Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
Nekem az lenne a kérdésem,hogy ez ellen mit tudok tenni? Rohadt idegesítő számomra! Igen folyamatban a 4 pin toldó beszerzése FSP tápomhoz!
0
0
0
0
Hunork avatar
Egy lelkesítő kérdés: Thermaltake London 550W Gold Moduláris tápról valakinek van személyes tapasztalata? Azt tudom, a sok teszt olvasása után, hogy jó minőség, CWT belső, nagyon jó a kábelezés, főleg a moduláris szekció, de hang, zaj szemszögéből mi a vélemény? És most a labor tesztek nem mérvadóak, ahol nyitott házakban tesztelnek egy zárt kamrában. Ezért lenne jó személyes vélemény.
0
0
0
0
yagamiiii avatar
Sziasztok! Az a helyzet, hogy most akarok videókártyát cserélni egy strix rx470-re és mellé szeretném lecserélni a tápot is de nem nagyon értek hozzá és arra szeretnélek kérni benneteket hogy ajánljatok nekem egyet a mostani konfigomhoz az új vidikarival.

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/hexa-500w-ppa5004901-p253676949/

Én erre gondoltam de ha esetleg ez nem elég hozzá, vagy esetleg tudtok ennél jobbat ebben az árkategóriában akkor azt megköszönném. Válaszokat előre köszönöm!
0
0
0
0
Hunork avatar
mennyi idő után érdemes tápot cserélni? enyém a 7. évet nyomja, igaz semmi baja!

Ha lesznek furcsaságok, újraindul a gép, játék közben kilép, zajosabb lesz, mint korábban, akkor érdemes gyorsan cserélni. Műszeresen is be lehet mérni az aktuális hatásfokot, de ezt ugye nem ingyért csinálják...
0
0
0
0
Dani46 avatar
Addig mehet míg meg nem döglik 😆
0
0
0
0
zsolo avatar
mennyi idő után érdemes tápot cserélni? enyém a 7. évet nyomja, igaz semmi baja!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Legalább a jobbik fajta, Sirtec belsőst kaptad.
0
0
0
0
Ironmask avatar
TR2-430AH2NSW ez a típusa.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Off: Amúgy csak Én vettem észre, hogy a thermaltake városokról nevezi el a tápjait? 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nem volt éppen valami jó vétel...

Melyik típust kaptad?
TR2-430AH2NH
TR2-430AH2NSW
TR2-430AH2NCB
0
0
0
0
Ironmask avatar
BÚÉK Mindenkinek! 😃
Na megtörtént a tápcsere egy ilyenre: Thermaltake Munich 430W 80+ Bronze 15000 ft volt.
Azt mondták, hogy elbírja a 4gb videó kártyákat 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
10ért az nem is rossz újonnan. Nálunk a HKC-t mérik 13ba.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én tennék még a 10-hez egy kicsit és vennék egy ilyet.:

[LINK]
0
0
0
0
Coolearie avatar
Sziasztok! Búék!
Nagy valószínűséggel a tápom megadja magát.
A Keret jelenleg 10k lenne. Ennyiért melyik lenne a legjobb választás?
0
0
0
0
Ironmask avatar
Akkor, ha van nekik raktáron hétfőn bele is rakatom a gépembe a linkelt tápot köszönöm szépen a válaszokat!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Smartból van HEC és CWT belsős is, de hogy a linkelt 530-asban melyik van azt biztosra meg nem mondom... Újabb Hamburgok is CWT belesek, Sirtec belsőset már szerintem nem is kapni. Mindenesetre a Smart is bőven elég lesz, annyira nem rossz az.
0
0
0
0
Hunork avatar
Hát egy olcsósított kivitelezés. CWT a belseje, ami nem a legrosszabb, de nem is a legjobb. Ha nincs más, megteszi. De ha már TT, akkor Thermaltake Hamburg 530. Ez nincs a boltban, vagy nem rendelhető?
0
0
0
0
Ironmask avatar
zsoltdeak17: Köszönöm szépen hétfőn kiderül, mert akkor nem dolgozok és lesz időm el menni megnézni, de ha még is azt választom, amit linkeltem, akkor elbírna az a táp egy rx 460 2gb,vagy 4 gb-os kártyát?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Elvileg valami HEC belső van benne ami nem annyira rossz, de én a helyedben inkább rendelnék online egy Chieftec CPS 500/550S-t azonos árban.

Esetleg LeC-től egy XFX TS 450, ebben Seasonic bél van.
lec23(pont)atw.hu
0
0
0
0
Ironmask avatar
Na és ez milyen tpá lehet?Azárt kérdezem, mert ezt itt helyben nálunk meg tudnám venni.

http://kardhal.store.dds.hu/index.php?p=termek&id=3955
0
0
0
0
Hunork avatar
Ironmask és KRZT963: szépen leírták a fiúk, szinte mindig ugyanaz ismétlődik. Érdemes ezen az úton járni. FSP Hyper, de inkább az új Hydro, Chieftec Force, Seasonic, BQ Pure Power.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Chieftec CPS 450/500/500S
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Elég, de ha még nem vetted meg akkor inkább valami másat nézz. HEC belsős, nyugodt szívvel én nem tudnám ajánlani...

Köszi, nem szeretnék mellé fogni a táppal.
Tudnál ajánlani egy megbizható tápot 13k környékén?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Dobj hozzá 4 ezret és vegyél egy normális, megbízható tápot.
[LINK]
0
0
0
0
Ironmask avatar
Erről a tápról mi a tapasztalat?Elbírna egy GTX 750 Ti, vagy egy R7 360-as kártyát?

http://www.emag.hu/segotep-tapegyseg-atx-pfc-passziv-bulk-atx-500wh/pd/DC38JBBBM/
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A Smartban eléggé gagyi CWT belső van, nem ajánlanám senkinek... A Force már eléggé friss konstrukció, jó minőségű Sirtec belsővel.

Tehát ha nagyon paraszt logikával akarjuk kezelni a dolgokat, mondhatjuk úgy is, hogy a Force megbízható, a Smart pedig kevésbé...
0
0
0
0
The Emptiness avatar
üdv. A 2 között van valami lényegi eltérés? a smart on van 4 tűs-pin ami szerintem lényeges. És az az 5%+ hatásfok lényeges egyáltalán? köszi előre is. 😀
Chieftec Smart 500W Chieftec Force CPS-550S 550W
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Elég, de ha még nem vetted meg akkor inkább valami másat nézz. HEC belsős, nyugodt szívvel én nem tudnám ajánlani...
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Hello!
I5 6500 és RX 470 mellé elegendő a be quiet! SystemPower 8 400W táp?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ironmask:
Tápon nem spórolunk!!! Ez már nem egyszer le lett írva! Minőségi 400-500W-os táp és nincs gond.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Ne spórolj a tápon! Figyelj oda a tapasztaltabbakra pl: zsolteak17 felhasználóra.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Azt a tápot én működő gépbe nem raknám. Spórolj máson, ne a tápon mert előbb-utóbb megjárod...
0
0
0
0
Ironmask avatar
Lehet már kérdeztem,de nem emlékszem rá pontosan.A lényeg, hogy egy ilyen tápegység van a régebbi gépemben:
http://www.lc-power.com/index.php?id=488
Az új gépembe át lehetne ezt rakni?
A régi gépem kék halálozott sűrűn,ezt okozhatja a tápegység is?
Jó lenne, ha bele lehetne rakni, mert akkor spórolnék 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
400-as Hexa+ nem rossz vétel, 500-as már nem éri meg.
0
0
0
0
Hunork avatar
Jó széria. De ha van keret, akkor az új Hydro sorozat jobb választás.
0
0
0
0
hashimoto avatar
FSP HEXA széria jó játékra?
0
0
0
0
Hunork avatar
TarantulaGuy1989: hát igen, egyetértek az előttem szólóval. Akár FSP Hyper / Hydro sorozat, vagy egy BeQuiet jobb, sokkal jobb lett volna. Pedig korábban mikor kérdeztél, szépen megválaszolták neked, hogy mikből válogass... De reméljük sokáig és jól működik!
0
0
0
0
Subaru avatar
Na, ma sikerült elmennem a tápért, tökéletesen működik.
[LINK] Spoiler!
(AMD Athlon II X4 651K, 4gb ram, HD 2600 hoz lett véve)
0
0
0
0
Yezi_ avatar
TarantulaGuy1989: OFF Spoiler!
Eléggé rossz vétel volt, meglehetősen gyenge eresztés az a táp, olcsó CWT belső van benne... Ahová tényleg 650W kell, oda kevés, az árán pedig kapni sokkal jobb minőségűt is. Chieftec márkánál maradva ott a CPS széria ami újabb és megbízhatóbb.
0
0
0
0
TarantulaGuy1989 avatar
Köszönöm a segítséget, végül a CHIEFTEC Smart GPS-650A8-ra esett a választás. Próba után kicseréltem benne a ventilátort egy XIGMATEK Crystalra. Kérdés a tápegység mennyire szabályozza le a fordulatszámot, mert szinte alig forog?! Nagyobb terhelésnél jobban fog pörögni vagy inkább vezessem ki egy molex csatira?
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Sajna sehonnan nem tudok egy tápot szerezni, mindenkinek vagy laposa van vagy konzola..
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Ha teheted nézd meg egy másik táppal, elsőre nekem is az a gyanús.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Kicsit OFF lesz a téma!

Ma letöltöttem a The Division-t, hogy tegyek vele egy próbát,de sajnos a gép az intró alatt szépen elszáll (újraindul), de nem ír ki semmi bibit. Viszont elsőre a MAfia 3-nál és 3DMark-nál is jelentkezett már ez a hiba,de ott írta is hogy "Asus anti-surge was triggered to protect system from unstable power supply" , ugye elvileg túlfeszültséget észlelt és ezért kapcsolt le a gép. Viszont ha visszább húztam a kártyát akkor rendesen működött, minden. Most az a kérdésem,hogy a táp döglődik vagy a kártyának van baja? Mert más játék (GTA5, Witcher 3) , szépen megy és nincs vele gond. Mert ha csak táp gondja van akkor jön a Hydro, viszont feleslegesen nem rendelem meg. Eddig nélkülöztem a gépet,de ünnepre jó lenne le tudni ezt a hibát. Érdekes,hogy az R9 280X-nél nem jött elő,pedig az többet eszik.
0
0
0
0
Hunork avatar
Szerintem a 150W a max, ennél többet tuningolva sem eszik... (legalábbis barátom saját mérései szerint)
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Már az én H110-es lapomra is rátették a 8 pines CPU csatit... 😆 Tuningolt 6700K sem hiszem, hogy többet zabálna 192W-tól.
0
0
0
0
drogba avatar
áhhh értem köszönöm szépen a válaszokat 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Gondolom Z-s lapot néztél. Azoknál tudtommal azért van hogy ha K- procit teszel és húzod is megfelelő kraftot kapjon a proci.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció