Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Demmer avatar
3 tűs vízpumpa csatlakozót mire csatlakoztassam cpu 4 tűsre vagy 3 tűsre?
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Fantasztikus élménynek lehettem részese.... [LINK]

Az egyik próbálkozásról..
0
0
0
0
GregUSA avatar
Egyet ertek veled Genesis ... de nyilvan mi vagyunk a ***ok itt a sok tokeletes ember kozt 😀 le kell sz...ni ... A valaszod pedig koszonom !😀
0
0
0
0
Danys avatar
Mint 15 éve a chat.hu -n ....

Gáz... 😞
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Ennek őszintén örülök és boldog vagyok ! 😜
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
tucanagabor: Azt tanácsolom menj ki az erőbe, de még mielőtt elmerülsz a mélyébe jó hangosan fütyülj nehogy kivágjanak. Szerintem ő senkit sem sértegetett, sőt szvsz én sem. Egyszerűen van pár paraszt az oldalon. Esetleg az irigység szól egyesekből... 😊
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
tucanagabor: Nem, de ti biztosan... Kérdésre csak flegma választ adtatok, lenézni a másikat mert nem ért hozzá igazán nagyra értékelendő és bölcs dolog. Attól, hogy valaki megteheti és vehet egy jó gépet, nem jelenti azt, hogy átlátja a témát. Segítség helyett lenézitek ! Gratulálok Ombre... 😉
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
GregUSA: Ne foglalkozz velük, ők lehet programozónak és vagy kvantumfizikusnak születtek... 😂
Kérdésedre a válasz: akár 4 kártyát is ráköthetsz, Cpu röhögve elbánik velük. De mielőtt Titan X-be fektetsz, fogadd meg a tanácsom és vegyél mégy egy 980-at, két kártyával már élvezhetően játszhatsz 4k felbontáson. 😉
0
0
0
0
GregUSA avatar
Nem arrol van szo hogy nem ertek hozza csak nem ugy mint ti sracok ennyi... csak biztos akartam lenni benne erdekeltek volna a velemenyek ilyesmi ... gondoltam errol szol egy forum de lehet tevedtem majd meg korulnezek hatha van valami normalis oldal is normalis emberekkel 😀
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Avval egyet kell értenem, hogy ha összeraksz egy ilyen gépet, és nem tudod mennyi kakaó van benne akkor inkább repedt csővel játssz ne PC-n.
0
0
0
0
GregUSA avatar
foggalmad sincsen az en tudasomrol attol fuggetlenul mert segitseget kerek egy olyan teruleten amiben nem vagyok otthon mar nemis utom meg a merced te kis tokeletes ahelyett hogy itt arcoskodsz irjal nekem szepen egy par szep kerek mondatot valaszkepp a kerdesemre had lassa mindenki kivel is van dolgunk 😉 es akkor leis zarhatjuk utana ezt a feletted lebilincselo beszelgetest ! Hajra
0
0
0
0
Kehbya avatar
Ha tudásom a te szintedet ütné szégyenemben le is lépnék. 😀
De ha te lépnél le...sokan azt hinnék, hogy többen lettünk! 😊
0
0
0
0
Kehbya avatar
Én meg a tudatlanokat 😀
0
0
0
0
GregUSA avatar
Nem kertem ajánlatot. Volt egy kerdesem amire keptelen voltal valaszt adni .. akkor inkabb ne irj semmit unom az ilyen arcokat
0
0
0
0
Kehbya avatar
Miért nem tudod!? 😊
Ne haragudj elsőnek járni tanulok.. utána futok nem!? 😠
Konzolt ajánlok...te neked.
0
0
0
0
GregUSA avatar
Hello az a kerdesem lenne hogy az en config om elbirna 2 gtx titan x et ? Illetve hogy akkor mar teljen lenne a 4k jatekelmeny?
0
0
0
0
Bronson avatar
minden elég, ha nem zavar a 3,5gb mizéria...
0
0
0
0
Elfia avatar
Sziasztok, a present nevű gépembe szeretnék venni egy MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G 4GB-os kártyát ( The Witcher 3 miatt 😃 ) mérete alapján befér, de kérlek segítsetek: elég-e a proci, táp, alaplap, etc.. Papíron igen, de hátha valaki jobban ért hozzá mint én. 😀
Lehet-e a procit húzni egy kicsit? Vagy ahhoz már nagyobb táp kéne? Ezt a kártyát mennyivel érdemes még emelni?
0
0
0
0
Danys avatar
Nos a friss tapasztalatom, hogy a Corsair H80i hűts Finom tuninghoz Kiváló! (470 MHz el van húzva)
A watch_Dogs (fullosba megy) 36 fokig megy a proci (régen volt ez 65 is)

Ha valaki kompakt folyadékhűtésen agyal, én ezt merem ajánlani.
0
0
0
0
kailee avatar
Tudna valaki erre a gépre egy kis tuningolást mondani a mai viszonyokhoz megfelelően. mit kellene cserélni vagy mit lenen érdemes.
[url]http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=16141&sub=usercomp&comp=31282[/url]
0
0
0
0
Danys avatar
Nem rossz 😀
De az az igazság, hogy minimálisan van húzva a proci (gyári bios os tuning)
viszont a játékok meg a rajzprogramok megszíváj rendesen és ilyenkor gyengének tűnik a gyári intel hűtő.
A gyári intel az 60-65 fokon tartja, nagyobb léghűtőt nem szeretnék a bővíthetőség miatt, és így is elég meleg van bent.

Amit írtál esztétikus nagyon, de szerintem az már komolyabb tuner hűtő.
Nekem a kompakt is elég. számításaim szerint.
Csak az a kérdés, hogy melyik?

Akkor így hárman vannak a listában 😀 (ha minden igaz és nem szivatnak akkor egy H80i kinéz mélyen ár alat) akkor eldőlt, de ha nem akkor még áll a matek 😀
0
0
0
0
Demmer avatar
Danys:Ha egy kicsit több pénzt hozzá raknál akkor Raijintek Triton vízhűtést ajánlanám.Hogy miért?
Amit írtál enermax,corsair őket simán leveri kb corsair h110 szintjén van a raijintek ráadás bontható is ami nagyon jó tulajdonság nála 😃 Nekem is az van és nagyon megvagyok vele elégedve.

Egyetlen gond van vele hogy a gyári ventilátorjai hangosak és tunningra gyengék.
0
0
0
0
Danys avatar
Szerintetek ez jó Hűtő?
Enermax Liqmax II 240

Vagy gyűjtsek tovább egy Corsair H80i Re?
0
0
0
0
Bronson avatar
ahogy én nézem a specifikációkat be kéne hogy férjen...
0
0
0
0
The Emptiness avatar
COOLERMASTER Hyper T4 RR-T4-18PK-R1 ez nem lenne nagy?
0
0
0
0
Bronson avatar
ALPENFOEHN Groß Clock rev.c
COOLERMASTER Hyper T4 RR-T4-18PK-R1
ARCTIC COOLING Freezer A30
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Hát ez nemtudom mennyie számít Tuningnak de valamennyire kapcsolódik ide 😀
Van egy Cooler Master K350 házam ebben egy FX 6300 és 10 000 ft körül van szerintetek olyan hűtés erre (sima ventis nem vízhűtés) ami bele is fér rendesen úgy hogy hátul van van venti és redesen hűvösen is tartja? JA és nem hangos 😆 Ott a link alján a méret. A hútéshez annyira nem értek szóval bocs ha baromságot írtam. [LINK]
0
0
0
0
Demmer avatar
tucanagabor: 1000fordulaton hajtanám az bőven elég lenne csak kérdés mennyire hangos annál a fordulatnál van-e szélzaja stb.
0
0
0
0
Demmer avatar
Mi a véleményetek Akasa Piranha PWM 120mm ventilátoról? Mennyire hangos a ventije mennyi fordulaton kezd hangja lenni?
Raijintek Triton radiátorhoz kellene gyári helyet.Proci 4690k 4,4ghz 1,180
0
0
0
0
Danys avatar
Végre nem hiszi sugárhajtóműnek magaát az R9 es ventije 😃
csak megoldottam valahogy 😃
0
0
0
0
ABSoN avatar
Ha van aki Intel Xeon procikhoz ért, az kérem írjon rám. Érdekelne egy kis tuning. 😀
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Demmer: 1.250v szvsz már kissé sok, 1.2v kéne hogy vigye a 4.5Ghz-et. Igaz ezek nem kőbe vésett értékek, Cpu és lap válogatja.

Tanulmányozd itt: [LINK]
0
0
0
0
Demmer avatar
4690k 4,4ghz és 4,5ghz között van valami különbség fps téren?
Mivel 1.250v 4,5ghz bf4 1óra játék után kifagy több fesz kéne neki.De nem adok neki többet mert 1óra bf4 alatt 67fokos max
0
0
0
0
Flash avatar
Annyit minimum. A teszteket meg állítsd valahova a közepes, és a brutál közé, ha úgy stabil, akkor minden helyzetben stabil lesz.
0
0
0
0
Demmer avatar
És hány percig futassam a linx-et vagy ibt ?

15-20perc elég?
0
0
0
0
Flash avatar
Minden csip más, ezt senki nem fogja neked megmondani pontosan. Vidd följebb századonként, és teszteld. Vagy kicsit nagyobbat lépsz, és ha stabil, akkor elkezded visszavenni, és teszteled ha nagyon ki akarod centizni. Viszont az sem mindegy hogy a LLC hogy van beállítva, mert lehet hogy csak egy hirtelen peak miatt fagysz. 24/7-re 1.3-1.35-ig sztem el lehet menni, attól még nem degradálódik a proci, azaz hosszabb távon sem fog károsodni.
Teszteléshez meg a LinX-et vagy IBT-t ajánlom.
0
0
0
0
Demmer avatar
4690k 4,5ghz 1.270mv kevés neki.Mennyire kéne felvigyem hogy képes legyen vinni stabilan?

Raijintek triton hűti.
0
0
0
0
CharlieDEVIL avatar
Hali !
Nekem ez vált be 😃
http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=449
😉
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
intelIA32: Gtx 480-al forraltam a vizet. 2Db kenyérpirítónak sem kutya. 😆

Kehbya: Egészségedre ! Én ritkán iszom, eleget... 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én menet közben levettem a proci hűtőt és rátettem egy pohár vizet @ Sempron 2600+
0
0
0
0
Kehbya avatar
Genesis1919: Köszi, hogy írtad "sőr" én már majd nem megfeledtkeztem sajátoméról, de nem. 😃
0
0
0
0
CsehMedve avatar
igényesen bele van húzva asszony harisnyájába

ezt valahogy nem tudom elképzelni 😆 😆

ráborult a sör...
...kész...sírok....😂

Demmer még vmi:
Spoiler!
Genesis-nek igaza van. Ha esetleg megpróbálnád adok tippet. Szedd ki a csavarokat, csak azt hagyd meg amin a garanciás matrica van. Ha megvagy vele, jó alaposan rázd össze a tápot kézben. Mintha Te lennél Tom Cruise a Koktél c. filmben. Mehetnek vissza a csavarok. Ezután tuti zörögni fog valami benne és már viheted is vissza hogy zörög a táp. Nekem egyszer már bevált 😉
De erről pszt....
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Demmer: Hol vetted a gépet, ha kis bolt meg lehetne beszélni az eladóval, hogy valami hülye indokkal legariztassa, vagy próbáld meg tönkretenni, úgy hogy ne legyen látható.

gyurmi: Osztom véleményed, az a legjobb ha nincsenek a háznak oldalai. Nálam csak eleje + hátúja van, plusz a váza, igényesen bele van húzva asszony harisnyájába (nem csipkés). Régen alaplap dobozon tároltam, de egyszer ráborult a sör... 😆
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Demmer értelek. Így viszont már érhető hogy ajánlották a ventilátor cserét.

Danys írni akartam hogy az a legolcsóbb megoldás ha leveszed a ház oldalát, viszont ha eddig zavart a hang így csak még jobban fog, úgyhogy az új ház jó ötlet. Szerintem amit linkeltél teljesen jó. Alsó-tápegységes, sok helyre szerelhető benne ventilátor, a kábelezés szépen megoldható. Szerintem 50$-ért korrekt!
0
0
0
0
Danys avatar
Megtaláltam a Problémát! 😀
Sz*r a Thermaltake ház....
Ha leveszem az oldalát 30 fokot esik a kártya hőmérséklete, 15 a cpu.
plusz ventinek nem találtam helyet.
Most nézek valami jól szellőző házat...
Ebbe is érdekel ha valakinek van valami ötlete 😀
Most Coolermastert meg Zalmant nézek.

Ezt ismeri valaki? [LINK]

Jónak tünik.
0
0
0
0
Demmer avatar
gyurmi:Sajnos ez mindenkinél fenn áll a probléma akinek ilyen tápja van terhelés közben iszonyat hangos a ventilátor.Emiatt nem fognak tudni semmit se csinálni a szervizben.

Milyen ventilátort ajánlotok bele?

Ez van gyárilag benne !

ADDA AD1212UB-A70GL 120MM Fan

ADDA AD1212UB-A70GL
Dimensions: 120x120x25 MM
Voltage: DC 12V
Current: 0.50A
Power: 6.0W
Speed: 2500 RPM
Air Flow: 98.6 CFM
Noise: 43.3 dBA
Bearing: Ball

120 X 120 X 25 AD1212UB-A72GL BALL 12 0.50 6.00 2500 98.6 0.179 43.3
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Danys, szerintem nem jó ötlet. Például ebben az esetben semmi nem hűti a RAM-ot és VR-t a vga-n. Mert ugye nem csak a GPU melegszik. A hátlapi lemez pedig a hűtési funkcióját nem megfelelően látja el. Ha már mindenféleképpen leakarod cserélni akkor Arctic Accelero Xtreme III-at vegyél! Ott kapsz hűtőbordákat a RAM-ra is. Az Extreme IV-nél már nem adnak ami nagy hiba.

Vagy ami még tényleg jó ötlet amit Genesis1919 is ajánlott. A Morpheus is nagyon jó és arra akkora ventit teszel amekkorát csak akarsz. (meg persze amekkora ráfér). Viszont az ugyebár jóval többe jön ki.

De ha a véleményemre vagy kíváncsi: 5 hónapos kártyán semmiféleképp nem cserélném le a hűtést csak mert hangos. Ugrik a garancia is meg egy csomó pénzt ráköltesz. Én is gondolkoztam a referencia r9 290-emnél hogy lecserélem, de van még egy év garancia rajta. Hozzáteszem 100%-os terhelésen 94 fokon megy. Ha meghal? Ott a garancia. Viszont ha venti csere lesz és esetleg úgy hal meg akkor mehet a polcra könyvtámasznak. Megfontolandó...
Inkább költs egy kicsit a házad megfelelő szellőztetésére.

Demmer most olvasom a Te problémádat. Szerintem semmiféleképp szét ne szedd! Emberek ha van rajta garancia?! Nemár... Ha hangos? Vidd be ahol vetted cseréljék ki ők a szervizben garanciálisan a ventilátort benne. (szerintem)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció