar
lived: ZALMAN ZM-Z3 Plus-t tudom ajánlani. Kényelmesen belefér a VGA 360mm-ig, úgyhogy a tied is belemegy. Alsó-tápos, úgyhogy felül van hely a vízhűtésnek. Egy ventilátoros vízhűtést tudsz tenni hátra és fel, illetve kétventilátorost felülre. Van eleve kivezetése is a vízhűtés csöveinek, ha a házon kívülre akarod tenni. Gyárilag van bent egy ventilátor elől, egy hátul és kettő felül. Mindehhez ~16e Ft-os ár társul, ami elég kedvező szerintem.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Csak kérdés, hogy mennyire jó a szellőzése az arc xl-nek.
0
0
0
0
lived avatar
Nem rossz házak, csak a storm és a thermaltake háza is bazi nagy.
Az NZXT már tetszik, de a 922-es se rossz.
Most találtam egyet ami szintén játékban van. A fractal design arc xl-es néztem most ki hírtelen.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
lived:Én a Cooler Master Haff sorozatot ajánlanám nagyon jó hűtő teljesítménnyel rendelkező házak. Nekem egy Haff 922 van és nagyon elégedett vagyok vele! 😀
0
0
0
0
rtitusz avatar
A Cooler Master Storm Trooper nem egy kicsi ház, de igen borsos az ára, olcsóbb megoldás a Thermaltake VP400M1W2N, vagy még olcsóbban a NZXT Source 530.
0
0
0
0
lived avatar
Új házat szeretnék venni a gépemhez.
Elsődleges cél, hogy vízhűtést tudjak bele tenni a cpu-hoz.
Ha lehet akkor a cpu hűtés oldalra vagy akár előre is kerülhet de legvégső soron fölül is lehet.
Jelenleg egy elég nagy vga-m van, 30 cm a hossza így az is férjen bele kényelmesen.
Nem kell nekem semmi csili-vili házikó. Egy tök egyszerűvel is megegyezek, a belseje a fontos számomra hogy minden kényelmesen elférjen benne.
Ár max 50k
0
0
0
0
Bronson avatar
ZALMAN ZM-Z3 Plus - 13k
ENERMAX Thorex - 13k
BITFENIX Comrade Window -13k
CORSAIR Carbide Series SPEC-0 -17k

ez utóbbit ajánlom, jó kis ház! ha viszont nem akarsz ennyit rászánni, akkor a Zalman sem rossz választás annyiért!
0
0
0
0
Titan Killer avatar
bence-493:Zalman z11 már van 16 ezer forintért árukeressson.
0
0
0
0
Underworld avatar
Szeretnék venni egy új Atx házat,csak nem tudom milyet vegyek,hogy beleférjen kényelmesen hd 6970 kártyám?! kb 15e ft és plexis kell max 20e.
0
0
0
0
mamusz11 avatar
Bitfenix Neos (van több színben) 12k-13k
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani valami jó gépházat 15 ezer forintig? 😀 (egy GTX 970 kerülne bele)
0
0
0
0
Bronson avatar
RAIJINTEK Arcadia - 9k
XIGMATEK Echo - 9k
SHARKOON VS4-V - 10k
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
egy jó gépházat tudtok nekem ajánlani 10 000Ft alatt 😀 amibe belefér majd az új gépem
0
0
0
0
no avatar
Bronson: nem, dehogy. Én még mindig jobban szeretek DVD-ről telepíteni op. rendszert, mint pendrive-ról. Meg hát régi gépek nem is nagyon szeretik az USB-s telepítést 😀 Na meg ha tényleg el akarsz vinni valamit, akkor olcsó és gyors megoldás 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
én még mindig használok dvd írót, öreg vagyok? 😢
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Olvasó? Minek? 😃 annyira használom hogy fel tegyem a Wint azt cső. (Tesóm gépéből ki lopom a sata 2-est azt fel dobom az OP-t..) Másra minek? Szerintem most már azért akinek van egy jó nete felesleges!
0
0
0
0
no avatar
A Blue-Ray olyan vakvágány, hogy az nem igaz. Soha nem volt és nem is lesz megkerülhetetlen. Tényleg inkább a flash meghajtók lehetnek a (fizikai) jövő, egyébként meg felhő. A Win10 meg szerintem pendrive-on is kapható lesz, de nem kizárólag azon.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Blue ray? Ugyan már. Amikor már fillérekért utánad dobálják akár a 64 gigás pendriveokat?
Ha jól tudom a Win10 is pendriveon lesz kapható.
0
0
0
0
Danys avatar
Winrar: lehet hogy a DVD már elavult? 😃

Régen 16-20 flopi volt a windows 😃 azt hittem besz*rok mire felmegy, főleg ha sectorhibás lett.
Szal váltani kell. Blue ray ( nekem sincs ) de ahogy elnézem megkerülhetetlené válik.
0
0
0
0
winrar avatar
Én sem használom nagyon a DVD írómat, de azért a GTA5 telepítésekor jól jött a 7db lemeznek, máskor egy évtized alatt nem lát annyit a lemezmeghajtó 😆
0
0
0
0
Danys avatar
ha nagyon kell akkor külső.
Nekem is van1, igaz még egy netbook miatt csináltam, de ha kell akkor működik 😀
0
0
0
0
no avatar
Hátránya mondjuk annyi, hogy nincs dvd olvasó hely.... De hát a mai világba annyira már szerintem nem szükséges.
0
0
0
0
Danys avatar
Szegi ez jó vétel lehet.
Szép szellős és praktikus.
Lehet ilyet vettem volna, ha találok 😀

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

NZXT S340 -ről van valakinek valami tapasztalata? Megéri az árát?
0
0
0
0
Bronson avatar
hát, nem a legjobb, de ennyiért nem is lehet elvárni nagyon... amíg nem teszel bele komolyabb cuccokat, megteszi ez is...
0
0
0
0
Bronson avatar
gyárilag két ventilátorral van szerelve, szóval van.
0
0
0
0
Istvan1995 avatar
Sziasztok.
Gépházat szeretnék venni, és erre gondoltam: DeepCool TESSERACT SW

Azt szeretném megkérdezni,hogy elől van-e ventilátora?

(Max 10 000 - 15 000 Ft)
0
0
0
0
hyperst avatar
Milyen házat vegyél? Ha ez tetszik akkor ezt. 😂😆

3 honapos Zalman Z3 plus, 4 venti+doboz+gari+tartozékok. Eladó.. (kék led világitás a plexis oldallapon)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Az H230-ról néztem videót. Meg a Zalmanról is mondjuk. Lehet Zalman lesz, mert valamivel jobban tetszik. Köszi segítséget.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zalman volt a kezemben, de a NZXT H230-t még nem láttam, csak olvastam róla, de ez alapján a következőt gondolom:
Az árban nincs különbség, mert a z11-ből is érdemes a Plus-os verziót, vagy a Neo-t nézni az USB3 és a plusz ventik miatt. Mondjuk így több a gyári ventilátor, mint a NZXT H230-ban. Utóbbi mellett viszont az szól, (a leírás szerint, mert csak a Zalman volt a kezeim között) hogy abba nagyobb VGA is belemegy. Ugye mindkettő alapból 290mm-est tud fogadni, de az NZXT H230-ból, ha kiveszed a HDD tároló dobozt (annyi úgy sem kell normál esetben) akkor belefér akár 400mm-es is, de ez utóbbit a NEO is tudja.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Köszönöm nektek! A Zalman Z11 tetszik. Még ott a NZXT H230, viszotn az drágább. Még nézelődöm.
0
0
0
0
Bronson avatar
nekem ez a 3 volt szimpatikus miért kéne pont Zalman? 😊
0
0
0
0
csuz-li avatar
Bronson: Jó-jó, de hát egyik sem Zalman... 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
CORSAIR SPEC-02 CC-9011051-WW -20k
RAIJINTEK Agos - 17k
AEROCOOL VS-92 Black Window Edition - 16k

csak pár példa.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Szerintem nézz körbe a Zalmann és a Cooler Master házak közül. Mindkettő elő van készítve vízhűtés fogadására. Cooler Master-nek van egy táblázata, hogy melyik vízhűtése melyik dobozához passzol. Zalmann-nak pedig még a legkisebb házai is kivezető lukakat tartalmaznak. Ha meg kompakt vízhűtésed van, a felső két ventilátor helyre szépen belemennek. (Én Zalmann párti vagyok és mint ilyen, elfogult, tehát kezeld fenntartással!) A 20e Ft-alatti kategóriában van több is a ZM-Z3 plus-tól ZM-Z11 PLus-ig. Mindben van külön helye az SSD-nek is, 300 mm-ig beleférnek a VGA-k és alsó tápos az összes.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy vennék SSD-t, meg később nagyobb tápot + Vízhűtésen is gondolkodom. Milyen házat ajánlotok max 20 000-ig?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
mikej:
Azt válaszd, amelyik jobban tetszik.
Igaz deepcool esetében oda kell figyelni, ha később másik kártyát akarsz.
Viszont szerintem egy GTX980nak sincs 280nál nagyobb nyákja.

maestro: +2k-t megér. Egy venti önmagában is megvan annyi pénz. Így meg USB3as csatolód is lesz.
A B85-G43on még van is előlapi USB3.0 csatolónak hely.
0
0
0
0
maestro86 avatar
Aerocool Cyclops Advance ez a ház kb 2000 ft drágább és ezen van usb 3.0 meg egy pirosledes ventillátor elöl akkor szerintted inkább ez legyen.
0
0
0
0
Bronson avatar
tűrhető kis kuckó. nekem mondjuk az előlapi usb 3.0 hiányzik róla, meg gondolom a gyári ventik sem valami jól, de ebben az árkategóriában ez természetes szinte...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció