Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 417
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Subaru avatar
Nekem is K350em van és bőven belefért a 960 és most a 1060 is benne van, mindkettő Giga G1. És nem fűrészeltem semmit 😀
Viszont a CM 212X miatt nem tudom felrakni az oldalát a háznak.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Gondolom hogy úgy lenne Hunork 😀 a tápom az most egy corsair rm550x 80+ gold nem szívesen cserélném egy darabig alig pár hónapos. Ahhoz a 450D ház is passzolna (meg a sok levehető porszűrő). Ventinek inkább néznek egy noctia nh-d14 vagy nh-d15-öt. Az utóbbi mm-re pontosan beférne az nh-d14 esnek meh maradna 3mm. Első a ház aztán a vga (majd jöhet a cpu venti ház ventillátor felülreha kell és ezek után majd egyben... a lap proci ramok de arra jó sokat kell várni ) egy bequiet ventillátor a házam végén tanyázik azért😃
0
0
0
0
Hunork avatar
Andris18: én a BQ 800-at venném... 😉
Plusz: egy BQ táp és pl egy BQ Pure Rock CPU hűtő, és megijedsz, hogy megy a gép vagy nem. 😆
0
0
0
0
Andris18 avatar
fbalage nekem is CM 350k-m van de mATX alaplappal és nem vagyok megelégedve vele nagyon... Én most két ház között hezitálok corsair 450D (effelé húzok) valamint a bequiet 800 window között. De még spórolok rá úgyhogy totál mindegy.

(kicsit off de ha valaki megtalálná nekem a corsair 450D háznál hogy az af14l és af12l (ház gyári ventijei) mennyi rpm-mel mehetnek max. hálás lennék mert bequietnél fent van a házadatai között csak ennél nem.)
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A kábelmanagement [hiánya] valóban fájó pont. Bár megoldottam esztétikusan, a 4 pines CPU tápkábelt meg kiugyeskedtem, hogy az alaplap tálca mögött fusson végig. Szabályosan nem is látni.

Mekkora az a 960 hogy nem fért el? Igaz itthon HD5770 van benne, de az bőségesen elfér.
Nincs nagyon a kártya szélén az a HDMI csatlakozó? Itt akárhány kártyát tettem bele, mindig betudtam gond nélkül dugni a szélső portokba is az adott csatlakozót. (Igaz többnyire mindegyiken DVI volt szélen, de az elfért kényelmesen. A HDMI az 5770en meg középen van)

Ja hát igen...: 😆
https://www.fudzilla.com/images/stories/2015/Reviews/Graphics/Nvidia/Maxwell/GTX_960/Gigabyte_G1_Gaming/Gigabyte_GTX_960_G1_Gaming_front_3.jpg
Nem kicsi 😊
0
0
0
0
fbalage avatar
Hunork: köszi az értelmes válaszokat. Valószínű, hogy a Core P3 marad ugyanis a View 27-et már sehol nem forgalmazzák. Egyébként néztem a profilod alatt a házad, és tettszik is csak ATX-es a lapom és az oda nem koma 😀

HakuDragon: jelenleg nekem is CM K350-em van. Örülök, hogy neked tettszik, de azon kívűl h jól szellőzik nem sok jót tudok mondani róla. Nagyon kicsi a beltér. Vezeték elvezetés is botrányos.
Ahhoz, hogy a sima jelenleg már kis nyomi 960at beletudjam rakni, szétkellet fűrészelnem a HDD tartó konzolt, mert nem fért bele sehogyan se. Azon kívül, a hátsó csatlakozó részen, ahol a HDMi kábelt rákel pattintani a VGA-ra ott is kellet jó barátom fűrész ugyanis nem lehet elhelyezni benne normálisan a lapot és a merevítés miatt nem tudtam rádugni a tikbélt... Nekem nem jött be.

Köszi mindenkinek a tippeket, de ezek szerint már láttam én is mindent a kínálatból.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem az NZXT Manta jön be nagyon,de túl drága.Elvagyok a TT Versa II-vel is 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Igazából úgy a légáramlattal nincsen gond a legtöbb háznál. Konkrétan semmi nincs már a levegő útjában és a legtöbb valamire való már tele van lyukkal.Spoiler!
Igaz az nem mindegy, mennyire masszív, milyen anyagból van meg mit adnak hozzá...na és persze mennyiért


NZXT-ben mondjuk elgondolkoznék.
Ha netán új gépházra adom a fejemet még a CM N200on is elgondolkozok. (Ahogy ismerem magam, úgy is mATX alaplapot választok megint...az a gyengém...marha nagy ATX házba persze 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
fbalage: Esetleg egy [LINK] én most erre hajtok. Elég jó kis ház.
0
0
0
0
Hunork avatar
Kinek a pap, kinek a papné, vagy éppen a barátnője. 😃😂

Amúgy ház ügyben a legnehezebb okos tanácsot adni, mert a személyes ízlés, és kívánalom mindig közbeszól
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Anno 12ért vettem a CM 350et. Küllemre jól néz ki (Ezért vettem meg 😊 ). Igazából a belsejével sincsenek gondok, leszámítva, hogy rövided a kábeljei. Jelenleg két ilyen ház is van.
0
0
0
0
Hunork avatar
fbalage: értelek, és megértem, nekem is tetszik az említett ház, de drágállom így is, és nincs benne ODD hely. Amúgy még engem is érdekelne. nekem Aeneas kocka van, abban is áll a VGA, és az alaplap is! 25 k volt. 😀
0
0
0
0
fbalage avatar
Hunork: Értem, nem is éreztem benne a cikizést. 😀 Eddig coolermaster házaim voltak és most is az van, de az alsó vagy olcsóbb kategóriája botrányos. 60+ ft-ot meg nem akarok fizetni egy semmitmondó házra. Nem rég fedeztem fel ezeket a thermaltake termékeket.
Néztem sok-sok videót Aercool, Corsair, DeepCool, Be Quiet házakról is, de árkategórián belül ez fogott meg. Azért is kérdeztem, hogy van e valakinek saját tapasztalata velük?
Ja és nagyon tettszik ez az álló videokártya téma.
0
0
0
0
Hunork avatar
fbalage: nem cikizésből írtam 😉 Csak sokan beleesnek abba a hibába, hogy a ház állatul néz ki, aztán meg utólag kiderül, hogy a kábelek elvezetése botrányos, és / vagy a belső hő iszonyat lesz, mert rosszul van megtervezve a hűtés, vagy csak egy-két gyári ventivel szállítják. A nagyon nagy ablakos házaknál figyelj arra, hogy azért annak tisztán tartása (por) nem lesz egy lengyel-polka. 😀
Én is egy speckó házat vettem ősszel, nálam az volt a cél, hogy tiszta legyen a belső elrendezés, a táp oldalt van, az alaplap meg fekszik, nem pedig "lóg". És alapból 4 gyári ventivel jött, mondjuk kettőből rögvest LED-es lett, elvégre azért az ablak, hogy lássunk is. 😀
0
0
0
0
fbalage avatar
Hunork: Fontos lenne a "csicsa".
Amit pl. linkeltem thermaltake view 27 az bőven elegendő lenne. Csendesség nem annyira számít.
Minőség és kábelrejtés fontos!
Be Quiet-et ismerem. Tudom, hogy jó cucc. Megnézegetem ezt is.

Köszi mindenkinek a tippeket.
0
0
0
0
Hunork avatar
fbalage
Az is kérdés mi a szempont. Csak a küllem, csicsa, vagy a minőség, csendesség, letisztultság?
Mert ebben az esetben, igaz az egyik 43k körül van , de én ezt a kettőt mondanám (ablakosak természetesen):
Be Quiet Silent Base 600
Be Quiet Silent Base 800
[LINK]

Ezek BQ minőség, mint a hűtők, tápok esetében. Én utóbbit venném, a sokkal több tárolóhely miatt és a plusz venti miatt.
0
0
0
0
r2d2 avatar
fbalage:
http://www.corsair.com/en/crystal-series-570x-rgb-atx-mid-tower-case
0
0
0
0
fbalage avatar
Andris18: pci express riser
0
0
0
0
Andris18 avatar
(kicsit nem ide tartozik de mi az a széles "izé" amivel a videokártya össze van kötve az alaplappal ( a pci-e sínnél)?
0
0
0
0
fbalage avatar
HakuDragon: Ezzel több a baj. Nem tettszik, és rohadt drága. Max 40K. Azért nagyon köszi! pacsi!

r2d2: az AERCOOL P7-C1 tettszik, nézegetem honnan mennyi 😀

Hunork: az nagyon egyszerű lenne 😃

Viszont találtam egy NO1-t.
https://www.thermaltake.com/db/products/case/View/pic1.gif

Nem tudom mennyire jó a VGA-nak ez a fajta elhelyezkedés?
(A ház után, érkezik a 1070. Kapna levegőt rendesen?)
0
0
0
0
Hunork avatar
Miért nem lehet linkelni? 😊😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
HakuDragon: Ez a ház rohadt jól néz ki 😃
0
0
0
0
r2d2 avatar
fbalage: itt van ez a kis aranyos pl:
https://www.aqua.hu/aerocool-p7-c1-tap-nelkuli-ablakos-standard-version-haz-fekete-en58294-492338.html
itt egy másik:
https://www.aqua.hu/aerocool-dream-box-pc-case-building-kit-en58089-492114.html
a harmadik:
https://www.aqua.hu/chieftec-sj-06b-op-tap-nelkuli-matx-haz-fekete-390126.html
4:
http://www.gamerstorm.com/product/CASES/2016-09/1288_6120.shtml
5:
hermaltake: The Tower 900 E-ATX Vertical Super Tower Chassis

vagy le takarítod az asztalod, fából csinálsz egy keretet, vagy plexiböl, pc házadat szét flekkszeled, szépen a részeit el helyezed az asztalon, le rögzíted, hogy majd oda rögzített a pc alkatrészeit, össze rakod az egészet majd a tetejére is plexit raksz, ja! meg D profilú fehér Öntapadós ablakszigetelő gumit raksz a plexire, csak a víz védelem miatt, ja! meg rgb-s led szalagot is bele tudsz rakni, és akkor az egész szobát be világítja.

itt is van egy illusztráció!
http://m.cdn.blog.hu/fu/fun7/image/acid_picdump_19(1).jpg
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Esetleg In Win 901
https://images.bit-tech.net/content_images/2014/05/in-win-901-review/901-1b.jpg
Igaz nem plexi, hanem üveg, de tartósabb meg karcállóbb.
0
0
0
0
fbalage avatar
Sziasztok!

Új házat szeretnék venni. Lehetőleg olyat ami sokat mutat. 😀 Találtam is kettő kiszemelt példányt. Tapasztalata esetleg van e valakinek a gyártóról(Thermaltake), vagy a linkelt példányokról?

A látvány miatt:
https://www.thermaltake.com/db/products/case/CoreP3/main.jpg
Thermaltake Core P3 (akinek ilyen van, mennyit szenved vele? Mennyire szedi a port?

vagy ő:
https://www.thermaltake.com/db/products/case/CoreX31/mainW.jpg
Thermaltake Core x31

Árban max. 40k amit fizetnék érte, ha valaki ezeken felül tud ajánlani más gyártótól "látványos " házat, megköszönném.

Előre is Köszönöm!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Köszönöm nézem ezeket is amint lehet. 😀
(árat nem írtam)
0
0
0
0
Hunork avatar
Andris18: nem emlékszem, hogy írtál volna árat, ha igen, elnézést. Így elég tág tartományban van a lista 35k -tól lefelé. Itt van nem kevés, jó darab, érdemes mindegyiket megnézni, és teszteket olvasni róluk. Itt találsz sok tesztet, persze angolul: [LINK]

Be Quiet Silent Base 600
NZXT Phantom 410
Thermaltake Core V51
Corsair Carbide Series 330R Titanium Edition Silent
Phanteks Enthoo Pro
AeroCool P7-C1
Thermaltake Urban R31
Raijintek Aeneas (egyedi, fekvő alaplapos)
Corsair Carbide Series 200R
Thermaltake Versa H35
IN WIN G7
Zalman Z9 Neo / Zalman Z11 Plus
Fractal Design Core 2500
Raijintek Agos White
0
0
0
0
Andris18 avatar
Köszönöm a segítséget Piero r2d2 reszler112233 meglesem a házakat 😀

ui: r2d2 attól az álomtól még messze vagyok, inkább a mostanit próbálom fejlesztgetni, köszönöm a vízhűtés javaslatot is 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én ajánlanám ami nekem van csak a plexis változatát. Azt hizsem most 32 körül mozog.: Cooler Master CM690III. Elég nagy, de nem túlságosan, ha később lesz vízhűtő az sem gond.
0
0
0
0
r2d2 avatar
Andris18: itt van ez a házikó
https://www.aqua.hu/aerocool-aero-1000-white-edition-tap-nelkuli-haz-feher-en55309-358668.html
ez is jó házikó, és szerintem jó árban van, de ha majd ott tartasz az álom gépedbe viszont processzor hűtőnek(Noctua NH-D15) nem ajánlom drága, sok helyet foglal, ahelyett inkább már ezt https://www.aqua.hu/corsair-h60-vizhutes-univerzalis-cwch60-150235.html olcsóbb, és sokkal kevesebb helyet foglal, és meg bízható ilyenem volt 6 évig.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Corsair 450D egy tízessel olcsóbb, még így is drága... arukereso-n még a zalman z11 plus /z11 neo-nak van optikai meghajtója de nem tudom hogy az első részén lévő két is lyuknál melyiknél van 2 x 80mm -es venti amit nem szeretnék a hangja miatt.
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem felesleges olyan 50ezres ház ha nem tervezel nagy vízhűtőt meg SLI/CF-et.
0
0
0
0
r2d2 avatar
andris18:Corsair nagyon jó házakat gyárt, könnyedén elférnek bennük minden, gyári ventik halkak, nincs velük gond, erős, masszív házakat gyárt nekem pl egy corsair graphite 760t-m van, minden könnyedén el fér benne, nekem két r9 280-as volt benne, minden féle gond nélkül el fért benne,még a 300mm-eres vga-val sincs gondja a háznak, hátulján kb 2 ujjnyi hely van a kábeleknek, egyszoval tökéletes.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Kicsit bővebb véleményre számítottam pl. milyen hangosak/jók a gyári ventilátorok, a porszűrőkről valami vagy a szellőzéséről. Corsair-t jó márkának tartom és a high airflow besorolásában a másik két háznál (graphita 780T, Carbide Clear 600C) olcsóbb ez és úgy látom majd a későbbiekben minden típusú alaplapra szabványra fejleszthető. Ezen kívül ami még fontos volt hogy legyen cd/dvd író/olvasó hely és átlátszó oldalfal és nagyobb videokártya is elfér benne és nem ütközik össze semmivel (az mATX alaplapomból adódóan). Nem nagyon tudom melyik márkában lehet megbízni.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Corsair 750d airflowról mi a véleményetek?
Gyártó oldalára mutató link:
[LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem drága,viszont árához képest sokminden jár vele,ill "extrának" szánt dolog van benne,ami lehet a minöség rovására megy.A gyártó oldlán feltüntetett adatok alapján a házban vannak porszürök,venti sebesség állithatóság(sajnos kapcsolos,igy 2 fokozat van,gyengébb/erösebb)A házban van 5 beépitett venti,1hátul,2elöl,meg 2 a tetején.Max vga 310mm ami már jó,cpu 160mm....Szerintem nemlehet rossz,viszont h milyenek a ventik benne?Hangosak e,ill mennyi a légszállitási kapacitás,meddig birja a strapát...erröl nincs infó.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Erről a gépházról vélemények: [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
+1 Zalman Z3 Plus-ra nekem tegnap jött meg és igényes szép kialakítása van a háznak meg az anyaga is masszív. Sajnos hétvégén tudom csak összerakni délutáni melo miatt.
0
0
0
0
Hunork avatar
Ebben az ársávban még a Zalman Z3 Plus is jobb választás, szerintem. SSD keret, nagyobb VGA is elfér benne...stb. Sok helyen tévesek az adatok, a hivatalos oldalkán nézzed. [LINK]
0
0
0
0
yagamiiii avatar
http://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/zalman/z1-neo-p326676019/#termek-leiras
Megéri megvenni ezt a házat? Ha nem Mondtok nekem hasonló áron ennél jobbat? 😀 Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A molex vörös ága az 5v, a sárga pedig a 12. 7V-hoz valahogy kombinálni kell ezeket, de én nem kekeckedtem anno ilyennel.
Vannak stílusos vezérlőpanelek is.
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork Írtam üzit. És köszönöm!
0
0
0
0
Hunork avatar
FoLey: annyit jelent, hogy ha molexre kötöd, akkor ne 12V-on menjenek, hanem az én javaslatom a 7V. Persze ha alaplapról akarod vezérelni, akkor más a helyzet. A ház tetején van egy kapcsoló, de csak Low/High módot tud a venti szabályozásra. Ha küldesz üzenetben egy email címet, akkor küldöm Molex csatis magyarázó képet. (most melózok, feltölteni innen nem tudok)
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork Köszönöm! És hogy értve ne legyenek 12v-on a ventik? Egy ssd-m van elég is. Cuccom annyi van amit az eszközben használok.
0
0
0
0
Hunork avatar
FoLey: nekem Z3 Plus volt korábban, és tényleg jó ház! A ventik sem zajosak, csak ne 12V-on menjenek. 😀 Van SSD tartó is, de csak egy darab, erre figyelj! Masszív, a hátsó oldalon azonban lehetne több hely is a kábeleknek. de ha nincs sok alkatrész, akkor ez sem gond. Ebben az ársávban jó vétel.
0
0
0
0
FoLey avatar
Piero Köszönöm más ház nem volt számomra ami szimpatikus lett volna,talán még deepcool tesseract sw,de annak az anyaga vékony.
0
0
0
0
Puffin avatar
FoLey: az jó választás!
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

Lassan gépházat veszek és 14k-ért milyen házakat ajánlotok? Én Zalman Z3 Plus-t néztem ki,vélemény?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció