Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
eleminator avatar
Oksa, konkrétan nem találtam rá(de nem is kerestem annyira) asszem csak az E8400-ast találtam meg az 130 körül mozog terhelés alatt!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Azért mondom h talán. Nem mértem, csak sacc per kb. de lehet h kevesebb. Attól függetlenül nagyon jó proc.
0
0
0
0
eleminator avatar
az már egy kicsit magas, de még ez sem veszélyes
0
0
0
0
roberto888 avatar
Max terhelésen olyan kb. 150-180 talán.
0
0
0
0
eleminator avatar
Nem is tudtam, hogy az Intel E8600-as csak ennyit fogyaszt, s max terhelésen??? mindig tanul valamit az ember!
0
0
0
0
roberto888 avatar
nagyon szívesen. E8600 csak 65W-ot eszik szal nagyon jó. Nekem is az van😃 😜
0
0
0
0
no avatar
csak? végülis nekem csak jó 😀 köszönöm a gyors választ
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sztem egy 450-500W -os chieftech elég lesz
0
0
0
0
no avatar
Hello! Kérdésem: mekkora táp kéne egy ilyen összeállításhoz?
Alaplap : ASUS P5K SE s775
RAM : 2 × 2GB Kingmax 800MHz DDR2
CPU : Intel Core2Duo E8600
Videókártya : Radeon HD4850 512MB TOXIC FULL
És nem tudom mennyiben befojásolje de van egy IDE-s DVD író és egy ( Samsung ) 500GB-s SATAII-es winchester.

Meg még annyi ti honnan nézitek ezeket a cuccokat, milyen oldalról értesültök az új dolgokról? Ekőre is köszönöm.
0
0
0
0
no avatar
én elminátor melet álok nekem egy 600W chieftek tápom van és nagyon jól birja ajánlom mindenkinek
0
0
0
0
eleminator avatar
Szerintem ezen az áron van chieftek is s az megbizhatóbbnak tűnik, de ez sem rossz
0
0
0
0
ArtyomAlekseyevich avatar
Milyen márkájú tápegységet éri megvenni?
Mert én egy Thermaltake TR2 W0093RE 500w-os tápot néztem ki magamnak.
Elöre is köszönöm.😀
0
0
0
0
no avatar
de ha a tápegység-re az van írva hogy 8-pin akkor olyan tápot keressek amire szntén az van ráírva hogy 8-pin?
kösz roberto
0
0
0
0
roberto888 avatar
A 8-pines csatlakozó valószínüleg a VGA-t árammal ellátó kábelre vonatkozik. Erre abban az esetben van szükség ha olyan VGA-d van amelynek 8-pines csatlakozója van, hogy megkapja a megfelelő feszkót. De nem minden VGA-nak van erre szüksége, van amelyik megkapja a PCI-e csatolóból a megfelelő mennyiséget. Ezek a csatlakozók feketék. Van viszont egy 4-pines alaplapi csatlakozó is. Amely a processzor és a memória, esetleg a csatlakozó nélküli VGA plussz feszültségigényeit elégíti ki. Így biztosítva a megfelelő feszültséget. Remélem érthető voltam😃
0
0
0
0
no avatar
ha egy tápegységénl azt olvasom hogy : 8-pin ATX 12V Power csatlakozó akkor az a processzornak a kábelét érti?
mármint ilyen adja az áramot a procinak?
0
0
0
0
no avatar
inkább felteszem egyszerűbben a kérdést 😀
Vannak 4pin-es és vannak 8pines csatlakozók.
A 4pines illeszthető a 8pinesbe és a 8as a 4es-be? És ha netántán úgy lenne hogy a 8as csak 8as-ba a 4es meg csak 4es-be akkor ahogyan eleminator mondta vehető átalakító?
0
0
0
0
no avatar
már bocs ha zavarlak vele de szeretnék biztosra menni...
volt először a sima 20 pines alaplapi csatlakozó utána a 24 pines amikor azt úgy írják ki a dobozokra hogy 24pines csatlakozó és 4pin 12V, de az a 4pin az a 20+4-esbe van építve utána jött hogy 24 pin és 8pin12V ami lényegében nem befolyásol sok mindent? lehet hogy ezt már nagyon összekütyültam és bocs is érte de léci javíts ki ha rosszul írom
0
0
0
0
eleminator avatar
elméletileg szüksége van mindenre, hogy feléledjen az alaplap! Tapasztalatom még nem volt benne, csak tudok róla. de lehet kapni pár 100 forintokért átalakítókat. Véleményem szerint el fog indulni.
0
0
0
0
no avatar
eleminátor kösz a válaszaidat, de azért akkor még rákérdezek, hogyha az alaplapra az van írva hogy 8pin attól még működni fog még egy 4pin-es tápegységgel is igaz?
0
0
0
0
eleminator avatar
A kérdés nem hosszú! Remélem jól tudok rá válaszólni, s mert nem vagyok benne teljesen biztos így ne vedd készpénznek a válaszaimat.
- Minden az AT-s alaplapokkal kezdödőtt a P I-es gépeknél, ott elég volt egy úgynevezett 20pin-es (20 tűs), alaplapi tápcsatlakozó. Majd megjelentek az ATX-es gépek s Az Intel úgy döntött, hogy egyszerűsíti a tápcsatlakozót az alaplapra és bevezette a P4-es aljzatot (ami 4 tűs volt, de nem összekeverni a +4pin-nel). Ezek után az alaplap fejlődés következtében már mindkét csatlakozót rá kellett dugni az alaplapra, tehát a 20pin-est és a P4-es aljzatot. S mivel megjelentek a kétmagos procik, s több feszkóra volt szüksége az alaplapoknak, s nem akartak új aljzatot bevezetni, ezért a 20pin-es csatlakozó mellé tettek további 4pin-t, így let 24pin. Az ilyen tápegységek a +4pin-esek. Ezután a PCI-E kártyák bevezetésével világossá vált, hogy a videókariknak is nagy feszkó kell, s nem volt értelme több a sima ATA vinyókhoz hasonló aljzatokkal teletűzdelni a kártyát (mert néhol a végén már 3 tápcsatija volt egy kártyának), így bevezették ezekhez a kártyákhoz az úgynevezett +4pin-t így azok a tápegységek melyk az ilyen kártyákhoz is jó +8pin-es tápoknak hívják (4pin alaplapi + 4pin vga). Természetesen egy ezresér lehet átalakítót venni, hogy a régi tápokat is lehessen használni.
- A nagyobb tápokat pont azért találták ki, hogy több eszközt is el tudjon látni árammal, ezért tettek rá több csatlakozót.

Remélem kielégítő volt a válasz és helyes, ha valaki 100%-san tudja a választ irja meg, főleg akkor, ha nincs igazam!

U.i.: Ja és a 8pines tápok kompatibilesek a BTX-es rendszerekkel is (ATX utódja), de magyarországon nem elterjedt.
0
0
0
0
no avatar
Már bocs, hogy ideírok de van egy régi kérdésem, de ezt még senki nem tudta megváloszolni és mivel látom itt eléggé hozzáértő emberek vannak megpróbálkozom. 😀

Vannak tápegységek amikre az van ráírva hogy 1× 4pin vagy 1×8pin-es csatlakozó. És az a kérdés hogy a 4pin-es csak az olyan alaplapokra megy amin 4 pines a csatlakozó, és a 8pines is csak a 8pines csatkozós alaplapra megy? Másrész a nagyobb tápegységeken sokkal több a kábel mint ami szükséges egy géphez, és az lenne a kérdés hogy ha egy embernek csak egy tök alap gépe van semmi extraval csak winyóval meghajtóval videókártyával megCPU-val és mermórával akkor ott miket szükséges bedugni?
Bocs ha nagyon hozzsú és érthetetlen a kérdésem. 😀
0
0
0
0
MoonW avatar
Minden a tápegység vásárlásról...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció