Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Moon_Breaker avatar
Én is pont miután szereztem egy ITX -es Phanteks Enthoo -t megláttam YT videóban a Mantát és egyből beleszerettem, nem érdekelt hogy 30e HUF és hogy el kellett adnom a kb. 2napos Phanteks -et. 😃
0
0
0
0
xsebix avatar
Az a nagyobb ès drágább amit èn néztem ki? Èn Amazonrol fogom rendelni ott amit èn néztem ki az 70 font ez amit te mutattál meg 84font 😀 bàr amit te mutattál az azért dizajnosabb biztos azért a felár
0
0
0
0
Hunork avatar
xsebix: teljesen jó, kicsivel nagyobb testvér, kicsivel többért! Ajánlott darab!
0
0
0
0
xsebix avatar
Hunork

Amit hazakat ajanlottal oroszlajos-nak azok kozul az egyik(Phanteks Eclipse P400S) elegge hasonlit ahhoz amit kineztem magamnak.. Belsore nem is nagyon ternek el talan.. 😀
Nekem ez a kiszemelt : Phanteks Enthoo Pro M , nagyon jo kis haznak tunik nagyon jo elrendezessel es jol szellozonek tunik... Holnapig meg gondolkodok, de szerintem megfogom rendelni.. 😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Demmer: Szép mutatós darab, de fekete házat szeretnék.
0
0
0
0
Hunork avatar
oroszlajos: nagyon jó ház, ebben az ársávban best-buy! Remélem, sok örömöd lesz benne!

Ati8821: értem, és megértem. Akkor tényleg a Deepcool a jobb választás. PH-n talán találsz is róla házbemutatót.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Szellőzés szempontjából a Cooler Master 350 is jó. Igaz abban nincs értelmes kábel management, de az eleje majdnem teljes egészében perforált lemezből van, meg azért szerintem mutatós darab.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Hunork:
Köszönöm a választ 😀 A Phanteks nagyon tetszik, ODD nem szükséges, évek óta nem használok 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
oroszlajos:

Ím,e pár minőségi, jól szellőző darab. Némelyik lehet, hogy kicsit több, mint 20k, de érdemes mindegyiket megnézni, teszteket olvasni. Ezek újonnan vannak, de ha szerencséd van, akkor PH apróról lehet szerezni jó házakat, akár bontatlanul is!
NZXT S340 (különösen ajánlott, de nincs ODD hely)
IN WIN G7
Zalman Z9 Neo / Zalman Z11 Plus
Fractal Design Core 2500
Phanteks Eclipse P400S (különösen ajánlott, de nincs ODD hely)
AeroCool X-Predator
Raijintek Agos White
Bitfenix Shinobi

Ati8821: e kettőből a Deepcool, de lásd feljebb jobb házakat, 18-22k között.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok 😀
Vásásrolni szeretnék egy gépházat, de eléggé nem értek hozzá.. Szeretném a tanácsotokat kérni.
Jól szellőzés a legfontosabb egy HP Z420 alaplapja, és egy Xeon E5 1620 proci lenne benne, GTX 1060-al.
Árban 20e körül 😀
Köszönöm előre is 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
rise01: szerintem sokkal szebb belső kialakításúakat lehet venni kb ennyiért, esetleg, ha odd hely nem kell, akkor meg még letisztultabb lehet az eredmény. viszont a táp takarólemeze elég jó dolog, én azt is számításba venném 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
rise01:
Ha neked tetszik szerintem jó választás. Viszont maradva a márkánál kb ezen az áron van az én házam is a CM690III is ami szintén megfelel elvárásaidnak.
0
0
0
0
rise01 avatar
Sziasztok, kinéztem egy új pc házat, és szeretnék véleményt kérni tőletek, hogy megfelelő választás lenne e. COOLERMASTER Enforcer-ről van szó, ami igazából kitétel, az az hogy proci vízhűtésre legyen lehetőség, jól elférjen benne egy 30-32 centis vga is és a szellőzése megfelelő legyen.
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
Cooler master n200-ról mi a véleményetek? Szellőzés, külső, belső, összeszerelés minősés. Igaz, hogy ilyenem van, de kiváncsi vagyok azért.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Nem láttam, hogy lehetett volna, bár laptopba tökmindegy, meg le lehet tölteni a ms honlapjáról is pendrive-ra, de azért gyorsabb meg halkabb is lett volna kulcsról 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR: hát ez akkor nekem nagyon új. Én a nyáron vettem, és külön örültem, hogy USB, főleg, hogy sokan kilövik az optikai meghajtókat a gépükből. Bár ha eljön az idő, akkor én egy külsővel oldom meg, ha nagyon kell. Oszt jó napot. De hogy a PCX lemezesen árulja, az nem semmi... Vagy nem lehetett választani?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
valóban oem volt, és rajta a serial, de mellette a lemez is.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Hunork: 2 hete rendeltem barátnőmnek eredeti w10-et pcx-ről, és lemezes volt.
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
hát igen mert ami még nekem van windows 7 cd volt de windows 10-et akarok és ezek szerint USB kulcson adják ez egy jó hír így viszont választhatom azt is amelyikbe nincs,pl inwineset
0
0
0
0
Hunork avatar
Necrotoxic
Ma már az összes W rendszert USB kulcson árulják. Én is így vettem...
Mondjuk nem derült ki nekem, hogy melyik lesz az, amit akkor így kinéztél...
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
régen volt nem eredetim, most csak az van évek óta , meg pont ezért is a következő az lesz de én csak cd-s windowsról tudok így ezáltal csak olyan ház kellene amin van optikai meghajtónak is hely
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
hát akkor úgy néz ki ez ez lesz , ha csak nem létezik olyan hogy USB-s windows telepítő boltban 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Azért azt nem mondanám hogy senki nem használ már optikai meghajtót.Én még mai napig használom, sőt minap írtam kb 35 lemezt hogy helyet szabadítsak a gépemen. Azon felül ismerősi köreimben is mindenki használja még.
Na megy amit én írtam CM 690III-ban van 3 optikai hely is és mégis jól szellőzik és elég tágas is.
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
Hát de ha csak ha CD-n van Windows? 😃
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
Nem tudom mennyire számít manapság már az optikai meghajtó, feltéve ha én akarok telepíteni a windows-t és hát másról nem igen tudok bootolni , legalábbis amin meglenne a Windows
0
0
0
0
Hunork avatar
Necrotoxic: akkor nincs optikai meghajtód. Bármelyik jó, amiket felsoroltam, de érdemes elgondolkodni az alább ajánlott, és ennyiért valóban nagyon megérős In Win-en!
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
hát SSD egy lenne Merevlemez is , a VGA: Gigabyte GTX1070 8GB remélem a mélység számít Mélység: 298mm ( marha kezdő vagyok ilyen szinten bocsánat 😃 ) cpu hűtőt még nem tudok mondani , mert azt még nem tudtam nagyon választani
0
0
0
0
Hunork avatar
Necrotoxic: mit értesz minden alatt? Komód, tévé, fagyasztó... 😀
Komolyan: a legnagyobb kérdés, hágy merevlemez van, hány SSD, és van-e optikai meghajtó. Plusz: mekkora a VGA (hossz) és mekkora a CPU hűtő (magasság) Ezen adatok tükrében lehet ajánlani.

De pár példa, ahol van hely:
Corsair Graphite Series 230T
Fractal Design Define S (különösen ajánlott, de nincs ODD hely)
Phanteks Eclipse P400S (különösen ajánlott, de nincs ODD hely)
NZXT Phantom 410
AeroCool Strike-X Xtreme
Vagy ha mATX rendszerre építesz, akkor meg Raijintek Aeneas

Egyelőre ennyi.
Thermaltake Urban R31
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Necrotoxic:
Létezik persze, de mint már előttem írták megírhatod mi kerül bele és könnyebb ajánlani is.
Bár én ajánlom azt ami nekem van. Mégpedig a Cooler Master CM690III házat.Elég nagy, így minden belefér szinte ,és belefér a 30-as keretbe.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Nectrotoxic: ha vga-ra gondolsz, akkor az én házam (nzxt s340) egy jó példa rá, viszont procihűtő szempontjából nem a végtelenségig elég a hely. Ha a gépedhez keresel házat, akkor a legjobb, ha leírod, hogy mik kerülnek bele, és tudunk mondani egy két tippet
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
Sziasztok! Létezik olyan gépház 20-30 ezer ft között amibe gyakorlatilag minden belefér?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért ilyen összegeknél már a legtöbb ház kielégítő hűtéssel bír.
Amúgy a poron észre is lehet venni mennyire hatékonyan szellőzik.
0
0
0
0
Hunork avatar
Hogy egyértelműbb legyen: Zalman. 😂
0
0
0
0
no avatar
Na hat akkor a kinezet vs szellozes 😃 😞
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nekem is jobban tetszik az Aerocool, méretbeli különbség nem számít, mindkettőbe belemegy egy atx lap. szellőzés szempontjából jobb a zalman
0
0
0
0
no avatar
Ahh,nehez dontes 😃
Jobban tetszik az Aerocool de amasik meg nagyobb meg miegymas
0
0
0
0
no avatar
😀
Mar csak az lenne a kerdesem,hogy az aerocoolba csak egy ODD tudok berakni?
0
0
0
0
Hunork avatar
ackileus8: na, így már allright 😀
0
0
0
0
no avatar
Ugy ertettem,hogy nem azt fogom venni,mert kaptam otletet 😀
Vagy a zalman z3 pluszt
Vagy az Aerocool VS-1
Fogom venni 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
ackileus8
De akkor nem új... vagy nem tudom, honnan vennéd. Ennyit nem költenék házra, mert felesleges pénzkidobás, inkább spórolj, és akkor 10-12k között megveheted a sokat emlegetett Zalman Z3 Plus házat. Vagy a AeroCool VS-1 házat kemény 10k pénzért. Vagy a még mindig alsó kategória, de abból az egyik legnormálisabb: Deepcool Tesseract BF White. Ez is 10k körül van. Modecom-ot felejtsd el!
0
0
0
0
no avatar
A modecom 7k,de egy masik topicba kaptam tippet,koszi 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Fcking: egyértelműen Z3 Plus!

ackileus8: nagyon gyenge minőség, low szint... ha igaz a netes hír, miszerint 18k az ára, akkor Zalman Z9 Neo a jó választás!
Vagy még pár lehetőség: Cooler Master CM 590 III / Enermax Ostrog / Fractal Design Core 2300 - utólsó minimalista, de minőség!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
ModeCom A35 hazrol valaki tud velemenyt mondani?
Vagy ajanlani ilyen arkategoriaba mas hazat?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Melyik gépház legyen?
Zalman Z3 Plus vagy Kolink Aviator? Vagy esetleg más ilyen árkategóriába?
0
0
0
0
Hunork avatar
TarantulaGuy1989
Őszintén nem tudom, mire gondolsz. Ez az InWIN nem ablakos, hanem sűrűn lukacsos az oldala. Itt a gyártói oldal: [LINK] Ha esetleg a logóra gondolsz, akkor az a lemezbe van fújva, tehát "dombor-nyomott." Vagy hogy mondjam... 😀
Egyikkel sem nyúlsz mellé, és valóban Demmer kolléga háza a legjobb minőségre, talán a Zalman, és az Aerocool lóg ki a sorból, de ez inkább szubjektív. Ha van lehetőséged, valami olyan boltba tévedj be, ahol ha nem is mindegyiket, de a legtöbbet megnézheted élőben. És sok videós tesztet nézzél, számos jól megcsinált bemutatót lehet találni a hálón.
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Hunork
Köszönöm a gyors választ és az alternatívákat, van köztük ami tetszik.
Egyébként az InWin G7 ház oldalán matrica vagy festés van a plexin?
0
0
0
0
Hunork avatar
TarantulaGuy1989
Egy feltörekvő cég, mindenhol "támadnak". (hűtés, házak) Középkategória, vékony lemezzel.
Pár alternatíva:
- Demmer fórumtárs háza, lásd alább, igazi minőség
- InWin G7 15k újonnan
- Bitfenix Comrade 13-14k újonnan
- AeroCool Aero-500 Window White Edition 13-14k újonnan
- Zalman ZM-R1 13-14k újonnan
- Bitfenix Neos Window 13-14k újonnan
- Fractal Design Core 1100 CSAK mATX laphoz!! 13-14k újonnan - igazi csemege!

Ezek alá nem mennék, és nem kerül vészesen többe, mint amit kérdeztél.
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Sziasztok!
Valakinek van valami tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban? DEEPCOOL Tesseract SW
Vélemény a márkáról?!
0
0
0
0
Hunork avatar
Demmer: Pedig PH-n elég sokan ajánlják, és keresik is... Így valóban fura. A házas topikban utalj rá. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció