Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bronson avatar
nem baj, csak a hűtő bírja a tempót. az apm más, az inkább egyfajta tuning segítő, a boost órajelet igazítja a feszültséghez, és csökkenti, ha magas a hőfok. tehát az alapból nem veszi le az órajeleket idle-ben, mint mondjuk amilyen a cool and quiet volt...
0
0
0
0
no avatar
Az Apm master mode lenne az?
Ha 4,3ghz-en pörög végig az nagy baj?
0
0
0
0
Bronson avatar
ha kikapcsoltad az energiagazdálkodási funkciót, akkor természetes.
0
0
0
0
no avatar
Hali a procimat felhúztam 4,3 ghz-re, és az normális ha az alá nem megy soha?
Most először csinálok ilyet. 😆
0
0
0
0
mathejocy avatar
csebi1:Én esélytelennek látom a dolgot.8470D van benne.A hibrid cf egyébként is halott ügy.Ezt a kérdést nemrég feltette nekem valaki,de emlékeim szerint már a hibrid cf-et sem ajánlotta fel a lap HD64xx VGA-k nál sem.
0
0
0
0
no avatar
üdv adott
ez a lap Alaplap neve ASRock FM2A88M-HD+
és ez a proci CPU típusa DualCore AMD A6-6400K, 4100 MHz

a kérdésem pedig az lenne hogy milyen vgával tudnám crossfire-ba használni ??
nagyon fontos lenne köszönöm és ha lehet akkor priváltba kérném a válaszokat
0
0
0
0
mathejocy avatar
zsoca1199:
A procit lehet húzni H-s lapban,a memóriát viszont nem.
reszler112233 : 4700-on i5 szintet kapirgálja a 3258.Erről van a neten ezer összehasonlítás.Ráadásul valós is.I7 4790K ellen mértem össze.Korrektek az összehasonlítások.Ahol nem kell a HT,ott még az i7-et is megfogta.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ha mindkettő alapon van akkor szerintem nem nagy a kettő közt a különbség, de ha a K-s 4790-n meg van húzva akkor lehet közte nagyobb teljesítmény különbség.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Igazából i7-re gyűjtök. Egy i7 4790 és 4790K között nincs sok teljesítménykülönbség ugye?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
zsoca1199: Szerény véleményem szerint egy Pentiumot húzni nem igazán éri meg.Nem lesz sokkal jobb akkor sem ha meg van húzva. Inkább 1150-es tokozású i3, vagy ha befér a keretbe i5 és nincs gond. i5 4460 erős VGA-t is elbír
0
0
0
0
DDarkness avatar
Igen K-s procikat abban lehet, de ez egy intel pentium unlockolt proci amit minden alaplapban lehet húzni amibe belemegy, csak minnél jobb az alaplap annál jobban lehet húzni (kb 6 vidit néztem amiben H-s alaplapban, többször H81 alaplapban húztak G3258-as procit, H81-el 4GHz-en elég stabil is volt a proci).
0
0
0
0
Puffin avatar
Semeddig! Processzort csak "z"-s lapban lehet húzni!
0
0
0
0
DDarkness avatar
Nekem egy MSI H97 GAMING 3 alaplapom van és bele szeretnék rakni egy Intel Pentium G3258-at. Ezt a procit meddig tudnám kb húzni ebbe az alaplapba?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
zsoca1199: Az 1150-es foglalatú procik közül a K-sok húzhatók csakúgy mint a többi Intel platformnál.Az hogy meddig húzhatod nem feltétlenül a processzor határozza meg hanem inkább az alaplap alatta.Na persze itt is Z-s lap kell az aránylag probléma mentes húzáshoz.
0
0
0
0
DDarkness avatar
LGA1150-es foglalatba melyik processzorok azok amik a legjobban húzhatók? Légyszi írjatok legalább 3-at. Köszi 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Hát a RAM-mal volt egy kis mizéria, de végül csak sikerült működésre bírni.
Nem lenne gond, ha tudnék nagyobb kompromisszumokat kötni. De miután belekóstoltam a 60FPS-be, nehéz lemondani róla... 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
bőven korrekt! persze ha nincs vele semmi gebasz 😆 ja, a 7850 nem rossz kari, de amilyen tempóban nőttek a gépigények az utóbbi években, sajnos nem tudja már igazán tartani a tempót...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Azért, mert ez egészen jó áron volt, és ha eladom az i7 2600-as félkonfigot + a HD 7850-t, vehetek egy erősebb kártyát. 😃 Nem rossz a 7850, de én kevésnek érzem a 280X után...

Együtt a lap + procit 45 ezerért árulom, szerintem elég korrekt ár.
0
0
0
0
Bronson avatar
az addig oké, de miért cserélted le a 2600-at erre az i7-re? azért az jobb mégis... egyébként a 30 ropi nem pénz érte, mivel pofátlanabb helyeken csak a lapokért kérnek annyit, a procik vicc összegért mennek...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Az volt a terv, hogy a HD 7850 marad december-januárig, amíg nem lesz új kártya. Viszont itt volt ez a félkonfig 30 ezerért, így gondoltam megveszem, nekem elég lesz, arra a pár hónapra pedig veszek egy jobb kártyát.
0
0
0
0
Bronson avatar
hát, ezek sosem voltak hűvös proccok... 😊 de a 2600-at miért cserélted erre?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
4GHz 1.250V... Fűt rendesen, 21 perces LinX alatt max 76 fok.

https://i.imgur.com/SFte99f.jpg
0
0
0
0
Omis avatar
Hetekig hasznaltam ugy😀toronyhutesem van.
Bar az igazi az a8 6600k volt mar csak azert is mert joval kevesebb feszultseggel is siman mentek de azek az athlonoknak kell a +volt.
0
0
0
0
psypunk avatar
mathejocy: Gratulálok! Szép eredmény(ek).
0
0
0
0
mathejocy avatar
Ahogy nézem,átlag 4700 at mennek,de össze vissza fesszel.Eléggé szétszórtak a darabok.
-Nemrég ért véget egy verseny ,FX processzorokkal kellett különböző szintetikus teszteket futtatni.Folyékony nitrogénnel álltam rajthoz ,fogjuk rá hogy sikerrel.0.6 ponttal maradtam le a 2. helyről.Augusztusban Round 3 talán jobban sikerül. A pontokra kattintva elérhető az adott számban elért eredmény.
[url]http://oc-esports.io/#!/round/roadtopro_challenger_season2_division4_round2[/url]
0
0
0
0
Omis avatar
de az nem a processzor hőfok
😃
0
0
0
0
Puffin avatar
A 84 fok már nem olyan egészséges... 😆
0
0
0
0
Omis avatar
CPU voltage offset ez mire jó?
kíváncsiságból felcsaptam 4.5ghz-re 1.41250v
Tesztelem és stabil Core 1,2,3,4 32℃ CPU 47℃ cpu package:84℃
10 perce megy és fixek a hőmérsékletek!
megnézem játék alatt mit nyomat😃
0
0
0
0
Omis avatar
Nem csak hogy hangos a venti ami max 5600rpm forog kb,de meg hatastalan is az a hutoborda kb 3cm vastag csodakat ne varjunk tole.
0
0
0
0
FekaRap avatar
gyári hűtése eleg hangos 😃
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Nem találtam jobb topikot, így ide írom: AMD Athlon X4 860K mennyire alkalmas játékra, illetve mennyire tuningképes? Értem, hogy szorzózármentes, de mégis meddig lehet tuningolni stabilan? Gyári hűtése milyen?
0
0
0
0
Omis avatar
Én arra leszek kíváncsi meddig tudom majd emelni az órajelet az x4 880k-nak(próbából)
mert eddig nálam ami volt az a8 6600k még a 4.7ghz is simán ment.
0
0
0
0
Flori99 avatar
Sziasztok srácok!
Szerintetek melyiket válasszam?
Samsung 650 EVO Basic 2.5" 120GB SATA3 MZ-650120Z
vagy:
Kingston SSDNow V300 2.5" 120GB SATA3 SV300S37A/120G
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
a hd6750-es kártyámat meddig lehetne húzni? idle-ben 40, terhelés alatt 60-65 fokig megy fel
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali
Valaki megtudná nekem mondani mi a különbség a standard memória és a hűtőbordás overclocking memória között? Tudom hogy overclockra való de megéri-e?
Standard:
[LINK]
Overclocking:
[LINK]
A kettő között filózom, igazából egy q9400 -t szeretnék max 3,2GHz -re emelni.
Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
sszemtelen avatar
😞

3,6-ra meg nem érdemes, mert az alig 6%.. fenye.. akkor marad majd egyszer az upgrade..:/

azért köszi! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
ha a hűtőd bírja, meg jól szellőzik a házad, akkor 3,9-4ghz is elkél, öregecske cpu, de nálam még tűrhetően teljesít 3,9-en a 955 (4,1-ig mentem el vele egy firestrike erejéig, de 24/7-re ahhoz már komolyabb lap és hűtés kellene...)... bár abban a lapban szerintem gondok lennének vele annyin...
0
0
0
0
sszemtelen avatar
Sziasztok!

Egy 965-öt mennyire érné meg 3,8-ra húzni? Lenne látható változás? 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Már ne haragudj, de ha 36 foknál fura jelzések vannak, akkor azzal a lappal biztosan gondok vannak...
De lelked rajta én moddolgatás helyett inkább kicserélném, pláne, ha még így se minden klappol rendesen.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
na tegnap kicsit modoltam a lapon a hütést a vrm re egy 12cm eset a chipset re 2db 4cm ese és a southbridge re egy 9.2cm es ventit tettem és fura midon a lap hümèrséklete 36 rôl 30 fokra ment le és azóta a szenzorok fura jelzése is megszünt már csak a vdda ra irja hogy ingadózik lehet a 12cm es venti kevés levegöt fúj át a bordán és melegszik
0
0
0
0
Funes avatar
Ezek szerint, akkor az az alaplap hibás, ha van rá gari cseréltesd ki.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
a bios a legujabbés a biost reggel ota nem babráltam csak anyi volt hogy 2x restet enyi
a táp fsp hyper m 700 as kb 3 hónapos

a lap a megvétel óta csinálja ezeket a fúrcsa szenzór adatokat
0
0
0
0
Funes avatar
Akkor ott az alaplapi vezérléssel lehet gond Biost mindenképpen föl kellene frissítene vagy resetelni és egy régebbivel próbálkozni.
Esetleg még a tápot tudom elképzelni, hogy nem működik megfelelően.
Először egyel régebbi Bios vagy újabb, de mindenféleképpen másik, utána alaplapi driver frissítés.

JA, hát belepiszkáltál a Biosba úgy már érthető a dolog... 😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
a vga-át nem húztam soha

az alaplap nak van a progija abban van naplózás és mindig van valamivel baja hol a 3.3v al van baja ho la cpu nak ir -109 fokot van hogy 0 át ir a cpu nap a Vcore ra ir 5v ot aztán normális megy hasonlók

az aida ában a feszek azok jók.

na most kb 3 órája játszok a division nel és nem volt gond vele kb fél 3 kor volt egy lefagyása akkor a biost megint default ra tettem és azóta jó
0
0
0
0
Funes avatar
Nem húztad túl véletlenül azt a Vga-at ? És azért csinálja...
Egyébként az még semmit nem jelent, hogy hiba mentesen fut egy játék.. nem ártana egy rendszer stabilitás tesztet csinálni Pl: Aidával, plusz ráküldeni 1 órás 3D mark tesztet.

Esetleg még teljes egészében szedd le a Vga drivert és rakj föl eggyel régebbit aztán frissítsd fel újra, meg Aidán figyelgesd a feszültség ingadozást + hőmérsékletet, kernel power akkor is szokott lenni, ha túl melegszik valami vagy nem kap elég áramot a cucc..
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
a memoria jó mert a rise of tomb raider megy tökkéletesen
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: akkor futtass egy memória tesztet! Talán sikerült a húzással elintézni...
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
már megvolt az is reggel azota nem nyultam bele

u.i: utána néztem a windows logban és amikor igy megfagy a kép lekacsolja a vga át akkor kerner - power 41 63 mas hiba van

ezt mi a fene ?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció