Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NSD4rKn3SS avatar
Utána olvasgattam egy kicsit, ha minden igaz nem az alapórajelét kell feljebb húzni hanem a boost órajelét, úgy mennie kell.
(Lehet ezt próbáltad, ha igen akkor bocsi.)
Ha nincs rá lehetőséged a BIOS-ban akkor próbáld meg frissíteni újabb verziójúra ha nem a legújabbal fut a lapod.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
zsivko
Terhelés alatt is az alapórajelen marad?
0
0
0
0
zsivko avatar
Az lenne a kérdésem, hogy a BIOS-ban meg tudom adni a igpu órajelét a Windows-ban i kijelzi a módosítást, de gyakorlatilag az alapórajelen megy.?
Erről a gépről van szó.
https://gepigeny.hu/user/zsivko/eszkozok/220202
0
0
0
0
Krissz avatar
Szoftveresen lehet OC zni CPU t ha a BIOS ezt nem támogatja?
HP Compaq dc 7800 CMT brand gépről lenne szó, és a BIOS kicsit karcsú lehetőségek terén, így oc ra sincs lehetőség, ha jól tudom Q35 chipset van a lapon (s775) ezt szoftveresen lehet valahogy oldani, Windows alatt?
Köszi
0
0
0
0
no avatar
Piero: Aham 😀 Win7+ a GTA V lesz csak rajta meg egy két program.. hely az lesz bőven 😉

Köszönöm!

Vélemény erről: hu_windows_10_enterprise_2016_ltsb_n_x64_dvd_9057423.iso

Win 7 enterprise van most rajta..
0
0
0
0
Puffin avatar
csiribi: nem kell annyira kímélni! Valamennyi szabad hely legyen rajt, más nem kell!
0
0
0
0
no avatar
Helló!

Érkezett egy 850 Evo 250 GB SSD a gépembe.

Kérdés: Win7 alatt telepítés után miket kell beállítani rajta? Olvastam valami 10% ról, hogy annyit hagyjunk partició mentesen?

Chrome, Firefox böngészőket be lehet állítani, hogy ne az SSD re írjanak vagy nem baj, ha oda? Persze a letöltés, az HDD re megy.
0
0
0
0
zsivko avatar
azért mindenkinek köszönöm a tippeket és tanácsokat.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
zsivko:
Tedd fel a legújabb MSI Afterburnert. Van már 4.3.0-ás. Ha azzal sem megy nincs ötletem. Lehet hogy túl öreg és nincs benne jeladó sem.
0
0
0
0
TheXperia avatar
Értelek én. Hát nincs tippem.
0
0
0
0
zsivko avatar
A lényeg az lenne hogy legalább monitorozni tudnám a vga-t játék közbe. Erre semmi info.
Clevo D700t
https://www.kephost.com/images/2017/01/30/IMAG0618.jpg
0
0
0
0
TheXperia avatar
MSI After.. vagy amit én használok az a Sapphire Trixxx. Nekem nagyon megvan húzva a lapiba a VGA 😀
GPU-Z? Az se ír ki semmi adatot? Milyen lapid van?
0
0
0
0
zsivko avatar
GPU, de semmi adatot nem kapok a kártyáról. Cseréltem drivereket és semmi. Most a Catalyst 8.6
0
0
0
0
TheXperia avatar
CPU vagy GPU tuningot akarsz ? 😀
0
0
0
0
zsivko avatar
Nekem is olyan érzésem van, de azért hátha valaki tud valamit erről
0
0
0
0
zsivko avatar
Valaki segítene abban, hogy hogyan is tuningoljam ezt a notit?
Mert semmi infot nem ad a videokártyáról a msi afterburn vagy az aida. (se hőmérsékletet, se órajelet semmit)

https://gepigeny.hu/user/zsivko/eszkozok/218325
0
0
0
0
kozig avatar
Köszönöm szépen! Így már sikerült a dolog. De csak teszt jelleggel húztam, maradok az alap órajeleknél. 😃
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
kozig
Igen, persze van hogy ez is kevés, meg persze a tápodtól is függ hogy mennyire bírja a terhelést, azért írtam hogy először 5-10%-al próbálkozz, lehetőleg túlhúzás nélkül így indulásnak, mivel még így alapórajelnél is ehet többet a kártya.
Ha nem tapasztalsz problémát egy két teszt után, mehet is a túlhúzás. Ugyanígy kis mértékben 10Mhz-enként addig amíg stabil a rendszer.
Ez az a módszer ami eddig nekem bevállt.
0
0
0
0
kozig avatar
noNameFPS: Sajnos MSI afterburner sem működött
NSD4rKn3SS: Power limitet én is néztem, de nem tudtam mire való. Ezek szerint erre. Tehát crimson overdrive-on belül, ha felhúzom +20%-ra, akkor valószínűleg működni fog és akkor ez nem olyan rizikós, mintha a feszültséggel játszadoznék (amit nem akarok, mert nem vagyok nagyon tapasztalt ezen részében)? Hőmérsékletet természetesen figyelem, nem hagyom auto-n a ventik vezérlését, mert sajnos olvastam is és tapasztaltam is, hogy akár milyen terhelés mellett 20% marad a venti (pedig a legújabb drivert használom).
Köszönöm a válaszod 😆
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
kozig
Adtál neki lehetőséget több áramfelvételre? (Power Limit)
Nem minden kártya képes plusz "kakaó" nélkül túlhúzásra.
Kezdetnek egy 5-10%-ot adhatsz neki, csak akkor eszik többet ha szüksége is van rá, ez esetben biztosan fog is.

Aggódnod nem kell, ez nem olyan mint amikor a feszültségekkel játszik az ember. Viszont érdemes egy kicsit agresszívebb hűtési házirendet beállítani mert melegedni jobban fog a kártya.

Én az előző VGA-mat (MSI R9 270) +20%-os Power Limit mellett jócskán túl tudtam húzni anélkül hogy feszültségekkel játszottam volna pluszba.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Próbáld meg MSI afterburner-al.
0
0
0
0
kozig avatar
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy ASUS R9 270X-es videókártyám. Tesztelés céljával felhúztam gpu tweakben, de egyszerűen nem indít el semilyen tesztet mert lefagy az adott program. Próbáltam például a Far Cry Primalt, és egyszerűen kifagy már belépéskor. Akár mennyire húzom (még ha csak pár Mhz-t is) kifagy. Próbáltam crimson-on belül is, de ott is ugyan az. Mi lehet a gond? (Persze nem szeretném nagyon húzni, mert így is meg vagyok vele elégedve, de akkor is idegesít 😀 )
0
0
0
0
zsolo avatar
most nincs időm tesztelgetni, csak utána járok a dolgoknak, hogy lehet e húzni..stb
0
0
0
0
Puffin avatar
Küldj már egy képet Aida teszt alatt a hőfokról!
0
0
0
0
zsolo avatar
terhelés alatt 40 fok körül mozog
0
0
0
0
Funes avatar
Zsolo
Először küldjél rá egy stressz tesztet, hogy alapórajelen meddig melegszik fel, aztán 100Mhz-el emelgesd és így tovább 60fok fölé már ne igazán menj.
0
0
0
0
Puffin avatar
Hány fokos jelenleg terhelés alatt?
0
0
0
0
zsolo avatar
mennyi az a nem sok..? meddig lehetne?
0
0
0
0
Puffin avatar
Egy 125W-os procira kicsi. Megpróbálhatod de sokat nem fogsz tudni húzni rajta.
0
0
0
0
zsolo avatar
miért mi a baj vele? pedig jó a hűtése
0
0
0
0
Puffin avatar
Tx3-al semeddig. Volt olyan hűtőm 8320-on, nem igazán ajánlom tuninghoz.
0
0
0
0
zsolo avatar
FX 8320-et meddig érdemes húzni ?(biztonságosan) TX3 evo hűtővel, 3,5Ghz-n megy.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sziasztok!
1 Amd Phenom 955Be szeretnék alulfeszelni ami 3.2ghz megy!
Jelenleg cpu voltage 1.142 megy 3.2ghz-en.
Kérdésem,hogy a többit mennyire állitsam be?
Cpu vdd voltage
cpu nb vdd voltage
cpu nb voltage
0
0
0
0
bassus16 avatar
Köszi.
Már majdnem megijedtem, hogy meghúztam rendesen. 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A Heaven hibás órajelet mutat, én is tapasztaltam. Nem kell fele foglalkozni.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Húztam picit a kártyán majd lefuttattam az Unigine Heaven Benchmark-ot és nem értek valamit.
Az MSI Afterburner azt írja, hogy GPU Clocl:1110MHz, Memory Clock 3055MHz.
A benchmark pedig azt írja, hogy GPU Clock:1302MHz, Memory Clock 3055MHz.
Akkor most ilyenkor mi van? :"D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Szerintem igen. Abból kiindulva hogy nekem egy Q9550 3,5 GHz-n képes volt kihajtani egy GTX 660-ast ami azért erősebb a 750 TI-nál.
0
0
0
0
csupaki avatar
Hali! Gigabyte GTX 750 Ti 2GB -ot ki tudna hajtani egy Core 2 Quad Q9400 3,2Ghz?
0
0
0
0
Fecni avatar
köszi a választ 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
szia. nem tudom, hogy ez hogy jön a tuning műhelyhez, de oké 😃
egy szinten vannak, kicsivel talán erősebb a 950, de egyébként játékfüggő. én a 406-at venném alacsonyabb ár, fogyasztás és újabb architektúra miatt
0
0
0
0
Fecni avatar
sziasztok
szerintetek melyik videókari a jobb?amd rx 460 vagy geforce gtx 950?
0
0
0
0
xCube avatar
@gatya123: Egy 60Hz -re tervezett panelt állandóan 74Hz -en járatni hosszú távon nem ajánlott. Ha a maximum amit elérsz 90Hz lenne akkor még azt mondanám maradj 75Hz -en, deha 74 a max, akkor az már rizikós.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Hetvegere megerkeznek a cuccaim es nem szeretnek a procin gyari orajelet latni anno csinaltam ezt de kiment mar a fejembol: egy x6 1055t-s proci szeretnek fentebb tornazni. A huto hozza egy Zalman CNPS10X.
Valakinek esetleg lenne pontos leírasa, hogy es mikent fogjak hozza es kb meddig huzhatom gond nelkul?
Privat uzenetben is megfelel a valasz.
Elore is koszonom szepen! 😀
0
0
0
0
gatya123 avatar
hali, ha 60hz-es monitort sikerült felhúzni 74re, használhatom hosszú távon, vagy oda baxok vele neki?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nekem is volt Phenom II 965 BE-m én 3.8 on használtam teljesen stabilan valamennyit a VGA-n is biztos lehet húzni de arról nem tudok véleményt alkotni hogy mennyit. De az asszimetrikus ram használat nem túl jó ötlet, azt a 2*2 GB ramot add el és vegyél bele még egy ugyan olyan 8 GB-os ramot.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Ezen a konfigon lehetne húzni valamennyit gond nélkül, hogy stabil maradjon?
A CPU-ra és a GPU-ra gondoltam.

Alaplap: AsRock 870 Extreme3
CPU: Phenon II x4 965 BE + Cooler Master Hyper 212+ hűtő
GPU: Gigabyte GTX 460 OC
Ram: Hyperx 1600mhz ddr3 2x2gb és Hyperx Fury 1600mhz ddr3 1x8gb
Táp: FSP 400-60ghn

Köszi
0
0
0
0
no avatar
Bronson: Köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció