Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
mihione avatar
Helyes!😀
Nem karos,ugyanugy mintha kevest feszt adnal az sem karos.En is lezartam 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Nyugi, azért olvasgatok ! 😀

Attól, hogy nem stabil pontosan lehet káros is, nálam ez magától értetődő.
Lényegében ezzel le is zárnám a "vitánkat" vagy inkább az eszme cserét ! 😀
0
0
0
0
mihione avatar
Akkor mashogy fogalmazd meg mert az nem azt jelenti hogy karos csupan nem stabil!A ketto teljesen mas,de ezt egyebkent irtam is hogy max stabilitasi problemakat okozhat...
Az egyaltalan nem hulyeseg csupan felhoztam peldakent hogy itt is hasonlo a helyzet, minnel tobbet porgeted annal jobban elhasznalodik.

Nem kostolgatlak csak erdemesebb a sajat tapasztalatot kiboviteni soksok olvasassal es jobban kepben van az ember olyan dolgokkal amiket pl nem tapasztal de attol meg leteznek.
0
0
0
0
Funes avatar
Onnan barátom, hogy nálam kifagyogatott úgy a rendszer ! 😉
Egy szóval nem mondtam, hogy sose megy tönkre egy proci... 😃

Spoiler!
Lehet kostolgatni, de azt hiszem értelmetlen.
Aki tud olyan hülyeséget mondani, belsőégésű motort hasonlít össze egy processzorral.... 😊
0
0
0
0
mihione avatar
Akkor honnan tapasztaltad hogy karos a procinak ha le fel ugral a fesz/orajel?Kozben pedig azt mondod h "sose" megy tonkre kb egy proci 😃 kicsit ellentmondas van...
0
0
0
0
Funes avatar
Az túlzás, hogy nem vagyok jártas, én a véleményem általában a saját példámból szoktam mondani, hogy én mit tapasztalok.. 😀
0
0
0
0
mihione avatar
Igen de nem errol volt szo hanem onnan indult ki h minnel kevesebb feszt kap annal jobb neki 😃
Extrem tuningnal biztos h jocskan csokken az elettartam de ott nem is igazan szamit ez,mindennapi hasznalatra biztos hamarabb csereled le mint hogy tonkremenjen meg ocvel is ezt senki se mondta h nem igy van de akkor is valos dolog,plen procim is lmeg, 5ghz-et de azt mar nem rakom be szivesen 7/24-re max ha komolyabb vizhutesem lenne.Es mindig van ertelme a tuningnak olyan nincs hogy nincs 😃

Es inkabb olvass utana a dolgoknak mielott velemenyt nyilvanitasz olyan temaban amiben nem vagy jartas.😀
0
0
0
0
Funes avatar
A francba, ha ezt előbb tudom, akkor nem gázzal fűtenék... 😕 😆

Hát persze, mire megadná magát egy proci vagy annyira "legyengűlne" addigra már 2x is váltottál. 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Bud-Fckn-Spencer: Már miért ne lenne értelme az 5ghz-nek? Jobban fűtene, mint akármelyik AMD 😆 😂

Valóban hamarabb döglik meg egy processzor, ha húzva van, de mire meghalna, már rég lecseréled. Addig, amíg nálad van, miért ne csikarj ki belőle egy kis ingyen plusz teljesítményt?
0
0
0
0
Funes avatar
Köszi, nálam a core 2 quad-os procinál nincs ilyen jelenség, ami lassan 8 éves. 😀
Ugyanazt hozza, mint eddig. Bár én nem 5ghz-n futtatom, aminek mellesleg semmi értelme... 😊
0
0
0
0
Flash avatar
Bud: Csak neked: [LINK]
0
0
0
0
Funes avatar
Oké rendben, majd utána olvasok, ha lesz értelme. 😊
0
0
0
0
Flash avatar
Nem találgatás. Lehet, hogy értelmetlen, de akkor is így van. Olvass utána.
Saját példa: Amikor vettem a 2600K-t, ki lehetett hajtani belőle az 5Ghz-et, most így 4-5 év elteltével már a 4,8-at is alig akarja vinni elég magas fesszel.
Abban igazad van, hogy ritka hogy meghal egy proci, de nem is erről volt szó.
Am van az oldalon olyan emberke, akinél meghalt egy 3770K. Hogy mitől, az nem derült ki.
Persze külföldi fórumokon lehet találni még ilyen eseteket, ahol elhaláloztak a procik OC miatt.
A szilícium sem fog mindenhez jópofát vágni. Hosszabb távon meg pláne.
0
0
0
0
Funes avatar
Gyerekek ez csak találgatás, hogy csökken az élettartama meg tuningolhatósága... Ez konfig és processzor függő ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy mennyivel bírja kevesebb ideig a processzor, pláne, hogy ritka az, hogy valakinél egy processzor fogja beadni a kulcsot...
Előbb adja meg magát egy táp vagy bármi, mint egy Proci !
Szóval előbb fogsz te bármilyen alkatrészt cserélni a gépbe, mint procit, erre mérget vehettek a legidőtállóbb alkatrész.

Spoiler!
Értelmetlen, egy processzor esetében élettartamról beszélni.
0
0
0
0
winrar avatar
Vagyis 30 év helyett megy 15 évet a processzor 😆
0
0
0
0
Flash avatar
Bud: Jól mondja mihione. Magas fesztől degradálódik a proci. (csökken az élettartama, tuningolhatósága)
0
0
0
0
Funes avatar
Degradálódik... Miket beszélsz te ! 😃
A processzor az nem egy kopó alkatrész.
0
0
0
0
mihione avatar
Veletlen toroltem szerkesztes helyett,de annyi hasonlosag van h tulterheles eseten mind a ketto jobban degradalodik mint alapjaraton.
0
0
0
0
Funes avatar
Nem Oc-zott procira lett kitalálva az energiatakarékosság, hanem gyári értékekre. 😀
Egy motort ne hasonlítsunk már egy processzorhoz, mi köze a kettőnek egymáshoz ?!
0
0
0
0
mihione avatar
Miert lenne karos?a tulfesz ami egyedul karos lehet.alapjaraton is ugralnak a procik az mind1 hogy milyen erteken.de mivel tulfeszelve uzemelnek egyertelmu h jobb nekik ha neha nem kell annyi fesszel dolgozni (meg a lapnak,tapnak is)
Olyan mint egy motort 6ezren porgetnel folyamatosan vagy csak neha huzatnad ki,ott is egyertelmu melyik a kimeletesebb.
0
0
0
0
Funes avatar
Ilyet is ritkán hallok, hogy valaki Oc-zott procit energiatakarékos módban használ. 😀
Nem féltétlenül egészséges ám, ha egy húzott Processzor ugrál alacsony és egy gyárinál magasabb órajel között, mindezt úgy, hogy a feszültség is ingadozik. 😀
0
0
0
0
mihione avatar
Nalam az speedstepkent van a biosban hogy lekapcsol 1,6ghz-re valamelyik c-s cucc meg a terheletlen magokat "lekapcsolja"
Szerintem hagyhatod mindet bekapcsolva kiveve a c1e az befolyasolhatja a tuning stabilitasat.euprol meg nem hallottam igazabol ha stabil hagyd ugy nem baj az ha a proci visszavesz amikor amugy sincs kihasznalva.ha kell akkor meg ugyis felskalazza magat,jobbe ez igy a hardvernek es a villanyszamlanak is!😀
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

proci oc-nál, milyen energiatakarékos funkciókat használtok, ha egyáltalán használtok?
nekem be van kapcsolva az eup 2013, eist, c1e, és az intel c state is.

van amit érdemes lenne inkább kikapcsolni oc-hez ?
megjegyzés: az a funkció nekem kell, mikor üresjáratban lecsökken az órajel 1600 MHz-ra.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
erről beszélünk ?
"...the most Z77 boards will probably not have exotic power circuitry.This board seems to have a 4 phase power regulation for the processor..."
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]

a 3. kép alatt írja
0
0
0
0
spleenszuru avatar
rendben mihione ki fogom próbálni !

Piero: ez az információ honnan van ? 😀
[url]http://***/ujabb-tesztrendszer-valtas-msi-z77a-g43-es-intel-core-i5-2550k-teszt/2013/09/17[/url]
itt ebben a lapban húztak egy 2550K-t 5 GHz-ra.
vagy specifikusan gondolsz az én lapomra? tápellátás hiány esetleg nem lehet?
0
0
0
0
mihione avatar
Ha nem adsz neki feszt bármilyen lapba rakhatod akkor se fog többet menni....szerencse is kell a tuninghoz én pl nagyon jót fogtam ki hogy ilyen alacsony fesszel elmegy ennyit.hidd el ha megadod neki az 1,35-öt menni fog az.Hűtés bírni fogja sztem.
0
0
0
0
Puffin avatar
spleenszuru: kevés a 4 fázisú tápellátás a lapodon a nagyobb tuninghoz!
0
0
0
0
spleenszuru avatar
az igen, szép ! 😀
ez az, hogy az enyém is 2500k, még is ez van ... :/
pedig az alaplapom támogatja az oc-t, nem egy teljesen oc-ra kiélezett lap, de lehet vele tuningolni azért.
ezért fura... meg az a TMPIN hőfokom nem tetszik... utána olvasgattam, elvileg az északi híd...
0
0
0
0
mihione avatar
Keves a fesz.1,35el probalkozz azzal mar sztem jo lesz talan.En 1,4 volton felhuztam 5 ghz-re es stabil.Nagyon tuningos procit fogtam ki 😃 elottem meg meg senki se hajtotta.
0
0
0
0
csupaki avatar
spleenszuru hasonló nekem is a problémám, E7500 -t tuningoltam 3,67 -re ott még stabil de már a felett pár Hz -l kék halálok sorozata sőt még bootolni se tud a windows.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
sziasztok !

tuningolgatom a procimat, és addig jutottam, hogy 4,4 ghz-n, 1,224-1,232 volttal stabilan tudok maradni, nem hal be prime95 tesztben sem, és a max hőfoka 60 fok.
na most, ha felrakom 4500-ra, és hagyom ezt a feszt, akkor prime teszt közben szépen megfagyott az egész gépem, resetelni kellett.
adtam neki kis feszt, így 1,240-1,248 voltot kap. prime közben szintén fagyás lett a vége, ismét reset. 60 fok volt itt is amúgy a csúcs.
mi lehet a gond ? kevés voltot kap a proci ??
megjegyzés: hwmonitor pro-val mérek, és az alaplapi hőmérsékleteknél van kettő TMPIN érték.
ebből egyik 28 kb folyamatosan, a másik viszont felment 70-re is. leeht nem is a proci miatt fagy, hanem ezért ?
mik lehetnek azok az értékek ?
köszönöm.
0
0
0
0
Fecni avatar
nemtudom hogy ez jelent e valamit de ez van leírva az oldalán megcsillagozva
*DDR3 and DDR2 are supported separately.

**Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS. For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation.

***In order to maximize the system memory, please install 4GB memory module with 16 cells or 2GB memory modules with at least 8 cells.
0
0
0
0
Bronson avatar
Hogy érted? 2 slot van rajta, veszel 2x4gb-os modult és beleteszed... attól többet nem is tudsz beletenni...
0
0
0
0
Fecni avatar
ennél az alaplapnál hogy lehet 8gb ramot berakni?[LINK]
tudom oda van leírva, csak az angol tudásom egy kicsit hiányos még hozzá😃
0
0
0
0
Funes avatar
Demmer
Teljesen jó az a hőmérséklet, még akár 10 fokot is melegedhet plusszba.
Attól meg nem kell félned, hogy túlmelegszik, mert rögtön visszavessz a teljesítményből, ha úgy van. 😀
0
0
0
0
no avatar
Ahw aki még emlékszik vettem egy új lapot/ tápot/ és most minden ***án megy köszöntem mindenkinek 😃D
0
0
0
0
winrar avatar
Demmer: 80 fok fölé ne menjen, annyi a lényeg. Szóval ha a GPU bírja, még akár húzhatsz rajta többet is.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Demmer: Szerintem 80 fokig simán az üzemi hőmérséklet 85 fölé ne menjen huzamosabb ideig.
0
0
0
0
Demmer avatar
Van egy Asus gtx 970 black kártyám.Feltuningoltam gput 1500mhz-ra alapfeszen stabil.Játékok alatt felmegy a hőfok 74-75-re ez káros neki hosszú távon ekkora gpu illetve hőfok?
0
0
0
0
mathejocy avatar
E5430 eddig nálunk 270x és 5970 mellett is jól szerepelt.Persze szintetikus teszteket futtattunk.Viszont a VGA pontok tekintetében nem nagyon volt elmaradás egy 4790K-hoz képest.Ebből következtethető,hogy ezeket kihajccccssa. 😃 Órajel tekintetében alap feszen 3600 az reális,vagy 25mV fesz szükséges hozzá mindössze.Fölötte aztán bekéri az eddig nem kért feszt rendesen. 5 példányt teszteltünk.(PH Vantage topikban Aventyr(Team Hungary Alpija) dobott is fel eredményeket.)

Mihione : 150mV-ot kapott a gpu plusszba.Szoftveresen adhattam volna neki még ,de tekintettel arra,hogy nem az én tulajdonomat képezte,nem szórakoztam vele.Ez egy gyors beállítás volt finomítás nélkül.
0
0
0
0
mihione avatar
Sztem nem rossz az a 270x eredmeny,ennel tobbet nem nagyon tudnak.hany volt neked a max fesz?
0
0
0
0
csuz-li avatar
tucangabor: xeon processzorral nem készülnek VGA tesztek, mert azt szerverbe szánták, így azt tényleg csak az tudja megmondani, aki használja játékra, de olyan nem sok lehet. Amúgy nézd meg a terhelést most. Úgy általában azzal tudsz számolni, hogy ha a VGA 100%-on fut, akkor megnézed mellette a CPU terhelést. Nagyjából 15-20%-nyi különbségenként lehet a VGA-ból egy kategóriát feljebb vinni. Ha pl 50%-on megy a CPU, akkor még 3 kategóriával erősebb VGA-t is le tud várhatóan kezelni. De ez nem egzakt számítási modell, hanem én tapasztaltam így a VGA- cseréknél, mivel egy-egy processzort 5-8 évig is használni szoktam (Ez alól csak az i5-760 volt a kivétel, az hamarabb repült, mint a VGA.), így elég sok VGA megfordult a processzorom mellett, másrészt ismerősök is mindig visszajárnak egy-egy fejlesztés miatt, így az ő gépeiken is láttam már VGA csere utáni változást párat. Szóval ezt azért ne vedd készpénznek.
0
0
0
0
mathejocy avatar
nekem a sapphire oc-s kártyákkal mostanában nem volt szerencsém.A 270x nem úgy ment ahogy vártam.https://hwbot.org/image/1540151.jpg itt volt a vége max fesszel.
0
0
0
0
zsivko avatar
Tomb Raider alatt és kicsit huzva a gép.
https://www.kephost.com/images/2016/01/20/IMAG0226.jpg
0
0
0
0
mihione avatar
Megy az feljebb is nekem 7870-em van ami ugyanaz kb mint a 270.1.3 volton megy 1260-at (nekem is oc verzió van így alapban 1100-on volt) de 1.25 voltal 1200 core és 1500 memory frekik megvannak ami teljesen jó középút.Azért a hőfokokra figyelj 80-at ne érje el.Szerencsére nekem Gigabyte Windforce 3-as van így 1.3 voltal 1260-on is max 65 fokra melegedett fel több óra játék alatt.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Szia!Teljesen kártya függő a tuning.Neked kell megkeresni a határait.1050/1500 körülmennie kellene.
0
0
0
0
csako84 avatar
Hello, Sapphiere radeon 270 Oc dual white Boost alap orajelei 945/1400 , kérdésem az lenne hogy meddig lenne ajánlatos az órajeleket felhuzni! van e ebben valakinek tapasztalata? Köszi
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció