Milyen tápegységet vegyek?

2008. September 11., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 8 271
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FoLey avatar
reszler112233 Hallottam,hogy nem minőségi 4 pin-es vezetékek egy idő után kiégtek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
FoLey:
Amennyibe kerül megéri. Nekem az előd gépem gond nélkül ment kb 7 hónapot vele. Nem azért váltottam tápot mert az 500-as Hexa tönkre ment, hanem azt beraktam az eladott gépbe, hogy úgy könnyebben el tudjam jó áron adni.
0
0
0
0
FoLey avatar
reszler112233 Igen,de ez minőségi vezeték?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
FoLey:
Van 0,37m-es hosszabbító is. Ennek már elégnek kell lennie:[LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork Hidd el használnám FSP-t ha a 4 pin nem lenne rövid. Webshopban nézelődtem és csak 15cm-es Delock,Akasa hosszabító van abból szerintem 1 nem elég,hogy a házam hátulján elvezessem. Ezért most a CM tápot kell használnom,mert azt nyugodtan eltudtam vezetni. Holnap szétszedem a tápot és zsírral bekenem,lehet,hogy nem szedtem szét a védőjét amit a táp ventit fogja,de most rendesen szét fogom szedni. 😆
0
0
0
0
Hunork avatar
Foley: igen, nem olcsó. 😞 Én a PH-n is ügyködök, ahogy te is 😀 , és ott konzekvensen az a vélemény, hogy tápba olcsó venti ne menjen. Bevallom, én még nem cseréltem egyikben sem.
Viszont! Tuti a venti a zajforrás? Csak azért kérdem, mert az FSP tápoknak van egy jellegzetes háttér "zöreje, hangja", nem tudom, hogy fogalmazza. Az enyémnek is (BQ, de átalakított Aurum a belseje) néha hallani valami kis magas hangot, ezt hívják PC berkekben "cicergésnek", és semmi köze a ventihez, elektromos indukció. Lehet, puritánul fogalmaztam, ezért elnézést. Hülye vagyok, most néztem, hogy nem az FSP tápra írtad. 😆 De a leényeg, hogy annál meg esetleg ez lehet. Nem mindegyik típusra vonatkozik, nem mindegyik szériára.
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork Annyiért már inkább már nem adok ki.
A fordulatról ezt írja: A bemeneti oldalon jellegzetes a szokásosnál jóval nagyobb transzformátor, és a külön nyomtatott áramkörre helyezett PFC/PWM vezérlő. A főtrafó mellett ott van az elmaradhatatlan légterelő.
Még gondolkozok,mert nincs komoly zaj probléma inkább nagyon halk zajt bocsát ki,mert azt írta a PH!-s syberia,hogy Szia, szerintem az lehet a gond a szilikon hamar kikopott a csapágyból. Próbáld meg valami hígabb csapágyzsírral, nekem a lánczsír több tápegységnél bevált. Mivel csak hétvégén érek rá akkor tudom ezt megcsinálni,lehet,hogy nem is kell nekem ventilátor vétel.
De lehet,hogy inkább átszaladok és megveszem a 4 pin cpu csati hosszabítóját FSP tápomhoz. 😆
0
0
0
0
Hunork avatar
Foley: Vagy a Be Quiet Silent Wings 3, bár a 12cm-es is 50-85 cfm-el rendelkezik, de egyáltalán nem vagyok róla meggyőzve, hogy azért mert magasabb, attól lesz jobb. A kérdsé, hogy a tápd szabályozza a fordulatot terhelés függvényében, vagy nem. Ha nem, akkor a minél magasabb légszállítású venti a jó. Ha szabályozza, akkor a Silent Wings 3 is tökéletes, nem hinném, hogy a BQ tápk mérnökei azért alkalmazzák, mert rossz lenne. Nekem Sraight Power 10 van, egy 13 cm-es Silent Wings 3 van benne, a táp hideg, és olyan halk, hogy a merevlemezeket hallom Idle módban.

Olaj, zsír nem árt, bár a komolyabb zaj problémákat csak átmenetileg orvosolja.
0
0
0
0
Puffin avatar
Garadex: Elég lesz az RX470-hez is!
0
0
0
0
Garadex avatar
Sziasztok. Szeretnék beujitani egy rx470 a mostani konfigomba. Jelenleg egy fx8120 proci van benne 8gb rammal és egy hd7770 kártyával. Plusz ssd + vinyo. Ezeket egy 500w chieftec hajtja ki. Mi a véleményetek el fogja bírni az új kártyát a táp vagy mindenképp vegyek egy újat? Ha igen, milyet tudnátok ajánlani maximum olyan 18-20 ezer forint értékben? Köszi előre is.
0
0
0
0
FoLey avatar
Végignéztem és az a baj,hogy mivel a gyárim 93 cfm a légáramlása és 2600 rpm a bq pure wings 2-nek csak 51,4 cfm 1500 rpm és nem kap annyi levegőt és felforrósodhat. A Scythe Slip Stream SH 110 cfm és 1900 rpm ez jobban hangzik nem?

Vagy B amit javasoltak csapágyzsír vagy lánczsír.
0
0
0
0
Hunork avatar
Foley: bocs, az kimaradt, jó az utolsó BQ Pure Wings 2 a listából! AC sem rossz, de inkább házba, mint tápba. De ez a te döntésed.
0
0
0
0
hashimoto avatar
FoLey: Az F12-t vettem a házba Én is, tudom ajánlani. De a be quiet sem rossz. Tehát, ár alapján dönthetsz 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Hunork 2 pines. Az utolsó kettő miért nem jó?
ARCTIC-COOLING ARCTIC F12 PWM CO ezt sokan ajánlják
Ez sem rossz Be quiet! Pure Wings 2 120mm

Szerintem ez lesz a befutó pont annyi légszállítása van mint a gyárinak.
Scythe Slip Stream SH 120mm (SY1225SL12SH)
0
0
0
0
Hunork avatar
Foley:
A legtöbb tápegység ezeket használja:
Yate Loon D12SH-12
Hong Hua HA1225M12F-Z
Be Quiet! QF1-12025-MS
Nem olcsók, és néha nehéz beszerezni őket, de direkt erre lettek kitalálva.
Kérdés, hogy pin-es, vagy forrasztós a módszer...
0
0
0
0
FoLey avatar
Köszi!

Valaki ebben tud segíteni?
[LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Miért ne mehetne rá, minden venti megy 2 pinnel is, pozitív és negatív kell neki a működéshez, a harmadik (sárga) az alaplappal való kommunikálás miatt kell csak, hogy lássa mennyivel pörög.A negyedik pin meg hogy tudja is szabályozni a lap a fordulatát (pl. proci hűtők)
0
0
0
0
FoLey avatar
Az okés,de 2 pin-es csatira rámehet a 3 pines?
Fractal Design Venturi HF-14 140mm Black ez 14cm-es nekem 12 cm-es kéne. 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Az én procihűtőmön 2 Fractal Design venti van, egész csendesek.
Járt hozzájuk ellennállás is amivel még halkabban mennek.
[LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
Üdv!

Adott Cooler Master iGreen Power RS-500-ASAA 500W(igen ez régen minőségi bele volt AcBel belső,mindig jó) táp és láttam a ventilátornál van 2 pin-es csatija amit ki lehet cserélni forrasztás nélkül szerintetek melyik ventilátort érdemes megvenni ami halk is? Ha 3-4 pin-es ventit veszek bele akkor is műkődni fog? Van egy felesleges zöld led-es TITAN 12cm-es ventilátor 3 pin-es csatival.
Vagy ha vennék akkor ez szerintetek? Arctic-Cooling Arctic F12

Csak,hogy megmutassam a belét és a 2 pin csati helyét,hogy nem hazudok. 😃
https://kephost.com/images/2017/02/06/500_inside_b.jpg
0
0
0
0
feri917 avatar
Köszi szépen! Thermaltake London 550W lesz végül, egy ezressel drágább csak és szintén moduláris.
0
0
0
0
Hunork avatar
feri917: TT esetében én csak a 550W London-t venném, szintén Gold minősítés., és igencsak jó. Nem írtál keretet, mert akkor leginkább a Seasonic G szériát mondanám, ha biztosra akarsz menni, vagy a Be Quiet Pure Power 9, Straight Power 10 szériát.
0
0
0
0
Puffin avatar
Minek ajánlasz használt régi tápegységet amin gari sincs? Ráadásul igencsak sok ahhoz a géphez...
0
0
0
0
r2d2 avatar
feri917: jó az amit ki néztél! de azért nézd meg ezt is:
http://hardverapro.hu/apro/corsair_hx750_750w_80_gold_minositesu_modularis_tapeg_1
0
0
0
0
feri917 avatar
Sziasztok!

Egy igencsak megérett tápcserén vagyok, mivel kisült és vitte a videókártyám!
THERMALTAKE Smart SE 530W Gold PS-SPS-0530MPCGEU-1 lenne a kiszemelt. Szerintetek jó táp lenne? AMD FX8320 és egy Asus Strix RX480-at kéne bírnia.
0
0
0
0
azbizony avatar
Köszönöm a segítséget srácok! 😀
0
0
0
0
r2d2 avatar
vagy vegyél használtan pl:
http://hardverapro.hu/apro/corsair_hx750_750w_80_gold_minositesu_modularis_tapeg_1
http://hardverapro.hu/apro/corsair_cx600_18
http://hardverapro.hu/apro/corsair_cx600_-dobozos-
0
0
0
0
Hunork avatar
azbizony: Akkor ha ennyi a keret, legyen ez, amit említettem is korábban: Chieftec Force 500W (CPS-500S) 80+ Bronze minősítés, és 15k alatt van. (A lejjebb linkelt Corsair nem ajánlott táp, kicsit többért a CX sorozat abból a megbízható. )
0
0
0
0
r2d2 avatar
https://www.pcx.hu/corsair-550w-vs550-cp-9020050-eu-tapegyseg-116714
https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/corsair/vs550-550w-cp-9020097-p243391555/#
0
0
0
0
azbizony avatar
Hunork:
15 ezernél nem szeretnék nagyon többet költeni, viszont jó lenne egy picivel nagyobb táp hogy ha esetleg lenne proci vagy VGA fejlesztés. De akkor ezt a Chieftec et inkább kihagyom
0
0
0
0
r2d2 avatar
ja hát az is igaz 😃 nem néztem meg külön hogy menyi az ára annak mit ki nézett 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
r2d2: ha egy Chieftec Smart-ot nézett ki, valószínűleg nem lesz pénze erre... 😊
0
0
0
0
r2d2 avatar
nekem EVGA (SuperNOVA NEX750B) tápom van, nagyon meg bízható,stabil táp szerintem, én ezt javaslom.
0
0
0
0
Hunork avatar
azbizony:
Chieftec esetében a Force széria a javasolt.
Mekkora a keret?
A gépednek elég egy jó 400W- os táp is, pl ANTEC VP VP400PC 15k. Vagy FSP Hexa+ 400W 13k körül.
0
0
0
0
azbizony avatar
Sziasztok!
Kolink 400wattos tápról vélemény? gondolkodom h le kéne cserélnem és kinéztem egy Chieftec Smart 500W CTGPS500A8 tápot. Megéri váltani vagy a mostani géphez jó lesz a kolink? (I3 6100+8gb ram+ gtx 950)
0
0
0
0
FoLey avatar
Nah rendesen kitakarítva be sprézve kíváncsi vagyok,hogy produkál.

Szerk.: 20 perc után is csöndes remélem így is lesz. Másrészt dicséret a tápnak,hogy ha ventit akarnák cserélni nem kell forrasztani 2 pin-es csatival van ellátva.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Mindegy csak szilikon spray legyen.
0
0
0
0
FoLey avatar
Közben egy ilyen lett beszerezve ez is megteszi?
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Jelentem, a Be Quiet Straight Power 10 500W CM tápika berendelve! 😀 Remélem jó döntés volt, 5 év gari, és a leghalkabb tápok egyike, és persze minőség. Rengeteg ajánlás, pozitív teszt. Ez fogja az RX 480-at majd kiszolgálni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én a kültéri kamerarendszerben lévő 4 cm-es ventilátort mezőgazdasági nagy hőálló zsírral kentem be és már 2 éve gond nélkül halkan teszi dolgát. (Szétszedtem teljesen érte a ventit és a tengelyt zsíroztam.)
0
0
0
0
FoLey avatar
Nem is gondoltam erre,hogy megtegyem. 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
1-2 fújás kell csak, nem a fél flakon. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
Akkor megpróbálok 1-et elkunyizni. 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Tökéletes, nekem is pont ilyen van. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Okés majd hétvégén úgy fogom csinálni. 😀
Ez a szilikon spré is jó hozzá? Meloban pont ilyet betudok szerezni.
https://bolthely.hu/kepek/carstyler/03990.jpg
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Nem a csapágyra, hanem szedd le a kerek matricát a venti hátuljától, ha van akkor a kis kerek gumi tömítést is szedd ki középről és oda fújj némi szilikonsprét.
Utána tedd vissza a gumit és a matricát is.

https://www.dansdata.com/images/fanmaint/oil500.jpg
0
0
0
0
FoLey avatar
Moon_Breaker Nem garis mivel 10 éves tápról van szó. Egyszerűen csak a venti felületére fújjak rá csapágyára ne? Már gondolkozok,hogy nem lehet Coil Whine,mert néha csinálja,de akkor PH!-n miért írták,hogy az a jelensége? 😲
A tápot csak hétvégén tudnám szétszedni,mert ezen a héten melo miatt kevés az időm rá.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Ha már lejárt a gari a tápra, akkor szedd szét és a ventit szilikonsprézd meg, hátha csak a venti sikoltozik és nem coil whine (ne WD-40 -nel mert attól csak rosszabb lesz).
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Ha lenne itthon sűrített levegőm. 😆 Még azon agyaltam,hogy ez a táp már nem mai így veszek FSP tápomhoz 4 pin toldást.
0
0
0
0
hashimoto avatar
FoLey: Nekem kerregett a táp(ban a venti) sűrített levegővel kifújattam az egészet,megszűnt a gond.Fújkáld ki,hátha jó lesz.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció