Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
darkstreet89 avatar
Sziasztok!

Milyen tápegységet ajánlottok? Ami kb 15-25 kg mozog. Mert sajnos a mostani az szépen kezdi megadni magát!
FSP 500W Hydro Bronze és FSP 600W Hydro Bronze is nézegedtem,de iagazából mostanába nem követem,hogy melyik gyártó tápjai jobbak... Köszi!
0
0
0
0
Hunork avatar
FSP Hyper sorozat rendben van, nekem is olyan van. Többen panaszkodnak egyfajta kis zörgésre, cicergésre, de ez szerintem példány függő. Ha esetleg érdekel, akkor az FSP Hydro sorozata, ami most jelent meg, az nagyon jó. De az említett BQ remek választás!
0
0
0
0
Bady8 avatar
Köszönöm, mennyire megbízható amúgy? Egy fsp hyper vagy egy evga jobb lenne? Árban nincs nagy különbség
0
0
0
0
Bady8 avatar
Sziasztok

Mi a véleményetek erről a tápról? PSU - Be Quiet Straight Power 10 CM Modular 500W 80+Gold
I5 6600k, 16GB Ram, GTX 1070 mellé lenne.
Köszönöm előre is 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Ahogy nézem egy Fortron Hyper S 700-n minden csatlakozó megvan ami nekem kéne,és viszonylag az ára is jó.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
attól függ, mihez. nekem egy i5 6500 és 270x van rajta, a max fogyasztása a gépnek 190 watt körül volt eddig.
ha a profilodban lévő géphez kell+ a 280x-hez, akkor is elégnek kell lennie, a proci+vga kb 300w tdp körül van
0
0
0
0
Puffin avatar
Viktorinho: leírás szerint 2db 8 pines van rajta! Tehát jó amit H-ECTOR írt
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hector nekem kell,hogy legyen egy 6pines vga csatlakozó és egy 8 pines,... Piero ha nem most vettem volna kocsit lenne pénzem jobbra is,de most csak ilyenre futná,..de ha nem jó,akkor porosofdk tovább a polcon a vga.
0
0
0
0
Puffin avatar
Inkább tegyél még hozzá valamennyit és vegyél egy normális tápot!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Help a mostani gépemhez + egy R9 280x vga-hoz 600 wattos Zalman ZM600-GS II táp elég lenne?
0
0
0
0
Hunork avatar
Hidan88
Idézek a másik fórumról: "Super Flower, tehát saját gyártású belsővel rendelkezik, kb. Chieftec Force CPS minőség, el van látva a megfelelő védelmekkel. A ventilátor típusáról nem tudok, csak annyit, hogy hosszú élettartamú és minőségi venti van benne, maga a táp halk működés közben."
0
0
0
0
TrapCard avatar
Ezt olcsón be tudnám szerezni azért lenne ez a választás 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
xfx ts 450-en van 2x8 pcie, ha maradnál ugyanannál a brandnél 😃
0
0
0
0
TrapCard avatar
Sziasztok tudtok valamit erről a SF tápról? http://www.super-flower.com.tw/products_detail.php?class=2&sn=10&ID=11&lang=
Ebbe a gépbe menne
Spoiler!

Az xfx-en nincs 2db 8as pci-e így egyet molexeznem kell. Néha szenved a gép bekapcs után kikapcsol pár mp-re. Vga nélkül viszont mindig jó.
0
0
0
0
Puffin avatar
grabka: amit Zoli73 linkelt Aqua-nál (Supernova G2 850) az is igen jó! Főleg 10 év gari van rá!
0
0
0
0
grabka avatar
Köszönöm szépen srácok! A hatásfokot én is néztem és hasonlóra jutottam, egyszerűen csak nem értettem. Amit Piero írt mind a kettő tesztetős.
0
0
0
0
Hunork avatar
grabka: ebben az árszegmensben a különbség elhanyagolható, mindenképpen minőséget kapsz! De ahogy előttem írták, egyértelmű, hogy a terheléses hatásfok a Platinumnál jobb. Azért Platinum, és a gold Gold.
0
0
0
0
xCube avatar
@grabka: A platinum hatásfoka egy kicsit jobb, mint a gold verzióé (kevésbé ingadozik a különféle terhelésektől függően).
0
0
0
0
Zoli73 avatar
grabka:Szerintem valami minimális minőségbeli külömbségre gondolok, mert hatásfokba úgy néztem mintha megegyezne. De szerintem a gold minősítés bőven elég.
0
0
0
0
grabka avatar
Zoli73 Már csak egy kérdés, hogy mi különbség G2 és P2 között, azon kívül hogy az egyik gold minősítés a másik platinum. Teljesítményben van valami? Amúgy amiket küldtél azokat én is megtaláltam csak gondoltam a platinum minősítés az ilyen "plusz" jobban megbízható stb. és én azt kerestem EVGA SuperNova 750 P2

Azért köszönöm
0
0
0
0
Puffin avatar
Rbx-en azért csufos az a 2 év garancia... 😆
0
0
0
0
Zoli73 avatar
grabka: Magyarországról!

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
grabka avatar
Hunork: egy szóval sem mondtam hogy nem jó 😀 szimplán válaszoltam.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
grabka:Piero kolléga által ajánlott tápok nagyon jók. FSP Hydro G van nekem is csak 650W-os kivitelben.Fél passzív így ha csak üresjáraton megy a gép a ventije be sem kapcsol, na meg full moduláris.Spoiler!
Tudom sok is a gépemhez, de biztosra mentem vételekor.
0
0
0
0
Hunork avatar
grabka: Piero két teljesen jó alternatívát mutatott, amit itthon rendelhetsz. Miért nem jó az?
0
0
0
0
grabka avatar
A legnagyobb baj hogy igen csekély az a szám akik kiküldik Magyarországra. Ebayen türhetőbbek az árak meg amikor megnézed az adott itemet amit rendelni szeretnél már akkor kiírja hogy szállítanak e nemes hazánkba. Nem kell kismillió gombot végig kattintgatni, aztán az utolsó lépésnél meg a képedbe nyomják szép piros betűkkel hogy "Does't ship to Hungary" annak ellenére, hogy már keresésnél bepipálom a filtert arra hogy csak azok jelenjenek meg akik kiszállítják.

Noh mindegy, így jártam
0
0
0
0
Puffin avatar
Hát ha Amerikából akarsz rendelni akkor ezzel számolni kell.
0
0
0
0
grabka avatar
H-ECTOR
[LINK]
Nyilván vannak más felhasználók/boltok akik amazonon keresztül hirdetnek, kb annyi türelmem volt hogy 10-et néztem végig ami jó árba lett volna, és egyik sem szállított Magyarországra.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
36-on felül tettek volna még rá? mennyit?
0
0
0
0
grabka avatar
Zoli73: az a baj hogy amazonon lett volna EVGA SuperNova 750 P2 cirka 36.000-ért meg is akartam rendelni, de amikor észrevettem rendelés közben hogy mekkora Tax-ot nyomnak rá az amazonnál a rendelésre, még az élettől is elment a kedvem. Csak egy magyar üzletben találtam ilyen tápot, de ott azt hiszem 56.000-ért, azért 20.000 már eléggé nagy differencia ahhoz hogy mást keressek helyette. :\

Piero: Köszi meglesem a tápokat, meg keresgélek még picit, aztán lehet megint itt kötök ki vélemény kérésért.
0
0
0
0
Puffin avatar
grabka: esetleg
FSP Hydro G 750W
CORSAIR RMx Series 750W
0
0
0
0
Zoli73 avatar
grabka: Az egy szuper jó táp . Nekem SuperNova 850 G2 van nagyon csendes és megbízható.
0
0
0
0
grabka avatar
Sziasztok.

30.000-40.000 között szeretnék egy ütős kis tápot az alábbi konfighoz. Eredetileg ezt néztem ki Evga SuperNova 750 P2, esetleg ha az általam említett tápból tudtok külföldi oldalt aki szállít Magyarországra és az ár nem haladja meg a 45.000-et azt is szívesen fogadnám.

Íme a konfig.

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming
Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming
Intel Core i7 5820K
0
0
0
0
pallaci16 avatar
Köszi a segítséget Hunork 😉
0
0
0
0
Hunork avatar
pallaci16:
Alább írtam másnak is, csak hogy legyen választék:
Evga 450B 450W
Enermax NAXN tápegység 450W
Be Quiet! System Power B8 450W - kifejezetten ajánlott táp!
0
0
0
0
pallaci16 avatar
Köszönöm a segítséget Piero 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
pallaci16: XFX TS 450 mondjuk.
0
0
0
0
pallaci16 avatar
Sziasztok ! Egy kis segítség kéne 😀 össze állítottam egy kis alap configot amire most pénzem van csak nem tudom milyen tápot vegyek hozzá, márka, teljesítmény stb !? a VGA még kérdéses egyenlőre a processzorba integrált GPU-t használnám de valószínú egy MSI GeForce GTX 1060 6GB 6GT OCV1 videokártya
kerűl majd bele ami 120 Wattot fogyaszt ! aki tud tanácsod adni szívesen venném 😉

HÁZ Cooler Master Elite 130 táp nélküli fekete ház mITX /RC-130-KKN1/

Alaplap "ASUS H81I-PLUS alaplap
"
CPU Intel Core i5 3.2GHz dobozos Socket 1150 i5-4460 /BX80646I54460/

RAM "8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FBK2/8)
"
0
0
0
0
Hunork avatar
OFF téma picit.
Most nem konkrétan válaszolnék, csak pár mondatban a fogyasztás, táp méret okán pár sort engedjetek meg.

Azért annyit összegzésül: a tápegységek akkor hatékonyak, és hosszú élettartamúak igazán, ha a teljesítmény leadásakor megközelítőleg 55-60%-os határon "lebegnek". Tehát azért megtévesztés, hogy bőven elég ez meg az, ami egyfelől igaz, viszont egy 320W-os rendszerre a 400/430W-os táp a 80%-át leadja, dolgoztatja.
Ez most nem le vagy rábeszélés, csak azt szeretném tudatni, hogy egyáltalán nem baj, sőt!, ha van tartalék az adott tápban. Én azt tanácsolnám, hogy ha kiszámoltuk a rendszer elméleti legnagyobb fogyasztását terhelés alatt, akkor ahhoz adjunk hozzá 30%-ot, és akkor a kiválasztott tápunk vélhetően sokáig kiszolgál majd.
0
0
0
0
Puffin avatar
Szegecs606: ha nem akarsz SLI-t akkor felesleges akkora táp!
0
0
0
0
Szegecs606 avatar
Seasonic 750W, SS-750HT 80+ Silver, APFC, 12cm fan, bulk ezt a tápot mennyire ajánlanátok ?
0
0
0
0
Hunork avatar
Bence1507:

Elég lenne, de én nem venném meg azt a típust. Itt van pár, kicsit többe vannak, de sokkal jobbak (belső, ventilátor, terhelés leadás)

Evga 450B 450W
Enermax NAXN tápegység 450W
Be Quiet! System Power B8 450W
FSP 400W FSP400-60APN PFC 85+
0
0
0
0
Puffin avatar
Shallot: Azért lesz CPU limited, mert valószínűleg gyenge lesz a proci a kártyához.
0
0
0
0
no avatar
Piero: CPU limitem lehet, mert gyenge az 500W-os táp?
0
0
0
0
Puffin avatar
Bence1507: elég hozzá!

Shallot: Lesz egy CPU limited...
0
0
0
0
no avatar
Chieftec GPA-450S8 vélemények? Szerintetek jó választás volt? Nézzétek meg a gépem mielőtt írnátok.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció