XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Thomaz avatar
Neked a windows 7 a jó nekem a windows 8.1,legyen így nem mindenkinek ugyanolyan a véleménye😀
0
0
0
0
Underworld avatar
Én is win 8.1et használok,és teljesen jó,attól még nem fos mert nem értesz hozzá,vagy szimplán nem tetszik! 😃
0
0
0
0
winrar avatar
XP sokkal jobb, mint a Vista 😜
Tomblack: A Win 8.1 a fos, a Win7 jobb mindenben.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Használom az öreg hetest és ez a probléma fel sem merül.
0
0
0
0
Thomaz avatar
Letöltöd a Classic Shelt és probléma megoldva. Win7 még csak nem is támogatja a wddm 1.2 meg az 1.3-at, sőt most már 2.0 is van a win10-el.
[LINK]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én nem tapasztaltam vele azt a hihetetlen gyorsulást, helyette inkább van egy idegesítő, használhatatlan felület.
0
0
0
0
Thomaz avatar
A Win7 egy lassú fos amióta a win8.1 használom sokkal gyorsabb, röviden: "jobb minden".
0
0
0
0
Liptik avatar
XP jobb, mint a Vista, de a win 7 sokkal jobb. A win 10 nem tudom mi lesz. Eddig a win 7 a legjobb.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Ugyan úgy mint a többinél, Ethernet vezérlő föltelepítése, Ethernet kábel bedugása a gépbe és voálá megy.
0
0
0
0
no avatar
Az xp-nél hogy kell a hálózatott megcsinálni hogy legyen internet?
0
0
0
0
sisko avatar
Használható SP2-vel a Vista,volt nálam 4 évig egy laptop vistával,ez idő alatt igazából nem volt vele gond.Az XP meg sajna már "kimegy a divatból",ugyan használok még,de egyre inkább érzem az elavultságát.(pl már nemcsak hogy játékra nem jó,de lassan a többi szoftver is elpártol tőle....)
0
0
0
0
winrar avatar
Kiráz a hideg, ha a Vista szót meghallom. Bár most már SP2-vel állítólag használható...
Windows XP a legjobb, azzal semmi gond nincs.
0
0
0
0
fodorlevente avatar
Windows 7 Ultimate-et használok. Egyszer kipróbáltam a Vistát és szerintem borzalmas volt! Már inkább az XP mint a Vista de a legeslegjobban a 7 Ultimate-et szeretem 😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
Windows 7 ultimate forever
0
0
0
0
no avatar
nekem vista home premium van fenn és nekem tetszik
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a Vista tényleg fail volt, részemről a nagyon gyenge gépekre, vagy olyanokra, amin sok régi(múltszázad végi, század elei) játékokat akarnak tolni, kényelmesebb az XP, de egy 1,5 giga ramra, meg egy jobb 1 magos procira már mehet a win7, attól felfelé meg kifejezetten ajánlott
0
0
0
0
Davezorrr avatar
A vista egy bukás volt.Ha vmi akkor XP vagy 7
0
0
0
0
Szanto Roland avatar
XP és 7 4ever 😆 a vista az egy sz@r!(bocsánat akit megsértettem)
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Köszönöm a válaszokat. Elsősorban nem játékra kellene a gép. Lesz bele vidkari, de csak később.
0
0
0
0
cseszka avatar
Akkor 2Gb elég,viszont integrált VGA-val nemsok mindent lehet kezdeni.Gondolok a mostanság megjelenö játékokra.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az integrált VGA-k nem zabálnak fel óriás memória modulokat típustól függően 128/256 mega körül van a korlátjuk, efelett nem is nagyon tudna többel mit kezdeni
0
0
0
0
cseszka avatar
Ha jol tudom az integrált vga a telepitett memoriát használja,de ebben nemvagyok biztos,viszont a Win 7-nek min 1GB ram kell,ahhoz h csak üresben járjon,tehát h tudj valamit is csinálni akkor legalább 2,viszont ha az integrált VGA a telepitett ramokbol vesz el és igyakarsz még játszani is akkor minimum 3GB,de a 4GB ram ma már átlagnak számit,szova 4lGb memot nyugodtan beletehetsz h normálisan mennyen,nekem 4Gb van,de szeretnék még 4-et,vagy legalább is 2 +-ban hozzá.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok
Alaplapra intergrált videókártyával érdemes Win7-et feltelepíteni?
0
0
0
0
Disco4ever avatar
én megvagyok a Vistával😃 Én sose használtam még Win 7-et se XP-t de szerintem nem is fogok😃 (Xp-t főleg nem fogok 😃😉
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Tesla GoD írta:
tibor560sec írta:
Tesla GoD írta:
tibor560sec írta:
laci503 írta:
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...


Egyetértek !
egyértelműen az, de valóban több kell neki, meg vannak egyéb érdekes dolgai is, haveromnak anno folyamatosan zabálta a helyet a vinyójáról, összességében vagy XP, vagy 7, de semmiképp se Vista😃


Egy adott konfiguráción egyértelműen mutatkozik , hogy a Windows op.rendszerei közül a Vistának van a legnagyobb igénye a rendszerre : alapjáraton illetve terhelve egyaránt ! Ez az én saját tapasztalatom !
De a vista sem használhatatlan !
lehet használni, de jelenleg nem jut eszembe semmilyen ok, ami miatt érdemes lenne manapság felrakni


Hát ez teljesen igaz !
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tibor560sec írta:
Tesla GoD írta:
tibor560sec írta:
laci503 írta:
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...


Egyetértek !
egyértelműen az, de valóban több kell neki, meg vannak egyéb érdekes dolgai is, haveromnak anno folyamatosan zabálta a helyet a vinyójáról, összességében vagy XP, vagy 7, de semmiképp se Vista😃


Egy adott konfiguráción egyértelműen mutatkozik , hogy a Windows op.rendszerei közül a Vistának van a legnagyobb igénye a rendszerre : alapjáraton illetve terhelve egyaránt ! Ez az én saját tapasztalatom !
De a vista sem használhatatlan !
lehet használni, de jelenleg nem jut eszembe semmilyen ok, ami miatt érdemes lenne manapság felrakni
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Tesla GoD írta:
tibor560sec írta:
laci503 írta:
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...


Egyetértek !
egyértelműen az, de valóban több kell neki, meg vannak egyéb érdekes dolgai is, haveromnak anno folyamatosan zabálta a helyet a vinyójáról, összességében vagy XP, vagy 7, de semmiképp se Vista😃


Egy adott konfiguráción egyértelműen mutatkozik , hogy a Windows op.rendszerei közül a Vistának van a legnagyobb igénye a rendszerre : alapjáraton illetve terhelve egyaránt ! Ez az én saját tapasztalatom !
De a vista sem használhatatlan !
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tibor560sec írta:
laci503 írta:
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...


Egyetértek !
egyértelműen az, de valóban több kell neki, meg vannak egyéb érdekes dolgai is, haveromnak anno folyamatosan zabálta a helyet a vinyójáról, összességében vagy XP, vagy 7, de semmiképp se Vista😃
0
0
0
0
tibor560sec avatar
laci503 írta:
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...


Egyetértek !
0
0
0
0
laci503 avatar
az hülyeség hogy duplája kell a ramnak vistán...
0
0
0
0
Davezorrr avatar
én most carloscas xp-t használok és elég gyors vele a gépem pedig nem egy atomerőmű.
Nekem mondjuk xp-n jobban mennek a játékok mint win7-n,Vista meg felejtős.Tesóm nootebokjan az van és hát elé lassú pedig a noti nem olyan rossz:2gb ram,2magos 2,1Ghz-s proci,Ati hd 3200 256mb,250-s hdd.
0
0
0
0
Gorre avatar
Nem véletlen kell Vistán egy játékhoz kétszer annyi RAM, mint XP-n... Eszi rendesen...
0
0
0
0
ceni98 avatar
xp😜
a vista eszi a a ramot de ez van
0
0
0
0
Disco4ever avatar
hát mondjuk igaz sok ramot kér a játékoknál a Vista! Bár engem ez nem zavar mert 4Gb ramom van és eddig minden játék gyönyörűen megy!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Disco4ever írta:
Én Vista párti vagyok! Én amióta megvan a gépem én azóta Vistat használok és nekem tökéletes!


Gondolom SP2-es, mert azzal bizony egy fikarcnyi gond nincs, kbannyit hibáz mint a 7es SP nélkül.
0
0
0
0
Disco4ever avatar
Én Vista párti vagyok! Én amióta megvan a gépem én azóta Vistat használok és nekem tökéletes!
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Ha kevés a RAM a gépben akkor nem éri meg a Vista, mert lassú lesz, tehát marad az XP. Ha sok a RAM a gépben, legalább 2 GB, akkor meg megint nem éri meg a Vista, mert annyival a W7 is vigan elfut .. Szal Vista ne .. legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom. 😀
0
0
0
0
laci503 avatar
azzzal remélem mindenki tisztában van hogy vistára is van DX11 támogatás ez főleg akos328 nak szól
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Olvasgattam a hozzászólásokat és nem tudok dönteni. Jelenleg Vista van fent a gépen, de nagyon nem szeretem, sokat tölt, stb. Mit tegyek fel a következő gépre?
Egyik ötletem az xp lenne, mert azon futnak a régebbi játékok (pl Diablo II), a másik pedig a Windows7. Melyiket érdemesebb felrakni? Játékok futtatására melyik az alkalmasabb?
0
0
0
0
gara66 avatar
le kell szedni vistáról az össze megjelenítési hülyeséget, és max. teljesítményre állítani és már nem fog annyi ramot zabáni
0
0
0
0
Feki1991 avatar
looserking írta:
vista csak akkor jó ha nem kell játszani ..
hogy miért ?
sok ramot zabál 1 csomó midnent nem tud megnyitni alig kompatibilis xp vel....

irodába nem csodálkoznék vistán nah de 1 gamer gépen....


azért az SP2-es Vistára már tényleg nem nagyon lehet panaszkodni, szinte kijavították az összes gyermek betegségét
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
akos328 írta:
Igen 4 GB RAM-ra nem fogsz DX8-9 es karikat venni, hanem 10-11-est. XP alatt viszont akkor nem tudod kihasználni.
Ha van egy DX10 es karid, Win7 támogatja, de az XP már nem, tehát, mivel a Vista nagy kalap... az XP meg nem használja ki, így a Win7et fogod feltenni.
Nekem ez a taktikám


Igy van, eros konfighoz Win7, gyengebbhez pedig meg 1db-ig OK az XP. Vista-t viszont semmi esetben sem, mert az nagyon xar.
0
0
0
0
akos328 avatar
Igen 4 GB RAM-ra nem fogsz DX8-9 es karikat venni, hanem 10-11-est. XP alatt viszont akkor nem tudod kihasználni.
Ha van egy DX10 es karid, Win7 támogatja, de az XP már nem, tehát, mivel a Vista nagy kalap... az XP meg nem használja ki, így a Win7et fogod feltenni.
Nekem ez a taktikám
0
0
0
0
Feki1991 avatar
ntgloc2 írta:
én maradok a jól bevált,megbízható,minimális követelményű Windows XP Professional SP3-as verziójánál
A Vista valahogy nem lett jó,a Win7 meg több ramot eszik az XP-nél
ha meg 4 giga ram van 64 bites XP-t kelll szerezni


Ha már van 4 Giga RAM-od akkor szinter biztos hogy van DX10/11es karid vagyis akkor 64bites Win7, Nekem volt fenn 64bites XP na azzal kínszenvedés együttműködni, mindenben ellenkezik, rossz felidézni 😶
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
én maradok a jól bevált,megbízható,minimális követelményű Windows XP Professional SP3-as verziójánál
A Vista valahogy nem lett jó,a Win7 meg több ramot eszik az XP-nél
ha meg 4 giga ram van 64 bites XP-t kelll szerezni
0
0
0
0
akos328 avatar
Igazából kinek a pap, kinek a paplan, de barátaim nagyon sziddták/ják, nem szeretik, ezért én ki se próbáltam
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció