Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Srácok, egy Bitfenix Formula 550W Gold-ról mi a véleményetek? Köszi.
0
0
0
0
💬 1
cszolee79 avatar
@dontmistace: Tier A / high end a lista szerint.
https://cultists.network/140/psu-tier-list/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok egy gtx 1080 amp! extreme-hez elég egy Chieftec I-Arena 600W? Tudom vicces hogy ezt kérdem mert normális ember minimum venne hozzá egy 800W-os tápot, azonban azt olvastam hogy elég hozzá ezért gondoltam megkérdek pár hozzá értő ember
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@MeliGODas: Én nem biztos rábíznám, mert csak 80+-és nem legalább 80+Silver, de manapság az ajánlott ha jól tudom a 80+Gold minősítés.
0
0
0
0
bendeguz avatar
Hali! Adott egy fsp raider 550w táp! A kérdés a következő kicsit frissítettem a gépet(még várom a procit meg többit) és nem tudom biztosra, hogy elég lesz neki! Ezeken az oldalakon ajánlott bullshitet elengedtem mivel mindenhez 800wattot írnak és a konfig nem is eszik annyit. A konfig: i5 14600kf, rtx 3070, 3-4venti, 1 hdd, 2 ssd, 1nvme,32gb ddr5 ram. Ezt is elbírja játékok alatt, vagy azért a közeljövőben fejlesszem? Mert tesztek alapján a proci meg a vga együtt kb 360wattot eszik max plusz a többi! De ezt csak yt alapján írom nem okoskodni szerettem volna!Illetve ha szükséges a csere az úgy jövő hónapban esedékes, de szívesen vennék pár tippet, hogy milyet vegyek! Ilyen 80bronze vagy gold szintu minimum kell gondolom és tekintve a hosszú távot(de nem kell overkill) ilyen 750wattig bezárólag gondolkodnék! Előre is köszönöm nektek!
0
0
0
0
💬 12
reszler112233 avatar
@bendeguz: Nekem ugyan csak i5 12600-asom van 4x8GB RAM és RTX 3070-el, és a gép többi részét megtalálod eszközeim közt. Nemrég mértem rá mennyit is kér, mert anno mikor vettem a 3070-et azt mondták a 650-es táp kevés lesz, pedig bemérve 400W-ot sem vett fel az egész gép ahogy van akárhogy terheltem.
Tápot ha váltasz minimum 80+gold az ajánlott ha hosszú távra tervezel vele. Mostani gépedhez szerintem elég a 650W is, de ha később fejlesztesz lehet opció a 750 is.
0
0
0
0
bendeguz avatar
@reszler112233: Köszi a gyors választ! Bocsi próbáltam értelmezni, de nem sikerült! 😂 Akkor azt javaslod, hogy mindenképpen fejlesszek vagy elbírja a mostani 550wattos is?
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: A különbség, hogy a tiéd egy modern, LLC + DC-DC táp, OTP-vel, és mellé még jó hatásfoka is van. A Raiderre ebből egy se igaz (jó, a DC-DC igen, de az önmagában max a mid tier aljára rakja a tápot). A wattok önmagukban nem érnek semmit egy táp oldalán.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: Annyira azért már nem modern, igaz tényleg jó sok védelem van benne, és pont emiatt vettem, de ez már 2016-ban volt, és akkor húzták is a fogam mert akkoriban 35k volt.
Épp fontolgatóra vettem hogy megvegyem az újabb kiadását ugyanígy 650W-ba, de ahogy néztem a mostani több védelem van.(Bár lehet nem jól néztem.) Oka hogy terhelésnél elkezdett kerepelni a venti benne, de szép is lenne ha csak 120-as lenne bene, mert valójában 135-össel szerelték.
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: 2016-ban is léteztek már ezek a topológiák, csak nem használták őket, mert a rosszabbak nyilván olcsóbbak.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: Tudom hogy léteztek, nem véletlen hogy adtam többet egy tápért, és most se nézelődnék ha a ventije nem kezdett volna kattogni terhelésnél.
Az lepett meg hogy régi 35-ért több védelmet tud mint az újított változata 45-ért. Bár mint minden másnak a tápoknak is felszaladt az ára sajnos.

Épp ezért gondolkodok megint egy nagyobb táp vásárlásán amire abszolút nincs szükségem, de később jól jöhet ha lesz PCIE 5.0-ra szükségem mert ezen már van olyan csatlakozó is:[LINK]
0
0
0
0
PoPet avatar
@bendeguz: A proci GN tesztjében evett 180W körül is, 3070 meg 250W körül van asszem. Ez persze ritka, hogy mindegyik maxon pörög, de lehetnek adott pillanatok még akár játék közben is amikor megtörténik. Ezek már rögtön elvisznek 430W-ot, de számoljunk a procira mondjuk 100-at gaming mellett, szóval 350-nél járunk. Mellé jön az egyéb sallang, legyen mondjuk 80W. Szóval össz a fogyasztás ~430, de lehet 500 is ritka, de nem lehetetlen esetben.

Amennyiben egy minőségi tápról lenne szó, azt mondanám, hogy határeset de elmegy, viszont ezek a száz éves FSP tápok már nem számítanak annak. Ugyan a Raider még nem ajtótámasz vagy a mobil lakástűz kategória (bár pl nincs benne OTP azaz túlmelegedés elleni védelem), de a régebbi Hypereket meg hydrokat én már oda sorolom lassan. 10+ éves technológia, rengeteget változtak a hardverek igényei, szóval az életemet és drága cuccokat azért nem bíznék rá. Az elsődleges topológiája a legolcsóbb, legrégebbi.

25-30k körül kapni 650 illetve 750W-os modern tervezésű tápot, én a Seasonic B12-BC szértiátt ajánlom mindig, mert az a legolcsóbb amire már azt lehet mondani jó, és pár évig az is marad.

A tápon ne spórolj, lehet centizgetni meg fillérezni, de ha a táp egyszer megy, könnyen lehet, hogy visz mindent, ellenben egy jó minőségű megvédi a géped többi alkatrészét (2-3 éve szereltem gépet ami ment miközben villámot kapott a lakás, a márkára már nem emlékszem pontosaj sajnos, de jobb féle volt, és csak a táp döglött bele, minden más ment tovább).

U.I: Bronz/Silver/Gold stb egy nice to have, de vannak sokkal fontosabb paraméterei egy tápnak annál, hogy 82%, vagy 85% mondjuk a hatásfoka.
0
0
0
0
bendeguz avatar
@PoPet: Szuper! Köszi a részletes választ! Igen a kora az gondoltam, hogy probléma lehet! Akkor a 650 vagy 750 az indokoltabb szerinted? Igazából max videókártya fejlesztés lesz legközelebb de az se most!
0
0
0
0
PoPet avatar
@bendeguz: Tekintve, hogy a Seasonic B12 BC-650 meg 750 között kemény 3000 magyar forint a különbség, ha már veszel, akkor vedd a nagyobbat, aztán még a kövi gépet is tuti elbírja, illetve a mostani alatt csendesebben illetve kisebb terhelésen üzemel majd.
0
0
0
0
bendeguz avatar
@PoPet: Igazat szólsz! És a G12 750w megéri azt a még plusz 4k-t? Vagy elég a B12? Ha kimondod az áment akkor rendelem is! 😊
0
0
0
0
PoPet avatar
@bendeguz: Kicsit jobb a hatásfoka (kb 5%-al), valószínű picit jobb minőségű alkatrészeket használtak, vagy jobban belőtték, de maga a felépítés, platform minden ami fontos elvileg 1/1 ugyan az. Ha minden nap 8 órát használod a géped, akkor 2 év alatt megtérül az a 4k, de azért na, az nem reális.

De amúgy a teljes élettartam vége előtt visszahozhatja, szóval ha belefér, nyugodtan vehetd a goldot is, le nem beszéllek róla de a bronz is bőven jó, és a maradék 4k-ból tudsz enni holnap egy jó ebédet, az hamarabb megtérül :D
0
0
0
0
bendeguz avatar
@PoPet: Köszi a segítséget! Akkor leszek nagyvonalú és bízom a jobb hatásfokban! Legyen a G12! 👌😂
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a Gigabyte GP-UD750GM moduláris tápegységről?
Hallottam külföldi videósokat, akik arról beszéltek hajlamos lesütni az alaplapot.
Ez mennyire lehet valós?

Előre is köszönöm! :)
0
0
0
0
💬 3
PoPet avatar
@TuningWorld96: Ami mobil lakástűz volt az a Gigabyte GP-P750GM, nem vágom mi a különbség, de inkább nézz valami megbízható márkát, Seasonic G12 GC-750W vagy ilyesmit, olcsóbb is, meg minőségibb is.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
@PoPet: Köszönöm a válaszod. :) Igazából én mindenképp maradnék a moduláris tápegységnél, így akkor legfeljebb rászánok még egy kis összeget.
0
0
0
0
PoPet avatar
@TuningWorld96: Akkor is keress valami megbízhatóbb márkát, ill ezen az oldalon van tier list is a tápokról: https://cultists.network/140/psu-tier-list/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Van egy 500 wattos tápegységem jelengleg és egy videókártyát veszek ami 1660 mini ti és az lenne a kérdésem hogy a tápegység elbírná-e a videókártyát?
0
0
0
0
💬 2
MrPAYER avatar
@milos01: 120W TDP kerettel rendelkezik az a kártya, bőven bele kell férj az 500W-ba egyen akármennyit is a rendszer többi része. Gondolom nem egy 14900K van a kártya mellett 360-as AIO-val, szóval nem lesz gond.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ehhez a konfighoz milyen tápot ajánlanátok?

Alaplap ASUS PRIME B550M-K
Processzor AMD Ryzen 7 5700X
VGA:XFX Radeon rx 570 rs BE (Ez a későbbiekben cserélve lesz)
MEMORIA: Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
Ssd: Samsung 970 evo plus pcie
Meg 1-2 sata vinyó

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Bachy: Keretet írj légyszi, úgy jobban tudunk segíteni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az alábbi géphez keresek tápot!
Egy régifajta 850w-os Cooler Master nem bírja!
Asus Tuf Z970 ddr5
I7 13700K - 252W
Asus Tuf 3070Ti - 750W ajánlott táp
32GB 6400mhz Corsair Dominator Platinum
2db. M.2 ssd
1db hdd
Led-ek, vízhűtő pumpa, Logitech G27.
Előre is köszönöm válaszod!
Üdv : Gabi
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@Regslis: Miert ne bírná ezt egy 850W táp? Egy minőségi 650W is bírja. Keret mennyi? 80+ Bronze alá nem mennék. 750W is teljesen jó alá
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Terhelés alatt újraindult a pc.
Minten komponense ellenőrizve és tesztelve.
Más gond nem lehet!
Olvastam, hogy a mostani vga-k sokkal rövidebb idő alatt ugranak fel pl. kétszeres teljesítményre és ezt nem tudják lekövetni a régi tápok. Erre gyanakszom!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Regslis: Az lehet, de attól még egy minőségi táp simán elbírja. Biztosra akarsz menni akkor Focus GX750 750W 80+ Gold. Az egyik legjobb táp a piacon. 850W az overkill lenne, de vedd azt ha van rá kereted.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszönöm szépen!
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok!
Van 1 kérdésem. A Netes konfigomat egy rx 6700 xt-el akarom fejleszteni. Kérdésem az lenne, hogy ami van nekem 2 db tápegységem azok el fogják e bírni magát a konfigot majd és, hogy játszak néha rajta? Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@cey85: Az FSP Raider elég lehet, de a másikban nem vagyok annyira biztos mert csak 80+bronz minősítés és 50W-al kevesebb.
0
0
0
0
cey85 avatar
@reszler112233: Köszi szépen! Sejtettem, hogy ilyen válasz érkezik. Lehet akkor egy RX 6600 XT lesz helyette. Annak elég mind a 2 táp. Szerinted vinni fogja vagy 5-6 évig a játékokat a 6600 xt? Akár low-on is? Mert a series X mellé akarom ilyen mellékesnek az olyan játékokhoz amiben nem vagyok biztos, hogy próba nélkül meg éri e megvenni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@cey85: A Raider 650 elég lesz a 6700XT-hez.
1
0
0
0
cey85 avatar
@Puffin: Igen ezt olvastam az AMD oldalán, hogy elég a min 650-es. De hozzá tartozik, hogy ez egy 10 éves táp. Aminek kitudja mennyi van hátra és ezért lett a zalman. Csak nemgondoltam, hogy veszek egy vga-át egyszer a gépbe. Ezért lett csak 600-as a zalman. Így lehet marad tényleg az RX 6600 XT.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@cey85: Ha bejonnek az unreal engine 5os játékok és ilyen gepigenyek lesznek mint már most párnak amik ezzel a motorral készültek
Én inkább 2 évet adnék neki Fhd Low grafikan
Tehát ezt úgy értem hogy Fhd lowon még biztos tudsz 2 év múlva játszani
1
0
0
0
cey85 avatar
@MC MaRcI: Jogos! Akkor most legalább egy RX 7900 XTX vagy RTX 4090 kéne, hogy 5-6 évig tudjak játszani ha így folytatják a játékgyártók. Akkor marad az olcsóbb 6600 xt. Mert így belegondolva nem érdemes egyel jobbat venni. A Series X nekem a játékgépem ezt csak a nemtudom eldönteni játékoknak akarom ezt a vga-át.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni hozzáértőktől.
Milyen tápot ajánlanátok a következő konfigurációhoz?

Alaplap: Gigabyte B550m aourus
Cpu: amd ryzen 5 5600x
Vga: XFX Radeon rx 570 rs BE
Memória: 2x16 ddr4 3600mhz
Ssd: Samsung 970 evo plus pcie
Meg 1-2 sata vinyó

Köszönöm!

Ui: jelenleg LC-Power LC600H-12 V2.31 600W táp van benne, gondolom ez kevés lesz
0
0
0
0
💬 2
PoPet avatar
@Bachy: Seasonic B12 BC650, legolcsóbb modern, minőségi táp.

A mostanid nem is az, hogy kevés, mert a 600W elég kéne legyen, hanem inkább azt mondanám rá, hogy tűzveszélyes ajtótámasz.
0
0
0
0
zsolo avatar
@PoPet: Bármilyen ami minőségi, és cseréld minél előbb, mert ami most van az egy....:D😆
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Sziasztok, tudtok ajánlani valami moduláris tápot 25-35 ezerért?
Egyelőre egy i5 12400 és egy gtx750ti van a gépben, később lesz majd egy 3060, vagy valami hasonló.
Előre is köszi.
0
0
0
0
💬 1
PoPet avatar
@Warlordcommander: Ezek vannak amik normális B-tier tápok és nem ajtótámaszok 35k alatt:
Seasonic G12 GM-750 (fél moduláris)
EVGA 750W B5 80Plus Bronze

De 3060-at ne vegyél, sőt Nvidiát se középkategóriában, 20k-val drágábbra vannak árazva, mint amit érnek. A 6650XT olcsóbban megveri. Vagy gyűjts még és 6700XT (esetleg használtan is jó vétel), az 4060Ti szint, csak 12GB VRAM-al, így nem lesz vele gond 1 éven belül. Illetve 1 hónap kb és jönnek az új 7800XT-k és 7700XT-k azok még nyomják majd még lejjebb az előző gen árait.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Vélemény? 5 év gari.lenne rá.

Chieftronic GPX-750FC
PowerUP SERIES

B+ kategóriájú tápnak tűnik. Seasonic GX650-re várnom kéne hétfőig legalább :D
0
0
0
0
💬 4
PoPet avatar
@Quadgame94: A 750-es csak C tier, ez az indoklás mellé:

High wattage (=>750W) CWT GPX based units have problems with failing burn-in test under sub 100VAC input, don’t use in countries with sub 115VAC mains

Nálunk a 115V alatti input nem igen fenyeget, szóval ha jó árban van, jó vétel lehet.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PoPet: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Az teljesen okés, de hasonló árban van G12 GM (asszem az a goldos verzió) mondjuk 650 vagy 750W-al, talán az utóbbi lenne a legjobb, az még félmoduláris és goldos is.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PoPet: Már mindegy mert az nem volt a srácnál. Megvettem amit irtam. 30 ezerert sztem jó vétel volt. Jön az összerakás ma :D
0
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: A chieftecet? Azzal sem lesz semmi gondod amúgy, jó gepépítest, majd dobj fel képeket róla :D
1
0
0
0
reszler112233 avatar
Nos pár napja volt egy áramszünet este. Nem gondoltam volna, de most a Kstar Microsine 1000VA szünetmentesem mindent megvédett ugyan, de a gépem újraindult, így rendeltem egy új szünetmentest és a gép arról fog menni tovább. A régi is maradni fog, de a fő fogyasztó a PC és egyéb pár dolog költözni fog róla az újra. Még nem tudom pontosan mi fog még maradni a régin, de kettő UPS-el már úgy érzem biztosabb lesz a dolog, tekintve hogy most gyakran 90%-os terhelésen megy a Kstar ha terhelem a gépet, ami hosszú távon valószínű nem tenne jót neki.

Egy ilyet mertem bevállalni, és remélem be fog válni, főleg hogy kicsit azt hiszem hagytam tartalékot is és nagyobb W-ra képes eszközt rendeltem: [LINK]
0
0
0
0
zolko666 avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni?
Tegnap a pc-m fogta magát és hirtelen kikapcsolt, de úgy mintha elment volna az áram.
Épp nem csináltam rajta semmit csak be volt kapcsolva.
Ezután már egyáltalán nem is tudtam visszakapcsolni, gyakorlatilag semmilyen életjelet nem ad magából. Szerintetek a tápegység vagy az alaplap ment ki? Hogyan tudom ezt ellenőrízni?
Köszönöm.
0
0
0
0
💬 1
visor261 avatar
@zolko666: táp az bonyolultabb: https://www.hugobenzing.com/assets/images/5/Drahtbiegeteil05-5e97af36.png és https://hu.farnell.com/productimages/standard/en_GB/IN07444-40.jpg kell hozzá

az alaplap az egyszerűbb, csak kell egy másik alaplap amibe átraksz mindent és ha működik akkor az alaplap volt rossz. álatlában segít ha kihúzol belőle mindent kizárva egyéb alkatrészeket...
de ha be se kapcsol se világít pörög a venti se sípol akkor táp>alaplap>minden más
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy ehhez a konfighoz milyen tápegységet ajánlotok ? a keret rá 25 ezer ft. és csak újonan vennék. intel(R) Core(TM) i3-10100F CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5 256bit
16gb ram DDR4 3200mhz
2TB HDD
240gb SSD
alaplap: H510M-HDV R2.0
hagyományos gépház.
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: No mint megigértem, a 2020.04.03-ban beszerelt akksiról, most kell hogy mondjam hogy béka legyen vele. Már előtte is vacakolt és be-be kapcsolt magától de amíg bírta legalább 1-2p áramszünetet addig hagyom... Most viszont áramszünet nélkül lekapcsolt csak úgy magától és magával vitt mindent merthát miért is ne lenne az internet meg monitor is rákötve... miközben a szomszéd térben ment a sütő,a másikban meg a mosógép, a tv-ről nem is beszélve(amiről elment a kép mert a modemből jöna a tv és a net it)szóval nem volt még villámáramszünet se, üresen jól működött, viszont amikor a gépet rádugva húzom ki akkor egyböl leold, még az maradék kakaóval tölöttem pár mobil eszközt(5tel,2tab,1book),amit 1-2 óráig töltött ezért megint arra gyanakszok hogy már megint csak az egyik döglött be és hirtelen nagy terhelésnél lemerül,de kissebb folyamatos töltésnél a másikról visszatöltődik... szóval jöhet a következő.

@Puffin: Még megkérdezném hogy a kollegának hogy szolgál a szerkezet, de bárki más tapasztalatát is meghallgatom.
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@visor261: Nekem a TV meg 2 NAS megy róla. Már nem tudom mikor cseréltem akksikat benn. De szerintem nekem is aktuális lesz lassan. Jövő hét péntek tervezett áramszünet, majd akkor kiderül. 😁
Amúgy érdemes megnézetni közben szakival. Az előző FSP-t javítani is kellett akksi cserénél.
A gép+monitor, stb már egy CyberPower PFC 1300-ról üzemel.
Amúgy általában nem jósolnak többet az akksiknak mint 3 év...
0
0
0
0
visor261 avatar
@Puffin: Igen a 3-5 év az általában 3 szokott lenni, de ez is olyan mint a távirányító hogy az eggyik mindig jobban merül a másikban meg még van kakaó, de ha nem cseréled ki mind a kettőt akkor meg az új elem tölteni fogja a régit ami nem újratölthető elemeknél nem a legjobb...

Jó szervízt tudsz mondani? Mert mi a kocsit elvittük ismerőshöz akiben megbízunk hogy nézzen rá meg csinálja meg ha baj van vele, azután elvittük a hivatalos márkaszervízhez(új kocsinál kötelező 3évig), és úgy kaptuk vissza hogy hiányoztak csavarok, meg felírt olyan tételeket amiket 1 nem kellett, 2 nem is cseréltek ki!!! a "hivatalos márkaszervíz"-ben mert a nem hivatalos garázs műhelyében már lecserélte/kicserélte a dolgokat...
0
0
0
0
Puffin avatar
@visor261: Nekem ismerősöm a helyi számtech szervízes. :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Mivel megint kis híján eltelt már 3 év simán lehet hogy az akkuk vagy egy ismét zárlatos lett vagy valami más kínja lett, de lehet hogy maga a szünetmentesben szállt el valami.
Nekem is lassan nézni kéne valamit mellé mert azóta fejlesztettem és a gépem is többet kér. Így előfordul hogy a figyelő programja szerint 100%-os terhelést is kap. Hangjelzést még nem adott, de egy 10 perces áramszünetet már áthidalt. Igaz az hogy játszottam a gépen pont. Viszont amint áramszünetet észleltem a gépet gyorsan alvóba vágtam. Kb 3 percig tartott a művelet ami ideje alatt 10%-ra verte le az akkukat, de amint a gép alvóba ment felugrott 68-ra. Így a maradék időt kibírta úgy hogy csak a NAS, két internet modem, 1 router és egy AP volt aktívan bekapcsolva.
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: Jó szervízt tudsz mondani? Feltéve ha nem kukázod a hibásat.

hát nem tudom hogy az aksiknak az állapota mért kéne befolyásolnia a hálózati működést(vannak elképzeléseim hogy miért)
bár direkt line-interactive lett véve offline helyett hogy legyen ov/uv védelem, bár nem tudom hogy milyen védelem kell egy egy lámpa felkapcsolása által okozott hálózati problémákra... gondolom az online zaj/frekvencia védelme(bár ez se tudjuk biztosra)de már utólag nem is számít mert már úgy is úgy kell hagyni a gépet a szerver meg háttérben futó jóságok miatt... szóval a lámpa probléma megoldotta önmagát.

A harmadik akksi cserekor kiderül hogy line-interactive + 2 aksi csere vagy online+x akksicsere az olcsóbb de még ha 3 évente vs 5 évente kell őket cserélni még akkor se jön ki a duppla ár különbsége...
Nekem max terhelésnél olyan 60%-ot ami kb 800W körül lehet saccra, de szerintem maga a 2 elem kialakítás egy rossz rendszer mert az eggyikre nagyobb terhelés megy és ezért van hogy az eggyik hamarabb adja meg magát vagy az eggyik mindig tölti a másikat vagy valami...

Az azért bátor húzás játékból alvóba... nekem régebben így szállt el egy, amire azt mondták a szakik hogy megolvatt a bga mert nem volt ami lehűtse mert hirtelen megállt a venti az alvó üzemmód miatt és újragolyózás kellett volna neki, nem tudom hogy a win10 hogy kezeli a dolgokat de a win7 az leállásnál elvileg megvárja hogy lehüljenek a dolgok,de alvásnál ezt mellőzi... azóta ha én is megterhelem a gépet pl egy játék megy(mai játékok mind 99% felviszik a kártyáimat), akkor ha ki kell kapcsolni akkor kilépek belőle és elindítom a 10 perc múlva kikapcsoló script-et én meg megyek a dolgomra, a szünetmenteset meg eleve úgy terveztem hogy ha elmegy az áram akkor alt+f4 és ha kihűlt eléggé 40C° akkor alvóba teszem ha addigra nem jönne vissza az áram ha meg már jajjgat az alacsony szint miatt akkor meg felébresztem és gyorsan leállítom így csak az a 1-2W vámpír áram kell neki, de ha nem vagyok benne semmi fontosban van hogy egyszerüen leállítom, gyorsan fellépek netre megnézni hogy van e valami sürgősebb ha nincs akkor meg előveszek egy könyvet vagy éppen egy mobilt a sok küzöl és az előre rátett tartalmakat élvezem míg visszajön az áram, és ha lemerülne az aksi amire épp rá van kötve akkor kiveszek egy másikat a 20 pót akksiból, aminek ki kéne tartania amíg visszajön az áram...
ha csak nem előre betervezett mert akkor én meg az alvást tervezem rá, vagy amikor vihar/baleset miatt 3napig nem volt áram és rendelt kaja volt mert a hűtőben már romlásnak indultak(nyár) a dolgok, hiába lett fogyasztva annak tartalma, mivel az ember hónapokra tárol el benne dolgokat hogy ne kelljen hetente/naponta boltba menni :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Konkrét szervizt nem tudok, de a Google ebben segíthet.
Hogy nálad mi lehet a hiba nem tudom megmondani, annyira nem vagyok ebben profi.

A gép alvóba tétele meg nem tett kárt a gépben, nem először tettem már meg. Amúgy is mire a játék kilép a jó hűtésnek köszönhetően már 40 fok környékére hűl. De játék közben sem látom semminek a hőmérsékletét 60 fokig elmenni, általában az alatt marad, így pillantok alatt lehűl ha kilépek abból ami épp teheli.
0
0
0
0
visor261 avatar
@reszler112233: Csak úgy szervízbe nem merem bevinni mert 1 fent vázoltam a személyes tapasztalatomat 2 elég sok rosszat hallani róluk(amennyire értek a kondikhoz, a szemem előtt verne át hogy "új" kondikat forraszt rá lecserélve a régit, csak az az új is jobb esetben valami utángyártott kínai ami a "paramétereken belül van")

Az "amint áramszünetet észleltem a gépet gyorsan alvóba vágtam" meg "mire a játék kilép" azért nem ugyan az... az első verziónál nekem elszált, és utána a második verziót használom még a ps-en is...(bár van hogy jobban melegszik a főmenüben mint eggyes játékoknál... de hát ha egyszer így alkotta meg a sony nincs mit tenni... aki ezzel vitatkozna az nézze meg hogy alvóból felkeltve és csak a menüben milyen hőmérséklet különbség van!)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@visor261: Mint írtam kiléptem a játékból, tehát az már nem futott így nem jöhet be a főmenüje. Azt is írtam hogy mire rányomtam az alvás gombra a főbb elemek már 40 fokon vagy az alatt voltak, de a CPU egyébként terhelés közben sem nagyon megy 50 fölé. Viszont akkor sem volt gond anno mikor még nem volt szünetmentesem. Többször volt pillanatnyi áramszünet, többször játék közben és igen féltem hogy baj lesz belőle, ami hozta el a szünetmentes vásárlását, de az akkori gépem is simán átvészelte ezeket. Mondjuk akkor is minőségibb cuccok voltak a gépemben mint most is.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok, Profilmban található 2022es Ryzen géphez keresek tápegységet, annyi modosítással hogy RX 6700xt menne mellé. Nem bánnám ha késöbb is jó lenne és esetleges upgrade mellet is kiszolgálna. 30-35eFt
Köszi!
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Schwin94: 30-35k-ért ezek vannak, kicsit többet szánnál rá jobban is lehetne találni, + legalább egy 600W-os kellene azért, meg legalább Gold legyen, én ezeket találtam!

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@zsolo: Átnézve a piacot, hajlandó vagyok picit többet adné érte, azért cserébe hogy moduláris legyen, ugyan nem látszik de a jövőre való tekintettel a következőt néztem.

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Schwin94: Bequit inkább, ha van esetleg ilyen árban seasonic akkor inkább azt venném!
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok. Egy éve terveztem egy upgradet 1080-ra, de végül nem következett be. Most viszont talán sikerül valamit kiokoskodnom.
Még mindig adott az 550-es Seasonic Focus 80+ gold tápom, de nem 1080 a cél, hanem inkább egy 3070, 3060ti, 2070 vagy 2070super. Attól függ mihez fogok tudni hozzájutni az elkövetkező időben normális áron a használt piacon.

Kérdés hogy mi legyen a tápommal? Ezekhez a videókártyákhoz ajánlott a 650-es táp már gondolom.
Ha igen mi lenne az ideális? Corsair RM650x 80 PLUS Gold és a 650 Gold-os Seasonic Focuson gondolkodom. Valamint ti melyik kártyát ajánlanátok inkább? Ha ez az upgrade megvalósul, akkor a közeli pár évben nem tervezek fejlesztést.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Ayistion: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zsolo avatar
1080p-re elég egy 3060 is, de ugye abból is van 8 és 12gb-os ,azt nem tudom melyik érné meg jobban...12gb-os valamennyivel gyorsabb azért..
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zsolo avatar
Tudom,ezt írtam én is hogy elég neki az is!
1
0
0
0
Ayistion avatar
Ja igen az elfelejtettem írni hogy 1080p mellett tettem le a voksom, és nem akarok oc-zgatni sem.
Mindenképp 3060-at próbáljak, vagy esetleg a 3060ti belefér? Van valami amire érdemes figyelni ezeknél a kártyáknál?
0
0
0
0
no avatar
@Ayistion: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Ayistion avatar
Értem, csak gondoltam azért rákérdezek mert 3060Ti-ből többet találni a piacon, köztük van olyan amit annyiért adnak garival mint egy sima 3060-at. De akkor maradok a 3060-nál, próbálok 12GB-set és 3 ventiset vadászni. MSI vagy ASUS amire hajtok első sorban. Ennél a kártyánál számít hogy milyen memóriás? Vagy az csak a 2070es nál vagy melyiknél volt hogy voltak problémák?
0
0
0
0
no avatar
@Ayistion: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Ayistion avatar
Használt kártya de garanciás még. 3060 Rog strix 12GB, 3 ventis verzió lett a választás, remélem bírni fogja a táp.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok mennyire megbízható a Super Flower márkájú tápegység?
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@roba1996: Én úgy tudom, hogy azok elég jó tápok, nem lesz vele gondod!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Külföldi fórumokon én csak jókat olvastam róla csak gondoltam azért meg kérdezem itt is :) köszi szépen
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Volt egy Leadex 550 platinum tápom. Semmi gondja nem volt. Csendes és kiszolgálta a dolgokat.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Én rendeltem egy ilyent egy másik konfigba csak jókat olvastam róla nemhiszem,hogy bármi gond lenne vele. :) Super Flower LEADEX III 750W Gold.
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
roba1996 avatar
Tudom 😆 Pista is csak dicsérte meg én is csak jókat olvastam róla ezért is mertem megvenni.😁
1
0
0
0
TeKaZ3 avatar
Halihó!

Nemsokára CPU cserén esem át (Ryzen 7 5800X), mellette van egy GTX 1080 videokártyám.
Jelenleg van egy 1000w-os tápom, amit annyira nem szeret a villanyóra, ezáltal a táp levágja a biztosítékot ha átbillentem a kapcsolóját. Ezt mondanom sem kell, hosszú távon nem okés..
Na most amit kinéztem helyette az egy Cooler Master 750W MWE Gold 750 V2 . Ez elegendő lenne a tökéletes működéshez? OC-zni nem tervezek semmit sem, jó nekem minden alap órajelen.
A táp moduláris, ragaszkodnék eme tulajdonság megtartásához

Tehát összesítve.
CPU: AMD Ryzen 7 5800X
CPU Hűtő: NZXT Kraken X63
VGA: GTX 1080 8GB (Asus Strix)
RAM: 2x8GB HyperX
STORAGE: 1TB Samsung EVO ; 500gb HDD
1 billentyűzet ; 1 egér
2db 120mm ventillátor ; 1db 180mm ventillátor

Elegendő lenne-e a fent említett Cooler Master 750W?
Avagy menjek biztosra és legyen egy Cooler Master MWE Gold 850 V2 850W?

A jelenlegi tápegységem egy LEPA B1000-M (24 ampert vesz fel és ez már sok a biztosítéknak) A Cooler Masterek meg vagy 10-et vagy 12 ampert, ami bőven jó még.

Előre is köszönöm válaszotokat!
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@TeKaZ3: Én inkább ezt ajánlom, Seasoic azért minőségibb és megbízhatóbb! Bőven elég a 750W!
Seasonic FOCUS-GX-750 Focus GX 750W gamer tápegység
[LINK]
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
@zsolo: Szuper vagy, nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
0
0
0
0
xAlcatrazx avatar
Sziasztok! Szeretnék majd venni egy Asus Rog Strix 3070Ti videókarit és 3x 8 pin vga csatlakozót kér. És az lenne a kérdésem hogy milyen tápot ajánlanátok nekem 80+ Gold minősítésben. Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@xAlcatrazx: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xAlcatrazx avatar
A moduláris tápokat preferálom leginkább a Seasonicon gondolkodtam már én is de viszont úgy voltam vele hogy inkább meg hallgatom mások tanácsait illetve tapasztalatait nehogy véletlen mellé nyúljak.Az ára nem számít tápon és alaplapon sosem spórolok. :D Köszönöm a helpet :D
2
0
0
0
bukta2 avatar
@xAlcatrazx: ,,tápon és alaplapon sosem spórolok"
Ez a jó hozzáállás! ;)
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Üdv
Instabilitás miatt szétszedtem kipucolni a mostani tápom (configom alatt láthatod), és az egyik "tekercs" meg van nyílva, így hétfőn rendelnék valami értelmeset, nem túl drágán..
Seasonic B12 BC-550 vélemények? vagy valami hasonló, max 25ig, nem kell hogy moduláris legyen
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, két kérdésem lenne.
Single vagy Multiple módban érdemes használni a tápot?
Illetve a két táp közül melyik javasolnátok?
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
sisko avatar
Sziasztok.
A "terv" nevű gépemhez keresnék tápegységet,pl. : THERMALTAKE Toughpower GX1 600W erről mi a vélemény?(max 35k a keretem rá)
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@sisko: Annál sokkal jobb tápot kapsz max 35k-ért!
pl:

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

Ha majd a jövőben szeretnál kártyát is cserélni, akkor lehet célszerűbb lenne a 650-es a biztonság kedvéért! Én a Seasonicot ajánlom a legjobban!
1
0
0
0
sisko avatar
@zsolo: még 1-2 évig marad a régi vga,hacsak valami csoda folytán nem normalizálódnak a vga-k árai,a 650w az biztos,de mennyire könnyebb dolgom lenne,ha kisebb lenne a választék,így most a Seasonic és a FoLey álta linkelt Corsair közt vacillálok.
Köszi mindkettőtöknek a gyors választ
0
0
0
0
zsolo avatar
@sisko: Seasonic az egyik legjobb táp, ugyanaz van nekem is, csak ajánlani tudom! Nézegess még róluk teszteket aztán dönts!😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@sisko: Se a seasonic-al sem a corsair-al nem jársz rosszul, az említettek közül.
0
0
0
0
FoLey avatar
@sisko: [url]https://www.alza.hu/corsair-rm650x-2018-d5494144.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_skrine-a-zdroje_zdroje_uy006u1b2&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_skrine-a-zdroje_zdroje_uy006u1b2[/url]
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok.
Adott a gépemben egy Seasonic FOCUS-GX-550 Focus 550W tápegység, és egy gtx 1650-es videókártya. Ezt a kártyát szeretném upgradelni egy gtx 1070/Ti vagy 1080/Ti-ra. Természetesen az elsődleges célpont a 1080Ti, de amiért ilyen elveszett árak vannak, lehet hogy csak egy sima 1080 lesz belőle, vagy egy 1070Ti, természetesen használtpiacról. A kérdés az hogy ez az 550-es gold táp hosszú távon mennyire lenne kevés ide? Mert gondolkodok hogy a kártya előtt befektetnék egy Seasonic FOCUS-GX-750 Focus GX 750W-es tápba. Ha esetleg ezt megvenném, akkor az 550-esről csak lehúzogatom a kábeleket majd kiveszem, a 750-esre rá a kábelek és mehet vissza és kész is? Mind a kettő moduláris, kábel management szempontjából nem akarnám teljesen szétbombázni a gépet ha nem muszáj. :D
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@Ayistion: Meg a 1080Ti melle is eleg lesz az a Seasonic tap hacsak nem tervezel vaskosabb cpu/gpu tuningot. Nyugodtan mehet a csere tap-upgrade nelkul!
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Nem, nem tervezek nagyobb upgradet se cpu, sem gpu szinten. Ez a cpu engem jelenleg bőven kiszolgál szerintem, mert a 1080p gaming mellett tettem le a voksom, egyedül a gpu az amit kevésnek érzek ebben a konfigban. Egy 16gb ram upgrade jön majd még bele, hogy meglegyen a duálcsenel hatás, azon kívül csak a gpu-t szeretném cserélni a már említett kártyák egyikére, ami egy 3-4 év távlatban talán még kiszolgál.
Köszi a segítséget!
0
0
0
0
Puffin avatar
@Ayistion: Egy 1080-at utána egy 2080-at hajtottam 550-es tápról gond nélkül. Nem lesz probléma.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Puffin: Szuper, köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Ayistion: Nekem egy 400as táp szolgálja ki a 1070ti-t, bőven.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Ayistion: Simán elég neki, nekem egy 550-es bronze tápom volt egy 5700xt mellett pl, semmi gond nem volt vele!
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok! Úgy látszik megérett a cserére a Thermaltake Smart SE 530W Bronze tápom.
Mit ajánlanátok olyan 700-750W Gold vagy jobb minősítésűt? Keret max. 60 ezer.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Gyrger72: Ez például teljes mértékben megfelelő és bőségesen elég!
[LINK]
0
0
0
0
Booker avatar
@Gyrger72: Ez még pl https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/be-quiet/straight-power-11-750w-gold-bn283-p396580133/
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gyrger72: Seasonicot ajánlom, amit Andor linkelt az tökéletes!
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gyrger72: [url]https://www.emag.hu/super-flower-leadex-platinum-modularis-tapegyseg-750w-bulk-sf-750f14mp-bk/pd/DK9RM0BBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648[/url]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Gyrger72: 50-55k közt kapsz seasonic fucus PX 750W Platinum-ot is,full moduláris. Nálam kb 1 éve szolgál egy ilyen.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Über-atom-mega leghalkabb minőségi tápegységet keresem, 750-850 watt körül. Ár nem számít.

Köszi!
0
0
1
1
💬 66
Bronson avatar
@Hegyirablo: ettol halkabb nem igen van

[LINK]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Bronson: Nyugtass meg, hogy ugye tudsz olvasni!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Tud ám olvasni és szerintem igenis jó kis tápot ajánlott, mert az 700W és Titanium minősítés, ami szerintem bőven elég, főleg ha ehhez a gépedhez akarod venni.https://gepigeny.hu/user/hegyirablo/eszkozok/31…zok/317011
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@reszler112233: Nem, nem ehhez akarom venni. Nem tudom, hogy miért kell feltételezésekbe bocsátkozni. Feltettem egy kérdést, nem sikerült neki válaszolnia rá. Van ilyen. Hétszáz wattos táp nem fogja elbírni a konfigot, vagy csak neccesen. Érdemes kockáztatni? Szerintem nem. Hát ennyi.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hegyirablo: Hát egy Seasonic FOCUS GX-550 PSU- elvisz egy MSI RTX 3080 Gaming X Trio GPU és egy Intel Core i7-11700K CPU úgy hogy lefut alatta a 3dmark time spy extreme 4k.Spoiler!
csak a mindecraft-el kell vigyázni...


Meg teknikailag jól válaszolt mert "750-850 watt körül" az a 700W-os tápegység áll a legközelebb mivel nem látok én se ennél nagyobb teljesítményű tápokat venti nélkül csak amiben ki tudod kapcsolni a ventit ami vagy leold túlmelegedés miatt vagy "csak neccesen. Érdemes kockáztatni? Szerintem nem. Hát ennyi."
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@visor261: "Teknikailag". 😁
1
0
0
0
Hegyirablo avatar
@visor261: Na, ennyire viszi el a 660-as 110 százalékig terhelhető platinum táp a 3080-ast, hogy villog a led a csatlakozó felett, hogy tápellátási gond van. Hát erről akkor ennyit.

https://kepkuldes.com/images/2b13ab9bbc0125c411eea884dff24b25.jpg
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hegyirablo: https://www.youtube.com/watch?v=1pDpl9Zkmtc
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@visor261: Irigylem azokat, akinek van ideje megnézni egy majdnem három órás Youtube videót. Ők vajon munkanélküliek, vagy gyerekek, akiket a szüleik tartanak el, vagy felnőttek, akiket a szüleik tartanak el? Én részben befektetésekből élek, a mellette lévő munkám meg kötetlen, de még így sincs időm arra, hogy három órás videókat nézegessek.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hegyirablo: Micsoda véletlen, én is irigylem őket :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Az én FSP Hydro G 650-es tápom szerintem simán elbírná a 3080-at, pedig összesen 10W-al kevesebb viszont jobbak az amper értékei minden téren, egyedül a te 660-osdhoz képest a +12V ahol alulmarad 0,84 amperrel, de minden másban fölötte van, mégis csak Gold és az ára pedig ugyan ott mozog mint a te 660-asodnak, tehát annak tápot nem mondanám igazán minőségi belsővel rendelkezőnek. Az enyém 3,3V és 5 V kombinációjában 150W-ra képes, míg a tied csak 110-re, és ez bizony okozhatja a te esetedben a hibát. Nem mindig csak az össz W a lényeges, hanem igenis számít az hogy adott V-ra mit tud adni.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@reszler112233: De nem bírja el, hát villog a LED, akárhogyan kötöm be. Igazából még kábel sincs elég a 660-ashoz, hogy háromszor 8 pinnel bekössem, ipszilont kell használni. A 850-essel nem villog.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Én viszont ennek fényében kérnék egy pontos gép adatot, ugyanis az a táp akár egy atomerejű gépet is kihajtana gond nélkül.
Az igaz hogy nekem is 650W-os tápom van ami mostani konfigomhoz bőven sok, de mikor vettem, mindenképp FSP-t akartam és full modulárist. Akkor nem volt ilyen 550W-osban és FSP-ben és azért lett 650W. Hát ennyi, ahogy te si fogalmaztál, mikor nem is csak én írtam, hogy az a táp bizony egy komoly gépet is kiszolgál gond nélkül. És ezt ahogy nézem nem csak én látom így, de pontos gép nélkül senki nem fogja neked megmondani, hogy pontosan milyen táp kell neked. Másik az hogy ha tényleg leghalkabbat akarod kifogni akkor a megemlített tápnál jobbat nem fogsz találni, ugyanis ami e fölött van, már mindegyikben adott a ventilátor ami miatt tuti nem lesz olyan halk mint amiben nincs is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Hegyirablo: Te meg nyugtass meg hogy nem vagy arrogans...? 'Ar nem szamit' jellegu komment, ebbe belesetaltam, en kerek elnezest
0
0
0
1
Hegyirablo avatar
@Bronson: Semmi gond. Elnéztem. Csak valahogy számomra érthetetlen, ha valaki nem tud értelmezni egy világos mondatot az anyanyelvén. Nekem ezt általános iskolában tanították, még csak nem is az egyetemen.
0
0
0
1
Puffin avatar
@Hegyirablo: De ha leírtad volna mihez kellene akkor nem lett volna ilyen probléma. 😆
1
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Én már kértem tőle gép adatokat hogy mégis milyen géphez nem elég a 700W és titán minősítés, mert szerintem egy gold minősítéses 700W-os táp sem gagyi. Viszont látható ez 21 órája volt, de még most se tudunk neki így ajánlatot tenni, mert azt állítja, higy a 700W az kevés lesz, pedig merem kockáztatni hogy az egy kétkártyás SLI vagy CF-et is elbírna gond nélkül.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Bányához lehet kevés! 😁
1
1
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Ahhoz valóban kevés lehet, de ott szerintem a hang nem igazán számít mert a többi cucc valószínű nagyobb zajt fog csapni mint egy atomerejű táp amiben a ventilátor akár maxon is megy.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Puffin: De bízzátok már ezt rám, jó. Felnőtt ember vagyok, harminc éve használok PC-t, húsz éve magamnak építem őket. Annyit kértem csak, hogy írjatok tápot abban a kategóriában. Neked nem kell azt tudnod, hogy milyen géphez kell, mert ireleváns. Mert ha azt fogod írni, hogy elég hozzá egy 650-es, akkor is 750-850-est akarok és fogok venni. Tehát teljesen felesleges a kérdés, hogy mihez kell. De akkor elárulom, hogy mihez kell. Villanypásztorhoz. Na, így jobb? Komolyan kíváncsi vagyok rá, most, hogy tudod mihez kell, jobb tanácsot tudsz-e adni?!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Ez már nálam is veri a biztosítékot. Ugyan nem vagyok annyi éve a PC iparban, de azért annyit én is tudok, hogy egy táp vásárlási kérdésnél igenis számít milyen géphez, mert abból lehet kideríteni, hogy ténylegesen mekkora W kell neked, amiben még marad tartalék is adott gép mellett.
Viszont villanypásztornál én még nem láttam PC tápegységet sehol. Vagy mennek 220V-os hálózatról. vagy pedig 12V-osak, és akkumulátorról mennek. Utóbbit szokták kiegészíteni napelemmel, hogy ne kelljen állandóan tölteni az akkut, hanem folyamatos töltés legyen neki a napelem révén.

De ezzel a stílussal, nem fogsz sokra menni se itt se máshol. Ugyanis kérdeztél, kaptál is választ, többet is, de neked semmi sem jó, és csak beszólni tudsz. Ha pedig tudod mit akarsz venni akkor kérdezni sem kéne, vagy ha igen akkor adott termékről kéne érdeklődni hogy az jó-e.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@reszler112233: Nem fogok sokra menni? Tényleg? Hát képzeld, mentem. Na, akkor most mi van?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Hegyirablo: tessék: Corsair HX750/850. Aztán most elég lesz belőled.
0
0
0
1
Hegyirablo avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
1
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Törölt hozzászólás
1
0
0
1
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Mi a felhasználási körülmény? Miért NEM elég egyértelműen?

Akkor majd tudunk pontosat ajánlani... Ha megvan a terület, mihez kell, hogyan, minden körülmény, akkor nem csak egy halmazt, hanem akár arra pontosan is tudok, vagy tudunk egy kifejezett tápot ajánlani. Mert ez így minden esetben csak torpedózás...
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Egy 700-750 watt összfogyasztású konfighoz kell a táp, játék, egy 3080-as, 95W CPU.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Mióta lesz az 700-750W összfogyasztású?

Nálam Ryzen 9 3900X (105W peak) dolgozik egy 6900XT (300W peak) társaságában, Tt GF1 850W-os táppal, és akkora headroom van a tápban még 3 nagyteljesítményű belső HDD-vel, meg mindennel együtt, hogy szép nézni. Nincs peak felvétele bekapcsoláson kívül semminek.

Ahhoz az konfighoz bőven elég lett volna az eredetileg ajánlott full passzív
700W-ot táp.
0
0
0
1
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Oké, de én akkor is 750-est akarok hozzá, gondolva a jövőre. Tavaly azt írták nekem nagyon okosok, hogy 650-es táp egy életre elég lesz, mert mindennek csökken a fogyasztása. Aztán mi lett, jött a 3080-as, és nem elég neki a 650-es, vagy csak neccesen. De írhatnám azt is, hogy azért szeretnék 750-est, mert "Csak.". Most komolyan, megint menjünk bele abba, hogy magyaráznom kell, hogy miért kell nekem 750-es táp, vagy miért vettem fel ma kapucnis pulóvert és farmert, hogy miért volt ma pizza az ebéd és sajtleves, stb. Érted, hogy mire gondolok?
2
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Magyarázhatod, de nem KELL 750-es táp. Legfőképp azért sem, mert ajánlottan is 700 körüli az ami már elbírja, ha magas minősítésű.

Ha ajánlanak egy tápot, meg lehet nézni, hogy mekkora terhelésen milyen a hatásfoka, ha nem értesz hozzá, kérdezz, és aki ért, válaszolni fog. Lejjebb leírtam a 3 legesélyesebbet ilyenre. Ezen a ponton már ennél jobban nem fogok belemenni. Mind 850-es, mind minőségi, jó customer-care-el és hosszú teljeskörű garanciával.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: De tavaly meg azt kaptam, hogy 650-es egy életre elég lesz, minőségiben. Fractal 660 Platinumot vettem, amit nem rossz táp, még ha nem a legcsúcsabb platinum, és egybehangzóan azt írják, hogy 3080-hoz, meg 95W-os procihoz kevés, főleg, ha még húzod is. Szerinted meg elég. Akkor le sem kell cserélni a Fractal 660-at? Csak mert még 8pin kábel sincs annyi hozzá, mint amennyi a 3080-nak kell.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Fractal platinum.... Csak épp olyan szar bele van...
Ezért lehet sokat utána nézni, sokat hallgatni emberekre...
De legfőképp pontosan leírni, hogy mihez kell...
0
0
0
1
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Akkor tisztázzunk valamit. Amit egy VGA-ra írnak W-ot amit kér az a no name tápokra igaz, mert egy minőségi táp ami az összfogyasztás a CPU-val mérve is túllövi is elviszi gond nélkül. Példának tudom hozni neked ami nálam évekig működött pedig 450W VGA és 95W CPU-val egy FSP Hexa 500W simán elbírt, úgy hogy a proci a gyári 2,83 helyet 3,83-on ment, amivel ugye a 95W fogyasztás is magasabb volt.Ezek mellett volt 2x4GB és 2x1GB DDR2 800MHz RAM, mellette 2 darab 500GB-os WD Blue 3,5-ös HDD, és egy 120GB-os Samsung 840EVO SSD.
Ez volt a processzor: [LINK]

Ez pedig a VGA:[LINK]

Ha csak a gyári W értékeket összeadod is már túl van az 500W-on, és ennek ellenére, hogy a processzort még húztam is, semmi probléma nem volt a géppel és a táppal. Sőt ha a régi PC-met nem adom el még most is meg lenne a Hexa táp, bár azért is váltottam le mert több Sata csatlakozóra volt szükségem mint ami volt azon a tápon. Ennyit erről, tehát 3080 és 95W CPU esetén is lazán elégnek kéne lennie a 700W-nak csak az a táp is minőségi legyen, és az elsőnek linkelt 700W-os táp az igen kiváló és minőségi darab.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@reszler112233: Hjajj. Igen, ezeket mind tudom. Minőségi táp, tizenöt éve nem is használok mást. De ennyire nehéz elfogadni, hogy én 750W vagy nagyobbat szeretnék, függetlenül attól, hogy mennyit fog a konfig fogyasztani? 😢
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Hegyirablo: Tehát úgy ajánljunk tápot, hogy nem kell a konfigot ismerterni, mert "ireleváns". Ne haragudj meg, amit itt leművelsz, az erősen cringe.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@SuperPuma: Oké, akkor magyarázd meg nekem, hogy miért kell ismerni a konfigot ahhoz, hogy ajánlani tudj egy 750-850 wattos tápot! Nem érdekel, hogy szerinted vagy más szerint elég lenne 650-es, az sem érdekel, hogy más szerint kilovattos kellene, én úgy döntöttem, hogy 750-850 watt tápot akarok venni. Akkor is, ha ez neked nem tetszik. Akkor is, ha emiatt toporzékolsz otthon, és a földhöz vered magadat. Hogy miért akarok 750-850 wattos tápot venni, az meg az én dolgom. Összegezve, minden további más valóban irreleváns. Ha azt kérem, hogy ajánljon nekem valaki egy 1.5 literes lökettérfogatú, új autót, akkor tudni kell hozzá, hogy milyen messze fogok menni vele, és mennyivel fogom nyomni neki??? Na ne tréfálj már! Egyébként ajánlom figyelmedbe kicsit lejjebb nemvagyokitt fórumtárs hozzászólását a témában. Tökéletesen leírta azt a helyzetet, amit ti itt most műveltek. Na, ez az, ami cringe. (Bár lehet nyugodtan magyarul is írni, nem leszel menőbb attól /sem/, ha idegen szavakat használsz!)
1
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Puffin: Ja, azt majdnem elfelejtettem! Egy dugó puhító kézi készüléket is akarok üzemeltetni. Kell hozzá egy mega-über-atom csendes 750-850W táp. Hajrá, lehet megcsillogtatni a tudásodat, várom a javaslatokat! Bár sejtem, hogy mi lesz a válasz.
0
0
0
0
thug85 avatar
@Bronson: A nevéből és stílusából ítélve ő ugyan az az ember, aki a PH fórumon is kérdezősködött, és ugyan ilyen hangnemben reagált az ottani segítségnyújtásra is. Akkor azt hittem csak rossz passzban van de nem, ezek szerint ő zsigerből ilyen.
Van ilyen, nem vedd magadra.
0
0
0
0
Bronson avatar
@thug85: Nem most kezdtem en sem a forumozast, de sosem ertettem hogy miert kell ilyen hangnemben szolni a masikhoz... 😐
0
0
0
0
FoLey avatar
@thug85: Amúgy olvastam és az a vicces,hogy aki elsőnek ajánlotta Corsair RMx-et lehurrogta a 135mm venti miatt. Na utólag is valaki ajánlotta Corsair RMx-et 2018-at szintén 135mm ventivel,de azt már jónak találta. Na most ki nem jár utána? 😁
0
0
1
0
Hegyirablo avatar
@thug85: Törölt hozzászólás
0
0
0
1
thug85 avatar
@Hegyirablo: Értem az érveidet, de ha valaki veszi a fáradságot, hogy megpróbál segíteni még ha nem is értelmezi amit írtam, nem oltom le egyből gyökér módra. Lehet ezt kultúráltan is. Senkinek sem fáj az egyedi igényed de az hogy sutyerák vagy sokkal több mindenkit zavar. De szerintem nem tőlünk kell etikettet tanulnia egy 41 éves embernek. Ez már nagyon rég félre mehetett.
0
0
2
0
Hegyirablo avatar
@thug85: Figyelj, ez megy mindenhol. Beírja valaki egy fórumra, hogy piros szánkót akar venni, rögtön ott teremnek hárman, hogy miért akar pirosat venni, miért nem kéket?! Tényleg én vagyok az egyetlen ember a világon, aki elfogadja mások döntéseit, még akkor is, ha rossz döntés, hiszen ez ettől még mindig az ő döntése? És ha ő így akarja, akkor ki vagyok én, hogy ebben megakadályozzam???

Feltettem egy kérdést 750-850 watt, nagyon halk táp. Erre a normális válasz az lenne, hogy “XY750, vagy YX850 kell neked.”. Teljesen felesleges kérdés, hogy mire kell, ez csak elviszi a kérdést rossz irányba, és nem fogok kapni megfelelő választ. Ha azt írom, hogy egy 3090-eshez kell, vagy azt, hogy azért kell, hogy bedugjam gép nélkül, hogy csak úgy menjen, akkor mást választ fogsz adni? Sajnálom, hogy nem érted, nem értitek ezt.
1
0
0
0
Hegyirablo avatar
@thug85: Még valami. Valószínűleg nagyon unalmas már nekem, hogy lépten-nyomon olyanokba futok bele, akár interneten, akár való életben, akik egyszerű kérdéseket sem értenek meg. Nem vagyok óvóbácsi, és nem is én tehetek róla, hogy nincsenek a megfelelő értelmi szinten. Fejleszteni kell magunkat, én sem születtem zseninek. Viszont semmivel nem várok el többet embertársaimtól, mint amit ők elvárhatnak tőlem az ész megfelelő használata szempontjából. Abban meg már régen nem hiszek, hogy aki felnőtt létére ilyen szinten van, az majd a szép beszédtől okosodni fog. Mert nem ez a tapasztalat.
1
0
0
0
thug85 avatar
@Hegyirablo: Értelek, de szerintem te is megérted min húztuk fel a szemöldökünket. Erről lehetne még sokáig vitázni, úgyse enged egyik a másiknak ha úgy érzi igaza van.

A tápkérdésedre visszatérve én megpróbálnék egy RM850x-et. Bizonyos terhelésig passzív, és ha megy sem hangos, tesztek alapján igen halk. Én ilyenből használok 750-t. Max még túl lehet méretezni, hogy később kapcsoljon a venti. Akkor lehet venni egy RM1000x-et. Bár ha a PH-s venti igény még fent áll akkor ez nem játszik, de ezt itt nem írtad. 135 mm. De ez már sokat nem oszt, nem szoroz.
1
0
0
0
Hegyirablo avatar
@thug85: Egy mondat még, aztán én tényleg befejezem! Melyik a jobb szerinted, az, aki őszinte szemtől szemben, de mellette karcos a modora, vagy akinek sima modora van, de közben szemrebbenés nélkül a szemedbe hazudik? Egyébként meg a rossz modor is szubjektív, gyanítom, hogy azok kiáltanak sokszor rossz modort, akiknek fáj az igazság, amit a szemükbe mondtak.


Kaptam tanácsként, hogy próbáljam ki az EVGA 850 G2-t, mert bár régi táp, garantáltan nagyon csendes, terhelés alatt sem nagyon kapcsol be. Keddre megjön, de én azért nagyon szkeptikus vagyok, mert a teszek szerint már 200 wattnál is felpörög, de ne legyen igazam. A következő választás pedig valóban a 850x, úgyhogy köszönöm! Amúgy én hallom a különbséget a 135-140mm között, ráadásul a bő egy éven belül a második zörgő ventis, elméletileg minőségi tápot fogtam ki (Seasonic, Fractal). Hallgasd meg a Fractalt, és mond, hogy én vagyok a hülye, és ez nem zörög!

[url]http://s4.toldacuccot.hu/letoltes?sid=439f0f0d0c3a798cf2de903582861b22&file=U%CC%81j%20felve%CC%81tel%202.m4a[/url]
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: EVGA nem rendelkezik semmilyen OTP-vel, ami egy semi-passive tápnál elengedhetetlen, ezért hiába semi-passive fel fog pörögni, már alacsony terhelésnél, mert nincs hővédelme... Azt írtad, hogy minőségi kell... Miért nem hallgattál a többségre (Seasonic prime, Corsair, Tt)?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Mert a Seasonickal befürödtem egyszer, kerregett a ventije. Amúgy hol ajánlott nekem bárki is Thermaltaket? Ha volt is ilyen ajánlás, az nem most volt.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Most írtam egyet, hozzácsaptam a sorhoz. Ki tudod ragadni a lényeget...

Akkor az max Seasonic Focus volt, annak volt egy időben rossz ventilátora. De az nem a 80 ezer + forintos széria volt 🤣
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Azt hiszem, tényleg a Focus volt.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Amúgy meg, kinek higgyek? Mert privátban másik fickó azt írta, hogy nekem az EVGA kell, és nagyon meggyőző volt.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Nagyon meggyőző volt az ember... Csak a táp nem az, mivel nincs benne hővédelem... Milyen bele is van? Mi gyártja? hol? Milyen capacitorokkal?

Nem véletlenül ajánlanak Seasonic-ot mindenhol, ami nagyon jó védelmekkel bír, jól kezeli a tüske jellegű, kiugró áramfelvételt, és amúgy a legjobb minősítéssel bír pro-consumer szinten... Ha meg zörög a venti, a Prime garanciájával 3 napon belül kapsz egy újat...

Egy táp áll a teljesítményből, minősítésből, customer-care-ből.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Értelek, de mit lehet tenni, ha két tűz közé kerülsz? Táphoz pont nem értek, hogy melyik a jó. Hallgatok másokra, ha azt látom, hogy értenek hozzá. Nekem egy dolog a lényeg, hogy csendes legyen. Akkor lehet Seasonic is, de melyik? Legyen legalább 750 wattos, 650 biztosan nem elég, félpasszív-passzívból meg gondolom 700-as nincs. Köszi.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Leírta már más is... Seasonic Prime XT 850, Corsair HX850i, Thermaltake Toughpower PF1 850 (amit én tettem hozzá)
Az elején Bronson egy teljesen passzív 700W-os tápot ajánlott...
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: XT??? Nem TX? Amúgy tényleg nem találom, hol ajánlottak nekem TX 850-est...

Egyébként Thermaltaket a másik fórumon nem dicsérik, pontosabban azt írják, hogy van köztük jobb és rosszabb is.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Seasonicot ajánlottak, kiegészítettem... Ne legyél már ekkora szőrszálhasogató b@zmeg ha segíteni akarnak... különben hallgass akire akarsz, de ne szívózz...

Thermaltake meg sok kategóriában van jelen, így van belőle harmatgyenge (SMART)és például a Toughpower PF1, az egyik felső kategóriája.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Szó sincs róla. Csak szeretném a lehető legjobbat megvenni, mert unom már a tápok visszahordozását a kereskedőkhöz, és előbb-utóbb ők is meg fognak unni engem. Egy EVGA visszament, mert helikopter volt. A Fractal 760 meg kerregett (meg a Seasonic is, egy éve).
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Seasonic Prime. Azt írtad, hogy pénz nem lényeg.

Akkor tessék felnézni a 80 ezres, 90 ezres kategóriába. Minőség, teljesítmény, support. Ott vannak, válogass, befejeztem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Akkor az lesz. Csak nem tudom, hogy mi ez az XT, amit ajánlasz, mert ilyet sehol nem találok.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: Valószínűleg javít már az autocorrect.
TX
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Jó-jó, vágom!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@AMDMonsteR: Mi az a "Cybenetics Noise level: TBA"? Ezt írja ezeknél a Seasonicoknál. Ez a coil whine akar lenni?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Hegyirablo: A Cybernetics egy független cég ami 1-7es skálán osztályozza a tápokat zajszint alapján.
0
0
0
0
thug85 avatar
@Hegyirablo: Persze, jobb az őszinteség. Én is őszinte embernek tartom magam. De itt nem hazudott neked senki, nem is próbáltak megbántani, ezért sem értettem a hangnemet. Az, hogy mennyire kaptál kielégítő választ az más kérdés.

Ez nem zörög, ez konkrétan olyan mint egy traktor. Fractal tápról sok jót olvasni, de nálam még kevés ez, hogy páran istenítik. Adjunk neki 8-10 évet meglátjuk, hogy jó-e. Evga már párszor bizonyított, de nekem nincs vele tapasztalatom.
Lehet, hogy hallható a különbség főleg ha valaki érzékenyebb rá. Nálam kevésbé észrevehető minimális decibel különbség mert a meshes házam tud zajos lenni mikor megy benne a 8 venti.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@thug85: Várj! Nem azt írom, hogy hazudott bárki is, hanem hülyeséget írt. Nem ugyanaz. Abból még nem lenne harag, mert van ilyen, de amikor csak annyit mertem kérdezni, hogy ugye tud olvasni, akkor abból sértődés lett. Senki sem szereti, ha a képébe tolják, hogy tévedett. Én sem szeretem. De elismerem, ha így van.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Hegyirablo: Mondjatok bármit én a pali mellet vagyok, gyakorira is kiírt kérdésekre úgy válaszolnak hogy mintha csak a címet olvassák el és még rám hurrognak mikor mondom nekik hogy olvassák már el a kérdést és csak utána válaszoljanak. Itt ő mondta hogy 750-850 watt és első válasz egy 700wattos táp, utána meg csak kötözködtök ahelyett hogy neki megfelelő tápot mondanátok. A másik pali mondja hogy neki 850Wattos tápja van és a kérdezőnek elég lesz egy 700wattos. Mielőtt mindenki elkezd dobálózni azért nézze már meg objektívan hogy mi volt a folyamata ennek a minifórumnak. Nem értek annyira a tápokhoz de annyit én is tudok hogy egy 700W táp 500W munkával több hőt csinál mint egy 800W táp. Több hő=hangosabb venti. Az igaz hogy ha optimálist akarunk akkor egy 700w tápnak 560w fogyasztás az optimális, de írta hogy ár nem számít. Amit én is szeretnék válaszként kapni az a kérdésemre egy válasz és az alatt fogadok csak el ajánlatot alternatívára. Már nekem is rég elegem van azokból akik a kérdésemre hogy hogyan kell xet csinálni azt írják hogy x helyett bt csinálnának a helyemben és leírják hogyan kell bt csinálni, amikor meg mondom hogy de nekem nem b kell hanem x akkor meg jön a ja az passz és várhatok hogy újra kiemeljem a kérdésemet, és lehet hogy elesek a jó választól mert már van a kérdés alatt 5 komment oszt meg se nyitják!!!!
0
0
2
0
FoLey avatar
@nemvagyokitt: Az okés hogy 750-850 wattos tápot keress,de nem tette hozzá,hogy mire is kell neki. Nehéz ezt megírni?
A másik,hogy maga a rosszindulatú stílus amit sok embernél kib@szta a biztosítékot. Te nem láttad hogy prohardveren is milyen viselkedése volt. Ott is sikerült pár embert felhergelnie. A többit nem írom már.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
@Hegyirablo: Aztán most már be lehet fejezni mindenkinek. Elég volt ebből.
Hegyirablo kaptál ajánlatot.
A többiek meg hagyják már annyiban.
Nagyon unalmas hogy szét van offolva a topic.
1
0
0
0
SuperPuma avatar
@Puffin: Jelezd az adminnak, majd megteszi a lépéseket.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Adott a következő gép:
Intel 10600(sima, nem K ) 6mag 12 szál
4X8 GB 2666 mhz DDR4 RAM
Asus Strix 1060 6GB
Samsung evo 860 500 GB
A-Data Gammix s11 pro SSD 500 GB
Gigabyte B460-HD3 alaplap
FSP HExa+pro 80+ tápegység

A közeljövőben szerentém cserélni a VGA-t. (Tudom milyen árak vannak, igen )
Asus TUF GAming 3060-at néztem ki. Az lenne a kérdés hogy tápot cseréljek vagy elég ami most van ? Táp kalkulátor az egész konfigra 355 W-ot hozott ki max fogyasztásra. Szerintetek ? Cseréljek, vagy ne ?
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@james007: Csak épp az maradt ki hogy hány W-os az a hexa+ táp.
0
0
0
0
no avatar
@james007: Mivel a tápegység teljesítménye lemaradt így saccolnék egy 500W-ot ami úgy jellemző a szériára. Lényegében elegendő hozzá, de ha a keret engedi akkor raknék bele egy minőségibb tápot, abból is 600/650W-ot célozva, hogy meglegyen a kell headroom és későbbi esetleges fejlesztésnél se kelljen foglalkozni vele.

• Fractal Design ION+ 660W
• Corsair RM650 650X
• Seasonic FOCUS PLUS 650W
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Fsp Hexa+pro 600W. Bocsi, lemaradt :)
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Sziasztok! Nekem a Dell tápomon nincsen 6 pines vga csatlakozó. De helyette van egy 4-es csatlakozó ami az alaplapba megy. Na most ha én veszek egy 'Cooler Master MWE Bronze 550W'-os tápot azon lesz ilyen csatlakozó?? (Nem tudom mi a neve ennek, de itt egy kép.)
Utána néztem és ez ad 12V-t az alaplapnak.https://kepkuldes.com/images/731aede646a1baf34965554322d2a6bd.jpg
0
0
0
0
💬 5
Zsoltiv0 avatar
@Puffin: Na az király, köszi :D
0
0
0
0
Puffin avatar
@Zsoltiv0: Az a CPU EPS csatlakozó különben. Minden mai tápon van. 4pin/2x4pin vagy több.
0
0
1
0
Zsoltiv0 avatar
@Puffin: És az mire jó pontosan. A processzornak ad áramot? (Bocsi ha hülyeség.)
0
0
0
0
Puffin avatar
@Zsoltiv0: Ahogy mondod, a proci kapja onnan az áramot.
1
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Sziasztok. Megfelelő lenne az alábbi konfigurációnak a táp?

Cooler Master Elite V3 600W

https://gepigeny.hu/user/zsoltiihun615/eszkozok/347415
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Zsoltiv0: Cooler Master MWE Bronze 550W (V2 MPE-5501-ACABW-BEU) némileg olcsóbb, de lényegesen jobb a belső felépítése. 550W-os táp is bőségesen kiszolgálja azt a rendszert.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Köszönöm, hogy mindig tudsz segíteni a hozzászólásaiddal.😀
0
0
0
0
no avatar
@Zsoltiv0: Igazán nincs mit, jó szerelést 🦄
1
0
0
0
Trigor avatar
Üdv
Érdekelne hogy egy rx 6800 XT gpu + 3900X cpu-hoz milyen tápot vegyek 1 kalkulátor szerint minimum 850W kéne de kiváncsi vagyok ti mit gondoltok. Ha lehetséges valmi minőségi tápot szeretnék venni. A válaszokat előre köszönöm😀
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Trigor: Egy 750W-os minőségi táp is vígan megbirkózik az ilyen szintű rendszerekkel, persze sosem hátrány a több watt, de egy bizonyos szint felett már ténylegesen pénzkidobásnak számít. A lenti tápegységekből nyugodtan választhatod a 850W-os variánsokat is, mindegyik megbízható és elismert.
[list]Corsair RM750x 750W (CP-9020199-EU)
FSP Hydro G 750 PRO
Fractal Design ION+ 760P
Seasonic FOCUS GX-750W[/list]
0
0
0
0
Trigor avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen az ajánlatokat és a gyors választ
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Ez is eljött... Sokadik gépemben szolgál a mostani Enermax tápom, ám kezdi megadni magát, így cserélném.
Minden hidegindításnál jó negyed órát full fordulaton pörgeti a ventit. Azt hiszem megpunnyadt az érzékelő benne.
Kis keresgélés után rá gondoltam: [LINK]
Esetleg ha tudtok kategóriájában jobbat, olcsóbbat, stb, örülnék, ha megosztanátok velem. Köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Memento Mori: Jónak számít a kiszemelt. Ezek lehetnek még alternatívák:
[list]Corsair RMx Series RM650x
FSP Hydro G Pro HG2-650
Fractal Design ION+ SFX-L 650W
Seasonic FOCUS PLUS 650W[/list]
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Focus plus-ból egy bontottat talált emagon árukereső, így megrendeltem a ráncfelvarrott verzióját, a GX-et. Holnap mehetek érte a pcx-be. Köszi szépen!
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Sok hibamentes évet kívánok 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😀
A Kis gépembe RX 570 mellé akarok másik tápot, Cooler Master MWE Gold 550 W? Mik a vélemények erről? 😀
0
0
0
0
💬 1
Matthew1994 avatar
@carl18x: Sok mindent nem találtam róla, de a többi 550 wattossal összehasonlítva így adatok alapján egy élhető középkategóriának tűnik. Bár lehet hogy a helyedben ebben az árban inkább vadásznék valamit használtan. De ezzel sem lenne baj szerintem. 😀
0
0
0
0
kellpenzps5re avatar
Üdv! A mostani tápegységem kezdi megadni magát. Mit ajánlanátok 15-30 között a mostani konfigomhoz?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@kellpenzps5re: [list]Seasonic FOCUS PLUS 550W
Seasonic Core GC 650W
FSP Hydro M PRO 600W[/list]
0
0
0
0
S4mple avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@S4mple: [LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
S4mple avatar
@zsolo: A hydron is gondolkoztam meg a corsairen is. Melyik lenne jobb?
0
0
0
0
zsolo avatar
@S4mple: FSP, vagy amit linkeltel Seasonic, mind a kettő jó táp, én azt venném amelyiket több garival be tudnám szerezni!
0
0
0
0
S4mple avatar
@zsolo: https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/seasonic/s12g-550-ssr-550rt-p210537868/
Esetleg ez jobb?
0
0
0
0
no avatar
@S4mple: Teljesen megfelel a be quiet!. Egyetlen hátránya, hogy fix kábelezésű.
0
0
0
0
S4mple avatar
@LordSzalko: Esetleg az a seasonic?
0
0
0
0
no avatar
@S4mple: Egyikkel sem lősz mellé igazából, nézd meg a gari időket melyik mennyit vállal.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, tápegység vásárlás előtt állok és szeretnék érdeklődni, hogy egy I5-3470 processzort, egy GTX 1060 3G -s videokártyát, illetve 8 Giga ram-ot, milyen táp hajtani ki? Köszönöm a válaszotokat!
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@RedeeX: Mennyi a keret rá?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: 10-15K körül
0
0
0
0
AttiS avatar
@RedeeX: FSP HEXA+ 400W

Használtam ilyet , elégnek kell lennie a fent felsorolt konfighoz és árban is ott van ahol a keret engedi.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@AttiS: +1, nekem már 2 éve szolgálja ki az ettől combosabb gépemet minden gond nélkül.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Üdv. Cooler Master MWE V2 750W (MPE-7501-ACABW) Tápegységről mi a véleményetek róla?
0
0
0
0
💬 25
Quadgame94 avatar
@Rolis199888: Szia. Inkább Seasonic Focus GX 650W. 120 hó gari van rá, arra a Corsair-re meg 60 és 8 ezerrel drábább is mint a GX. Ha Corsair akkor RM szériát nézz.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@Quadgame94: Miért a Cooler Master rossz táp?
0
0
0
0
no avatar
@Rolis199888: Semmi extra. De kinek kell, meg milyen géphez? Mert az FSP Hydro-t erre le ne cseréld.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@LordSzalko: Sajnos Az FSP Táp nem müködik rendesen. A hibája: Fekete képernyőt ad a gép tőle most jelenleg egy zalman táp van benne avval tökéletes csak 500w-os de gyenge
0
0
0
0
no avatar
@Rolis199888: Akkor inkább költs kicsit többet a tápra és biztosítsd be magad jó pár évre.
[list]Seasonic FOCUS GX 650W
Corsair RMx 2018 550W
EVGA SuperNOVA 650 G1+ 650W[/list]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: A vicc, hogy nem kell többet költenie. 45 ezer az amit előszor írt a Focus GX 650 meg 38 ezer.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@Quadgame94: https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/cooler-master/mwe-v2-750w-mpe-7501-acabw-p578237604/
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Rolis199888: Sorry, félre néztem. Én az MPY-vel kevertem.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Hát amit először említett CM az 24k környékén mozog, vagy mikorra értetted az "először"-t?
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@LordSzalko: https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/cooler-master/mwe-v2-750w-mpe-7501-acabw-p578237604/ Ez a táp nem lenne jó? Bronz minösités és 750W
0
0
0
0
no avatar
@Rolis199888: Ez gyakorlatilag az amit fent már említettél. Én a helyedben egy kicsit többet rááldoznék és egy komolyabb táp mellett tenném le a voksom. Több gari, minőségibb komponensek, halkabb működés stb.

Persze ez a te döntésed, a fent említett típus is ellátná a feladatát, de inkább vennék egyszer jobb tápot hosszabb garival, minthogy kétszer cseréljek a gari idő lejárta miatt.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@LordSzalko: Cooler Master 750W - MWE Gold 750 - MPY-7501-ACAAG-EU - 5 év garancia Vélemény erről a tápról gold minösités és még jó árban is lenne?
0
0
0
0
no avatar
@Rolis199888: Ha ennyire kötődsz a márkához akkor vedd ezt, én már felsoroltam három általam elfogadottad ebben az árkategóriában. +40 ezerért megint csak vannak jobb tápok.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@LordSzalko: de minimum 750-es táp kellene mert lesz majd még gép fejlesztés is
0
0
0
0
no avatar
@Rolis199888: Az enyém nem eszik 750W közelében, akkor elég komoly fejlesztésnek kell lennie. De ahogy gondolod.
[list]Fractal Design ION+ 760P[/list]
Ha meg mégis megbékélsz a 650W-al akkor a fenti kettő.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@LordSzalko: Rendben köszönöm a segítséged.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Rolis199888: Amit írd Lord, Seasonic tápot, én is azt ajánlom, nekem is az van , azzal nem nyúlnál mellé, nagyon jó táp!
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@zsolo: Hát már a https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/cooler-master/mwe-v2-750w-mpe-7501-acabw-p578237604/ tápot meg rendeltem. Egyébbként a Seasonic táp nem elérhető sehol semm
0
0
0
0
zsolo avatar
@Rolis199888: Rá értél volna vele még,de akkor már mindegy 😆
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@zsolo: Az Fsp 700w tápom sajnos fekete képernyő hibával müködik igy muszály volt tápot vennem most zalman 500w van benne
0
0
0
0
zsolo avatar
@Rolis199888: Szerintem kibírta volna addig amíg lett volna készleten valahol a Seasonic, de már mindegy akkor!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Rolis199888: Csak mondom h 2db 980ti sem zabál 100%-on kipörgetve 750w-t, csak 550-600-at (a komplett gép monitor és egyéb periféria nélkül).
Nem tudom hogy milyen gépet akarsz fejleszteni 😃
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
@botmunpls: Majd ha lesz fejlesztés akkor ne keljen tápot is cserélni
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Rolis199888: Én azt értem, csak szemléltetni akartam Szalko példáját, hogy a 750 tényleg nem szükséges.
Kivéve ha 2db 3080 v 3090 kell, esetleg 2 6800XT
0
0
0
0
zsolo avatar
Aki esetleg új tápot szeretne, most elérhető!

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Táp csere elött vagyok,és segítséget,illetve véleményt szeretnék kérni tőletek.
Mindenképp 750-es tápra gondoltam,kiszemelt ez a kettő lenne,de más ajánlatot is meghallgatok :
GIGABYTE Aorus 750W Gold (GP-AP750GM)
Cooler Master MWE Gold 750W (MPY-7501-AFAAG)

Gép alaplap: Asus Z170 Pro Gaming
Videókari: Asus Strix OC edition Geforce 750 Ti

Olyan 40 ezerig van a pénz limitem 😀
0
0
0
0
💬 24
no avatar
@TOMTIB: Komoly gépet tervezel a jövőben, hogy ekkora tápban gondolkodsz? Nagyban megnőnének a lehetőségek, ha leadod 650W-ra. Így lényegében az Aorus az egyetlen értelmes.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: a jövőben a videó karit lehet cserélném,ezért gondoltam a 750-re... És ha 650,akkor szerinted milyet?
0
0
0
0
no avatar
@TOMTIB: Ezek közül bármelyiket:
[list]EVGA SuperNOVA 650 G1+ 650W
FSP Hydro G 650W
Corsair RM650x[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: A Cooler Master MWE Gold 750W (MPY-7501-AFAAG) végülis árban majdnem annyi,és tudásban is,mint az EVGA SuperNOVA 650 G1+ 650W Gold (120-GP-0650),csak ugye 750-es. Ezen a kettőn gondolkodom.😊
0
0
0
0
no avatar
@TOMTIB: Inkább az EVGA, minőségibb belseje van és 10 év gari.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: https://www.alza.hu/evga-supernova-650-g-d5287815.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_skrine-a-zdroje_zdroje_ev206p4a&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_skrine-a-zdroje_zdroje_ev206p4a#recenze

Erről beszélünk ugye? csak hogy ne legyen kavarodás. Viszont itt csak 2 év garit ír az Alza. Árukeresőn nincs is máshol
0
0
0
0
no avatar
@TOMTIB: Igen, 2 éven belül ha baja lenne akkor az Alza-nál is intézheted, ha ez letelik akkor további 8 éven keresztül már csak a gyártónál.
0
0
0
0
zsolo avatar
@TOMTIB: 650-es is bőven jó lesz, még akkor is ha lesz egy jobb kártyád majd! Főleg, hogy van rá 10 év gari!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Srácok erről mi a véleményetek? https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3…488931111/
Amiről a The_Teacher_Man küldött infót.
0
0
0
0
zsolo avatar
@TOMTIB: Szerintem jó az is, de csak akkor ha jó gari is van rá!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@zsolo: 10 év gari van rá. Vagy hogy érted, hogy "jó gari"? 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@The_Teacher_Man: 10évre gondoltam 😃 de úgy oké
0
0
0
0
no avatar
@TOMTIB: A High Power számomra elég noname belsőnek tűnik, de ha arra is mernek vállalni 10 év garit akkor annyira nem lehet rossz. Aztán, hogy a Fractal-nél milyen a garis ügyintézés az kérdéses, EVGA élen jár ilyen szempontból meg jól ismert FSP belsőt kapott.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Sirtec belsős, mint a régi igazi Chieftec tápok, amik a megbízhatóság csúcsai voltak anno... 😀
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: High Power, mint az összes többi ION+.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: nBase, legalább lesz dolguk a katasztrófavédelmiseknek.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Jó kis Vargáné-t a népnek 😎
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Azokban csak a biztosíték ment ki néha.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Ezt hogy érted? 😀 "nBase"?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@TOMTIB: Létezik ilyen márkajelzéssel tápegység. Igazi katasztrófa. 400W rá volt írva, de azért egy A6 3500 egy HD5770el sikeresen elpukkasztotta. Ehhez képest a HKC minőségi, pedig az is a legalja mindennek
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: ja így már értem. Egyébként a Fractal-t nem ismerem,ezért is kérdeztem,ezért is vacilálok az EVGA és közte. Viszont az EVGA-t ismerem is 😂
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@TOMTIB: Nyugodtan veheted a Fractal-t. Nem no name és nem is kell szorosabb barátságot kötnöd a katasztrófavédelmisekkel.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@TOMTIB: Üdv!

A heti sörpénzt még hozzácsapod és veheted is. 😉
[LINK]

Olvasnivaló: [LINK]

10 év gari, 140-es halk venti, Sirtec belső, japó kondi, platinum 😀
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Jónak tűnik...
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Seasonic FOCUS PLUS 750W Platinum helyett megtezsi aThermaltake Toughpower PF1 80 Plus Platinum 750W is? Az előbbi sehol sem kapható már, de érkeznek az alkatrészek vennem kell tápot.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@JohnDoe89: Bőven, mehet az is nyugodtan.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Köszi. 😀
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, gép összerakás előtt állok és már csak a táp kérdése az ami nem tiszta.
Kinéztem egyet, sok utánolvasás után. Érdeklődnék hogy eről mi a véleményetek?
Seasonic FOCUS PLUS 750W Platinum (SSR-750PX)

Illetve, én ugy látom mindene meg van ami kell a kinézett VGA, Alaplap-hoz de nézzetek már rá hogy jollátom-e, ennek a tápnak megvan a 4+2 CPU csatlakozás a 24tűs ATX és a 2x4 PCI-e is.
Ezekhez kellene majd:
ASUS TUF GAMING Z490-PLUS
ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX XT OC

Ha van esetleg jobb tipp jöhet.😀

Esetleg ez? Seasonic Prime 750 W Platinum Alzánál elérhető 12 év garancia.
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@JohnDoe89: Jó táp az! 😃 750-es elég lesz egy jó darabig! Inkább a Focus Plus, elvileg 10év gari van arra is!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Igen arra 10 év van, köszi, akkor jó lesz.😀 Régen újítottam egybe gépet, és meglepett a 8+4 cpu csatlakozó az alaplapon, de akkor ha jol gondolom a 4+4PIN csatlakozó amiből 2 van a táphoz az pont jó lesz hozzá.
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Jónak kell lennie! 😃 De majd még biztos ír valaki aki jobban ért hozzá!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Sajnos sehol sem rendelhető helyette kinéztem ezt szerinted? Thermaltake Toughpower PF1 80 Plus Platinum 750W
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Biztos jó az is, nem ismerem ezt a márkát táp ügyben! De ha nem vagy benne biztos, akkor esetleg még ott az FSP, Cooler Master,Bequiet, EVGA!
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: ***a táp, mehet nyugodtan. Kicsit overkill is a plat a rendszerhez, de ha belefér a keretbe akkor hajrá mert ártani nem árt.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Miért van az, hogy alig vannak tápok raktáron, amik meg vannak arany áron mennek? Néztem a be quiet Straight Power 11 850W-ot, nincs raktáron, vagyis pontosabban 75ért van, csak nem fogok egy max 50k-t érő tápot annyiért megvenni, nincs az a hülye. Meg néztem még a Corsair RM850X-et, ez a két táp ami érdekel, de az is arany áron megy. Hát mi van itt??? Néztem egy ár diagramot, konkrétan az elmúlt 1 évben úgy megemelkedtek a táp árak, hogy az valami hihetetlen. Rá lehetne fogni a koronára, de más alkatrész ára inkább lefele csökkent mint növekedett volna.
0
0
0
0
💬 30
ben_aloha avatar
@DDarkness: Nem minden drágult, de természetesen az is hozzátesz, a pénz is kevesebbet ér, kevesebbet is adnak belőle 😃
0
0
0
0
no avatar
@DDarkness: Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért pont ez a két táp érdekel mikor egyik sem túl komoly belsős (legalábbis ilyen árkategóriában), másik meg melyik gépedhez kell a 850W? Csak mert a felsoroltak közül bármelyik untig elvan egy 750-es táppal is, legyen akármilyen fejlesztés a jövőben 😀
0
0
0
0
DDarkness avatar
@LordSzalko: Nyilván épülőben van az új gép és ahhoz kellesz, azért kell 850W mert OC is lesz. Te milyen tápot ajánlasz? A felsorolt 2 tápról én rosszat nem hallottam csak azért kérdezem. Nézegettem Seasonicot, de azokból egyik sem fogott meg.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@DDarkness: Seasonic GX750 bőven elég. De akkor ott a Prime 850W
0
0
0
0
DDarkness avatar
@Quadgame94: Na hát igen, itt jön elő a probléma, ugyanis az sincs raktáron. Se a GX, se a Prime, na meg a prime legutolsó ismert ára 86ezer volt, annyit nem adok egy tápért.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@DDarkness: Van raktáron. Van nyeremény jatékuk is, ha lefotózod a gepedben a tápot, akkor 50 eur steam utalványt lehet nyerni. Honlapjukon lehet jelentkezni.

[url]https://m.emag.hu/seasonic-focus-gx-series-750w-tapegyseg-80-plus-gold-teljes-modularis-atx-v2-4-eff-90-120mm-fdb-bearing-ventilator-pfc-akitv-focus-gx-750-ssr-750fx/pd/DBQD36BBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648[/url]
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Quadgame94: Ha nem vagy annyira képben tápegység ügyben, vagy bizonytalan vagy ( októberben írt hozzászólásaid alapján ) akkor miért adsz ötleteket másoknak?
Ez csak egy mezei kérdés, semmi több.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Scorn Face: Pontosan tudom melyik a jó táp (pár kivételtől, ami azt a thermaltake kérdésem is mutatta). Mindenki túl reagálta, pedig én csak véleményt kértem egy adott tápról és akkor kaptam hogy vegyek GX550-et stb, pedig nem az volt a kérdés. Nem bizonytalankodtam mikor ezt a választ adtam DDarkness-nek.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Quadgame94: Mindenki túl reagálta

Okés... Nem tudom ki akart spórolni a táppal... Inkább igenre kellett volna írnunk arra kiszemelt TT Smart tápodra.
Itt mindenki hülye volt aki próbált segíteni neked csak te nem voltál hibás.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: A mindenkibe bele tartoztam én is. Ami még fura volt hogy konkrétan hitványnak nevezted te is nagy fennhanngon, majd aztán azt írtad, hogy nem rossz, hanem közepes. Hm. Akkor most hitvány vagy közepes? Codegen nálam a hitvány, vagy LC power. Szóval te is eléggé "erősen" fogalmaztál. Es mi van ha valaki közepeset akar? Sajnos nem mindenki teheti meg a 35 ezres tápokat, ezért nem kéne minden mást ezek alatt hitványnak hívni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Quadgame94: Továbbra is rá kellett volna bóllintanunk arra a tápra.
A közepes hitvány igen az elmegy kategória. Az ajánlott Seasonic Focus Plus 650W 33k 10 év garival nem lőttél volna mellé,ha már a kinézet BQ táppal elmentél 30k-ig.
Az RX 6800 + 3700X kombóval jobban is passzol gold táppal,mint egy Smart bronz minősítésével.

Sajnos nem mindenki teheti meg a 35 ezres tápokat, ezért nem kéne minden mást ezek alatt hitványnak hívni.
Aki RX 6800+3700X kombót akar tervezni annak igen is muszáj lesz gold minősítésű tápot venni.

Te jöttél kérdezni mi segítettünk hogy ne égesd magad bronz minősítésű táppal egy erős felállású konfiggal.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: Nem szeretném 4x ismételni magam. Szerintem jó pár ember túlreagálta (én is) és ez személykedéshez, illetve nem releváns dolgok felhozásához vezetett. Vettem egy jó tápot azóta. End of Story.
UI.: szeretem a jó dealeket. Az a TT Smart annak tünt ennyi.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Quadgame94: Én nem láttam semmi személyeskedést.
Az már másik tény,hogy most is csak kiakarod magyarázni magad a rossz helyzetből.
Akkor minek tetted fel ide a kérdést ha úgy sem az lesz amit ajánlunk?

Spoiler!
Szivesen
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: Marmint milyen rossz helyzetből? Hogy tevedtem és azt beismertem? Leirtam, hogy azt gondoltam az egy jó táp. Vagy, hogy annyiért jót kapok. Tévedtem. Ez legyen életem legnagyobb hibája 😆 És még lassan 2 hónapra rá is ez a téma. Ez valami stigma lesz már vagy mi? Át adom a terepet neked meg masnam es többet nem adok segitséget.
0
0
0
0
no avatar
@DDarkness: Nekem a 750W-os táp untig elég, holott én is komolyan nyúzom a gépet mellesleg 24/7. Szerintem a 750W-os kategória téged is bőven kiszolgálna, persze nyilván nincs semmi hátránya a nagyobb tápnak, csak ha az árát sokallod, akkor nyugodtan lejjebb adhatsz egyel mert az is kiszolgál 😀

Nem rosszak, csak ilyen árkategóriában már inkább ajánlottak a Seasonic vagy olyan tápok amik Seasonic belsővel operálnak. A BQ! táp FSP belsővel üzemel, az említett Corsair pedig jobb minőségű CWT-vel (kettő közül egyébként a Corsair-t venném, már csak a dupla olyan hosszú gari miatt is)

Ha ajánlanom kellene (habár a új géppel nem vagyok tisztában) akkor:
[list]Seasonic FOCUS PLUS 750W
FSP Hydro G 750 PRO
Seasonic Prime Connect 750W
Corsair RMx Series RM750x (Sima RM szériát nem érdemes venni mert nem japán kondis)[/list]
Ha mindenképpen 850W-ot szeretnél akkor ezekből a nagyobb típust, javaslom.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@LordSzalko: Most vettem észre, hogy a Corsair HX750 az 52k és kb nagyjából ennyi is volt mindig, annak is CWT a belseje. Szerinted azzal jól járnék? A HX szériát annyira nem ismerem, annyit tudok róla, hogy az már a 80+ Plat.
0
0
0
0
no avatar
@DDarkness: HX-ek komolyabb kategóriát képviselnek Corsair-nél, "i" variánsok még inkább. Az alap HX-ben is alapvető már a japán kondi és majdnem a legjobb CWT belsőt kapja. Konkrétan HX-el nincs tapasztalatom, a sima RM után HXi-re váltottam, de biztosan nem lehet rossz.
0
0
0
0
Default avatar
@DDarkness: Elég rég óta használom nem nyúlsz mellé vele,negatívum talán annyi hogy a gyári monitorozó programja win10-nél elég bugos.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@LordSzalko: Tehát ha "egyik sem túl komoly belsős", akkor itt Spoiler! miért ajánlod az RM750x-et annyira? A bél gyártója ugyanaz.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Zárójeles rész megvan? 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@LordSzalko: A zárójeles rész megvan, viszont nem nagyon értem, hogy mi a probléma azzal a táppal.
Tudtommal a CWT nem a legalja (sőt), 80+ gold, mi kell még? Értem ezt a tápon nem spórolunk mentalitást, de kétlem, hogy egy átlag konfigba 80 ezres 80+ platinum táp kéne.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: CWT abszolút nem a legalja, mondjuk vannak ott is szintek nyilván amit azért érdemes kerülni, RMx-ek tudtommal közepes minőségű belsővel mennek ami már egyáltalán nem rossz bár a 10 év gari is valamilyen szinten ezt hangsúlyozza a BQ! 5 évével szemben (ami amúgy FSP belsős). Inkább arra akartam kitérni, hogy amennyibe az kerül inkább néznék komolyabb belsővel tápot, mert kapni már bőven ilyen árkategóriában, de azért gondoltam megemlítem a hasonló RMx-et mert olcsóbban abszolút nem számít rossznak.
Átlag konfigba messze nem kell a platinum táp, oda teljesen korrekt egy 30k körüli modell is ami ugyan úgy Gold, japán kondis stb.

Mondjuk én a tápokkal úgy vagyok, hogy lehetnek drágák, ideális esetben kegyetlen hosszú ideig szolgálnak 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@DDarkness: Tavasszal a tv-k voltak így hogy totál kifogytak, meg kisebb üzleteknél a monitorok. Ősszel pl 80-tól már voltak értékelhető 4k tv-k (pl thomson, philips, hitachi), most ezek 100/110 környékén kezdődnek.
Gondolom a készletezés és a megrendelések teljesen felborultak, aztán azok a gyárak ahol nem olyan rugalmas a rendszer, az alkatrész beszállítók tönkre mentek/monopolhelyzetbe kerültek, ott megtolták az árakat.
De nekem az alaplapom amit 1 éve vettem most kb egy 10-essel drágább, meg amivel szemeztem procik közül a ryzen 7 2700 is több mint 5 ezret drágult, a 3400g pedig kevesebb mint 50-ről 70 fölé a tavasszal, úgyhogy elég sok techcuccnak felment az ára.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: 80 ezerért értékelhető 4k tv? Mondjuk ki mire használja.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Quadgame94: Hát azért ezek mégiscsak ismertebb/megbízható márkák, nem mint a starlight meg társai 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: A képminőség akkor is gyatra. De mezei tévézéshez elég lehet. Énár nem tudnám lejjebb adni QLED-ről
Vagy X900H alá. De mindenki más.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Quadgame94: Nem is ez volt a kérdés fentebb, hogy mit szeretsz, hanem hogy miért csak a tápok drágultak.
Én pedig cáfoltam, hogy nem csak a tápok. 😃
Ki mit szeret az másik topicba való. Én nem is tv-ztem, nemrég kaptam egy blaupunkt nemtudom mit, láttam hogy fhd, megtartottam aztán használom. Ennyi 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@DDarkness: Szia!

Bedobom a kalapba a Fractal Design ION+ 860W Platinumot.
860W, platinum hatásfok, 50k, 140-es halk venti, Sirtec belső, 10 év gari. Mi kell még? 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@DDarkness: Én vettem egy Chieftec Smartot oszt' le van tudva 😊 GTX1060hoz meg egy pronyó procihoz elég ez.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 20
no avatar
@KryptonBoy: Attól függ, mi van még mellette?
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@KryptonBoy: Két fő komponens együttesen eszik max terhelésen úgy ~330W ~200W környékén, ha konkrétan ennek a gépnek keresel tápot akkor egy Gold 450W-os elég, de érdemes inkább több extrát hagyni a tápban, szóval egy 550W-os Gold FSP-ből, ha ahhoz ragaszkodsz FSP Hydro GD 550W.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Rendben, köszi!
0
0
0
0
Bronson avatar
@LordSzalko: Hogy fogyaszt egy 1650 meg egy 3600 eggyutt 330w-ot...? 😊
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Teljesen jogos, köszi a jelzést kicsit elnéztem 😶
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Bronson: RGB helyett 100as Tungsramok van a videokártyán
0
0
0
0
mamahotel36 avatar
@Bronson: Én minimum 600-asat vennék a kérdező helyében. +150, 200W mindig jól jön. Meg ugye, tápon nem szabad spórolni. Az látja el a vasat elegendő kakaóval.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@mamahotel36:
tápon nem szabad spórolni. Az látja el a vasat elegendő kakaóval


Mégis előszeretettel előkerül ez a téma újra és újra és újra és újra és...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Scorn Face: 12-13 éve még jó volt, mert az akkor megjelenő Core 2-k kevesebbel beérték, mint az előd Pentium 4/D-k. Még egy Codegennel is el lehetett lenni. Most meg ott tartunk, hogy nem ritka a 12-16 pint igénylő videokártyák, de a 8 pin lassan minimum lesz. Akkor 15ért már nagyon jó tápot kapott az ember, most meg én is csak egy Chieftec Smartot tudtam venni 18ért.
0
0
0
0
carl18x avatar
@mamahotel36: Azért nem csak a Watt számit, hanem a minőségi felépités és megbizható belső. Sajnos 15-20E-ért is lehet kifogni gagyi tápot Cooler Master cimszó alatt.
A CM ELite, vagy a Chieftec Smart nem ajánlott kategória, nem egy életbiztositás azért az árért.
22E van FSP HYPER M600 ami azért már megbizható darab.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: Olyan ~250w körül van 3 vinyóval, 3 120-as ventivel és egy pici plusszal számolva 😃 Én általában így számolok, inkább ráhagyok egy keveset, plusz a jövőre is gondolni kell (legyen moduláris, esetleg combosabb kártya/proci kombó stb)
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@KryptonBoy: Corsair TX550M/Seasonic Focus GX-550W/ vagy az itt említett FSP Hydro GD 550W.
0
0
0
0
cseszka avatar
@KryptonBoy: Szia.Attól is függ milyen a tápegység,gondolok itt a márkára.Sajnos az olcsóbbak nemigen tudják leadni stabilan a ráirt wattot,és a védelem is gyér benne,valamint függ a többi gép komponenstöl.Elsösorban videókártya.Milyen van benne,ill igényel e külön 6,8,6+6,6+8,8+8 tápcsatlakozót.VGA képes fogyasztani legtöbbet.Többi komponens a procihoz meg a vga-hoz képest elenyészö.De hogy értelmes választ adjak,elég kell hogy legyen,csak minöségi darab okvetlen.Az a gép lelke,ha meghal,vihet magával mást is,komoly károsodást okozhat a gépben.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Az FSP-ről sok jót hallottam, hasonlót szeretnék. Fentebb leírtam az alkatrészeket..
0
0
0
0
cseszka avatar
@KryptonBoy: Az FSP jó márka,és az volt a szerencse hogy az is volt a gépbe,igy csak az halt meg nagy valószinüséggel.Elég a 450W táp,de ha lehet vehetsz bele erösebbet is pl 500 vagy 550W hogyha késöbb valamit még fejlesztenél,ne legyen a táp határonn,ill nehogy kevés legyen.Seasonic,BeQuiet,Enermax még jó márkák,tölük bátran válogathatsz,csak a pénztárca szab határt.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Oké, köszi a gyors választ!
0
0
0
0
FoLey avatar
@cseszka: Az okés hogy felsorolod a márkákat,de pl. Enermax és Be Quiet-nél is van silány belső.
Másrészt 450w tápra nem bíznék. Nem azért,mert nem adja le,hanem túlságosan is terhelve lenne. Ezért inkább minium 550W gold tápegységet javaslom.
0
0
0
0
cseszka avatar
@FoLey: Ezért irtam hogy igazából csak a pénztárca szab határt.Azt is irtam,ha teheti,erösebbet is vehet,ne legyen maxra terhelve,vagy ahogy irtam,ne legyen a határonn.Valószinüleg a gold már lehet huzósabb,de ezt ö tudja meg azt is mi a max keret rá.De elfogadom a véleményed,belsökhöz annyira nemértek,de szerintem ezeknél már annyira nemtud mellé nyulni...Akkor ajánlom az enyémet,Seasonic Focus+ 550W 80+Gold.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Ezek közül valamelyik jó lenne?

[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
@KryptonBoy: Ahogy Lordszalko írta kiemelném.
konkrétan ennek a gépnek keresel tápot akkor egy Gold 450W-os elég, de érdemes inkább több extrát hagyni a tápban, szóval egy 550W-os Gold FSP-ből, ha ahhoz ragaszkodsz FSP Hydro GD 550W.
0
0
0
0
MrOneShot08 avatar
Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy most cseréltem le egy Coolermaster semmi minősítéssel 700W-os jó(gagyi) tápot négy év után egy seasonic Gold Focus GX-550-ra, érthető okok miatt. Viszont akadt egy bökkenő a szép szavak végén. Amikor még a régi tápom volt, egy két napja a csere előtt egy alacsony frekvenciájú hangot kezdett el kiadni magából és a legrosszabb az, hogy ugyan ezt csinálja az újdonság is. Ilyenkor az alaplap csatinál van gond vagy ritka jó áramot kap a táp? Mert a gép takarítva lett a csere után és a kábel elrendezést is úriember módjára lett megcsinálva.

A proci OC-n van ha az számít de kikapcsolt állapotban is duzzog a PSU-m, pedig nem is bántom.
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@MrOneShot08: Ha az alaplapon/videokártyán szól egy tekercs, azzal nem lehet mit csinálni. Vagyis de, kicserélni, ha nagyon zavar.
0
0
0
0
MrOneShot08 avatar
@SuperPuma: Nem hiszem, hogy ott kell keresni a bajt. Vagyis ilyesmivel anno csak a GTX 970-el találkoztam hasonló problémával, ami az első igazi vidi kártyám is volt, és a kártya meg kiköhögte a lelkét egy híres driver frissítés miatt, a gtx 1060 megjelenésekor félhónap után. (RIP)

De a lényegre törve és a viccet is, kiderült hogy csak konnektort kellett cserélnem és máris csendesebb lett a tápegység, de még mindig jelen van a ciripelés csak már kevésbé hallani azt. Nem tudom, hogy lehetséges ez, viszont még mindig fennáll a helyzet, hogy a garis lesz a PSU.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@MrOneShot08: Próbáld meg majd kifülelni, melyik komponensről jöhet a zaj. Nekem volt egy 7750, ami 3D alkalmazásoknál csinálta. A City Car Drivingban konkrétan minden menüben más tónusban, attól függően, hogy melyik menüben voltam 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Üdv!

Ugyan köszöni szépen nagyon jól van a Sirtec belű óccsó Chieftec tápegységem, de ha esetleg beesne 40k alá egy 650-es Seasonic Focus Plus Platinum ára egy-egy akció keretein belül, akkor nagyon overkill lenne a FosKazán alá? Vagy majd tegyem el és ha lesz új gépem 5-10 év múlva, akkor csomagoljam ki?
0
0
0
0
💬 5
cseszka avatar
@The_Teacher_Man: Nekem is olyan tápom volt,használtam 4 évet,és eladtam már vagy 4 éve,de még mindig megy....Nem rosz táp az a ctg 500.Annyi hogy az enyém 600-as volt.Azért felesleges megvenni hogy éveket álljon bontatlanul.Lehet gyári hibás(bár kicsi rá az esély),esetleg egyhét utánn behal valami végett.Most ha 5 évet állna a dobozba,elöveszed és használni akarod,de vagy nemjó,vagy mint irtam egy hét utáán behal,gariztatni már nemtudod legalább is kiskerben.Én inkább lap+proci+memória trióra ruháznék be.Ezeket eladni,kitoldani a többit.Ha kijön az uj ryzen széria,a 2xxx,3xxx széria ára használtan jó lehet,olcsón erös procit lehet majd kapni.Alaplap egy B450 elég alájuk,ami huzósabb lehet az a memória.Többi átvihetö.Táp,ház,HDD,SSD még a 6Gb 1060 is 1080p-ben egy darabig nem max grafon de vállalható beállitásokkal tud jó játékélményt nyujtani.
0
0
0
0
zsolo avatar
@cseszka: Szerintem egyelőre nem, mint Cseszka is mondja inkább új lap+CPU+ram, VGA 1080p-re simán elég még, ezért még a táp is maradhat, aztán ha lesz majd egy jobb kártya, akkor lehet új táp, addig szerintem felesleges!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@zsolo: és @cseszka Köszi nektek, akkor minden marad a régiben. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: ÜDv! 😀
Nekem is Sirtec beles van, 5 éves és hibátlanul teszi a dolgát. Attól függ a tied hány éves?
Tápod most semmikép se vegyél ha nem használod, mert csak a garanciát pazarolnád el vele.
Hát Figyelj, kapd sét a tápod ha már úgy se garanciás aztán nézd átt a kondikat, ha nincs pupos vagy kiszáradt kondi akkor használhatod nyugodtan.

Amúgy a többieknek igaza van, inkább cserélj alaplap-processzort-ramot és azzal sokkal jobban jársz.
B450 Deszka mellé Zen 1600 és 2X8 gigát ajánlomm minimum 3000 mhz-es ramokkal.
A mostani félkonfigod még eladhatod emészthető áron, szóval a táp árából kijönne az ugrade.
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: A jelenlegi tápod megfelel a rendszeredhez, de új gépet már nem hajtanék vele, meddig van rá gari? Ha van még akkor maradjon szerintem, ellenkező esetben viszont ajánlott a csere mert orosz rulett a dolog, akár a fent kiszemeltre vagy a Gold variánsára (az utóbbit jelenleg is eléred 40k alatt jóval és érdemben nem rosszabb).

Tápot megvenni, hogy x évet álljon bontatlanul meg nettó hülyeség lenne már no offense 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Ma megjött a Focus 😃 Túlárazott de nem baj 😆 (Ironizálok, mielőtt valaki komolyan venné). Köszi az ajánlásokat. Komoly cucc nagyon.
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@Quadgame94: Amikor ugyan ennyiért vehettél volna Full moduláris Focus Plust,sőt +3 év garival,sőt nem az említett Seasonic GX amit kinéztél magadnak. (ironizálok,ne vedd komolyan) 😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: Nem írtam, hogy új. 35 ezer körül GX vagy Plus is van 10 év garival. Ez 8 hónapos és 26 volt.
0
0
0
0
S4mple avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@S4mple: Nem igazán találok újonnan, forgalmazzák még egyáltalán? Dobj egy linket mert, ami találok max a B8 áll hozzá legközelebb (de már azt sem forgalmazzák). Azt viszont csak akkor ajánlanám, ha a jövőben semmiféle nagyobb fejlesztés nem lesz a gépben, ellenkező esetben legalább egy FSP Hydro GD 550W ajánlatos lenne.
0
0
0
0
S4mple avatar
@LordSzalko: Használt és 6k hardveraprón
0
0
0
0
S4mple avatar
@LordSzalko: Egyébként más nem menne bele nagyon mert a tesómnak így jó. Nekem úgyis lesz ryzenes
0
0
0
0
visor261 avatar
Nem hozzáértő kérdések:

Honnan lehet tudni hogy egy táp milyen belsós pl: cwt és sirtec ?
A 80 értékelés nem csak a hatásfokot minősíti pl: 600W bronz ≈ 500w silver ?
Garancia vagy minősítés a fontosabb? 5 év silver vagy 3 év gold?
Miért nem érdemes emagról rendelni?
Miért nem érdemes olcsóbb pl: 25k-s tápot venni?
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@visor261: [list]Nevükre rákeresve hamar rá lehet jönni, persze ez inkább a külföldi fórumokat jellemezi, sokszor egyébként magából a kategóriából is tudni lehet milyen belsővel vannak megáldva, habár az utóbbiba bele szokott rondítani a gyártás éve, itt nagyjából egy átlátható táblázatot kapsz, habár némileg hiányos: [LINK]
Amúgy elég sok gyártó van, némelyiknek mint a Seasonic vagy FSP pedig megvan a saját palettájuk is tápegység ügyileg. Spoiler!
Delta Electronics, Super Flower, Enhance Electronics, FSP, Seasonic, ATNG, HEC / Compucase, Flextronic, Etasis, High Power / Sirfa / Sirtec, Chicony / Hipro, Greatwall, Channel Well Technology, Enermax, InWin / Powerman, stb.


A 80+ értékelés a táp hatásfokát jelzi amit 50%-os terheltség mellett maximálisan el tud érni. Ez a besorolás White-tól egészen Titanium-ig terjed 80-94%-ig hogy számokat is mondjak, gyakorlatilag a Gold éri meg a legjobban mert 90%-os hatásfok és abszolút nem drágák.

Is-is, ha korrekt gyártótól vásárolsz akkor alapból adott a hosszútávra szóló garancia és komoly minősítés. Egyébként ritka az a gyártó aki csak 3 évet vállal egy Gold minősítésű tápra, többnyire azok 5 vagy 7 évtől indulnak.

Nem túl tiszták, ettől függetlenül te lehet hogy megkapod az árut és boldog vagy. Korábban már kiderült róluk, hogy amiket árultak kifejezetten olcsón Windows kulcsokat azok valójában nem voltak teljesen tiszta licenszes darabok, legtöbben a gariztatásra panaszkodnak amúgy.

25k-ért ritkán kapsz korrekt tápot érdemi minősítéssel (Gold), ami moduláris és stb. Többnyire a minőségi tápok 30-tól kezdődnek (persze spórolhatsz rajta ha használtan veszed, ritkán kifoghatsz jó áron minőségi példányokat), egy palettán belül a teljesítmények között lényegében olyan kicsi a különbség árban, hogy inkább érdemes a szükséges W mennyiség fölé lőni, hogy a jövőben is kiszolgáljon, sosem a "mának" építünk gépet.[/list]

Röviden ennyi, remélem megválaszoltam a kérdéseket.
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@LordSzalko: Ezt kéne az agyakba beleégetni!
0
0
0
0
visor261 avatar
@LordSzalko: Konkrétan ez a táp [LINK] vagy nincs a listán vagy én nem látom át azt. Az táblázatkezelőben a legközelebb ami szerintem áll hozzá az a 196 CM V Gold (AFAAGV)*, de a közel áll hozzá != ugyan az. Illetve a weboldalon sem találom a MWE Gold Series-t.

Következő kérdésem is erre a tápra lenne az áruház 2 évet ír a gyártó 5 évet, 2 év után a gyártóhoz kell visszaküldeni, és magát a gyártót is nekem kell felkeresni és elintézni egy garanciáztatást vagy ezt az értékesítőnek kellene intéznie?

A 80+ minősítés elvileg tükrözi hogy milyen belsős a táp? Mert ahogy nézem sok ember nem konkrét tápokat mondanak aminek tudják a belső minőségét, hanem hogy gold legyen és ennyi.

Akkor hardware ügyileg olyan mint a többi...Spoiler!
olvastam/hallottam aqua,ipon,pcx garanciáztatási történeteket... eggyik se volt túl bíztató


Ezt [LINK] megint nem találtam meg a listán+oldalon. De 26k silver és 700W, nem tudom milyen a belseje de eddig jó darabnak tűnik.

Igen, de újabbak vetődtek fel 😃
0
0
0
0
no avatar
@visor261: Annyira egyébként nem kell elmerülni a részletekben, a táblázatot csupán érdekességképp küldtem, hogy honnan tudhatod meg egy táp belsejének gyártóját. A lista persze nem fullos olyan értelemben, hogy sok a hiányzó darab belőle, enyém sincs benne például csak későbbi évjáratú modell(ek). Csak külön rákeresve külföldi fórumokon található meg, ahogyan a tiéd is ezek szerint.

Én mikor bármiféle garanciás ügyem volt közvetlen a gyártónak jeleztem ügyfélszolgálaton keresztül, sosem a boltot kerestem ahonnan vettem. Egyébként ebben az esetben az első két évet a bolt intézi, az utánalévő években pedig a gyártóval egyeztethetsz. De az utóbbit egyáltalán nem mondom biztosra, általában variálnak a boltok, ezért inkább a gyártót keresem először.

Így van, a 80+-os minősítés már egy egész jó tükörképet ad arról milyen teljesítményű is egy adott táp. A hozzáértőbbek szeretik tudni milyen a "bele" kitől van stb. A Gold-ot azért érdemes választani mert az már korrekt minőséget sugároz és viszonylag hosszútávú garival adják már őket szóval az alá nem érdemes adni.

Igazából az első táp nem lenne rossz máshol mondjuk 31k, de az Aqua-s árat veszem figyelembe akkor elenyészően több összegért kapsz egy Seasonic FOCUS PLUS 650W-ot 10 év garival, ami ebben az esetben szerintem jobban megérné. A másodikat meg azért vetném el mert az a két év gyári garancia nem túl meggyőző. Ha a gépeidnél a 2021-es összeállítást nézem amit gondolom szeretnél megépíteni akkor az mellé mindenképpen megvenném a fenti Seasonic-ot.
0
0
0
0
visor261 avatar
@LordSzalko: Ettől féltem én is...

Igen, jó ár érték aránynak tűnik...Spoiler!
berakom hogy meglegyen de lehet hogy mire kijön a zen3 + navi addigra változhat a helyzet... majd meglátjuk 😃


Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
Puffin avatar
@visor261: [LINK]
Itt minden fenn van. Lehet szemezgetni.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Round 2: Melyik?

Seasonic Focus GX 550W
Be Quiet! Pure Power 11 CM 600W
FSP Hydro GD vagy GE 550W

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

1. Nem gondolom hogy 23 ezres tap túlárazott, sem azt hogy 33 ezres az. Egy kerdest tettem fel ki mit gondol arról a tapról, de igazából csak 1 ember írt róla, hogy milyen.

2. Nem gondolom hogy mindenhez értenem kellene, de ezekszerint ez miatt egyből noob az ember. Azt gondoltam, hogy 20 ezerért is kapok jó tápot, de szerintem elég szomorú, hogy nem.
0
0
0
0
💬 26
zsolo avatar
@Quadgame94: Nálam egyértelműen a Seasonic!
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Szóval most már mégis csak szóba jöhetnek a túlárazott tápok? 😊 Ezek közül Seasonic vagy FSP de abból GE, bármelyik jó igazából, hogy az 550W-al meddig tudsz tervezni azt meg nyilván te tudod.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Ebből Round 3 is lesz... 😂
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Én már kiszállok 😃 Ha a Seasonic FOCUS Plus túlárazottnak számít ezekhez képest akkor az már nettó trollság.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: Nem lesz mert már megrendeltem a Seasonic-ot. 😃 majd akarok új házat is, itthon lehet kapni egyedi színű kábeleket? Bár sleeve is jó lenne.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Quadgame94: HA-n van egy srác aki régen potom pénzért vállalt harisnyázást
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: NA csak sikerült jó irányba terelned a srácot! 😃 Nagy Pacsi érte! 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Nem hiszem, hogy azt vette de már önmagában az a GX is fényévekkel jobb mint a Smart, de bőven időtállóbb lett volna a Focus Plus 650W. Ettől függetlenül szakmailag elég égő a srác, korábban is voltak már hasonlóan noob kérdései annak ellenére, hogy elmondás alapján eléggé otthon van számtech ügyileg.

Mindenesetre én már nehezen veszem őt komolyan, az meg hogy kb. sosem köszön meg semmilyen segítséget a hasonlóan noob kérdéseinél az már megint más téma 😊
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Mert egy szar.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát ja a GX fényéveket ver a Smartra, igy legalább van egy normális tápja! 😀
A Többi nem tartozik rám, az már a kettőtők dolga 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Miért kellene értenem mindenhez? Ettől már noob az ember? A másik, hogy en csak egy kerdest tettem fel kinek mi a véleménye a tápról, de egy emberem kívűl senki sem mondott róla semmi konkrétat, csak mindenki a focus gx, meg aurum stb beszélt, csakhogy nem az volt a kérdés, hogy azok jók e, mert azt tudja mindenki. Hol írtam azt hogy túlarazott amúgy? Mert ezt is leirtad sokszor. A hozzánem értésem kimerült annyiban, hogy azt reméltem 30.alatt is van jó és minőségi 550W-650W táp. És igen ez miatt sokalltam hogy 33 ezret költsek. Amiket ajánlottatok nyílvan én is ismertem, de nem tudtam vajon az alatta lévők is jók e. Ha ettől noob leszek akkor sorry. Ja és égő is.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94:
Azért az, hogy "minimum" 33 ezres táp elég erős kijelentés. Szerintem meg rohadtul túl van árazva (itthon).

Érdekelne számodra miért túlárazott egy táp 33k-ért, mikor amiket jelenleg is felsoroltál közel egy ársávban mozognak csak kisebb teljesítményűek (az most teljesen lényegtelen, hogy neked nem kell 650W).

Szerintem, azzal hogy 3 év garit megemlítettem az semmi jóra nem utal, ecsetelhettem volna a CWT belső minőségét stb. ugyan oda lyukadtunk volna ki. Hiába Tt ugyan úgy budget kategória a kiszemelt táp, gyakorlatilag nem különb az Corsair SV szériájától, nincs ezekkel a tápokkal baj amíg a hozzájuk mérten megfelelő gépben csücsülnek. De csoda folytán elvitted a GX-et szerencséd, habár nem tudom miért nem lehetett az utóbbi hárommal kezdeni a tápon spórolást mindenhol kinevetik számtech fórumokon már no offense. Noob-nak meg azért tartom ezeket a kérdéseket mert olyanoktól érkezik akik azért némileg otthon mozognak a PC témában és illő lenne tudni, hogy tápon nem spórolunk ahogyan deszkán sem.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Én kötelet keresek a mába!
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Bála mazdag megfelel? 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Nem elég erős 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: 12,5 kg-ba belehúztam 30-at 😃 Keményen bedurantja a karomat 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Az igen 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Formába kell maradni 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Akkor más stílusosan táp kábellel kell felakasztania magát az embernek 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Viccet félre téve, ez olyan téma amit azért ne vicceljük el! 😀 Bocs lehet én is elvetettem a súlykot ezzel. Szomorú hogy a mai világban sok ember ha kitálástalan helyzetét öngyilkosságal tudja csak megoldani.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@LordSzalko: be quiet tápot miért nem ajánlod? Úgy tudom azok is jók. 😃
0
0
0
0
no avatar
@PatkosXX: Azok sem rosszak egyáltalán, csak a háromból jobbnak véltem a másik kettőt 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: HA ilyen árban nézzel akkor van 33E-ért Seasonic FOCUS 650W Gold Modular (SSR-650FM)
Én ezt venném, és az a +100 watt jól jöhet tartalék.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Láttam az alzán. Na onnan soha. Volt pár gazos rendelesem onnan. Plusz 650W nekem felesleges lenne. Még egy 10900K + 2080 Ti teljes rendszert nézve is 430W alatt van (Gamers Nexus).
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció