Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Az sok azért a prociért!
0
0
0
0
csupaki avatar
Érdemes-e meg vennem egy Q6600 @2,4Ghz (9800Ft használt)? Nagy a fogyasztása és 2007 -es, régi, egyébként most a gépben E7500 van és stabilan 3,67GHz -re húztam.
Vagy vegyek inkább egy Cooler Master TX3 EVO -t?
0
0
0
0
twoKgames avatar
laptopban lévő videokártyát nem illik tuningolni
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Egy kérdés: a laptopomban lévő GT425M videokártyám magórajelét 560-ról 650MHz, a memóriájét 800-ról 900Mhz körülire emeltem. Ekkor a Rocket League indításnál lefagyott, majd elindult, de lényegesen kevesebb FPS-sel, mint az alap órajeleken. Viszont olvastam, hogy ezt a videokártyát 700/900 MHz fölé emelték stabilan. Ez minek tudható be? Kisebb tuningnál még stabilan fut.
0
0
0
0
Puffin avatar
ImSzaki: Bocs ne haragudj! Elnéztem a lapot. Így hogy linkelted már oké.
0
0
0
0
csupaki avatar
Asus P5B szériát ajánlok, nekem bevált a sima P5B (több mint 7 évig és most is azt használom)! 😃
https://www.asus.com/Motherboards/P5B/
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5B.html
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Piero: Oké, oké látom nem nagyon értesz hozzá, vagy utána se olvastál az alaplapnak. Az egy dolog, hogy van rajta pci-e de az nem 16x-es hiába ugyan olyan hosszúságú! Ezen a lapon ez a pci-e csatlakozó csak add2-es adaptert támogat, aminek az a lényege, hogy az alaplapi dsub csatlakozó mellé, lehet rakni egy add2-es adaptert amin van 1 dvi kimenet és erre dugod rá a monitor. És ez az adapter csak továbbítja a monitornak azt a jelet amit az integrált vga számol.
Olvass egy kicsit utána és utána magyarázzál.......
Vagy ha lusta vagy olvasni, akkor itt egy kép az alaplapról és nézd meg, hogy hiába pcie 16x nagyságú csak nem támogatja a videókártyákat csak ADD2 SUPPORT ONLY itt van 2 db kép :
[LINK]
[LINK]

Yuukikargoyu: A kártyádnak semmi baja az alaplapod nem támogatja a videókártyákat. Csak ez a .... gyerek okoskodik.
0
0
0
0
no avatar
akkor most? a kártya 100% jó..
0
0
0
0
Puffin avatar
Inkább te nézz körül. Az alaplapon van PCI-E x16-os port -> ebből következik hogy simán belerakod azt a kártyát és mennie kellene. Unokatesónak majdnem ugyanolyan lapja van és egy 260X-el nyomja, a C2D proci mellett.
Haveromnál meg ugyanilyen probléma volt:
Ezer éves gép. Benne egy HD 4670-es VGA, valami gyengébb táppal. A VGA melegedett, de képet nem adott, alaplapiról ment! Kártyacsere (HD 5750-re), és láss csodát már volt is kép.

Nem szoktam hülyeségeket írni! Láttam már pár dolgot!
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Piero: LoL. Szerintem inkább maradj csendbe. Nézz utána, hogy mit tud az az alaplap és utána magyarázz. Meg miért lenne szar a kártya? Azért mert nem 50-100-200 ezer forintos vga? Attól még működnie kéne.
0
0
0
0
Puffin avatar
ImSzaki: te.miről beszélsz? Van egy Pci-e foglalat azon a lapon. Azt a 30w-ot meg képes leadni a táp ami kellene a kártyának. Én még mindig azt mondom a kártya nem jó.
0
0
0
0
no avatar
de akkor ezeket meg el kellene adni 😆 nagyon kicsi helyem van /szó szerint/
0
0
0
0
ImSzaki avatar
annyiból már veszel egy komplett gépet ami sokkal jobb. most vettem anyáméknak karácsonyra 35 ezerért ezt a gépet csak g645ös procival: [url]http://www.pc-max.hu/webaruhaz/fts-esprimo-p500-mt.html?category_id=1505&limit=18&limitstart=18&orderby=product_price&keyword=[/url]
ez jóval jobb mint a tiéd és prociba integrált videókártya is annyit tud kb mint a gt210 hanem többet
0
0
0
0
no avatar
mindegy mennyi,mert úgy is ha már van akkor biztos megveszem,kb a ddr2-es lapok annyira nem drágák de ha nagyon kell maradjunk 50k-nál.
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Mennyi pénzt szánsz rá? Most nézem hogy újonnan csak 20 ezer felett lehet ilyet kapni.
0
0
0
0
no avatar
már csak lap kellene nekem mindegy,hogy új vagy használt de kellene egy olyan lap ami:
támogatja a core 2 duo e4600-at,és ddr2-es ramokat.
0
0
0
0
no avatar
http://www.arukereso.hu/Jump.php?ProductAttributeId=270296877&ProductType=p&dat=Xh1rLNYIz0cD6kPxRhCCk5tm84ydh3mz%2BDsQWSHM7es%3D&pp=93d03f028d5a18d0a5fc8c53cd5965d1&ptp=6&ssize=lg&cx=648&cy=235

Cooler Master Elite Power 600W RS600-ACABM4-WB
0
0
0
0
ImSzaki avatar
milyen tápot vettél? 😀
0
0
0
0
no avatar
a táp az megvan!😀😉 tegnap megvettem már.
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Meg kell egy másik táp is, mert ez nem fog elindítani semmilyen videókártyát.
0
0
0
0
no avatar
akkor kellene egy lap amihez nem kell mást már vegyek mert nekem a proccesszor meg a ram bőven elég.
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Alaplap csere. Ebbe a lapba nem lehet semmilyen videókártyát rakni. sajnálom 😞
0
0
0
0
no avatar
hmm akkor mit csinálhatok?
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Hát ebbe az alaplabba nem is lehet videókártyát rakni. 😆
Az alaplapodon írja is a csatlakozónál hogy add2 support only ami azt jelenti, hogy csak egy ilyen kiegészítő kártyát lehet oda berakni, ami ugyan úgy az integrált vgat használja, csak nem az alaplapba dugod a monitor kábelt a dsub-ba, (kék csatlakozóba) hanem a dvi(fehérbe). Átalakító kártyát lehet csak bele rakni. Ilyet :[url]https://www.google.hu/search?q=add2+card&oq=add2+card&aqs=chrome..69i57j0l5.2313j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8[/url]
0
0
0
0
no avatar
itthon mindenkinek laptopja van,nekem egy hp dc 5700 sff alaplapom van, egy emberrel beszélgettem régebben ő egy erősebb amd kártyát rakott az ugyan ilyen gépébe..
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Nem azt mondtam hogy vegyél helyette amdt csak hogy lehet hogy azért nem megy mert nem támogatja az alaplapod. Milyen alaplapod van?
Nincs esetleg másik gépetek amiben nagyobb táp van kipróbálni avval hogy mit csinál?
0
0
0
0
no avatar
vegyek az nvidia helyett egy amd-t?
0
0
0
0
ImSzaki avatar
Yuukikargoyu: Ez valóban táp probléma lesz. Az a gagyi 240wattos táp nagyon kevés. Ha kicseréled egy nagyobbra akkor elvileg mennie kell. Az alaplapod amúgy milyen? Mert egyszer én is vettem egy ilyen vgat és az 1.0ás pci-e csatlakozóba ugyan ezt csinálta nekem is. Számítógépes boltba is mondták hogy egy két nvidia kártyánál számít hogy meg van e a pci-e csatlakozó sebessége. Úgy hogy vettem helyette egy radeon r5 230at és avval megy szépen. Ha az alaplapod nem támogatja a 2.0át legalább akkor lehet hogy nem fog menni akkor sem avval a kártyával ha nagyobb tápot veszel. De nem biztos.
0
0
0
0
Puffin avatar
annak a kártyának vagy 20W kell... 😆 Nem a táp szar hanem a kártya szerintem.
0
0
0
0
no avatar
Segítsetek, kérlek sürgősen!
Vettem minap egy Gainward Nvidia GeForce 210-et /ddr3 /512MB/Dx 10.1
bele raktam a gépembe ami: core 2 duo 2,4ghz, 4gb ram
de amikor beleraktam sípolt egyet, miközbe képet nem adott csak egyet sípolt, átraktam közbe alaplapi vga-ra ami adott képet de benne hagytam az nvidiat ami melegedett, a gépbe be tudtam lépni de a driver nem ismerte fel,hogy benne van a gépbe a kártya.
Nos a tápom gagyi sff 240W-os táp, gyakorikerdesek.hu-n azt írták ,hogy a táp a hibás, facebookon is kiírtam és ott is ezt mondták, vagyis ha holnap egy nagy tápra lecserélem akkor működni fog?
a kártyának: Minimum 300W táp, Windows xp/vista/7/8/8.1/10 kell ,és pci-e 2.0
mi a véleményetek?
0
0
0
0
szabyy avatar
@Bronson: Majd ha meglesz a vga akkorra gondoltam, most amúgy 3,6 ghz-n nem nagyon meg 52 fok fölé
0
0
0
0
dokee78 avatar
Nem én írtam. 😀
Értem.
0
0
0
0
mathejocy avatar
dokee78 : Olvastam a cikket,már akkor amikor megírtad.A p5b ugye 965-ös chipset.Semmi extra biost nem tettem rá,mégis megy benne az összes xeon.Abit AB9 Quad gt-ben szintén.Vannak persze kivételes lapok ezzel szemben is.Például P5E ami x38-as chipset,ennek ellenére a 65nm-es 5-ös xeon széria simán ment benne az utolsó biosszal.Jelenleg P5KC-ben hajtom a ddr3 miatt a xeonokat.Bios mókolás itt sem volt.Eddig mindent evett 5510-5450 ig.Giga lapról ez nem mondható el.....Csak eddigi tapasztalatot írok le,semmi kötekedés jelleggel.
0
0
0
0
Bronson avatar
én a minap tovább húztam, nekem pici feszemeléssel 3,9-en stabil. nyilván minden proci más, kísérletezz vele... gyárilag 62 van megjelölve, mint max, de ez elég óvatos érték az amd részéről... ha akörül maradsz, nem lesz semmi gond. bár nálad vga limit van ígyis, szóval nem lenne sok értelme...
0
0
0
0
szabyy avatar
Amd Phenom II x4 955 gyari feszen meddig birja, es mennyi a max homerseklet amig nem lesz baja?
0
0
0
0
dokee78 avatar
mathejocy
Nem megy benne.
Modolt BIOS kell hozzá,amibe bele van égetve a micro kód.
Csak tudom mit írok,Xeonom van.
[LINK]

Ha csak nem tudsz valami újdonságot.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Csupaki: Megy benne.Semmi spéci bios nem kellett.Csak Xeonokat tesztelek vele.Indulásnál esetleg Unknow cput írhat és F1-et nyomni kell,de ez biosból kikapcsolható.Ettől függetlenül inkább egy 45nm-es procit ajánlanék hozzá Pl L5420-at. 45nm 12MB L2 2.5GHz 4 mag és csak 50W.
0
0
0
0
dokee78 avatar
csupaki
Nem elég a friss bios.
Modolt bios kell,amiben benne van a Micro kód.
Deepcool Gammax 300 CPU hűtőt vegyél.
0
0
0
0
csupaki avatar
Asus P5B alaplappal működne e egy Intel Xeon 5345 -ös processzor? Olvastam utána hogy esetleg támogatja a BIOS (friss), de azért megkérdezem. Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Másik kérdés: a laptopomban lévő GT425M videokártyám magórajelét 560-ról 650MHz, a memóriájét 800-ról 900Mhz körülire emeltem. Ekkor a Rocket League indításnál lefagyott, majd elindult, de lényegesen kevesebb FPS-sel, mint az alap órajeleken. Viszont olvastam, hogy ezt a videokártyát 700/900 MHz fölé emelték stabilan. Ez minek tudható be? Kisebb tuningnál még stabilan fut.
0
0
0
0
winrar avatar
Egyáltalán nem lehet (kivéve BCLK, de az minden más órajelet is emel, így hamar, kis tuningtól is instabillá válik a rendszer).
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Helló! Az lenne a kérdésem, hogy egy "sima" i5-ös procit egy kicsit még lehet húzni, vagy egyáltalán nem engedi? Például egy i5 4440-est fel lehetne húzni egy 4690 sebességére?
0
0
0
0
mathejocy avatar
4200 MHz-t nálam eddig mindegyik 2500K vitte alap feszen.Gyári hűtő felejtős ettől függetlenül.Egy Freezer 13-al 4600 körüli freki 24/7-re simán jó.A 4200-as freki ajánlott a 960-as karihoz.
A-Villas-Boas :Neked ment egy privi!
0
0
0
0
pukkancs avatar
Hűtőm ahogy írtad egy tx3-van, így azzal akkor nem lesz gond. Igazából csak akkor tuningolnám, ha tudnám hogy lenne értelme. Itt arra gondolok hogy játékoknál mennyivel lenne pl több fps-em.
Mindenesetre köszi az infót + a videót.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
pukkancs

B.U.É.K neked is.

Amennyiben gyári a hűtöd, abban az esetben nem javaslom a tuningot.
Minimum egy TX3-at javaslok arra a procira ( nekem is az volt) és úgy kb 4,4-4,5 Ghz-ig lehet "húzni" a procit.
Itt egy vidi hogy kb hogyan kell, de ez azért nem lényeges mert kb minden procinak és esetenként a lapoknak is más a tuning potenciálja.



Ha nagyon kezdő vagy nem is javaslom a tuningot.
0
0
0
0
pukkancs avatar
Boldog új évet, sziasztok!
Szeretnék a processzorom órajelén emelni (4GHz körül, azt olvastam hogy addig bőven elég), viszont mióta PC-m van semmi ilyesmire nem került sor, így elég kezdő vagyok a témában és tőletek szeretnék segítséget kérni, hogy esetleg egy gyors útmutatót írnátok-e (itt vagy PM-ben) hogy mit hol hogyan és mire állítsak át a BIOS-ban? Persze amennyiben lehetséges. Nem tudom, hogy a hűtőm elég craftos-e hogy elbírja a terhelést, illetve nem tudom mennyire lenne érezhető FPS javulás játékok terén. Segítséget köszönöm előre is!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció