Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Flori99 avatar
Remek, köszönöm 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
vegyél egy fsp raider 550-et és nyugodt leszel... de mennyi a keret?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
A mostani tápod miért nem jó?
0
0
0
0
Flori99 avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem tápegységeket ajánlani a konfigomhoz? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Próbáld ne auto-ra állítani hanem... nem tudom a giga hogy hívja a saját magfeloldóját, nálam unleash módként van a biosba, próbáld meg úgy...
0
0
0
0
A-Villas-Boas avatar
Nem volt még feloldva.
Azért gondoltam,hogy nem biztos,hogy a magokkal van a gond, mert sehol nem olvastam még ilyenről, amit én olvastam,ott mnidig kékhalálozik a gép,vagy egyszerűen csak nem tölt be a windows.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem azért áll vissza, mert nem lehet feloldani. Nem mindegyiken lehetséges ez, van hogy valóban hibás a mag. Vagy már oldottad fel másik lapban?
0
0
0
0
A-Villas-Boas avatar
Sziasztok! (Remélem jó helyre írok)
Egy olyan gondom lenne,hogy próbálok magfeloldást csinálni,de hiába állítom be "auto"-ra a dolgot, mentés és újraindítás után "disabled"-ön lesz ismét.
Valaki tud valami megoldást?
0
0
0
0
csupaki avatar
Ha véletlenül netán vennék mondjuk egy Intel Q6700 -at akkor elegendő lenne a táp teljesítménye (95W-ra van szüksége és 500W -os a táp)?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
csupaki:
Azzal procival egy Cooler Master TX3 is elboldogul szépen.Viszont ha 10e a keret akkor lemérném a házat hogy befére a nagy tesója a Cooler Master 212 EVO.Ha befér én a 212 EVO-t venném mert az komolyabb procira is jó lesz idővel.
0
0
0
0
Puffin avatar
csupaki: azzal nem sokkal lennél előbbre. Vegyél egy normálisabb hűtőt, és az a későbbiekben is jó lesz.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Persze 100 már nem jó huzamoson,de 80 ig nem foglalkoznék vele.Én inkább TX3 at raknék rá.
0
0
0
0
csupaki avatar
És ehhez mit szóltok (nem vagyok hűtő szakértő) ? Zalman CNPS90F
0
0
0
0
Puffin avatar
a 100fok azért már nem egészséges.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Igazából sok értelme nincs hogy húztad,amugy a 63-64 fok normálisnak mondható.
https://i.imgur.com/NVXS7n1.png 100 fokra van írva a magok max hőmérséklete.
0
0
0
0
Puffin avatar
Az nem annyira melegedős fajta. Egy Coolermaster TX3 vagy 103 jó lenne rá. De javítsatok ki ha tévedek!
0
0
0
0
csupaki avatar
Intel E7500 LGA775 foglalathoz valaki tud egy jó kis hűtőt? Gyárinál jobb kéne, mert overclock -oltam és 63-64 C° között mozog 3,67GHz -en mikor meg van erőltetve (Battlefield 3 ), de azért nem kockáztatok, a megengedett 74C°. 10000 Ft a maximum ár amire gondoltam, válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Igen, abszolút az 1072 és 1150 között mozog ha van terhelés. Egyébként lehet, hogy a proci oc-ja bezavar mert amióta visszaraktam a gyári biost leginkább csak a CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT kékhalált kaptam, viszont azt meg azért nem értem mert hetek óta hajtom így a procit és nem volt vele gond, csak amióta ezzel a kártyával szórakozok, jó sokat volt tesztelve prime95el akkor is és most is és stabil, Unigine Valley is szépen megy 1150en... de játékok alatt (ahol a procit nem is hajtja úgy) mégis jön a kékhalál. (persze ezt is okozhatja több minden)
0
0
0
0
toopa avatar
Majd egy tapasztalt Nv-s kijavít ha tévedek, de nekem úgy rémlik hogy ebben az esetben az az 1072MHz a garantált minimális boost órajel, ennél lehet jóval nagyobb is a boost értéke játék alatt.
Szerk.: Megnéztem, nálam is most az a helyzet hogy hiába van -50MHz és csak 80%-os power limit beállítva, a gpu-z szerint a boost órajel így 1178MHz, Fallout 4 alatt mégis 1290MHz-en ment a gpu.
2.Szerk.: Ez a GPU Boost 2.0 miatt van, ami figyelembe veszi a max TDP keretet és a hőmérsékletet is, és ennek függvényében dinamikusan változtatja az órajelet. Szóval nálad elvileg 1150MHz és 1072MHz között kéne hogy legyen az órajel. Ha jó értem, pl. abban az esetben ha leszabályoznád a ventit, akkor vagy el sem érné az 1150MHz-et, vagy ahogy melegedne a gpu, egy idő után szépen elkezdené csökkenteni
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Az EVGA-nak ebből a típusú kártyájából levegőn is simán kihoznak 1300as értékeket, elég morcos lennék ha pont kifogtam volna egy selejt GPU-t... A gond az, hogy még 120mhz-et se tudok ráhúzni stabilan, az lehet, hogy Unigene Valley-t bírja, de játék alatt crashel. Egyátalán vram-ot érdemes húzni, van valami kapcsolata a gpu órajellel (ha ez egyik ennyi a másiknak annyinak kell lennie), illetve mennyiben befolyásolja a power szükségletet?

Szerk
Következő a probléma: Visszaraktam rá gyári biost, pontosan ehhez a modellhez (techpowerup-ról szedtem) ami papíron 1006/1072-t megy és ezt írja a gpu-z is de 1072 helyett 1150et boostol. Ez hogy lehetséges mikor nincs beállítva sehol oc? (a képen épp csak 1137et ment illetve 1124 is előfordul de játékok alatt rendesen 1150et megy) 1150et pedig nem tud stabilan tartani...

https://kepfeltoltes.hu/151225/388043003Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Bronson avatar
Igy van, felesleges attól erősebb...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Szerintem egy GTX550 Ti is elég lesz az e7500-as mellé. Főleg ha csak 1024x768-ban játszol.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
GTX 560/570 esetleg 650Ti
0
0
0
0
csupaki avatar
NVidia -t jobban szeretem és hozzá szoktam és nem a legújabbat szeretném persze, de azért köszönöm az ajánlást!
0
0
0
0
no avatar
Attól függ milyen párti vagy, ha nem hajtol a legújabbakra, akkor elég a hd6770 is, vagy hd7770, de ddr3-ast már semmi féleképpen ne.
0
0
0
0
csupaki avatar
Sikerült bepakolni az E7500 -at, szerintetek milyen videókártya lenne jó hozzá (jelenleg GT430) ?
0
0
0
0
Bronson avatar
Ettől függetlenül lehet nem fog menni sehogy sem, minden chipből mást lehet kihozni, nincs bevált recept... ennyit tud és kész...
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Sziasztok, tud valaki esetleg 780 Ti oc beállításokat 1300mhz környékére? Nekem az istenért sem sikerül annyit kihozni belőle, mindig crash-el... +106%-tól sorba végigmentem +118%-ig ami már bőőven sok kéne, hogy legyen, feszt is kipróbáltam egészen +25 mV-ig de csak fagy a cucc. Persze lehet, hogy fölé lőttem... A cél +254mhz a gpu-ra, memóriára +400at próbáltam. A karin skyn3t bios van és corsair vízhűtés. 78,5% ASIC érték
0
0
0
0
toopa avatar
spleenszuru: Ha az órajelet akarod kitolni ameddig csak bírja a kártya, akkor érdemes ráadni a +20%-ot az energiafelvételre. Csak magában az energiafelvételt nem érdemes piszkálni ha nem növeled az órajelet. Csak az órajelet próbálhatod emelni az energiafelvétel növelése nélkül is, legfeljebb így nem jutsz addig a tuning során.
Természetesen a hőtermelés és a fogyasztás i növekedni fog. Az fps növekedés értéke függ a tuning értékétől, na meg attól is hogy mennyi volt alapból az fps.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

olyan kérdésem lenne, hogy ha a videokártyám energiafelvételét állítom fel, mondjuk a maximális +20%-ra, milyen tünetekkel járhat ez ?
melyiket érdemesebb felnyomni ? azt, vagy az órajeleket ?
gondolom a hőmérséklet az energiafelvétel növeléssel növekedni fog, de érdemes egyáltalán használni ? vannak jelentősebb fps növekedések vele?

köszönöm.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Igen a léghűtéses 5 ghz-t azt láttam én is videón. Még vissza térve erre az AI tuningra ami a bios-ban van alap órajelen 0.98 volt-ot ad a procinak amikor az AI tuning meghúzta 4 ghz-re adott neki 1.25 volt-ot azt én simán meghúztam 4.5 ghz -re úgy hogy a voltohoz nem nyúltam tehát a program nagyon túlhúzza a feszültséget.
0
0
0
0
toopa avatar
Na az azért mindjárt más. 😆
A prociddal egyébként majdnem 5 GHz a hwboton az első hely léghűtéssel, vízzel meg 5,5 GHz. Szóval csak egy jó példányt kell kifogni, és mehet a móka.
0
0
0
0
toopa avatar
2-3 tized V azért nem kevés, sőt, inkább soknak mondanám. 😀
Ezeknél a prociknál nagyon nem mindegy hogy mondjuk 1,4V vagy 1,2V a mag feszültség értéke.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
toopa:Ebben teljesen egyet értek veled, mert amikor nekem felhúzta 20% ot az AI tuning akkor simán tudtam vissza venni 2-3 tized voltot abból amit a program beállított és úgy is stabil volt. De a program egy bizonyos irány adónak teljesen megfelel szerintem!
0
0
0
0
toopa avatar
kovi: Ha érdekel a tuning, érdemes utánaolvasni szerintem kicsit pár fórumon, hogy ennél a procinál mit hogyan érdemes variálni. Az ilyen programokkal az a gond hogy sokszor túl magas értéket adnak meg egyes beállításoknál. Tuti hogy sokkal időigényesebb, de ha magad kísérletezed ki a helyes beállításokat, akkor mondjuk előfordulhat hogy alacsonyabb feszültség és kisebb hőtermelés mellett éred el ugyan azt az órajelet mint ezekkel a tuning programokkal.
Zoli73: Van egy olyan érzésem hogy ha odaadnád egy tuninggal komoly szinten foglalkozó embernek a géped, jobb eredményt ki tudna hozni a konfigodból mint az asus programja. De némi kísérletezéssel szerintem te is jobb eredményt tudnál elérni.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Akkor ott szerintem a memória nem bírta mert valószínű hogy a bus speed-et húzta azzal meg emelkedik a ram frekvenciája is!
0
0
0
0
toopa avatar
Piero: Erre most az volt a reakcióm ami a profilképemen is van. 😆
Ezek szerint ez az állítás már nem állja meg a helyét:
"Mindez annyit tesz, hogy mostantól szabadon variálhatjuk a BCLK-t is, ugyanakkor az előzetes hírek szerint mindez továbbra is csak a "K" jelzésű processzorok esetében lesz megengedett, ergo szó sincs arról, hogy az Intel kinyitná a néhány éve alaposan bezárt kiskaput."
0
0
0
0
kovi avatar
szorry, javitottam 😃

Zoli73: anyit csinált h még állítgatott 1-2 dolgot magának, de megmaradt a 4.2 ghz-nél ami nekem a turbo boost órajele
0
0
0
0
Puffin avatar
toopa: i3 6300... 😆
https://ipon.hu/_userfiles/Image/joker/hirek/2015/1214/asus-tuning.jpg
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Akkor már az 5.1 sok volt neki ezek szerint.

toopa: Nekem is asus lapom van és nekem is fenn van az a progi autómatikusan húzza a procit és a voltot addig míg kékhalál nem lesz és újraindulás után kiírja az utolsó stabil értékeket ha arra beállítod akkor az a max a procinak azzal a hűtéssel.
0
0
0
0
toopa avatar
Ne ez volta fura, hogy nem k-s proci van kiírva. Azt meg megnézném hogyan bűvészkedi fel valaki eddig.
0
0
0
0
kovi avatar
k verzió van nekem és alap az 4 ghz
0
0
0
0
Zoli73 avatar
toopa: Nekem az 5820 simán megy 4.5-ön minden erőfeszítés nélkül és szerintem azt is fel lehet húzni 4.8-ra vagy akár 5-re is pedig annak az alap órajele 3.3.

kovi:és újra indítás után nem írta ki a max szorzót és a hozzá tartozó voltot?
0
0
0
0
gibdj avatar
Gondolom K-s van neki.
0
0
0
0
kovi avatar
asus-nak az AL-SUITE 3-al automán húztam és 100 mhz-ént emelte a frekvenciát.
0
0
0
0
toopa avatar
De egy 6700-at hogyan lehet eddig felhúzni, árulja el nekem valaki.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Fokozatosan húztad, vagy egyből felraktad 5.1-re?
0
0
0
0
kovi avatar
túlmelegedést az kétlem, mert 70fok fölé egyszerűen nem bírt menni, mert azonnal visszahűtötte a venti olyan 65 körülire. De akkor majd megpróbálom biosból is ott hátha nagyobb sikerrel járok 😀
0
0
0
0
toopa avatar
Ne viccelj, még hogy kevés a táp? Ezt meg honnan veszed? Arra a tápra elvileg még egy 980 Ti-t köthetnél sli-be, tuning nélkül el kéne hogy bírja.
(Tuningolni inkább biosból, és nem windows alól érdemes szvsz.)
Az mondjuk kicsit fura számomra hogy egy 6700-as cpu-val érted el azt az 5,1 GHz-et. Mégis hogyan?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció