Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
azuredragon4 avatar
Sziasztok!

Adott ez a konfig:
Processzor: AMD FX 6-Core Black Edition FX-6300

Memória: Kingmax 1333 4GB Kingston Hyperx Fury 1600 mhz 8GB

Videókártya: Gigabyte GTX950 2GB DDR5

Alaplap: ASROCK 960GM

Egy ősrégi noname 400W-os táp van benne, és igen érik a csere, mielőtt elszállna.

Tudnátok ajánlani egy márkás, de aránylag olcsóbb fajtát? Tervezik majd fejleszteni a gépet a jövőben, videokártya-processzor, meg alaplap téren is, szóval szerintem egy 500W-os, vagy 550-es kéne minimum, vagy nem?

Előre is köszi!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Seasonic S12II-520, FSP Raider 550/ Hyper (M) 500, Cooler Master G450M, Be Quiet Pure Power 9 400

Ezek közül válogass inkább.
0
0
0
0
Puffin avatar
martonszabika: annyiért már tápot is lehet venni...
itt van ez: [LINK]
0
0
0
0
martonszabika avatar
zsoltdeak17 ezt néztem ki : Sirtec EP-650S, 650W, ATX 2.3, PFC activ
0
0
0
0
Yezi_ avatar
martonszabika: Típus?
Egy jobb minőségű 400W-os táp is bőven elég lenne.
0
0
0
0
martonszabika avatar
HDD Seagate Barracuda 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
Procesor AMD FX X8 8300, 3300MHz, 16MB, socket AM3+, Box
Gigabyte GeForce GTX 950 Xtreme Gaming 2GB DDR5 128Bit
AsRock 980DE3U3S3 R2.0 Socket AM3+
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz
később még 4gb ram és 120gbs ssd
ennek elég lenne egy 650W-os táp?
0
0
0
0
Hunork avatar
Bronson: szerintem a venti az, mert gép kikapcsoláskor még jobban lehet hallani, ahogy a venti fordulat csökken és leáll, akkor már szinte zörög. Gari nem érdekel, inkább kicserélem a ventit egy Arctic ventire (pont van is egy bontatlan 12 cm-es otthon), és meglátom. Matrica nincs, de biztos egy profi szervizes észreveszi, hogy szét volt szedve. Ezen a téren akaratos vagyok, nekem nem hiányzik, hogy két hétig méricskéljék, közben meg a korlátozott mobil netemet használjam a telefonon. 😠
0
0
0
0
Bronson avatar
ha cicereg, akkor nem feltétlen a venti... ha szétszeded oda a gari, olyan hely van a matrica, nem?
0
0
0
0
Hunork avatar
reszler: Köszönöm, de már kérdeztem, sokat nem tudtam meg. Illetve ott mondták, hogy majd "beáll", és ez szériához köthető. Meg hogy azért hallom, mert jó és halk a ház... Vagy szétszedem, és megolajozom a venti csapágyat. 😀

Bronson:
Hang: mikor lassabban pörög egy venti és kicsit rezonál. Másképp nem tudom leírni. Cicereg. 😀

Csak a gáz, hogy messzi a bolt/szerviz, és azért nem lennék két hétig gép nélkül, hogy aztán azt mondják, náluk rendben volt.
0
0
0
0
Bronson avatar
lehet a venti csapágyas... milyen hangot ad ki pontosan?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Hunork:
A kérdésre választ nem tudok adni, de én itt tenném fel ezt a kérdést.Lehet hamarabb fog rá hasznos válasz érkezni.
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!

Nem vásárlás a téma, a táp adott, egy FSP Hyper S 700W. A gondom annyi, hogy rendszeresen hangot ad a táp, és biztos ő, és abban is biztos vagyok, hogy a ventije. Leálláskor hallani lehet, ahogy leáll a fordulat még jobban. Ha a táp tetejére nyomok egy "barackot", akkor elhallgat egy időre. Kérdés, hogy ezt lehet-e gariztatni, foglalkoznak-e vele, és mennyi ideig tart? (tehát mennyi ideig leszek gép nélkül)
Maga a PC és működése tökéletes, semmi baj. Annyi, hogy elsősorban terheletlen állapotban (pl. most) van ez a jelenség.
Olvastam azt is, hogy idővel, hetek, hónapok után "beállnak" a tápok és a ventije. Nem tudom, hogy ez mítosz, vagy valóság. A korábbi Chieftec biztos nem így viselkedett. Ja, és a táp 2 hónapos.
0
0
0
0
no avatar
Oké köszi a segitséget jó éjt 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
Sepix: mekkora összegben gondolkozol?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok milyen tápot vegyek egy gtx 1070, i7 6700 ,8 gb ddr4 es ram,asus z170 pro gaming alaplaphoz.
Előre is köszi! 😂
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Elvileg HEC belsős, én nem erőltetném rá a GTX 580-t.
Hyper (S) 500 sem lehet sokkal drágább újonnan, ha belefér a keretbe, inkább az legyen.
0
0
0
0
xsebix avatar
Az a gond azzal, hogy Dublinban élek és így a hardver apró nem játszik legalábbis ilyen "kis" értékben nem érné meg onnan szerválni a posta gondolom nem lenne kevés a táp árához képest.. Mondjuk I7 4790K-t néztem azt jobban megérheti még úgy is, hogy a posta még rá megy mintha itt venném mert itt drágább sajnos szóval azt majd lehet onnan veszem, ha itt lesz az ideje.. Na, de mindegy is az egy másik történet. 😀

Viszont ez a táp amit mutattam már jó lenne?
[url]https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00H33SFJU/ref=s9_simh_gw_g147_i1_r?ie=UTF8&fpl=fresh&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=A91ACHXSJRWJN89D5THB&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=026d359a-cb34-4790-9249-ec9f152ee8e2&pf_rd_i=desktop[/url]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
xsebix: Hardveraprón keress inkább FSP Hyper 500/600, Raider 550, Seasonic S12II 520-at.

zestar: Milyen géphez kell?

XFX TS 430/450, XFX Pro 450, FSP Hyper 550W.
0
0
0
0
no avatar
Üdv! Körülbelül 15.000FT-ért szeretnék tápot vásárolni, de nem vagyok jártas a témában, ezért a segíéstségeteket szeretném kérni. Milyen tápot ajánlanátok?
0
0
0
0
xsebix avatar
Hmm pedig költeni nem nagyon szeretnénk rá , de a tápot még mindig egy olcsóbb megoldás lenne cserélni mint kártyát venni főleg , ha már van kéznél egy... Akkor esetleg tudnál ajánlani egy lehetőleg legolcsóbb fajta tápot ami elég lenne? 😀

Szerk. : Közben kinéztem egy tápot ahonnan tudnék rendelni az az Amazon ott ennél olcsóbbat nem találni nagyon... Ez elég lenne? : [url]https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00H33SFJU/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1472577256&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=power+supply+500w&dpPl=1&dpID=51PiQrWaNjL&ref=plSrch[/url]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én nem erőltetném arra tápra.
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
Unoka öcsémnek behalt a gtx 560 kártyája és nekem van elfekvőben itthon egy MSI GTX 580 Lighting Twin Frozr III 1.5gb csak a kérdés, hogy el bírja-e vajon a tápja... Ami pedig egy Chieftec iArena GPA-450S8 450W-os táp... A tápon azt írja, hogy 12v-n 360W-ot tud leadni.. A gtx580 ahogy neten néztem 244W-ot fogyaszthat... A procija egy Fx 6300(nincs húzva) , 8GB DDR3 Ramja van , alaplap vmi olcsóbb MSI egy HDD van a gépben azt ennyi... Proci is 95W-ot fogyaszthat "csak" a többi dolog nagyon nem is számít azok nem fogyasztanak lényegeset vagy még is?
Szerintetek megpróbáljam bele tenni a kártyát a gépbe vagy nem ajánlott egyáltalán? 😊

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
Zoli73 avatar
barnav: Az egy kiváló táp! Jó választás. 😀
0
0
0
0
barnav avatar
Piero: köszi 😀 akkor szerintem ez lesz mert igazából ezen meg a 750 w-oson gondolkodtam, ha esetleg később fejlesztek ne kelljen újat venni
0
0
0
0
Puffin avatar
barnav: ahhoz OVERKILL !!!! Egy jobb 400-as bőven elég ahhoz a konfighoz!
0
0
0
0
barnav avatar
Sziasztok az a kérdésem lenne hogy egy EVGA supernova g1 650w-os tápegység megfelene egy i5 6500 procihoz egy gtx 1060-hoz 8 giga ram és egy msi H170 Gaming M3 alaplap mellé
ez a táp lenne:
[LINK]
0
0
0
0
Bobo 1998 avatar
Sziasztok a segitsegeteket kernem gepet epitek es nm tudom hogy milyen tapot vegyek eloszor egy VS 550W neztem ki de azt mondtak kerulendo a VS szeria ... utana neztem egy Seasonic S12II-520 vagy egy FSP HYPER 500W szerintetek melyik jobb ? Nezzetek meg a gepet amit osszeallitottam hogy szerinetek jo e ! 😀 koszonom!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
CTG-400 bőven elég lesz.

[LINK]
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Chieftec? FSP? Corsair? Coolermaster?

Ez esetleg jó is lenne? :
[LINK]
0
0
0
0
Adamhun97 avatar
Hát jó lenne cserélni a noname tápot igen csak, legalább egy XFX TS 430-ra.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Jelenleg ilyenem van: Micase WR400-II (400W) - erről mi a véleményetek? Cseréljek megbízhatóbbra? Már több éve megvan és semmi baja nem volt eddig. Vagy esetleg keressek 450/500 W-os egységet?

E8500 CPU (3.2GHZ) és egy GTX 650 Ti (még nem biztos, VGA választás előtt állok) mellé kellene.

Válaszokat előre is köszi 😀
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Tudom, hogy elég a táp, szerintem a mostani Modecom is simán elbírja ezeket az alkatrészeket fogyasztásban, eddig se volt vele bajom, ha a régebbi Q9300-asomat elbírta az i3-at is 😀, csak az érdekelt, nem lesz-e baj a 4pin-8pin dologból. Köszi a segítséget 😉
0
0
0
0
Bronson avatar
a tervezett tápjaid is overkillek, 450-500-as tápok bőven elegendőek lesznek, csak ne a silányabb fajtát válaszd (pl. chieftek minimum ctg széria...) a tervezett géped az i3 6100-al meg az rx460-al komplett ,mindennel bőven 200watt alatt lenne fogyasztásban. azok az idők elmúltak, hogy nagy táp kelljen mindenhová, drasztikusan csökkent a fogyasztás mindkét oldalon...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
OriginalGrandpa: A csatlakozó nem probléma, de ha a Modecom Feel III 500W-os tápra gondolsz, én azért lecserélném...
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Helló! Az lenne a kérdésem/gondom, hogy az általam venni tervezett alaplapon (MSI Z170A-G43 PLUS) az ATX 12V csati 8pin-es, de a jelenlegi tápomon (amit ha nem muszáj nem szeretnék lecserélni) csak 4pin-es csati van. Gond ez? Vagy elég a lapnak ha csak 4pin-t kötök rá? Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
Puffin avatar
istvan92: előfordul az ilyen bárminél, garanciális csere.
0
0
0
0
istvan92 avatar
Sikeresen megvettem az fsp raider 550 es tápot és lássatok csodát kb egy orát használtam mert Után dolgom volt ma jötem haza kapcsolom a gépet és semmi előszedtem egy kis gagyi tápot és azal meg ment a gépezet átraktam a tápot egy másik géphez azzal is semi fsp táp kakuk
0
0
0
0
no avatar
zsoltdeak17: Köszönöm a tippeket, ránézésre az FSP Hyper (M) 500W a legszimpatikusabb, legfőképp a modularitás miatt.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
LagMatyi: FSP Hyper (M) 500W, FSP Raider 550W, Seasonic S12II-520, XFX Pro 550W, Corsair Vengeance 500W
0
0
0
0
no avatar
Hali, milyen márkákat, vagy milyen konkrét tápot tudnátok ajánlani közel/kb. 20 ezer környékén a gépembe? A jelenlegi tápom erősen zúg, mintha 100%-on menne állandóan a ventilátor, eléggé aggaszt, ideje leváltani.
Milyen márkák számítanak megbízhatónak, minőséginek? 500W környékére gondoltam, esetleges későbbi megnövekedett igénnyel számolva. Modularitás, és alacsony zajszint nem elvártak, de üdvözlendőek. A gépház alsó tápos, ha számít.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
XFX TS és Pro teljesen jó ebben a kategóriában.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Jó a chief is, de a gyártó ma már a nevéből él, nem a kimagasló minőségéből. Amúgy is egy középkategóriás tápról beszélünk. Közepes tápba meg nem szerelnek kiváló minőségű alkatrészeket, bárki gyártsa is. Nem kell foggal körömmel ragaszkodni hozzá, ez a chieftech már nem az a chieftech.
Én az FSP-t venném.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Nem az alapján választunk tápegységet hogy mennyit ideig bírja/bírta. HKC/Codegen táp is elmegy akár 5+ évet de attól függetlenül hulladék mindkettő.

FSP Raider 550W vagy Seasonic S12II-520 legyen.
0
0
0
0
istvan92 avatar
Hat nem tudom most is chieftec em van eddig semmi baja nem volt csak cserélni kéne már mer van vagy 5 éves
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Az, hogy a 20 ezres kategóriában akad jobb vétel is tőle.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció