Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Funes avatar
Mostaninál jóval komolyabbak és nem kerülnek egy vagyonba. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
azért oda kicsit komolyabb szellőzésű ház kéne... mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
Funes avatar
Zalman Z3 plusz vagy Deepcool Tesseract.
0
0
0
0
Alonso01 avatar
A jelenlegi gépemhez tudnátok ajánlani egy jól szellőző házat?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ahogy látom az 28E Ft körül mozog és elég jól is néz ki, bár azt is érdemes figyelembe venni hogy el is fog-e férni az adott helyén.Abban az árban én ajánlanám mint alternatívát a Cooler Master CM690III. De mindenki vegyen olyan házat ami neki a legjobban bejön.
0
0
0
0
lacimaci17 avatar
Haliho!!! Tudnátok nekem ajánlani valami jó gépházat a terv pc-m-hez??
Én most pl ezt a corsair air 240-t nézegetem! Ti mit szóltok hozzá? Ha tudtok ajálnhattok mást is! Köszi!!
0
0
0
0
Rolko avatar
csuz-li: Koszonom szepen valaszod, tobben is ajanlottak a Zalman Z3 plus-t, es elnyerte a tetszesem nekem is, ha minden jol megy vasarnap rendelem is. Koszi megegyszer!
Udv!😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Rolivokcs: nekem Zalman Z3 plus van. Ebben gyárilag 4 csendes ventilátor van (egy elől, egy hátul, kettő felül) és nagyon jól szellőzik. A 125w-os fx-8350-es másfél évig gyári hűtéssel ment benne és még a legnagyobb nyári hőségben sem volt melegedési gondom. Ettől függetlenül is egy jól felszerelt ház.
0
0
0
0
Rolko avatar
Sziasztok srácok, számítógép ház vásárlásában kérnék tőletek segítséget, melyiket érné meg legjobban megvenni.
A következők közül kellene választani: Zalman z1 Neo, Aerocool Strike-X One, Deepcool Tesseract SW, Zalman Z3.
Válaszotokat előre is köszönöm szépen, és ha valaki tud ilyesmi árkategóriában (0-13000Ft) a felsoroltaknál JOBB házat, azt szívesen meghallgatom.
Üdv! 😃
0
0
0
0
Viktore avatar
Bronson köszi a választ 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Igen, a Fractal házak nagyon jók. ez mondjuk meglátszik az árcédulán is 😀
0
0
0
0
Viktore avatar
Üdv FRACTAL DESIGN házakról tud valaki valamit minőségiek? 😊
0
0
0
0
Bronson avatar
zsolty87: szerintem az két ház jobban néz ki, jobban felszerelt, egyszóval jobb minőségű. De ezeket a dolgokat neked kell eldöntened, mit teszel majd bele, mik az igényeid...
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Tegnap rendeltem PCXről egy nzxt phantom 240 házat meg 2db 20mm, 1db 14mm ventit bele. Remélem holnap már megérkezik. Elég lassúak. Szómbattól meg meló úgy hogy igyekezzenek

Valaki PCX vélemény? Nektek hogy siettek?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Bronson: esetleg tudnál pár indokolt mondani a Phanteks és az Obsidian mellett, illetve az Enermax ellen hogy tudjam hogy egyik vagy másik házat miért ajánlod vagy miért nem?
0
0
0
0
ftibor1 avatar
4 db xilence 120as kék ventiket raktam be 2db elöl,1hátul,1alul, fönt pedig egy 240es deepcool maelstrom vízhűtő van.
0
0
0
0
csuz-li avatar
ftibor1:
Tanulság: ha már vettél valamit, ne kérdezz rá, hogy jó választás volt-e; sőt ne is nézz felé egy darabig, mert mindig kiderül, hogy a következő héten 50%-os akcióban is kapható... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
csak a kábelrendezése nagy nulla 😊 az első ventik meg kb blokkolva vannak...
0
0
0
0
ftibor1 avatar
Meg vettem már a gépházat kb 2hete használatba van. A 8db pci-e nyílás miatt + a 9. nyílás a vga hoz. 6db venti elöl 2db alul 1db,fönt egy 240es vizes cpu hűtő,hátul 1db 120asok mind. Amik kéken világítanak, 4db 5,25ös foglalat, 3db foglalt,asus rog front panel+1asus dvd író.
0
0
0
0
Bronson avatar
Én inkább ezt venném annyiért!

[LINK]
0
0
0
0
ftibor1 avatar
Sziasztok! Véleményt kérek erről a gépházról,19ezerért ez mennyire volt jó választás?

https://www.pcx.hu/termek/raidmax-narwhal-window-920wbti-fekete-sz-m-t-g-p-h-z-858817
0
0
0
0
Bronson avatar
PHANTEKS Enthoo Luxe ajánlom!

de a felsoroltak közül az Obsidian!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Az alábbi gépházak közül melyiket ajánlanátok?
Enermax Thormax Giant, Corsair Obsidian 750D, Corsair Graphite Series 780T, talán még az Enermax Fulmo GT.
Esetleg hasonló árkategóriában tudtok ajánlani a felsoroltakkal azonos minőségűt?
Köszönöm.
0
0
0
0
tibi211 avatar
Csak annyi a hátránya h nincs benne SSD hely..
De engem ez nem zavar kerettel meg lehet oldani 😀
0
0
0
0
tibi211 avatar
1 és kék ledes.
De szerintem vegyé még bele legalább kettőt. ami 12 cm legyen
0
0
0
0
no avatar
Mennyi venti van benne?
0
0
0
0
tibi211 avatar
Demo: Az első ház nagyon jó...nekem is ilyen van. https://www.pcx.hu/termek/thermaltake-vn400a1w2n-commander-ms-i-sz-m-t-g-p-h-z-077303
0
0
0
0
no avatar
Köszi!
Ezeket nézem ki:
[LINK]
[LINK]

Szerintetek?
0
0
0
0
Bronson avatar
hát... elég ratyi ház, de ha nem zavar a kinézete egy ssd-vel jobban jársz szerintem... egyenlőre.
0
0
0
0
zsolo avatar
ezt neked kell eldönteni, hogy neked melyik a fontosabb!
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm!Még egy félig off kérdés.Szerintetek gépházat vegyek vagy ssd-t a gépbe?Most egy Codegen 4046-1 házam van.
0
0
0
0
zsolo avatar
olyat nézz ami jól szellőzik, tudod bővíteni ventivel, könnyen szerelhető! nagyon sok féle van! Cooler Masterek között nézz szét, nagyon sok van!

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Melyik gépház lenne jobb ehhez a konfighoz?

Alaplap: Asrock H81M-DGS R2.0
Processzor: Intel Core i3 4150,Hűtés: Deepcool Gammax 200T
RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz
Videókártya: Asus HD6670 1GB
Merevlemez: Hitachi 250GB
Western Digital 500GB
Tápegység: chieftec gps-450aa-101a 450W
Optikai meghajtó: Nec DVD-RW

Árban 15k-ra gondoltam.ATX-es házat szeretnék,mert lehet,hogy a közeljövőben lecserélem az alaplapom nagyobbra.
0
0
0
0
Bronson avatar
Sharkoon vs4-s amit még ajánlok,valamint személyes tapasztalatból fakadóan Bitfenix Nova(nem az ablakos). mindkettő 10k körül van.
0
0
0
0
Funes avatar
én ezt néztem ki magamnak nem olyan rég ! 😀

[LINK]
0
0
0
0
Camaro SS avatar
Sziasztok szerintetek milyen gephazat vegyek amibe a 27.5 es fel cmes R9 380 as kartyam elfer es 10 ezer alatt legyen.
Valaszotokat koszonom !!
0
0
0
0
Graffiti2 avatar
A mostani gépem egy széken van, szóval elképzelhető, hogy az új is itt foglal majd helyet 😀 Egyébként parkettás a lakás, de mivel van egy cserépkályhánk, így szinte mindig poros a padló....

Köszönöm mindenkinek! 😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Graffiti2:Hogy honnan szívja a táp a levegőt az attól is függ hogy hol lesz a gépház. Mert ha a földön az asztal mellett és padlószőnyeges a szobád akkor érdemesebb úgy berakni a tápot hogy belülről szívja a levegőt de akkor a gépház oldallapjára is érdemes egy ventit tenni ami közvetlen a táp és a Vga közé fújja be a levegőt. De ha parkettás a szoba akkor nyugodtan teheted ógy hogy alulról szívja a kinti levegőt de szerintem úgy sokkal hamarabb fog porosodni! 😀

Amúgy én a Corsair-t venném ha ebből a kettőből kéne választanom.
0
0
0
0
CuRi avatar
DeepCool Kendomenen én is filóztam anno, de kevés infót találtam róla, és amit találtam az sem feltétlen volt pozitív, inkább vegyes. Másikat nem ismerem, de a Corsair házak jók szoktak általában lenni, tehát a másodikat ajánlom a márka miatt.
0
0
0
0
Bronson avatar
a kettő közül a corsair! de ha ablakos kell, akkor ez jó választás!

[LINK]
0
0
0
0
tibi211 avatar
Graffiti2: Nekem is alsó tápos házam van és a ház alján mind a 4 sarkán van kb 5 cm magas gumi talp szal érted..
0
0
0
0
Graffiti2 avatar
Sziasztok! Melyik gépház lenne jobb ehhez a konfighoz?

Alaplap: Asrock B85 PRO4
Processzor: Intel Core i5 4460
RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz KHX16C9T3K2/8X
Videókártya: MSI GTX 970 GAMING 4G
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Tápegység: FSP 600W Aurum S 600 Gold
Optikai meghajtó: Asus DRW-24F1MT fekete OEM

És a kiszemelt házak:

DeepCool KENDOMEN RD:
[LINK]

Corsair Carbide 200R:
[LINK]

Minden véleményt, és javaslatot szívesen fogadok! 😀

UI: Sosem volt alsó tápos házam, így annyi kérdést engedjetek meg, hogy: Honnan szívja magára a levegőt a táp, az ilyen házakban?
0
0
0
0
gibdj avatar
Schwin94

Ha 10.000 a felső keret, akkor érdemes akár ezen is elgondolkodnod: [LINK]

Alsó tápos, lehet bele szépen pakolni ventiket (bár gyárilag nincs, viszont ha veszel bele, akkor fog szellőzni szépen), van porszűrő is, nagyobb VGA is belefér, 155-ös CPU hűtő is befér (ha nincs venti szerelve oldalt), ha jól láttam van kábelmenedzsment (bár nem tudom milyen lehet).

Magyar teszt: [LINK]

Érdemes körbejárni a házvásárlást is, gondolva a jövőre is, milyen kártyát vennél később, milyen hűtőt stb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én úgy vagyok a házzal, hogy azt az ember nem 1-2 évre veszi.Egy jó ház több konfigurációt is kiszolgálhat.Én azért is spóroltam össze a pénzt egy Cooler Master CM690III házra.Igaz jó áron van, de jól szellőzik és jó a kábelmenedzsmentje is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Schwin94: Zalmant vedd szerintem.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Köszönöm a segítséget! Utánna jártam és tényleg nem lenne jó ilyen miatt bebukni az egészet.
A következőket néztem, amik jók lehetnek.
Zalman ZM-Z1
Cougar MX200

Mit gondoltok a lejebb említett konfigurációval passzolna?
0
0
0
0
Bronson avatar
én is azt ajánlom inkább 9-10k körül nézelődj...
0
0
0
0
gibdj avatar
Schwin94

5264Ft. Bruttó. Gondolj bele, abból lejön az ÁFA, a kisker haszon, a nagyker haszon, a szállítási költség, a "fejlesztési" költség, a dolgozók bére, a főnök pincsijének a gumicsontja, a mindenhétszáza... Szóval ez a ház gondolom tényleg olyan, mint amennyiért árulják. S még van benne egy venti is...

Szerintem ha most kezded az alapozást a gépfejlesztéshez, akkor kicsit spórolj még, mert hidd el, hogy később meg fogod bánni, hogy ilyen házat vettél.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció