Milyen gépházat vegyek?

Szerző: philips20, 2009. November 22., téma
Fórum » Asztali PC
kiváncsivagyok mit ajánlotok :d
Hozzászólások: 2 413
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
nokiacsabika avatar
Bl0ck

tessék, a 6 év garancia nem véletlenül van ott és nem elírás:
Noiseblocker NB-eLoop® Series [LINK]
0
0
0
0
Bl0ck avatar
gabor, ha mutatsz olyan ventit, esküszöm veszek.
0
0
0
0
frostwagen avatar
Bl0ck

Cooler Master Silencio 550

Ahogy a nevében is benne van, ez egy kifejezetten halk ház, és szerintem nincsen arany ára. Emellett elegáns, letisztult kinézete van. Egyébként a gépházban oldalt / elöl zaj elnyelő szivacsok is vannak.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Valaki tud mondani olyan gépházat ami nem üvölt?
Sokszor megy a gép, én meg nézném a tv-t, de üvöltetem a tv-t mert úgy zúgnak házventik benne, hogy nem hallom. Nem hátrány, ha nem arany, vagy gyémánt árban mérik.
0
0
0
0
no avatar
Olcsó jó házat tud valaki mondani? Msi lap menne bele, sapphire r9 280as karival.
Köszönöm 😀

szerk: illetve mi a véleményetek a M-Tech AS08A-BK BLUE LED táp nélküli fekete házzal? nem melegednének túl az alkatrészek?
0
0
0
0
Adam819 avatar
Thermaltake Urban S31 Window házról vélemények?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
szupi92
Nekem 20van elől, egy 25-30fok között van a 2vinyő.
Thermaltake Commander MS-I 13ezer.
Thermaltake V3 BlackX Edition 13ezer.
Cooler Master Silencio 551 RC 19ezer
Thermaltake ARMOR REVO GENE Snow Edition 24ezer.

Nézz utána hogy mekkora kártya fér be, de szerintem mindbe be kell férni-e.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én simán tennék a vinyóra (általában ahol a vinyó elhelyezkedik, oda lehet ventit tenni) egy 12 cm-es ventit, s az ügy le van zárva.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Most fejlesztettem a gépemet és a videokártya elég forró 70 fokos (asus r9 280) és elég közel van a winchesteremhez és a belső vázhoz(kb 5 centi).Emiatt nagyon meleg a vinyó a szenzor szerint 45-50 fok között mozog.Azt ajánlották nekem vegyek egy új házat.Most egy modecom aza házam van.Én olyan 10-15 között max 20 ezret szánnék rá.Tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában? Köszi. Vagy ha nem a ház a baj akkor mit lehetne tenni ,hogy hűvösebb legyen bent.köszi
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
[url]http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=100423&sub=usercomp&comp=111090[/url]

Amit elképzelek.

Szerk.:

Corsair Obsidian 450D Review
http://www.corsair.com/en-us/carbide-series-500r-mid-tower-case
http://www.corsair.com/en-us/carbide-series-330r-quiet-mid-tower-case

Ezek azok amik elnyerték a tetszésemet+a szellőzése is.
És ha a ventik hozzá járnak akkor tuti jó lesz😀

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!!!!
0
0
0
0
ximo avatar
Anonymus a 40K keret azért sok mindenre elég lehet. Szerintem ebben a témában nincs best buy ami neked tetszik olyant kell venni. De az elvárásaid számítanak igazán szerintem nem jársz rosszul, ha olyan házat veszel ami: 1 tetszik külsőre, ". Jó kábel management legyen ez azért fontos, legyen usb 3 a front panelen, innentől a könnyű szerelhetőség fontos még, jó ha csavarhúzó nélkül a legtöbb dolgot ki tudod cserélni, a Hdd tartó sokkal jobb ha 90 fokban elfordított, ha tervezel nagy méretű CPU hűtőt akkor a ház legyen elég mély, legyenek benne porszűrők, az praktikus és valamennyire hang szigetel, ha nem akarsz extrém tuningot akkor ennyire elég odafigyelni. Nekem alapvetően a letisztult forma miatt a Corsair házai tetszenek
Ha a silencio tetszik akkor szerintem hasonló az ízlésünk.
Ezeket érdemes megnézni:
Cooler Master CM690 II Advanced
Nanoxia Deep Silence TWO
http://www.corsair.com/en-us/carbide-series-330r-quiet-mid-tower-case
http://www.corsair.com/en-us/carbide-series-500r-mid-tower-case
http://www.corsair.com/en-us/obsidian-series-550d-mid-tower-quiet-case
Utolsónak belinkeltem a sajátomat is az obsidian 550D nem a legjobban szellőző ház, de soha semmi nem melegedett benne túl, jár hozzá 3 gyári venti amiből mindhármat kiszedtem és extra halkra cseréltem, szerintem előre egy házba elég 2 120-140-es légkeverő hátulra felesleges kell venni egy nagy dög CPU hűtőt az kifújja maga a meleget. Még egyszer mondom szerintem a házra nagyon érdemes költeni, az alaplap- tápegység után a második- harmadik legfontosabb alkatrész de olyant vegyél ami tetszik 30-40E Huf között nagyon nem nyúlhatsz mellé, ha figyelembe veszed amiket tanácsoltam.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Kezdésnek:
FRACTAL DESIGN Define XL R2
CORSAIR Vengeance Series C70 *
CORSAIR Obsidian Series 450D *
AEROCOOL XPredator X3
CORSAIR Carbide Series 400R

Ez ennek az árkeretnek a krémje. Mind nagyon jó szellőzéssel rendelkező kuckó (én a csillagosakat választanám).
De ha elmondod az elvárásokat akkor jobban tudok segíteni.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
MaTpr0F:

Max 40k-t,de az a fontos hogy a hűtés legyen jó.Várni tudok az árakkal mert később lesz csak valami alap kell,hogy honnan induljak el.
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
MaTpr0F:

Köszönöm a választ!

Ezesetben milyen házat ajánlasz?
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Attól függ.
Netezős/irodai gépnek tökéletes. Játékra építettnek viszont fos. Nem szellőzik normálisan, megfőnek benne a cuccok (tesztek és vásárlói vélemények alapján mondom, én is szemeztem vele anno, de lebeszéltek).
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!

Szerintetek jó ház?



Ha igen akkor "belefér" MSI Z87-GD65 Gaming alaplap?
0
0
0
0
chras0043 avatar
Thermaltake COMMANDER MS-I VN400A1W2N
Tapasztalatok?
0
0
0
0
no avatar
Thermaltake Commander MSI-III, Thermaltake Commander H23

Mindkettő nagyon jó gépház, jól szellőzik, ára olyan 10 ezer forint körül van PCX-en.
0
0
0
0
barnav avatar
Corsair 450D-ről van valakinek véleménye?
0
0
0
0
szilard1976 avatar
Anyu89:Én a Fractal Desing-ra voksolnék.A themaltake házakat iszonyat takarítani,tapasztalatból mondom.Most váltottam én is FD házra de nem bántam meg.TT Armor A90-ről váltottam.Hatalmas hely van mindennek kong az ürességtől,még a TT házba alig fértem.
Ha annyi pénzt áldozol rá ajánlom az FD Define R4 házakat.
0
0
0
0
chras0043 avatar
Üdv!
Valaki tudna nekem ajánlani 10.000Ft-ig (MAX 15.000Ft!!) valami gépházat?
Olyan kéne amiben bőven elférnek egymás mellett az alkatrészek. Meg az sem ártana ha kicsit szolidabb kinézetű, de elsősorban csak árat nézek.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
anyu89 THERMALTAKE Core V51
0
0
0
0
barnav avatar
én a THERMALTAKE Core V51 -et mondanám sokkal nagyobb így a szellőzése is jobb
0
0
0
0
anyu89 avatar
Melyik házat ajánljátok inkább : FRACTAL DESIGN ARC Mini R2 vagy THERMALTAKE Core V51
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
banty21: Nemrég vettem egy Zalman Z11 Plus-t. Nagyon megvagyok elégedve azóta, hogy sikerült felszerelni az alaplapot (kb. fél órát vett el az életemből, mert ritka hülyén van megoldva).
0
0
0
0
banty21 avatar
Sziasztok!

Szerintetek melyik legyen: Corsair SPEC 03 red/orange/white, Zalman Z11 Plus, Zalman Z9
Plus??????

Vagy esetleg a Corsair felszereltségében valami más???
Köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Nekem 28,5cm a VGA hossza de az még bemegy egy normális házba igaz nehezen 😂 de szerintem vedd meg ha tetszik a ház 😀
0
0
0
0
barnav avatar
MaTpr0F: hát igen amik nekem biztos nem lesznek szóval szerintem ez a ház lesz mert nagyon bejön a dizájnja is meg egy picit majd át lesz alakítva 😀
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Mondjuk a 2 GPU-s szörny kártyákon kívül nem igazán közelítik meg a 30 centit manapság egy sem.
0
0
0
0
barnav avatar
Masterthief: köszi 😉
0
0
0
0
Masterthief avatar
barnav:
Nem a legjobb a szellőzése, de nem is rossz. Némelyik házhoz képest, elég jó.
Egyébként tetszetős darab. (az oldalsó szellőzést jól megoldották, viszont a tetejét nem annyira.)

piero86:
Fér abba nagyobb kártya is, ha a HDD keretéből kivágsz egy darabot.😃
Persze nem kontár, Mekk Elek munkára értem ezt.😆
0
0
0
0
barnav avatar
piero86: köszi és a szellőzése jó lehet?
0
0
0
0
Puffin avatar
a Plus-ban több venti van. De csak 30cm-ig lehet bele VGA-t tenni.

[LINK]
0
0
0
0
barnav avatar
ZALMAN Z11 és Z11 plus között mi a különbség, illetve erről vélemények?
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Csak ha nem EU-ból rendeli akkor, rájön a vám és az áfa.
Meg amúgy is a rászánt kereten felül járunk 😃
0
0
0
0
Masterthief avatar
MaTpr0f:
Tessék itt még kapható.
[LINK]
Sajnos itthon én sem lelek olyan webshop-ot, boltot, ahol lehet kapni, de külföldi oldalakon még mindig van belőle kínálat.
Azt nem tudom, itthon miért nem árulják, ez számomra rejtély.
Én karácsony előtt rakattam össze a gépem, ugye minden hardver-t külföldről rendelt nekem aki összerakta, mert kintről vásárolják a termékeket, ahogy minden boltba onnan hozzák. (csak a boltokba, webshopokba ráteszik a maguk hasznát is, így kicsit drágább.)
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Storm Scout-ot már nem lehet kapni, max csak használtan sajnos. Én is szerettem volna régebben.
0
0
0
0
barnav avatar
Masterthief: köszi nagyon jó ez is
0
0
0
0
Masterthief avatar
Cooler Master Storm Scout 2. Nagy, erős, jól szellőzik, hord fül van rajta, jó kábel elvezetés, meggyőző dizájn.
0
0
0
0
barnav avatar
ddkk22 , Gaboo7 : köszi szépen vannak közte jók 😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
CM HAF 912 Plus
CORSAIR Carbide Series Air 240
CORSAIR Carbide Series 300R
ZALMAN MS800 Plus
0
0
0
0
ddkk22 avatar
pl a Cooler Master HAF 912 Plus
0
0
0
0
barnav avatar
MaTpr0F: például? Szívesen megnézek bármilyet aminek jobb a szellőzése
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Én a thermaltake-re voksolnék.
De az általad említett 20-25 ezres ársávban azért még van jópár házikó ami jobb annál a shakoon-nál.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Igen! Szerintem jobb a szellőzése is meg a kinézete is!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Szerintem a második! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció