Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TaylorXIII avatar
Látom beírtad a tápod. Ez egy jó táp. Sokáig ajánlották s volt, hogy el is fogyott kb mindenhol és nem volt elég sok ideig. Látom most is valami hasonló van. Na de ez mind1. Mégis mennyit szánnál vga-ra? Használtat vennél gondolom. Gondolom a q 6600 is az lesz.
0
0
0
0
Fecni avatar
Oké köszi.Csak azért kérdeztem mert játékokban eléglassan töltök be szerverekre/játékba pl.:ark,warframe.Meg már eleve,ahogy mondtad ráférne.😀Tudnál ajánlani párat?Jah és bővítettem az oldalon a gépemnek a leírását
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
aragon129: Igen, jó. Egyébként vga-t fogsz cserélni? Mert arra nagyon ráférne. Mondhatnám azt is, hogy a játékok még ezzel a procival is lényegesen jobban futhatnának ha lenne mellette egy jobb vga. S itt most nem 50 ezres karira gondolok hanem pl egy 8800 GT is szarrá alázza azt a GT 610-et. Persze a quad mellé majd valami jobbat tegyél. Használtan mehet mellé egy jobb kártya. Persze ez táptól is függ. Ezek már többet kérnek mint a GT 610.
0
0
0
0
Fecni avatar
én azt szeretném kérdezni hogy ez a proci:Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz jó-e a gépembe?😕
0
0
0
0
winrar avatar
Rossz helyre írod...
Mivel már így is kinőtted az APU-t, így egy csere i5-4460+B85 lapra jó fejlesztés lenne. És ha gagyi tápod van, azt érdemes lecserélni egy minőségire (nem a watt az elsődleges).
0
0
0
0
levi1998 avatar
Mit kéne cserélnem legközelebb a gépemben?
AMD Radeon HD 7870 2GB VRAM
AMD A8-5600K
8GB DDR3 RAM
Gigabyte GA-F2A75M-D3H
60GB SSD
320 és egy 500GB-os HDD
0
0
0
0
winrar avatar
8GB ramom van és ha nem is bőven, de elég. Ha egyszerre nem futtatsz böngészőt 200 tabbal, mellette 2 virtuális gépet és 3 játékot, akkor elég 8GB.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem nem sokat profitálnál a +8gb ramból, gyorsabb attól nem lesz a gép...
0
0
0
0
Danys avatar
Azért csak tűnik 😃

Az ssd csere érik, meg a ram on rágódom, de egyszerre csak egy megy.
0
0
0
0
Bronson avatar
mivel még nincsenek tesztek, nem tudni mit mutat majd fel...
0
0
0
0
Danys avatar
Köszi!

A vga-n azért nem gondolkodtam, mert csak full HD a monitor, és idáig egy játék se akadt. még a Daying Light se. maxon megy HD ban olyan 70-90 fps közt; az nekem untig elég, nem vagyok pixelvadász. 😀
Bár az ATI nano az elég jónak tűnik, úgyhogy ha cserélek, akkor arra fogom.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem ha sebességet szeretnél növelni cseréld le a kingstont egy gyorsabb ssd-re, mint egy m2-est még bedobni. a 8gb ram jelenleg szerintem minden játékra elég (memory leak most nem ér)... én max a vga-t fejleszteném abban a gépben.
0
0
0
0
Omis avatar
szerintem érdemes duplájára növelni mert ha pl gta v játszol akkor eszik rendesen néha nálam 6.5gb használ.meg ha több van nem árt.
0
0
0
0
Danys avatar
Ahoy!

Érdemes ssd mellé még egy M.2 est berakni?
Valamint a 8 GB ramot duplájára növelni?

Most ezeken jár a zagyam.

Amúgy faxa a gép, nem csicsereg ram hiányra, meg az ssd is elég gyors, de valamiért csak ott van az M.2 ....
0
0
0
0
winrar avatar
Szerintem a processzor alulfeszelés is tuningnak számít, így megosztanám az eredményem: https://i.imgur.com/QFZ5ElS.png
Alap 0,973V helyett 0,854V. És 5-6 fokkal hidegebb is lett a proci 😃
0
0
0
0
winrar avatar
Videokártya esetén semmit sem számít, hogy pci-express x16 2.0 vagy 3.0-ba rakod, mert még a GTX Titan sem tudja kihasználni még a 2.0 sávszélességét sem.
0
0
0
0
Puffin avatar
8xxx széria alá 990-es chipset! pl.:
GIGABYTE GA-990XA-UD3
ASUS M5A99X EVO R2.0
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
ASUS M5A99FX PRO R2.0
0
0
0
0
GURU666 avatar
??? és ha egy ajánlott gépigény: fx-8350; gtx-780ti. milyen alaplapon feltételezik az összerakását?
0
0
0
0
Puffin avatar
Mivel az Fx proci csak PCI-E 2.0-át támogat.
0
0
0
0
GURU666 avatar
20-35000 ft, bár én 60000-ért is csak 2.0-t találtam
0
0
0
0
GURU666 avatar
am3+(amd-fx)-hez tud valaki jó alaplapot ami támogatja a pci-e3.0-t ?
0
0
0
0
Omis avatar
hogyne tuning nyáron?
így is izzanak a gépek nem kell nekik tuning
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Rendben. Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
danee23 avatar
Az a lap nem épp alkalmas tuningra. De 2 magos talán nem fogyaszt annyit.
0
0
0
0
winrar avatar
TerrorDom: Ameddig bírja a processzor, alaplap és persze a processzorhűtő. Ha tuning után több óra Prime95 után is stabil, akkor sikeres a tuning. Először alapfeszültséggel próbáld, egy darabig elmész azzal, ha instabil lesz Windows alatt, akkor emelsz egy kicsi feszültséget, majd így tovább. A hőfokokat is nagyon figyeld, ne menjen 60fok fölé lehetőleg.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Helló!
Meddig húzhatom a procit? Amíg normális hőmérsékleten van addig nem lehet baja?
0
0
0
0
Coach avatar
Ez a lap GIGABYTE GA-Z97X-UD3H megfelelő lenne i5 4690k tuningolására? Phanteks PH-TC14PE hűtő mellett.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Zsír. Hát én is 8 magos bulldozert veszek sztem a jövőben, mert akkor nem kell alaplapot cserélnem, hiszen am3+ -as a lapom. Csak megvárom míg lemegy az ára 😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Elhasználódni nem bir,viszont mostmár azt is tudod,h idöközönként kikell takaritani a gépet,meg a hütöket.Nincs két egyforma proci még azonos tipuson belül is.Simán meglehet az h mig másnak megy a 3.8Ghz,addig neked max 3.5Ghz....nekem anno volt X6 1090T procim,az se birta az OC-ot.3.5Ghz volt a turbo,de ha azt kikapcsoltam,és csak OC orajelet akartam akkor 3.6Ghz volt a max,amit vitt.Most egy FX8120 procim van,gyári feszhez képest alulfeszelve viszi a 4.1Ghz-et a gyári 3.1Ghz hejett....
0
0
0
0
twoKgames avatar
hát alkalmasnak kéne lennie a procinak, másnak sikerült. esetleg lehet, hogy már elhasználódott, elég sokat volt használva....meg a proci újrapasztázását, hűtő tisztitítására se hívta fel senki a figyelmem így volt, hogy felment 85 fokra is 😲 normál órajelen
0
0
0
0
cseszka avatar
Függ az alaplapodtol is,meg a procidtol is.Nemmindegyik alkalmas OC-ra.De lehet csak kevés neki a fesz.
0
0
0
0
twoKgames avatar
Sziasztok. Van egy x4 955 BE procim és ezt szeretném oc-zni. Az alapórajele ugye 3,2 GHZ, na most fórumokon 3,8 ghz-ig gond nélkül ajánlják, fesz hozzáadása nélkül a tuningot, de nálam 3,5 GHz fölött bluescreen jelenik meg teszt alatt ://
Kikapcsoltam már a CNQ-t is meg C1E-t is, de így is kifagy 3,6GHzen , pedig jól jönne kicsit magasabb órajel. Procit újrapasztáztam, hűtőt kipucoltam, így most max 62-63 fokig megy fel, ez nem kéne, hogy gond legyen, hiszen azt írják fórumokon, hogy csak 69 fok fölött kaptak kékhalált (akik magasabb órajelen próbálkoztak).
Valakinek valami ötlet, hogy az én édes drága procim miért hal be 3,5GHz felett?
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem mert a lapod AM3 tokozásu mig a 860k proci FM2+,tehát ahhoz a procihoz alaplapot kell cserélned.A jelenlegi lapod ezeket a procikat támogatja:[LINK]
---Luiboy megelözött.😀---
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Manowar

A proci amit kinéztél FM2+-os, az alaplapod pedig AM3-as.
Tehát nem kompatibilisek egymással.
Vagy veszel alaplapot is ha mindenképp azt a procit szeretnéd vagy veszel egy AM3-as procit.
Itt az alaplapoddal kompatibilis procik listája : [LINK]
0
0
0
0
Manowar avatar
segítene valaki ? egy hozzáértő ember segítségét kérem . AMD Athlon™ X4 Quad-Core 860K, 3.70GHz BOX Black edition 28nm szeretnék venni .

de nem tudom hogy az alaplapom el tudja e bírni ? Gigabyte GA-770TA-UD3
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
mathejocy:
Majd csatlakozom, ha van kedvem. Azért nem csatlakozom, mert "kell" a pontom. Ez a tipikus csak azért csatlakozzak, mert hozok pontot..kösz nem.
0
0
0
0
winrar avatar
matyu20: Árat ugyan nem írtál, de ezek alá ne add: Gigabyte 970A-UD3P, Cooler Master Hyper 212 EVO.
0
0
0
0
matyu20 avatar
Sziasztok! Tudnátok ajánlani alaplapot +hűtőt egy AMD fx6300 mellé amivel tudnám overclockloni.
Válaszotokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
mamusz11 avatar
Patrik nem integrált vga-d van és az fogja le?
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok! A minap vettem +4GB ramot a gépembe ,de 8GB-ból csak 7,50GB a használható ennek mi lehet az oka? van rá megoldás? :S
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok😀
Keveslem sajnos a GPU-m erejét,ezért gondoltam,hogy kicsit tunigolni kéne,csak sajnos én nem értek hozzá.Ezért hozzátok fordulok segítséggel.Egy MSI GTX 650 OC 2GB kártyáról lenne szó.Csináltam egy Strees tesztet és ott maximum 50fokig ment fel ha ez számit.
0
0
0
0
mathejocy avatar
rambustibi78: Illene ám belépni a Team Hungaryba.Minden pont kell a csapatnak.
http://hwbot.org/team/team_hungary/#Members
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Igen picit sok neki az 1.223 de még bőven tűrhető is!
Rakd át adaptive módban (ha mondtad volna hogy nálad is van ilyen akkor egyből azt írom 😀😉 de maradj ugyanazoknál a beállításoknál amit írtam...attól meg ne félj, mehet nyugodtan -0,075 re ez a lényege a tuningnak hogy próbálkozol, úgy derül ki jó e vagy nem...ha ezeket belőtted akkor csinálj tesztet CPU-Z + Intelburn v2 + Coretemp
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Ez a rekordom:
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
plan_b avatar
Na megcsináltam. Csak nem 44-es szorzóval, hanem csak 40-essel.
Terhelés alatt most így néz ki:
https://s28.postimg.org/f4o3olkrh/LOAD.jpg

Szerintem 1.223V sok a 4.0Ghz-nek. Viszont nem akarom tovább csökkenteni Offset módban, mert félek, hogy már kevés lesz a tétlen állapothoz a feszültség. Ami egyébként így néz ki:
https://s28.postimg.org/q2zd6s9ct/IDLE.jpg

Szóval mit javasoltok (javasolsz Blue Thunder)?
Adaptive mód-ban tegyem 1.20V-ra és nézzem meg mit hoznak a teszt eredmények, vagy csökkentsem tovább Offset módban? 😕
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Dehogynem lehetséges.
Ezért írtam hogy több mindent kell állítani...az msi-nek nem ismerem a biosát hogy milyen, nálam asrock volt korábban most meg asus maximus VII hero (aminél meg mégtöbbet kell állítani hogy stabil legyen, és itt már memónál is igaz nekem 2400-as van).
Leírok egy stabil 4,4Ghz-et ami nálam volt Asrock Z77 extreme 4-nél, i7 3770k-val 3.5Ghz@4.4GHZ
CPU Ratio - manual 44x
Turbo Boost Power Limit - Manual
- short duration 180-ra (ez az érték mindig marad)
- long duration 95-re (ez az érték mindig marad)
CPU Core Voltage - Offset mode --> -0,075v
Speedstep technology - disable
illetve ha jól emlékszem a C1, C3 funkciót is disable
0
0
0
0
plan_b avatar
Köszönöm Blue Thunder. Alapvetően a szorzókat szeretném csak növelni és mint mondtad te is, a feszültséget is.

A célom az, hogy a processzorom tétlen módban ne pörögjön 4.1Ghz-en, hanem csak pl. 900Mhz-en. De ha kikapcsolom az összes energiagazdálkodási funkciót akkor ez nem lehet így, vagy de?

Ha növelem a szorzót 41-re akkor idle módban is a procim 4.1Ghz-en fog menni? Mert az nem lenne jó. 😕
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció