Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
NEM! Az a Micropower széria, az nem tud tiszta szinuszt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Erre nem is gondoltam.

Ui.: Ez ugyan az lenne? Kicsit nagy az árkülönbség csak azért kérdem: [LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
Fénymásolónál a pillanatnyi áramfelvétel megugorhat, és a szünetmentes lehet nem tud annyit leadni!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nem értem hogy fénymásolót miért nem lehet rákötni.Mondjuk a nyomtatók mindig be vannak dugva a hosszabbítóba, de csak akkor vannak bekapcsolva amikor használva is vannak.Bár a színes lézeren van egy kapcsoló amivel ki van kapcsolva mindig (ez van legritkábban használva).
Na meg nekem olyan kéne amin a hagyományos dugaszt lehet bekötni hátul.
0
0
0
0
Puffin avatar
reszler112233: ezt ajánlom:
[LINK]

Tiszta szinuszos, gond nélkül ráköthetsz majdnem mindent.
Fénymásolót nem kötünk szünetmentesre!!!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!
Nekem nem tápegység segítség kéne, bár ahhoz kapcsolódik egy részt.
A gépemhez kéne egy szünetmentes táp.Ki mit ajánlana 20-25 között?
Amit el kéne bírni gond nélkül: Maga a gép, monitor, hangszóró (5.1), egy külső merevlemez, router, egy multifunkciós nyomtató, egy színes lézer nyomtató.(Ezek mind egy 6-os túlfeszültség védős hosszabbítóban vannak jelenleg)Ezen felül egy modem és egy TV ami rá lenne kötve.

Amit megadtam árat abban kapható az elvárásaimnak megfelelő vagy kevés rá?
0
0
0
0
50cent avatar
Nem nem tervezek 2 VGA-t 😀 Tökéletes lesz a Raider is 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Joker: ahhoz komplett gép csere kellene! Nem hiszem hogy olyat tervezne mostanában...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én is az FSP Raider 550-nt ajánlanám.Ha pedig moduláris kell akkor FSP Hyper M 500W
0
0
0
0
Joker avatar
És ha majd 2 lessz neki?
0
0
0
0
Puffin avatar
Joker: teljesen felesleges a 700W egy kártyához.

50cent: a Raider és az XFX is 5 év garis. Ilyen árban Corsair-ból nem kap jobbat.
0
0
0
0
Puffin avatar
FSP RAIDER 550, XFX TS 550 ezek a későbbiekben is mindenhez jók lesznek.
0
0
0
0
50cent avatar
Sziasztok Tápot vennék 20ezerig milyet lenne érdemes vennem?
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
Használja szóval biztosan megoldható.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Tuhajohn: Jó táp az a Seasonic, a GTX 1070 és az i5 sem fogyaszt sokat, szerintem elég hozzá. Átalakítóval gondolom megoldható a 8 pines csati hiánya.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
elég az
Spoiler!
ha meggyújtod😆
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
Gtx 1070 és i5-4670k (húsás nélkül) elég egy Seasonic SSP350GT ? Mert ismerek valakit eki igy használja, működik neki meg minden, de nem kevés az a 350W?
0
0
0
0
Adamhun97 avatar
Még az EVGA is sok hozzá, nemhogy az RMx.

Az RMx inkább OC-s gépekbe való ahol a CPU-t is úgy megrántják, hogy 120W fölött tekerje a tápot, és akkor még a VGA(k)....
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy ehhez a VGA-hoz (EVGA GeForce GTX 970 SuperclockedACX 2.0) ez a táp (EVGA SuperNOVA 550 GS 550W) megfelelő? Vagy inkább egy Corsair RMx Series RM550x 550W lenne jobb?
Előre is köszi 😃
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
"A 450W-os 80% hatásfokú táp ezekszerint 360W-ot ad."
Az 450 w-ot ad le és kb. 560 w-ot "vesz ki a falból".

Nem tudom milyen hűtők vannak beszerelve, nekem hátul Zalman 12v és 0.16A, az összeszorozva 1.92 W. Régiebbiek lehetnek 0.3 0.4 A-esek is, 4-5W-nál többet egy hűtő max. furdulaton nem hinném hogy felvesz.
HDD-re 10W/db-al ha számolsz tök elég, lehet még sokat is mondtam. 346W-ot számoltál, arra ha 90W-ot rádobsz a "sallangokra" (alaplap ramok, hűtők stb.) 436W jön ki. De számolhatsz 100W-al is a biztonság kedvéért, 446-ban megáll...

Igen, napokig kell fórumokon böngészni. Én legalábbis ezt csináltam anno. Aztán ha megvan a fejedben egy lista a jó tápokról, azokhoz képest tudsz viszonyítani. Pl.: FSP Hyper 500W ha 16-17 ezer forintba kerül, akkor már biztosan tudom hogy az a táp, ami ennél olcsóbb és erősebb (pl.: 11-12 ezer és 800 watt), csak gagyi lehet.
Amúgy én ezek közül szoktam keresgélni ha tápot keresek: FSP, Be quiet, Seasonic, Super flower, EVGA.

780 Ti-nél viszont 250 W a TDP, oda már egy 550-600W-os minőségi táp ajánlott lenne. 750 Ti viszont alig kér valamit, ne tévesszen meg a neve, nem egy széria a kettő.
Nem zaklatsz senkit, ez a fórum erre van. Én sem tudtam mi merre amikor a sajátomat válogattam össze, senki sem születik úgy hogy mindent tud.
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]

Az ilyen 10ezer forintos 6-800 wattos tápnak nem nevezhető cuccokat kerülni kell.
0
0
0
0
wezz avatar
Oké, bocsánat az értetlenkedésemért, de nem tudok kiigazodni a tápok ügyében. Szóval a Cpu-m TDP-je 105 Watt, amit ha jól gondolom 25%-os húzással a tdp is annyival nő ami +27W. A VGA TDP-je 171 Watt, ami 25%-os huzással gondolom ugyanannyival nő a fogysztás is ami 43W. Itt már 346W-nál tartunk. Van 3 Db 10 éves sata2-es hdd is, ami lövésem nincs mennyit fogyszthat. + 5 ventilátor cpu( ami egyébként egy AC Freezer 7 pro) +táp venti, kis fordulatszámú 140mm-es +2db 80mm-es +1db 140-es amikről megintcsak fogalmam sincs menniyt fogyasztanak. Az h 0.60Ampert eszik egy cpu hűtő nekem semmit sem mond, fizika órán nem nagyon figyeltem az elektromosság résznél 😆 Tehát visszatérve. A 450W-os 80% hatásfokú táp ezekszerint 360W-ot ad. ami már kimerül a vga+cpu 25%-os húzásánál. Akkor mondjatok légyszives egy olyan tápot ami mondjuk 600W-os 80%-os hatásfokkal rendelkezik, és minőségi. Ami számításaim szerint 600-ból képes 460-at adni. ami talán elég lenne. Tisztában vagyok vele hogy az én elgondolásom rossz, de nagyon nincs pénzem rá, otthoni kezelésre szoruló beteg vagyok, és ez a gép az egyetlen szórakozási lehetőségem. Havonta 15-17 ezret tudok rá költeni, és tervbe van véve egy mai, korszerű gép, ami a havi keretből 7-8 hónap alatt összerakható (főleg ha lemegy a gtx750Ti vagy 780 Ti ára 😆 ) De addig is ez a gép legyen stabil. Vgay például hogyan lehet egy tápról megállapítani a "gagyiságot"? honnan tudom meg h X tápnak milyen a belseje, és az jónak számít-e. Van valami lista? vagy fórumokon kell napokig böngészni, pár morzsáért? 😀 Bolti eladóknak meg alapból nem hiszek, nekik érdekük a rossz termék eladása. Még1x elnézést hogy ilyen hülye vagyok, és köszsönöm a tanácsokat, és ezután nem zaklatlak titeket.
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
wezz:
A konfigod 430-440 W-nál többet nem képes felvenni. Nem az a gond hogy 600 W kellene neki, hanem hogy a jelenlegi NBase gagyi tápod nem képes 400 w-ra sem, csak 600-at írnak rá. Gagyi tápoknál ez bevett szokás, valószínűleg a peak powert adják meg, de folyamatosan kb. a felére képes csak... anno keep out tápról olvastam, hogy bemérték mennyire képes a 700 w-os csoda, 380 w körül adott le...

Erre megoldásként lecseréled egy másik gagyi tápra, amire szintén csak ráírják a 600 W-ot, de 400-at sem fog leadni. Nem leszel előrébb, felesleges pénzkidobás lesz... és majd amikor a 4-5. gagyi sz*rt veszed, már ott jársz majd anyagilag, hogy vehettél volna egy minőségi tápot akár 25-30 ezerért. Mert kb. ennyit fogsz kidobni az ablakon ha így folytatod... jobb esetben még többet, hogy ha valamelyik kinyiffan, és viszi magával a CPU-t VGA-t...

Az a 450 W-os EVGA amit Bronson linkelt neked pont elvinné. 3 év garanciával. De annál az Approx hulladéknál már bármelyik 500 w-oc chieftec is jobb választás lenne, ha már mindenképp elzárkózol a minőségi tápoktól.
0
0
0
0
Puffin avatar
wezz: az egy hulladék táp ahogy mondod. A géped nem eszik összesen 350W-ot max terhelésen...
0
0
0
0
Bronson avatar
dehogy présel ki magából az annyit... NE.VEDD.MEG.

ha jót akarsz magadnak, messze elkerülöd ezt a tápot. annyi jobb táp van, ami abban az árban van, nem értem miért erőlteted ezt a gagyi noname nevetséges teljesítményű tápokat...

[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
wezz avatar
[LINK]

Ezt fogom megvenni... 😆 akármilyen hulladék lehet is...de 600-at csak kiprésel magából.
0
0
0
0
Puffin avatar
Mindenki annyira nyomja az XFX TS Series 430W-os tápot. Hát nem tudom, iponon a meghibásodási arány 22,7%... Az kva sok.

[LINK]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Hexa+ 500W árán van Hyper 500W ami jobban megéri már csak a +2 év gari miatt is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Vagy ez: [LINK]
Kicsivel lehet drágább, de szerintem bőven elég és a 600W-hoz közel van már.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Xilence, HKC, Approx mint minőségi táp... 😆 Túlárazott vackok.

+1 az XFX TS 430-nak.
0
0
0
0
wezz avatar
Azért kell, mert most egy NBase nevezetű 600-as van (újonnan vettem 4 ezerért 😆 ) , ami nem képes meghajtani a q6600-as procit, GTX 260Super Overclocked-et, 3 vinyót, meg 7 darab ventilátort 😆 Gondoltam egy ilyen márkás cucc hajlandóbb lenne megmozgatni ezeket. Mostani állapotban, ha rádugok molexre még 1 ventit, akkor szinte biztos hogy vmelyik vinyo menet közben elszáll, és visszajön. Főleg ha maxra húzom a cpu-t meg a vga-t is 😆 Egyébként amiket felsoroltam, a PCX-nél mind a "Minőségi" kategóriában voltak, csak a4-nél 10FT-al olcsóbb az összes.
0
0
0
0
winrar avatar
wezz: A felsoroltak közül egyik sem és ennyi pénzért nincs normális 600W-os táp. XFX 430 kijön ennyiért, Seasonic elektronikával: [LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
Minek kell 600-as táp?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A Chieftec nem vészes, azt hiszem Sirtec belsős. De jól mondja Bronson, ennyi pénzért nincs normális 600W-os táp.
0
0
0
0
Bronson avatar
ezek közül igazából egyik se... ha nagyon muszáj lenne, akkor a chieftek vagy a zalman. de enyniért te normális 600-as tápot nem fogsz kapni. minek amúgy akkora?
0
0
0
0
wezz avatar
Hello! Szeretnék tanácsot kérni tőletek!

600W-os tápot akarok venni, és a következő gyártók közül melyik a legjobb/megbízhatóbb?

Xilence - [LINK]
HKC - [LINK]
APPROX - [LINK]
Chieftec - [LINK]
Zalman - [LINK]
0
0
0
0
Ironmask avatar
Régi tápot bele lehet rakni új gépbe?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
CX430 nem rossz vétel. Nagyobbat már nem igazán érdemes venni belőle.
0
0
0
0
Funes avatar
Srácok a Corsiar CX tápokról mi a véleményetek ?
0
0
0
0
azbizony avatar
Köszönöm srácok a segítséget 😀
0
0
0
0
Krissz avatar
Hátsz, jobban. Inkább mint a Kolink s társai. 😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Akkor jobban járok ha beleteszem a Chieftec CTG 80P 500W tápom?
0
0
0
0
Bronson avatar
olcsó húsnak híg a leve... inkább hexa+ 400.
0
0
0
0
Krissz avatar
Elég 'olcsó táp' hatása van, nemigazán venném meg!
Inkább egy FSP vagy egy Corsair el jobban járnál szerintem, azok nem időzített bombák ...
0
0
0
0
azbizony avatar
Kolink 400W KL-400 80+ ról mi a véleményetek?
0
0
0
0
Funes avatar
Szó sincs róla, hogy megakarnám venni, csak a véleménytek érdekelt vele kapcsolatban, Piero azt a vidit én is most néztem és tényleg nem jó. 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció