Tuning műhely

2008. October 05., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet ami a PC tuningolásával kapcsolatos.

Kérjük nem linkelni, max bemásolni.

Mindenki csak a saját felelősségére tuningoljon, az oldalon elhangzott ötletekért / okozott károkért sem az oldal, sem az ötletadó nem vállalja a felelősséget!
Hozzászólások: 6 309
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
jacikaaa avatar
Blue Thunder: játékoknál kb 4-5 fps el jobb leginkább multizok és rengeteget szerkesztek zene film kép 3d i5 re fizettem rá 10 k szóval nem bántam meg de köszi a válaszokat
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Első körben igen! Muszáj lesz a fesz emelés...de ez is elég öszetett...
Második sorban is igen ki kell kapcsolni az energiagazdálkodást...meg még mellette sok minden mást is állítani kell
Azt hogy mit mennyivel az minden egyes konfignál más és más azt neked kell kitapasztalni
0
0
0
0
plan_b avatar
Sziasztok. Egy Intel Core i5 4670K-t készülök tuningolni.
A cél 3.4Ghz-ről 4.1Ghz. A kérdésem az lenne, hogy ekkora húzásnál már elkerülhetetlen a feszültség emelés? Ha igen, akkor offset módban emeljem vagy teljesen manuálisan írjam be a konkrét értéket?
A másik kérdésem pedig az, hogy az Energiatakarékos funkciókat muszáj-e kikapcsolni tuningolás előtt vagy maradhat bekapcsolva?

A gépem:
Alaplap: ASUS Z97-P
CPU: Intel Core i5 4670K - 3.4Ghz
VGA: MSI GTX 970 4G
OS: Windows 8.1 Pro
RAM: Crucial 8GB 1600Mhz

Köszönöm a segítségeteket előre is! 😀
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Teljesen jó...egy alsóbb kategóriás tuning lap 4+1 -es fázis tápellátással, kisebb tuninghoz elég
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
Sziasztok! 3570K proci mellé ez az alaplap milyen lenne tuninghoz?

ASUS P8Z77-V LX2
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
mathejocy
Na kb erre gondoltam én is...

jacikaaa
A tömörítés lehet gyorsabb, de hogy játéknál észrevehető azt kétlem (nem online) mert kb. 2-3% különbség van teljesítményben hiába 4/8 mag/szál. Ráadásul az i5 azt tuningolható mivel szorzózár mentes
0
0
0
0
mathejocy avatar
Multiban jól jön a több mag,illetve a HT
0
0
0
0
jacikaaa avatar
rendelerés gyorsabban tömörít pl de játékoknál is
0
0
0
0
jacikaaa avatar
hello szerintetek i5 4690k vagy i7 4790 proci a jobb mert i5 van és most bele tettem egy 4790 et kicsit gyorsabb megéri megtartanom az i7 et válaszotokat előre is köszönöm
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Igen ott van és ha nem hozzáértő és úgy esik neki akkor lehet nem kis gond. Akkora teljesítménynövekedést úgy sem érne el...ha meg azt akar akkor k-s procit kell venni. Ha kellő ismeret nélkül nyúl hozzá tönkreteszi a procit és a gari is elszáll ha van rajta neki még...úgy hogy egyáltalán nem ajánlom hogy növelj BCLK-t
Nem beszélve amit kolléga is írt hogy egyáltalán nem tuningos alaplapod van, vagyis szinte egy teljesen alap kategória aminek még megfelelő tuninghoz szükséges fázis ellátása sincs...pedig szükséges, értve ezalatt pl.:hagyományos analóg tápellátás van szembe egy z77-essel ahol digitális PWM (pulzushossz modulációs) kialakítást alkalmazza, mely sokkal egyenletesebben és hatékonyabban adja le a CPU Vcore feszültséget, így az alaplap stabilitása nagyobb és élettartama hosszabb lesz...stb szóval ha tuningot akarsz arra bizony zsebbe kell nyúlni
0
0
0
0
winrar avatar
Azenenazjo: Úgy értettem, hogy a szorzózáras modelleket (bár azokra is ott a BCLK).
0
0
0
0
Subaru avatar
miért ne lehetne Sandy Bridget tuningolni? pl i7 2600k, i5 2500k
az egy dolog, hogy az övét nem lehet
0
0
0
0
winrar avatar
Sandy Bridget te nem fogsz tudni tuningolni.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Kérdésedbe benenvan a válasz(szorzózáras),alaplapod se megfelelő tuningra!3.3 ra nem te húztad fel hanem 3ghz megy a procid és van neki 1 turbó órajele az a 3.3!lga 1155 nél csak p67 z68 z77 lapokon lehet tuningolni és csak k-s procit érdemes!
0
0
0
0
krakateu10 avatar
Sziasztok!

Van egy i5 2320 procim... Sajna szorzózáras. Jelenleg 3,3-ra felhúztam, de tovább nem engedi. Valaki valami tipp? 😀
0
0
0
0
no avatar
Helló!

Aki(k) FX 6100 cpu-t használ(nak), ki milyen órajelre tuningolta fel milyen hűtés mellett? 😀
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
Lalesz01
Bátran ajánlom az Asrock Z77 extreme4-et nekem is volt ilyen egy 3770k-t tuningoltam vele, benne 2400-as ramokkal és egy r9 280x VGA-val, vitt mindent amit kellet eléggé megbízható lapocska (én 3 év garral vettem).
0
0
0
0
winrar avatar
Ennyi a max, amit még stabilan elbír: https://gpuz.techpowerup.com/15/05/23/g2e.png
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
Köszi a válaszokat! Asrock-ról valami vélemény esetleg?😀
0
0
0
0
jacikaaa avatar
Lalesz01 itt van egy igen jó tuningolható msi lap
https://www.pcx.hu/?action=productList&categoryId=10511&manufacturer=MSI
Igaz picivel többe kerül de pár évig nem lessz gondod az alaplappal tuning terén sem
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
Hello! Tudnátok ajánlani egy alaplapot a 3570K mellé? A még forgalomban lévők közül😀 (tuninghoz)

Ezeket találtam 30-40 ezer körül:

ASRock Z77 Extreme4
MSI Z77A-G45
Asus P8Z77-V LX2
GIGABYTE GA-Z77X-UD3H

Előre is köszi!
0
0
0
0
jacikaaa avatar
Üdv tuningolni szeretnám i5 4690k procim minimum 4.5 ghz szeretnám felhúzni valaki segítene beállítani a fesz. blck stb nem nagyon értek hozzá válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
Omis avatar
Hali
Szerintetek sok az 5 Ghz egy a10 7700K nak 1.5 voltal?
Sajnos lefagyott 2 szer is azért vissza vettem 4.5 Ghz-re 1.4500 voltra😃 Így már stabil a cpu
a GPU pedig 1000/1500 1.238V Stabil😃
Unige Valley 2337 pont
0
0
0
0
no avatar
csuz-li: Értem, ezt majd észben tartom. Csak régen lehurrogtak, miért 128biteset veszek, akkor csak 25k-m volt rá. Köszi a segítséget, ha van még valakinek tanácsa, írhat 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Feronymus: Ha az a gond, hogy "kakaót" adtál a VGA-nak és emiatt probléma merült föl, az még mindig a táp baja, ha nem tudja ellátni a rendszert. Persze javaslom, hogy várj mások véleményére is ebben a kérdésben; a táp nem az erősségem, mert a tápban nagyon sok alkatrész van és a gyártók egy része is csak matricát rak egy más által készített tápra, néhány meg spórol egy-két alkatrészen, amin nem kéne, szóval azt nehéz napi szinten követni, hogy épp melyik gyártó melyik modellje jó és melyik nem.
VGA-nál nem nagyon számít, hogy hány bites. Nvidia kártyák között is volt már oylan, hogy ezt említették gondnak, de az a kártya is jó. Összességében érdemes nézni, ez csak egy tétel a sok közül, amiből összeadódik egy VGA teljesítménye.
0
0
0
0
no avatar
csuz-li: Azért gondolom, hogy a vga a hibás, mert pont nemrég adtam neki kakaót, a gta 5 miatt, amúgy a táp egy Chieftec iARENA GPA-450S 450W,
Néztem a r7 260-asat, de nem baj, hogy csak 128 bites?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Feronymus: Ha a tápod rakoncátlankodik, akkor első lépésben azt cserélném le. Videokártyából vehetnél nagyobbat, 2 GB-os memóriával. A processzorod nem rossz, azt nem bántanám, még egy ideig ki fog szolgálni.
Egy jó táp, 15-20 körül van, tehát kb 30-40-ed maradna VGA-ra. Ebben az árban egy r7 260x-et tudnál venni. Hozzá meg mondjuk egy FSP Hexa+ 500W-os táp.
VGA-ból természetesen használtan jobb is van, de tápból újat vegyél.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. 3 éve vettem egy ilyen gépet:
Alaplap: ASRock H61M/U3S3
Proci: I3-2120 3,3ghz - 2 mag 4 szál
Videókártya: HD7750 GDDR5 1GB (azt hiszem később átnevezték R7 250-re)
Ram: 2x4GB
450W-os táp
Úgy vélem, a videókártya eléggé idejét múlta, néha még a kép is zavaros lesz pár másodpercre, ezért gondoltam, újítanom kéne, amire van kb 50ezer, max 60ezer forintom, játékra használnám (gta5, ami most lowon 25-35fps között mozog) . Ti mit ajánlanátok a helyébe? Megéri-e azt kicserélni, vagy a konfig már "régi", és inkább új kéne 😞( ? Vagy fele-fele arányban proci-vga használtan?
Előre is köszönöm a válaszokat...
0
0
0
0
no avatar
sziasztok azt szeretnem kerdezni hogy egy AMD A10 6800 k QUAD CORE 4.1 GHZ es 8 gb ram melle milyen videokartyat ajanlanatok most egy AMD RADEON 8870 hd van benne
0
0
0
0
rollo avatar
Na gyerekek eljott az ENERMAX Liqmax II 120 proci hutom es mar hasit is 😀 Megerte megvenni . Ez elott 70 fok folott is volt a processzorom homerseklete,na most max 55 fok . Szoval ennyi 😀 Na meg eggyszer nagy koszonet a tanacsert piero86 😀
0
0
0
0
zac3127 avatar
Lenne egy kérdésem ebbe az alaplapba MSI MS-7293 VIA PT890 Socket 775 mATX belelehet rakni egy ilyen procit Intel® Core™2 Duo Processor E7400 ?
0
0
0
0
jacikaaa avatar
cm tx 3 evo hűtő van rajta
0
0
0
0
rtitusz avatar
A LinX-nél nagyobb terhelést nem fogsz elérni semmivel sem, tehát azért ajánlottam, mert annál csak alacsonyabb hőmérsékleteid lesznek. Gyári procihűtője az i7-nek alkalmatlan volt az OC-re, még a gyári órajellel is simán felkúszott 80 fokra. Az i5 kevesebb hőt termel, és asszem ugyan azt a hűtőt kapta, de azért csak óvatosan.
0
0
0
0
jacikaaa avatar
szerintem igen belehet én core temp-et használok
0
0
0
0
Elfia avatar
Amúgy meg ezekben a programokban be lehet állítani hogy x hőfoknál automatikusan leálljon, nem?
0
0
0
0
jacikaaa avatar
hát ennyire nem akarok bele menni megmondom mert nem nagyon értek hozzá de gondoltam k procim van igy kiprobálom futtattam is a linx et de kb 10 perc után 90 fok 8 gb ram mellett
0
0
0
0
rtitusz avatar
Nem egyből fog felkúszni, hanem szépen lassan, és a teszt leállítható. Nézd a hőmérsékleteket, 85 fok fölé ne hagyd menni, mert hosszútávon nem tesz jót. Én a RealTemp progit használom erre. Kb. 95-100 fok körül van ezeknek a prociknak a termikus maximuma, de addig ne akarj elmenni. Termikus maximum közelében automatikusan elkezdi visszavenni a proci sebességét, és egy szintnél lekapcsol a gép is, tehát nagyon akarni kell tönkretenni, de minden lehetséges. Amúgy próbálhatsz feszültséget csökkenteni, az sokat jelent hőmérséklet szempontjából, de instabillá válik egy bizonyos szint alatt a rendszer, és fagy.
0
0
0
0
Elfia avatar
Ezek a procik tudtommal nem érhetik el a maximális kibírható hőmérsékletet mert már előtte kikapcsol a gép.
0
0
0
0
jacikaaa avatar
hát levan nekem is véve a ház oldala és kb 30 40 percig maxon pörgött a proci 4100mhz-n és nem ment fel jobban de kiprobálom a linx et amit mondtál köszi a segítséget még az lenne a kérdésem hogy ha linx el tesztelem és mondjuk 90 fokig felmegy akkor nem teszek kért a prociba?
0
0
0
0
rtitusz avatar
Teljesen így első ránézésre, de azért toljál neki egy órás LinX tesztet mondjuk 8 GB rammal, és akkor lesd meg utána mennyi lett a hőmérséklete. Vagy Prime95. Nekem több órás stresszteszt közben 82-83 fokra is simán felkúsznak az i7 magjai (Ezek a kilengési csúcsok, átlag 76 fok körül van ilyenkor, de ha tudom hogy nagy terhelést kap, és itt most nem játékra gondolok mert az piskóta, akkor leveszem a gépház oldalát, az nálam jelent kb 6 fokot.)
0
0
0
0
jacikaaa avatar
helló a véleményetekre lennék kiváncsi hogy ezek az értékek jók egy kicsi tuningal?
link: http://www.kepfeltoltes.hu/view/150427/1275160153N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
rollo avatar
Koszi szepen a tippeket piero86 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
THERMALTAKE Water 3.0 Performer CL-W0222
ENERMAX Liqmax II 120
0
0
0
0
rollo avatar
Akkor szerinted mi volna a jo valasztas ?
0
0
0
0
Puffin avatar
jó hozzá, de én annyi pénzt nem adnék érte mint amennyiért árulják azt!
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok eggy kerdesem volna,hogy a Corsair H80i proci huto kompatibilis az alaplapomhoz. Nagyon gondolkozok a megvetelen.
0
0
0
0
Elfia avatar
intelIA32, elmondanád hogy ez mit jelent?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Demmer: Igazából mindegy szerintem. Mindkét csatlakozónak az a 3 tű ugyanazt a feladatot látja el mindkettőnél.

Elfia: Ahogy nézem szorzózáras, de azért megpróbálhatod húzni (Viszont zár miatt nagyon meghúzni nem lehet)
0
0
0
0
Elfia avatar
Sziasztok i5-3470-t érdemes húzni? Ha igen, mennyire?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció