XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Herman avatar
az xp jó de legjobb a vista😆
0
0
0
0
pomrum avatar
Szivessen am nincs mit.
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
premium írta:
pomrum írta:
premium írta:
laci58 írta:
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.

És ha beletennék 4gb 800MHZ-es ramot mennyivel lenne gyorsabb a vista?
ÉS A JÁTÉKOKBAN ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?😜
PL:GTA4


Igen gyorsabb lenne a géped és a rendszered is, de mivel 3 magos a procid én még egy memória modult ajánlok magonként egy memória modult az lenne neked a legolcsobb változat ha még egy 667-es ddr2 ramot vennél, vagy ha teheted cseréld az összesst ddr2 800mhz re de akkor is az a legjobb ha 3 db 1gb-ost veszel.

ÉS ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?

ÉRtem KÖSSZ A SEGÍTSÉGET😀
Az nem olyan biztos, de az igen hogy stabilabb lenne a géped.
0
0
0
0
pomrum avatar
premium írta:
pomrum írta:
premium írta:
laci58 írta:
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.

És ha beletennék 4gb 800MHZ-es ramot mennyivel lenne gyorsabb a vista?
ÉS A JÁTÉKOKBAN ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?😜
PL:GTA4


Igen gyorsabb lenne a géped és a rendszered is, de mivel 3 magos a procid én még egy memória modult ajánlok magonként egy memória modult az lenne neked a legolcsobb változat ha még egy 667-es ddr2 ramot vennél, vagy ha teheted cseréld az összesst ddr2 800mhz re de akkor is az a legjobb ha 3 db 1gb-ost veszel.

ÉS ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?

Az nem olyan biztos, de az igen hogy stabilabb lenne a géped.
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
premium írta:
laci58 írta:
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.

És ha beletennék 4gb 800MHZ-es ramot mennyivel lenne gyorsabb a vista?
ÉS A JÁTÉKOKBAN ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?😜
PL:GTA4


Igen gyorsabb lenne a géped és a rendszered is, de mivel 3 magos a procid én még egy memória modult ajánlok magonként egy memória modult az lenne neked a legolcsobb változat ha még egy 667-es ddr2 ramot vennél, vagy ha teheted cseréld az összesst ddr2 800mhz re de akkor is az a legjobb ha 3 db 1gb-ost veszel.

ÉS ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?
0
0
0
0
pomrum avatar
premium írta:
laci58 írta:
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.

És ha beletennék 4gb 800MHZ-es ramot mennyivel lenne gyorsabb a vista?
ÉS A JÁTÉKOKBAN ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?😜
PL:GTA4


Igen gyorsabb lenne a géped és a rendszered is, de mivel 3 magos a procid én még egy memória modult ajánlok magonként egy memória modult az lenne neked a legolcsobb változat ha még egy 667-es ddr2 ramot vennél, vagy ha teheted cseréld az összesst ddr2 800mhz re de akkor is az a legjobb ha 3 db 1gb-ost veszel.
0
0
0
0
pomrum avatar
hajas írta:
heló srácok kellene egy kis segítség ki akarom írni a windows 7 és iso-ba van és nem tom hogy írjam ki hogy butoljon majd a lemezről ha nero val nyitom meg és úgy írom ki vagy hogy csináljam előre is köszi a segitséget


Ha van fent Nero a gépeden , csak dupla katt az iso-ra és utána csak kiírod. Így a lemez már jó lessz. A boot-olást viszont a biosban kell beállítani, de csak akkor állítsd ott át ha alapbol nem jó a beállítása.
0
0
0
0
no avatar
laci58 írta:
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.

És ha beletennék 4gb 800MHZ-es ramot mennyivel lenne gyorsabb a vista?
ÉS A JÁTÉKOKBAN ÉRNÉK EL FPS NÖVEKEDÉST?😜
PL:GTA4
0
0
0
0
no avatar
heló srácok kellene egy kis segítség ki akarom írni a windows 7 és iso-ba van és nem tom hogy írjam ki hogy butoljon majd a lemezről ha nero val nyitom meg és úgy írom ki vagy hogy csináljam előre is köszi a segitséget
0
0
0
0
cslaszlo avatar
Jaja,a vista azoknak jó,akiknek már egy kicsit fejletteb gépe van.
0
0
0
0
Herman avatar
attól nem rossz hogy nagy a gépigénye!!!
0
0
0
0
Herman avatar
fel teheted de a ram lehet hogy kevés ha nagy játékokat akarsz mellette játszani
0
0
0
0
no avatar
dave500 írta:
Ha visszolvasom láthatod, hogy a Vista memóriaigényeseb! De viszont Dx10..... ha erős géped van akkor Dx10 miatt Vista, de ha nem annira akkor nem éri meg a Dx10 annyival nem szebb!
(Vista Ultimate)

És szerinted az én gépemre föl tehetem a VISTÁT
?😜
0
0
0
0
dave500 avatar
Ha visszolvasom láthatod, hogy a Vista memóriaigényeseb! De viszont Dx10..... ha erős géped van akkor Dx10 miatt Vista, de ha nem annira akkor nem éri meg a Dx10 annyival nem szebb!
(Vista Ultimate)
0
0
0
0
no avatar
TUDTOK SEGÍTENI?😀😃😜
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek Xp-n vagy VISTÁN FUTNAK jobban és szebben a játékok?😜
És ha vistán akkor melyiken Ugyértem hogy ULTIMATE MEG ilyesmi😜😃
0
0
0
0
Szamp avatar
krumpli1pc írta:
Sziasztok újból😀
van az Intel Celeron (R) 2Ghz-es procim felarakrom OC-ZNI vagyis felhúznii a biosba ott hol kell ?
mire menjek...?
kb. mennyire tom felhúzni 2.4Ghz???
Helllp😀
ja és nem lesz semmi baja 😀??


Ennek a kérdésednek a helye nem itt van hanem a tunind mühely témában!
0
0
0
0
BaziJoe avatar
krumpli1pc írta:
Sziasztok újból😀
van az Intel Celeron (R) 2Ghz-es procim felarakrom OC-ZNI vagyis felhúznii a biosba ott hol kell ?
mire menjek...?
kb. mennyire tom felhúzni 2.4Ghz???
Helllp😀
ja és nem lesz semmi baja 😀??


pontosan nem tudom hogy hol lehet felhúzni de akkor oda kell már hűtés és ha túl sokáig húzod akkor lehet hogy el****od
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Sziasztok újból😀
van az Intel Celeron (R) 2Ghz-es procim felarakrom OC-ZNI vagyis felhúznii a biosba ott hol kell ?
mire menjek...?
kb. mennyire tom felhúzni 2.4Ghz???
Helllp😀
ja és nem lesz semmi baja 😀??
0
0
0
0
kovi avatar
ezt miért ide írtad?
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
de hajjtáok help most fejezte be a warhead teleptiését és minden oké csak a telpaíéts végleggesitést nem pipálta ki pedig elöjött az ikon meg minden - IKON
és azt is kiirja hogy sikerült a telepítés....
hellp
0
0
0
0
no avatar
Ezért irtam, hogy kell egy IDE vezérlő kártya, és már van is plusz "széles" csatlakozó.

0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
de hajjtáok help most fejezte be a warhead teleptiését és minden oké csak a telpaíéts végleggesitést nem pipálta ki pedig elöjött az ikon meg minden - IKON
és azt is kiirja hogy sikerült a telepítés....
hellp
0
0
0
0
Core2 avatar
a kábel a legkevesebb, ha van slot
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
van tápkábel mert múltkor vettem elosztótt szóval azzal be tudom dugni de tod az a széles kábel 😃 olyan nincs már a gépenbe +1 sajnos 😞😀
0
0
0
0
no avatar
Vegyél egy mobil rack-et, és abba tegyél egy vinyót. Így maradhat minden a helyén, csak arra figyel a vásárlás előtt, hogy majd tudd hova kötni plusz vinyót.

Ha nincs már kábel amihez köthetnéd, akkor pár ezer forintért (3-4) lehet venni vezérkő kártyát, így a bekötés hiány is megoldódik, persze ha van szabad slot az alaplapodon.
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
nekem egy olyan gondom van hogy van a gépemben egy 20as és egy 80as winyó 😀
és a 20ast kiakarom cserélni pl. egy 60asra vagy most az tők mindegy csak egy baj van hogy 20oson van a windows akkor ilyenkor mit lehet csinálni?
Helllp!
2winyó férbele max. ezzért a 20ast kell kivenni de mondjuk ősszesen 3meghajtófér bele a géepmbe és csak 2van kihasználva akkor a legfelsőbe ahol nincs semmi oda is akkor mehet egy Winchester mert oda is mondjuk belehetne tenni sztem vagy nem tom csak az mehajtónak találták ki .D
Helllp 😃
0
0
0
0
BaziJoe avatar
Én a windows 7-et választom 😀
ugyan ugy néz ki mint a vista csak gyorsabb és több funkcióval rendelkezik
0
0
0
0
no avatar
Nekem egy csomó kütyü van a géphez csatlakoztatva és felét nem tudja kezelni a Vista. Egyszerüen nem érzékeli. Driver meg ugye nincs. Szóval kitartok a jó öreg XP mellett.
0
0
0
0
kovi avatar
ja és nem csak a vista hanem minden 32 bites rendszer
0
0
0
0
krisz153 avatar
a vista-ról azt hallottam hogy a 32-bites vervió csak 3.5 gb ramot ismer föl
Van ennek valami valóság alapja?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Akkor nem lesz vele gond.😃
0
0
0
0
no avatar
és hol tudom megnézni hogy az alaplapom és a proci támogatja e a 64bites xp-t? amugy intel core2duo, és asus p5bse
0
0
0
0
VeteranBoogee avatar
Tibi019 írta:
nemtudjátok hogy 64bites xp-t honnan tudnék letölteni? az mennyi memóriát kezel?
The Pirate Bay oldaláról le lehet tőlteni aszem magyart is.
0
0
0
0
VeteranBoogee avatar
Nekem az XP jött be. Használtam már Vistát is. Nem annyira tuti az. Szerintem a Windows 7 lesz a nyerő. Mert ismerősöm feltelepítette és elég jól vitte. Jobban mint a Vistát.😀
0
0
0
0
dave500 avatar
4GB-és fölött! Honann tudod letölteni? Ez olyan kérdés amire nem válaszolhtok, mert itt nincs warez! Google biztos segít!
0
0
0
0
no avatar
nemtudjátok hogy 64bites xp-t honnan tudnék letölteni? az mennyi memóriát kezel?
0
0
0
0
no avatar
No, felraktam az XP-t... 😆
0
0
0
0
no avatar
Minnyá villámgyorsan visszarakom a helyére az XP-t...
De WTF?
Most meg már 82%-nál megáll a betöltés azt ennyi... :S
0
0
0
0
dave500 avatar
Pfff! 😆😆 Háhá kell neked a vista...... háhá😆😆 Vagy lehet a DX10 miatt!😃
0
0
0
0
no avatar
Jaj nekem...
Most megint belassult a rohadt Crysis Warhead...
Ez a Vista miatt van?
Maxon 5 FPS, XP alatt meg 30...
Rápillantottam a memóriahasználatra, hát rendesen 80% volt...
0
0
0
0
dave500 avatar
Nah ugye h tudtam! De lassú ez a konvertálás........
0
0
0
0
no avatar
😆
Amúgy wtf?
Egy óra a telepítés?
0
0
0
0
kovi avatar
hát ez van😆 így jártál, majd legközelebb😆
0
0
0
0
no avatar
Hát ezt tudtam!
De hülye vagyok... 😆😆
Akkor rájöhettem volna magamtól is... 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció